Sada je: sub apr 27, 2024 5:50 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 953 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: pet nov 25, 2011 7:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 11:54 am
Postovi: 47
Lokacija: Split Croatia
ok, Hvala na odgovoru! ;)

ima sam ja nekih iskustava...ALI nikako direktnih u sunce! 8)

Na kojem si ti vremenu!? ...Dali je neko obraća pažnju( i dali to ima ikake veze-s nekom vezom :mrgreen: ) na "oblike"(informacije) koji se pojavljuju "na valovima svijetla" ili je to čista projekcija našeg uma? ? ?

LP

_________________
>>lako je tuđim qurcem gloginje mlatit<<

http://gloginjarr.blog.hr/
http://www.bikepics.com/members/gloginjar/
http://www.panoramio.com/user/1002238


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: sub nov 26, 2011 8:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 9:46 am
Postovi: 166
Prošao sam čitavu vježbu. Ne baš po PS-u, već prema mogućnostima. Došla su neka poboljšanja u pogledu zdravllja, na način što ne znam više za viroze i gripe. U glavi sam postao dosta mirniji. To bih mogao pripisat i drugim stvarima, jer se odonda i više krećem, a približio sam se i duhovnim vodama, pokušavam biti realan. Ovo sad i mene čudi, kao da sam negdje na nekoliko minuta gejzanja dobio nešto fizičke snage. Ili kondicije, kako hoćeš. Odjednom sam mogao biciklom puno brže i duže uzbrdo i to ne znam čemu pripisat. Ako je bar za nešto od ovog zaslužno Sunce, hvala mu od srca. Ja osjećam da je, ali osjećaj nije dokaz. Za sebe imam "racionalno" objašnjenje da sam se vratio jednom prirodnom resursu koji smo zbog načina života zanemarili.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: uto nov 29, 2011 8:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 11:54 am
Postovi: 47
Lokacija: Split Croatia
drago mi je da si osijetio promjene na bolje... :)
ja nemam konkretnog iskustva sa tim...ali kako sam u Dalmaciji i svaki slobodan trenutak koristim da budem vanka(kako lijeti tako i sad zimi kad su ovih dana, dani zaista fenomenalni...non stop sam vanka...pa se eto sa tim trenutno tiješim :mrgreen:

planiram krenit..uskoro... ;)

dalli si nastavia dalje ili....


evo i par slika sunca ovih dana :)


slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us

_________________
>>lako je tuđim qurcem gloginje mlatit<<

http://gloginjarr.blog.hr/
http://www.bikepics.com/members/gloginjar/
http://www.panoramio.com/user/1002238


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: čet dec 01, 2011 9:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 9:46 am
Postovi: 166
Krasne sličice :D
Sada odgledam 15 minuta kad stignem, ovaj mjsesec skoro redovito.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: pet dec 16, 2011 12:22 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jun 14, 2011 10:43 pm
Postovi: 11
Zašto nam je toliko važno uzemljivanje?



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: pet dec 16, 2011 4:48 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Meni naraste napon da mi se kosa diže na glavi samo gledajući ovu reklamu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Hrani se Suncem - osvrt na sangejzing pokret
PostPostano: ned jan 08, 2012 7:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 27, 2008 11:20 pm
Postovi: 623
Hrani se Suncem - osvrt na sangejzing pokret



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hrani se Suncem - osvrt na sangejzing pokret
PostPostano: sri jan 11, 2012 11:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
segrt je napisao/la:
Hrani se Suncem - osvrt na sangejzing pokret


Koristan prilog za razumevanje neuspelih sangejzera.
Za bolje razumevanje HRM-a i njegove povremene potrebe za hranom i laganjem.
Najbolji je prilog Jakoba Libermana i onog pustinjaka iz Jute koji dobro kažu da je sve u umu, ako veruješ da ćeš da umreš bez hrane tako će i biti, ako veruješ da ti ne treba, neće ti ni trebati.
Njihov deo sam izvadio iz filma i postavio ovde
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Z ... kustva.flv

Ovde je članak iz Svjetlosti o bretarijancima
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Z ... jnstvo.pdf

Zato ima različitih bretarijanaca. Neki ne jedu ništa, neki pored toga ni vodu ne piju, a neki piju samo vodu, a neki još i čajeve i sokove, neki su bili bretarijanci samo neko vreme a neki su to stalno.
Neki su postali bretarijanci sangejzingom, neki postom, neki verom.
Sve je to uslovljavanje uma. I način na koji ćete postati bretarijanac i način na koji ćete to biti ili nećete uopšte biti.

Telo samo stvara sve što mu je potrebno.

Um je jedina prepreka.

Svojom prehranom mi nikako ne možemo da unesemo sve elemente koji su potrebni telu za život. Uvek unosimo nešto previše i nepotrebno, a mnogo toga nedovoljno ili uopšte ne unosimo. Zato telo mora samo to da stvori. Kada bismo morali svesno da unosimo sve hranljive sastojke potrebne telu, i ako bi ono od toga zavisilo, ono bi umrlo. Kao što biljke stvaraju minerale kojih uopšte nema u zemljištu na kome rastu, tako i telo stvara sve što mu treba, od kiseonika stvara belančevine itd. Mi uvek trošimo mnogo više energije nego što unesemo preko hrane. Naučno je dokazano da samo 5% životne energije dobijamo preko hrane koju jedemo, 30% od vode i čak 60% od vazduha i sunca. (Za preostalih 5% naučnici priznaju da ne znaju odakle dobijamo, ali ja im mogu reći: od zemlje. Zato je važno hodati bos.)

To je nauka otkrila još sredinom prošlog veka, ali ne govori se ljudima, tako da je to jedna od najvećih tajni.


Zadnja izmjena: Pantelija; sri jan 11, 2012 2:56 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hrani se Suncem - osvrt na sangejzing pokret
PostPostano: sri jan 11, 2012 1:12 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 09, 2010 3:55 pm
Postovi: 5
segrt je napisao/la:
Hrani se Suncem - osvrt na sangejzing pokret



segrt, :notworthy: puno ti hvala za ovaj film...tražim ga već više od godinu dana !!!



:thumbup: :thumbup: :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: čet jan 12, 2012 11:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 27, 2008 11:20 pm
Postovi: 623
Ma nema na čemu, hvala Milošu koji ga je preveo!

Priznajem da sam se malo upecao u vlastitim konceptima i razočarao kad sam video scenu sa HRM.
Nije stvar u jedenju nego u laganju...ne priliči matorom čoveku da tako laže kao poslednji šaner. Ali i to je lekcija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: čet jan 12, 2012 12:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
segrt je napisao/la:
Ma nema na čemu, hvala Milošu koji ga je preveo!

Priznajem da sam se malo upecao u vlastitim konceptima i razočarao kad sam video scenu sa HRM.
Nije stvar u jedenju nego u laganju...ne priliči matorom čoveku da tako laže kao poslednji šaner. Ali i to je lekcija.


Ali zato Prahlad Jani ne laže.

Treba da znaš da ti hindusi uglavnom uvek lažu, ne iz neke loše namere, nego im je takva kultura, a možda i genetika. Nemaju osigurač koji deli iskrenost od neiskrenosti. Jednako mogu da budu totalno iskreni do kraja, i na svoju štetu, kada niko drugi ne bi bio, kao i totalno neiskreni. Svako ko je živeo i radio sa njima to će ti reći.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: čet jan 12, 2012 3:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 27, 2008 11:20 pm
Postovi: 623
Pantelija je napisao/la:
segrt je napisao/la:
Ma nema na čemu, hvala Milošu koji ga je preveo!

Priznajem da sam se malo upecao u vlastitim konceptima i razočarao kad sam video scenu sa HRM.
Nije stvar u jedenju nego u laganju...ne priliči matorom čoveku da tako laže kao poslednji šaner. Ali i to je lekcija.


Ali zato Prahlad Jani ne laže.

Treba da znaš da ti hindusi uglavnom uvek lažu, ne iz neke loše namere, nego im je takva kultura, a možda i genetika. Nemaju osigurač koji deli iskrenost od neiskrenosti. Jednako mogu da budu totalno iskreni do kraja, i na svoju štetu, kada niko drugi ne bi bio, kao i totalno neiskreni. Svako ko je živeo i radio sa njima to će ti reći.


Zanimljiv pogled, hvala Pantelija!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hrani se Suncem - osvrt na sangejzing pokret
PostPostano: čet jan 12, 2012 5:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Pantelija je napisao/la:
Svojom prehranom mi nikako ne možemo da unesemo sve elemente koji su potrebni telu za život. Uvek unosimo nešto previše i nepotrebno, a mnogo toga nedovoljno ili uopšte ne unosimo. Zato telo mora samo to da stvori. Kada bismo morali svesno da unosimo sve hranljive sastojke potrebne telu, i ako bi ono od toga zavisilo, ono bi umrlo. Kao što biljke stvaraju minerale kojih uopšte nema u zemljištu na kome rastu, tako i telo stvara sve što mu treba, od kiseonika stvara belančevine itd. Mi uvek trošimo mnogo više energije nego što unesemo preko hrane. Naučno je dokazano da samo 5% životne energije dobijamo preko hrane koju jedemo, 30% od vode i čak 60% od vazduha i sunca. (Za preostalih 5% naučnici priznaju da ne znaju odakle dobijamo, ali ja im mogu reći: od zemlje. Zato je važno hodati bos.)

To je nauka otkrila još sredinom prošlog veka, ali ne govori se ljudima, tako da je to jedna od najvećih tajni.



Pantelija, zanimljivo je ovo što si iznio. Imaš li možda kakav link da to provjerim? Jer iako je tajna, kako kažeš, izgleda da je procurila ili je objavljeno u kakvom znanstvenom časopisu.
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: čet jan 12, 2012 9:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Nemam sačuvan izvor, i ne sećam se odakle sam to pokupio jer svaki dan skupljam gomile informacija i mnoge izvore ne sačuvam. Uopšte nisam sistematičan u radu. Možda je bio neki tekst o zanimljivostima u nauci iz nekog dnevnog lista. Informacija o tome da naše telo samo proizvodi belančevine iz kiseonika je naučna, iz sredine prošlog veka, to su Rusi otkrili. Uostalom stvar je očigledna, otkuda regeneracija ako naše telo nema moć samoodržanja? I otkuda samo kod dece? Zato što deca nemaju ego i um koji bi taj proces sprečavao. Ona ne znaju da to nije moguće. Zato je to kod njih moguće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: čet jan 12, 2012 9:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Pantelija je napisao/la:
Nemam sačuvan izvor, i ne sećam se odakle sam to pokupio jer svaki dan skupljam gomile informacija i mnoge izvore ne sačuvam. Uopšte nisam sistematičan u radu. Možda je bio neki tekst o zanimljivostima u nauci iz nekog dnevnog lista. Informacija o tome da naše telo samo proizvodi belančevine iz kiseonika je naučna, iz sredine prošlog veka, to su Rusi otkrili. Uostalom stvar je očigledna, otkuda regeneracija ako naše telo nema moć samoodržanja? I otkuda samo kod dece? Zato što deca nemaju ego i um koji bi taj proces sprečavao. Ona ne znaju da to nije moguće. Zato je to kod njih moguće.


Zaista šteta što nemaš link. Radim neka istraživanja i ovo što si naveo bi mi moglo biti poveznica s nekim drugi stvarima koje me zanimaju, no bez konkrentne informacije ne mogu tražiti od nule. Pogotovo ako je na ruskom. A osim toga, nemam pristup bazi znanstvenih radova na ruskom. Ako netko ima link na neku besplatnu bazu, molim slobodno stavite, bez obzira na kojem je jeziku.

:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: čet jan 12, 2012 10:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
klasicna anti-sangejzing propaganda farmakomafije, ovaj film je dno dna!

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: čet jan 12, 2012 11:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Film baš lepo i poučno prikazuje neuspelog sangejzera. I koliko je bitna duhovna zrelost, a onom liku iz filma na čelu piše da je uopšte nema.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: čet jan 12, 2012 11:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Lampa je napisao/la:
Zaista šteta što nemaš link. Radim neka istraživanja i ovo što si naveo bi mi moglo biti poveznica s nekim drugi stvarima koje me zanimaju, no bez konkrentne informacije ne mogu tražiti od nule. Pogotovo ako je na ruskom. A osim toga, nemam pristup bazi znanstvenih radova na ruskom. Ako netko ima link na neku besplatnu bazu, molim slobodno stavite, bez obzira na kojem je jeziku.


Mislim da se te stvari skrivaju, jer kada bi se javno otkrile sahranile bi svu "nauku o čoveku" kojom danas mažu oči celom svetu.
Samo po nešto se javilo o tome, kao što je meni zapalo, i nestane. Rusi su ranije mnogo više istraživali i objavljivali o tome i o drugim revolucionarnim stvarima. Danas su tamo ista govna kao i na Zapadu. Svi duvaju u istu tikvu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: pet jan 13, 2012 12:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 30, 2009 3:36 pm
Postovi: 76
Hindusi uglavnom lažu.... :?: :shock: :rotfl:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hranjenje Suncem - Sungazing
PostPostano: pet jan 13, 2012 8:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Caki Cale je napisao/la:
Hindusi uglavnom lažu.... :?: :shock: :rotfl:


I tada klimaju glavom, a kada hoće nešto da potvrde i kažu "da" onda odmahuju levo-desno. Suprotno od onoga što mi činmo.
Ali zato će na sudu da svedoče istinu, makar to bilo i protiv njih.
Jednostavno nemaju granica ni pravila.
Zato nijedan saobraćajni znak ni propis ne poštuju, svi po ulicama i putevima idu gde hoće i kako hoće.
Najlepše je kada voze kamione, svi voze sredinom puta, pa kada naiđu jedan na drugog onda eskiviraju u zadnjem trenutku.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 953 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 116 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz