Sada je: sub apr 27, 2024 8:45 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 850 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 43  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: uto maj 29, 2012 9:33 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 23, 2012 1:28 am
Postovi: 8
Rigoleto, molim te lijepo, :help: mozes mi reci kako si to sa ocima radila ili radis? Sad si me sjetila zbog usiju, isto kad sam se ja umivala, sa tim mokrim prstom sam isto isla u uho i malo u nos i oci isto oprala ko da se umivam. A dalli ti u oci stavljas urin i dali imas problema sa ocima? Kakvi su tvoji krvni nalazi, jer si tu vidjela neku razliku, na primjer Cholesterin ili secer u krvi itd.
Pozdrav tebi, pozdravi vodi :)
Maja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri maj 30, 2012 5:51 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 28, 2011 8:21 pm
Postovi: 14
....Maja....sa ocima nemama nikakvih problema nisam ih nikad ni imala, nalazi krvi su mi takodje dobri secer u krvi nemam nisam nikad ni imala, procitala sam knjigu ..urinoterapija..citala sam o urinoterapiji na svim postovima i knjigama pola godine dok je nisam pocela koristiti, zanimala su me iskustva drugih i mogu ti reci i ja sam imala strah da pocnem piti, a za vanjsku upotrebu bilo mi je svejedno, sad kad vidim koliko se bolje osjecam zao mi je sto nisam ranije pocela koristiti.....rjesila sam se vrtoglavice koju sam imala cesto i stabilizovo mi se i krvni pritisak koji je uvjek bio nizak.........pitala si me za oci.......ponekad ukapam kap dvije i tako u uši.......citala sam da su ljudi ddobro dioptriju smanjili a neki i skroz rijesili se...skida i mrenu na ocima.......jednostavno uzmem na komadic vade i ukapam u oci i to je to............ja se nadam da ce mi pomoci i za cistu , javicu svakako kakav mi je nalaz kontrolu imam tek u avgustu ...............ako te jos sta zanima pitaj sta znam sve sto zanam iz svog iskustva reci cu ti ..................volila bi da se i drugi jave sa svojim iskustvima bilo bi mi drago.........


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri maj 30, 2012 8:06 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 23, 2012 1:28 am
Postovi: 8
Hvala ti za odgovor Rigoleto, pa kakvo to ime imas, odmah mi se dize, jer se odmah sjecam one kapljice urina sta sam popila #-o ....drago mi je da su tvoji krvni nalazi u redu.Danas to bas i nije normalno,.... puno ljudi ima poviseni cholesterin, secer. Ja sam isto imala... sad se oko 4 mjeseca hranim sa puno proteina, malo masnoce i malo secera. To je Dukandijeta, ako ti je poznata. I 10 kg smrsavila i cholesterin je pao, secer isto a i jos neke druge stvari....bas bi bilo fino da se jave ljudi koji su sa urinom smanjili cholesterin i secer u krvi.....sa ocima imam probleme zbog stitnjace, prvo mi je bila prije par godina povisena,brzo radila a sada snizena i polako radi.

Rigoleto, mozda je tebi to sve lakse da radis sa urinom, mislim pijes, stavljas u oci itd.. jer si zdrava, ....ali da bi imala problema sa ocima i naprimjer krvnim nalazima,......da li bi se onda odlucila to da radis, sigurno bi se malo bojala, da se oci jos vise ne unistiju, ili....da se krvni nalaz ne pogorsa...

Ja cu sada tjedan,dva cekat da ozdravim, nos mi jos curi a vec su dva tjedna prosla, makar si mislim pa trebala bi staviti par kapi u nos, jer sam citala da to pomogne isto,....ali onda opet dodje moja prica, pa ja sam ga stavila u nos i od onda mi stalno curi...zato neznam sta da radim....mozda trebam vremena, da malo promislim i da onda odlucim sta da radim, da ili ne....dali da pocnem piti ili ne.....
Zaboravila sam reci, sad jedno vrijeme uzimam solne tablete, broj 4 kalium chloratum /protiv upale/ i 3,5,8 da mi se imun jaca.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri maj 30, 2012 5:56 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 28, 2011 8:21 pm
Postovi: 14
......maja .... e bas si me nasmijala :rofl ....kakvo to ime imas Rigoleto odma mi se dize... :rofl ..................... kad sam se registrovala trebala sam napisati dva tt jb otislo jedno greska :rofl .................. za tu djetu nisam nikad cula jer djete ne koristim ne trebaju mi....... a vjeruj da bi pila za sve te bolesti urin ne bi ni tu djetu koristila, za krvnu sliku jako je dobra , citaj maloo urinoterapiji vidjees


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri maj 30, 2012 6:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 23, 2012 1:28 am
Postovi: 8
halo R....., necu opet da ime ponavljam, opet mi se dize, :rofl , krivo sam napisala mozda, na povracanje mi ide, ali ja mislim da si me razumjela, pa zensko sam.
Pa ti moras biti sretna da i debela nisi, da si zdrava, da je sve u redu, koliko si stara uopce?
Cuvaj se i dalje zivi zdravo. :love6:
Ja nemam sada bas izgovor, ali puno sam radila, djecu odgajala, za sve se brinula, pa nekako sebe zaboravila i nisam se bas pazila. zdravstveno.
Ali evo ova godina je pod motom, smrsaviti i zdravije zivjeti, .... :thumbup: biti toga svijesna, sta godinama nisam bila.
Zelim svima isto da svijesno zive :love10:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri maj 30, 2012 6:26 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 23, 2012 1:28 am
Postovi: 8
Zaboravila sam reci, sve sam procitala ovdje o toj temi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: pet jun 01, 2012 8:11 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 27, 2012 10:54 pm
Postovi: 8
:hello2: Hello molim pomoć oko mog ne razumijevanja Urinoterapije.
Buni me sljedeće. Jedan pisac navodi i strogo zabranjuje mazanje ne ukuhanim urinom do 1/4.
A drugi pisci tvrde da je najbolje se masirati sa starim urinom 3-7 dana.
Ja sam se masrao ukuhanim urinom i mogu primijetiti da me toliko iscrpi da nema snage za hodati ni ti gledati. Spavati moram ići u21 sat, a budim se u 9 u jutro.
Osim toga pošto imam seboreju na glavi nikako mi ne zarastaju rane, već su stalno natečene, krvave i bolne. Bojim se da mi ovaj način mazanja ne odgovara ni u kojem pogledu.

Probao sam se mazati sa straim urinom i nemam umora i sa njim mi izlaze male bijele točkice i zarastaju mi kraste na glavi, tako da po mojoj dijagnozi je apsolutno bolji stari ne ukuhani urin.

Dobro došli svaki savjeti. [-(

_________________
Živi i zdravi bili


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: pet jun 01, 2012 9:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 28, 2011 8:21 pm
Postovi: 14
...Maja ..... nemam bas neki veliki problema , imala sam vrtoglavicu cesto da sam se bojala da ne padnem negdje na ulici, odkako koristim urinoterapiju nemam je, imala sam alergiju na licu rosaceu , nju nisam izlijecila skroz ali mi je mnogo lakse , za nju ne mogu reci da mi je samo pmogla urinoterapija , bila sam i kod dr , sad mi je jedini problem cista , radi nje i koristim ur.ter. nadam se da cu i nju izlijeciti ............................... voda....... ja se ne masiram urinom , samo mazem lice ne prokuhanim i to odstajalim par dana (2-3) dana, prokuhani nisam ni probala a mislim da i necu , meni ovaj odgovara, mazem lice ujtru i navece, drzim po pola sata nekad i vise a u tih pola sata namezem i po 2-3x , pa se umijem mlakom vodom....... mislim da bi ti vise pomogao ne prokuhani , odstajali , prvi jutarnji obavezno


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: pet jun 01, 2012 9:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Zar i urin pomaze u lijecenju?

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: pet jun 01, 2012 10:17 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 23, 2012 1:28 am
Postovi: 8
Po onome sta sam ovdje procitala, rekla bi da pomaze, ali ja nemam bas iskustva sa time i nesto nemam povjerenja da to napravim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sub jun 02, 2012 12:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Zar i urin pomaze u lijecenju?

kod viceva vazi pravilo da su obratnoproporcionalni od sexa, t.j. shto je vic kraci to je bolji
tako da je ovo ubedljivo najbolji vic na ovoj temi(mada ruku na srce konkurencija je velika jer ni ova tema nije imuna na epidemiju viceva,pa kad je vec cunami viceva zahvatio sve teme,ochekivano je da ce i ovu itekako ozbiljnu temu zapljusnuti poneki talas glupiranja)

i da ,urin lechi, lechi chak i ono tzv. 'neizlechivo' ,
jedino shto ne moze da izlechi je da corave usisivache pretvori u ljudska bica, to ni 50 hrkljusha ciglom uglavu ne moze da izlechi,
i pishe sve lepo u temi,729 postova,mashala, chak i kad se odbiju u zadnje vreme natrpani postovi namagnetisanih psihopata i ljubitelja deljenja recepata koji se kao muva na govno lepe na ove potonje, opet ostaje ogroman broj postova prepunih direktnih iskustava o tome shta je i kako je urin izlechio,samo treba na trenutak iskljuchiti usisivach i bar jedan od tih postova prochitati,al' ko ima vreme za chitanje bar jednog posta kad treba sisati i sisati i sisati .... :blob: :blob: :blob:

p.s.
kad smo vec kod epidemija, da se primetiti epidemija produhovljavanja odredjenih termina
tako je 'ljigavost' metastazirala u termin 'fluidnost' da zvuchi duhovnije :angel4:
pitanje trenutka je kada ce se 'notorno lupetanje' pretvoriti u 'diskusiju' pa da sve bude potaman,onako fluidno,da klizi kao po loju,da ne kazem kao po slini puza-golaca :toothy2:

NaZdravje :occasion5:


:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sub jun 02, 2012 6:55 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 28, 2011 8:21 pm
Postovi: 14
........nat .....da li ti koristis urinoterapiju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri jun 06, 2012 1:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri mar 30, 2011 1:02 am
Postovi: 3
Pozdrav, evo linka na jedan zanimljiv video o urinoterapiji
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... sWtSljFQw#!


Evo i sajta, koji mislim da je od ovog čovjeka koji govori na videu:
http://aquariusthewaterbearer.com/


Ima li ko izkustva sa pitjem destilirane vode, koji ovi čovjek jako hvali uz urinoterapiju?

Hvala, pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri jun 06, 2012 10:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Primus je napisao/la:
Ima li ko izkustva sa pitjem destilirane vode, koji ovi čovjek jako hvali uz urinoterapiju?

Hvala, pozdrav


Čitala sam da destilovana voda može da se koristi samo za detox na kratke staze, nikako je ne treba piti redovno.

http://www.mercola.com/article/water/di ... _water.htm

Idealno bi bilo koristiti Protijevu vodu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: čet jun 07, 2012 7:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ja sam citao da je takva voda vrlo pozeljna ALI, pripremana na poseban nacin..

Koliko se secam metoda pripreme ide ovako:

Voda se destiluje zatim se ostavi da odlezi 24+- sata sa sungitom ili crnim kremenom i onda se stavi na elektro aktivator.EA pravi ``zivu`` i ``mrtvu`` vodu
Deo vode se prosipa a deo koji ima negativan oksidaciono redukcioni potencijal se zatim stavlja na akvadisk(to je patent nekih rusa)moze se naci na aquadisk.ru i taj ``uredjaj`` struktuira vodu tj od amorfne strukture formira sestougaonike

Detalje i pricice mozete naci u knjigama Vadima Zelanda(ima u sekciji literatura i linkovi) pod imenom transurfing....

Jedan lik je imao jak argument rekavsi da destilovana voda ispira sve minerale iz naseg organizma a jos jaci argument na to po meni je ojasnjenje koje kaze da destilovana voda ispira sve taloge ali u stanice celija gde su minerali potrebni voda ne moze proci...ili tako nesto da me ne drziote za rec...

Zvoncice, imas li nesto vise reci za vodu, zasto ne na duze staze?da li znas za ove metode pripreme?

Relno gledano ni ja ne bi bas pio samo destilat ali + ove metode pripreme meni se cini da sve stoji na mestu iliti prica pije vodu hehe :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: čet jun 07, 2012 7:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
i da, sta je to Protijeva voda?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: čet jun 07, 2012 8:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Živa voda: ORP = -350/-700 (ovisno o vremenu aktivacije), pH = 9,0/12,0 L
Svježa odmrznuta voda: ORP = +95, pH = 8,3
Prokuhana, brzo ohlaðena voda: ORP = +218, pH = 8,2
Vodovodna voda: ORP = +160 (èak do +600), pH = 7,2
Zeleni èaj: ORP = +55, pH = 7,0
Crni èaj: ORP = +83, pH = 6,7
Kava: ORP = +70, pH = 6,3
Destilirana voda, odstajala na šungitu4: ORP - +250, pH = 6,0
Mineralna voda: ORP = +250, pH = 4,6
Prokuhana voda, nakon tri sata: ORP = +465, pH = 3,7
Gazirani sok: ORP = +320, pH = 2,7


evo malog isecka iz knjihe.
Zivom vodom se smatra ona koja je prosla onu pripremu koju sam naveo u proslom postu..

Evo bas citam zvoncice link i kolko shvatam ovo sa elektrolitima je prica povezana sa elektroaktivatorom no nisam siguran jer se toliko jos ne razumijem u hemiju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: čet jun 07, 2012 8:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
snoopy je napisao/la:
Zvoncice, imas li nesto vise reci za vodu, zasto ne na duze staze?da li znas za ove metode pripreme?


Sve je lepo objašnjeno na linku koji sam poslala, zbog čega je dobro piti destilovanu vodu prilikom detoxa, a gde leži problem ukoliko se koristi na dugi rok.

Što se tiče Protijeve vode, ima detaljno u Čišćenju organizma od Malahova.

c/p:

"Protijeva voda priprema se na ovaj način: običnu šerpu sa vodom staviti u zamrzivač ili hladnjak frižidera, a zimi na balkon. Posle 4- 5 sati je izvadite. Površina vode ili zido­vi šerpe za to vreme biće zahvaćeni prvim slojem leda. Os­tatak vode izlijte u drugu šerpu. Led, koji je ostao u praznoj šerpi, koncentrisao je molekule teške vode, koja zamrzav a pri temperaturi od +3,8° C, a voda koja je potrebna orga­nizmu pri temperaturi minus 1° C. „Teški " led treba baciti, a šerpu sa izlivenom vodom staviti ponov o na mraz. Čim u njoj zamrzne 2/3 ili približno
tome, nezamrznutu vodu prolijte - to je laka voda. koja sadrži najraznovrsnije primese. Led. koji je ostao u šerpi je zamrznut a protijeva voda - očišćena od oko 80 % primesa, koja sadrži 16 miligrama kalcijuma na litar tečnosti. Odeski hemičar N. Druzjak odredio je optimalni sadržaj kalcijuma u vodi za životnu aktivnost organizma od 8-20 mg/l. Takvu
vodu koriste ljudi koji dugo žive. Rastopite led i pijte ovu vodu. Što manje budete upotrebljavali u ishrani produkte koji imaju jaka lepljiva svojstva (koncentrovana mleka, jela sa mesom, škrob), efekat će biti bolji. Uzdržavanje od uzimanja hrane jednom nedeljno po 24-3 6 i više časova - poboljšava čišćenje."

Sličan postupak (varijacija na temu) dao je Nazarov u svojim knjigama.

Ja nemam vremena da se zezam oko pripreme niti Protijeve niti žive vode...pijem izvorsku pa kako mi bude (mogu eventualno sad kad krene sunčano vreme, da staklene flaše držim na suncu i to je max).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: čet jun 07, 2012 8:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
e pa da ova protijeva voda je skoro identican proces koji je opisao Zeland samo jos on dodaje sungit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri jul 04, 2012 11:40 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jun 30, 2012 8:42 am
Postovi: 5
Nova sam na ovom forumu.Zapravo prvi put u životu sam na nekom forumu, pa je moj prvi post otišao na dio vezan za Astmu. Pokušala sam da pročitam sve prije pitanja ali sam stigla do 13 strane :)
Zainteresovana sam za urinoterapiju, ali koliko sam razumjela kontraindikovana je hemoterapijom.
Operisala sam rak dojke i sad sam u fazi primanja hemoterapije. Poslije toga me sljeduje radioterapija i hormonska terapija (hormonske tablete) 5 godina.
Da li to znači da u tom periodu neću moći primjenjivati urinoterapiju?
U toku prve i druge hemoterapije uradila sam čišćenje od parazita po metodi dr Klark -samo nisam radila čišćenje jetre jer mi se činilo prilično drastično za već imunološki oslabljen organizam. Dobar savjet bi mi dobro došao :D
Pozdrav Dikana


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 850 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 43  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 108 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz