Sada je: čet mar 28, 2024 6:22 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 953 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 44, 45, 46, 47, 48  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: sub jun 09, 2012 4:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
mimi95 je napisao/la:
Ihhh breee :/
Taman sam se ponadao da moze da goji :help:
Jer ja spadam u te,premrsave ](*,)


znam kako je.Osecam se kao da sam proklet.Neko pojede 2 parceta hleba,1 jabuku, 2 banane i ogroman je ili ima normalnu kilazu

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: sri aug 01, 2012 8:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Ova tema je malo posustala...kao da se vise nema nista novo reci o hranjanju suncem...
Dosta osta nas je preslo ceo kurs po HRM do 45 min i nazad. Kod mene se najveca promena desila po pitanju razvoja svesti...poceo sam da gubim neka dotadasnja interesovanja i da sticem nova,drugaciji pogled na svet,smireniji,prisutniji...sto se tice zdravlja bio sam ok,tako da tu nije bilo nikakvih promena. Sto se tice ishrane i dalje sam sve jeo,samo u manjim kolicinama,ali mi je mnogo vise odgovarala laka,ziva hrana. Mogao sam i da malo ili nimalo ne jedem ali mi je nedostajao ukus hrane te sam jeo...i postepeno sam se menjao. Gledanje u sunce je za mene predstavljalo cistu radost
Prisustvovao sam seminaru koji je drzao solarni jogi Umasankar pa posto je njegov metod mnogo jaci i napredniji evo da ga predstavim...mozda ce nekom biti interesantno. Seminar je trajalo tri dana,od ujutru do uvece,sa prakticnim delom gledanja ujutru i predvece i predavanjima koja su trajala po 5-6 sati dnevno. Teoretski deo je bio o njegovom zivotu,nacinu ulaska suncevih zraka u oci,o stvaranju novog zivota,o energetskom telu i cakrama,o univerzumu...
Tehnika gledanja je drugacija nego po HRM. gleda se u sedecem polozaju,korenska cakra je na zemlji i mnogo je povoljnije,naravno kicme je prava. Ne gleda se pravo u Sunce nego su oci podignute ka gore,na taj nacin suncevi zraci ulaze iskosa u oci i pune se potpuno svi energetski kanali. Kod pravog gledanja u sunce se suncevi zraci vecim delom odbijaju,tako da nas je ispravljao kad smo gledali ravno. Oci treba da budu uperene ka svom trecem oku koje se nalazi otprilike izmedju obrva. Na taj nacin se sunce kada su oci gore podignute vidi kroz obrve. Sunce treba upijati svojim trecim okom kroz koje vodi direktno u pinealnu zlezdu. Pri takvom procesu nekoliko puta je naglasio da ne treba imati nikakva ocekivanja,jer to moze samo da blokira energiju,nego da se prepustimo i upijamo sunce kroz trece oko. Uz takav nacin gledanja beonjace su mnogo vise izlozene suncu. Savetuje da se u pocetku gleda zamisljena tacka 5 cm iznad sunca da bi se tako ojacale oci. gledanje treba da traje otprilike pola sata,15 min dodje kao priprema i 15 min upijanje energije, a opet kaze da ce nase telo znati kad je napunjeno energijom,tako da nema nekog cvrstog pravila u vezi vremena. Po zavrsetku se nekoliko puta snazno zazmuri ne otvarajuci oci,i tri puta se dlanovi jako zagreju jedan u drugi i lagano izmasiraju oci. Bude se neko vreme u meditaciji i onda se lagano otvore oci. Treba gledati sto duze bez treptanja. Sto je sunce vise na nebu,mi vise energije primamo...najvise energije dobijamo u podne. Energija koju dobijamo pri izlasku ili zalasku sunca je mala. Izricito savetuje da se krene pri izlasku ili zalasku sunca i da se postepeno gleda sve kasnije.
Meni licno je bila prisutna neverovatna kolicina energije na seminaru posle tog nacina gledanja u sunce. Ali me peku oci kad gledam u sunce 2 sata od izlaska/zalaska na ovaj nacin iskosa. A ravno u sunce mogu da gledam i 3 ili 4 sata od izlaska/zalaska,kad je vec dosta visoko na nebu.
Ovaj metod mogu da koriste i pocetnici,bez prethodnog gledanja po HRM metodu, ali smo pri izlasku ili zalasku sunca.
Eto,to bi bilo za one koji bi hteli da odu dalje od gledanja po "nasem standardnom HRM metodu"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: sri aug 01, 2012 9:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
hvala leo za iskustva.Ja sam na 30 i kusur minuta.Juce sam pojeo 1 dinju i malo kikiriki putera i onda odradio sungazing uvece.Nisam oseco uopste glad ceo dan.Al posto mi kilaza nonstop pada ne mogu da jedem ovako malo.Ja cu definitivno nastaviti dalje a taj metod po umankasaharu cu probati kad zavrsim praksu.
Kakav je osecaj gledati sunce izvan sat vremena pre/posle izlaska, prvenstveno mislim na 3-4 sata od izlaska,Jel ima nekih benefita sem povecane energije?

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: čet aug 02, 2012 8:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Kakav je osecaj gledati sunce izvan sat vremena pre/posle izlaska, prvenstveno mislim na 3-4 sata od izlaska,Jel ima nekih benefita sem povecane energije?[/quote]

Dosta jaci priliv energije nego pri gledanju u takozvani sigurni sat. Samim tim je raspolozenje i aktivnost veca,nije mi ni potrebno mnogo hrane,ali sto se tice ishrane,barem je takav slucaj kod mene,uzimam hranu zbog ukusa. Ako to ne bih radio osecao bih da sebe uskracujem. A i kako je Osho rekao - ukus je culo koje je najteze savladati... Da se ne razume pogresno,ja jedem i dalje i hrana mi je potrebna,ali nekad uzimam i malo vece kolicine odredjene hrane,jedem uglavnom plodove...a i te vece kolicine za nekog drugog su ipak male,tako da smo svi razliciti :D

Sunce dok je visoko na nebu pruza potpuno drugaciji osecaj pri gledanju nego kad je blzu horizonta,ali do toga treba doci i navici svoje oci na tako nesto...i normalno gledati bez ikakvog straha,nego se prepustiti suncu sa poverenjem. Ja kad gledam u Sunce smatram ga prijateljem i nemam nikakvih negativnih misli i uverenja da ce mi naskoditi. Ta svesna komponenta gledanja u Sunce je kljucna...mada i obicno zurenje donosi odredjene rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: sub sep 01, 2012 6:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub sep 01, 2012 5:19 pm
Postovi: 2
Leo je napisao/la:
gleda se u sedecem polozaju,korenska cakra je na zemlji

Leo je napisao/la:
Ne gleda se pravo u Sunce nego su oci podignute ka gore

Leo je napisao/la:
Sto je sunce vise na nebu,mi vise energije primamo...najvise energije dobijamo u podne. Energija koju dobijamo pri izlasku ili zalasku sunca je mala.

Leo je napisao/la:
Kod pravog gledanja u sunce se suncevi zraci vecim delom odbijaju.

:?

Ovo je potpuno obrnuto od dosadašnje "HRM" metode

:dontknow:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: sub sep 29, 2012 5:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
i jeste drugačije...ima dosta jače delovanje...HRM metoda je idealna za početnike i tu se dolazi do izuzetnih rezultata. Kod Umashanaka je metod prilicno moćniji...zahteva malo privikavanja ali se vezbom to postiže. Dobro je imati više načina,stilova,učenja sangejzinga i svako može naći metod koji njemu odgovara...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: čet okt 04, 2012 12:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub sep 01, 2012 5:19 pm
Postovi: 2
Mislio sam na potpuno obrnute teorije. Potpuno suprotni savjeti i pravila. Evo konkretno:

Leo je napisao/la:
gleda se u sedecem polozaju,korenska cakra je na zemlji

HRM: Mora se stajati


Leo je napisao/la:
Ne gleda se pravo u Sunce nego su oci podignute ka gore

Leo je napisao/la:
Kod pravog gledanja u sunce se suncevi zraci vecim delom odbijaju.

HRM: Treba gledati pravo u sunce


Leo je napisao/la:
Sto je sunce vise na nebu,mi vise energije primamo...najvise energije dobijamo u podne. Energija koju dobijamo pri izlasku ili zalasku sunca je mala.

HRM: Gledanjem izlaska ili zalaska sunca "biti cemo puni energije" (tkz. "benefiti")

Htio sam reći da takve suprotnosti mogu zbuniti ljude koji su do sad čitali jednu teoriju a sad najednom dođe neka "nova" "jača" "napredna" koja je u dosta stvarima obrnuta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: čet okt 04, 2012 1:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
geri je napisao/la:
Mislio sam na potpuno obrnute teorije. Potpuno suprotni savjeti i pravila. Evo konkretno:
Leo je napisao/la:
gleda se u sedecem polozaju,korenska cakra je na zemlji

HRM: Mora se stajati
Leo je napisao/la:
Ne gleda se pravo u Sunce nego su oci podignute ka gore

Leo je napisao/la:
Kod pravog gledanja u sunce se suncevi zraci vecim delom odbijaju.

HRM: Treba gledati pravo u sunce
Leo je napisao/la:
Sto je sunce vise na nebu,mi vise energije primamo...najvise energije dobijamo u podne. Energija koju dobijamo pri izlasku ili zalasku sunca je mala.

HRM: Gledanjem izlaska ili zalaska sunca "biti cemo puni energije" (tkz. "benefiti")
Htio sam reći da takve suprotnosti mogu zbuniti ljude koji su do sad čitali jednu teoriju a sad najednom dođe neka "nova" "jača" "napredna" koja je u dosta stvarima obrnuta.


Nisu teorije ni prakse suprotne nego se nadopunjuju i ova druga od Umašankara je samo pojačana.
Kad je sunce visoko na nebu ne možeš da gledaš direktno u njega već malo iznad, svetlost isto ulazi u oči ali bez opasnosti. I to je samo u početku tako, kada se oči priviknu onda se polako spusti pogled direktno u sunce. (Mislim da je pogrešno prevedeno da se sunčeva svetlost odbija ako se direktno gleda u nju, to je nemoguće.)
Sedi se na zemlji da bi prva čakra bila uzemljena i tako se zatvorilo kruženje energije neba i zemlje kroz čoveka. To je moćna stvar. Zapravo tako sede i pravi jogini u meditaciji.

HRM metod je blaža varijanta za početnike. Zato se i kaže da Umašankarovu metodu treba da vežba onaj ko je završio HRM metodu. Mada ni to nije pravilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: čet okt 04, 2012 7:55 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 15, 2012 4:56 pm
Postovi: 2
Hirina i Umashankarova metoda se veoma lepo dopunjuju i ni po cemu jedna drugu ne potiru.
Umashankarovoj metodi ipak treba pristupiti posle zavrsene Hirine prakse, iako on sam tvrdi da to nije potrebno, ali mi danas i ovde zivimo previse toksikovani i daleko od takvih vibracija, da je ipak racionalnije ici postepeno, prvo Hirinim stopama, a onda korak dalje.

Inace, sam svamiđi Shankar svima govori da to nije njegova metoda vec da je primio direktno od Babajija tokom svog iskusavanja na Himalajima, te da iako su do sada razne civilizacije u proslosti primenjivale gledanje u Sunce, ovaj metod je po njegovim recima sasvim nov i po prvi put medju ljudima. I nema ogranicenja koliko moze da se gleda.

S druge strane, Hirina metoda je ipak prilagodjenija urbanom coveku Zapada, a Shankarova vise uslovima asrama. Jer ko od nas u podne, u sred radnog vremena, moze u sred grada da prostre svoje cilimce i prepusti se Suncu, a posle toga da jedno vreme lezi zatvorenih ociju, kako se to inace radi? Jedino onaj koji svoju penziju provodi na vikendici ili selu, ili onaj koji opet radi od kuce, a ima dobre uslove i potrebnu privatnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: pet okt 05, 2012 12:27 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Instrukcije za metodu koju Inace, sam svamiđi Shankar svima govori da to nije njegova metoda vec da je primio direktno od Babajija, a koji ju je (u) pak, za vrijeme samadhija primio (između inih primotina koje nam proslijeđuje) od nekog Još Direktnijeg,
neodoljivo me podsječaju na neke dijelove instrukcija iz PRIRUČNIKA ZA TOVLJAČE VALIONICE D.O.O. iz Slavonskog Broda. Točnije na poglavlje o Osvjetljenju.

Mislim, a što ako je u svoj toj Mayi oko nas, Sunce ustvari samo oblik lampe na inkubatoru (vrh Čarobnjakovog čarobnog štapića), a redovito gejzanje po ovoj ili onoj metodi radi Prosvjetljenja, isto toliko korisno za razvoj čovjeka, kao i pilićima koji su se "osvjestili" u inkubatoru, gejzanje lampe, nebi li se sjedinili s Jednotom Tovljača i tako, kako je i navedeno u priručniku (vedama) za piliće u glavi o Klimi, ostvarili svoj potencijal.
Citat:
3.3.Klima
Pilićima se mora osigurati adekvatno useljenje, higijena , tehnologija,voda, hrana i hranjive tvari kako bi ostvarili svoj potencijal


Od bilo čega da se napravi ponavljajući uzorak (ritual, matrica) samo je i opet dio mrtve mašine. Ako se nekom gleda u sunce, nek gleda kad, kako, gdje, koliko...hoće. Čemu ograničavajuće metode i načini osim da te sputaju u samoizražavanju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: sub okt 06, 2012 3:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
takve suprotnosti mogu zbunjivati one koji nisu sigurni u svrhu sungazinga,delotvornost...Tehnike su tu da bi nam olaksale nacin...neke tehnike su delotvornije od drugih...takodje ne odgovara svakome ista tehnika. Sve ima svoj razlog zasto se tako radi...objasnjeno je vec. Sungazing,gledanje u Sunce utice na svest,menja je,proširuje,jača... Sunceva svetlost u sebi sadrzi informacije,te informacije kad udju preko nasih ociju,pinealne zlezde,koze...ulaze u nasu dnk...dnk se preoblikuje,otvara povezuje zahvaljujuci suncevoj svetlosti. Tako dolazi do promena u nasoj struktiri,nasem bicu... U tome je suština. Tehnike su tu da odredjeni nacin gledanja pospeše.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: sri feb 13, 2013 3:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Evo ovako posto sam doso na skoro 35 minuta sangejzinga shvatio da sam neke stvari sto je Hira rekao nisu bas istina. Za koga on radi? Evo pokusacu da analiziram i da budem realan.
Lepo cu staviti sve po tackama da bude pregledno, zeleo bih da cujem odgovore ali samo od onih koji su sungazeri naravno.
1.Starost, uprkos tolko godina rada sungazina HRM izgleda vrlo staro i oronulo caki i za svoje godine.
2.Stomak, za nekog ko tvrdi da ne jede ima apsolutno ogroman stomak
3.cuvenih 411 dana, metod "nit vidim, nit cujem". Zanimljivo je da nijednog breterijanaca/likvidarinjanca nisu snimale kamere.Jesmuheen su pratili i zamalo joj organi nisu otkazali posle 4og dana!
4.ptice i pinealna zlezda.Reko je da ptice lete jer imaju prirodno vecu pinealnu zlezdu, i da bi ljudi mogli leteli kad bi imali vecu p.zlezdu.A da ne lete mozda jer imaju krila? ccc.
5.kornjace jedu 2x godisnje i zive najmanje 400 godina,cak i bez ovog najmanje je netacno.Glupost koja se moze opovrgnuti u roku od par sekundi
6.veruje da ce od 2012 nastupiti zlatno doba, evo ga samo sto nije ](*,)
7.gledanje u zelenu travu je jako dobro za vid.Jos jedna glupost
8.Tvrdi da uz sungazing nestaju sve bolesti i nove se ne pojavljuju.Laz, prevelicano do besvesti
9.Chemtrailsi, niti jednom nije spomenuo te avione a tolko godina radi sungazing.
10.Uhvacen u filmu u lazi, ja sam u pocetku mislio da je namestaljka ali kad se ponovo snimci laz mu se vidi u ocima.Dakle nije bitno koliko je pojeo nego je bitno da je lagao.To je za mene dovoljno.
11.Prico je o razvijanju moci sungazingom, pa mozda da se radi 11h dnevno nesto bi i razvio ovako ne.Takodje je spomenuo kako je on razvio neke moci, naravno mi treba da mu verujemo na rec. ](*,)
12.Ozbiljnost-za nekog ko je uradio celu praksu sungazinga nisam ga video niti jednom da se nasmejo.Niti jednom.
13.E sad ovo ce zvucati mozda neverovatno ali zasto je njemu toliko godina da to istrazuje? Par decenija zar ne. Ja mislim da on ljudima nije dao sve.Dao im je tehniku koja je 45 minuta i kad zavrsis tu je kraj.Gnostici,Bogumili,Egipcani su sigurno imali neke napredne metede posle ove, tako da mislim da je on dao ljudima istinu ali ne svu istinu.

Ima naravno jos stvari ali nisam hteo da duzim, kakvi su razlozi procenite i sami.Dakle ovo nije nikakav napad na sungazing vec realnost koju mnogi znaju al cuti i nece da kazu.

Ja cu naravno i dalje nastaviti sungazing(praksa je odlicna) al necu ocekivati da pocnem da letim,ispaljujem energetske lopte iz ruku niti cu ocekivati da zivim minimum 400 godina.
Ovaj post sam napisao jer MRZIM laz i prevelicavanje.Takodje mi se ne svidja ko je lider sungazinga na Balkanu(Miroslav kis), covek koji kaze da ce se zemlja pretvoriti u zvezdu za mene nikad ne moze da bude neko koga cu smatrati kredibilnim.Da sungazing predstavlja Ivan Antic bio bih ponosan, ovako nisam.Eto toliko od mene.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: sub okt 05, 2013 11:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub sep 21, 2013 8:06 pm
Postovi: 33
Lokacija: Srbija
Jutros sam prvi put probao sungazing i odmah sam primetio kako se u meni budi nesto neopisivo lepo. Ovo ne samo da je dobro za fizicko zdravlje, vec i za duh. Pojavljuje se ogromno blazenstvo, neka unutrasnja toplina, a sunce kao da vama kaze "Volim te". :love3:

_________________
Istina treba da bude autoritet, a ne da autoritet bude istina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: sri dec 25, 2013 8:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 15, 2013 12:07 am
Postovi: 8
http://www.youtube.com/watch?v=X8WRQ1dUXWw

Hira Ratan Manek - Debunked (serbian subtitle)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: pet jan 03, 2014 2:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet feb 27, 2009 12:08 pm
Postovi: 121
Lokacija: bistrica.Zepce
Ovog čovjeka su ispitali indijski naučnici,kojima nije ovo prvi slučaj,a onda se pojave opet majmuni sišli sa Čarlsdarvinova drveta da nam kažu kako smo opet majmuni!!Da li ste čuli hiljade iskustava ljudi koji su prošli to i uvjerili se da je to djelotvorno.U kojoj mjeri samo ovisi o našoj vjeri i o veličini sopstvene svjesti!!Prošao sam sam po knjizi od Jasmuheen-Ellen Grave proces nejedenja od 21 dana.7 prvi dana ne piješ vodu a onda ostale gladuješ,čak sam se tako dobro osjećao da sam to produžio na 28 dana.Naravno sada ponovo jedem.Zašto sam prestao sa nejedenjem odmah će skeptici postaviti pitanje?Prvo visok sam 187 cm i već 35 godina imam 70 kg, a ovako nešto je ipak nagla promjena,pa sam sletio na 64 kg..normalno to mi je bilo malo previše pa sam odustao iz !estetski razloga!A u svemu tome je čudo što sam se osjećo energetski fit!U ovom procesu sam se maltene igrao! Doduše prvi 7 dana bez vode bilo je pakleno..suvo grlo..izdržo sam bez ikakvi zdravstveni tegoba i dan danas se smijem doktorima kad kažu da ćeš umrijeti ako vodu nepiješ 4 dana!!Iza nepijenja osmi dan su mi došli prijatelji koje vole malo cugnit pa sam i ja po našem drevnom običaju snjima omlatio koje pivce!

Poslije sve je bilo rutinski,ujutro sam ustajao i svaki dan zasadio po četri voćke,trčao sam uz obližnje brdo.vozio biciklo 8km,čitao knjige na svome kompu,čak sam par puta i u našu seosku birtiju navraćao..Naravno oni po običaju pivo,a ja pratim ko i uvjek..Pravo je čudo da sam osto čitav kako sam bio neozbiljan!Jasmuheen u svojoj knjizi nalaže 21 dan strogog mirovanja čak i mentalnog mirovanja!!Tisuće i tisuće ljudi je prošlo ovaj proces i uvjerilo se da je to moguće,samo tri žene u svjetu su umrle vjerovatno su bile neozbiljne kao ja ili je to karma..ko to zna.Mogu o tome pričat još pola godine..ali za večeras dosta.
Uglavnom rezime svega je:Svaki čovjek kao i sve drugo različito doživljava i osjeća,svako prema svojoj trenutnoj svjesti,ima ljudi koji su prošli ovo što ja i nisu ni kilograma oslabili,ima tu i naučnika radoznali ko i ja! Za nevjerne Tome;pogledajte prvi u svjetu dokumentarac na tu temu ;Am Anfang War das Licht- P. A. Straubinger.Imamo naš prevod na Youtube:Sangejzing- sungazing- solarna joga- "U početku beše svetlo"(Hvala Miroslavu Kišu Cybermikanu)
Svemir je pun energije..a mi smo tako prazni....

Mnogo je metoda u svemu i nikad se nemojmo oko toga prepirati!Nije bitna metoda bitno je tvoje vjerovanje-ono pokreće svemir!Quantna fizika sada govori
kao mnogi drevni učitelji:I VI MOŽETE ČINITI ČUDA AKO U NJIH NESUMNJATE!
Pogledajte šta nam govore u filmu neobičnog naziva;Koji mi kurac znamo(Youtube)
Pročitaj knjigu Biologija vjerovanja-Bruce Lipton
pogledaj film Božanska Matrica-Gregg Braden,
Kryon-THE 12 LAYERS OF DNA
I oslušni u svome srcu hiljade godina ratova,mržnje,laži,neznanja,manipulacije...
Umoran sam od svega....a vi?!!....Za to jest vrijeme buđenja.

The Awakening....The Awakening...

_________________
biciEL


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: sri jan 22, 2014 11:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
7 dana bez vode umjesto da se vodom trpam. cudno. evo aj uracunaj reapsorpciju vode i ureje; svedno gdje ostatak toxina ide nakon max zasićenja urina od 1200mmol.
nadalje ovo nije univerzalno prihvatljiv metod, vec je ogranicen na samo one vitalne koji ga mogu izdrzat.
20 dana mirovanja za mene nema razliku od 20 dana robijanja.
i jos malih milijun detalja i pitanja i rizika. i nevidim po cemu je to bolja od obicnog posta na vodi?
neznam detalje knjige, ni utjecaj svjesti na metabolizam vode; znaci nije za svakoga; ali po tvojoj interpretaciji moram da je svrstam u apsolventne metode; a dio priče u sekciju rekla-kazala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: sub jan 25, 2014 9:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 3:22 pm
Postovi: 76
Saty je napisao/la:
7.gledanje u zelenu travu je jako dobro za vid.Jos jedna glupost

Samo da se na ovo referiram.Gledanje u zelenu travu ili zelenu boju inače je jako dobro i opuštajuće za oči.Na taj način se naše oči odmaraju,posebno nakon dugog boravka ispred monitora.Pomaže i kod rekonvalescencije bolesnika zato su zidovi bolnica često okrečeni zelenom bojom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: ned mar 16, 2014 2:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
PrirodaRealnosti je napisao/la:
http://www.youtube.com/watch?v=X8WRQ1dUXWw

Hira Ratan Manek - Debunked (serbian subtitle)


Idu sunčaniji dani i neki se spremaju da pojačaju vežbanje solarne joge.

Bilo bi dobro da se osvrnemo na ovaj video prilog koji tobože otkriva prevaru HRM-a oko hrane a s njom i cele solarne joge - a u stvari je obična uvreda za inteligenciju svakog posmatrača.

U početku se iznose tačne informacije o naučnim ispitivanjima HRM-a i izjave stručnjaka da nije prevarant, da bi oko 4.30 minuta se pojavio anonomni tekst neke izmišljene Sani koja HRM-a optužuje za seksualno zlostavljanje. U to bi trebalo samo da poverujemo ako smo dovoljno glupi da ne primetimo da je to sve anonimno i namešteno.

Zatim se oko 7.57 minuta javlja opet neki anonimni i izmišljeni Jonas da nam objasni kako je upropastio vid gledajući u sunce po HRM-metodi. Čak i da jeste gledao u sunce, dužan je dokaza da mu vid nije poremećen zbog nečeg drugog. Ali tu nema apsolutno ničeg od dokaza niti traga ko je Jonas. Od njega vidimo samo tekst u koji treba da poverujemo ako smo dovoljno glupi.

U 11.10 minuta počinje glavni napad na HRM-a njegovim praćenjem po ulicama i restoranima i zavirivanjem u tanjir da se vidi šta je pojeo. Opet nije snimljeno apsolutno ništa, osim jedne kafe za koju i sam HRM prethodno govori da je ponekad pije, ali se zato opet pojavljuje anonimni tip za koga treba da verujemo da je šef nekog restorana za koji treba da verujemo da je HRM upravo posetio, i taj anonimni tip nam pokazuje da je HRM pojeo ni manje ni više nego svih osam različitih vrsta hrane koje se vide na tezgi, tj. njihovoj ponudi. Pominje se i 100 dolara koje je neko dao HRM-u da pozira u restoranu. Jedini zaključak iz svega ovoga koji se nameće jeste da su upravo ovi snimatelji - plaćenici farmaceutske mafije koja vodi hajku protiv HRM-a i solarne joge - dali sto dolara i HRM-u da ga namame u restoran i tipu da izrecituje šta je navodno HRM sve pojeo, a možda je i on deo iste ekipe.
Montaža i način snimanja ovog videa pokazuju da ovo nije amatersko delo, već profesionalno ali namenjeno amaterima u korišćenju inteligencije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: ned mar 16, 2014 2:34 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jun 29, 2011 7:06 pm
Postovi: 3
Bosiljko, sta mislis kako bi reagirao da si popio koju rakiju ? Malo mi je cudno to da si tek tako nakon 8 dana nejedenja popio par piva sa drustvom. Znam vrlo dobro kako alkohol djeluje na prazan zeludac pa mi je to malo nevjerovatno...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: ned mar 16, 2014 9:32 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 15, 2013 12:07 am
Postovi: 8
Meni se ne sviđa zašto se većina sangejzera (koliko mogu da primjetim) orijentiše na ne jedenje kao najveću blagodat tokom prakse gledanja u sunce, pa i sam Hira Ratan Manek to ističe za sebe u videu koji je naveo Pantelija.

To dakako nije najvažniji motiv, nego duševno blagostanje i smirenje uma, smanjenje unosa hrane i nadilaženje težih oblika hrane životinjskog porekla. Naime, u videu Hira Ratan Manek izgleda kao da se malo uplašio i zbunio. A i kakve veze ima to da li su ga uhvatili da uzima hranu? I sam Hira je u uputstvima za gledanje govorio da to nije cilj. Jedino što se u videu baš zapetljao, a na prvom mjestu se ne bi uopšte trebao pravdati takvim tipovima.

Najzad, malo naivno je sve to objasnio pred kamerama. Dali su mu 100e da udje u restoran, i on je uzeo te pare a da nije posumjao u tu darežljivu ponudu. Pa i dijete bi intuitivno nadzrelo taj providni gest.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 953 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 44, 45, 46, 47, 48  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz