Sada je: uto maj 21, 2024 9:36 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Depresija i ljecenje
PostPostano: sri feb 08, 2006 1:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 30, 2006 1:39 pm
Postovi: 138
Lokacija: Split
Ne znam da li ovo spada pod ovaj forum, ako nije nek moderator slobodno premjesti ovaj post.

Sad sam se sjetio da sam ja jednom bio u nekoj ambulanti alternativne sheme, i sjecam se da nije bilo nikakvih poboljsanja ni promjena.

Naime, sta je bilo. Kako sam cesto bio u depresiji, roditelji su primjetili to, i jos su culi da ovaj jedan prijatelj ide u tu ambulantu i da mu je pomoglo, pa su htjeli da i ja probam. Kako sam mislio da poboljsanje ne bi lose doslo, pristao sam. To je bilo prije cca. 7 godina.

Ambulanta se nalazi u Splitu, malo ispod Brzog Gonzalesa (znat ce ovi iz ST-a di je to). Prvi dan kad sam dosao, roditelji su otisli a ja sam ostao pricat s nekom zenskom sta radi unutra, ona je neki dr.mr.sc.bt.ht.sf.
Negdje sat-dva smo pricali o meni, mojim problemima, itd. Rekla je kako je bitno da joj SVE probleme kazem, sta me muci, kakvi su mi odnosi s ocem, majkom, sestrom, itd. Stvarno sam njoj rekao vise o sebi u zivotu nego ikome drugom, racunao sam valjda to treba tako, amo vidit sta ona kaze. Nakon toga mi je rekla da ce mi dat neku otopinu da pijem, svaki dan po gutljaj-dva, tako nesto ne sjecam se tocno detalja. Rekla je da ce mi malo po malo pomoc.

Sjecam se jedino da je otopina bila u bocici, i da nije imala nikakvog okusa, mozda neki blago-bljutasti okus.
Pored toga sta sam morao to pit, rekla je da se moram i ostavit svih poroka: kave, duhana, zvakace, i tome slicno. Jos je nesto rekla sta sam trebao ali se ne sjecam. Navodno mi je sve to trebalo pomoc da ne budem despresivan, da se ujutro lakse razbudim, da sam energicniji, bolje volje, itd. To se placalo, ne sjecam se koliko.

U svakom slucaju, tako sam postupao negdje tjedan-dva i uopce nije bilo efekta. I dalje sam se tesko dizao, gundjao, itd.

Sad mi je palo na pamet, citajuci ove forume, DA NIJE MOZDA OVO STO SAM KOD NJE PIO BILO KOLOIDNO SREBRO??
Jer ako je onda to nema efekta na mene, ili ako ima onda je placebo prirode.

Bas cu sutra svratit do nje malo popricat pa vam javit sta je to bilo (ako mi bude htjela rec).

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 08, 2006 2:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Možda, ali ne vjerujem.
Ja sam isto bio kod takvog nekog sličnog, ali ne na tom mjestu, no brzo sam otišao od toga jer mi je bilo sumljivo.
J.G., postoje vježbe s kojima možeš riješiti depresiju i druge probleme ako ih još imaš, jer su to sve umni problemi, umne šeme i frekfrencije koje se daju ispraviti i uskladiti uz malo truda i bez ikakvih napitaka.
Objasnit ću ti jednom na kavi, vidit ću kad ću moć.....jer totalno sam broke šta se tiče novaca.

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 08, 2006 4:56 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
J.G. hvala na postu. Preimenovao sam temu u Depresija i lječenje, jer bi se tu moglo naći zanimljivosti i za druge koji su možda u nekoj depresiji.

Hvala što si iznio svoj primjer.

Evo pitanja: kako možemo izaći iz depresije, kako ju izbjeći, kojim metodama ju možemo izlječiti?

:?:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 09, 2006 2:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 30, 2006 1:39 pm
Postovi: 138
Lokacija: Split
Jack987 je napisao/la:
J.G. hvala na postu. Preimenovao sam temu u Depresija i lječenje, jer bi se tu moglo naći zanimljivosti i za druge koji su možda u nekoj depresiji.

Hvala što si iznio svoj primjer.

Evo pitanja: kako možemo izaći iz depresije, kako ju izbjeći, kojim metodama ju možemo izlječiti?

:?:

:wink:


po meni, depresija je hendikep u glavi zbog losih okolnosti.
Posto okolinu teze mijenjamo od sebe samih, predlazem da pocmemo od sebe samih.
Ili ako je uzrok neka osoba zbog koje smo depresivni, onda pokusat rijesit problem s tom osobom pa onda sa sobom, ako bude jos potrebno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 14, 2006 6:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Depresija je obicno uzrokovana nekim blokiranim energijama , negdje su se nakupile lose vibracije pa pritiskaju Um i izazivaju stanje apatije.
Jedan od boljih lijekova je fizicki rad , sport ili bilo kakve fizicke aktivnosti, kao npr. ribanje dok ne padnes sa nogu (nije sala), to pomaze da se te energije odvezu i izadju.
Vjerojatno da i neke biljke pomazu ako je neki kemijski poremecaj a to opet ima izvor u energetskom pa svakako treba prvo lose energije izbaciti.
Najgora stvar je piti lijekove jer oni jos vise blokiraju te energije i vjestacki stvaraju trenutno raspolozenje.
Psihijatri obicno nemaju pojma o uzroku depresija i zadnji su koji mogu pomoci.
Ako postoje neki problemi u psihi, traume i slicno koje su dovele da se nakupe te lose vibracije , to se mora razrijesiti sam sa sobom ili uz pomoc nekoga ko je strucan u tome (zaobici psihijatra svakako) pa to moze zaustaviti nakupljanje novih vibracija.
Ono sto je vec nakupljeno od ranije to mora izaci i taj se bol ne moze zaobici a da se lakse izdrzi ta faza kao sto sam rekla fizicki rad pomaze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 14, 2006 11:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Jedan od boljih lijekova je fizicki rad , sport ili bilo kakve fizicke aktivnosti, kao npr. ribanje dok ne padnes sa nogu (nije sala), to pomaze da se te energije odvezu i izadju.


Ne bih se s ovime složio u potpunosti, samo djelomično.

Cijeli svijet se zasniva na materijalizmu i fizici, pa nikome puno ne pomaže, po toj filozofiji bi kopači kanala i smetlari bili najzdraviji ljudi.

Ništa bolje ne riješava depresiju od transcendentalnih aktivnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 17, 2006 5:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Kalki,

a da ti otvoris topic na temu tih transcedentalnih aktivnosti , pa da vidimo sta sve u to spada :D :D ili ako si negdje vec takav topic otvorio da mi ukazes gdje je :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 17, 2006 11:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Sophia je napisao/la:
Kalki,

a da ti otvoris topic na temu tih transcedentalnih aktivnosti , pa da vidimo sta sve u to spada :D :D ili ako si negdje vec takav topic otvorio da mi ukazes gdje je :D


Antimaterijalni svjetovi su ti otvoreni, doduše, malo previše ja pokušavam da nešto napišem i pokrenem raspravu dok drugi nitko ništa, većinom tu i tamo netko škicne...

Nema potrebe da otvaramo novi topic jer u taj spada sve što se može o Transcendenciji napisati, ako je netko voljan pokušati spoznati pravu narav Postojanja. Ja ne želim nikoga navesti na ništa što nije vrijedno umne spekulacije i trošenja iluzornog vremena i svrhe našeg pravog postojanja.

Uopće me nije briga što neki ismijavaju moje teorije i postove, to uopće nije smiješno, kad bi većina bila u pravu ja bih rađe to prihvatio, nego činjenicu da se pravo Znanje u vremenu gdje svatko je pravi filozof mete pod tepih ili gura na dno stranice nekim nebuloznim temama koje se prvenstveno mogu ukorporirati u neke već otvorene.

npr. netko je otvorio temu GRANICE, ne shvaćajući kako to izvorno spada u temu o Antimaterijalnim Svjetovima itd... OK, ako netko to ne kuži ne kuži.

Stoga lijepo je, recimo, to što ti si otvorena za traganjem nečega, što ti je, u prvu ruku bilo, recimo tako, poznato, pa si ipak, možda, osjetila da ima nešto što fali, pitala, ja ti mogu, kao i drugima ukazati na neke stvari, ali te ne mogu natjerati da to shvatiš.

Slobodno pitaj, pa da naučimo nešto, reci, ne ustručavaj se... garantiram ti da ćeš izaći iz svake transcendentalne rasprave na bolje.

Respect! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 17, 2006 12:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 30, 2006 1:39 pm
Postovi: 138
Lokacija: Split
Kalki je napisao/la:
Sophia je napisao/la:
npr. netko je otvorio temu GRANICE, ne shvaćajući kako to izvorno spada u temu o Antimaterijalnim Svjetovima itd... OK, ako netko to ne kuži ne kuži.


ja sam otvorio tu temu...
pa sta da ne kuzim? Znanje se uci, nemas ga odmah cijelog.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 17, 2006 3:20 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobro...

vidim da DEPRESIJU možemo izlječiti i ovako, ovdje, da se malo zainteresiramo za neke stvari i pokušamo shvatiti UZROK depresije...

Oh, tema je DEPRESIJA... da, da... sad primjetih...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 17, 2006 9:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
J.G. je napisao/la:
Kalki je napisao/la:
Sophia je napisao/la:
npr. netko je otvorio temu GRANICE, ne shvaćajući kako to izvorno spada u temu o Antimaterijalnim Svjetovima itd... OK, ako netko to ne kuži ne kuži.


ja sam otvorio tu temu...
pa sta da ne kuzim? Znanje se uci, nemas ga odmah cijelog.

pozdrav


Ma joj... nemoj shvatiti ovo osobno, to je, onak, samo primjera radi...

Dont be mad?

Citat:
Dobro...

vidim da DEPRESIJU možemo izlječiti i ovako, ovdje, da se malo zainteresiramo za neke stvari i pokušamo shvatiti UZROK depresije...

Oh, tema je DEPRESIJA... da, da... sad primjetih...


Imaš moje dužno poštovanje! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 19, 2006 4:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Kalki

ja se ne ismijavam nicijim postovima , pa ni tvojim i doista me zanima kako konkretno na depresiju mogu pomoci transcidentalne aktivnosti.
Ti pises dosta uopceno i sa nivo poimanja da je netko vec dostigao stepen saznanja da sve sto jeste jeste ali treba uzeti u obzir da ljudi su na razlicitom nivou poimanja i da netko ne moze skociti sa Sljemena na vrh Himelaja tek tako.
Mnogi ako ne i svi su na njihovom trganju svog istinskog bica morali proci ili pak osloboditi ti se nakupljenih losih vibracija , energija, blokada pa su bili u raznim teskocama , od kojih je i depresija jedna dok se te energije nisu transformisale u nesto cistije. Zato sam rekla da fizicke aktivnosti pomazu jer sagorijevaju te energije i olaksavaju transformaciju ali svakako nisu samo fizicke aktivnosti koji ce odnjeti depresiju. Neke instant metode tipa "Izgubiti 20kg za 7 dana" su obicne lazne jer se kilogrami(depresija) pocnu ponovo gomilati ako se netko nije svjesno i sa punim shvatanjem kako se te lose vibracije gomilaju oslobodio tih istih.
Osobi koja nije ni na kakvom putu se desi da otvori prolaz nakupljenog blata tokom zivota i to joj pocne pritiskati Um ne znajuci sta joj se desava odlazi kod psihijatra koji joj prepise lijekove koji zaustave izlaz tih losih energija koje onda ostanu i dalje sa osobom umjesto da ih se oslobodila.
Ako hoces, imas ovu temu da napises sto ti mislis sto je dobro za one koji se osjecaju depresivni, ne idu svi po svi postovima pa ne znaju sto si gdje napisao.


Postovanje :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 19, 2006 10:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Neko je pomenuo homeopatiju i bio je u pravu
Pricala si i dobila ili dobio homeopatsku medicinu.ne znam sta vi decki znate o homeopatiji ali ja sam se tu ukopao nekoliko godina i ne mogu van.to je tema srasno velika ,interesantna i prava stvar to je genijalna stvar i radi 100% ali samo onda kad je homeopat pravi.recimo ja jos nisam pravi ali uz pomoc homeopata iz Indije uglavnom -imam fenomenelne rezultate(otac koji je doktor donosi mi pacijente ili mi trazi ljek).kad se otvori tema tamo cu izneti vise,a sad natrag na temu;depresija je simptom neke mijazme(to su u homeop.nepravilnosti u organizmu-zato jer bolesti homeop.ne priznaje vec samo nedostatak zdravlja).meni ili homeopaty moras reci i drugih simptoma i to mnogo detaljnije da bih ti odredio ljek,kako i stvari iz zivota:traume strahove i sl.
to najbolje mozes i na www.ABC homeopathy.com :idea:

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 12:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Kalki

ja se ne ismijavam nicijim postovima , pa ni tvojim i doista me zanima kako konkretno na depresiju mogu pomoci transcidentalne aktivnosti.


Ma znam da se ne ismijavaš.

Nisam ja kriv što neki, možda, ne čitaju sve teme ili postove, ali to je u startu ograničavajuće i bilo bi dobro za početak barem taj dio apsolvirati.

Nekad kad se čovjek pravilno usmjeri nije potrebno ponavljanje jer svaki oblik istoga čina, kontekstualno, je manipulativniji.

Svaki član ovoga foruma ima slobodnu volju da individualno se iluzorno prikloni nečijim razmišljanjima i prožvaće ih kroz prizmu, neprisilne, percepcije Kolektivno samospoznajne realnosti.

Pratite ljudi! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 12:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
ejjj Kalki , pricamo kako pomoci ljudima koji imaju depresijuuu :D :D ,
eto moram se sad i smijati :P :P :P , ma smijeh vam je lijek protiv depresije i citanje postova od Kalki za koga sam uvijek mislila da je zensko i tek sam sad povezala da je muskog roda :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 12:10 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 04, 2005 4:59 pm
Postovi: 20
hehe depra mi je zivotni suputnik vec duze vrijeme.
Sto sam zapazio o njoj, javlja se kada je rijec o problemima za koje ne znam i ne mogu pronaci rijesenje, ili je najbolja situacija kada je za rijesenje potrebno to i to a za rok koji imam ne mogu (vremenski) doci do sastojka koji je potreban za to.

Sklon sam i probleme ljudi koji su direktno vezani uz moj zivot gledati kao svoje to je dodatno opterecenje, pocinjem misliti da sam lagani mazohist psihe.
Izvana optimist, iznutra kad je rijec o meni teski pesimist ;)

Ljek; kod pojave takvih problema ne treba odgadjati rijesenje, ziviti u sadasnjosti ( trenutku koji se odvija), shavtiti da je depra samo posljedica 1 nacina sagledavanja stvari i pokusati promotriti problem iz vise kutova.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 25, 2006 12:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Jack987 je napisao/la:
J.G. hvala na postu. Preimenovao sam temu u Depresija i lječenje, jer bi se tu moglo naći zanimljivosti i za druge koji su možda u nekoj depresiji.

Hvala što si iznio svoj primjer.

Evo pitanja: kako možemo izaći iz depresije, kako ju izbjeći, kojim metodama ju možemo izlječiti?

:?:

:wink:



Depresija je potisnuta agresija.
agresija koja je kao rezultat bijesa zbog neke frustrirajuće situacije, koju osoba ne zna izraziti na konstruktivan način pa je proguta, ili se boji izraziti vlastitu agresivnost da ne bi pretjerala (jer se boji vlastite agresivnosti, ne zna do kud bi to moglo dovesti)
Depresija je u vezi s odnosima s autoritetom, tj. s onim osobama koje su nam u životu značile autoritet (u širem smilsu riječi autoritet).

depresija spada u neuroze, pishičke bolesti (poremećaje funkcioniranja) koji se mogu liječiti lijekovima, psihoterapijim, i drugim alternativnim metodama.
to je vrlo raširena bolest, ali nije baš tako bezalena. Osoba u depresiji silno pati, i ta patnja je onemogućava da normalno izvršava svakodnevne aktivnosti.
Depresija je i bijeg, dobijanje u vremenu. Osoba koja depresira je u stanju nemoći, pati, nema volje ni za što, čime sebi daje opravdanje za ne-poduzimanje odluka i ne-ostvarivanje akcija i koraka kojih se plaši. Dok odgađa, osjeća sve veći bijes kojag opet ne izražava jer ga ne zna izraziti, pa tone u sve dublju depresiju. Ako je trenutna životna situacija takva da osoba stvarno i objektivno ne može učiniti ništa u svoju korist, nego čeka neko bolje vrijeme, depresija je dobro opravdanje za to čekanje.
Depresija je i način da se iznudi pažnja i ljubav od osoba od kojih to očekujemo ali nam na neki normalan način to ne pružaju. Depresija je i način da se kazni onog koji je (po našem viđenju) potaknuo nas da se osjećamo tako "povrijeđeno", nesretno, bezvrijedno i bezvoljno. Depresivna osoba se klati između osjećaja vlastite bezvijednosti i osjećaja sebe kao centra univerzuma okokoje bi se sve trebalo vrtiti.
Depresija je i poremećaj ljubavi prema sebi, ljubavi prema drugima i poremećaj primanja i davanja ljubavi. Depresivne osobe često nemaju jasne pojmove što je ljubav a što mržnja, pa tako nerijetko potrebu da kontoliraju i upravljaju svijetom ne vide kao mržnju nego kao ljubav. Depresvac misli: Ako nije po mome, ubit ću sebe jer ne valjam (teškim mislima, unutrašnjom patnjom, kažnjavanjem sebe pretjeranim radom, samopovrjeđivanjem, dovođenjem sebe u ponovnu situaciju koja će izazvati patnju)...za razliku od psihopate koji kaže: ako nije po mome, ubit ću te jer ti ne valjaš.
Može se i reći da je depresija posljedica toga što ne iskazujemo svoju isitnsku bit, ne zadovoljavamo svoje ljudske potrebe na način kako to odgovara našoj prirodi (karakteru), a niti se možemo prilagoditi, prihvatiti i pomiriti se s načinom na kojeg u realnom životu iskazujemo i ostvarujemo sebe u svakodnevnom životu.

Ima raznih stupnjeva i raznih vrsti depresije. Razlikuju se od toga što ih izaziva, kako nastaju, što im je u korijenu, kako se manifestiraju itd. Što se duže čeka sa započinjanjem liječenja, to se depresija dublje ukorjenjuje.

U svakom slučaju, depresivna osoba ne bi trebala eksperimentirati s raznim metodama, bezuspješno isprobavati sad ovo sad ono, jer to može samo pojačati njezinu depresivnost i osjećaj nemoći. Psihoterapija i psihoanaliza je jedina potvrđena metoda koja dovodi do promjena strukturi ličnosti, tako da rješava uzrok a ne posljedicu. Psihoterapija traje najmanje godinu dana do pet godina, što podrazumijeva tjedne razgovore u trajanju oko jedan sat. I psihoanaliza ima više vrsti. Trenutno je popularna self-psihologija. U pishijatriji se depresija liječi i medikamentima, što ovisi o tipu depresije, i o tipu terapije koji se provodi. "Obični" depresivni ljudi se lako prilagođavaju psihoterapiji, dok oni s izraženom psihopatskom crtom to teže ili nikako ne uspijevaju, pa ćete od takvih ljudi čuti da su psihijatri budale i da nemaju pojma.
U novije vrijeme popularna je realitetna terapija koja za razliku od psihoterapije ne rješava korijene problema u strukturi ličnosti (djetinjstvo i razvoj), nego pomaže da se osoba snađe u trenutnoj realnoj situaciji koja je za nju frustrirajuća, dakle pomaže da se izađe iz krize ali ne osigurava da se ponovno neće upasti u krizu zbog sličnog problema. Traje kraće i donosi brže rezultate., ponekad i u samo dva -tri razgovora.

Ako se krene homeopatski rješavati depresiju, tada je potrebno više puta mijenjati terapiju kako se otvaraju blokade, ali i uz homeopatiju bi dobro došla terapija razgovorom. Tako da ovaj tvoj opis samo jednog posjeta s intervjuom ne bi mogao biti homeopatski pristup.

Energetičari rješavaju blokirani bijes na svoj način, ali bez korjenite promjene ponašanja, načina razmišljanja i reagiranja, depresija se neće do kraja izliječiti, nego će se vraćati. Zato je uz ispuhavanje bijesa nužan i rad na sebi, a to znači na spoznavanju sebe, svoje biti i na rješavanu ego-obrana koje su i dovele do problema s depresijom.

Važan korak je i predavanje terapeutu i povjerenje u terapeuta. Kad se netko ne može nikako s povjerenjem prepustiti, to ukazuje na jake strahove, traume, neugodna iskustva ali i na narcizam.

Hormon dobrog raspoloženja, serotonin, luči se u mozgu za vrijeme fizičkih sktivnosti. to može pomoći izlasku iz trenutnog lošeg stanja. Izaziva ga i uzimanje čokolade..hehe..ali bolje nemoj s tim pretjerivati..
Jedino preoblem je kad je osoba u dubljem stanju, ne može se odlučiti baviti fizičkim aktivnostima. Mogu pomoći i "transcedenttalne" aktivnosti, ako je to kalki nazvao. Prepostavljam da je mislio na mediteciju i te stvari. Meditacija će pomoći smirivanju i opuštanju psihičke i mišićne napetosti.


Moj savjet autoru teme: idi liječniku, nemoj čekati...U alternativi odaberi jedan tip terapije i jednog terapeuta i toga se drži. Depresija se ne liječi preko noći.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 25, 2006 11:10 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4220
Od prirodnih sredstava protiv depresije, navodno, pomaže čaj od kantariona (St John’s Wort).

Antidepresive SSRI (selective serotonine reuptake inhibitors) tipa (Prozac, Luvox, Paxil, Zoloft... itd.) treba izbjegavati.


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 25, 2006 11:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Problem je sa meditacijom sto kod nekih slucajeva izaziva jos vecu depresiju jer tokom meditiranja pocinje da izlazi materijal iz podsvijesnog ili pak nesvjesnog pa se osoba jos vise uznemiri.
Ljudima sa nekim depresivnim ispoljavanjem gdje imaju problem da normalno funkcionisu ne bih nikada preporucila meditaciju dok se ne dovedu u stanje da kontrolisu barem svoj svjestan Um.
Sve zavisi koliko je osoba potonula u to stanje jer ima ljudi koji ne mogu da razluce stvari koje dolaze iz svjesnog a koje iz nesvjesnog.
Dobar psihoterapeut koji zna da radi sa podsvjsnim umom i koji ne naginje da odmah prepisuje lijekove moze vjerojatno pomoci osobi koja je spremna da suradjuje. Nazalost vecina psihijatara idu linijom manjeg otpora pa im je prepisivanje lijekova koje je Galaksija naveo prva stvar.
Ja sam se zaprepastila koliko je ljudi koje poznajem bar jednom u zivotu uzimalo neke od antidepresanata.
Uvijek je korijen depresije negdje u podsvijesnom ili dijelu nesvjesnog za ciji sadrzaj vecina nas nezna.
Imaju odredjene metode gdje terapeut pokusava da prica sa podsvjesnim dijelom pacijenta i tako da dodje do uzroka psiholoskih problema ako je pacijent u stanju da se suoci sa tim i da se ne boji istine o sebi.Naravno ne radi se ni o kakvoj hipnozi, pacijent je budan i aktivno ucestvuje.
Recimo Got kaze , depresija mi je saputnik, umjesto da kaze , depresija je strani element koji cu otkloniti. Drugo, depresija mu se javlja uvijek u odredjenim situacijama, kada treba nesto da zavrsi u kratkom vremenu.
To je znaci model koji se aktivira uvijek na isti nacin i mi mu damo energiju. Ako znas da je tako onda se zapitaj zasto moras nesto da uradis u kratkom roku, je li problem ako i ne uradis, da li se bojis neuspjeha, zasto tako razmisljas, kad je pocelo, imali nesto u djetinjstvu sto je dovelo do uzroka da se taj model ispolji. Recimo djeca koja su imala jako stroge roditelje koji su od njih puno ocekivali kad odrastu tesko im pada nespjeh jer se ponovo osjecaju kao mala djeca koja stoje ispred roditelja.
Djeca koja su imala neko traumaticno djetinjstvo da bi opstala u takvom okruzenju morala su izgraditi neki model da prezive.
Taj model poslije u zivotu uzima ulogu kontrolora koji hoce da sve kontrolise ali sa Umom malog dijeteta pa otuda neki ljudi zapadaju u razne strahove ili konstantnu zabrinutost ako osjecaju da situacija nije pod potpunom kontrolom.
Djeca koja nisu imala dovoljno ljubavi u djetinjstvu nesvjesno traze tu ljubav kad odrastu ali obicno da pogresan nacin, kroz oci malog razmazenog djeteta i posto je ne dobiju nastaju problemi.
Neko i formira neku masku grubosti , gdje se osoba pravi da je "cool" a u sustini nedostaje joj ljubav.
Sve sto se desava u djetinjstvu ostaje zapisano u podsvijesti i ti modeli koji se formiraju pod raznim uticajima poslije diktiraju zivot svakog od nas dok se jednom ne probudimo i vidimo da nas kontrolisu sjenke a nas nigdje nema.
Sa energetske strane mozda je tesko razumjeti ali to su kao neki energetski entiteti koji crpe energiju, ako jednom prestanu da se hrane , tako ce da i nestanu.
Naravno treba ih prvo identificirati.
Svi smo mi puni maski i sjenki iza kojih skrivamo nesto sto ne zelimo priznati o sebi , nema savrsene osobe , samo neki mozda drugacije to ispoljavaju.
Depresija moze biti prilika i da se izadje iz zatvorenog kruga i da promjenis zivot na bolje.
Onaj ko nema padove, nema ni uspone, samo je pitanje hoces li se pogledati onakvim kakvim si ili ces cio zivot nositi sa sobom sjenke onakvim kakvim bi zelio da te drugi vide ili da sebe vidis.
Treba na vrijeme reagovati , prije nego se dodje u stanje da ne mozes normalno zivjeti a nazalost ni okolina vrlo cesto nema razumijevanje za ljude sa takvim problemima.
Ne treba se ni stidjeti otvoriti dusu nekome ko ti je blizak i to nekada moze biti najbolja psihoterapija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 27, 2006 9:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Ljek; kod pojave takvih problema ne treba odgadjati rijesenje, ziviti u sadasnjosti ( trenutku koji se odvija), shavtiti da je depra samo posljedica 1 nacina sagledavanja stvari i pokusati promotriti problem iz vise kutova.[/quote]

Jako se slažem sa ovim samo bih dodala da meni jako pomogne brza jutarnja šetnja od četrdesetak minuta nakon koje se osjećam neuništivo(vjerojatno nešto u vezi sa endorfinima)!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz