Sada je: sub apr 27, 2024 2:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub mar 25, 2006 8:02 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned sep 11, 2005 11:55 pm
Postovi: 13
Lokacija: Beograd, Srbija
kokal je napisao/la:

ujutro sam nasao neke tirkiz plave tvorevine u vodi...


Rastvori bakra su uvek plavi, tako da ne bi trebalo da je to opasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 06, 2006 12:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 03, 2006 10:10 pm
Postovi: 43
Miloš je napisao/la:
kokal je napisao/la:

ujutro sam nasao neke tirkiz plave tvorevine u vodi...


Rastvori bakra su uvek plavi, tako da ne bi trebalo da je to opasno.


Bakarni sulfat je plave boje.
Modra galica - po narodski...

Opasno - ne znam...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 08, 2006 12:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Sa Cu je potrebna opreznost. Joni bakra pored toga što daju plavu mogu davati i zelenu boju i ljubičastu. Zavisi od valence. Jeste li znali za trovanja bakrom od nepranog grožđa prskanog plavim kamenom ili bordoškom čorbom? U svakom slučaju ne prekoračiti dozvoljenu dozu. Obojenje rastvora je pouzdan znak pojave jona.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 09, 2006 12:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Da zaboravih napomenuti. I Cu kao i Ag kristališe po teseralnom sistemu ima površinsko (pljosno) centriranu kubnu rešetku. Znači i njegova rešetka se sastoji od tesete=kocke + oktaedar=dvije četvorostrane piramide spojene bazama + osam tetraedara nepravilnih*trostrane piramide čije baze formiraju oktaedar. Razlika je u veličini atoma odnosno rezonantnog prostora u kojem se vrši uspostavljanje stojećih talasa određene učestalosti. U vodenoj sredini se akomulira energija odgovarajuće učestalosti koja se unosi u organizam đe se oslobađa. To je princip djelovanja koloidnih metala. Joni djeluju hemijskim reakcijama. toi bi bilo ono što sam htio reć :)

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 09, 2006 8:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Very nice, zanima me sta mislis o koloidnom cinku?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 09, 2006 10:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
FORMICA je napisao/la:
U vodenoj sredini se akomulira energija odgovarajuće učestalosti koja se unosi u organizam đe se oslobađa. To je princip djelovanja koloidnih metala. Joni djeluju hemijskim reakcijama. toi bi bilo ono što sam htio reć :)


I cestice i ioni djeluju i kemijski i energetski. Nama apsolutno nikakve razlike!
Ioni nemaju nista manji utjecaj od cestica gledajuci i homeopatsko djelovanje.

I vise je poznato da eksperimentom razrjedivanja otopine iona dobijamo njen energetski otisak bas kao sta bi dobili od ogromnih molekula kao sta je imunoglobulin E i sl.

Bas iz tog razloga jer sam velicina cestice niti njena narav nema utjecaja na sposobnost energetskog oblikovanja vode.

Dao sam vec linkove na clanke i opise eksperimenta na tu temu na nekoj drugoj temi.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 09, 2006 11:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Što se tiče vode savršeno si u pravu. Ja sam mislio o energetskom punjenju metalne , kristalne, rešetke. Ona se satoji od geometrijskih oblika međusobno integrisanih. Pljosno centrirana teseralna rešetka u kristalografskom pravcu (111) je heksagonalna rešetka tipa ABABA. Razlika od prave hesagonalne je u trećem sloju đe je ABCABC raspored. Prva heksagonalna je zapravo teseralna a druga je "prava" heksagonalna nazvana gusto pakovana.
Što sam zapravo htio reći. Oblici sami po sebi imaju odlučujuće djejstvo.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 11, 2006 5:03 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 11, 2006 5:00 pm
Postovi: 5
WILSONOVA BOLEST
[u]Wilsonova je bolest genetički poremećaj koji dovodi do prekomjernog nakupljanja bakra u organizmu[/u]. Pojavljuje se u 1/30 000 ljudi bez obzira na njihovu rasu, nacionalnost ili zemlju u kojoj žive. Male količine bakra potrebne su našem organizmu poput vitamina, a prisutan je u većini namirnica. Često se u danu pojede i više bakra nego što je potrebno našem organizmu, no zdravi će ljudi izbaciti suvišni bakar iz organizma. No, oboljeli od Wilsonove bolesti nemaju tu sposobnost pa se bakar počne akumulirati u organizmu odmah nakon rođenja. Prekomjerno nagomilani bakar oštećuje jetru i mozak, što dovodi do pojave hepatitisa, psihičkih i neuroloških simptoma. Simptomi se uobičajeno pojavljuju u kasnoj adolescenciji, a u nekih ljudi čak i nakon 40. godine. U oboljelih se mogu pojaviti žutica, ascites, povraćanje krvi i abdominalni bolovi. Također su često prisutni tremor, otežano hodanje, pričanje i gutanje, a mogu se razviti i svi oblici mentalih poremećaja poput homicidnog i suicidnog ponašanja, te depresije i agresije. U žena se mogu javiti smetnje poput neredovitih menstruacijskih ciklusa, amenoreje, neplodnosti ili čak spontani pobačaji. No, bez obzira na početne simptome bolesti, ona izrazito brzo napreduje ako se ne dijagnosticira i ne liječi.
Prvi organ koji bakar oštećuje u Wilsonovoj bolesti jest jetra. U polovice oboljelih jetra je jedini oštećeni organ, a prve patološke promjene na jetri vidljive su isključivo mikroskopski.
Kod kliničke slike hepatitisa, često se najprije posumnja na infektivni hepatitis ili infektivnu mononukleozu, a zapravo je riječ o hepatisu u Wilsonovoj bolesti. Zato je pri svakom abnormalnom jetrenom testu koji nije etiološki jasan potrebno napraviti testiranje i za Wilsonovu bolest.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 113 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz