Sada je: sub apr 27, 2024 3:47 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Efikasan nacin opustanja i vracanja raspolozenja
PostPostano: pet aug 30, 2013 12:03 pm 
Prolazim kroz neko aksiozno stanje, dosta sam pod stresom i postao sam osetljiv na mnoge stvari na koje nisam pre bio. Kada upadnem u neki bes, nezadovoljstvo, jave mi se jace frustracije i negativne misli koje me opsedaju dok se sam od sebe ne smirim a za to je potrebno nekoliko sati a veoma malo je potrebno da bi upao u takvu situaciju. Zivci su mi popustili tako da se i "fitilj" smanjio.
Situacija se malo popravila ali vidim da mi fali te neke mentalne higijene, opustanje i nalazenja efikasnom smirivanja. Takodje preko dana se osecam dosta iscrpljenim.
Jel imate neke savete sta bi mogao odma da praktikujem? Tokom dana, pre spavanja? Sta mislite o zvukovima razlicitih frekvencija? Ili neka opustujuca muzika za ovu namenu,... Ne znam sta bi tacno pitao, samo onako nagadjam ne bi li naveo nekog ko praktikuje neki jednostavan ali efikasan nacin.
Ne bi bas da zapocinjem neku knjigu koju treba da iscitam pa tek onda da je primenjujem jer sam mnogo toga zapoceo da citam a i zbog drugih obaveza ne bi bas da zapocinjem.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Efikasan nacin opustanja i vracanja raspolozenja
PostPostano: pet aug 30, 2013 12:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
http://www.youtube.com/watch?v=2maE97JLmAw&feature=player_embedded

zapleši Tango sa Š :occasion5: oićem

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Efikasan nacin opustanja i vracanja raspolozenja
PostPostano: pet aug 30, 2013 1:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 12, 2011 8:38 pm
Postovi: 182
Nista bolje i brze ne deluje nego more, planina i pririda uopce.


Dark passenger je napisao/la:
Prolazim kroz neko aksiozno stanje, dosta sam pod stresom i postao sam osetljiv na mnoge stvari na koje nisam pre bio. Kada upadnem u neki bes, nezadovoljstvo, jave mi se jace frustracije i negativne misli koje me opsedaju dok se sam od sebe ne smirim a za to je potrebno nekoliko sati a veoma malo je potrebno da bi upao u takvu situaciju. Zivci su mi popustili tako da se i "fitilj" smanjio.
Situacija se malo popravila ali vidim da mi fali te neke mentalne higijene, opustanje i nalazenja efikasnom smirivanja. Takodje preko dana se osecam dosta iscrpljenim.
Jel imate neke savete sta bi mogao odma da praktikujem? Tokom dana, pre spavanja? Sta mislite o zvukovima razlicitih frekvencija? Ili neka opustujuca muzika za ovu namenu,... Ne znam sta bi tacno pitao, samo onako nagadjam ne bi li naveo nekog ko praktikuje neki jednostavan ali efikasan nacin.
Ne bi bas da zapocinjem neku knjigu koju treba da iscitam pa tek onda da je primenjujem jer sam mnogo toga zapoceo da citam a i zbog drugih obaveza ne bi bas da zapocinjem.

_________________
Malo humora nije na odmetu . http://www.signsfunny.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Efikasan nacin opustanja i vracanja raspolozenja
PostPostano: pet aug 30, 2013 1:37 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet aug 30, 2013 11:21 am
Postovi: 1
Lokacija: between nothingness & eternity
Najbolje je da smislis nekakav svoj ritualic s tim da se u njemu nalazi sto veci broj stvarcica koje te ispunjavaju.kad mene uhvati depresijica ili nesto sl.izoliram se od ljudi na nekoliko dana,na taj se nacin najlakse procistim i radim stvari poput crtanja i pisanja uz glazbu koja mi potice inspiraciju (klasika,jazz).vrijeme prodje za cas i osjecas se potpuno...a ni odlazak u prirodu nikad nije na odmet!

_________________
..on every street..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Efikasan nacin opustanja i vracanja raspolozenja
PostPostano: pet aug 30, 2013 2:59 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Makni misli o obavezama, budućnosti i svačem što te mući kad nisi u obavezama ili tom nečem što te mući, ja sam sebe često našao da mislim o ružnim stvarima skoro sve budne sate, dok te ružne stvari traju recimo 4-8h dnevno ili čak ništa taj dan.
Treba privoliti nazad onu moć da zbilja koliko toliko imaš izbora o temi razmišljanja kad si u leru, na početku to ide teško, skoro da je nemoguće, ali kad malo više puta probaš i jednostavno baciš to sve smeće nekoliko puta, onda makar vidiš da se može... pa eto to je neki put prema boljem, dan po dan.
I da, nemoj si odmah zadati obavezu da budeš raspoložen, za početak je dovoljno da nisi u komi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Efikasan nacin opustanja i vracanja raspolozenja
PostPostano: pet aug 30, 2013 6:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Ako želiš privremeno biti slobodan od negativnih misli, prihvati se bilo čega. Ja kad sam se najgore osjećao sam se jednostavno bacio u čitanje Beelzebuba. Funkcioniralo odlično, skroz zaboravio na stvari koje su mi raspoloženje bacale u ponor.

Neloše rješenje bi moglo biti jednostavno gledanje u zid. Ne šalim se. Zen-budisti to rade i zovu to shikantaza. Pazi samo da je položaj tijela odličan, a upute možeš naći ovdje: http://www.wildmind.org/posture/intro. S tim da je čak i ležeći položaj prihvatljiv ako su oči otvorene. Zašto govorim o otvorenim očima, pitat ćeš se? Zato što otvorenih očiju misli i emocije "prolaze". Zatvorenih se damo lakše uplesti u njih... A to izgleda ne želiš.

Uh, zaboravih. Glavno čvorište emocija je u solarnom pleksusu. Ako je tijelo zgrčeno i na njega se vrši pritisak, veća je vjerojatnost da će se negativne emocije zadržavati. Ako je tijelo u savršenom ispravnom položaju (lotus), emocije ostaju samo onoliko koliko moraju.

Još nešto. Tjelovježba i sunce.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Efikasan nacin opustanja i vracanja raspolozenja
PostPostano: sub aug 31, 2013 7:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
mene osobno ovaj video vraća u normalu :)


_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Efikasan nacin opustanja i vracanja raspolozenja
PostPostano: sub aug 31, 2013 11:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 30, 2013 9:39 pm
Postovi: 135
,,Za svoje stanje uma ljudi često krive spoljne uticaje. Ne postoje spoljni uticaji, samo oni unutrašnji. Ako je neko pred nama negativan, to ne može da utiče na nas sve dok dolazi spolja. Moglo bi da utiče na nas samo u slučaju ako bismo dozvolili da uđe u nas. `` Colin

Pošto je čovek egoistična mašina, prvo mora da osposobi da mašina normalno funkcioniše, pa tek onda može da se priča o egoističnoj svesnosti.
Da bi mašina normalno funkcionisla, mora se obratiti pažnja na ishranu, na zdravlje, na poštovanje, na ljubav, na razumevanje.

Ishrana – hraniti se zdravom hranom.
Zdravlje – biti u kondiciji
Poštovanje – poštuj svoju reč
Ljubav – voleti srcem
Razumevanje – uči da slušaš sebe i druge

Sasvim je normalno da naidje period beznađa, da bi se čovek mašina izborio sa tim stanjem potrebno je krenuti redom od hrane do razumevanja, ali za to treba vremena, a u trenutku osećaja beznađa čovek tada treba da natera sebe, svoju mašinu da se pokrene, da radi vežbe.
Svaki čovek bi trebao da posveti barem jedan sat svom telu, tako što će se baviti fizičkom aktivnošću i to najjednostavnije trčanjem, od 30 do 1 sat vremena konstantnog trčanja blagim tempom sa kratkim periodom hodanja to jest odmaranja i to sve naravno u prirodi.
I da, ne zaboraviti pre trčanja malo istezanja i zagrevanja kao i posle trčanja.
I kad prođe period beznađa, tek tada treba nastaviti dalje sa kondicijom ispoštovati svoju reč, poštovajući svoje zdravlje, pa samim tim voleti i razumeti sebe i druge.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Efikasan nacin opustanja i vracanja raspolozenja
PostPostano: uto sep 03, 2013 11:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 06, 2006 10:33 pm
Postovi: 127
Lokacija: Beograd
molitvena meditacija

_________________
*Isus*Buda*Tesla


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 111 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz