Sada je: sub apr 27, 2024 11:53 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto jan 09, 2007 6:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Verujem da je cudno to shto se manje pije tecnost, a se voda uopshte ne pije, al ako pocnete da se hranite makrobioticki to je princip. MOja instruktorica se nije napila vodu vec 25 godina :), i meni je bilo cudno kad sam cula al to je to(i to je bio jedini razlog radi shto sam se otkazala od makrobiotiku jer puno volim vodu) , maksimalni unos tecnosti koji preporucuje makrobiotika je 2 sholje banca caj ili kukica caj, al zato ima miso supu koja je obavezna, onda napitoci, sve je to tecnost. Al voda se ne pije. Zashto je to tako trebalo bi dugo da objasnjavam principe makrobiotike. MOzda neki drugi dan kad imam malo vishe vremena.

Evo pirinacnu terapiju..

15 dana se jede samo pirinacna kasha zacineta gomasiom

PIrinacna kasha

1 sholja integralni pirinac : 4 solje vode

Znaci odnos 1:4 .
Kako se vari pirinac.

U ekspres lonac stavite pirinac i vodu u odnos 1:4 . Ulkucite 2 ringle, jedna na jako druga na slabo (recimo ako je jako 3 onda slabo je 1,5). Stavite ekpres lonac otvoren na jaku ringlu, stavite prstohvat morska
Japonska So i cekajte dok oni prvi mali meurcici ne isplivaju na povrshinu. Zatrovite ekspres lonac i prebacite na slabu ringlu. Kuva se 35-45 minuta.

PIRINAC SE NE CEDI vec se jede kao kasha s vodom.
J

ede se neograniceno a jedna sholja pirinac i 4 sholje vode (200ml) je najmala kolicina koja je obavezno da se pojede. Jedete koliko hoceteu tokom danu. Voda se nepije zato shto vec ima skoro litro vode u kashu...

Jede se s jednu kashiku GOMASiO na jednu porciju.

Kad se oseti zed samo se pije banca caj ali gutaj po gutaj i to svaki gutaj se uslovno zvace da bi se tako ugasila zed.
UNOS VODE JE NEDOZVOLJEN

pirinacna terapija traje 15 dana najmanje..

Onda se produzuje

Prvi dan- integralni pirinac(odnos prema vodi 1:2)kuvati u ekspres loncu 45 min.PIrinac se isto kuva kao gore navedeno.
Drugi dan-jecam(odnos prema vodi 1:2) 50 min
Treci dan- integralni prinac(kao prvi dan)
Cetvrti dan-proso(odnos prema vodi 1:2,5) u obicnom loncu 30 min.
Peti dan-integralni pirinac (kao prvi dan)
sesti dan-raz(odnos prema vodi 1:2) 70 min
sedmi dan-integralni pirinac(kao prvi dan)
osmi dan-ovas(odnos 1:2) 60 min
deveti dan-integralni pirinac 9kao prvi dan)
deseti dan-psenica(odnos prema vodi 1:2) 70 min
Sve zitarice potopiti u vodu 6-8 sati ili preko noci i kuvati u vodi od natapanja sa prstohvatom morske soli.
Svakodnevno umesto vode piti kukica caj ili banca caj.

posle ovaj period jede se svakodnevno miso supa od raznog sezonskog povrca 1 nedelja

Za vreme dijete ne uzimati nista osim preporucenih namernica u neogranicenim kolicinama.Zitarice se mogu zaciniti soja sosom ili gomasijem.
Svaki zalogaj zvakati najmanje 80 do 100 puta.

posle se polako nedelju dana jede bareno povrce, pa tek posle se pocinje madicinska makrobiotika, pa posle nedelju dana standardna makrobiotika.

Evo jedan recept za miso supa
potrebno je: šargarepe, karfiola, mladog luka zajedno sa zelenim delovima, peršuna i svako povrće koje imate,po izboru, kombu alga ali može i wakame, pošto se kombu dugo kuva, ječmeni miso

Povrće očistite, operite i nasečete na kockice, a karfiol na cvetiće. Algu kombu operite i ostavite u malo vode oko pola sata, i onda je naseckajte na tanke trakice.
U pripremljenu posudu s vodom dodajte algu i stavite da se kuva. Kad zakipi, kuvajte još oko 30 do 45 minuta, u toku kuvanja alge dodajte i naseckano povrće
Pred kraj kuvanja dodajte miso, i isključite vatru. Nakon dodavanja misa supa ne sme da vri.

Gotovu miso supu začinite seckanim peršunom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 09, 2007 6:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Evo neke osnovne principe makrobioteke, ovo sam preduzela od jedan drugi forum

Postoji vise nacina na koje se moze jesti i piti , koji nam omogucavaju ostvarenje ravnoteze Yina i Yanga. Makrobioticka kuhinja je izvrsna, ali je morate uglavnom sami pripremati. To oduzima izvesno vreme, bar u pocetku, jer potrebno je biti kreator i polako usvajati vestinu kombinovanja Yina i Yanga. I sam zivot je krator, ziveti znaci stvarati, a nasa sposobnost prilagodjavanja, upravo zavisi od kreativnog potencijala. Sigurno je da u pocetku prelaznog perioda sa svakodnevnog nacina ishrane na makrobioticku kuhinju, jela vam nece biti odlicna, ali vremenom kroz ucenje i praksu razvicete i svest i tehniku pripremanja jela. Sa lakocom cete uskladjivati Ying – Yang principe u vasim obrocima, a to je jedna od bitnih vestina u vasem zivotu.

Nikom ne preporucujem da preko noci predje sa jedne vrste ishrane, na drugu, jer bez obzira na dobrobiti nas organizam u tako “drasticnim” prelazima ipak dozivljava jedan oblik “ stresa”. Za to je najpozeljnije , ako je ikako moguce, da svoju ishranu polako prilagodjavate , da jednostavno” rastete “, onako kao sto raste i vase znanje i kako se usavrsava vasa praksa u pripremi makrobiotickih jela.

U prelaznom periodu bilo bi dobro da se pridrzavate odredjenih uputstava :

1. Ne uzimajte industrijski prehrambene proizvode, kao sto su secer, pica iz konzerve, hemijski obojena hrana, konzerve, neoplodjena jaja
2. Kuvajte namirnice u skladu sa makrobiotickim principima, odnosno na biljnom ulju ili vodi, a solite morskom nerafinisanom solju.
3. Koristite po mogucstvu posudje od pecene gline, vatrostalnog stakla ili emajlirano posudje
4. Nemojte jesti voce I povrce uzgajano uz pomoc vestackog djubriva i insekticida
5. Ne uzimajte namirnice koje dolaze iz udaljenih oblasti u odnosu na vase mesto stanovanja( osim nekih izuzetaka)
6. nemojte jesti nijedno povrce van sezone.
7. Izbegavajte sto je vise moguce povrce koje je jako Yin, kao sto su krompir, paradajz, plavi patlidzan
8. Ne koristite zacine, ni hemijske dodatke, osim prirodne soli, makrobiotickih soseva i misa, koje mozete naci u specijalizovanim prodavnicama.
9. Kafa je zabranjena. A od cajeva je dozvoljen samo prirodni kineski i japanski caj
10. Skoro svi proizvodi koji poticu od domacih zivotinja, kao sto su puter, sir, mleko ili meso su uglavnom tretirani hemijskim sredstvima, dok su proizvodi vecine divljih zivotinja, ptica, skoljki, - cisti.


Veoma je vazno – zvakanje hrane. Svaki zalogaj trebalo bi zvakati oko 50 puta, a ako zelite brze da usvojite makrobioticke principe i duze. Gandi je govorio: “ Treba da zvacete vase pice i pijete vasu hranu” Ako zelite eksperiment probajte sa biftekom. Zvacite ga lagano vise od 50 puta i primeticete da je bezukusan, jer jedino dobre i neophodne namirnice postaju ukusnije zvakanjem. I kada usvojite tu naviku sigurno je da je se necete tako lako odreci.

Tecnost – navikavajte se da pijete manje tecnosti. Nase telo je sastavljeno od vode u velikom procentu, ipak u kuvanom pirindzu ima je oko 60%, a u povrcu u zavisnosti od vrste ima je 80 – 90 % tako da ako svakodnevno uzimamo vise vode nego sto je nasem organizmu potrebno unosimo vecu kolicinu Yina u sebe( voda je Yin po svom karakteru). Po pravilu zene bi trebalo da mokre do dva puta dnevno, a muskarci najvise tri puta.
Cuveni savet” pijte vode koliko zelite” je preporuka nutricionista i autora kojima nije poznat metabolicki process bubrega a narocito Malpigijevih glomerula.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 09, 2007 8:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet dec 29, 2006 10:43 pm
Postovi: 12
Lokacija: Zagreb
meya je napisao/la:

Ovo ciscenje organizma je ustvari makrobioticko. To je makrobioticki recept za ljude sa loshe dijagnoze... gotovo uvjek ima uspjeh, al kad je neka losha dijagnoza. Ako si vegan mislim da nemash potrebe da idesh na tako dugacko cischenje.. Mozesh 7 dana na buhingerov post recimo, to je lakse, gladovanje je samo se pije ustvari al se jako podnosi jer mozesh piti zeleni caj i puno drugih cajeva u neogranicenoj kolicini...
MIslim da sam negde postavila toa al ako zelish postavicu to ovde opet. Samo da nagem pirinacnu dijetu da ne prekucavam opet sve i postavicu je ovde.
Pozdrav


Hvala ti. :thumbup: :love12:
Nemam ja lošu dijagnozu, imam nekih problema koje želim pokušati riješiti, a na taj način možda i preveniram lošu dijagnozu jer ju njušim u zraku. Ali, to nije tema sad. :)

Ovaj drugi post je isto zanimljiv, ali sam vidjela riječ irigator. [-X :mrgreen:
Šalim se, mislim da je to super za neko ekspresno čišćenje, ali meni treba nešto što je i to i uvod u prehranu i liječenje i sve živo i gotovo da mi paše što je nešto duže. Skoro sve imam doma, tako da mi nije problem sprovesti. Nisam vegan, jedem sir, a tu i tamo i jaja.

Stavimo ruku na srce, jedemo smeće. GMO hrana je svuda oko nas, nabaviti nešto drugo postaje problem. Potpuno od toga pobjeći je nemoguće, pogotovo ako živimo u gradu. Do nekih finijih elemenata unosa bilo čega u sebe niti ne dospijemo. Trebali bi paziti koliko god možemo, ali da nam to ne postane opsesija jer to opet nije dobro.
Primiti informaciju i osvijestiti je jedno, a biti žrtvom panike je nešto sasvim drugo. Budimo svjesni da danas mnogi misle da je zdravo ono što se reklamira na televiziji kao takvo.

Osim što je nužnost, kao i spavanje i još neke stvari, :mrgreen: hrana je i radost. Nije svejedno kako se priprema niti tko je priprema i u kakvom stanju. Jesti u dobrom društvu je važno. Ne možemo na neke stvari utjecati, ali na neke možemo. Taj jedan "obredni" aspekt hrane i hranjenja je bitan.

Naravno da naš cijeli način života koji nam se nameće diktira da za tako nešto "nemamo vremena". Nije baš tako, odnosno - koliko je u našoj moći - ne bi smjelo biti tako.

Hvala ti još jednom. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 09, 2007 11:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Nema problem. :roll:

Samo pazi kad krenesh na cistenje, dobijash iste simtome kao na gladovanje da znash. Glavobolje , malaksanost , napetost, al to su opet cu da kazem dobri pokazateli. Tako da opet vazi isto tushiranje, vezbanje, shetanje na svez vazduh mozda.. sve shto moze da te relaksira, ili da te izmori...ISsto vazi, mislim da sam pisala shto mozesh raditi u temu cistenje organizma..

Druga stvar (ovo pricam od licno iskustvo) to shto si pisala da je bitno skim jedesh, umetnost hrane i samo uzivanje pri konzumiranja je jedina stvar koja ce josh vishe da te muci pri ovu dijetu zato shto cesh vishe od 2 meseca jest bljuntavu hranu bez ukusa a to umoruje, secam se da sam ja manje izdrazala, t.j prekinula sam zato shto sam pocela da se frustriram..Kad si na gladovanje znash da ne jedesh i to je to, jednostavno se pomirish i ne mislish na to.. Al kad znash da jedesh a jedesh neshto shto je totalno bez veze onda psiholoshki momenat te ubije, izgubish apetit i sve to.. Izborish se protiv toga onda si uspela, al pazi... Znam ljude koje su propatile od ovaj fakt...A morash kad krenesh morash unositi minimalnu dozu koja je otprilika 1 kilo.. ako jedesh manje od to onda cischenje ti je neuspeshno... Ako jedesh i po kilo a nemozesh ici po nuzdu onda treba da pokacish dozu...Ovo je vrlo bitno zaboravila sam gore da navedem..

Ako sve ovo izgleda kao da te ubedujem da ne idesh na ovakav cekor, ja se izvinjavam stvarno mi to nije namera. Srecno!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 05, 2007 8:23 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Što se sve može postići pravilnom i zdravom prehranom... ako čovjek govori istinu ( i prema materijalu na stranici ima dosta težnje prema OPD polaritetu ):

http://www.newstarget.com/adamshealthstats.html

Spominje brže učenje, napredak, otvaranje novih mogućnosti... ( nešto mi govori da su to promjene u DNA... ) Uglavnom, dobro za usporediti sa drugim materijalima, pogotovo onim što se tiču naše ishrane ( jer ne zaboravimo - fizičko tijelo hranimo materijom, a eteričko - energijom. Imamo obe komponente. )

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 08, 2007 9:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
monika je napisao/la:
meya je napisao/la:
ali mi nije jasno kako se ne smije ništa piti uz to.


Ovo je i meni jako upitno?

Redosljed životnih uvijeta je jako bitan: zrak , voda ,pa tek onda hrana.

Voda pročiščava organizam!

Oprezno s kojekakvim čiščenjima,može više naštetiti nego koristiti.

Najbolji recept je :ništa ne jedi ,samo pij vodu koliko ti snaga volje dopušta .

Nakon toga početi s prehranom na isti način kao beba koja poćinje prvi put jesti hranu (ne konzumirati mlijeko)


Sa ovim se ne bih slozio. Galdovati i piti dosta tecnosti??? Mozda ces prva dva dana popiti oko 2-4 litre. Posle sedmog dana neces moci vise od pola solje ;)

Prava stvar je gladovati i klistirati creva svaki dan - tu leze otpadne materije. Ne znam koje od vas citao Brojsa. Tu je sve lepo opisano i objasnjeno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 08, 2007 9:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Kad kažem koliko ti snaga volje dopušta ,to je stvarno neodređen pojam.

Baš ne znam tko bi izdržao sedam dana ,možda tri najviše četiri.

Klistiranje je u redu tko to hoće i može.

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 08, 2007 10:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
Eto ja sam odradio 15 dana gladovanja po Brojsu. I nije bilo nikakvo izdrzavanje, vec sasvim cool. 8) Gladovanje bez klistriranja je ko ficina karoserija i konstrukcija sa formulinim motorom, moze da pukne svaki cas. Devojke, izvinjavam se na ovom poredjenju, to mi je prvo palo na pamet. Momci mislim da se kapiramo ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 08, 2007 10:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Što ,15 dana nisi ništa jeo nego si samo pio vodu i klistirao se.
Je li si pio sokove?
Koliko si izgubio na težini?
Ukratko .što taj Brojs podrazumjeva?

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 08, 2007 10:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
Ukratko:

1. ne pije se voda, vec jedna solja na dan (mislim da je cak i manje) svezeg cedjenog sok od povrca (po Brojsovom receptu)
2. Hrana se ne unosi, ako se oseti glad pije se bistra supa od luka (po Brojsovom receptu) - takodje je dozvoljena odredjena kolicina.
3. Obavezno klistriranje creva svaki dan.

Inace davno sam to radio, ovo izvlacim iz malog mozga, informacije su tacne samo ne mogu da se setim tacnih doza sokova i supe koje se koriste.

Spao sam na 69kila, dalje nisam mogao - verovatno zato sto imam jacu konstituciju. ;)

Ako nekog interesuje kniga se zove "RAK, LEUKEMIJA i druge prividno neizlecive bolesti, izlecive prirodnim putem" - Rudolf Brojs.

Interesantna stvar je ta da bez obzira koliko je Rudolf Brojs pomogao drugima, sebi nije mogao da pomogne. Ima je problema sa zeludcem, kada su tegobe dostigle vrhunac ima je nezamislivu zeludcanu kisleina, u trenucima je mislio da ce umreti (njegove reci), cini mi se da je i pljuvao krv. Doktori su mu odstranili zeludac, posle cega je mogao normalno da funkcionise.;)

EDIT: Ubacen je link ka knjizi.
Hvala dzabaludinu na uploadovanim knjigama. Njegova kolekcija knjiga: link


Zadnja izmjena: Kromp; sub nov 29, 2008 12:17 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 08, 2007 10:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Opa ,pa ti uopće nisi gladovao.
Provaj piti vodu cijeli dan ,pa ćeš vidjeti što je to.

Ja sam samo jedan dan pila vodu ,sljedeći deset dana sokove od svježeg voća i povrća.
Prvi dan je gladovanje ovo ostalo nije već je to reducirana prehrana .

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 08, 2007 10:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
monika je napisao/la:
Opa ,pa ti uopće nisi gladovao.
Provaj piti vodu cijeli dan ,pa ćeš vidjeti što je to.

Ja sam samo jedan dan pila vodu ,sljedeći deset dana sokove od svježeg voća i povrća.
Prvi dan je gladovanje ovo ostalo nije već je to reducirana prehrana .


Monika ja ne znam sta ti citas :) ukupna kolicina svega sto popijes na dan je nesto manje od dve solje tecnosti (sok i supe) (supa se preporucuje ako se oseti slabost i malaksalost , inace gladovanje ide bez nje ili pak mozes da koristis supu ako zelis - u svakom slucaju ti nece odmoci).

Nije stvar piti velike kolicine tecnosti, vec je stvar u tome da se creva izklistriraju. A za ovo ti ne verujem da si pila deset dana toliko tecnosti a da nisi nista cvrsto stavila u usta.

E da sad procitah

monika je napisao/la:
Prvi dan je gladovanje ovo ostalo nije već je to reducirana prehrana


Pa ti nisi ni gladovala. Ovo sto ja navodim je pravo gladovanje. Kada je u pitanju pravo gladovanje sve te price kako "treba piti dosta tecnosti" padaju u vodu. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 09, 2007 12:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
labud_ns je napisao/la:
@ meya
Vidim da dosta pratish sve shto se tiche zdravlja!!! Da li imash nekih saznanja (ili bilo ko drugi) o Kronovoj bolesti. Shta i kako se lechiti?


Moj ortak je imao Kronovu bolest. Kaze sve sto bi pojeo imao bi proliv. Dosta je dugo imao (nekoliko godina). Na vrhuncu bolesti smrsao je na neverovatnih 40 kila. Izgledao je ko proziran papir. Kada su doktori videli da mu nema spasu ponudili su kao jedinu opciju da prima inekcije kortikosteroida (ili nesto slicno tome protiv tezih upalnih procesa).

Kaze, kada je poceo da prima inekcije, osetio je kao da dobija snagu. Poceo je da jede enormne kolicine hrane - oko 20-tak virsli i po tri vekne hleba na dan. Gotovo da je svaki dan dobija po jednu kilu u tezini. Posle, cini mi se mesec dana takve ishrane - izlecio se :D .

Malo neobicno i nesvakidasnje iskustvo, cisto da vidite da postoji i obrnut proces od gladovanja u cilju lecenja - prezderavanje :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 09, 2007 7:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 12, 2006 9:18 pm
Postovi: 79
Meya, da li možeš preporučiti neku knjigu,vezano za ishranu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 09, 2007 10:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Kromp,imaš pravo nisam gladovalatih deset dana,samo sam pila .

Ne moraš mi vjerovati,ali to je istina.

Bila sam bolesna (karcinom in situ)pa mi je jedna alternativna lječnica iz Mađarske ,zove se Ilona,prepisala tu terapiju.

Prvi dan samo voda ,sljedečih deset samo sokovi prirodno napravljeni.Najgori mi je bio od cikle,nikad poslije toga ga nisam pila,ima okus po zemlji.Poslije toga se jede samo sirovo voće i kuhano povrće bez soli i šećera.
Uz to naravno ide i klistiranje i još razne druge stvari.
Svaki dan sam trebala jesti češnjak i bademe od marelice(valjda se tako kaže).Obavezno je tuširanje u hladnoj vodi dok stojiš u toploj,tzv.Švedsko tuširanje.Svaki dan sam žvakala saće od meda -skroz je dobro.Još uz to sam svaki dan pila nekoliko limuna,žlicu jabučnog octa i razne čajeve za čiščenje.

To je bilo prije deset godina ,pa sam puno toga zaboravila.
Ne sječam se sad nakon koliko mjeseci sam počela jesti ribu,nakon tog perioda se poćinje jesti i bijelo meso.Ne mogu se toćno sijetiti ,a nije ni bitno jer je svaka terapija individualna.
Bitno je da sam ozdravila.

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 09, 2007 10:57 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Svaki dan sam trebala jesti češnjak i bademe od marelice(valjda se tako kaže).


Monika, pročitaj ovu temu o B17...


http://galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=681

I hvala na iznesenom iskustvu i tvojem primjeru! =D>

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 10, 2007 10:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
E tek sada vidim da se ovde pishe. Inace momentalno sam na kontrolu u ljubljanu, cekam rezultate, sutra ce da budu gotovi, ali posle pregleda doktorka kaze da ne moze da veruje, da su i meternica i grlic i jajnike potpuno obnoveni i josh cudnije je shto po svi ispitivanja cini se da moji organi deluju mlage nego shto trebaju da budu, doktorica kaze da kao da vidi 17 godishnju devojku a jas sam 23, tako da :), citiram nju/; Izgleda da dobro brinesh o svoje tjelo...

Ajmo jedno po jedno

Citat:
monika je napisao:
meya je napisao:
ali mi nije jasno kako se ne smije ništa piti uz to.



Ovo je i meni jako upitno?

Redosljed životnih uvijeta je jako bitan: zrak , voda ,pa tek onda hrana.

Voda pročiščava organizam!

Oprezno s kojekakvim čiščenjima,može više naštetiti nego koristiti.

Najbolji recept je :ništa ne jedi ,samo pij vodu koliko ti snaga volje dopušta .

Nakon toga početi s prehranom na isti način kao beba koja poćinje prvi put jesti hranu (ne konzumirati mlijeko)


Sa ovim se ne bih slozio. Galdovati i piti dosta tecnosti??? Mozda ces prva dva dana popiti oko 2-4 litre. Posle sedmog dana neces moci vise od pola solje

Prava stvar je gladovati i klistirati creva svaki dan - tu leze otpadne materije. Ne znam koje od vas citao Brojsa. Tu je sve lepo opisano i objasnjeno.


Ovako...

Shto se tice brojsa, makrobioticke dijete brojsov post ili detoksifikacija pomoci limunadom i red druge terapije, bitno je shvatiti da su to METODE, odnosno terapije da bi se poboljshalo zdravje... Svi ti imaju pravila, od koje neke razumemo i opravdujemo neki ne.. Recimo i meni nije bilo jasno zashto se u makrobioticka rizina terapija ne pije voda ali nakon nekoliko knjige od Kushija i Gorg Oshawa malo mi se razjasnilo, ali ono sto sam najvishe shvatila je da, koja i da se primeni terapija bitno je : STROGO POSHTOVATI PRAVILA KOLIKO BILE CUDNE I NESHVATLIVE.. Shto se tice makrobioticke dijete, riza koja jedete je u vid kashe koja prouzrokuje gasove, to cete iskusiti nakon 1 dan, ti gasovi potticu rad creva i brzo se vidite, ako ne idete u WC onda ne jedete dovoljno kase za svoju kontrukciju... Sve ove terapije kad ja preporucujem preporucujem da se drze pod stogi pravila i ako je moguce pod strucni nadzor jer iako deluju naivno bash i nisu...

Shto se tice brojsove terapija ona je bash za spravljivanja sa probleme kao shto je kancer ... Tako da kad bi se i meni javila monika i ja bih mozda preporucila brojsa, megjutim, i brojssa bi preporucila bash oniko dana koliko je peporuceno u knjigu.i po pravila..

O komentaru o kronovoj bolesti neznam shto reci..Moja prijateljica se dugo muci sa krona a kortiko tretman joj je samo pogorshao situaciju, a znam i puno slucajeva koji su bukvalno umrli zbog kortiko, i to shto je jeo virshle svaki dan neznam kako se odrazilo na njegovo opshto stanje, mozda se to sad ne vidi, ne bih htela da dajem loshe prognoze, ali bolje da se pripazi, da ne bi bio iznenagen ubuduce ako drugo neshto ne bude u redu.. virshle su ciosti otrov upakovan u ukusno pakovanje tako da te kile nabacene od ciste toksine nisu bash najsjajna vest....

Shto se tice knige zdrave prehrane.. iskreno neznam shto da ti preporucim... moj stav je citati razlicite stavove o prehranu pa sam odrediti shto tebi pashe... Recimo surfaj po forume za zdravoj prehrani, onda citaj clanci koje se s time bave... dobro osnovu u vezi REZIME ishrane, shto nemora znaciti da je taj rezim pravilan ali DIAMOND je dobar pocetak da bi postavila osnovu i da se upoznash shto ustvari znaci specifican nacin prehrane pa onda prodlabocish svoje znanje istrazivajuci po neta..Diamond je nekako najprosto objasnen da bih se ti uputila u tu problematiku. ja nazalost imam pristup do fakultetske bibljioteke koje su krasne, megjutim sve te informacije su strucne i nisu bash dostupne ... Mogu ti preporuciti da kupish Optimum Bible koja je krasna kniga o razlicite bolesti i kako da pristapish s hranom.. mislim da je prevedena na hrvatski. Krajno shto mogu ti reci je da iztrazujesh malo po neta kako bi sama nashla svoj pravac.. Interesovanje o hranu je drevno ali danas ima toliko razlicite principe da retko ko moze da in prati, ali dobro o tome je shto imamo izbor u sve te principe se krije nauka i istrazivanje, stvar je samo otkriti shto tebi pashe..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 10, 2007 11:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
meya je napisao/la:
O komentaru o kronovoj bolesti neznam shto reci..Moja prijateljica se dugo muci sa krona a kortiko tretman joj je samo pogorshao situaciju, a znam i puno slucajeva koji su bukvalno umrli zbog kortiko, i to shto je jeo virshle svaki dan neznam kako se odrazilo na njegovo opshto stanje, mozda se to sad ne vidi, ne bih htela da dajem loshe prognoze, ali bolje da se pripazi, da ne bi bio iznenagen ubuduce ako drugo neshto ne bude u redu.. virshle su ciosti otrov upakovan u ukusno pakovanje tako da te kile nabacene od ciste toksine nisu bash najsjajna vest....


Meya, moj ortak je samo tih mesec dana jeo virsle :) Doktori su rekli da ce da umre i jedino sto su mogli da mu predloze su te inekcije kortikosteroida.
A to sto je jeo samo virsle verovatno je i imao razlog za to...mislim 40kg za muskarca je izuzetno mala tezina, mozes da zamislis na sta je licio.

U svakom slucaju on se izlecio. Cini mi se da ima 4god kako je zdrav :)
I naravno da ne jede samo virsle ...vodi racuna o ishrani. Ko zna, mozda su ga te virsle za tih mesec dana povratile u zivot. Ovo sto sam rekao je ziva istina ... da je cudno - jeste, al laz nije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 12, 2007 9:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Što su to virsle?

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 12, 2007 9:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hrenovke.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 86 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz