Sada je: sub apr 27, 2024 5:55 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Pitanje za optickih pomagala
PostPostano: čet mar 09, 2006 11:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
jedno pitanje molim vase mislenje? Godima imam poremeceni vid(bar tako kazu). Kad sam bila mala bila sam kratkovida, dali su mi cvikere i nisam ih nosila, na kontrolu je diopter bio veci, rekli su da je 2.5 ili nesto tako ali ja opet nisam nosila cvikere i dobro sam se snalazila sa mali napor :). Posle puberteta pocela sam da budem dalekovida i dali su mi svikere za citanje. I to nisam nosila :). Sad sam imala problema sa glavobolje, centar za ramnotezu nizak pritisak i tako, ispitala sam sve i sve je bilo u redu uputili su me na oftamolog. Oftamolog kaze da imam nesto kao promenliv diopter (a sad nesto posebno ne vidim i daleko i blisko ali ne nista strasno na kompjuter povecam rezoluciju :), a prevode na filmove ne citam :)u princip tako resim problem sa promenliv diopter).

Pitanje za ovaj mali uvod je dali treba sad da nosim te duple cvikere koji su mi dali ili treba da produzim biti neposlushna. Znam vise slucaja koji su razvili zavisnost od cvikera i diopter im je bio veci na svaku kontrolu.

izvinite ako je pitanje glupo :)
pozdrav :oops: :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 09, 2006 11:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Ako se mene pita naocale ne bi trebala nositi. Bilo kakva stakla na ocima samo skode vidu dugorocno.

Pronadi ovdje na forumu (mislim topic alternativna medicina) postove o rupicastim naocalama. Buduci i sam imam iste preporucam ih svakome ko ima problema sa vidom.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 09, 2006 11:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Jesu li korisnije lece ili naocale?
zanima me jer i ja nosim naocale ali samo zato sto bolje izgledam s njima :D
Dioptrija mi je -1.00 i bez njih nevidim bas najbolje. :(

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 09, 2006 11:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Da li je korisniji tumor ili leukemija?

Slican je odnos izmedu leca i naocala.

Problemi sa vidom mahom ovise o sposobnosti ocnih misica da fokusiraju sliku u oku. Nosenjem optickih pomagala tog tipa misici postaju sve slabiji i slabiji jer je potreba za fokusiranjem sve manja i manja kako covjek uzima nova stakla.

Dakle trebao bi uciniti nesto konkretno za svoj vid a ne kontinuirano ga slabiti sa lecama ili naocalama.

Ja ne znam niti jednu osobu koja je vid korigirala u kasnijoj dobi naocalama.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 09, 2006 11:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Ja ne znam niti jednu osobu koja je vid korigirala u kasnijoj dobi naocalama.


a jel se moze korigirat u mladjim danima, ja imam 15g :?: [/quote]

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 09, 2006 12:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Tesko, samo sa nosenjem naocala dajem ti minimalne sanse.
Rekoh, ja ne poznam nikoga.

Sasvim sigurno ih ima ali je pitanje da li su vid popravili zbog naocala ili uprkos naocalama.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 09, 2006 12:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Ja sam malo pito staru o tome,ona radi u bolnici na ocnom odjelu, i preporucila mi je nosenje leca jer one ne kvare vid, tj. dok ih nosis dioptrija ti ne raste, dok kod naocala diobtrija stalno raste.
Ali ja niju ne slusam jer ljepse izgledam sa naocalama :D

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 09, 2006 12:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Lece ne kvare vid????
Eventualno kvare sporije sta bi bilo i logicno.
Ja znam slucajeve gdje se svakih par godina ide po nove lece sa novom dipotrijom. Nakupi se toga kroz godine dok se ne dode do stadija da bez njih se ne vidi nista.

Druga je stvar sta se nakon odredenog broja godina dioptrija stabilizira.
To nema veze sa staklima.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 09, 2006 12:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Hvala portal nasla sam link.

A ove rupicaste naocare su i za poremeceni kratki i dugacki vid???

A da i zanima me shta mislite za one cvikere koje mozes kupiti kod opticara i navodno sHtite od zracenje monitora sto navodno oshtecuje vid. Ja znam da danasni monitori imaju ugragenu zastitu(moj je star godinu dana). Ali ja sam pred komjuter skoro ceo dan(kao i vecina ljudi) i kad ima i kad nema potrebe, tako da ako shtite od nesto pa uzela bi takve neke cvikere(to su one ljubicaste) u kombinaciju sa rupicaste cvikere.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 09, 2006 3:55 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo članka, da ga imamo i ovdje:

NAKON DVA TJEDAN VJEŽBI ZDRAVE OČI

Zagreb- Vježbom očnih mišića te bez uporabe naočala ili leća, odnedavno je i Hrvatskoj moguće u potpunosti ukloniti dioptriju i poremećaje vida, a nestaje čak i glaukom.
Takvu prirodnu metodu liječenja vida, poznatu pod nazivom prirodna okulistika, kod nas primjenjuje jedino dr. Milan Pavić koji tvrdi da konvencionalna pomagala poput naočala štete vidu.
Naime, postupak prirodnog izlječenja vida i nestanka dioptrije sastoji se od jednostavnog čitanja pomoću specijalnih naočala sa alfa-kutem koje prisiljavaju oko da gleda u jednu točku. Duljina čitanja ovisi o dijagnozi, a u prosjeku se radi oko jedan sat dnevno. Postoje tri načina vježbanja koja se razlikuju o vrsti poremećaja, odnosno o tome jeli riječ o dalekovidnosti, kratkovidnosti ili mladenačkoj dalekovidnosti.
-Nema onoga tko se ne može izliječiti. Naši očni mišići rade kao i ostali mišići. Ako se ojačaju na pravilan način, očna jabučica vraća se u prirodni položaj. Pacijente naučim kako da pravilno vježbaju oko, a oni već prvi dan primijete popravak vida –objasnio je dr.Pavić. Dodao je da je izliječio tisuće pacijenata, ali povratak vida slijepim osobama ipak nije moguć ni tom metodom. Nakon dijagnoze većina Pavićevih pacijenata vježba samostalno kod kuće, a za nestajanje dioptrije -1.5 potrebno je samo 15-ak dana.
Vježbanjem očnih mišića dva sata dnevno tijekom mjesec dana svoju je dioptriju uklonila studentica R.Rukavina. ona je istaknula da je na taj način uspjela spasiti vid i na nulu svesti dioptriju koja je bila čak +4.50. dodala je da je nakon desetak dana vježbanja osjetila promjenu i poboljšanje vida.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 7:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Oftamolog me je tri puta pregledao i ispalo je neki mali diopter kao 0,75. ili tako nesto i doktorica je rekla da bolje ne nosim cvikere zato sto cvikere stete vise i da ako mogu se snalazite bez njima da produzim tako:)!!!! Zamislite :) bila sam zacudena ocekivala sam i za najmanji diopter da mi prepishe naocare:)
Uzela sam Anti rexleks bez dioptera, ovalko nema razlike kad ih stavim valjda nisu lose, istrazila sam malo i nisam srela nesto da se neko bash mnogo protivi..a mozda pa i nisam srela pravu informaciju...:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 9:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
IsusBog,
nemoj se zamarati sa naočalama, bar ne još - ali samo ako ti se stanje ne pogorša, tj. ostaneš na -1.
Ja imam baš tu istu dioptriju -1 na oba oka i to godinama, više od desetljeća. Naočale nisam nosila, osim kratko u srednjoj školi, ali mi na sreću nisu naškodile. U tvojim godinama imala sam -0,50 i to se lagano s godinama povećalo na -1. A godina imam, mogu ti komotno mama biti... Uz tu dioptriju vozim auto, čitam bez problema, gledam što želim i ne želim :roll:
Mislim da ti je OP dao dobar savjet, ali ako ti se dioptrija bude brže povećavala, probaj možda neke vježbe za vid ili nešto drugo.
Nisu svi slučajevi isti, ali evo moj je takav, da mi uz slabiji vid, naočale nisu trebale.
Doduše imam ih, i ako baš u daljini žarko želim nešto vidjeti, onda ih nosim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 9:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Ali posto ja u skoli uvijek sjedim u zadnjim klupama, na plocu vidim samo sa naocalama, a bez njih jedva vidim iz 2 ili 3 klupe
I ja sam imo -0.5 nekih 4g, ali mi je poraslo u 8 razredu
BTW kako kontaktirat tog dr.Pavica, mozda dodjem do zagreba :wink:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 10:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
http://www.biorama.hr/proizvodi_vision.htm

:wink:

Inače i ostalo od te firme:

http://www.biorama.hr/

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 15, 2006 8:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
MASSACHUSETTS - Znanstvenici su pomoću revolucionarnog tretmana utemeljenog na nanotehnologiji uspjeli popraviti oštećenje na mozgu hrčka i životinji vratiti izgubljeni vid.

Iako su potrebna daljnja testiranja na životinjama, znanstvenici smatraju da će se ova nanometoda već kroz pet godina moći primjenjivati i na ljudima.

Eksperiment je proveden na deset mladih i 16 starijih hrčaka kako bi se ujedno provjerilo djeluje li terapija i na starijim životinjama. Na mozgu životinja kirurzi su napravili ureze veličine milimetar-dva, kroz koje su 45 minuta poslije ubrizgali sintetičke nanočestice.

Čestice su se spontano u obliku gela raširile po oštećenom dijelu mozga i uništeni živci ponovno su narasli. Nakon šest tjedana većini životinja se vratio vid, a istraživači su poslije utvrdili da su čestice u tijelu pretvorene u bezopasnu supstancu koja je nakon tri do četiri tjedna izašla u urinu životinje.

Konkretno se dogodilo to da su iskrižana nanovlakna premostila jaz između oštećenih živaca kojima je novoformirano moždano tkivo omogućilo da ponovno narastu.

- Prvo što smo vidjeli jest da se mozak počeo sam liječiti u prva 24 sata. Nikad prije to nismo vidjeli - rekao je neuroznanstvenik sa MIT-a Rutledge Ellis-Behnke.

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 95 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz