Sada je: pon maj 13, 2024 6:27 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned apr 30, 2006 12:45 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pozdrav, T'Pol, drago mi je da si opet sa nama.

Aragorn, nema frke na off-topicu, mali je i kratak... a mene ta slika podsjeća na jednu životinjicu crno-žute boje, sa krilima i žalcem... hehehe!

Dakle, idemo dalje, homeopatija...



:rr:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 30, 2006 9:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
''Homeopatija je ziva dinamicna nauka i moze biti efikasna jedino ako postane zivo pulsirajuce znanje u umu i srcu prakticara homeopatije''

-kaze George Vithoulkas,jedan od najboljih homeopata u svetu...kad vishe puta citam ovu misao-vishemi se svidja ,i kaze mi da je i srce homeopata veoma bitno...da vidimo zasto;

On kaze da se ljudsko bice ima tri aspekta-razine: Mentalno-spiritualna(u sredini),emocionalno-psihicka(oko mentalne),i fizicki(ukljucujuci seks,spavanje , hranu,pet cula)...e sad

-najvaznija je razina u centru,mentalna(kao sto na sajtu negde pishe da je covek -duhovno bice sa materijalnom iskustvom, a ne obrnuto)-

znaci kad prakticar razmishlja i leci pacijenta-on deluje svojim bicem na pacijenta--on influira isto kao i celije u nase organizmu na fizickoj razini--znaci zdrava celija deluje na bolesnu-da se na kraju i sama mnozi,hocu reci nase se celije slicno ponasaju kao mi-to smo mi na mikro planu-

-to me vraca na Vitoulkasov iskaz da je stvarno tako-da prakticar homeopat leci i svojim srcem>>>>nasha paznja je mali impuls energije,vibracija,prana,ki...i to deluje ka poboljshanju zdravlja>>>naravno ,pa to je ljubav...

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 30, 2006 9:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Kad kazem ljubav-to je voda u nama puna ki energije koja pulsira na drugu celiju-drugo bice,druga voda koje je svoj magnetan impuls izgubio balans ili je zbog drugih vibracija (mikroorganizmi izgubio balans),ili mozda elektromagnetnih vibracija (koje neutraliziraju nasha)>>>

kada dovoljno jako i dovolno dugo jedno bice deluje na drugo koje ima slabije magnetne vibracije,dolazi do povecanje energije -znaci mi u stvari delujemo kao transmiti energije..>>>>
znaci nista nije odvojeno..>> KI >ide u vodu,pa voda prihvata,pa prosledjuje dalje >znaci opet KI,pa kroz vazduh>>pa opet u vodu>>>>>>znaci sve je povezano ..sve je zajedno..

--Ne samo da smo mi jedno,cela je zemaljska kugla jedno,ceo univerzum pun Ki energije je jedno...a mi smo ne samo transmiti vec i mnogo vishe..samo su nashe misli ogranicene,mi sami sebe sputavamo i ogranicavamo..ali..jedino novim iskustvima kao ova na forumu-mi te ogranicenja guramo malo po malo prosiravajuci pole nasheg delovanja..

E sad cu malo da sam sebe da lecim,da delujem ljubavlju prema sebi,razmisljajuci samo stvari koje me prave srecnim--znaci svojom mentalnom razini cu da delujm na ostale razine,pa kad se moji u kuci probude onda cu na njih da delujem,pa kasnije napolju..i na kraju se opet vracam vama..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 30, 2006 11:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
kokal je napisao/la:
Ajmo sad jedan konkretan primer>> moja se sestra pre godinu dana vratila iz New jorka u delik atnom stanju.Imala je pored klimaktericnih problema josh i razne fix ideje kao i glasove u glavi.Govorila je da je u vezi sa nekim covekom,pa sa bogom it.d.,i jos mnogo bolova u glavi pa stomak i dr..

Moj otac je poceo razne tretmane u konsultacijama sa neuropsihijatrima koji nemaju blage veze u stvari-svi oni takve pojave vode kao shizofrenija i tretiraju pacijente manje-vishe isto...UZAS..

Trazeci i kopajuci po reparatorijumu i Materija Medica (knjige gde se sabiraju sve remedi-i od cega poticu i t.d.) nashao da se simptomi poklapaju sa "psoru" mijazmu samo kod moje sestre nije bilo koznih simptoma koji su specificni za ovu Mijazmu...!!??

Kad sam to rekao ocu(on je Rentgen dijagnosticar) on mi nje ispricao da je to imala kad je bila samo godinu dana i da su je lecili kortizonom :idea: :idea: :idea: :P

poceo sam tretmane remidi "Sulfur 200c" i svari su pocele da idu drugom pravcu...pomoglo je i colloidal silver-tri puta na dan..>>>danas je ona opet u New Jorku i usrecuje sve oko sebe,puna sebe kao nekad..>> :wink: :wink: divota :wink:

da interesantno
poremecaj se uvjek prvo ispoljava na kozi i naravno alopatska medicina ga uvjek supresira i gura dublje unutra izazivajuci jos vece probleme

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Uspjesi u lijecenju zivotinja s homeopatijom
PostPostano: ned apr 30, 2006 12:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
T'Pol je napisao/la:
Bok,
ovo sve sto pricate dosta dobro zvuci. Deckard mozes li nam ispricati svoja iskustva u lijecenju zivotinja pomocu homeopatije. Znam da je kod zivotinja teze jer ne mozes komunicirati s njima i otkriti zbog cega dolazi do nekih simptoma. Mada vjerujem da su ljudi koji rade sa zivotinjima sposobni uspostaviti neku vrstu komunikacije s njima. A i sigurno si imao nekih uspjeha u tome. Sta se tice prodavanja remedia po ljekarnama apsolutno se slazem da to nije pravilan pristup. Kokal vidim da si dosta iskustan u tome svemu pa bi i tebe zamolila ako imas neke informacije o tome da podijelis svoje znanje s nama. I nemojte misliti da ostale s foruma ne zanima s ova tema. Mozda jednostavno nemaju sto reci sto ne znaci da ne citaju. Samo vas dvojica nastavite sa svojim dijalogom. Vjerujem da cemo mi ostali mnogo nauciti od vas. Pozdrav T'Pol.


da sa zivotinjama je izuzetno tesko jer smo uskraceni za sve psiholoske simptome koji su kod ljudi jako bitna stavka, dakle uglavnom se trudim sto bolje ispitati vlasnika cak i o naizgled najtrivijalnijim detaljima
i naravno usredsredim se na sto bolju observaciju organskih promjena na samoj zivotinji, ali nije uvjek lako
- takodjer sam primjetio da kod zivotinja i ne moras biti totalno precizan sa remedijom da bi dobio reakciju, mislim nekad je dovoljno dati remediju za jedan simptom i dobiti burnu reakciju bez da si uzeo u obzir sve moguce simptome, iz tog razloga vecina veterinarskih homeopata u svojim knjigama savjetuje takav pristup u stilu - za kasalj dati tu i tu remediju a za inkontinenciju tu i tu, ja se sa takvim pristupom ne slazem i uvjek se trudim uzeti sve u obzir ukljucujui i psiholoske karakteristike zivotinje
i dosad sam imao jako dobre rezultate

- Naravno remedije se mogu davati samo za odredjena stanja
npr. pacijente koji su u panicnom stanju sjajno smirujem aconitom
dok bi neki drugi veterinar dao sedativ
- otkad sam otkrio calendulu vise nista drugo i ne upotrebljavam za rane
i tako dalje.

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 02, 2006 11:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Deckard-znam da je off topic ali u veterini sigurno mozes veoma dobro delovati coloidom srebra..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 3:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
jos uvjek ispitujem mogucnosti

imas li neki dobar link ili literaturu koju bi mogao preporuciti

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 11:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Nemam Deckard,al ih sifurno ima na netu,a shto bi bila razlika..srebro unishti skoro svaki mikroorganizam svuda;u mleko,u vinu,u mesnoj industriji,dosta se prodaje za ciscenje -dezinfekcija vode u bazenima i t.d.

Mislim da sam sretao negde ,,protect you pets''-ili tako nesto,isto o konjima sam nesto gledao..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 15, 2006 1:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Da abdejtujemo malo: Nazodi u homeopatiji

Postoje nekoliko skupina stanja koja su povezana iskljucivo sa naslednim stanjama od predaka i roditelja kao i vakcinacijom..pa pored drugih lijekova postoje i homeopatski koji se prave od produkta bolesti ili bolesnih tkiva..(zvuci grozno jeli)..medjutim,ovi lekovi su strogo energetski i ne sadrze nikakve materijalne tragovi bolesti ili patoloskih agenasa..te ljekove zovemo u homeopatiji 'nazodi'.

Ako se radi o nasljedju raka ,onda je odgovarajuci nazod Carcinozin,nasledju tuberkuloze-Tuberculinum(ovo stanje mozemo dobiti i putem vakcinacijom),sifilisa-Syphilinum,a nasledju gonoreje(triper)-Medhorinum,koji se pravi od iscetka koji se uzima od osobe koja ima gonoreju..

U homeopatiju se zna simptomatoloska slika ovih bolesti i onda se primenjuje ljekovi nazodi koji su slicni po delovanju vakcinaciji samo sto se ne unose oslabljeni mikroorganizmi vec voda koji ima energetski otisak istih..
Pa ipak ako znamo da su nashi pretci-roditelji bolovali od ove bolesti mi ne mozemo odmah primeniti nazode ljekove vec se prvo moraju tretirati stanja koja imamo kod pacijenata u tom momentu...ali ako pravilno llecimo na kraju najcesce dobijamo sliku ovih teskih oboljenja pa tek onda lecimo nazodima ..

Ovo nas nosi u zakljucak da se zbog nasljednih oboljenja na pacijente razvijaju slozeniji oblici bolesti koji na kraju donose bolest za koju je bio ""predisponiran"..pa se obrnutem putem i tretira pacijent,sve dok na kraju dobijemo sliku pocetnih simptoma koje lecimo nazodama..

U slucaju kao sto je tuberkolozna vakcina tada u stvari imamo osobu koja je u stvari namerno obolena i sad organizam ne oboleva od tuberkoloze ali je sklon da razvija druge bolesti zbog materijalnog prisustva vakcine koja zauvek ostaje u prikrivenoj formi(najcesce u masnom tkivu jer nema krvi u koju su odbrambene krvne celije)..

Najcesci simptomi tuberkoloze su na kozi,na licu,po telu..ispunjeni su fantazijama o putovanja i promenama..uvek ispituju neki romanticni kopnez jer nisu zadovoljni svoje situacije..ceste promene posla,auta,partnera,(kao da su u ratu sa sudbinom)..fantazije su nekad puni agresije i znaju i stvarno biti rushitelji..znaju polomiti stvari,boje se psa,shkrtaju zubima u snu,zele stajati na otvoren prozor auta dok putuju,belo u ocima ima sivkast sjaj..zele jesti slano,sladoled,mlecna hrana(na koju su cesto alergicna),stradaju cesto od belodrobnih problema,

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 15, 2006 1:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
ponekad i pneumonija,temperatura,suhi kasalj,dijarea,artrit,periodicna glavobolja-kad je hladno i vlazno vreme,i td ..u stvari se simptomi nalaze u Reparatorijumu(sabrana iskustva simptome bolesti)....

U svakom slucaju nazod Tuberculinum uspesno provocira organizam da uspostavi ravnotezu te.izleciti to stanje koja alopatska medicina zove bolest dok homeopatija zove poremecaj i namalenje zdravlja te.bolesni covek..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 10:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Josh jedno interesntno iskustvo ili neki previd-neznam bash;

Moj sin je imao saobracajnu nezgodu sa svojim skuterom ..pored drugih povreda na rentgenu se videlo i puknatine na prednjem zubu..dao sam Arnica c200 za rane i u isto vreme i Camomila c200(to je kamilica)..

Nedelju dana posle izlaska iz bolnice napravili smo josh dve snimke da bismo videli stanje zuba i kako ga izvaditi,na oba snimka nije bilo frakture i zub je bio ceo :?: :?: ..kad sam sa snimcima otisa kod maksilohiruga nije se posebno iznenadio jer nije znao shta sam davao sinu i predlozio je shinu zbog luksacije zuba medjutim kad je pokushao to uraditi zub se slomio pa smo ga zatim izvadili :(

Zao mi je shto nisam cekao duze,mozda bi se zub zarastao i spasio..neznam...ovakva iskustva nisu poznati u nashim krajevima..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 09, 2006 4:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Jos jedno iskustvo sa homeopatskim delovanjem na abces ispod zuba,zubar je sugerirao da izvadi zub shto sam odmah odbio.Delovao sam sa Mercurius C30 dvaput na dan i povremeno drzao koloidno srebro u ustima.Mesec dana kasnije isti zubar je plombirao zub tvrdeci da abcesa uopste nije ni bilo da se na snimku nije najbolje vidjelo i td.uopce se nije zainteresirao kako sam to uradio i sta je to homeopatija.

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 09, 2006 9:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
kokal
dugo te nije bilo,

l

meni ne bi nikad palo na pamet da upotrijebim arniku za slomljeni zub,

mozes napisati nesto vise o onim remedijama koje si negdje spominjao da aktiviraju hipofizu i epifizu

ja se nakon dugogogodisnjeg izucavanja prvi put susrecem s tim, koji su ti izvori tj. autori za ova saznanja

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 09, 2006 11:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Najbolji sajt koji se besplatno moze sakupiti homeopatsko znanje je ABC Homeopathy.na ovom sajtu pored literaturu i besplatni program za pronalazenje adekvatnu terapiju je i forum gde se nalaze mnogo uspesnih iskustva u lecenju.(jedan ovakav program kosta preko 500$)Homeopati na sajtu su izvrsni i nesebicno pomazu ljudima i kako je jednom jedan pacijent odgovorio nekome iz zapada:pa ja neznam kako ste vi uopste zivi tamo na zapadu lececi se alopatijom,-hocu reci da se na istoku malo ko leci alopatijom i imaju velika iskustva "alternativnih "metoda lecenja.

naravno ima i drugih sajtova kao Hpathy.com ,ali ima dosta kojima ne verujem.
Zeza me tastatura zato slabije pisem.
Pisi sta mislis za sajt
pozdrav

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 09, 2006 11:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Deckard- oko literature za remedi koji stimulira hipofizu :Dr.Robert Lyons u Indium the missing trace mineral.

Ima puno Homeopathy HgH produkta na netu ali ne bih to preporucio.Ja sam kupio jednom i rastvorio 1 prema 100 sa destiliranu vodu i 30% alkoholom medjutim josh je nisam upotrebio.Pio sam Indium oko 6 meseci i primetio sam poboljsanje u potenciji i energija mi je veca..sad pravim pauzu .

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: homeopatija i dijabetis
PostPostano: sub sep 23, 2006 8:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Nova licna iskustva ..znatno poboljshanje dijabeticara za samo 40-tak dana: pacijent je tretiran cimetom i homeopatskim lekom Arnica c 1M.(nekoliko remedi c30 se ubaci u 1/2 l. destilirane vode i jako se udari -deset puta u neku knjigu i sl. i doda malo alkohola)..uzima se po pet kapi ujutro i uvece..cimet 1/4 supene lazice ali ne odjednom vec na 2-3 puta na dan podeljena ..

Naravno pridrzavao se dijete koja je u glavnom poznata..i ne samo to vec se vidi poboljsanje na svim nivoama(covek je kao nov).

Vec ga dobija i drugi pacijent i da napomenem da uz to ide i srebrena voda.

Ovakav tretman je dobar za sve jer znatno poboljsava cirkulaciju ,srce i krvne sudove kao i pankreas i tiroidna zljezda..

Sve to ukazuje da je ovo jedan od tretmana za podmladjivanje i dobro sredstvo za vitku stavu...takodje deluje i na psihu i poboljshanje rada mozga a samim tim i celog organizma..

Mislim da je ovo jedan od najdrazih ljekova koja znam

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 23, 2006 9:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
O homeopatiji mogu reci samo dobro, imala sam nekih koznih problema i nakon terapije puno mi je bolje.

Tnx Kokal na savjetima :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 23, 2006 9:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
U svakom slucaju mislim da je ciscenje organizma od raznih otrova talozenih godinama prioritet (i ubijanje nametnika koje imamo - od vidljivih do onih mikroskopskih).

Bez obzira koji nacin koristili za ovo, treba poceti bar s nekim... makar isprobali sve zivo.
Ljutu travu na ljutu ranu, jel te ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 14, 2006 2:08 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 9:26 pm
Postovi: 2
Lokacija: Berane
Bolujem od multiple skleroze vec 15 godina .
Citala sam da homeopatija moze da pomogne ali nisam u mogucnosti da je primijenim jer nigdje u blizini nema homeopate (zivim na sjeveru Crne Gore). Ali na jugu svakog mjeseca dolazi Nesich Albino, ali meni je put problematican jer ne mogu izdrzati 5 sati voznje.
I kako da ja sad primijenim homeopatiju? Na netu sam nisla na neki upitnik www.snaga-prirode.com Ljubice Kos-Rosandic. Da li je pregled kod homeopate obavezan ili je dovoljno ispuniti upitnik?
I da li ista znate o lijecenju multiple skleroze homeopatijom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 17, 2006 9:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Miina zdravo
Kako sama kazes -popuni upitnik "snaga prirode"i kad dobijes odgovor za ime ljeka onda ces da porucis ako imas prijatelja u Nemackoj Bugarskoj ,Austriji,iz Slovenije..td

U medjuvremenu ti savetujem da porucis homeopatski Aurum c200 i uzimas ujutro i uvece..Na mnogo sajtova pishe da i koloidno srebro pomaze

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz