Sada je: sub apr 27, 2024 6:10 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Keratosis pilaris - guscja koza
PostPostano: pon sep 30, 2013 7:55 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 22, 2013 9:25 pm
Postovi: 19
Da li se neko susreo sa ovim problemom? U pitanju je kozno oboljenje, obicno se javlja u predelu tricepsa na ruci i na butinama, a neretko i na licu u vidu crvenila na obrazima.

Vise o problemu: http://en.wikipedia.org/wiki/Keratosis_pilaris

Primetio sam da malo "laksa" ishrana redukuje problem, takodje i dosta tecnosti, izlaganje suncu i izbegavanje alkohola, secera i junk food-a. Stress negativno utice na ovo stanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keratosis pilaris - guscja koza
PostPostano: pon sep 30, 2013 10:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Ulicni_Hodac je napisao/la:
Da li se neko susreo sa ovim problemom? U pitanju je kozno oboljenje, obicno se javlja u predelu tricepsa na ruci i na butinama, a neretko i na licu u vidu crvenila na obrazima.

Vise o problemu: http://en.wikipedia.org/wiki/Keratosis_pilaris

Primetio sam da malo "laksa" ishrana redukuje problem, takodje i dosta tecnosti, izlaganje suncu i izbegavanje alkohola, secera i junk food-a. Stress negativno utice na ovo stanje.


Uzrok su toksini koje ispušta gljivica u crijevima Candida albicans. Potrebno je reducirati njezin broj na umjerenu, potrebnu razinu. Hrani se šećerom. Homepatski preparati ovo vrlo učinkovito riješavaju. Ako se ponovo počne trošiti šećer, za nekoliko godina će se ponovo pojaviti keratoza, ovisi i o starosti osobe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keratosis pilaris - guscja koza
PostPostano: uto okt 01, 2013 1:48 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 22, 2013 9:25 pm
Postovi: 19
Da, to sam zaboravio da spomenem. Bio sam na takozvanoj Candida dijeti, i redukovao sam problem veoma primetno. Ujedno imam problem i sa opadanjem kose (istanjena je i slaba), umanjenim radom stitne zlezde i hladnim rukama i nogama, pa me je to bacilo u rebus da li Candida moze sve da uzrokuje... Ako imas neki plan ishrane (lifestyle plan) okaci slobodno bio bih veoma zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keratosis pilaris - guscja koza
PostPostano: sri okt 02, 2013 8:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Ulicni_Hodac je napisao/la:
Da, to sam zaboravio da spomenem. Bio sam na takozvanoj Candida dijeti, i redukovao sam problem veoma primetno. Ujedno imam problem i sa opadanjem kose (istanjena je i slaba), umanjenim radom stitne zlezde i hladnim rukama i nogama, pa me je to bacilo u rebus da li Candida moze sve da uzrokuje... Ako imas neki plan ishrane (lifestyle plan) okaci slobodno bio bih veoma zahvalan.

Hmm... moj lifestyle i režim rehrane nikome ne preporučujem jer svatko treba pronaći ono štu njemu/njoj najviše odgovara.

Zelena glina je dobra za detox, povremeno je koristim, netko navodi da je soda bikarbona dobra protiv kandide.

Kosa opada kad nema dovoljno kisika. Znači potrebno je korijenu kose dovesti kisik tako da se pojača cirkulacija ali i koža mora biti slobodna od masnoće. Predlažem svaki dan prati kosu tako da koža diše, kraće se šišati tako da se pojačava cirkulacija - izloženost dnevnom svjetlu i naravno masaža.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keratosis pilaris - guscja koza
PostPostano: ned okt 06, 2013 2:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 22, 2013 9:25 pm
Postovi: 19
Radio sam i test intolerancije na hranu, ali opet mi to deluje kao neka prevara... Naravno, na spisku namirnica je psenica, mleko, secer, jaja, svinjsko meso, pa kome ne bi bilo bolje kad bi sve to izbacio iz ishrane? Skeptican sam jer ima namirnica na spisku kao sto je pastrmka, limun, par vockica, povrca i med, a to mi prija ali je opet na spisku. Osecam se bolje ako pratim taj rezim ishrane, ali ne bih da se odricem stvari kao sto su med i druge jako zdrave namirnice ako su na izvestaju ubacene onako, reda radi... Inace test je kostao 3000din, radi se na uzorak krvi na nekih 100 namirnica.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keratosis pilaris - guscja koza
PostPostano: pon okt 07, 2013 1:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Ulicni_Hodac je napisao/la:
Radio sam i test intolerancije na hranu, ali opet mi to deluje kao neka prevara... Naravno, na spisku namirnica je psenica, mleko, secer, jaja, svinjsko meso, pa kome ne bi bilo bolje kad bi sve to izbacio iz ishrane? Skeptican sam jer ima namirnica na spisku kao sto je pastrmka, limun, par vockica, povrca i med, a to mi prija ali je opet na spisku. Osecam se bolje ako pratim taj rezim ishrane, ali ne bih da se odricem stvari kao sto su med i druge jako zdrave namirnice ako su na izvestaju ubacene onako, reda radi... Inace test je kostao 3000din, radi se na uzorak krvi na nekih 100 namirnica.


Što god da se odlučiš napraviti budi dosljedan. Promjene se ne događaju preko noći.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keratosis pilaris - guscja koza
PostPostano: sri okt 09, 2013 1:53 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 22, 2013 9:25 pm
Postovi: 19
Slazem se sa tobom. Moja neka procena je da problem (u mom slucaju) dolazi iz stomaka (varenje, crevna flora itd). Jer sam pre 2 godine imao problem sa slepim crevom (resio sam hirurskim putem), i to svaki put nakon slave i tovarenja teske hrane u sebe. Te bih nakon upale isao na hitnu, tamo mi dali infuziju i odredili cajnu dijetu 2-3 dana. U tom periodu i problem sa crvenilom lica bi nestajao a i ostali delovi tela bi postali znatno cistiji. Ista prica i sa master cleanse dijetom, izdrzao sam 10 dana, za to vreme koza mi je bila fantasticna, kosa tamnija i jaca, oci bele, podocnjaka bez, san cvrst i perfektan. Izgleda da "opterecenje" stomaka izaziva keratosis pilaris.

BTW, kineski doktor kod kog sam isao na akupunkturu, rekao mi je da imam problema sa zeludcem i slab imunitet. A nakon sto mi je pogledao jezik, koji je nenormalno beo reakcija je bila :shock:.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keratosis pilaris - guscja koza
PostPostano: sri okt 09, 2013 1:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
ulicni hodac kolko sam upratio postove ti nema šta nemaš...aj u jednom postu napisi sve sta te muci pa cemo vidit sta se da napravit jer ovo otvaranje tema za svaku stvarčicu nema smisla...

mislim, da je tvoj osnovni problem hipotireoza, inace u nedostatku T4 i T3 hormona, kao i centralno TSH i rTSH dolazi do smanjenog bazalnog metabolizma kao i smanjenog protuupalnog i imunosnog odgovora koji objasnjava sve tvoje probleme, od orofaringijalne kandidijaze/bijel jezik/ do te keratoze; dakle starino, ti si imunokompromitiran; a kinez ti nista nije slago.

sto se tice tih dijeta i promjena lajfstajla mozda mozes pokrit simptome, ali sigurno nerješavaš problem. Levotiroksin bi bio terapija izbora za tebe a ne paćenje sa režimima prehrane; btw nadji hranu koja ti najvise odgovara a nemozes znat dok je neoprobas; naravno lupanja po teskoj hrani pogadja svakog zato to i neuzimaj u obzir, ja sam recimo teški mesojed, 3 dana sam bio na moru bez masnoća, umalo nisam umro i onda sam smlatio kilo sira i paradajiza i bio sretan ko beba.

evo mozda pomogne podataku smislu da te trzne da četvrtina novozaprimljenih psihijatrijskih slučajeva ima problem sa štitnjačom tj tireoidenom žlijezdom; dakle nikakvi detoksi, hrane i gluposti nego pregled štitnjače, izmjeri TSH, rTSH, T4 i T3, kalcij i magnezij; i terapija u skladu s rezultatima.

a sto se tice Candide, to je fina gljivica, nemojte se ljutit na nju nije ona kriva. opurtunistička gljivica kad padne imunitet davalja; neradi vise manje nista sve dok ne predje u sistemski krvotok.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keratosis pilaris - guscja koza
PostPostano: čet okt 10, 2013 12:30 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 22, 2013 9:25 pm
Postovi: 19
Plasim se da bi sazeto zvucalo jos komplikovanije. :roll:

Upravo to, sta sve ne.

Sto se tice stitne zlezde (a toliko forsiram sa pokusajima zdrave ishrane) radio sam test dva puta, na prvom je FT4 u minusu katastrofa. TSH i FT3 su u normali (nisam radio antitela prvi put).
I onda sam promenio lifestyle na odredjeni period i ponovio test i rezultati su bili savrseno normalni (sa antitelima).

A onda mi na sve to kaze Kinez da nema problema sa stitnom zlezdom i da je problem sa varenjem, sto ume da izazove te probleme. Deluje da sam tako blizu, al' nikako da uhvatim pravu zicu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keratosis pilaris - guscja koza
PostPostano: čet okt 10, 2013 10:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 25, 2010 10:05 am
Postovi: 46
Lokacija: južno..južno..
Ulicni_Hodac je napisao/la:
Plasim se da bi sazeto zvucalo jos komplikovanije. :roll:

Upravo to, sta sve ne.

Sto se tice stitne zlezde (a toliko forsiram sa pokusajima zdrave ishrane) radio sam test dva puta, na prvom je FT4 u minusu katastrofa. TSH i FT3 su u normali (nisam radio antitela prvi put).
I onda sam promenio lifestyle na odredjeni period i ponovio test i rezultati su bili savrseno normalni (sa antitelima).

A onda mi na sve to kaze Kinez da nema problema sa stitnom zlezdom i da je problem sa varenjem, sto ume da izazove te probleme. Deluje da sam tako blizu, al' nikako da uhvatim pravu zicu.



mislim da bi jedan dobar dr.GNM-a rijesio sve tvoje probleme.
:hello2:

_________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keratosis pilaris - guscja koza
PostPostano: čet okt 10, 2013 11:53 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 22, 2013 9:25 pm
Postovi: 19
GNM? Neka informacija vise? (:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keratosis pilaris - guscja koza
PostPostano: pet okt 11, 2013 2:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 25, 2010 10:05 am
Postovi: 46
Lokacija: južno..južno..
Ulicni_Hodac je napisao/la:
GNM? Neka informacija vise? (:


evo za početak..iako i tu ima tema o tome

http://www.germannewmedicine.ca/home.html

http://www.nova-medicina.net/index.htm

:hello2:

_________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keratosis pilaris - guscja koza
PostPostano: uto okt 15, 2013 12:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 22, 2013 9:25 pm
Postovi: 19
Je l' su papreno skupi? Obicno novopeceni gurui imaju uz super savete valjaju i super cene. :)

P.S. Postoji li u Bg? Pokusao sam da pronadjem ali bezuspesno..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keratosis pilaris - guscja koza
PostPostano: sub okt 19, 2013 12:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 25, 2010 10:05 am
Postovi: 46
Lokacija: južno..južno..
Ulicni_Hodac je napisao/la:
Je l' su papreno skupi? Obicno novopeceni gurui imaju uz super savete valjaju i super cene. :)

P.S. Postoji li u Bg? Pokusao sam da pronadjem ali bezuspesno..



ovaj radi u zg,uopće nije skup i nije novopečeni guru jer GNM-om se bavi vec 15 godina..ali ne znam ima li u bg,mogu ga pitati
:hello2:

_________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keratosis pilaris - guscja koza
PostPostano: čet okt 24, 2013 7:10 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 24, 2013 6:01 pm
Postovi: 1
Ulicni_Hodac je napisao/la:
Plasim se da bi sazeto zvucalo jos komplikovanije. :roll:

Upravo to, sta sve ne.

Sto se tice stitne zlezde (a toliko forsiram sa pokusajima zdrave ishrane) radio sam test dva puta, na prvom je FT4 u minusu katastrofa. TSH i FT3 su u normali (nisam radio antitela prvi put).
I onda sam promenio lifestyle na odredjeni period i ponovio test i rezultati su bili savrseno normalni (sa antitelima).

A onda mi na sve to kaze Kinez da nema problema sa stitnom zlezdom i da je problem sa varenjem, sto ume da izazove te probleme. Deluje da sam tako blizu, al' nikako da uhvatim pravu zicu.

Da li si ikad imao povišena antitjela?
Zapravo hoću da pitam jesi imao hašimoto prije hipotireoze...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keratosis pilaris - guscja koza
PostPostano: ned okt 27, 2013 1:54 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 22, 2013 9:25 pm
Postovi: 19
Kamenko je napisao/la:
Ulicni_Hodac je napisao/la:
Plasim se da bi sazeto zvucalo jos komplikovanije. :roll:

Upravo to, sta sve ne.

Sto se tice stitne zlezde (a toliko forsiram sa pokusajima zdrave ishrane) radio sam test dva puta, na prvom je FT4 u minusu katastrofa. TSH i FT3 su u normali (nisam radio antitela prvi put).
I onda sam promenio lifestyle na odredjeni period i ponovio test i rezultati su bili savrseno normalni (sa antitelima).

A onda mi na sve to kaze Kinez da nema problema sa stitnom zlezdom i da je problem sa varenjem, sto ume da izazove te probleme. Deluje da sam tako blizu, al' nikako da uhvatim pravu zicu.

Da li si ikad imao povišena antitjela?
Zapravo hoću da pitam jesi imao hašimoto prije hipotireoze...


Prvi put kada sam radio test nisam radio antitela tako da ne znam da li su bila povisena. Drugi put kad sam radio, sve je bilo oke (kao i antitela). I mene zivo zanima da li su bila povisena...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 112 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz