Sada je: čet mar 28, 2024 8:34 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 146 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 10:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 8:06 pm
Postovi: 43
Lokacija: Nis
Hvala ti jack987 na podrsci. Kako su ovo prevodi sa interneta pokusacu da prikupim sve adrese koje sam posecivao uglavnom su to prevodi ,kasnije cemo i o licnim iskustvima.
Sok od psenicne trave je mozda i jedan od najjacih lekova koji postoji.Ne zbog toga sto nastoji da unisti sve "stetne" bakterije koje postoje i maligne celije,vec zbog toga sto ima moc da ohrabri ceo organizam u izlecenju..
Mnogi ga nazivaju graditeljem tela ,bogat enzimima sadrzi 70% hlorofila koji vazi za graditelja krvi. Vrlo je slican molekulu hemoglobina i tu je njegova najaca uloga !!!. Jedina razlika je sto kao centralni molekul hlorofila magnezijum a kod hemoglobina je gvozdje.Skladiste energije je skrob koji se lako konvertuje u izvor energije.Ovo je jako dobro za atlete jer se sok asimiluje za 20 min. Psenica izvlaci 92 od 102 minerala iz zemlje!!!Svi paganski kultovi su upravo njoj i bili posveceni!!!
Vec ima bezbroj dokaza da hlorofil sprecava razvoj mikroba i produkuje nepovoljnu sredinu za razvoj istih.
Eksperimenti Rapp-a i Gumey-a sa jednog univerziteta u Americi pokazuju da koci akcije protolitik bakterija ( moje misljenje je da ih ne koci vec da ih cini sterilnim ali otome kasnije), onih koji razlazu proteine u jednostavnije supstance. Kad god se nadje u crevima i u ustima on im sprecava truljenje. Jedan od vodecih istazivaca u ovoj oblasti je Dr. Earp Thomas tvrdi 1 unca (30 grama ) soka od psenicne trave u 1 galonu ( 4.5 l ) fluorisane vode vraca u neskodljiv.Dodat u vodu za pranje omeksava ruke i lice.zaustavlja unutrasnja krvarenja i mladalacke akne. Dr.Earp Thomas otkriva da voce i povrce koje se kontamira raznim otrovima potopljeno u vodu sa p. travom bejahu potpuno cisti.
Dr. Theodor M. Rudollph dokazuje da hlorofil u kombinaciji sa kiseonikom i njegovom moci ciscenja oslobadja zidove krvnih sudova od stetnih naslaga.
Nabolji deo je opak hlorofil,osim pomenute slicnosti sa hemoglobinom on razbija otrovni CO2 na C i O2.
Jedno od pitanja je bilo koliko posle odsecanja mogu biti upotrebljivom stanju?
Hormon -ABSCISIC ACID - ( ABA ) JE 40 PUTA VISE ZASTUPLJEN POSLE 4 SATA SECENJA TRAVE !!!
O ulozi ovog hormona dala je Dr. Virginia Livingston Wheeler na svojoj klinici.
ABA je suplement koga nema u ostaloj hrani .Ovaj hormon neutralise konstantni " gonadotropin " kancerozne celije upravo produkuju slicnu supstancu i stiti fetus.
Kontinualno ispijanje soka zapaza se izuzetan priliv energije.
- rasava problem dijabetesa
- unapredjuje krvnu sliku
- pomaze jetri obolelih od side
- hrani srcano tkivo organskim gvozdjem
- regulise menstruaciju
- eliminise los zadah tela
- otklanja bolove ubrzava ozdravljenje
- cisti i osvezava crevna tkiva
- drenira nos
- umanjuje bol grla
- odlicna tecnost za zube i grgorenje u ustima
- pomaze obolelim krajnicima
- umanjuje bol od hemeroida
- obnavlja vaskularni sistem nogu
- cisti zube i obnavla desni
pa ako je od psenice mnogo je ali je kvaka da je upravo njena trava lekovita.
Dato je mnogo nacina za uzgajanje p.trave.Najoptimalnija za koriscenje je izmedju 7 i 14 dana kada ima sladak ukus.
Nisam koristio zemlju vec sam uzeo dve flase od kisele vode i odrezao ih pa mi je jedna sluzila da kada isperem psanicu potopim je u njoj i stavim da prenoci. Ujutro popijem ovu vodu,a onu drgu flasu izbusim vrhom noza iznutra i sadrzaj iz prve prebacim u nju. Napravim sprat sistem tako da dnevno tri puta navlazim psenicu a voda koja predje preko psenice ode u donju flasu tako da tu vodu pijem. Smatram da je ona jako dinamizirana. Esad ona zelena vlat trave ume da skupi neku energiju iz okoline recimo oregon energiju.No otom kasnije.Glavni problem nastane kada treba iscediti sok .Nikakvi elektricni sokovnici ne dolaze u obzir vec iskljucivo cedjenje.Nazalost na zapadu ima trgovina koje ove specilaljne sokovnike nude kod mas nema takvih vec super brzih elektricnih koji u dusu iscede.
I ja uzmem pa pravim kuglice i zvacem .Kako je to bilo pre 6 meseci imao sam krvarenje iz desnih i kako primaknem cetkicu za zube krv ,sada se to stabilizovalo i krvarenja nema. Imam nekih odgovora na tu temu ali o tome kasnije. Za pocetak mislim da je dovoljno,neka bude u formi clanka ili kolumne kako imaju ovi novinari obicaj da kazu .
P.trava je uspela da uhvati snagu suncevih zraka na specifican nacin koji nije svojstven ostalm biljkama.Kako uspeva da uhvati tu rezonancu pokusacemo zajedno da otkrijemo nadam se da se slazes JACK 987,...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 2:36 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da,daaaaa... =D> Vojkaneeee!!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 2:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 8:06 pm
Postovi: 43
Lokacija: Nis
Nastavak price :

1940 god. izvesni Charles Kettering dobija novac da nastavi ova istrazivanja natemu hlorofila .Istrazivanja se nastavljaju i on dolazi do fantasticnih rezultata ,ali se postavlja pitanje sto nisu objavljena ? Zbog ogromne zarade koju koristi farmako mafija prodajuci svoje lekove.
Skrativsi put nasim mukama u istrazivanju dva velika imena u ovoj oblasti koje sam naveo Ann Wigmmor I Dr. Earp Thomas ispituju hiljade trava ali uvek se vracaju psenici i nazivaju je medical grass !!!
Ann Wigmmor otvara institu nazvavsi ga svojim imenom izdaje 35 knjiga na tu temu i nijedna objavljena ili prevedena kod nas.
Interesantna su zapazanja Dr.Bernarda Jensena iridiologa on je razumeo zakone prirode mnogo bolje od ostalih zasto.Zbog hiljade pacijenata koje je pogledao iris dijagnostikom pre i posle primene terapije psenicnom travom. Kako dijagnosticira pacijentu je potreban organski natrijum on pacijentu predlaze hranu bogatu ovoom supstancom primecuje da se odredjena linija u oku ispravlja vremenom .Drugi tip lekara leci lekovima koji nazalos samo povuku rucnu , za razliku od prirodnih lekova. Moj savet je das se ovih uputa covek drzi dok je zdrav ,kad bolest dodje na vrata onda je tesko uspostavljati izgubljeni ritam To je onaj deo PREVENTIVNE MEDICINE KOJI SE ZABRANJUJE NA BILO KOM FAKULTETU MEDICINE.
Recimo jedan primer neko ima sinusnu infekciju I uzima lekove ,oni pak suse sluz u sinusima – omoguce da osoba dise .Sdruge strane psenicna trava omogucava da se ta sluz eliminise. U osnovi telo leci sebe uvek,bez obzira dali koristi ili ne drogu.
Sdruge strane psenicna trava prenosi energiju bilja u zivo telo.Tkiva se polako oslobadjaju otrova I regenerisu u zdrava tkiva kad se ponovo regenerisu zdravlje se ponovo vraca.
Zadjih godina sve vise rezultata u svetu pokazuje znacaj p.trave cime se daje sansa za zivot bolje zdravlje .P.zrno kao I druga zrna podsecaju nas na zivotna dejstva ili urodjenu isceljujucu snagu koja je u nama .Kada mi realizujemo tu energiju putem soka ili bilo koje primene vase telo i um se regenerise u jaku i snaznu formu.Ona su po mom ubedjenju prva pomoc koju nam je kreator darivao.
Tajne hlorofila I njegove magije se ispituje pa idemo dalje nadam se da je o ovoj temi neko razmisljao ima toga jos sto moze da se navede ali mislim da je ovo zasada dovoljno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 16, 2006 3:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Vojkane,
Jas sam nedavno cula za cudotvornost hlorofila ali kao proizvod ZELENA MAGMA. Nema je u Makedonii, najblize se moze kupiti u Zagrebu i mislim da je napravljena od drugu zitarku ,neznam dali je ova prava rec ali na makedonski se ta biljka zove JACMEN na hrvatski mislim da je JECMA

Problem kod mladog jecma je shto kad je vrlo mlad, odnosno kad je spreman za pravljenje sok, vrlo je podlozan na bakterije od koji neke veoma opasne streptokoke, zato se mora obragivat u vrlo specificne uslove koji je nemoguce stvorite kod kuce. Ja u moje stanje nisam se osudila da to probam kad sam cula za rizik.ZELENA MAGMA je taj sok u prahu.

www.biovega.hr je firma koja proizvodi kvalitetnu zelenu magmu

Moja instruktorka po makrobiotike mi je to preporucila i sad cekam da mi to stigne is Zagreba. Ona pije to vec par meseci za ciscenje organizma, i odlicno se oseca

Dali je zelena magma slicno shto i taj sok od pcenicne trave? Zelena magma koshta 300 gr 60 eura, tako da ako je slichan efekt moze da napishesh kako se to prigotvuje pa da probam.

hvala

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 16, 2006 9:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 8:06 pm
Postovi: 43
Lokacija: Nis
Jecmena trava je isto tako dobra kao i psenicna trava ,stim da je jecmena pokazala izuzetnom kod lecenja dijabetesa. Jecmena trava ima gorak ukus tako da je malo teza za konzumiranje. Nemoguce je da prodavnice zdrave hrane nemaju zelenu magmu ,raspitaj se kod prodavaca u istm i siguran sam da ce ti izaci u susret. Sto se tice vode moguce da je nedozvoljavaju za pice jer su one hlorisane a poznato je da hlor pravi stetne hemiske spojeve u organizmu. Tako da se i cajevi prave sa izvorskom vodom. U svakom slucaju jecmena trava je dobra stvar. Ukoliko te jos nesto interesuje rado cu ti odgovoriti.Puno srece.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 22, 2006 5:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Citat:
Nekoliko Hrvata otputovalo je čak do Filipina kako bi im tamošnji liječnici bez anestezije, skalpela ili bilo kojeg drugog instrumenta iz tijela izvukli bolesno tkivo.


No, malo tko od ljudi koji su proživjeli to nevjerojatno iskustvo je spreman javno o tome govoriti, vjerojatno u strahu od reakcije okoline na tu vrstu alternativnog (na Zapadu još nepriznata) oblika liječenja.

Pod uvjetom potpune anonimnosti, jedan od njih progovorio je za Večernji list:

"Informacije o takvim zahvatima zasad se šire usmenom predajom. Zainteresirani obično stupe u kontakt s nekim tko je već bio na Filipinima, a on ih dalje, putem e-mail adresa, povezuje s liječnicima u Manili koji na taj jedinstveni način pomažu u liječenju tumora, ali i drugih teških bolesti. Na svoje sam oči, na videosnimci, vidio ženu kojoj su liječnici davali šest mjeseci života, a kojoj su u Manili rukama, iz trbuha, iščupali tumor veličine jabuke te joj spasili život."

Prije odlaska u Manilu potrebno je poslati detaljnije podatke o bolesti, pribaviti vizu te dobiti svojevrsno garantno pismo. U avion se sjeda u Beogradu, a iz njega leti za Frankfurt, Dubai i, napokon, u Manilu. Povratna karta stoji oko 1000 eura. Još je poprilici toliko potrebno za ostale troškove: dvotjedni smještaj, terapiju...

"Zahvati se obavljaju u urednoj i lijepo uređenoj ustanovi. No, nemoguće je riječima objasniti što ti ljudi ondje rade, na koji način liječe. Ne može ih se nazvati liječnicima. Ali, nije riječ ni o vračevima ni magičarima, nego o ljudima, kako sami tvrde, koji imaju moć od Boga da iscjeljuju i pomažu drugima. Oni golim rukama prelaze preko vašeg tijela i, kad napipaju tumor ili što tomu slično, odnosno bolesno tkivo, na tom mjestu prodiru kroz kožu i iščupaju ga van", kaže neimenovani izvor.

"Pacijenta pritom ništa ne boli niti poslije na tijelu ostane ožiljak, a krv curi kao kod 'prave' operacije, izvedene prema pravilima službene medicine", opisuje sugovornik te zaključuje da, kao i kod mnogih drugih stvari u životu, uspjeh uvelike ovisi i o tome koliko se u sve to vjeruje, piše Večernji list.


http://www.iskon.hr/vijesti/page/2006/0 ... 26006.html

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 22, 2006 5:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Gledao sam jedan film o nekom komičaru kojeg je utjelovio Jim Carrey i koji je isto tako išao na Filipine te prošao tu bezbolnu torturu te krepao!

Nemam ništa protiv alternativnih oblika liječenja, što više.

Međutim, mislim da 99% tih "božjih" poslanika mulja, sve je zapravo jedan veliki PLACEBO, stoga baš me zanima pod čije su ruke dospjeli ti naši hrvati.

Daj Bože kod onih 1%.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 22, 2006 10:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
Kalki je napisao/la:
Gledao sam jedan film o


kao sto i sam kazes.. gledao si film
znas... kad odlepis k`o sto sam ja ;) i kad pocnes da gledas i da mislis sve suprotno od bilo cega sto se objavi mozes da dodjes do zanimljivih zakljucaka

recimo:
atlantida je potonula zbog greha, nije bitno koje vrste
hrist je bio covek ali sa, nama ovog trenutka neobicnim, mocima
indijanci su bili potomci neke naprednije rase pa su zato "ukinuti"
latinoamerikanci slicno nesto...
dzon vejn je ustvari terorista ;)
itd....

tako da: gledao sam film, sigurno je prevara, pa u filmu se tako kaze... ili se ne kaze bas ali se radnjom tera da se tako nesto zakljuci... i nije bas neko merilo.
a da si rekao nesto dublje mozda ni ja ne bih napisao ovaj post ;)

eto tako, nisam hteo da kazem nista posebno... samo eto tako malo nesto

sve najbolje ;)

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 23, 2006 11:28 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 04, 2005 4:59 pm
Postovi: 20
Vojkane pisi kako se uzgaja, je nemam pojma ;)
A ostale mi sjemanke od Bozica i bas bih zhelio probat.
Zahvaljujem u ime ostalih "neznalica"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 24, 2006 5:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 04, 2005 4:59 pm
Postovi: 20
Hehe sad me puklo, Psenicna piva (mora da zlata vrijedi) jest da toliko preradjena da mozda i nema korisnih sastojaka.
Hmelj = hrpa zelenog lisca=klorofil

PO mojoj je logici pivo eliksir, netko tko je prostudirao sastojke i vrijednost pive, nutitivnu i bogatu sadrzajem bi mogao reci vise.
Ja danas pijem pivu ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 01, 2006 3:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
MAHUNARKA S DRVETA
Rogač menja čokoladu(?)
U svetu ga zovu „hleb svetog Jovana”, a zbog slasti i jer ne sadrži kofein i teobromin, preporučuju kao prirodnu
alternativu čokoladi. – Pomaže protiv proliva

Ako obožavate čokoladu, a ne smete da je jedete jer ste alergični na nju, ili, jednostavno, ne želite da unosite previše stimulansa nervnog sistema, kakvi su kofein i teobromin, pravo rešenje za vas je – rogač!
To je mahunasti plod drveta rogača, koje je poreklom iz Sredozemnog basena a raste i kod nas, zimzeleno je i može da naraste i do 15 metara, a doživi i više vekova. Listovi su mu sjajni, a cvetovi tamnocrveni. Mahuna je zelenkasta, a posle berbe
počinje da zri i menja boju do čokoladne. Duga je dvadesetak centimetara i sadrži desetak–petnaest semenki koje liče na lubeničine. Zanimljivo je da se ona pojavljuje tek posle 15 godina rasta drveta, i to samo na ženskom stablu, ali ono mora biti oprašeno s muškog. Rogač cveta u septembru–oktobru.
Po legendi, rogačem se hranio sveti Jovan Krstitelj, pa se on u svetu naziva i „hleb svetog Jovana”, a zaista je hranljiv jer sadrži oko 80 odsto belančevina, ugljene hidrate, tanine, vitamine A, B1, B2, B3 i D, kao i kalcijum, fosfor, kalijum, magnezijum i elemente u tragovima: gvožđe, mangan, barijum, bakar i nikal. Kao što smo već rekli, ne sadrži stimulanse, kofein i teobromin, a ostalim sastojcima je sličan čokoladi, mada ima manje šećera, pa se i preporučuje kao zdrava zamena za nju. Ne sadrži ni oksalnu kiselinu, pa pomaže organizmu da iskoristi kalcijum i cink, koji su bitni za zdravu kožu.
Pošto tanini iz rogača ne upijaju vodu, kao oni iz čokolade, ne vezuju proteine, ali vezuju i inaktiviraju otrove i zaustavljaju rast bakterija. Obe te osobine čine rogač korisnim kod proliva. (Koristi se 15 grama rogačevog brašna pomešanog s kašom od jabuka za decu, ili najmanje 20 grama za odrasle. Ako se jedu cele mahune, treba piti mnogo vode). Takođe, dijetalna vlakna i šećeri iz ove biljke mogu učiniti hranu viskoznijom u želucu, utičući tako na poboljšanje stanja kod osoba koje pate od refluksa (vraćanja kiseline iz želuca u jednjak). Bitno je i to što mahune rogača ne sadrže feniletilamin i fromamin, koji mogu izazvati migrenu i alergijske reakcije.
Mahuna rogača može da se suši, peče i melje, pa se tada koristi kao zamena za kafu, ili bilo gde umesto kakao-praha, a tako dobijeno brašno idealno je za dijabetičare jer ne sadrži šećer i skrob, a ni masnoću. Seme izdvojeno iz osušene mahune može da se prerađuje u rogačevu gumu, koja je koristi za želiranje, stabilizovanje i emulgovanje sladoleda, voćnih filova i salata. Iz ovog semena može da se ekstrahuje i ulje (zove se algaroba) i koristi se u medicini.
Rogač se, inače, koristi i kao stočna hrana.

Semenka rogača, bez obzira na veličinu, uvek ima istu masu – 0,18 grama. Čak i posle sušenja u pustinji na suncu i vetru, dugog godinu dana, masa ostaje ista. Stari narodi su to znali, pa su te semenke koristili kao meru za karat zlata, koji i danas teži 0,18 grama!
Starim Egipćanima bila su poznata „gumasta” svojstva rogačevog semena, pa su ga koristili kao adheziv prilikom omotavanja mumija!

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 01, 2006 3:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
JAKO zanimljivo, Esperio, već sam naišla na tekst u kome preferiraju rogač pred čokoladom, kakaom i sl. Hvala što si postavio tekst ;)

Citat:
Semenka rogača, bez obzira na veličinu, uvek ima istu masu – 0,18 grama. Čak i posle sušenja u pustinji na suncu i vetru, dugog godinu dana, masa ostaje ista. Stari narodi su to znali, pa su te semenke koristili kao meru za karat zlata, koji i danas teži 0,18 grama!


Nevjerojatno!

Citat:
Ako se jedu cele mahune, treba piti mnogo vode


Cijela mahuna rogača je prilično tvrda, a ne znam koliko je i ukusna, pa mi ovo ne djeluje privlačno. Ustvari, jedini način pripreme rogača koji dosad poznajem je u kolačima. Mogli bi oni koji znaju postati neke provjerene pripravke i sl. (da ne kažem recepte, pa da ovo još ne postane kuharica-forum :D )


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 01, 2006 8:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 2:57 pm
Postovi: 73
Lokacija: Tu
Što je to pšenična trava? Gde da se nabave semenke? Izvinjavam se, ali u botanici sam malo zaostao...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 05, 2006 2:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet apr 21, 2006 10:57 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Idesh u bilo koju prodavnicu zdrave hrane i trazish pshenicu mada bi najbolje bilo da kupish od nekoga sa sela neprskanu i naravno da nije GM. Ovde se ta vrsta pshenice zove belija.
Za proces dobijanja pshenichne trave treba vam tegla u kojoj stavite 2 prsta pshenice i 3 prsta vode a preko se stavi gaza i prichvrsti gumicom.
U vodi treba da se natapa 12 sati,posle 12 sati vodu mozete popiti poshto je jako zdrava i ostaviti pshenicu da klija oko 3-4 dana.
Za vreme klijanja prskati pshenicu mineralnom vodom da bude vlazna NE mokra.
Kad proklija oko 1,5-2 cm klice se stavljaju ili u zemlju koja mora bilti poklopljena najlon kesom ili naci neku gajbicu,preko nje staviti mrezicu (ona shto ide na prozore protiv komaraca) i preko nje razbacati klice gusto-oko 1 cm. Klice treba da budu na tamnom mestu i treba ih prskati kad god vidite da nemaju vlagu,naravno mineralnom vodom.
Tek kad narastu dovoljno i kad odluchite da je iskoristite, dan pre toga stavljaju se na sunce da se formira hlorofil.
Decilitar pshenichne trave rasporedjen na 3 puta dnevno je sasvim dovoljna.
I najvaznije,trava se melje u mashini slichnoj za mlevenje mesa,nikako u multipractic mashinama jer se zagrevanjem gube minerali i vitamini.
Melje se cela klica i sok treba popiti u roku od 20 minuta.
Uf, al sam se rasprichala...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Hibridno sjeme
PostPostano: pon jun 05, 2006 5:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Ima jedan problem sa današnjim sjemenjem, hibridno je. Tokom godina sustavno su eliminirali prirodno sjemenje da bi se prisilio poljoprivrednike da ga kupuju. Sjemenje biljke koje je izraslo od hibridnog sjemenja je NEPLODNO.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: o pšenici
PostPostano: sri jun 07, 2006 8:52 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto maj 02, 2006 8:07 pm
Postovi: 10
Evo još malo o pšenici , preuzeto sa sajta www.psenicnatrava.com
Tabele nisam ubacivao ima i o lečenju raka na sajtu ali cu to ubaciti u odgovarajucu temu

"O PŠENICI

I pored svih tehničko - tehnoloških dostignuća, naučnici nisu u mogućnosti da naprave iole približnu supstancu, recimo, jednom običnom zrnu pšenice, ječmu, raži ili bilo kojoj drugoj biljci. Po hemijskom sastavu, jedno obično zrno pšenice koje samo priroda može da proizvede je originalno i nazamenljivo. Znanje o biljkama uopšte, a o žitaricama posebno, nagomilava se već vekovima, a mi ga, usled ritma savremenog života, nepravedno zaboravljamo.

Najpoznatija žitarica, ne samo kod nas, je pšenica (Triticum Aestivum). S obzirom da je krcata vitaminima, mineralima, lipoidima, skrobom, šećerom i dr, mnogi je, s pravom, smatraju idealnom hranom.
Od punog zrna pšenice se dobija kvalitetno crno brašno za hleb i druge proizvode koje bi trebalo svakodnevno konzumirati u ishrani umesto obezvređenog belog brašna, odnosno hleba.
Pšenica je izuzetan čistač organizma od nagomilanih otrova koje unosimo sa raznim konzerviranim i veštačkim proizvodima, iz zagađenog vazduha i zemljišta.
Vrednost pšenice je najveća kada se uzima u obliku svežih pšeničnih klica. Upotrebom klica mogu se rešiti razni zdravstveni problemi - hronični umor, problemi sa želucem i digestivnim traktom, srčane tegobe, kožne bolesti, bolesti nervnog sistema...

PŠENIČNE KLICE

Većina ljudi ne obraća pažnju na zagađenje i razna zračenja u svom neposrednom okruženju koja ugrožavaju zdravlje. Treba pogledati istini u oči i sva zagađenja prirodne sredine shvatiti kao veliko upozorenje i opomenu. Neophodno je promeniti nezdrave navike i tu pre svega, treba poći od svakodnevne trpeze. Tržište obiluje proizvodima čije poreklo i način uzgajanja nije moguće kontrolisati. Pijace, supermarketi, obiluju voćem i povrćem za koje ne možemo biti sigurni da li je tretirano i najbezazlenijim otrovom.

Klice su upravo nešto najprirodnije - da bismo ih prozveli, ne treba nam nikakav dodatni proces niti hemijska sredstva (što je mnogo bitno). Možemo ih svakodnevno gledati kako napreduju, rastu i prilagoditi ih svom ukusu. U fazi klijanja volumen zrna se višestruko uvećava. Na primer, kod lucerke 7 puta, a kod mungo pasulja 8 puta.

Od jednog supenog tanjira sočiva koje ostavimo da klija, dobijamo hranu u vidu salate u količini koja je dovoljna za tri odrasle osobe i uz to neuporedivo bogatija vitaminima od bilo kog povrća ili voća. Takva salata ne opterećuje organizam, naprotiv, predstavlja odlično sredstvo za čišćenje nagomilanih otrova iz organizma.



Pšenica najviše dolazi do izražaja kada se koristi u obliku klica. Upotreba klica u ishrani je klasičan primer ishrane presnom hranom. Za samoproizvodnju klica vam ne treba mnogo preduslova. Dovoljno vam je malo dobre volje, staklena tegla, gaza i gumica za teglu. Oprana, puna zrna potopite u čistu mlaku vodu i to dva prsta zrna, tri prsta vode. Po isteku vremena natapanja, zrna procedite, a vodu nikako ne bacajte već je pijte jer je puna minerala i vitamina. Teglu prekrijte gazom i učvrstite gumicom. Dok klice ne narastu 1,5 do 2 cm ispirajte ih jednom do dva puta dnevno hladnom vodom. Moraju biti uvek vlažne, ali ne mokre. Nekoliko sati pre upotrebe, proklijala zrna (klice) stavite na sunce radi formiranja hlorofila. Neutrošene klice možete čuvati više dana u frižideru, zatvorene u plastičnoj posudi ili tegli. Ispirajte ih svakog dana hladnom vodom.



Vreme natapanja pšeničnog zrna je 12 sati, a vreme klijanja od 3 do 4 dana. Idealna temperatura klijanja je 20 Celzijusovih stepeni.
Na potpuno isti način mogu klijati i zrna ostalih žitarica i drugog semenja. Samo je vreme natapanja i klijanja drugačije. Pogledajte tabelu:



Potrebno vreme natapanja i klijanja žitarica
Vrsta Vreme natapanja Količina Vreme klijanja Namena
Pšenica 12 sati 200 g 3 - 4 dana salate, musli, supe, riđuvelak, desert
Suncokret 24 sata 200 g 2 - 3 dana sosevi, salate, dodatak jogurtu
Heljda 3 - 4 sata 100 g 2 - 4 dana musli, namaz, salate, dodatak supama
Ovas 10 sati 200 g 2 - 3 dana musli, hleb, supe
Sočivo 12 sati 100 g 3 - 5 dana salate, supe, namazi, pire
Kukuruz 12 sati 200 g 2 - 3 dana musli, corn-flex
Mungo pasulj 12 sati 100 g 3 - 5 dana supe, salate, pire, sendviči, sokovi
Pirinač 24 sata 200 g 4 - 5 dana salate, supe, prilog jelima
Susam 8 sati 200 g 2 dana preliv za salate, musli, sosevi, desert
Soja 12 sati 100 g 2 dana mleko, supe, prilog jelima
Azuki pasulj 12 sati 200 g 5 dana salate, sendviči, pire

Riđuvelak

Riđuvelak se dobija fermentacijom pšeničnih klica u vodi. Već natopljena i proklijala pšenična zrna oprati hladnom vodom. U posudu se na svaka 2 prsta propranih klica stavi 5 do 6 prsta vode. Pokrije se gazom, veže gumicom i stoji na sobnoj temperaturi 3 dana. Nakon toga, sadržaj procediti, s tim da klice ostanu sasvim malo u tečnosti. Dobijeni riđuvelak možete odmah piti ili odložiti u frižider za kasnije. Zatim doliti istu količinu vode u posudu sa klicama i ponovo ostaviti da fermentiše 2 dana. Po isteku drugog dana ceđenje ponoviti, opet doliti vodu i odložiti još jedan dan. Zatim ponovo procediti, klice baciti, a dobijeni riđuvelak piti ili odložiti u frižider. Hladan je najbolji. Riđuvalak je kiselkastog, osvežavajućeg ukusa.

Riđuvelak pročišćava organizam i obogaćuje crevnu floru. Sadrži više vitamina, među kojima je nekoliko vitamina iz B grupe, vitamini A, C, E i K. Uz to je veoma hranljiv. Preporučujem ga najmanje jednom mesečno.

PŠENIČNA TRAVA

Pšenična trava pripada porodici slatkih trava, kojih ima preko 6000 vrsta. Ima dugu, bogatu istoriju i uglavnom je svima poznata. U Egiptu, još 5000 godina pre Hrista, proizvodnja pšenice je bila najrazvijenija poljoprivredna grana. U antičko doba, mladi vrhovi pšenične trave važili su za delikates. Stari Kinezi koristili su je za jačanje organizma, čišćenje krvi i upalnih procesa. U iste svrhe koristili su je i Indijanci u Srednjoj Americi. Pominje se u Starom i Novom Zavetu, a vezana je i za mnoge hrišćanske običaje. Za Božić je obavezna za trpezom, sa svećom u sredini, kao simbol napretka i zdravlja. Uskršnju trpezu takođe ukrašava pšenična trava sa jajetom u sredini.

Poznato je da životinje biljojedi instiktivno svoje potrebe za vitaminima i hranljivim elementima zadovoljavaju upravo koristeći mladu pšeničnu travu. I, zaista, mogla bi se nazvati idealnom i kompletnom hranom jer je neobično bogata vitaminima, mineralima, lipoidima, hormonima i hlorofilom. Činjenica je da hlorofil ima razna lekovita svojstva: čisti i obnavlja ćelije, steriliše rane, prečišćava vodu od fluorina i drugih otrovnih supstanci. Sok od ove trave deluje protiv svraba, uklanja bubuljice, leči oboljenja usta i desni, ždrela i sinusa, organa za varenje i disanje. Čak postoje opravdane indicije da organizmu pruža zaštitu od štetnog dejstva radijacije i pomaže mu u borbi protiv raka i drugih bolesti.

Pšenična trava i sok od nje su u Japanu i Americi više od jedne decenije najprodavaniji prirodni proizvod, u isto vreme i odlično pomoćno sredstvo u lečenju raznih bolesti. Važi pravilo: "Ko želi da ozdravi ili ostane zdrav, treba da više puta u toku dana (3 - 5 kafene kašičice) uzima sok od pšenične trave, geršle, ječma..."
Treba znati da jedna kafena kašika sušene pšenične trave, geršle ili ječma ima potpuno istu hranljivu vrednost kao 2 - 3 porcije presnog, organski gajenog povrća.

Postupak dobijanja pšenične trave je sledeći:

Pšenična zrna, koja su prošla proces natapanja i klijanja (vidi objašnjenje), gusto rasporedite u plastičnu posudu na koju ste već stavili šumsku rastresitu zemlju debljine 4 cm. Aku u tu zemlju, zbog rastresitosti, stavite nekoliko kišnih glista, tim bolje. Pokrijte sa nekoliko listova novinske hartije. Sve to omotajte crnom plastičnom kesom koju ste prethodno izbušili. Nakon tri dana, otkrijte zemlju i svakodnevno je vlažite vodom. Zemlja treba da bude vlažna, ali ne i mokra. Otkrivenu plastičnu posudu stavite na mesto koje nije direktno izloženo suncu, na temperaturi od 18 do 20 stepeni Celzijusovih. Žetva počinje posle 10 do 14 dana, s tim da se na jedan do dva dana pre toga posuda iznosi na sunce (zbog sinteze hlorofila). Uzima se cela biljka, zajedno sa korenjem i makazama seče pšenična trava. Koristi se kao salata ili dodatak drugim salatama.


Sok od pšenične trave

Sok od pšenične trave je pravi dar prirode i sadrži sve elemente neophodne organizmu.
Ogroman je izvor hlorofila (70%), enzima, minerala, vitamina, aminokiselina (proteina najbolje kvaliteta).
Hlorofil, ta biljna krv je po svojoj molekularnoj građi slična ljudskoj krvi. Razlika je u tome što hlorofil sadrži atomsko jezgro magnezijuma, a hemoglobin atomsko jezgro gvožđa.
Hlorofil i belančevine daju hemoglobin od koga se sastoji 75% naših ćelija. Zdrava krv i krvna slika su u direktnoj vezi sa zelenom biljnom hranom.

Sok sadrži:

- antioksidanse
- beta karotin
- vitamine A, B, E, C, F, K
- holin
- 70% hlorofila
- minerale
- žive enzime
- 21% aminokiseline


Lekar i biohemičar dr T. Ernst je otkrio i izolovao antikancerogeni vitamin B17 (laetrile) koji se nalazi i u pšeničnoj travi (dvostruko više ga ima u soku od ječmene trave).
Marta 1984. izlazi saopštenje dr Robinsona "žive namirnice i kancer" sa spektakularnim saznanjem:

- presna hrana umanjuje rizik od raka 75%
- sok od pšenične trave 95%

Primena soka od pšenične trave:

- odlično sredstvo za čišćenje krvi;
- za jačanje kostiju i zglobova;
- kod stomačnih tegoba, pospešuje varenje, reguliše metabolizam;
- klistiranjem sokom od pšenične trave otklanjaju se štetne naslage sa zidova debelog creva;
- otklanja malaksalost i vraća vitalnost;
- odlično deluje na srčani mišić i cirkulaciju krvi;
- poboljšava rad pluća;
- deluje pozitivno kod muškog i ženskog steriliteta zbog visokog sadržaja vitamina C i E.
- sprečava pojavu sede kose, usporava proces starenja;
- odličan je za regulaciju šećera u krvi;
- reguliše krvni pritisak."

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 10, 2006 2:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
ja setao gradom i u jednoj trafici u bloku 45 slucajno nasao ulje od psenicnih klica :)


http://www.hranaipice.com/uvita/index.html

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 10, 2006 4:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Ništa kao kiseli kupus


Prema rezultatima istraživanja objavljenim u časopisu "Journal of Agricultural and Food Chemistry", kiseli kupus je hrana sa najviše korisnih sastojka potrebnih ljudskom organizmu. Ova biljka iz porodice krstašica obiluje antioksidansima koji štite od karcinoma, prehrambenim vlaknima, vitaminima, kalcijumom i drugim mineralima, a navodno povoljno utiče i na libido. Zanimljivo je da je kiseli kupus namirnica koju ljudi već vekovima jedu, a tek sada je uočen njegov potencijal kao namirnice veoma korisne za zdravlje. Njegova popularnost je sve veća, kažu proizvođači iznenađeni sve većom potražnjom i navode da je kiseli kupus popularan među svim starosnim grupama. Zanimljivo je i to da južnokorejski naučnici tvrde da bakterija koja se nalazi u kiselom kupusu skriva lek protiv ptičjeg gripa.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 10, 2006 4:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Zeleni čaj - objašnjenje za azijski paradoks


Mada je dobro poznato da je pušenje uzročnik srčanih oboljenja i raka pluća, učestalost tih bolesti je i dalje neobjašnjivo niska u azijskim zemljama u kojima je pušenje uobičajeno, a istraživači ukazuju na to da postoji sve više dokaza da ulogu u tome igra - zeleni čaj. Istraživači s američkog univerziteta Jejl predočili su dokaze da zeleni čaj poboljšava zdravlje srca i smanjuje rizik od raka. Oni, međutim, ne sugerišu da pušači treba da ignorišu opasnosti od pušenja i da jednostavno piju zeleni čaj, već ukazuju da visok sadržaj antioksidanata, zvanih katehini, u tom čaju mogu pružiti niz koristi po zdravlje. Antioksidanti suzbijaju molekule poznate kao kiseonični slobodni radikali, koji, ako ih ima u prevelikim količinama, mogu pričiniti štetu ćelijama ljudskog organizma i potencijalno dovesti do bolesti. Slobodni radikali su prirodni nusprodukti normalnih telesnih procesa‚ ali su takođe i rezultat spoljašnjih izvora, kao što je duvan, podsetila je agencija Rojters.

U Japanu, Kini i drugim azijskim zemljama uobičajeno je ispijanje zelenog čaja, koji je manje prerađen i stoga bogatiji katehinima od crnog čaja, koji se obično troši na zapadu. Moguće je da ta navika pomaže da se objasni takozvani „Azijski paradoks”, ukazali su doktor Bauer Sumpio i njegove kolege s Medicinskog fakulteta univerziteta Jejl.

Taj paradoks izašao je na videlo kada su pregledani globalni statistički podaci o zdravlju. Od, na primer, 100.000 muškaraca u SAD, njih 348 umre svake godine od koronarnih bolesti. Kad je reč o japanskim muškarcima, ta cifra je 186, uprkos tome što je učestalost pušenja u toj zemlji veća. Koronarno-srčana oboljenja razvijaju se kada arterije počnu otežano da hrane srce krvlju i kada se sužavaju usled nagomilavanja naslaga holesterola na zidovima.

Laboratorijska istraživanja pokazala su da katehini iz zelenog čaja, naročito jedan nazvan EGCG, mogu pomoći da se spreči proces razvoja koronarno-srčanih oboljenja putem delovanja na „loš” holesterol LDL. Antioksidanti takođe doprinose održanju nesmetanog funkcionisanja zidova arterija i mogu sprečiti grupisanje ćelija krvi i stvaranje krvnih ugrušaka.

EGCG i drugi antioksidanti iz zelenog čaja takođe mogu blokirati stvaranje tumora ili njihov rast, što, prema mišljenju istraživača, može da objasni zašto je stopa smrtnosti od raka pluća u Južnoj Koreji neočekivano niska.

Učestalost smrtnosti od raka pluća među muškarcima u Koreji je manja od 40 na 100.000 osoba, u poređenju sa 67 na 100.000 među muškarcima u SAD. Kad je reč o ženama, razlika je još očiglednija - 13 na 100.000 u Južnoj Koreji, prema 45 u SAD.

Do ove razlike dolazi uprkos činjenici da 37 % odraslih Korejaca puši, prema samo 27 % Amerikanaca. (Tanjug)

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 23, 2007 1:11 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned nov 26, 2006 6:39 pm
Postovi: 20
Lokacija: Sarajevo
Organski portal je napisao/la:
Mimi je napisao/la:
Organski portal osobno je napisao/la:
Te naocale imam vec koju godinu pa ako nekog zanima kako izgledaju mogu ostaviti sliku doticnih.
Odlicna stvar.


Da li su to one rupičaste naočale? Ovakve: http://www.inet.hr/ayurveda/proizvodi_vision.htm



Yeah!!
Upravo te. Eto sad ne moram slikat nista.
Princip je da kad to stavis na oci ne vidis nista ako ne fokusiras sve kroz jednu tocku i time automatski vjezbas ocne misice da fokusiraju.

Ja inace nisam imao nikakvo strucno vodstvo. NAocale sam kupio prije dosta vremena jos kad sam bio student dakle nikako nisu mogle biti skupe :D .
Tad je bilo kojih 300 kuna ili neka slicna cijena.
Ponavljam te naocale su ODLICNA stvar!


Mogu li se te naocale kupiti negdje u Sarajevu? Zna li iko?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 146 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz