Sada je: čet mar 28, 2024 7:50 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: pon mar 19, 2018 6:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Prikazivati galaksiju kao nekog ko drugima natura svoje mišljenje je smešno. Ja vrlo cenim galaksijino pisanje,. njegovo znanje i razboritost. Ali neko drugi će u tome videti aroganciju jer toj osobi smeta otvoreno izražavanje. Meni ne smeta, čak naprotiv, cenim ljude sa stavom i znanjem. Neki drugi cene bezlično pisanje i suvoparno filozofiranje... svako ima svoju mapu uma.

Galaksija imam za tebe pitanje - James Mahu vrlo smisleno objašnjava ceo koncept, i blizak mi je njegov način na koji sve to opisuje. Način ispoljavanja istinskog bića (suverenog integrala) je kroz jednost, jednakost i istinoljubivost. Istinoljubivost je samopodrazumevajuće, jednost je da je u svima nama prisutna "božja iskra" i na tom najdubljem nivou smo svi jedno... ali jednakost mi nikako ne leži, jer u čemu smo mi to jednaki? Različiti smo po svim parametrima, po trudu ka razvoju, po nivou znanja, po opredeljenju ka istinskom ja ili ka egu... Jednakost mi se tu slabo uklapa... Možemo mi druge da smatramo jednakima ali oni to nisu. Posmatranje da smo svi jednakije lepa zamisao, ali u praksi neostvariva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: pon mar 19, 2018 7:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 31, 2017 1:07 am
Postovi: 52
Galaksija dobija nove astralne i mentalne napade, aktiviraju se klonovi poluposjednuti ljudi, ljudi sa instalacijama I priljepcima…I to je normalno galaksija odnosno ovaj Čovijek iza tog kompjutera je uradio Veliko napravio je sa Srodnim timom ljudi i bića ovaj Portal.
I pitanja koja je postavio i preispitivanja koja je počeo jesu velika...no nije uradil antiparazitni program dr Hilde Klark i zato već dvije godine ne može da se pomijeri dalje, a to vide paraziti i sada zadaju nove smicalice i lažne optužbe. No jak je galaksija pratim ga od početka, vratiće se on Cijelini.
A tema je odlična prikazuje kako manipuliraju i pokušavaju uvijest i održat kaos. Put do pakla je uvjek poplačan dobrim namjerama izričito u kocki dualizma.
Istinoljubivost je Iznad ovog svijeta, svijeta ljudi, klonova i ove farme, otužne farme dualizma…izbor je sve i zato moraju uvijest što veći kaos i onda se izgubiš vjerujući.

_________________
Hoë spelers bron vasgevang in Perpetuum Mobile...of jy nou is uitgepluis hoe dit werk?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: pon mar 19, 2018 7:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Strana instalacija je veci dio uma koji je dio Matrixa. Ali postoji i manji dio uma koji je zakrzljao a koji je nas.

Pisem svoja iskustva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: pon mar 19, 2018 10:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
''Galaksija dobija nove astralne i mentalne napade, aktiviraju se klonovi poluposjednuti ljudi, ljudi sa instalacijama I priljepcima''

O cemu ti ovdje pises. Jesam li ja klon sa priljepcima?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: pon mar 19, 2018 10:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
galaksija je napisao/la:
Citat:
"Ne, ne, ne! To je apsurdno, don Huane. To što ti kažeš sasvim je monstrouzno. To jednostavno ne može da bude istina, ni za čarobnjake, ni za prosečnog čoveka, ni za koga."

"Zašto?!" mirno upita don Huan. "Zato što te to ljuti?
"

Kastaneda; Aktivna strana beskraja


Don Huan i Kastaneda mi nisu nesto pa sam cini mi se procitao samo jednu knjigu. Sad citam stripove.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: pon mar 19, 2018 10:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 31, 2017 1:07 am
Postovi: 52
Gorane, a šta bi taj tvoj Um tija od mene?

_________________
Hoë spelers bron vasgevang in Perpetuum Mobile...of jy nou is uitgepluis hoe dit werk?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: pon mar 19, 2018 11:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
SignOfTheEndTimes je napisao/la:
Gorane, a šta bi taj tvoj Um tija od mene?


Ja sam tebe fino pitao a ti meni nesto... Um tija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: pon mar 19, 2018 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 31, 2017 1:07 am
Postovi: 52
Ti si taj koji govori o svome Umu i nosi ga s ponosom ne ja...Kada se uđe u nečiji Radni objekt fino se pita “Bok imate li friška kruhčeka? “…Pitaš kada bi nešto tija…
Ljudi tak fino ulaze i pitaju kad im nešto triba…e to ti je fino…I kaj to tebe triba od mene?

_________________
Hoë spelers bron vasgevang in Perpetuum Mobile...of jy nou is uitgepluis hoe dit werk?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: uto mar 20, 2018 8:02 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Leo je napisao/la:
Galaksija imam za tebe pitanje - James Mahu vrlo smisleno objašnjava ceo koncept, i blizak mi je njegov način na koji sve to opisuje. Način ispoljavanja istinskog bića (suverenog integrala) je kroz jednost, jednakost i istinoljubivost. Istinoljubivost je samopodrazumevajuće, jednost je da je u svima nama prisutna "božja iskra" i na tom najdubljem nivou smo svi jedno... ali jednakost mi nikako ne leži, jer u čemu smo mi to jednaki? Različiti smo po svim parametrima, po trudu ka razvoju, po nivou znanja, po opredeljenju ka istinskom ja ili ka egu... Jednakost mi se tu slabo uklapa... Možemo mi druge da smatramo jednakima ali oni to nisu. Posmatranje da smo svi jednakije lepa zamisao, ali u praksi neostvariva.

James-ov koncept je prilično blizak istočno-gnostičkom, mada, prema istočnoj-gnostici, “božju iskru” (u smislu iskre Istinske svijesti) nemaju svi. Nju bi imali adamični ljudi (“sinovi čovječji”), dok ju antropoidi (“sinovi božji”) ne bi imali. Ukoliko bi uzeli u obzir biblijsku simboliku i predstavili ju “figurativno”, onda bi to bilo kao ono… brala Eva jagode, nešto ju ubode… mislila je da je trava… a ono… reptilčina (elohim ili štagod?!) Uskoro Eva rađa Kaina koji se “bacio” na oca (“sin božji”) i Abela, koji je bio više na mamu (“sin čovječji”). Međutim, tuđinska genetika čini to da se ni za jednog od njih ne može reći da je istinsko ljudsko biće kao što im je bila mama. Obojica doživljavaju realnost drugačije od majke (istinskog ljudskog bića). Abel je donekle zadržao ljudsku suštinu dok je Kain nema. Simbolično, Kain je ubio (pojeo) Abela (odatle i pojam “kanibalizam”), odnosno, Lažna svijest je “ubila”/“progutala”/neutralisala/blokirala - Istinsku svijest. To je simbolično predstavljeno hristovim zakivanjem na krst (simbol AI kao “raspakovana kocka”.) Odatle i dvije “rase” ljudi na ovoj planeti (o čemu su pričali Gurđijev i Moravjev.) Naravno, stvar se može simbolično predstaviti i na druge načine, kao npr. uz pomoć koncepta predočenog u filmu Avatar, u smislu infiltracije jedne rase među drugu uz sprovođenje genetske manipulacije, nakon čega se genom ciljane rase postepeno mijenja, pa tako i njena sposobnost doživljavanja realnosti.

Kad je u pitanju pojam jednakost, moramo imati na umu da njegova interpretacija ne bi bila ista sa stanovišta Lažne svijesti kojom mi raspolažemo i stanovišta Istinske svijesti. S tim u vezi, jednakost bi se možda odnosila na to da svako živo biće ima podjednako pravo na egzistenciju. Nama je to teško shvatljivo jer je cijeli sistem života u “zoni antihrista” baziran na hijerarhiji (piramida nije slučajno simbol ovog sistema) dok bi se sistem egzistencije u Istinskoj realnosti odvijao na nivou horizontalnog kruga koji bi se neprestano širio (u odnosu na piramidu kao jedan zatvoren sistem, gdje se odvija “cirkulacija” odozdo prema gore, uz neprestanu “reciklažu”). S tim u vezi, dok se u piramidi bića s donjih nivoa stalno manipulišu i koriste od strane onih koji su iznad njih, u Istinskoj realnosti se tako nešto ne bi dešavalo. Istinska svjesnost ne podrazumjeva manipulaciju ili iskorištavanje drugih bića. Oni koji raspolažu Istinskom sviješću bili bi jednaki upravo po tome što dijele istu svijest koja je po samoj svojoj prirodi humana i sami bi to vidjeli i razumjeli. Naravno, za sada možemo samo nagađati a ukoliko dosegnemo tu svijest, onda ćemo i znati.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: uto mar 20, 2018 10:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Kanibalizam ne potiče od imena Kain, već od španske reči canibal.

Citat:
cannibal (n.)
"human that eats human flesh," 1550s, from Spanish canibal, caribal "a savage, cannibal," from Caniba, Christopher Columbus' rendition of the Caribs' name for themselves (often given in modern transliterations as kalino or karina; see Carib, and compare Caliban).

The natives were believed by the Europeans to be anthropophagites. Columbus, seeking evidence that he was in Asia, thought the name meant the natives were subjects of the Great Khan. The form was reinforced by later writers who connected it to Latin canis "dog," in reference to their supposed voracity, a coincidence which "naturally tickled the etymological fancy of the 16th c." [OED]. The Spanish word had reached French by 1515. Used of animals from 1796. An Old English word for "cannibal" was selfæta.

https://www.etymonline.com/word/cannibal


Zadnja izmjena: Rajko; pon dec 06, 2021 6:52 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: uto mar 20, 2018 12:13 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: sri mar 21, 2018 5:46 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 28, 2018 9:52 pm
Postovi: 13
@Leo - Prikazivati galaksiju kao nekog ko drugima natura svoje mišljenje je smešno. Ja vrlo cenim galaksijino pisanje,. njegovo znanje i razboritost. Ali neko drugi će u tome videti aroganciju jer toj osobi smeta otvoreno izražavanje. Meni ne smeta, čak naprotiv, cenim ljude sa stavom i znanjem. Neki drugi cene bezlično pisanje i suvoparno filozofiranje...

Gdje sam napisala da "natura svoje mišljenje"? Nigdje. Napisala sam da svoj stav smatra jedinim ispravnim stavom. I ne mjenja ga ni milimetra. Moje shvaćanje rasta i razvoja je drugačije i imam ga pravo izreći i imati, kao i ti( inače je ovo samo još jedan oblik totalitarizma), mjenjamo se dok smo živi i smatram lošim/žalosnim/pogubnim ostati vječito na istoj poziciji, kao kamen pored puta.
Btw svi imamo nešto za fiziološku potebu, pa što ne bi imali i mišljenje.


@SignOf - Galaksija dobija nove astralne i mentalne napade, aktiviraju se klonovi poluposjednuti ljudi, ljudi sa instalacijama I priljepcima…I to je normalno galaksija odnosno ovaj Čovijek iza tog kompjutera je uradio Veliko napravio je sa Srodnim timom ljudi i bića ovaj Portal...

Mogu okrenuti pilu naopako pa reći da oni koji podupiru i tetoše galaksiju u stvari rade protiv njega. Ku'iš kako može biti zeznuto... S ladičarima i etiketašima ne raspravljam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ??
PostPostano: sri mar 21, 2018 10:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
Ukoliko bi uzeli u obzir biblijsku simboliku i predstavili ju “figurativno”

Naznačena "figurativna" predstava nije baš posve proizvoljno figurativna i dato gledište i tumačenje je ono talmudizma (najčešće propagiranog unutar teozofije) i iluminizma mistično-spekulativne masonerije. Hoće se sad i ta učenja, neki rabini, Albert Pike, Hall i ekipa, propagirati pod taj neki istočni gnosticizam? S obzirom da se njihova naučavanja ovdje očito tretiraju kao gnostika? Jes da oni svoje misterije smatraju "istočnima" (=od početka; od Kaina (Adamovog prvorođenca [ptr]) i Enoka (Kainovog prvorođenca [ptr]) - vlastita im kronologija ne laže, ako već i jezik svašta prevali)... Šta reć'... mora da su i to sve tek puke "etikete". Etikete, epolete, insignije, kape, krune, grbovi... zastave na pola koplja... ups... misterije misterije... misterija velika.

Kad smo već kod osnova... ima i lijepo prevedeno i sastavljeno:
Jest da je sad već stari i neaktualizirani tekst.... osnova "ekonomsko (bankarsko)/političko/religijsko/misterijskih" konspiracija i isprepletenosti. I naravno da je tek djelomičan, ali je nešto... ništa više dubiozno od upitne "figurativnosti", ali svakako manje. I, eto, nije nikakva "figurativna" fikcija, sve fakat do fakta. Šta ćemo mi s tolikim faktima pobrisanim iz historije. Neema; puj pik ne važi... Najtinejtifor.

:blob:
A šta drugo nego: "blob". :-)


Zadnja izmjena: sen-sei; ned jun 25, 2023 12:07 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: sri mar 21, 2018 11:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
@perpetua - tebi smeta što se galaksija drži svog stava i što ga ne menja, jer je prirodno da osoba menja stavove jer ako to ne radi ostaje zakovana na svojoj poziciji? Zanimljivo razmišljanje... Ako malo razmotrimo i sagledamo šire onda možemo primetiti da je galaksija imao tokom godina izvesne korekcije svojih stavova, (a o tome je i on pisao) što je i normalno jer se kroz nova znanja i nova iskustva stiče drugačija percepcija (koja nekad ume da bude toliko velika da se osoba potpuno preobrazi). Znači da nije baš zacementiran u svojom stavovima kako ti to tvrdiš. Ovde treba imati na umu opredeljenje, šta je ono čemu istinski težimo, šta je to što nas potpuno ispunjava da smo spremni da prodjemo kroz sve prepreke (izazove), kroz nepokolebljivu rešenost da se suočimo sa svime da bismo ostvarili tu našu težnju. Ako je galaksija našao tu svoju težnju (a jasno je mnogima koji to mogu da vide) onda nema tu korekcije stavova... korekcija može biti samo po nekim načinima kako ostvariti tu svoju težnju.

Kod mene je ta težnja povratak ka sopstvenom biću... to je moja vrednost. Svestan sam da ogromna većina nema takvu težnju (mali broj ljudi je osvestio kod sebe da je prioritet živeti iz sobstva... na stranu što je vrlo komplikovano ići tim putem, a postići potpuno oslobodjenje je pošlo za rukom retkima). Ja mogu da tragam za načinima kako to postići, i u tu svrhu uzimam nova znanja, preispitujem i stara i nova znanja (jer je pronicljivost vrlo bitna), primenjujem ih u praksi, rukovodim se intuicijom, takodje su mi se više puta desavali "uticaji odozgo", vektori koji su me upravljali ka odredjenim situacijama koji su bili nekad korisni za mene a nekad su me skretali sa puta (ovde je vrlo bitno i kakav mi imamo stav prema tim ometajućim vektorima - da li ćemo i takve vektore iskoristiti na način koji je najbolji po nas, te nam takvi vektori mogu biti najkorisniji iako su imali prvobitnu nameru da nas skrenu sa puta. Meni su se takve stvari dešavale i izvukao sam najbolje iz toga, ali po cenu prilične muke, podnošenja žrtve jer sam bio svestan šta iz takve situacije mogu dobiti, a bio sam spreman da istrajem u tom svom naumu. I na kraju sam izgradio u sebi neke kvalitete koje nisam ranije imao kod sebe. Ja tu nisam menjao svoj stav, već sam istrajavao na njemu uprkos svim problemima koji su me dostizali).

Ja se slažem da svako od nas ima pravo na svoje vidjenje rasta i razvoja. Kako je to rekao Volter - "Ne slažem se niti s jednom reči koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš." Samo je potrebno sagledati celu sliku jer samo ona donosi istinu. Mi ne možemo sagledati celu sliku , ali možemo sagledati što širu sliku i iz te pozicije imaćemo mnogo veće razumevanje. Ako gledamo samo iz svog ugla, nećemo imati nikakvo razumevanje. Zato su i razmene mišljenja i stavova na forumima vrlo korisne. A na nama je kako ćemi ih upotrebiti u svrhu svog rasta i razvoja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: čet mar 22, 2018 12:07 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 28, 2018 9:52 pm
Postovi: 13
Šumovi u komunikaciji...
Ne smeta mi, kao što navedoh u prvobitnom postu, može djelovati kontraproduktivno po pitanju komunikacije na forumu, jer sam slično već doživjela, ja drumom ti šumom i obrnuto. Nisu "neki drugi koji upravljaju nama" moj put niti zanimanje, iako mogu naći neke zanimljivosti u tome. Tko se nalazi u tome i veseli ga, samo naprijed.

U jednoznamenkastom broju mojih postova već drugi puta dolazim u situaciju, valjda zato što sam nova da mi se tumače neke stvari koje imam u vidu da ne kažem-znam. Prošla sam valjda put svakog prosječnog interesenta za ove teme i promjenila zanimanje i mišljenje xy puta i za pretpostavit mi je da ću i opet.Pa otuda moja "zabrinutost".
I jednako sam došla do zaključka da su odgovori u meni i da trebam biti u svijetu ali ne od njega.

Kad smo kod filozofije, meni je draža klasična, Sokrat recimo. "Znam da ništa ne znam", kao početak autonomnog mišljenja, na osnovu onoga što smo/su nas naučili.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: čet mar 22, 2018 12:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Galaksija kad se postavi jednakost u okviru konteksta bića koji su osvestili u sebi suverenost, onda je to jasno i tu se potpuno slažem sa tobom... nejasno mi je upotrebljavati jednakost u okviru cele populacije, svih ljudi na zemlji. Ali dobro, James Mahu se tu nije precizno izrazio i uz tematiku koja je opširna, takve stvari su podložne različitim interpretacijama.

Poznat mi je koncept adamičnih ljudi i organskih portala. Kad sam rekao da svi u sebi imamo božju iskru, trebamo to malo razjasniti... Ja smatram da svi u sebi imamo životnu silu, inače ne bi bili živi. Tu životnu silu ima kako najveći svetac, tako i najveći psihopata. Uz to, životnom silom su ispunjene i biljke i životinje... takodje i minerali (i kamen ima svoju svest, u svom obliku naravno). Dakle ništa nije bez svesti i životne sile. Ako ćemo odvojiti životnu silu od iskre istinske svesti, onda se postavlja pitanje u čemu je razlika? Da li je razlika u težnji, nameri da bića sa životnom silom dostignu iskru istinske svesti? Ovde se postavlja i pitanje da li mogu bića bez iskre istinske svesti da se razviju i dostignu stanje gde će se pojaviti kod njih iskra istinske svesti? Ja samtram da je to moguće. Ako smatraš da to nije moguće, voleo bih da to obrazložiš...

Ova tema sa božjom iskrom je neodvojiva od pitanja Boga... to je nespoznatljiva, ali i krucijalna tema. Ako sam dobro razumeo, James Mahu Prvi izvor navodi kao skup slobodnih ljudskih bića. Tih slobodnih ljudskih bića, suverenih integrala, istinskog ja ima neodredjen broj i oni poseduju istinsku svest izvora. Taj prvi izvor vodi poreklo od nečega - da li bismo mogli reći da ga je stvorila primarna sila, Tvorac, Kreator? Krajnje nejasan koncept Prvog izvora... U potragu za približavanjem istine o Kreatoru uzeo sam sve informacije koje su dostupne. Takodje mi je vrlo zanimljiv i opis lika sa foruma Formice koji je opisivao svoje putovanje van tela gde je jednom prilikom izašao i iz ovog našeg svemira i onda je video priličan broj raznih svemira i odredjena bića ogromne svesti i moći koja su posmatrala dešavanja u tim svemirima. Ta bića su bili Bogovi...a u daljini je bila zelenkasta svetlost koja je zračila i Formica je zaključio da je taj izvor zelenkaste boje Primarni kreator ali on nije ni u mogućnosti našeg shvatanja. Bilo kakvo približavanje o spoznaji o Bogu je od ogromne, najveće važnosti. Tvoj komentar o tome galaksija?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: čet mar 22, 2018 12:10 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Kad uzmemo u obzir gornju sliku, pa se vratimo na onu prethodnu i obrnemo ju ovako:

slika

Možemo vidjeti da ona manja tačka (veličina nečega ne igra nikakvu ulogu u svemu ovome) pripada - Istinskoj realnosti i odnosi se na gornje centre ljudskog bića ili na - Istinsko ljudsko biće, čija smo mi, kao strane instalacije, samo jedna blijeda kopija ili reflekcija u iluziji (maji, stereomi, matriksu, virtuelnoj realnosti…) bez obzira na to, koliko ozbiljno mi sebe uzimali.

(Bez te “male” tačke, razumijevanja NEMA, bez obzira na to kolikim IQ strana instalacija baratala).

Kad se RAZUMIJE sadržaj ovih prethodnih slika, razumjeće se i to da skoro SVA religijska ili duhovna učenja, ideologije, naučne discipline, (uključujući lingvistiku, semantiku, etimologiju itd.) odnose na održavanje adamičnih ljudi (“sinova čovječjih”) u – iluziji (maji, stereomi, matriksu...), pa tako i na – zarobljavanje Istinske svijesti, odnosno, sprečavanje njene manifestacije kroz njih. Naravno, veći dio tog zadatka će biti obavljan preko antropoida (sinova božjih) zato što oni mogu biti eksperti u bilo čemu (biće ih dosta čak i na području gnostike), istovremeno su razvedeni od istinske svijesti (nemaju onu “tačku” ili “iskru”), nalaze se u ljudskim fizičkim tijelima, isto kao i adamični ljudi a pored toga, kao takvi su i pogodniji za manipulaciju od strane “gazde”. Adamični čovjek, poistovijećen sa stranom instalacijom koja mu je “dodijeljena”, neće biti u stanju da vidi razliku. Tu i tamo, on može dobiti neki unutrašnji osjećaj da “nešto nije u redu” ali njegova strana instalacija neće biti u stanju da racionalizuje taj osjećaj jer ona, sama po sebi, ne pripada - Istinskoj realnosti.

Ispod crte, u “zoni antihrista”, uveden je i lažni dualizam unutar kojeg se nama, stranim instalacijama obezbjeđuje sasvim dovoljno laži ili sranja u različitim pakovanjima, tako da imamo između čega da biramo, u smislu – u šta od toga ćemo… vjerovati i šta ćemo ili koga ćemo… slijediti.

Nadalje, kad se razumije ovo što je “nacrtano”, razumjeće se i to zašto je Gurđijev u onoj konverzaciji s Uspenskim, rekao da – “ljudi ne žele da znaju Istinu”; razumjeće se i to zašto nas je smatrao “mašinama koje funcionišu na osnovu vanjskih uticaja i ništa svjesno ili nezavisno nisu u stanju učiniti”; razumjeće se i to zašto je govorio da “živimo u snu opasnijem od onog sna, noću u krevetu a da se u njemu možemo baviti i naukom, pa čak pisati i knjige”; razumjeće se i to zašto je govorio “da bi se razbježali s užasom na sve strane kad bi znali koliko ‘živih mrvaca’ upravlja našim životima” a razumjećemo i to zašto ga je V. Megre asocirao s Hitlerom, kad je Anastazija u pitanju; razumjećemo i kako je moguće da “ista sila miče i crne i bijele figure na šahovskoj tabli”, kako je to govorila Barbara Bartholic; razumjećemo i Johna Keel-a koji je govorio da smo priključeni na AI koja nam manipuliše percepciju i da se nalazimo u “naštimanoj igri” a takođe i zašto “čudno” reagujemo kad nas neko o tome obavijesti; razumjećemo i još dosta toga…

I na kraju, ovdje ispod se može vidjeti gornja skica u nešto kulturnijem formatu jer naš intelektualni centar voli kad mu je nešto uredno nacrtano, mada će emocionalni centar da reaguje ako se ovome predočeni sadržaj ne sviđa… pa će onda, obično, da se aktivira onaj motorni centar, koji će uz pomoć intelektualnog… automatski da reaguje… uz onaj poznati… nagon… u skladu s našom… mehanikom… (mada, jedna dublja kontemplacija jeste moguća u nekim slučajevima!?)


slika




...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: čet mar 22, 2018 2:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 28, 2018 9:52 pm
Postovi: 13
Gornja slika preuzeta od Mouravieffa, lažna ja i bit , koliko se sjećam iz knjige, nije mi pri ruci, pa ću nabadati... ali koliko mi je ostalo, on je govorio o rastakanju ove mreže lažnih ja i tijekom vremena čišćenja tog kruga koji onda postaje istinsko ja spojeno "žicom" sa biti. Znači, lažna ja transformiraju, nestaju ili se spajaju do idealnog čistog kruga, dakle ta mrežica bi trebala uz rad i vrijeme dobijati sve veće i veće "rupe". I ne treba tome dodatno tumačenje na samog autora ili okretanje shema i slika po svom nahođenju i potrebi.
Inače, mistificiranje rada na sebi samo vodi zbunjenosti i razočaranju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: pet mar 23, 2018 1:16 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Leo je napisao/la:
(...)Poznat mi je koncept adamičnih ljudi i organskih portala. Kad sam rekao da svi u sebi imamo božju iskru, trebamo to malo razjasniti... (...) voleo bih da to obrazložiš...


Na temu "boga" i Prvog izvora sam pisao u ovom članku – Prvi izvor ali ne vidim puno smisla u nekim pokušajima jednog dubljeg sagledavanja te svijesti dok nismo u stanju objektivno vidjeti stvari koje nam se nalaze ispred nosa.

Što se antropoida i "iskre" tiče, Gurđijev je govorio na nekim predavanjima da bi antropoidi mogli steći „ljudsku suštinu“ oponašanjem admičnih ljudi, međutim, u praksi se dešava suprotno jer su sistem života i tzv. „životne vrijednosti“ u ovoj realnosti, uspostavljeni u korist antropoida. J. Mahu je u nekim člancima na njegovom vebsajtu wingmakers.org govorio da kod sviju postoji „remnant“ (ostatak) istinske svijesti, mada nisu svi „asocirani“ sa suverenim integralom (Istinskim ja).

Moravjev je tvrdio da između adamičnih ljudi i antropoida mora doći do razlaza:

Citat:
U prvom volumenu Gnostike, već smo nekoliko puta pomenuli koegzistenciju dvije suštinski različite rase: jednu koja se sastoji od ljudi i drugu, od antropoida. Moramo naglasiti to da s ezoteričke tačke gledišta, ovaj drugi pojam nema podređeno značenje.

(...)

(...)ta dva čovječanstva su slična po izgledu ali nisu slična po suštini. Možemo čak reći i to da je cijela dramatična istorija čovječanstva, od Adamovog pada pa sve do danas, nadsjenjena koegzistencijom ove dvije ljudske rase, do čijeg će razdvajanja doći tek na Sudnji dan“.

(Izvod iz Gnosis III, B. Mouravieff, Poglavlje XIV)


...o čemu sam pisao u člancima Zatvor i sudnji dan i – Talas, III dio

Mislim da kod tzv. „astralnih projekcija“, ono što se projicira, bila bi ličnost/strana instalacija zajedno s lažnom svijesti, unutar onih lažnih realiteta koji se nalaze „ispod crte“ a koje je J. Mahu nazvao IUS i tu se može vidjeti sve i svašta. To ne bi bila ona „zona iznad crte“ jer ličnost/strana instalacija, tamo ne bi imala pristupa sama po sebi.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: pet mar 23, 2018 10:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Ovo je vrlo korisna informacija , nije mi bila poznata. Tako sam i smatrao, da se namerom i radom na sebi može postići/dostići istinska svest kod svih ljudi... mada stoji da je u ovoj našoj realnosti mnogo češći slučaj da i oni koji su svesniji i imaju u sebi istinsku svest padaju u "zaborav" i postaju slični organskim poratlima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz