Sada je: sub apr 27, 2024 11:31 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto jul 04, 2006 2:28 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
S pamćenjem u stvari mi ne bi trebali imati problema, jer mozak pamti svaku informaciju. Problem je u prisjećanju.


=D> To. Tooooooo, tooooooooo !!!

Citat:
To što s njima ne možeš razgovarati o temama koje te zanimaju, ne znači da ne možeš naći druge sugovornike.


Upravo tako. Uvijek imaš "galaktičare" tu na okupu... mreža, mreža, mreža... mrežni rad, mrežni rad, mrežni rad!!! Brže za sve u saznanjima. Zbilja. Djeluje. Isprobano!

=D>

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 06, 2006 10:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Maaaaaa #-o ..ne slažem se u potpunosti s mrežnim radom.
Neke stvari, tj. većinu stvari treba odraditi SAM sa sobom, u tišini, bez puno priče, bez upadanja u diskusiju koja može više zbuniti nego pomoći, bar ne dok se ne napravi prvi đir na spirali.
Zajedništvo nam treba da ne izgubimo samopouzdanje, da nam da potvrdu da nismo skrenuli iako to ponekad i nama samima i onima oko nas baš tako izgleda. Na ovakvim mjestima ima nekih s kojima ja osobno ne želim nikakvo zajedništvo, jer i ovdje kao i svugdjem, osim dobronamjernih i upućenih u Znanje može se sresti mnogo varijanti nedobronamjernih i upućenih, nedobronamjernih i neupućenih u znanje, nedobronamjernih i pogrešno usmjerenih, dobronamjernih a pogrešno usmjerenih..i sve to nosi svoju energiju-često snažnu i negativnu, koju je lako moguće pokupiti ako još nismo dovoljno sigurni u sebe i u ono što radimo.
Raspravljali smo već na tu temu, kada je bila u pitanju uloga admina na forumu koji bi trebao prepoznati i odstraniti nedobronamjerne, spamere, negativce...
Ovakav "mrežni rad" je više prilika za dobijanje vlastitog ogledala (vidi temu "Tehnika ogledalo"), nego za RAD. Skupljanje informacija, dobijanje pregleda tek toliko da se vidi što sve postoji, to da. Ali, osloniti se na informacije i komentare s foruma, po mojem iskustvu, prava je prilika za zbunjolu više nego prilika za učenje.
U ezoterici i metafizici riječ učenje znači PRAKSA, VJEŽBA, ISKUSTVO, a ne teoretsko znanje o praksi.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 07, 2006 8:56 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ovakav "mrežni rad" je više prilika za dobijanje vlastitog ogledala (vidi temu "Tehnika ogledalo"), nego za RAD. Skupljanje informacija, dobijanje pregleda tek toliko da se vidi što sve postoji, to da. Ali, osloniti se na informacije i komentare s foruma, po mojem iskustvu, prava je prilika za zbunjolu više nego prilika za učenje.


Upravo tako. Pa kad sam spomenuo mrežni rad, mislio sam na međusobno razmjenjivanje informacija. Ionako svatko sam za sebe napravi svoj dio "posla", nitko to ne može umjesto njega. Ne na to da radiš kako neko drugi kaže.

Citat:
Na ovakvim mjestima ima nekih s kojima ja osobno ne želim nikakvo zajedništvo, jer i ovdje kao i svugdjem, osim dobronamjernih i upućenih u Znanje može se sresti mnogo varijanti nedobronamjernih i upućenih, nedobronamjernih i neupućenih u znanje, nedobronamjernih i pogrešno usmjerenih, dobronamjernih a pogrešno usmjerenih..i sve to nosi svoju energiju-često snažnu i negativnu, koju je lako moguće pokupiti ako još nismo dovoljno sigurni u sebe i u ono što radimo.



Nedobronamjernih će uvijek biti. To treba znati. I s time se ne opterećivati. Obranu već znamo postaviti da ne isisavaju energiju, pa to i nije više neki problem.

Tu nikakvo zajedništvo nije u pitanju. Ionako smo SVI zajedno na kugli Zemaljskoj, u ovom istom okruženju, htjela ti to ili ne. Neki komuniciraju internetom, neki ne. Dakle, ipak, oni i dalje postoje. Samo im nedaš cuclanje energije i rješiš svoje "neželjenje". Mislim da to zbilja više i nije problem, naučili smo svi već mnogo o tome i da se već velika većina ( koja je ovog svjesna ) može obraniti od ovakvih "padobranaca" koji upadaju na forum s nedobronamjernim ciljevima.
Kao i drugdje, u životu, van svijeta interneta.

:mrgreen:
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 07, 2006 10:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Što se tiče ovih, što kaže Jack "padobranaca", mislim da oni samo traže ko će se "upecati" na njihove provokacije i onda ih ubace u "mašinu", s tim u vezi vjerovatno ne bi bilo loše uopšte ne reagovati na njihove upade, u stvari tu je bitna dobra procjena svakog od nas da li se u konkretnom slučaju radi o "zlonamjernom" upadu ili neko možda samo nije dovoljno upoznat sa tematikom o kojom se ovdje raspravlja, te ako bi mu se "adekvatno" neke stvari objasnile možda bi onda i on onda mogao "normalno" da učestvuje u našim diskusijama.
U svakom slučaju da kažem da nije ni meni samom često lako da nekad ne odgovorim na svaku provokaciju ovdje, ali treba se stalno truditi biti maksimalno "uzemljen" i objektivan.
Naročito mislim da ne bi trebali reagovati na napade i provokacije pojedinih "bivših" članova ovog foruma, pogotovo što su sami jednom obećali da se više neće vraćati ovdje a sad "izniču" pod kojekakvim starim ili novim nickovima kao da hoće još nešto da se objasne sa nekim a mislim da to nisu učinili sa samim sobom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 08, 2006 12:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Kad sam pisala raniji tekst, imala sam na umu ljude koji s oduševljenjem počinju skupljati informacije, ili su na početku rada. U svojoj okolini time odudaraju, pa budu jako sretni kad nabasaju na ovakve stranice i zanesu se baš tim "zajedništvom". Bila su mi na pameti točno određena imena koja bi se ovdje mogla zaletjeti i .... Ne znaju se svi obraniti. Ponekad se ni ja ne uspijem iako imam desetak godina iskustva s obranama, čak držim tečajeve o tehnikama obrane, pa svejedno upadnem u zamku. (Da li netko ima više rpakse ili manje, je li stariji ili mlađi, ne znači da je sposobniji, napredniji, da više zna, da je više psotigao na svom razvoju..Godine iskustva, "stupnjevi", titule i starost nemaju nikakve veze sa stvarnim duhovnim razvojem. Npr., ima male djece koja su duhovno razvijenija od svojih roditelja.)
Ima slučajeva kad tehnike obrane koje smo spominjali na ovim stranicama neće djelovati, nego su potrebne neke drugačije metode, koje nisu za javnu raspravu, i kolko znam, nisu dostupne ni na netu ni u literaturi koja se može naću u javnoj prodaji
Manipulatori su vješti i lukavi. Trebalo bi moći biti stalno budan i stalno procjenjivati tko je manipulator i što hoće od nas. Meni, priznajem, to ne uspijeva jer ih ne vidim, ne sjetim se ni da postoje, ne razmišljam na njihov način, nemam ni vremena za njih. Što se mene tiče, ako se i uspiju zakačiti za mene, moći ću ih odstraniti, ali znam da ima ovdje ljudi kojima bi to mogao biti problem...Ne znaju se svi obraniti ni izvući, neki padnu...ZAto sam ih htjela upozoriti.
Pozdrav :)

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 08, 2006 1:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Još nešto..nedobronamjerni...sasvim je točno da se ne treba time opterećivati - sve dok ne nabasaju na tebe. Oni biraju žrtve, ne biraju žrtve da budu napadnute.
Mi jednim svojim potisnutim dijelom na sebe privlačimo energiju osoba koje su iscrpljivači. Prema tome, ispada da smo si sami krivi što se netko za nas zakačio jer nismo očistili sve negativnosti iz sebe. Takav osjećaj krivice i vlastite odgovornosti nije baš uvijek opravdan. Neki nedobronamjerni jednostavno haraju sve redom, ne traže negativnu energiju za koju će se zakačiti, nisu izbirljvi, tamane sve što se giba na njihovoj teritoriji. Odgovornost žrtve je samo u tome što se našla na njihovom putu. Ali, to su neke druge teme...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 01, 2006 8:54 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 28, 2005 3:47 pm
Postovi: 12
Citajuci ove postove shvatio sam koliko je slicnost moje situacije sa nekolicinom forumasa koji su takoder uvidjeli smanjenu mogucnost pamcenja, odnosno prisjecanja.
Primijetio sam da nemam volje gotovo za nista, pogotovo ovih dana, a ovo su mi zadnji mjeseci prije nego odem u grad na fax, ali ono sto me stvarno iritira je da, iako me izuzetno interesira pojedina tematika, meni se ne da uopce to citati i proucavati jer znam koliko god dobro to proucio i koliko me god to zanima, za par dana ili za mjesec dana cu to sigurno zaboraviti. Stoga nekad kad citam knjigu, citam izuzetno pozorno, i cesto citam istu stranicu i po par puta, ali svejedno cu nakon nekog vremena zaboraviti, a to je ono sto najmanje zelim. Ali mislim da je kljuc u koncentraciji. Vec godinama, sto god radio, nikad ne mogu biti potpuno usredotocen na to. Npr, dok citam knjigu, stalno mislim na računalo, na internet i zapravo se tjeram da citam, ali vrlo brzo odustanem. Godinama vec odem u knjiznicu, uzmem ODLICNE knjige, po mom ukusu i interesu i dodem kuci, stavim na policu i nakon par mjeseci ih vratim neprocitane. Svaki dan razmisljam da bih trebao poceti citati, i osjecam neki pritisak, jer bih trebao vratiti knjige, a zao mi je da ih vratim kad nisam procitao. Ali opet, znam da nema svrhe, ionako cu samo malo toga zapamtiti. Evo, npr. vec godinama planiram naci sto bi mi moglo pomoci u vezi boljeg pamcenja, ali mi se ne da. Imace imam iste simptome kad autor teme, kao kada se ne sjecam tek pogledanog filma, ili moram razmisljati sto sam jeo za zadnji obrok, ali uvijek sam necim drugim zaokupljen kada nesto radim. Ja zapravo ne znam kako da se orijentiram na tocno ono sto trenutno radim, misli mi uvijek lutaju... Evo naprimjer, procitao sam cijelu temu prije nekih pola sata, ne znam tko su autori, uglavnom uopce ne znam detalje o kojima su pisali, ali i one glavne dijelove, bas osjecam kao da mi se mozak raspada, da je u totalnom kaosu... Mozda se ne odnosi sve ovo direktno na pamcenje, ali mislim da je povezano.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 01, 2006 9:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Nexus...ja nisam nikada imala problema sa pamcenjem, rekla bih da pamtim sve sto treba i ne treba pa me nekad i iznenadi da se neko ne sjeca necega sto sam ja u detalje zapamtila.
Jedino ti mogu reci da sam primjetila da Yoga vjezbe i to one za balanisiranje pomazu za koncentraciju a od kako ih radim mislim da i pamtim jos bolje a posto posao koji radim zahtijeva koncentraciju , te vjezbe su mi pomogle da mnogo brze nesto uradim jer sam u stanju da se bolje fokusiram i da mi misli ne lete tamo i ovamo.
Vjerujem da bilo koja fizicka aktivnost pomaze za bolje fokusiranje misli , uostalom mozes probatii sa vjezbama , nista ti nece biti od njih.
Moguce je da je i to neka vrsta treninga da postepeno pokusavas da mislis na jedan posao i obavezu i da vracas misli nazad kad ti pobjegnu negdje drugo.
Sigurno da se ne sjecas kad nesto procitas jer u stvari i nisi bila sasvim tu pa na neki nacin nisi ni zadala Umu da to zapamti.
Eto ne pada mi vise nista u ovom momentu , sem ovog sto znam iz sopstvenog iskustva, sigurno da neki ljudi znaju jos pa ce ti pomoci svojim savjetom.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 02, 2006 12:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Dal zbilja nesto moze pomoc u poboljsanju pamcenja neznam...i ne mogu bas rec ...uglavnom drzim do toga da mi je um stalno zaposlen nekim mislima... snovima, slikama... svejedno glavno da mu nije dosadno, ida procesira nesto...
Danas mi je sinula :idea: ... zasto mozda ..gubimo najedamput sjecanja... i to... Jer kao sto 'znamo' ...znamo bit oteti ovo ono... kontrolirani... pa mozda bi uzrok naglog nekog gubitka pamcenja mogao biti zbog intenzivnog reprogramiranja uma!!!! Sto ne smatram dobrima... al samo ideja koju ne mogu potvrdit :-k

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 02, 2006 9:27 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 28, 2005 3:47 pm
Postovi: 12
Zanimljiva ideja, Sophia, vrijedi pokusati, nisam uopce razmisljao na taj nacin. =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 02, 2006 1:09 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
nexus, probaj početi prakticirati 5 tibetanskih vježbi... ne mogu štetiti, ali mogu pomoći kod mnoooooogih stvari... možda imaš kakvu "blokadicu" u nekom dijelu energetskog tijela... pa ti to stvara tvoj problem koji si opisao...

:mrgreen: :wink:

p.s. imaš tu temu negdje na forumu o tome kako se rade... :mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 02, 2006 1:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?t=860

misliš na ovaj topic? :mrgreen:

Ono što je Nexus napisao gotovo u potpunosti odgovara stanju u kojem se i ja često nalazim. Kad kažem često znači da se to stanje može nekako prevazići. Nisam probavao te vježbice ali možda i pokušam, ali meni, recimo, sjajne rezultate kod prevlađivanja tih raznih mentalnih blokada daje "rad pod pritiskom". Kad se nalazim pod nekim pritiskom jednostavno "otčepim" te neke barijere koje me blokiraju i onda kao da sam ko' nov. Znalo mi se često dešavati, npr. na poslu da nastane neka frka, žurba, izniknu neki novi i hitni rokovi da se nešto završi a mene drma i blokada i dekoncentracija i sve što najgore može biti. Ali onda pod uticajem takve vrste "pritiska" kao da pokrenem neke skrivene rezervne motore i proradim kako treba. Znači treba u svakom momentu ulagati ogroman trud i davati sve od sebe da se to stanje prevaziđe, ja na to gledam kao na neku vježbu tj. iskušenje koje mi je dato da se vidi da li sam u stanju da izađem na kraj sa tim stvarima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 03, 2006 1:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Prema ovome što čitam, (ako nisam pogrešnoshvatila), meni se čini da vi imate problema s otporom.
Otpor u inetelkutalnim aktivnostima očituje se kad nam se ne da misliti, ili ne možemo misliti jer smo u blokadi jer imamo strah od nespjeha. Stah od toga da ćemo ispasti glupi, nesposobni, neinteligentni je ono što najčešće izaziva probleme s tim stvarima kod mlađih ljudi. (o staračkoj demenciji nećemo sad...) U podolozi tog straha je ogromno nesamopouzdanje i mržnaj prema sebi koje naravno, nismo svjesni. Netko nam od onih koji su nas odgajali i dresirali, nekad davno stavio "bubu u uho" da smo ipak glupi iako se pravimo pametni, i mi smo to "popušili" i potisnuli duboko u podsvijest, i stvorili negativni program. Taj negativni program ispliva baš baš kad ne treba, baš u trenucima kad bi trebalo da se pokažemo i dokažemo svojim mentalnim sposobnostima.

Drugi od čestih razloga zašto se dešavaju blokade i otpor, je lijenost i neposluh. To se dešava onima koje su prisiljavali na učenje i pamćenje nečega što nisu htjeli, ili da uče na način koji je bio neprimjeren, i to je nametano od strane autoriteta koji su bili preagresivni i nisu u nama postigli da ih poštujemo i da im vjerujemo, već smo ih duboko u sebi mrzili, a to nismo, naravno, smjeli pokazati. Tako, kad se nekom tko je prošao takvu torturu naredi da nešto napravi uprežući svoje intelektualne sposobnsoti, javlja se otpor, spetlja se, odustaje i pravda se da mu je to dosadno, da mu se ne da, stoji i bleji u prazno umjesto da počne koristiti mozak...Pri tome se javlja maglovito sjećanje na traumu (ne sjećanje na cijeli događaj koji je bio traumatičan, nego djelomično sjećanje na emociju koju je izazivao, a da pri tome nije jasno otkud ta emocija) događa se da takve osobe same sebe kažnjavaju time što ne postižu očekivane rezltate, kao da žele da provjere još jednom da li će biti kažnjeni od strane autoriteta ili neće i kako bi mu se ovaj put mogli suprotsaviti.,..i blabla..duga priča--
uglavnom, rješenje je u osvješćivanju razloga tog otpora, tko ga je uzrokovao, u kojim se okolnostima javlja, što mu je okidač, koja se vrsta straha krije u njegovoj pozadini.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 03, 2006 8:24 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 28, 2005 3:47 pm
Postovi: 12
arwen dor, jel ti mene poznas, vidovita si ili sto?
ono sto si napisala je od rijeci do rijeci moj zivot!!

hvala za pomoc, potrudit cu se oko tih tibetanskih vjezbi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 04, 2006 9:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
nexus..ti se šališ :D
nema tu vidovitosti..svi mi prolazimo kroz više-manje slična sranja, ima tako mnogo sličnih sudbina da to ponekad ispada kao uvreda jer vjerujemo da su naši problemi jedisntveni i naše muke najveće..a kad ono..niš novo pod kapom nebeskom, sve je već viđeno ... 8)

drži se nex..ono što može jedan jedini čovjek na Zemlji, mogu svi ljudi. U svima nama čuče jednake mogućnosti, samo treba otkriti način kako ih ostvariti
et, tako sam ja čula da ima nekih koji hodaju po vodi, pa..možda.. :wink: hehehe

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 04, 2006 10:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
arwen dor je napisao/la:
et, tako sam ja čula da ima nekih koji hodaju po vodi, pa..možda.. :wink: hehehe


jes' to ti i mene gledala?

Znaš , idem ja tako, idem, zamislila se i ne vidim po čemu idem, kad ono čujem Bajagu kako pjeva:"Sretan je onaj s kim si noći djelila, ...
hajde, plavi moj safiru, hajde,
...da te gledam kad po vodi budeš hodala...
........................................................i ja ti se tu probudimmmmmmmm....

Pusa.
JA.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pamæenje - alternativni tretman
PostPostano: pet aug 04, 2006 12:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 12, 2004 11:01 am
Postovi: 86
Lokacija: Split, Croatia
mali oblak je napisao/la:
Pozdrav!

Zanima me da li netko ima kakva saznanja i iskustva u vezi nekog alternativnog naèina za poboljšavanje pamæenja -


meditiraj :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 04, 2006 2:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Konačno, pravi savjet! A prije meditacije, mogla bi se onako lagano uraditi po jedna mala vježbica koncentracije (barem njih ima mali zilion) :-k [-o<

A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 04, 2006 8:54 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
meditiraj


Da. I to nije loše. Preporučam pročitati temu o meditaciji tu na forumu... možda ti dobrodođe kod rješavanja ovog problema!

Puno uspjeha! =D>

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 14, 2006 1:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
meditacija za koncentraciju pažnje: (nije ovo ta tema, ali ipak...)
zapaliti bijelu sviejću. postaviti je na udaljenost ispružene ruke u visini očiju. Udahnuti pet-šest puta "u trbuh" (udahnuti polako prvo korz usta i grlo, zatim širiti prsa, pa trbuh, kao da zrak ispunjava trbuh. Izdisat polako popuštajući mišiće obrnutim redosljedom, dakle trbuh-prsa-grlo).
gledati netremice u svijeću u samu žižu plamena, bar jednu minutu. Zatoviri oči i čekati da se pojavi slika plamena iznutra, u glavi, u predjelu iza čela ili dublje, u sredini glave.
Naizmjence gledati i ne-gledati u serijama od 10 puta.
Postepeno će se steći sposobnost vizualiziranja slike plamena zatvorenih očiju, a s više vježbe, moći će se zamisliti plamen i otvorenih očiju. Kad se nađemo u situaciji da se treba usredotočiti, prizvati u svijest sliku plamena..i da vidiš... :)


Uzemljenje, tj, slabo uzemljenje je ono što ometa ostvarenje volje, namjere i ciljeva....

Vježba (meditacija) za uzemljenje:
Prvo disati "trbuhom" četiri puta..ili više..dok se ne umirimo. Misli koje naviru otpustiti, dozvoliti im da odu, otkliznu mimo nas...
Zamisliti Sunce kao zlatnu kuglu iznad sebe. Od Sunca povlačiti energiju kroz svoje tijelo i povezati je sa užarenim središtem Zemlje. Pri tome zamisliti kako energija Sunca ispire sve crno, loše iz tijela . Deset puta ponoviti.
Zatim, iz užarenog središta Zemlje podizati energiju Zemlje kroz tijelo i spojiti sa Suncem. Također 10 puta.
Na kraju obavezno izgovoriti: "Zahvaljujem Majci Zemlji što me hrani i iscjeljuje. Hvala, Hvala, Hvala"

I, naravno, meditacija na mantru, za one koji su je dobili..
Ili prvi reiki simbol na sve čakre, i na stopala...
Vjerojatno ima još toga, ako netko zna, neka dopiše...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 110 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz