Sada je: sub apr 27, 2024 8:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bolest Stitne zlijezde
PostPostano: pon okt 14, 2013 7:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 21, 2012 5:35 pm
Postovi: 39
Ovako prvo da pozdravim cijelu ekipu.Nisam odavno posjecivao forum.I evo sad bliznji clan familije
ima bolest stistne zlijezde(doktori predpostavljaju da je hashimoto tip).Za 2-3 dana nalazi idu na detaljnu analizu da se utvrdi da li je to zaista to.E sad ovu temu otvaram posto bi taj clan bio primoran sa takvom bolescu cijeli zivot da pije tablete a clan je relativno mlad.Pa ako neko zna neki "konacni" lijek.Ili nesto sto se na primjer ispija 30-60 dana ili vise nebitno, ali da se iskorijeni.Kako sam shvatio ta zlijezda ne moze da se obnavlja i vrlo tesko da postoji neki "konacni" lijek, ali sve je moguce.Tako da mi je ovdje bila zadna sansa da postavim.Ukoliko neko zna covjeka ili lijek da oporavi mog clana familije naravno ce biti novcano nagradjen(potrudio bih se bilo kojim putem ne bi bio problem da se pare posalju:Paypal,banka na bilo koji nacin.


Unaprijed zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bolest Stitne zlijezde
PostPostano: uto okt 15, 2013 7:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Pročitaj opis proizvoda pa vidi dal može pomoći:

http://alternativa-webshop.com/maca-prah.html

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bolest Stitne zlijezde
PostPostano: uto okt 15, 2013 12:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 21, 2012 5:35 pm
Postovi: 39
Evo pitacu ovog privatnika kod kojeg smo isli:
"Osobe koje pate od visokog tlaka ili bolesti štitnjače prije uzimanja mace bi se trebale savjetovati sa svojim liječnikom."
A u medjuvremenu bilo ko ako ista zna vezano za ovu bolest(tip bolesti) zamolio bih da postate sve sto znate.
Jos jednom zahvaljujem. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bolest Stitne zlijezde
PostPostano: uto okt 15, 2013 12:24 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 22, 2013 9:25 pm
Postovi: 19
viewtopic.php?f=6&t=4375

Mozes pogledati moj problem kako je resen bez tabletica. Ocigledno se i dalje vraca jer ne uspevam da se pridrzavam rezima ishrane, ali izgleda da je jako povezano.

Nek za pocetak izbaci pastu za zube sa fluoridom, soju i sojine proizvode, kikiriki, secer, gazirano, gluten i naravno stress (ne znam koliko je star oboleli). Metabolizam je takodje jako bitan da se unormali. Hashimoto je autoimuno oboljenje i obicno je uzrokovano od neceg drugog.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bolest Stitne zlijezde
PostPostano: čet okt 17, 2013 12:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 21, 2012 5:35 pm
Postovi: 39
45 godina ima.
javicu im za ovo sta ne smiju za gazirano sam znao na netu sam citao za ostalo ne prenijecu im.
jos jednom zahvaljujem...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bolest Stitne zlijezde
PostPostano: sub okt 19, 2013 9:45 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet okt 14, 2011 8:34 pm
Postovi: 9
Za štitnjaču nema brzog lijeka... Al uzimanje sintetskih hormona je svakako najgora odluka, jer većina ljudi zaglibi za doživotnom uzimanju hormona a zdrastveni problemi se sve više pogoršavaju. Preporučam čim više educirati se o bolesti i prirodnom liječenju iste.

S obzirom da je dijagnoza Hashimoto obavezno uzimati Selen jer on kontrolira antitijela štitnjače, održava ih u normali, a kod Hashimota su obično antitijela jaaako visoka, a što su viša to je i težina simptoma veća...

Ukoliko možete nabaviti Lugolovu otopinu u ljekarni svakako bi trebalo isprobati s njom, jer je jod jako bitan za rad štitnjače i Lugolova otopina je jedan od najpoznatijih alternativnih lijekova.

Maca prah je odličan jer uspostavlja hormonsku ravnotežu u apsolutno cijelom tijelu, a pošto hipofiza proizvodi TSH koji govori štitnjači da proizvodi T3 i T4 bitno je da koristimo nešto što djeluje i na druge žlijezde, ne samo štitnjaču.

Postoje i bio-identični hormoni na koje ljudi odlično reagiraju al se nažalost ne mogu dobiti na recept nego se naručuju iz Amerike i skupi su.

Ako pitate bilo kojeg doktora za išta od gore navedenog vrlo vjerovatno će vam reći NE, NI SLUČAJNO! i prepisati sintetske lijekove... Al liječenjem alternativom će se svakako s vremenom pokazati napredak za razliku od sintetskih lijekova...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bolest Stitne zlijezde
PostPostano: sub okt 19, 2013 12:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 22, 2013 9:25 pm
Postovi: 19
Citao sam dosta za jod i njegovu primenu u lecenju stitnjace, neki doktori se kunu da je prava stvar, neki da je to samo ulje na vatru. Ko ce ga znati sad... Ja sam tokom "samoterapije" hasao neki med sa morskim plodovima i orasima (pravljen bas za Hypo) i nije mi odmoglo ni najmanje, cak naprotiv.... (:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bolest Stitne zlijezde
PostPostano: sub okt 19, 2013 1:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 25, 2010 10:05 am
Postovi: 46
Lokacija: južno..južno..
svi sportasi imaju probleme sa stitnom zljezdom..stalno žure ka cilju a nemaju rezultate koje očekuju.tako je i kod ostalih koji su u stalnoj žurbi,koji nemaju vremena ili rade vise poslova istovremeno.treba ,,stati na loptu,, organizirati zivot i sve stvari raditi jednu po jednu.tad ce se i hormoni stitnjace vratiti u normane vrijednosti.
:hello2:

_________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bolest Stitne zlijezde
PostPostano: ned okt 20, 2013 7:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Daenerys je napisao/la:

Maca prah je odličan jer uspostavlja hormonsku ravnotežu u apsolutno cijelom tijelu, a pošto hipofiza proizvodi TSH koji govori štitnjači da proizvodi T3 i T4 bitno je da koristimo nešto što djeluje i na druge žlijezde, ne samo štitnjaču.

.


Piše za Maca prah da se oni koji imaju problema sa štitnjačom moraju konzultirati s liječnikom-pa mi to nema logike, ak je Maca adaptogen i uspostavlaj ravnotežu oko ti hormona, zašto to piše

Sumnjam da bi ti liječnih to odobrio

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bolest Stitne zlijezde
PostPostano: čet nov 07, 2013 9:59 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 22, 2013 9:25 pm
Postovi: 19
Da li orahovaca ima uticaj na stitnjacu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 111 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz