Sada je: čet maj 23, 2024 3:46 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Poltergeist
PostPostano: pon jul 21, 2008 5:02 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 3:31 pm
Postovi: 12
Lokacija: Negdje medju zvijezdama
Pozdrav svima!Zamolila bih vas da mi objasnite sto je to zapravo poltergeist?Neki kazu da je to duh a neki tvrde da je to nekontrolirana psihokineticka energija...Zanima me nesto vise o tome pa vas koji nesto znate da mi pokusate objasniti.Hvala unaprijed! :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 21, 2008 11:09 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
http://en.wikipedia.org/wiki/Poltergeist

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Poltergeist
PostPostano: uto jul 22, 2008 2:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Assia je napisao/la:
Pozdrav svima!Zamolila bih vas da mi objasnite sto je to zapravo poltergeist?Neki kazu da je to duh a neki tvrde da je to nekontrolirana psihokineticka energija...Zanima me nesto vise o tome pa vas koji nesto znate da mi pokusate objasniti.Hvala unaprijed! :D


U pravu su i jedni i drugi.

Poltergeist je djelovanju bez korištenja fizičke energije u prostoru, ili drugim riječima, o izravnom utjecaju duha na materiju. Ali ne onog vraga/duha iz filmova, već nesvjesnog iz našeg mentalnog tijela, a koje je konektirano sa Jungovim kolektivnim nesvjesnim.

Preporučio bih ti knjigu od Desiderio Valacco - "IZMIJENJENA STANJA SVIJESTI ", imaš tu na forumu u linkovima pa možeš skinuti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 22, 2008 4:46 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 3:31 pm
Postovi: 12
Lokacija: Negdje medju zvijezdama
Hvala!Procitat cu je :)

_________________
Ne ljuti se i ne placi nego nastoj da shvatis!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Poltergeist
PostPostano: čet jul 31, 2008 3:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jul 30, 2008 1:05 am
Postovi: 2
Assia je napisao/la:
Pozdrav svima!Zamolila bih vas da mi objasnite sto je to zapravo poltergeist?Neki kazu da je to duh a neki tvrde da je to nekontrolirana psihokineticka energija...Zanima me nesto vise o tome pa vas koji nesto znate da mi pokusate objasniti.Hvala unaprijed! :D


Ja mislim da je to nekontrolisana psihokineticka energija.. :wink:

_________________
Why am I fighting to live, if I'm just living to fight?
Why am I trying to see when there ain't nothin in sight?
Why am I trying to give when no one gives me a try?
Why am I dying to live, if I'm just living to die?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 08, 2008 10:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Assia, ne znam da li si našla link, ako nisi probaj ovaj. Ima 4 str. Na jednoj je spomenuta knjiga.

http://www.4shared.com/dir/3207109/85f47b3f/sharing.html

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 13, 2008 2:40 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 3:31 pm
Postovi: 12
Lokacija: Negdje medju zvijezdama
zlatko je napisao/la:
Assia, ne znam da li si našla link, ako nisi probaj ovaj. Ima 4 str. Na jednoj je spomenuta knjiga.

http://www.4shared.com/dir/3207109/85f47b3f/sharing.html

Pozdrav.


Hvala Zlatko,nasla sam link...Skinula sam knjigu ali imam problema sa otvaranjem pa cu pokusati to rijesiti!

_________________
Ne ljuti se i ne placi nego nastoj da shvatis!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 16, 2008 11:07 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 11, 2008 10:54 am
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Tradicionalno je to nevidljivi duh-bukač, onaj koji ima zadatak da plaši ljude praveći buku i pomerajući predmete. :lol:
No, svojevremeno pročitah da se fizičari zanimaju za tu pojavu koju su pokušali da rastumače nekakvim... informatičkim zapisom u vremenu-prostoru. Dakle, digli su ruke i od materije i od energije i bazirali se na INFORMACIJI (no, nisam dovoljno kompetentna da o tome bilo šta kažem, čak ni ono najgluplje). Zapamtih jedino da tim "zapisima" tumače ono što zovemo svetom duhova uopšte.

_________________
"Ko zna?
Ah, niko, niko nista ne zna - krhko je znanje.
Mozda je pao trak istine u me
a mozda su sanje"...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Poltergeist
PostPostano: čet sep 08, 2011 1:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon aug 22, 2011 4:57 pm
Postovi: 32
Koliko sam razumio sad sam vidio na 4d portalu od galaksije članak koji nešto govori o poltergeist duhovima gdje Laura pita kasiopejce o tim polterigračima. Spominje se da oni vole seksualne odnose. Naime,doživio sam prošle godine nešto slično! U snu sam sanjao nekakav seksualni čin i pritom još kad sam se lagano budio osjećao sam još par sekundi kao da me nešto jaše. Kroz dogledno vrijeme doživio sam da je nešto bacilo čašu,znači bacilo čašu,jer nemoguće je da je čaša iz kuhinjskog elementa mogla završiti tako daleko,da je čaša bila na rubu i opala bilo bi to sasvim drukčije mjesto gdje bi se čaša razbila.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Poltergeist
PostPostano: čet sep 08, 2011 2:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon aug 22, 2011 4:57 pm
Postovi: 32
Sad sam išao na tražilicu da vidim što se piše o poltergeist-ima. Vidim da se dosta povezuje sa seksualnošću kod pubertetlija i ženama u klimakteriju,dobro. Druga stvar,spominje se da poltergeist duhovi vole malo seksualnu energiju,znači oni postoje i uzrokuju negativnost u kući. To u vezi negativnosti imam jednu svoju zanimljivu priču ali o tome jedan drugi dan,želim prvo pokušat razjasnit jednu stvar. Imam blagi poremećaj seksomnije-to je radi nedovoljnog ili poremećenog ritma spavanja,ima tu još dosta stvari koje možete naći zbog čega sve dolazi do seksomnije. Znači po noći se probudim i želim seks sa partnericom ali toga nisam svjestan i onda znate već dalje,ne tučem ju kao u onim težim slučajevima seksomnije ali je čvršće čopim i onda znate... naravno ujutro jedva da se sjetim da je bilo nečega ako mi djevojka ne kaže. Bilo je i jedno jutro kada se uopće ne bih sjećao. E sada kako sam postao svjesniji da imam taj problem,sada se budim sa ogromnom seksualnom energijom pritom da ne idem na partnericu već ju gledam i ne znam tko je ona,to traje 2 do 3 minute i onda zaspem. U tom ne znanju tko je ona pitam se jel ona moja prijateljica,djevojka itd. Ali osjećam nevjerojatnu seksualnu energiju i najradije bi je...znam ući i u neki svoj svijet mašte ali sada u zadnje vrijeme slučajevi mi završavaju tako da se okrenem sa pitanjima i zaspim i čak se zadnjih mjesec dana sjećam da sam imao «situaciju» usred noći.
E sada pošto sam na brzaka vidio na tražilici da neki povezuju poltere sa seksualnošću,pitam se jel se takvi duhići vole priljepljivati likovima poput mene koji bi mogli iskorištavat tu energiju,ili se infiltriraju u mene pa s time i nastaje moja seksomnija ili su tu negdje u blizini mene i uživaju u energiji «useful idiot-a». Ili sam zabrijanović! Znači ako mi spomeneš poltergeist-a i kažeš mi da uzrokuje negativnost u kući,ja mogu reći da postoji velika mogućnost jer imam još jednu zanimljivu priču..pritom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz