Sada je: sub apr 27, 2024 6:51 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Homeopatija, energetski zapisi
PostPostano: pon nov 23, 2009 2:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 16, 2009 9:50 am
Postovi: 70
Imala sam hormonalni poremećaj. Na kraju mi je menstruacija dolazila svako 6 mjeseci. Otišla sam homeopatkinji i nakon 20 dana dobila prvu i nadalje redovito već 7 godina. Jednom sam dobila gripu, ležala sa visokom temperaturom. Došla je ista i nakon jedne pilulice sam se osječala duplo bolje u roku pola sata a sutra ujutro (bilo je 7 navečer) sam bila zdrava. Sin je prije godinu dana (imao je 1 godinu) dobio gadnu virozu, visoka temperatura, konstantno je spavao ili drijemao i ništa nije jeo dva dana. Nakon tabletice u roku pola sata je živnuo a u roku 24 sata je bio zdrav. To su pozitivna iskustva.
Imam i nedefinirano jedno: isti sin ima atopični dermatitis i nije bilo uspijeha u liječenju homeopatijom mada sam odustala nakon mjesec dana jer nije bilo nikakvog pomaka a njemu je općenito stanje bilo loše.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Homeopatija, energetski zapisi
PostPostano: čet nov 26, 2009 11:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Dermatitis je upala koze kad dodje do kontakta koze i detergenti,omekshivaci i slicne hemiske supstance.Izbaci sve i pazi se medicinskih preparata (na bazi kortizona) koje su veoma opasne u ovakvim slucajevima i mogu dovesti da astme.
Homeopatski Apis moze pomoci.
pozz

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Homeopatija, energetski zapisi
PostPostano: pet nov 27, 2009 1:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 27, 2009 12:35 am
Postovi: 50
nioivo je napisao/la:
Imam i nedefinirano jedno: isti sin ima atopični dermatitis i nije bilo uspijeha u liječenju homeopatijom mada sam odustala nakon mjesec dana jer nije bilo nikakvog pomaka a njemu je općenito stanje bilo loše.


Kod lečenja homeopatskim lekovima treba napraviti razliku između reakcija na lek koji se daje zbog akutnih i hroničnih poremećaja. Ova prethodna pozitivna iskustva se odnose na akutno stanje i logično je da će ispravno prepisan lek dati brze rezultate. Kod hroničnih bolesti situacija je u većini slučajeva malo drugačija.
Bilo koji dermatitis, uostalom kao i skoro sve ostale bolesti koje nose etikete zvanične medicine sa završetkom -itis, u homeopatiji znače da se radi o psoričnom poremećaju. To je "prva linija odbrane organizma", što je dobra vest.
Na prvom mestu, jako je bitno ne potiskivati bolest na dublje slojeve, što se obično radi nekim sredstvima koja se nanose na kožu!!! Kao što je Kokal napisao, mnogi su završili sa astmom zbog toga.
Pri tome nije najbitnije da li je u pitanju farmaceutska mast na bazi npr. kortikosteroida ili neki prirodni melem. Najbitnije je krenuti sa lečenjem iznutra.
Mesec dana je relativno kratak period, mada u homeopatiji ne postoji jasna vremenska granica. Sve zavisi od indivudualne reakcije organizma (vitalne sile), da li je pravilno odabran lek i potencija, da li postoji neki spoljni pobuđujući faktor... Na sva ta pitanja odgovor može da da jedino homeopata koji je prepisao lek i pratio dešavanja.

Srecno!

ps. Ukoliko nije bilo nikakve reakcije posle uzimanja leka, verovatno bi trebalo preispitati izbor leka

_________________
Aude sapere


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Homeopatija, energetski zapisi
PostPostano: sub feb 05, 2011 9:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
A kako vi programirate vodu?pricom,muzikom...?
Zanima me mozda neko ima napredne tehnike za koje nisam cuo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Homeopatija, energetski zapisi
PostPostano: sub feb 05, 2011 11:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
kad govorimo o homeopatskom lecenju to ne znaci da se time ogranicimo,ja licno uvek koristim srebrenu vodu,vitamin c ( natrium askorbat a ne askorbinska kiselina-askorbinska+soda bikarbona +limon) i obavezna detoksikacija(LDN-mala doza naltroxena) i dijetalna ishrana -leneno ulje idt.

Znaci podticamo organizam na balans - unistavamo patogene -detoksiciramo - damo suplimente,,ponekad i dodatke Alpha lipoid acid,taurin,turmarin,cimet i td.ponekad RIFE hocu reci da je homeopatija jedna alatka a ne jedini metod,,.

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Pomoc kroz homeopatiju
PostPostano: uto feb 08, 2011 4:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto feb 08, 2011 4:01 pm
Postovi: 1
IMam 33 God. Kad se iznerviram ili dozivim neki stres na laktovima se pojavljuju crveni plikovi koji cesaju . Ovo mi se pojavilo pre nekih 5-6 godina , kad sam bio bolestan. Imao sam grip i pio sam tada mnogo antibiotika. Posle 7-8 dana grip je prosao a ovo stanje se pojavilo. Cesto se izgube pa ih dugo vreme nema pa onda se opet pojave.U isto vreme mi se pojavila neka alergija. Najverovatnije je na polen. Kijem Kasljem, oci mi suze, nos curi i cesa. Ujutru je najteze u mnogo kijem.onda se preko dana sve to malo sredi ali ne potpuno. Ako izadzem napolju onda je jos gore.Sta bih mogao od hemeopatije da koristim


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Homeopatija, energetski zapisi
PostPostano: uto feb 08, 2011 4:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Zdravo Jovicmk
Homeopatski savet ovako na daljinu ne bi islo brzo i lako al me na skajpu mozes dobiti pod:ljkokal
ili mozes u svome mesto potraziti homeopata.jer porad savjeta moras dobiti i homeopatskog ljeka-remedi.Kao drugo ti mogu reci da ti treba vitamin C ali natrium askorbat(limon+ soda bikarbonu 1/4 kasike za 1 limon) i to 3-4 na dan.Ne znam kako da kupis ali ti svakako treba Naltroxen 4.5 mg. na dan,i ne smes uzimati secer alkohol i razne konzervanse u procisuiranu hranu..pzz

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pomoc kroz homeopatiju
PostPostano: uto feb 08, 2011 4:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 27, 2009 12:35 am
Postovi: 50
jovichmk je napisao/la:
IMam 33 God. Kad se iznerviram ili dozivim neki stres na laktovima se pojavljuju crveni plikovi koji cesaju . Ovo mi se pojavilo pre nekih 5-6 godina , kad sam bio bolestan. Imao sam grip i pio sam tada mnogo antibiotika. Posle 7-8 dana grip je prosao a ovo stanje se pojavilo. Cesto se izgube pa ih dugo vreme nema pa onda se opet pojave.U isto vreme mi se pojavila neka alergija. Najverovatnije je na polen. Kijem Kasljem, oci mi suze, nos curi i cesa. Ujutru je najteze u mnogo kijem.onda se preko dana sve to malo sredi ali ne potpuno. Ako izadzem napolju onda je jos gore.Sta bih mogao od hemeopatije da koristim


jovichmk, volela bih da budeš jako oprezan sa korišćenjem homeopatskih lekova. Sve što je dovoljno snažno da isceli vrlo duboke disbalanse, isto tako može biti i sredstvo koje će samo otežati stanje. Zato na prvom mestu OPREZ!
Ova tema je dugo bila uspavana na forumu, što je šteta, jer mislim da nije dovoljno rasvetlila osnovni holistički pristup iscelenja. Uvek je neophodno imati pred sobom jasnu sliku celine, u ovom slučaju tebe, da bi mogao da se odredi dobar homeopatski preparat. Za dobru anamnezu je neophodno, pored toka razvoja bolesti koji si dobro opisao/la, još podataka o tipu tvoje "celine", načinu reakcije na stimulans, mijazam i td. Kod lečenja akutnih bolesti može se primeniti manje-više uspešno ovakav način pronalaženja leka i tada od homeopatije nema nikakve opasnosti, ali je neophodno znati kako se prati tok lečenja i akutnih bolesti zbog mogućnosti eventualnih posledica. Znači, da si se obratio homeopati za lečenje gripa, verovatno do ovoga ne bi došlo. U tome je značaj homeopatskog lečenja i prolaznih, akutnih bolesti.
Pečati na laktovima sa svrabom su znak da se tvoja vitalna sila nije uspešno oporavila, tako da je došlo do ispoljavanja simptoma na koži. Većina ljudi tada počinje da koristi razne kreme, koje ublažavaju ili čak "leče". Takve promene obično spadaju u psorični mijazam i ne nose sa sobom nikakvu opasnost, osim što su neprijatne. Medjutim, korišćenje raznih krema (bez obzira da li se radi o prirodnim melemima ili farmaceutskim mastima) otvara se put za potiskivanje poremećaja na dublji nivo. Pojava alergije, kao sledeći nivo, verovatno znači da je kod tebe došlo do potiskivanja.
Zbog svega toga bih te od srca posavetovala da ne pristupiš olako lečenju promena na koži i alergiji. To je za sada na bezazlenom nivou, tj. više je neprijatnost nego bolest, ali ukazuje na premeštanje simptoma na dublji nivo. Da sam na tvom mestu, iskoristila bih te simptome za reagovanje na pravi način - za lečenje uzroka, a ne posledica!
Srećno

_________________
Aude sapere


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Homeopatija, energetski zapisi
PostPostano: uto feb 08, 2011 5:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 27, 2009 12:35 am
Postovi: 50
snoopy je napisao/la:
A kako vi programirate vodu?pricom,muzikom...?
Zanima me mozda neko ima napredne tehnike za koje nisam cuo?


Pobornik sam klasične homeopatije, tako da mogu da govorim samo o tom pristupu. Voda se programira tako što se jedna kap tinkture originalne supstance i 10 (ili 100) kapi vode "potencira" protresanjem bočice. Zatim se isti postupak nastavlja do željene potencije (razredjenja i jačine).
Lakši način je upotreba radioničkih aparata koji unošenjem šifre leka i jačine potencije prenose frekvenciju odredjene supstance na vodu, ili "kopiraju" frekvenciju iz supstance.
Programiranje muzikom, rečima, mislima... je vrlo interesantan metod, ali ga ne bih preporučivala nikome za ozbiljnu uptrebu. Rezultati eksperimenata sa zalivanjem biljaka sa takvom vodom su vrlo interesantni i svako može da ih proba, ali je najbolje da dok ne ovladamo takvim veštinama ipak služe samo kao eksperiment.
Pozdrav

_________________
Aude sapere


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Homeopatija, energetski zapisi
PostPostano: uto maj 24, 2011 8:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Da li neko zna nekog homeopatu u Beogradu, kao i iskustva u lečenju alergija sa homeopatijom?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Homeopatija, energetski zapisi
PostPostano: uto maj 24, 2011 6:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
moj prethodni tekst je metoda za psorijazu koji imas na laktovima zbog candide koju moras unistiti istim metodom mozesizljeciti i alergiju,ne moras uzeti homeopatiju a dobro bi bilo da uzmes konstitucionalan remedi-polihrest
homeopatijom ne mozes uciniti nishta lose ali mozes zamaskirati simptomatolosku sliku i molim one koje se ne bave ljecenjem da ne sugeriraju ljudima sve i svasta..pozz svima

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Homeopatija, energetski zapisi
PostPostano: uto maj 24, 2011 8:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 27, 2009 12:35 am
Postovi: 50
kokal je napisao/la:
homeopatijom ne mozes uciniti nishta lose ali mozes zamaskirati simptomatolosku sliku i molim one koje se ne bave ljecenjem da ne sugeriraju ljudima sve i svasta..pozz svima


kokal, apsolutno se slažem da je lečenje ozbiljna stvar i zbog toga treba biti vrlo oprezan sa savetima, medjutim, iako se baviš lečenjem, ne slažem se sa tvojom izjavom da homeopatija ne može učiniti ništa loše, to je jako neoprezna izjava. ako ništa drugo, prikrivanje simptoma je jedna od najozbiljnijih stvari i teškoća u lečenju, bar u homeopatiji, čak i da zanemarimo potiskivanje na dublje nivoe.
pozdrav

_________________
Aude sapere


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Homeopatija, energetski zapisi
PostPostano: uto maj 24, 2011 9:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Kad pacienti na svoju ruku uzmu pogresan homeopatski remedi(najcesce po simptomu stradanja) nekad se ne desi nishta a ponekad imamo simptome (homeopatsku reakciju)koji isto brzo prodju pa se zatim moze dati ispravni koji bi bio po ukupnost svih simptoma ili konstitucionalni ..medjutim homeopatija je samo jedan alat koji veoma cesto nije dovoljan pogotovo danas kad smo bombardovani frekfencijama sa svih strana i remedi biva unisten ili oslabljen ali to je druga tema..pzz

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Homeopatija, energetski zapisi
PostPostano: sub nov 26, 2011 1:49 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 24, 2011 7:31 pm
Postovi: 5
Evo malo iz mog iskustva

nikad fala bogu nisam imala neku težu bolest, ali imala sam faza kad su me stalno pogađale svakakve više-manje uobičajene bolesti, stalno se vraćale, a ja stalno bila po doktorima, ne bi stigla pravo ozdraviti od jedne, došla druga, pa treća, pa opet prva.... Za homeopatiju sam bila čula, al iskreno, nisam u nju vjerovala, znala sam samo da moram naći alternativno rješenje, jer mi je postalo jasno ko dan da se doktorima j.. , da nemaju pojma kaj rade većinu vremena i da masa te njihove znanosti je takva nebuloza, da ti pamet stane. (Ne trebate se bojati otići u knjžnicu i zaviriti malo u interne medicine i patologije, pa kad vidite, kolko malo znaju, nećete vjerovati, a igraju se boga, drže se tih nekih špranci ko pijani plota jer nemaju pojma, a tek statistike, kolko i kak sve ljudi oboljevaju, bolesti se stalno vraćaju, ma meni se cijeli svijet preokrenuo kad sam počela čitati tu njihovu ˝stručnu˝ literaturu)

Krenula dakle skeptički doktorici homeopatici, i otkad sam prvi put bila kod nje, više u životu nisam morala popiti nijedan antibiotik niti ići doktoru radi bilo čega, eventualno nešto zakašljucam nekad po zimi, i to je to. Ima tome oko 7-8 godina.

Još prvo, ja skeptična, možda je placebo. Neću sad u detalje, al u mom procesu izliječenja je bilo stvari koje definitivno jedan placebo ne izaziva (najednom ti buknu sve bolesti, osip po cijelom tijelu plus neke krajnje neobične stvari). Al nije ništa strašno kaj je najbitnije, samo tak izgleda na prvi pogled, u biti to sve samo ko prođe kroz tebe u nekom rekordnom roku, i tu negde počinje izliječenje. Dakle, za skeptike, placebo - nije.

Ziher da ima među alternativima i svakakvih sranja, zato treba bit oprezan, ali koliki su dometi homeopatije, mene ostavlja PAF i dan danas. I danas, kad pogledam našu medicinu, kad vidim kolko malteritaraju ljude, dođe mi zlo! Sad jasno vidim, da ljudi ne ozdrave jer su bili kod doktora, ljudi ozdrave unatoč tome kaj su bili kod doktora.

Dijagnostika isto fascinantna, to sve ta neka ruska tehnologija, ma ti rusi su ludi, imaju tu neku ludu tehnologiju, totalno drugačiju od one koju zapad razvija. Kad čujem ove kolposkopije, biopsije, kak se sve već zovu ti neki invazivni zahvati, ma te doktore bi trebalo sve pred zid i streljati da tjeraju ljude na ta sranja kad ima na svijetu daleko i naprednijih i točnijih i definitivno bezbolnih metoda dijagnostike.

Evo baš me nedavno homeopatija i opet totalno iznenadila, da opće ne kužim kak kraj jedne tak potpuno bezbolne i kvalitetne medicine, ova i dalje opstaje. Krenula sam tematiku i dublje proučavat, i sad tek vidim kolko totalno ima smisla i logike.

U svakom slučaju: Bolje stoput homeopatu nego jednom doktoru.

I još jedna stvar. Čini mi se da bi morala spomenuti, da je nužna jedna personalna komponenta. Ne znam točno kak da je objasnim, ali jednostavno morate shvatiti zašto bolujete, i odlučiti da nećete više bolovati. Rado bi bolje objasnila da mogu, al eto, to je moj dojam - al da ne bi mislili da se to odnosi samo na homeopatiju! Mislim da je to tak sa svim principima liječenja, da nema te medicine koja ti može pomoći, ak ne rješiš problem sam sa sobom.

Nadam se da sam nekom i pomogla, pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Homeopatija, energetski zapisi
PostPostano: sub nov 26, 2011 6:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 4:02 am
Postovi: 86
gledao sam odavno dokumentarac o homeopatiji, da vidim da li mogu da ga nadjem
op tu je.. kolko se secam u njemu ima dosta kontradiktornosti koje su zbunjivale sve koji su ucestvovali u ispitivanjima... oni koji pokusavaju da hemijski nadju razloge zasto homeopatija pomaze fejluju, ali oni koji na zivim stvorenjima isprobavaju ostvaruju rezultate...
http://www.youtube.com/watch?v=_ZhmG97lYog
iz njega se da zakljuciti da definitivno ima necega ali da je nemoguce staviti prst na to


e da valjda je u njemu jedan dekica koji nudi 1.000.000 funti svakome ko dokaze neko cudo.. znaci neki od nindzi sa foruma koji izlazi iz tela nek mu se javi na sajt, ode tamo, cica mu napise neki broj i stavi na orman, ovaj izadje iz tela i kaze mu posle koji je bio broj i eto kinte. meni 10% zbog infoa :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Homeopatija, energetski zapisi
PostPostano: sub nov 26, 2011 11:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
slika



:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 113 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz