Sada je: sub apr 27, 2024 4:18 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bakar i ljeèenje
PostPostano: sri jan 04, 2006 9:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
slika

Ovo je orginalna Sabona bakrena narukvica. Nošenjem ove narukvice Vaše tijelo æe apsorbirati potrebnu kolièinu bakra koja æe pokrenuti luèenje enzima, koji izravno utjeèu na smanjenje bolova i upala, prouzroèenih reumom, artritisom, išijasom, lumbagom, igranjem tenisa, golfa, košarke ili povreda.

Ublažava i uklanja bolove prouzrokovane reumom, artritisom, išijasom, lumbagom, igranjem tenisa, golfa, košarke, povredama...

Mnogi koji nose ovu narukvicu osjeæaju olakšanje ili prestanak bolova te tako poboljšavaju kvalitetu svog zdravlja i svakodnevnog života.
BAKAR I BOLOVI

I danas se još uvijek malo zna o reumatizmu i uzroku njegovog nastanka.

Meðu sredstvima koja djeluju tako da olakšavaju reumatske bolove ili ih u potpunosti uklanjaju, a nisu proizvedena u labaratorijima uglednih svjetkih kemijskih korporacija treba svakako izdvojiti bakar, èija su blagotvorna svojstva u lijeèenju ljudi koristili još stari Egipæani prije 4.000 godina.

U Londonu su ga dugo godina znanstveno prouèavali i u manjim kolièinama mu dodavali druge sastojke. Istraživanja su pokazala da reumatske bolove najefikasnije umanjuje i uklanja bakar koji ima vrlo malo drugih sastojaka, dakle gotovo potpuno èisti bakar.
KAKO DJELUJE NARUKVICA I KAKO JE NOSITI

Bakreni oksid, koji se nakuplja na narukvici, koja prilikom nošenja treba prijanjati uz ruèni zglob, postupno ulazi kroz kožu u tijelo i djeluje kao sredstvo koje je od davnina poznato kao lijek protiv bolova.

Narukvice su napravljene od 99% bakra, tako da naše tijelo postupno uzima onoliko bakra koliko mu je potrebno.

Narukvice s vremenom potamne zbog oksidacije. U dodiru sa znojem, bakar na koži ostavlja zeleni trag, što je dobar znak da bakar djeluje, a može se lako ukloniti sapunom i toplom vodom.

Bakrene narukvice Sabona nose se širom svijeta, a èesto ih koriste piloti, kirurzi, te drugi kojima bolni zglobovi otežavaju obavljanje svakodnevnog posla.

Naše narukvice uvezene su iz tvornice Sabona u Londonu. Engleski proizvoðaèi preporuèuju ih i protiv tegoba koje mogu prouzroèiti mraz, vlaga, povrede, kao i svima koji boluju od reume, jer nošenje Sabona narukvice trajno ublažava bol.

Narukvicu treba nositi kontinuirano, ukljuèujuæi vrijeme spavanja i kupanja.

Olakšanje bolova nastupa veæ nakon nekoliko tjedana, a nakon nekoliko mjeseci bolovi mogu i potpuno nestati.

Narukvica se može nositi na istoj ruci kao i sat.

Narukvicu treba skinuti prilikom kupanja u moru ili bazenu.

Izaberite narukvicu odgovarajuæe velièine, kako bi efekti ublažavanja bolova bili potpuni.

http://www.euroforca.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 05, 2006 6:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Ja sam nosio iz istih razloga bakrenu plocicu oko vrata par godina.
Kao sta je gore i napisano to sa vremenom oksidira tj potamni i po meni tada bi to trebalo ocistiti jer gornji sloj je bakreni oksid i to vise nije to.

Na lsican nacin moze se nositi i plocica/narukvica od Zn.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 05, 2006 9:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 07, 2005 12:51 pm
Postovi: 56
Lokacija: Zg
Prije par godina sam kod (poznate) bioenergetičarke u njenom alternat. centru kupila bakrenu narukvicu-točnije narukvica se satojala od 3 metala-bakar,drugi je,čini mi se, bio kositar(nisam sigurna),a treći ?.Ono kao za opće poboljšanje,bolove,regulaciju tlaka. No na mene nošenje te narukvice nije djelovalo sukladno očekivanjima-kad sam ju stavila na ruku žile na ruci su mi postale jako izražene,napete uz izrazit osjećaj neugode kroz čitavu ruku,općeniti sva sam se osjećala nekako čudno.Ista stvar kad sam ju premjestila na dr. ruku. I to mi se ponavljalo kad god sam pokušavala nositi narukvicu,pa sam i odustala od tog.Pa se često pitam zašto na mene ne djeluje ono što djeluje na druge ljude,ili djeluje suprotno očekivanjima?!
A valjda sve ne odgovara svim ljudima.

_________________
petra


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Colloidal Copper - Koloidni bakar
PostPostano: čet jan 05, 2006 12:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
has been found effective when used internally, to strengthen blood, clean arteries and veins and boost the body's circulatory system.

Ideal for treatment of skin wrinkles and to improve the elasticity of skin; it also has been found effective against parasites. Through the ages many claims have been made in the use of copper to stop and even reverse the process resulting in hair turning grey. Is this the FOUNTAIN OF YOUTH ?

Copper is an essential micro-nutrient. It is needed for red blood cell formation, protein metabolism, the production of RNA, enzyme activity, and hair and skin color.

If you take large amounts of Vitamin C, you need more copper. Colloidal Copper has been used as a remedy for grey hair, arthritis, parasites and viral and bacterial infections. We provide a fine quality colloidal copper solution for those wishing to explore its possibilities.

We employ the same custom electrical manufacturing methods to create our colloidal silver procedure. Self-made steam-distilled water and .999% ultra pure source metal. Our colloidal copper solutions are produced at a potency of 3 ppm (milligram) per litre.

Copper jewellery worn directly on skin has been used for hundreds of years, more as a remedy for many ailments, including arthritis. Aside from wearing copper, many other methods of copper therapy were applied including a ground copper. It's only recently, with the advent of Colloidal Silver and gold being manufactured electrically that a totally safe Colloidal Copper therapy is finally possible.

The history of using Copper for treating ailments is buried in the mists of time itself. There are a whole series of diseases that are caused by copper deficiency. A deficiency of copper can result in grey hair, skin wrinkles, including crow's feet, varicose veins, and saggy skin. It has been claimed that Colloidal Copper has been able to return gray hair back to its natural color. It is has improved the elastic fibre in the skin increasing skin flexibility, and can act as an anti-wrinkle agent when applied topically.

Old medical books stated that Colloidal Copper is effective against parasites such as typhoid bacteria and worms. It is also says that copper strengthens the blood and cleans the arteries. In addition it is reported to be effective against aneurysms.

The use of Copper in its Colloidal form is a comparatively new and major breakthrough because unlike earlier 19th century usage when copper was ground and used as a powder creating the potential for toxic build up, as a result of the colloidal breakthrough, the particle elements are smaller than the membranes of the human body and thus move freely throughout the entire system supplying the special needs that only elemental copper can provide without toxic build up.

We have observed that colloidal copper gently massaged into bruised or painful skin around sore muscles and joints will relieve the pain and symptoms. It can be used on demand topically.

Our observations also showed a marked clarity of thinking when the colloidal copper was taken orally under the tongue, speeds up the synapses in the brain.

Copper was reported as the missing link in calcified bones of people who had suffered osteoporosis. It seems from Dr. Robert O. Becker's experiments that it acted like the magnetic glue to hold the bone and cartilage together.

The observations on colloidal copper are scarce and it is interesting to see all the various benefits emerging.



COPPER AS A BEAUTY TREATMENT:

It has been said in myths and legends that the Queen of Sheeba obtained ground copper from King Solomon from which she further refined and mixed down to a thin paste before applying it to her face and body to retain and improve her beauty. The strange thing is that the same type of myths and legends are related to Queen Cleopatra and Queen Nofretete of ancient Egypt, who according to legend were two great beauties. The Arthurian legend has his wife Genevieve as an outstanding beauty. Is it not strange that there was Merlin in the same court - a master of alchemy and "magic potions"?

There is no doubt that ultrafine Colloidal Copper will stimulate collagen production and sculpture away wrinkles and fine lines when applied every day topically mixed into a lotion. The effect on varicose veins on the legs can be seen to improve also with local topical applications as well as taken orally under the tongue.

When applied to the scalp and hair remarkable things start to happen, but which we are still too early on in our investigation to report.

All in all Colloidal Copper is a great adjunct to health and beauty and stimulant to the blood. With that amount of all- round improvement, maybe it is the "Fountain Of Youth"…

http://www.auroville.com/vijnana/silver ... copper.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 05, 2006 10:02 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Petra, možda bi mogla probati kristale... možda će bolje djelovati nego metali na tebe. Vidi u temi o kristalima.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 05, 2006 10:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Ma sve je to sranje...

Čim stavim neko od tih sranja na sebe... odem u Bizovac na kupanje... ono sve potamni...

Gonite ljudi ta sranja sa sebe... koji vam je k....

Neće vam to ništa pomoći...

Izvor i samo On je Taj ... sve drugo je PLACEBO...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 05, 2006 10:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
... sve drugo je PLACEBO...


Pa da! U stvari, i placebo te mijenja jer - ti sam utičeš tada na SEBE da mijenjaš stvari u onom smjeru kako si i ZAMISLIO!!!

Placebo je odlična stvar - jer svojim fokusom prema željenom rezultatu - ti i dođeš do određenog rezultata. Bolje je to čak nego neko "kemijanje" s bilo čime. Ovako bar vlastito tijelo obavi potrebne promjene na sebi!!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 05, 2006 11:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Pa kalki ako si to nosio u bazen a sta si ocekivao. Pa bakar potamni kad ga na zraku ostavis a kamoli nesto vise.
Bakar se inace moze ocistiti u nitratnoj kiselini slabo koncetriranoj.

Citat:
točnije narukvica se satojala od 3 metala-bakar,drugi je,čini mi se, bio kositar(nisam sigurna),a treći


Gotovo sigurno Zn.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 08, 2006 10:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
http://www.energetix.co.yu/magnetnaterapija.php

MAGNETNA TERAPIJA
Može da poboljša cirkulaciju omogućavajući da krvotok transportuje potrenban kiseonik i neutrone do ćelija u svim delovima tela, takođe omogućava efikasnije oslobađanje od toksičnih materija. Ako je cirkulacija odgovarajuća telo je sposobno da se samoisceljuje do iznenađujućih granica.

Milioni ljudi širom sveta koriste efekte magnetske terapije da:

podignu energetski nivo
redukuju stres
oslobode se bolesti i bolova kao što su:
Artritisa
Bola u leđima
Migrene
Bola u laktu Zamora
Blage depresija
Cirkulacije
Problemi


--------------------------------------------------------------------------------

BAKAR
Skorašnja istraživanja otkrila su da je efikasniji tretman, kao i prevencija, kod artritisa moguća uz pomoć minerala kopra. Kombinovanjem kopra i magneta, bilo koja količina minerala kopra koja se apsorbuje kroz tkivo mnogo efikasnije će da se prenosi kroz krvotok zahvaljujći magnetu koji poboljšava cirkulaciju.
Dokazi ukazuju na to da bakar može da spreči upaljenja kao i da pomogne prilikom upaljenja prouzrokovana :


Reumom
Artritisom
Beleška: Kao deo normalnog procesa bakarna narukvica ostavlja zeleni trag na zglobu ruke kod nekih ljudi. Ovo se dešava ćešće ako je vreme toplo, ali u svakom slučaju potpuno je prirodno i skida se lako sa vodom i spunom.

slika slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 23, 2006 9:27 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned sep 11, 2005 11:55 pm
Postovi: 13
Lokacija: Beograd, Srbija
A da li ima nekoga sa foruma da pravi bakar? Jel postupak isti kao za srebro? Ako neko ima iskustva sa bakrom, zanima me da li je i za šta delotvoran.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 24, 2006 12:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
prevedi to odozgo i to je to,a radi se isto kao srebro..

uzimaju to dobrovoljci koji su sa tim problemime ali rano je za rezultate..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 24, 2006 2:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
ovo je mene zainteresovalo a evo zasto

ako neko ima srebro recimo 70% sta mislite sta je ostalih 30%?




pa bakar naravno :)

ovo moze da znaci znaci sledece

ko pravi srebrnu vodu sa navodno "losim" srebrom od samo 60,70% dobija osim srebrne vode i koloidni bakar o istom trosku.
pa ukoliko je sve ovo gore tacno (sto ne razumem bas sve ali mogu da naslutim :) ) moze da se desi da oni koji prave srebrnu vodu sa tim "losim" srebrom ustvari imaju bolju stvar :) jer u isto vreme prave i koloidno srebro ali i koloidni bakar

sad je samo pitanje da li je to bas tako i koje su potrebe organizma za srebrom a koje za bakrom.
mada je i to individualno ipak verovatno ima neka prosecna potreba

ako je npr. srebra dovoljno, ne znam ni ja, 0.1g dnevno recimo a bakra 0.01 onda se pravi srebro 90% recimo itd....
a ako je 0.1 prema 0.1 onda se pravi srebro recimo 50%.

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 24, 2006 2:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Ayurvedska medicna koristi mnoge metale u tretmanima, od bakra preko srebra do zlata.

Mislim da bakar nije nuzno piti u koloidnom obliku.
Naime samo nosenje bakra (ogrlica, narukvica) zbog njegovih svojstava je dostatno za apsorpciju odredene kolicine bakra.
Ima dosta proizvoda sa tom namjenom.
Ja sam recimo prije nosio plocicu bakrenu.
U kontaktu sa kzom bakar se cijelo vrijeme apsorbira u organizam.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 24, 2006 2:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
a sad mi pade napamet jos nesto

kad se dele medalje raspored je sledeci:

zlato, srebro, bronza (bakar i malo kalaja)

prakticno to bi bilo:

zlato, srebro, bakar

pa nije to bez vraga valjda ;)

hmmmmmmmmm...

jel me neko prati?

;)

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 24, 2006 2:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
portal... upadas mi u rec ;)

pozdrav ;)

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 24, 2006 2:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
ras je napisao/la:
ovo je mene zainteresovalo a evo zasto

ako neko ima srebro recimo 70% sta mislite sta je ostalih 30%?




pa bakar naravno :)

ovo moze da znaci znaci sledece

ko pravi srebrnu vodu sa navodno "losim" srebrom od samo 60,70% dobija osim srebrne vode i koloidni bakar o istom trosku.
pa ukoliko je sve ovo gore tacno (sto ne razumem bas sve ali mogu da naslutim :) ) moze da se desi da oni koji prave srebrnu vodu sa tim "losim" srebrom ustvari imaju bolju stvar :) jer u isto vreme prave i koloidno srebro ali i koloidni bakar

sad je samo pitanje da li je to bas tako i koje su potrebe organizma za srebrom a koje za bakrom.
mada je i to individualno ipak verovatno ima neka prosecna potreba

ako je npr. srebra dovoljno, ne znam ni ja, 0.1g dnevno recimo a bakra 0.01 onda se pravi srebro 90% recimo itd....
a ako je 0.1 prema 0.1 onda se pravi srebro recimo 50%.


E pa moze da bude, ali ne mora da znaci.
To bi bila istina samo i iskljucivo u slucaju da je potencijal za izbacivanjem bakra u otopinu isti kao i potencijal potreban za izbacivanjem srebra u otopinu.

On naravno nije isti.
Takoder to je stvar termodinamike.

Ako imas 70% srebro i 30% nekog drugog metala, i taj drugi metal lakse ide u otopinu od srebra onda neces imati 70-30 odnos srebra i tog metala bez obzira koji je, nego 0-100 za taj metal jer je to termodinamicki vjerojatnija reakcija.

Takoder suprotno, ako je srebro lakse izbaciti u otopinu imat ces blizu 100% srebra a gotovo nista tog drugog metala. Pri malim strujama tj. velikim otporima!

Medutim, to je idealna situacija. U slucaju da nemas cisto srebro nego i bakar pored njega u recimo nekoj zlici ili cemu vec sta ima 70% srebra moguce ce nastajat mjesani koloidi za koje neces znat dal uopce imaju neku svrhu i slicno.

Cjelina je uvijek vise od zbroja podjedinica i ponasa se drukcije nego prosti zbroj istih.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 24, 2006 6:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
Organski portal je napisao/la:
i taj drugi metal lakse ide u otopinu od srebra onda neces imati 70-30 odnos srebra i tog metala bez obzira koji je, nego 0-100 za taj metal jer je to termodinamicki vjerojatnija reakcija.

Takoder suprotno, ako je srebro lakse izbaciti u otopinu imat ces blizu 100% srebra a gotovo nista tog drugog metala. Pri malim strujama tj. velikim otporima!

Medutim, to je idealna situacija. U slucaju da nemas cisto srebro nego i bakar pored njega u recimo nekoj zlici ili cemu vec sta ima 70% srebra moguce ce nastajat mjesani koloidi za koje neces znat dal uopce imaju neku svrhu i slicno.

Cjelina je uvijek vise od zbroja podjedinica i ponasa se drukcije nego prosti zbroj istih.


apsolutno se slazem ;) ... fali nam neki naucnik ovde iz ove oblasti...
ali ne bih bio ziv da nisam rekao 8) a sto je najgore mozda je i tacno...
netko je sigurno u pravu ;)

mada sad kad polako pogledam ovu tabelu dole mogao bih biti u pravu... dosta su slicni Ag i Cu...
ovde su najveci problem merni instrumenti kao i verifikacija nekih rezultata... pa kad konacno krene ta klinika...

srebro je teze ali ima duplo nizu tacku topljenja itd...
i srebro i bakar u zadnjoj orbiti imaju po 1 elektron sto ako se dobro secam znaci da su relativno stabilni elementi

http://milan.milanovic.org/math/srpski/atom/tabela.html

Element: 47 Silver
Pronadjen: (Prehistoric)
Atomska Tezina: 107.868
Elektronska Ljuska: 2,8,18,18,1
Orbitala: 4d10
Topljenje/stepen;Kljucanje/stepen;: 961.93 | 2212
Specificna Tezina: 10.5
Isotopi: 27

Element: 29 Copper
Pronadjen: (Prehistoric)
Atomska Tezina: 63.546
Elektronska Ljuska: 2,8,18,1
Orbitala: 3d10
Topljenje/stepen;Kljucanje/stepen;: 1083 | 2567
Specificna Tezina: 8.96
Isotopi: 11

srebro: http://sh.wikipedia.org/wiki/Srebro bakar: http://bs.wikipedia.org/wiki/Bakar

bakar:

Upotreba
Bakar se masovno upotrebljava za produkciju električnih provodnika i uopšte u elektronici. Zbog malih rezervi i velike primjene bakar predstavlja materijal od strateškog značaja. Bakar se dodaje u razne legure. Miješa se i sa srebrom i zlatom što u znatnoj mjeri poboljšava njihove mehaničke osobine.

Biološki značaj
Bakar je mikroelement koji se javlja u reaktivim centrima mnogih enzima. Potreban je za stvaranje crvenih krvnih zrnaca, ulazi u astav hemocijanina, ima pozitivan uticaj na ćelijsku membranu nervnih ćelija, i ima uticaj u slanju nervnih impulsa. Dnevno je potrebno minimalno unijeti 0,5 ppm. Nedostatak bakra dovodi do Vilsonove bolesti.

Nedostatak bakra može da prouzrokuje i malokrvnost, jer nedovoljna količina bakra izaziva lošije "upijanje" gvožđa i smanjenje broja krvnih zrnaca. Predpostavlja se da sem toga nedostatak bakra izaziva poremećaje u radu srca i , usporava rad nervnog sistema (na primjer slaba koncentracija). Nedostatak bakra takođe smanjuje i količinu bijelih krvnih zrnaca, a samim tim i otpornost organizma na bolesti.

Preuzeto sa: "http://bs.wikipedia.org/wiki/Bakar"

vrlo zanimljivo da na wikipedii nista ne pise o dnevnoj kolicini srebra koje je potrebno uneti u organizam :evil:
mozda je stetno... po nekog ili nesto :P :D :P :D

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Zadnja izmjena: ras; pet mar 24, 2006 6:19 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 24, 2006 6:18 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
... fali nam neki naucnik ovde iz ove oblasti...


Ne, Ras !!! TI i Organski ste NAŠI naučnici!!!!! Bar u ovom području!

Samo perite dalje, odlično!!! Mnogo toga učim zahvaljujući vašim istraživanjima u vezi ovoga. Ali, nadam se da i drugi uče. Trebat će nam.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 24, 2006 6:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
Jack987 je napisao/la:
Citat:
... fali nam neki naucnik ovde iz ove oblasti...


Ne, Ras !!! TI i Organski ste NAŠI naučnici!!!!! Bar u ovom području! :wink:

neka mene ... evo ti ga portal.... na mladjima svet ostaje :D

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 24, 2006 11:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
dzoker zovi prijatelja..pitanje za nase hemicare:
kupio sam demineraliziranu vodu u apoteci(valjda je destilovana-tako kazu)

-stavio sam bakarnu zicu (ne znam cistocu)..i ostavio preko noci

ujutro sam nasao neke tirkiz plave tvorevine u vodi...

to su soli :) to je otrov :oops: to su kontakt lece :shock: plava krv "onih" :evil:


Ili da ja otvorim hemiju i procitam

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 127 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz