Sada je: sub apr 27, 2024 9:11 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Jaja japanske prepelice
PostPostano: pon mar 04, 2013 12:37 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Mislim da jaja Japanske prepelice takođe treba uzeti u obzir kod liječenja nekih oboljenja:

Citat:
Terapija jajima japanske prepelice


Vrste bolesti:

Povišeni pritisak - 120 komada jaja
Čir u stomaku - 120 komada jaja
Arterioskleroza - 240 komada jaja
Dijabetes - 240 komada jaja
Bronhijalna astma - 240 komada jaja
Tuberkuloza - 240 komada jaja
Anemija - 240 komada jaja
Migrena - 240 komada jaja
Infarkt - 240 komada jaja
Nervno rastrojstvo - 240 komada jaja
Višak holesterola - 240 komada jaja
Neuredna probava - 240 komada jaja
Prolepšavanje tena - 240 komada jaja
Regeneracija organizma - 240 komada jaja
Jačanje memorije - 240 komada jaja
Gastritis - 240 komada jaja
Teži oblik astma - 240 komada jaja
Tumor na mozgu - 1080 komada jaja
Pojačan fizički napor (sportisti i fizički radnici) - 1080komada jaja

Terapija jajima prepelica ne zahteva posebne pripreme. Zavisno od vrste bolesti, pacijent mora u određenom vremenskom periodu da popije od 120 do 1080 jaja. U najvećem broju slučajeva terapija traje 49 dana. Odrasli uzimaju po 3 jajeta u prva tri dana, a po 5 do kraja terapije. Deci se, u zavisnosti od uzrasta, daje manji broja jaja:

• deca do 3 godine – 2 jajeta dnevno
• deca od 3 do 5 godina – 3 jajeta dnevno
• deca od 5 do 10 godina – 4 jajeta dnevno
• deca preko 10 godina primenjuju terapiju propisanu za odrasle

Jaja se konzumiraju sirova tj. presna i to cela dnevna doza odjednom, ujutru na prazan stomak, pola sata pre jela. Radi lakše konzumacije, dozvoljeno ih je ulupati mikserom, dodati malo jogurta ili soka od limuna, pomorandže, višnje ili jabuke, zasladiti šećerom, medom ili čokoladom u prahu (izuzetak su, naravno, dijabetičari). U principu, svako može da ih uzima onako kako mu najviše odgovara, sve dok ih uzima sirova i cela ( i žumance i belance).

Osobe kojima je žuč osetljiva na jaja moraju biti obazrive sa terapijom. Lečenje započinju uzimanjem jednog jajeta na dan, a dnevnu dozu svode na 3 do 4 jajeta. Ukoliko im i ova smanjena doza ne bude prijala, terapija se mora prekinuti.

Terapiju je dozvoljeno sprovoditi i kada se po preporuci lekara već uzimaju neki lekovi. Izuzetak je slučaj kada je uz prepisane lekove zabranjeno unošenje belančevina (mesa, mleka, jaja...).

Dva meseca posle završetka kure, ako je potrebno, kura se može ponoviti. Čak je i preporučljivo sprovesti dve kure u prvoj godini, s tim što pauza između prve i druge ne bi trebalo da bude duža od 6 meseci.

(Google: prepeličja jaja)


Prepelice nije teško držati onima koji imaju kuću. Jedan mužjak ide na 3-5 ženki.

slika

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jaja japanske prepelice
PostPostano: uto mar 05, 2013 11:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 15, 2011 11:45 pm
Postovi: 65
Koji su troškovi te terapije ? I zašto baš Japanske prepelice kad imamo i mi naše i vjerujem da su zdravije od ovih ? Ovo mi zvuči kao neka reklama nekog uzgajivača tih prepelica koji bi da omasti brk na naivnoj sirotinji . :(


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jaja japanske prepelice
PostPostano: čet apr 04, 2013 12:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 02, 2007 6:51 pm
Postovi: 67
Jaja su jako skupa, a diskutabilno je koliko su korisnija od obicnih domacih kokosijih jaja, mada opet, ko ima kokosinjac, ne vidim razloga da ne nabavi i drzi svoje prepelice, to nije skupo.
Moj rodjak je koristio jaja u borbi protiv Helicobacter s ko jom se dugo godina borio, ali nisu mu pomogla.

_________________
The howling winds blow
On this moonlit night
Eyes locked in fear
With a dark embrace
The bitter cold winds
Freeze the tears that fall
Hands held in grace
As we take the final step


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jaja japanske prepelice
PostPostano: pet apr 05, 2013 8:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
Last December je napisao/la:
Moj rodjak je koristio jaja u borbi protiv Helicobacter s ko jom se dugo godina borio, ali nisu mu pomogla.


Za to je samo potrebno da izbaci namernice koje imaju mnogo mokracen kiseline (sir, mahunarke), urea.
Da bi ta spiralna bakterija prizivela stomacnu kisleinu koristi ureu za zastitnu opnu.
Isto tako mnogo mokracne kiselinau telu ostavljaju proteini zivotinjskog prorekla... nije preporucljivo vise od 30g proteina dnevno. osatlo se organizam muci da je prevari pretvarajuci je u ureu itd... pa se telo kisli.. pa se izvaci kalcij iz kostiju pa propadaju zubi pa osteoporoza itd...
mani te se tih jaja... namernica zivotinskog porekla.
Coveku je 1,5 jaja sedmicno i previse.... ako se vec jede...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jaja japanske prepelice
PostPostano: sub sep 28, 2013 9:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub sep 28, 2013 8:54 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima na ovom jako dobrom forumu na kojem sam naucio dosta toga! Zato sve pohvale i veliko hvala autoru ovoga portala kao i administratorima i svim ucesnicima koji su doprinjeli ovom forumu na raznorazne nacine. Pratim ovaj forum jako dugo ali se nisam ukljucivao iz mojih privatnih obaveza. Prolazilo je vrijeme pa tako su se i stvari u zivotu poslozile da mogu odvojiti vremena za ovakve stvari i radi toga je ovo moj prvi post na ovom forumu. Moja iskustva sa Japanskim Prepelicama su negativna. Posto se bavim sportom pa tako mi je teretana izmedju ostalog pala pod sake, koristio sam nekih sest mjeseci gore pomenuta jaja. Ispocetka je bilo sve ok dok nisu poceli problemi u zeludcu, to jest sa provarivanjem ovih jaja. Inace pazim na prehranu jer sam sportski tip pa mi je dosla ideja da probam ova jaja da vidim kako ce to sve ici. Ispocetka je se osjetilo povecanje snage i to sam obilato koristio, ali nakon par mjeseci primjetio sam smetnje u zeludcu poslije konzumiranja ovih jaja. Stvari se nisu mjenjale tako da sam izbacio ova jaja iz prehrane. Smatram da su gorepomenute kolicine jaja koje navodno treba konzumirati sto ih je Galaksija naveo zaista prevelike i mislim ako netko misli da ih konzumira prema gorenavedenom planu treba smanjiti ili praviti pauzu malo cesce izmedju terapija. Pozdrav... :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jaja japanske prepelice
PostPostano: sub nov 16, 2013 10:15 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 16, 2013 10:10 am
Postovi: 3
jel mi moze reci neko gdje u doboju se mogu kupiti jaja japanske prepelice ili u nekom gradu u okolini

_________________
http://www.prosirenevene.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 111 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz