Sada je: sub apr 27, 2024 8:57 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Barbara Ann Brennan, iscjeliteljstvo
PostPostano: čet apr 13, 2006 1:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Ko je citao njene knjige i kakvo je vase misljenje o njenom ucenju?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 13, 2006 9:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Sasvim OK, možda malo prebajkovito 8)

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 15, 2006 7:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Pročitala sam i to podavno samo jednu njenu knjigu: "Ruke koje liječe" i za onog tko želi da se bavi liječenjem/iscjeljivanjem sebe i drugih, knjiga je dosta informativna. Precizno su opisane čakre, ljudsko energetsko polje, boje aure, kako one nastaju i nestaju, dakle u kojoj su ovisnosti od našeg unutarnjeg stanja, itd. Ona je koliko se sjećam i doktor fizike, ili čak astrofizike, tako nešto, a ima i medicinsko znanje. (Zaista se sad više ne sjećam njenih biografskih podataka precizno). No, neke stvari u njenoj knjizi već je vrijeme pregazilo, ali je ona kao početno štivo sasvim - O.K. ( in my humble opinion. )

Andjela


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 01, 2006 9:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
definitivno obavezna literatura za one koji se bave energetskom medicinom.
Brennan je magistar fizike, radila je u NASSI na istraživanju atmosferske fizike. Teroiju je nazvala "Teorija ljudskog energetskog polja", a tehnike koje koristi i polazne postavke su slične reiki tehnikama i polaznim pretpostavkama (saznanjima) s kojih polazi reiki. (Uspoređujem s onim što poznajem, ali se možda može usporediti i sa drugim )
Postoje dvije knjige na našem tržištu: Ruke koje liječe i Svjetlost se rađa. Te dvije knjige čine cjelinu.
Ništa tamo nije bajka, sve je to vrlo realno, mada nam u početku izgleda nevjerojatno. Ovako, napisano perom jednog naučnika, ne može a da ne zagolica našu pažnju.
Radim već dugi niz godina prema znanju iz tih dviju knjiga i stalno ga kompariram s drugim tehnikama i znanjima do kojih dolazim. Nisam našla nešto za što bih rekla da je to vrijeme pregazilo, kako kaže Andjela.
Naravno, možda ja ne vidim baš sve.

Andjela, na što određeno misliš pod time da je prevaziđeno?

(Meni osobno nedostaje dio o energetskim nametnicima i utjecaju ne-ljudskih formi, ali to se može nadoknaditi iz drugih izvora.)

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 01, 2006 9:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
(Meni osobno nedostaje dio o energetskim nametnicima i utjecaju ne-ljudskih formi, ali to se može nadoknaditi iz drugih izvora.)


Možda da im postanemo "nezanimljivi"?

Svatko privlači određene vibracijske frekvencije... pa kakve prizoveš - takve i dobiješ!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 02, 2006 12:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
Svatko privlači određene vibracijske frekvencije... pa kakve prizoveš - takve i dobiješ!


Naravno.
Međutim, kad se netko ozbiljno bavi "energetskim radom" sa drugim ljudima, ne samo sa sobom, tada je potrebno još više dosljednosti i ozbiljnosti, i ne smije si dozvoliti neznanje u tom području. Energetska medicina, kako se jednim imenom zovu razni oblici i tehnike bioenergetskih tretmana, nije niti naivna niti bezopasna za onog tko se time bavi. Dolazi se u kontakt s višim razinama a time i sa stanovnicima tih razina, i sa svime s čime je osoba s kojom se radi dolazila u kontakt u bilo kojoj od svojih inkarnacija.
Kada govorimo s pozicije sebe samoga, onda je to što smo privukli slika nas samih. ali, kada govorimo sa stanovišta iscjeljitelja, nekog tko radi s drugim ljudima i njihovim problemima, susreće se s mnogo širim područjem onoga što bi on osobno mogao direktno privući. Naravno, i iscjeljitelji privlače baš ona iskustva koja sami prizivaju, da bi svladali lekciju, naučili više o drugima, a time i o sebi.


Ako radimo samo na sebi, ne vidim smisla proučavati baš sve što postoji na ovome svijetu, nego samo ono što nam je nužno. Ako radimo sa drugima, tada također nema smisla proučavati baš sve, nego opet samo ono s čime se susrećemo. Znanje koje nema svoju upotrebnu vrijednost je teret. Povod za gomilanje znanja koje za nas nema neku praktičnu svrhu je vrlo jednostavan: to je samo gomilanje. Jednako kako i svaka sakupljačka aktivnost (gomilanje materijalnih dobara, hrane, odjeće, zlatnine, novca, pa i skupljanje markica), gomilanje znanja služi kao hrana egu, i ne dozvoljava nam da jasno vidimo strah koji je u pozadini takve sakupljalčke potrebe.
Sve je jedno. Ono što je jedan čovjek, to su svi ljudi. Onaj tko je učitelj neke tehnike ima (ne uvijek lagan) teret stalnog učenja. Treba dobro razhjasniti sam sa sobom svoje motive.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 04, 2006 4:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Barbara je 'njihov čovek'. Iznosi laži i dezinformacije o čakrama tako da se one oslabljuju i postaju podobne za astralne uticaje. Naročito kada je reč o bojama čakri. Na primer korenska muladhara čakra je kod nje crvena (trebalo bi da bude braon) a to je boja astala i ko radi sa tom bojom na toj čakri postaje podoban da ga opsednu astralna bića, zna se koja. Mnogi su imali problema nakon njenih lepih vežbi a niko se time nije izlečio.
Inače ona je deo većeg trenda koji šire Iluminati a to je da se sabotiraju stare tehnike razvoja i buđenja kundalini energije. Knjižare su pune knjiga o tantri i kundalini jogi a sve su pune lukavo ubačenih mina koje treba da praktičara učine enegetski podobnim kao hranu astralnim vragovima. Oni čak znaju namerno da vam pomognu da probudite kundalini ali tako da ne možete da je kontrolišete već da im postanete još bogatija hrana. Pogledajte koliko se ljudi interesuje da probudi kundalini a niti jedan od njih nema pojma šta je to zapravo. Žuri im se da skoče u lonac!
Čak se pojavila nova verzija knjige 'Pet Tibetanaca' od drugog autora u kojoj je promenjen način disanja kako ga je prvobitno dao Peter Kelder. Čik pogodite zašto!
I naš Jack je na svoj način učestovao u tome, na sajtu http://www.val.hr/znanje/znanje.html okaćio je skraćenu verziju Pet tibetanaca u kojoj je izbacio šestu i najvažniju vežbu. (Možda nije on to uradio ali on to širi dalje koliko vidim.)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 04, 2006 5:15 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Panta,

osobno, neznam da li nekome nešto šteti, ili ne. To sve ionako ovisi o pojedincum jer svi NISMO isti. Nadalje, na mojim stranicama također i piše:
Citat:
Bilješka: Ovi linkovi mogu biti korisni, ali ne tvrdim da sve što tamo nađete da je istina ili onako kako izvor tvrdi. Stranice su istaknute jer su interesantne, neke su i smješne radi njihovih dezinformacija, pa neka čitatelji sami odluče i vide čitavu sliku trenutne situacije. Dio informacija prikupljenih sa njih može biti jako koristan u napretku i dizanju sveukupne svjesnosti.


Tako da čitatelji ionako sami zaključuju što je "dobro", a što nije.

Svatko radi što god oće i čita i prevodi što hoće.

Sad, jel to nekom istina ili nije - to je na njemu da sam odluči.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 04, 2006 8:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Dobro, ti si se ogradio i ne mislim da si nešto zlonamerno uradio, uglavnom prenosiš sve i svašta što je za nekoga i korisno.
Ako se promeni boja čakri (jedni kažu braon, a drugi crveno), ili se iz serije vežbi izbaci najvažnija, onda tvoje slatkorečivo relativiziranje svega i svačega zaista nije odgovor. To nije nimalo individualno već vrlo objektivno, smišljeno i štetno za svakoga.
Inače od Barbarinih vežbi mnogi ljudi su imali štetne posledice.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 05, 2006 1:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Ovo da je boja prve cakre smeda a ne crvena necu posebno komentirati mada imam vrlo izrazeno misljenje o tome a i logika da iza jedne od glavnih cakri stoji nesto sta nije osnovna boja u prirodi (a crvena jest) mi je stvar koja sama po sebi govori dosta o tome koliko to uzet ozbiljno.
No na stranu to....

Koju je to vjezbu u tom fileu Jack izbacio ili je izbacena uopce?
Koliko ja vidim tamo ih ima 6, dakle niti jedna nije izbacena tako da je to cista dezinformacija!

Mozda ne mislimo na istu stvar???

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 05, 2006 6:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Pantelija je napisao/la:
Barbara je 'njihov čovek'. Iznosi laži i dezinformacije o čakrama tako da se one oslabljuju i postaju podobne za astralne uticaje. Naročito kada je reč o bojama čakri. Na primer korenska muladhara čakra je kod nje crvena (trebalo bi da bude braon) a to je boja astala i ko radi sa tom bojom na toj čakri postaje podoban da ga opsednu astralna bića, zna se koja. Mnogi su imali problema nakon njenih lepih vežbi a niko se time nije izlečio.
Inače ona je deo većeg trenda koji šire Iluminati a to je da se sabotiraju stare tehnike razvoja i buđenja kundalini energije.
Čak se pojavila nova verzija knjige 'Pet Tibetanaca' od drugog autora u kojoj je promenjen način disanja kako ga je prvobitno dao Peter Kelder. Čik pogodite zašto!
I naš Jack je na svoj način učestovao u tome, na sajtu http://www.val.hr/znanje/znanje.html okaćio je skraćenu verziju Pet tibetanaca u kojoj je izbacio šestu i najvažniju vežbu. (Možda nije on to uradio ali on to širi dalje koliko vidim.)


Hej, Pantelija, daj molim te možeš li podastrijeti dokaz ili barem neki jak argument za tvrdnju da je Barbara "njihov čovjek" Drugo, ko ti je molim te rekao da je prva čakra smeđa, a ne crvena, ako sam te dobro razumjela? O kojim vježbama Barbarinim govoriš i tko se to nije izliječio, imaš li nam par imena i sl.
Nisam ni pogledala Jackovu verziju Pet tibetanaca, ali znam za knjigu u kojoj i stoji da ima 5 tibetanskih vježbi. Znam i za šestu, a ona se radi ako se ima problema sa prejakom seksualnom energijom.

I molim te Pantelija nemoj više da budeš tako paranoidan, svojim tekstom si me isprepadao, čovječe! Sad ispada da ništa nije onako kako jest, jer da je Barbara iluminat, da pet tibetanaca nisu više društvo od pet vježbica ili šest, nego nešto deseto, i da su se i tamo umiješali iluminati, ma hajde čovječe, ??!!!
Imaš li ti uopće ijedan jedini dokaz ili argument za tako izuzetno jake i bombastične tvrdnje? Ako imaš, bujrum, opleti i ja ću ti prva povjerovati ako vidim da su zaista istiniti. Nemaš problema! No, daj ih čovječe, daj ovdje na forum! Mene lično Barbara uopće puno ne interesuje, imam svoj stil i način iscjeljivanja, a tibetance radim kad me ne mrzi, no ono što me zaista mrzi jeste kad su ljudi ovako na prečac totalno isključivi, nameću gotove stavove, a koji su u potpunoj suprotnosti sa onim što većina nas zna o ovim temama.

A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 05, 2006 10:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Prvo sam ja sam video čitajući davno njene knjige da se nešto ne slaže, osim što me je odbio njen sladunjavi sveznalački ton. Ona, debeloguza Američka biznismenka, priča o čakrama što ne znaju ni indijski jogiji!
Pre više od godinu dana sam na netu našao informacije o netačnostima njenih knjiga i problemima koje su ljudi imali, ali te izvore sada nemam pa ne mogu da ti ih navedem, ali su bili prilično pouzdani.
Na kraju podatak da je radila ili i sada radi za NASA-u (ne znam koliko je to tačno) više ti je nego dovoljan dokaz da je dezinformator jer NASA ne služi za istraživanje nego za lažiranje istraživanja.
Znam da će i ovo da ti zvuči preterano zaverenički, ali ja ti tu ne mogu pomoći. Uveri se i sama. Zato si na ovom sajtu.


Zadnja izmjena: Pantelija; pet maj 05, 2006 4:28 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 05, 2006 2:15 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Što se tiče onoga što sam stavio na Znanje, to je iz:

Fountain of Youth
by
Colonel Bradford


Inače, preveo sam samo praktični dio, cijelu imate također skinuti na stranicama Znanja. Ima još vježbi za preusmjeravanje seksualne energije, ali to preporučuju TEK kad napravite ciklus ovih osnovnih vježbi i ako ste odlučili vježbati i te vježbe.

Annu nisam ni čitao. Neću ulaziti jel ona dezinformator ili nije jer neznam činjenice. Ali nije mi ni bitno... imam sad važnijih stvari za proučavanje.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 05, 2006 8:04 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned mar 13, 2005 6:59 am
Postovi: 5
Lokacija: 44N50 20E30
postoje ti .. lako uocljivi dizajnerski ilum fetishi
jedan od osnovinih im je dizajn duge
slucajnosti su zanemarljivo retke

http://raquel.guenezan.free.fr/frame.htm

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 05, 2006 8:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Mislim, očemu se ovdje nagađa? Vojničkim rječnikom, Iluminati su "paravojska", nakupina pojedinaca vezana jedinstvenim ciljem, i t6o isključivo neduhovnim!
Paravani simbolike boja i oblika, nisu nikakva njihova posebna simbolika već plagijat u težnji dosezanja nedostižnog, barem za njih, i s druge strane obna za neiskusne poznavaoce te tematike!
Najbolje se kloniti pa čak i razmišljanja o takvim skupinama, jer to vodi u čoravu ulicu! Tek vješti i sigurni u svoje stavove, bezbrižno se mogu zabavljati njihovim radom i postojanjem!

Što se Ann tiče, dali je to njeno djelo i je plagirano odnekud, irelevantno je, no sasvim je sigurno da je inspirativni materijal daleko bolje od hrpe razvikanih autora "mistike", "magike" i još koječega! 8)

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 07, 2006 11:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
PAntelija
1. korijenska čakra je crvena. Ako ti vidš kod sebe smeđu korijensku čakru, mada sumnjam da to možeš vidjeti, onda mora da imaš neku staru povredu kosti trtice, te osim problema s hemeroidima i nogama, materijalnim aspektom života, nisi ni dobro uzemljen, pa bi mogao biti nestabilan i nesiguran, i anksiozan također.

2. Vezu s astralom se ne bi moglo otvariti kroz korijensku čakru. Kroz tu čakru se ostvaruje veza sa Zemljom.

3.Ako ti nemaš dokaze tko se NIJE izliječio metodama energetske medicine, ja IMAM dokaze tko JE.
Imena neću objavljivati, nemam potrebu išta dokazivati.

4.Od davnih čitanja nema neke koristi, ali od prakse bi moglo biti.


5. Nije toliko bitna tvoja informiranost i točnost tvojih tvrdnji, nego tvoja NAMJERA.

Što si htio postići svojim tekstom? Nije mi jasno :cry:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 08, 2006 12:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Treba se zapitati sto su mnogi poludili ili totalno izokrenuli svijest kad im se kundalini aktivirala.
Koliko znam na tu se zmiju upozorava kroz sva prastara ucenja tko moze da pojmi tu simboliku tako da uvijek treba vidjeti sto se pobudjuju ili "ciste" te cakre, sa kojim ciljem, dugotrajnim lijecenjem blokada i osobnog osvjescivanja ili sa ciljem aktiviranja kundalinija da se ucenik navodno "prosvjetli".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 08, 2006 12:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Arwen,
svi negativni astralni entiteti utiču ne čoveka preko korenske šakre, i ona nije crvena već smeđa. To sam gledao uživo.
Ako si ti 'video' da je crvena onda si video ono što ti je prethodno sugerisano da vidiš.
Slaba ti je praksa ako ne znaš ko može i sme da bude popularan sa takvim knjigama u svetu, ko to omogućava i zašto. Ako to ne vidiš onda sigurno ni čakre ne možeš da vidiš.
Moja namera je da skrenem pažnju o nečemu što znam i dam SVOJE mišljenje o knjigama Barbare o čemu je ovaj topik postavljen.
I ti daj svoje a moje možeš lepo da zaobiđeš.
Nisi valjda očekivao da ćemo svi da imamo isto mišljenje kao ti?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 08, 2006 5:36 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ako si ti 'video' da je crvena onda si video ono što ti je prethodno sugerisano da vidiš.

Panta, Arwen je žensko... nisi pročitao njene postove?

:wink:


Zadnja izmjena: Jack987; pon maj 08, 2006 5:48 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 08, 2006 5:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Je li!
E sad mi je jasnije 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 111 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz