Sada je: sub jan 21, 2017 9:42 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00

Započni novu temu Odgovori  [ 1086 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 51, 52, 53, 54, 55
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Gurđijev
PostPostano: uto jan 10, 2017 9:42 pm 
Član foruma

Pokušaji praktikovanja ,,cetvrtog put’’ u životnim okolnostima običnog čoveka je totalni promašaj...pa čak i kontraproduktivan put...

Vrh

PostPostano: sri jan 11, 2017 12:44 am 
Član foruma

Ostrov je napisao/la:
Pokušaji praktikovanja ,,cetvrtog put’’ u životnim okolnostima običnog čoveka je totalni promašaj...pa čak i kontraproduktivan put...

Siguran sam da imaš prihvatljivo objašnjenje za ovu tvrdnju.
Dakle, objasni nam zašto tako misliš?

Vrh

PostPostano: sub jan 14, 2017 10:46 pm 
Član foruma

Uzmimo običnog čoveka koji radi osam sati, pet dana u nedelji...svaki dan radeći isto...dolazi kući...žena, deca, roditelji...računi za ono i ovo...iz dana u dan ista situacija kao u Trumanovom šou...i šta će takovm čoveku doneti svesnost ili ti povišena svest...kad i sutra mora da ustane rano da ide da radi u sistemu u kojem nema mesta za svesnost...i zaista šta bi običnom čoveku donela svesnost osim apsurdnu egzistenciju...

Vrh

PostPostano: ned jan 15, 2017 9:39 am 
Član foruma

Ostrov je napisao/la:
Uzmimo običnog čoveka koji radi osam sati, pet dana u nedelji...svaki dan radeći isto...dolazi kući...žena, deca, roditelji...računi za ono i ovo...iz dana u dan ista situacija kao u Trumanovom šou...i šta će takovm čoveku doneti svesnost ili ti povišena svest...kad i sutra mora da ustane rano da ide da radi u sistemu u kojem nema mesta za svesnost...i zaista šta bi običnom čoveku donela svesnost osim apsurdnu egzistenciju...

Aha, sad mi je jasnije.

Mehaničkom čovjeku je veoma teško da prihvati ideju o transformaciji, to je i Gurđijev stalno govorio.
Ništa zato, ako ne možeš shvatiti cilj transformacije svjesti, a ti nemoraš ni pokušati da bilo šta uradiš na tom planu. Sve je na dobrotvornoj bazi, niko te ni na šta ne prisiljava.

Vrh

PostPostano: pon jan 16, 2017 8:56 pm 
Član foruma

Ostrov je napisao/la:

Gledaj...slažem se sa nekoliko tvojih zadnjih postova u kojima se kriju neki ozbiljni uvidi koji mogu proisteći jedino iz rada. I osobno radim po G sistemu 10-ak godina tako da smo u sličnoj poziciji ali ovdje očito propuštaš jednu ključnu stvar a to je neidentifikacija .

Jednom su nekog čovjeka koji je postigao visok nivo pitali što radi sada kada se prosvjetlio. A on je odgovorio: cijepam drva za grijanje, nosim vodu sa bunara...Znači radi najobičnije stvari, ispunjava životne obveze samo bez identifikacije.

Neidentificirati se sa svim životnim sranjima je izuzetno teško, znam to vrlo dobro iz osobnog iskustva ali to je ključna stvar u sistemu. Ako se identificiraš sa životom i onim što promatraš definitivno ćeš postići kontraefekt i upasti u tešku depresiju, što je i logično. Sam G je rekao da je svako u idealnoj poziciji u odnosu na rad. Jedino se pomoću tih sranja, koja se svakome događaju, može ubrzati put ka vrhu. Da tog nema nebi bilo ni trenja a samim tim ni napretka.

Vrh

PostPostano: čet jan 19, 2017 5:20 pm 
Član foruma

Ostrov je napisao/la:

Mozda ce se lakse odnositi prema samome radu na tom i tom poslu, a mozda mu biti i teze dok ne prihvati stvari. I sam mislim da sam jednom nogom za ludaru, ali kad procitam G. ucenja i kad vidim toliko istine u njoj, rade bi u ludaru nego zivio u lazi cijeli zivot. Siguran sam u to i to je valjda jedino u sto sam siguran da G. ucenja su jedna vrsta istine i oslobodenja za covjeka. Pa sada kako tko prihvati nesto.....

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1086 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 51, 52, 53, 54, 55

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.