Sada je: ned apr 28, 2024 12:18 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 93 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto mar 20, 2007 11:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 11, 2007 9:39 pm
Postovi: 74
Šta se dešava kod prevelikog unosa vitamina, prvenstveno C vitamina, može se vidjeti na primjeru mog prijatelja koji je cijelu noć učio za ispit. Da bi se održao budnim stalno je mutio Cedevitu i pio je tako da je za jednu noć popio cijelu bocu (mislim da ima oko 200 grama). Nakon toga ga je oblio hladan znoj i počeo se tresti, a uz to je non-stop išao pišati tako da vjeruje da je ispišao nekoliko litara tekućine. Nekih drugih negativnih pokazatelja nije bilo, mada pojačano mokrenje i ne bi bila negativna osobina jer je jedan od glavnih načina liječenja srčanih bolesti smanjenje krvnog tlaka koje se postiže smanjenjem tjelesne tekučine, tj. pišanjem.

Znači, nekih posebnih negativnih simptoma nema, barem na kratke staze. Dugoročnim uzimanjem takvih velikih količina vitamina C pitanje šta bi bilo. Ali, nekako mi se 10000 mg stvarno čini povelikom količinom, a i teško da bi se i deset puta manja količina mogla unijeti prirodnim putem, bez suplemenata.

Ja znam za sebe da godinama svako jutro otopim jednu šumeću tabletu multivitamina (one najjeftinije iz trgovina), a i pijem dosta čaja u koji, umjesto limuna, otopim dvije-tri šumeće tablete C vitamina na dvije litre čaja, i da ne pamtim kada sam bio prehlađen. Inače, vrlo slabo jedem salate, a i voće tu i tamo tako da sigurno ne unosim dovoljno vitamina prirodnim putem.
Uglavnom, mislim da su vitaminski suplementi dobra zamjena za prirodne izvore vitamina i da ih ne treba odbaciti, mada je prirodno uvijek bolje, ali je pitanje šta je danas prirodno i da li bi imali više koristi od vitamina iz jabuke, recimo, ili štete od kemikalija kojima su te jabuke prskane.

Drugi primjer je moje žene koja je imala nešto bljeđu put i lagane vrtoglavice jedno vrijeme. Otkrili su joj blagi nedostatak željeza u krvi nakon čega je popila jednu tubu šumećih tableta željeza i stanje sa puti se znatno popravilo, a vrtoglavice je nestalo. Znači, željezo iz te tablete je obavilo svoje.

Čitao sam da niti jednom ljekovitom dodatku tipa Natural Welt i ostalima nije dokazano da išta pomažu, osim Ginko prirpravcima i samo ako se piju u velikim količinama. Vitamine tu nisu ispitivali. E sad, logično bi bilo da prirpravak koji je napravljen od biljke koja je dobra za neku bolest i pomaže kod te bolesti tako da je i to pitanje da li je i to urota farmaceutske industrije koja gubi zaradu jer ljudi kupuju biljne pripravke ili je to stvarno tako?

Ja osobno mislim da vitamini i minerali u šumećim tabletama mogu zamijeniti (ili barem prilićno pomoći) prirodne izvore, posebno u današnje vrijeme industrijske proizvodnje voća i povrća te tempa života.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 21, 2007 5:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
kad smo vec kod vitamina...

U nekoliko slucaja kod ljude koje imaju probleme konkretno s digestivni sistem, odnosno sve ono koje oteznava upijanje vitamina otkrila sam ovaj site

www.vitamist.co.yu

Ovo je odlicno, recimo kod jedan slucaj gde je gvozge bilo 2,2 nakon jednog spreja gvozge se pokacilo na 7.8 ..

Stvar je o tome shto se ovo apsorbira u samoj usnoj shuplini koja je duplo vishe ucinkovita nego u zeludniku.. Na taj princip su stvorile prelepe produkte...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 13, 2007 2:42 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet apr 13, 2007 12:36 pm
Postovi: 3
Lokacija: Rijeka
Vrijedi pogledati i prokomentirati.

www.nutrilite.com

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

_________________
E-GOLD


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 14, 2007 8:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Ja imam znanje da se vitamini proizvedeni sintetskim putem ne apsorbiraju pozitivno u organizmu.
U organizam se apsorbiraju vitamini u prirodnom okruženju,u voću i povrću zbog nekih drugih spojeva,enzima koji pospješuju apsorpciju.

Naprimjer ,dobijete tri tone zlata,a nemate prevoznih sredstava da vam se to dostavi,dobro ,zlato nikom neće naštetiti,ali tri tone olova i te kako hoće.

Oprezno s tim,ćula sam da nema goreg otrova od cedevite.

Što se tiće boljeg osjećaja nakon konzumacije umjetnih vitamina,može biti i placebo!

Oprez s time ,farmaceutska kompanija praši veliku lovu!

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 15, 2007 8:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 11, 2007 9:39 pm
Postovi: 74
Evo još jedan vlastiti primjer u vezi sa šumećim tabletama. Istina, u ovom primjeru je riječ o mineralu a ne o vitaminu. Nešto me je par dana lagano boljela lijeva potkoljenica, više trnila. Kad, reče mi netko da je tako njemu bilo i da je pio magnezij i da mu prošlo jer je to lagana upala mišića, a magnezij tome pomaže (kako, ne znam). I kupim ja šumeće tablete magnezija i popijem dvije prvi dan i već nakon treče drugi dan prestane me to boljeti. Sad, da li je magnezij stvarno pomogao ili je prošlo samo od sebe, ne mogu ništa tvrditi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 16, 2007 7:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
monika je napisao/la:
Ja imam znanje da se vitamini proizvedeni sintetskim putem ne apsorbiraju pozitivno u organizmu.
U organizam se apsorbiraju vitamini u prirodnom okruženju,u voću i povrću zbog nekih drugih spojeva,enzima koji pospješuju apsorpciju.
Oprez s time ,farmaceutska kompanija praši veliku lovu!


od doktora:
apsorpcija vitamina i minerala iz najgoreg voca/povrca je veca nego kod bilo kog hemijskog vitamina ili minerala.
cak i hemijski tretitrano voce/povrce je navodno manje stetno od bilo kog vestackog vitamina/minerala
izuzetaka naravno ima ali su retki
mnogo zavisi i od nosaca leka tj. od materije za koju se sama supstanca leka mora vezati da bi se pilula napravila i lek uneo u organizam...
ovde je moguce najveca prevara. ti NOSACI su aktivne hemijske suspstance i vrlo su reaktivne... navodno...
eto to sam cuo... a koliko je istina... ko zna ;)

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 16, 2007 2:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Doci cemo do toga, ako vec nismo, da sve dodatke prehrani, vitaminizirane napitke poput Cedevite i slicno, a koji su u prahu, smatramo losima. Vjerojatno je u velikoj vecini slucajeva tako. Ali, evo jednog prasnastog napitka za koji mislim da je ok: Zelena magma.
Ima nesto slicno i u tabletama, ali nisam htjela to uzimati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 16, 2007 10:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
ma naravno... 8)

Zelena magma i reumatske bolesti

Reumatske bolesti predstavljaju veliku skupinu bolesti koje se očituju bolovima u mišićima i zglobovima. Često ih prati oticanje, posebno manjih zglobova u šaci i zapešću, uz crvenilo i deformacije. Ta oboljenja također napadaju i druge organe i sustave, npr. bubrege, srce, kožu itd. Osim povišene sedimentacije, koja se može pratiti laboratorijskim nalazima, osoba može patiti od povišene tjelesne temperature, negativne reakcije na iznenadne promjene vremena, često ima poteškoće pri hladnom i vlažnom vremenu, pati od ukočenosti zglobova ujutro. Detaljnim reumatološkim i imunološkim testovima moguće je odrediti pozitivne reakcije na određena antitela koja često nepovoljno reagiraju na određena tkiva samog tela ili na bakteriološke antigene. Novoizazvani imunokompleksni spojevi tada se nakupljaju uglavnom u zglobovima (ali i u bubrezima ili u epitelu i klijetkama srčanog mišića) gde uzrokuju daljnje tegobe. Uzrok ovakvim reakcijama može ležati u neodgovarajućem funkcioniranju imuno-sustava, ali i u čestim bakteriološkim oboljenjima koje uzrokuju uglavnom streptokoki.
U vremenu ispitivanja od tri mjeseca usporedili smo laboratorijske vrijednosti CRP, ASLO i LATEX testova. Nismo pravili razlike između akutne faze (AF) i kronične faze (CF) bolesti. Ponovo naglašavamo, izabrani su samo oni pacijenti koji su bili voljni prestati uzimati konvencionalne lekove – čak i po cijenu da im se neki simptomi pogoršaju (posebno tijekom prvog mjeseca). Međutim, u nekim slučajevima nismo mogli izbjeći primarno davanje antibiotika. Pacijenti su ih koristili maksimalno 10 dana od početka razdoblja ispitivanja. U pokusnoj je skupini bilo 8 osoba – 6 muškaraca i 2 žene.

Zaključak: Rezultati pokazuju da se LATEX indeks vrlo brzo spustio na normalu, te sasvim nestao u roku jednog do dva mjeseca. Kako se intenzivni anti-upalni učinak Zelene magme povećava tijekom sve dužeg uzimanja, CRP vrijednosti ustrajno se spuštaju, a kod 5 od 8 pacijenata laboratorijske vrijednosti dosegle su sasvim normalne razine fizioloških granica. Iako ASLO vrijednosti pokazuju očito snižavanje laboratorijskih mjerenja kod svih ispitanika, delovanje je mnogo sporije pa je i nakon tri mjeseca stanje 5 od 7 pacijenata (jedan je imao negativna mjerenja od početka) ostalo kritično. Dva su se pacijenta potpuno oporavila. Unatoč malom broju ispitanika, pacijenti su imali različite dijagnoze i bilo je moguće promatrati blagotvorni učinak Zelene magme na orgnizam. Ona je moćan agens za borbu protiv svih upala koje mogu pogoditi naše tijelo.


Spirulina - Beta cryptoxanthin – prevencija reumatskog artritisa

Jedna velika studija o vezi prehrane i napada reumatskog artritisa snažno ukazuje na vrlo veliku preventivnu moć Spiruline. Istraživači su otkrili vrlo značajan zaštitni uticaj hrane koja sadrži beta cryptoxanthin (kriptoksantin). To je karoten koji je dominantan u Spirulini Pacifici ali ga mnoge druge namirnice bogate karotenima ne sadrže.
Jedna jedanaestogodišnja studija objavljena u časopisu za epidemiologiju American Journal of Epidemiology pratila je 29 000 žena u dobi 55-69 godina. Žene koje su uzimale najveću količinu beta cryptoksanthina imale su 41% smanjeni rizik da dobiju reumatski artritis. Prema jednoj studiji za zaštitu je dovoljan jedan i pol grama Spiruline Pacifice dnevno.

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 18, 2007 10:58 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto mar 13, 2007 4:06 pm
Postovi: 12
Lokacija: www.alticor.com
Provjereno,Nutrilite ne sadrži sintetske sastojke.Svi njihovi vitamini su proizvedeni na prirodnim sastojcima koje se uzgajaju na vlastitim poljima diljem svijeta.Posjeduju svu potrebnu dokumentaciju.

_________________
Newbrain


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 16, 2009 6:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 12:56 pm
Postovi: 36
Nekih 3-4 god. sam imao jake glavobolje i bio sam dosta bled.Sasvim slucajno
sam poceo da uzimam VITAMIN C i od tada su glavobolje prosle i dosta se
bolje osecam,2 god. su prosle od tada.
Uzimam svako vece pred spavanje jer konzumiram cigarete koje opasno
ubijaju vitamin c,tako da s obzirom da ne pushim dok spavam,to mi nekako
dodje najlogicnije vreme kada da uzmem.
Kolicina je izmedju 500-1000mg,nikad vise od toga i smatram da je sasvim
dovoljno.
Uvek je,naravno,bolje prirodnim putem uneti,iz voca i povrca,ali mi danas
jedemo "plastiku".
Tvrdnje da su vitamini u tabletama zanemarljivi tj teski za apsorbovanje su
mi malo neozbiljne s obzirom da sam se uverio na licnom primeru i primeru
par mojih prijatelja da itekako mogu biti korisni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 16, 2009 6:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Vremenski Putnik je napisao/la:
Uvek je,naravno,bolje prirodnim putem uneti,iz voca i povrca,ali mi danas
jedemo "plastiku".
Tvrdnje da su vitamini u tabletama zanemarljivi tj teski za apsorbovanje su
mi malo neozbiljne
s obzirom da sam se uverio na licnom primeru i primeru
par mojih prijatelja da itekako mogu biti korisni.

mozda ti te tvrdnje deluju neozbiljno
jer nisi ozbiljno razmislio shta su monika i ras rekli u svojim postovima:
ras je napisao/la:
monika je napisao/la:
Ja imam znanje da se vitamini proizvedeni sintetskim putem ne apsorbiraju pozitivno u organizmu.
U organizam se apsorbiraju vitamini u prirodnom okruženju,u voću i povrću zbog nekih drugih spojeva,enzima koji pospješuju apsorpciju.
Oprez s time ,farmaceutska kompanija praši veliku lovu!


od doktora:
apsorpcija vitamina i minerala iz najgoreg voca/povrca je veca nego kod bilo kog hemijskog vitamina ili minerala.
cak i hemijski tretitrano voce/povrce je navodno manje stetno od bilo kog vestackog vitamina/minerala
izuzetaka naravno ima ali su retki
mnogo zavisi i od nosaca leka tj. od materije za koju se sama supstanca leka mora vezati da bi se pilula napravila i lek uneo u organizam...
ovde je moguce najveca prevara. ti NOSACI su aktivne hemijske suspstance i vrlo su reaktivne...
navodno...
eto to sam cuo... a koliko je istina... ko zna ;)

dakle,nije problem u tome
da u toj tableti /granulama/napitku/ ima vitaminaC(ili bilo kog drugog) onoliko koliko pishe na etiketi
evo necemo ni o enzimima koje je monika pomenula,a o eterichnim uljima i da ne pricham(zato se voce jede sa korom ili ga nemoj ni jesti :wink: ),koji su svi zajedno vrlo bitni za to kako ce i u kom stepenu organizam absorbovati te vitamine,jer je i to druga tema,koja zasluzuje paznju
problem je u supstancama koje se koriste za zgushnjavanje te tablete,za ukus,za dobro rastvaranje,za konzerviranje(da bi imala rok trajanja koliki ima) i sl.
u tome je problem shto su to sve otrovi,neurotransmiteri koji razaraju prvenstveno mozak ,a onda i celo telo
svi ti E-ovo, E-ono,aspartam i sl. zasladjivachi su otrovi i za dushu i za telo,
i ne mora da guglash mnogo,
za pochetak,ovo je tekst sa glavne strane sajta:
http://www.galaksija.com/aspartam.htm
mozda nisi znao dosad,aspartam bukvalno pravi rupe u mozgu
tink abaut it #-o
kad god popijesh Cedevitu
neki multivitamin
ili samo osvezavash usta Orbit zvakom
sva ta govna su jedno od osnovnih orudja zombifikacije ljudi na ovoj planeti
shto pre to ozbiljno shvatish
to bolje za tebe :occasion5:

No pasaran [-X
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 20, 2009 10:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 12:56 pm
Postovi: 36
Te tvrdnje mi deluju neozbiljno jer vidim da neki ljudi ovde bi prosto voleli
da je bas sve sto nas okruzuje teorija zavere.
Znaci ja ne pricam sta sam cuo ili sta mi je rekao neki doktor ili sta mi je neko
preporucio ili sta sam procitao negde,vec kazem da sam se uverio na licnom
iskustvu da mi je vitamin pomogao da resim svoje zdravstvene probleme.
Takodje sam ovde procitao jos par postova gde neki clanovi tvrde isto sto i ja,
da su im vitamini pomogli.
E sad,nekome ni nasa svedocenja nisu dovoljna...
Sto se tice aspartama,raznih vestackih zasladjivaca i sl.za to znam da je stetno,znam i da farmaceutska industrija pravi mnogo para na raznim nekim
cudnim stvarima i znam da su mnogi lekovi stetni i da imaju mnogo sporednih
efekata ali ja nisam pricao o tome,vec konkretno o vitaminu C.
Ne pijem cedevitu ili multivitamine,vec samo C a pre nego sto sam poceo da
ga uzimam,probao sam mesecima da putem voca unosim dovoljne kolicine i
nije bilo zeljenog efekta.
Zivim u inostranstvu gde voce i povrce nemaju veze sa zivotom,sam ukus
nema veze sa onim vocem koje imamo na teritoriji ex-Yu a o kvalitetu i da ne pricamo.
Ovde voce ne da je prskano,nego bukvalno ima ukus plastike.
Uzimanje vitamina vidim kao neku alternativu u ovom vremenu i nacinu
zivota koji zivimo,radimo po 14-15 sati dnevno i nemamo mnogo vremena...
Svi koji veruju da su vitamini u tabletama stetni,neka procitaju i nasa svedocenja i svedocenja drugih koji misle da jesu stetni,pa neka svako
izvuce neki svoj zakljucak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 04, 2009 4:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 04, 2009 3:38 pm
Postovi: 104
Multivitamine/minerale bi trebao uzimati svaki čovjek, a pogotovo ljudi sa povećanim fizičkim naporima, npr. sportaši.Naravno da je bolje za organizam unijeti potrebne vitamine i minerale kroz prehranu, ali ako malo pogledate na ambalažu nekog multivitamina/minerala vidjet ćete da je te količine nemoguće unijeti samo kroz prehranu.Isto tako ne treba se ograničiti i oslanjati samo na vitamine u tabletama jer su oni samo dodatak (zdravoj) prehrani.Ko se ne hrani kvalitetno i zdravo nema nikakve koristi od vitamina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 04, 2009 4:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Hanter je napisao/la:
Multivitamine/minerale bi trebao uzimati svaki èovjek, a pogotovo ljudi sa poveæanim fizièkim naporima, npr. sportaši.Naravno da je bolje za organizam unijeti potrebne vitamine i minerale kroz prehranu, ali ako malo pogledate na ambalažu nekog multivitamina/minerala vidjet æete da je te kolièine nemoguæe unijeti samo kroz prehranu.Isto tako ne treba se ogranièiti i oslanjati samo na vitamine u tabletama jer su oni samo dodatak (zdravoj) prehrani.Ko se ne hrani kvalitetno i zdravo nema nikakve koristi od vitamina.


Isto ti je tako nemoguce absorbovati ono sto pishe na kutiji za multivitaminske tablete , dakle 80% baci od toga sto pise, naravno ako je u pitanju placebo efekat moze se dodati jos po koji procenat.
Mislim da je vec netko pisao i o stetnosti dodatih materija u te multivitaminske tablete.
Kad chovjek jede hranu ne bi trebao mjesati sve i svasta u isto vrijeme i zbog razgradnje i zbog absorpcije pa koja je logika da odjednom tresnemo u stomak sve moguce minerale i vitamine odjednom.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 04, 2009 4:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 04, 2009 3:38 pm
Postovi: 104
Sophia je napisao/la:
Hanter je napisao/la:
Multivitamine/minerale bi trebao uzimati svaki čovjek, a pogotovo ljudi sa povećanim fizičkim naporima, npr. sportaši.Naravno da je bolje za organizam unijeti potrebne vitamine i minerale kroz prehranu, ali ako malo pogledate na ambalažu nekog multivitamina/minerala vidjet ćete da je te količine nemoguće unijeti samo kroz prehranu.Isto tako ne treba se ograničiti i oslanjati samo na vitamine u tabletama jer su oni samo dodatak (zdravoj) prehrani.Ko se ne hrani kvalitetno i zdravo nema nikakve koristi od vitamina.


Isto ti je tako nemoguce absorbovati ono sto pishe na kutiji za multivitaminske tablete , dakle 80% baci od toga sto pise, naravno ako je u pitanju placebo efekat moze se dodati jos po koji procenat.
Mislim da je vec netko pisao i o stetnosti dodatih materija u te multivitaminske tablete.
Kad chovjek jede hranu ne bi trebao mjesati sve i svasta u isto vrijeme i zbog razgradnje i zbog absorpcije pa koja je logika da odjednom tresnemo u stomak sve moguce minerale i vitamine odjednom.
Pozdrav.


Kako je nemoguće apsorbirati ?Neki dokaz ?
Sve to ovisi kakvi su multivitamini,kakva je njihova vrijednost i kvaliteta,kolika je potreba tijela za određenim vitaminima.Također postoje vitamini s vremenskim otpuštanjem, tako da se oni ne razgrade odmah nego se postepeno otpuštaju u organizam.
Apsorpcija vitamina je najbolja kada se uzimaju zajedno sa nekim obrokom ili nakon njega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multivitaminski-multimineralni proizvodi
PostPostano: pon dec 06, 2010 10:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 12, 2008 9:50 am
Postovi: 86
Lokacija: Vojvodina BC
Da malo oživim ovu temu,na kojoj sam pročitao razna mišljenja po pitanju korišćenja "C"vitamina (askorbinske kiseline),a da ne bih duplirao postove upućujem zainteresovabe na temu
viewtopic.php?f=6&t=3154
gde ću iznositi lične utiske i rezultate upotrebe askorbinske kiseline u vidu natrijumaskorbata za saniranje sopstvenog zdravstvenog stanja.

Trenutno,dnevno uzimam 24 grama askorbinske kiseline,podeljeno u više dnevnih doza,sa obiljem svežeg voća i povrća.

U svakom slučaju se pre ulaska u ovu priču treba naoružati informacijama,kojih ima u izobilju u ovoj knjizi:
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Z ... _bolje.pdf

_________________
SCIO ME NIHIL SCIRE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: ned feb 13, 2011 11:33 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 11, 2011 1:00 pm
Postovi: 9
pcelica je napisao/la:
Ja ne koristim nikakve tablete a farmaceut sam po struci. (Pa bas iz tog razloga ne koristim jer znam sta je u njima). Sta se tice vitamina navodno su najbolji od twinlab-a i kal-a jer su napravljeni u tom obliku da ih organizam lakse apsorbira, i vitamine bi trebalo uzimati uz jelo. Osobno mislim da se najbolje resorbiraju prirodno iz hrane.


Slažem se za twinlab ali su i preskupi.Koristim Calivita proizvode koji su u istom rangu ali upola jeftiniji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: čet okt 20, 2011 8:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 05, 2011 3:49 pm
Postovi: 15
Mislim da to čovjeku nije potrebno ako ima zdravu , normalnu i prrodnu prehranu, izbjegavati bilo kakvu prerađenu - zapakiranu hranu
Tu mislim na korjrnasto povrće, i samoniklo, bobičasto voće, orašaste plodove, razne sjemenke, plavu ribu

Nedavno sam (kako sam se zeznuo) kupio od Enciana "Magnezij direkt", nisam odmah čitao deklaraciju

Sadrži između ostalog i a s p a r t a n , užas i katastrofa


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multivitaminski-multimineralni proizvodi
PostPostano: sub okt 22, 2011 9:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Ne treba zaboraviti i reakciju svih tih spojeva sa želučanom kiselinom

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multivitaminski-multimineralni proizvodi
PostPostano: uto nov 12, 2013 9:32 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 11, 2013 11:44 am
Postovi: 24
Pozdrav, razgovarala sam sa prijateljicom i receno mi je da su ovi vitamini GNLD-a prirodni ne sintetski. Ima li neko ikakvog drugog saznanja ili iskustva o ovim vitaminima?

http://www.gnld.com/store/category.aspx ... RY_ID=4169


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 93 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 101 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz