Sada je: uto jun 04, 2024 11:19 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned dec 30, 2007 1:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Nemam trenutno definisanu definiciju, ali evo opis.

Kad meni žena naredi usisaj stubište, a ja za računarom sjedim i kao da nisam čuo. Oboje znamo da sam primio informaciju ali otežem desetak minuta jer ne volim da mi se naređuje. U tih desetak minuta svake minute kontam ko je u pravu i na kraju dolazim uvijek do istog - ona se ubi radeći oko jela i veša a ja glumim umornog mužijaka koji je (a i ona je) upravo došao sa posla i ručao. Usisavam...

Vremenom kužim da i žene kontaju o nama muškima, tako da i ona experimentiše - izda se u trenutku bračne 100% sreće i kaže da mi muški razumijemo samo naredbe, i to oštre naredbe tipa "Usisaj!!!" a ne tipa "Bil mogo usisat ili kada ćeš usisat?". Samo naredbe potiču bezuslovnu reakciju. Hehe, skotam ja to i naravno sledeći puta na naredbu (a zaista sam na povišen ton u kući skakao i usisavo) pravim se kao "Šta ti je ženo ba?! Lakše to malo neću sad nikako!".

Elem, usisajem i to pravo precizno i iz dragosti.

Dok god je volim ne samo da ću usisavati, nego i ostalo što bude potrebno raditi.

A zašto je volim pojma nemam - jednostavno vjerujem u nju i da je ona ta, a bogami nekad se i posvađamo. Uglavnom za nju bih dao sebe, saće i dijete pa onda ne znam kako će dalje ići ali za ovih od '92 godine nam je skroz OK!

Ovo je čutno, barem meni - nađem sebe ponekad u razmišljanju da će i ona umrijeti (kao što sam se prije nalazio da će mi otac ili mati) pa zaplačem i to pravo da moram u kupatilo ići umivati se. I uvijek u tom dijelu emotivnog proživljavanja imam dio kada sam izuzetno ljut što to mora tako biti?! Ljut pravo što neko takav mora umrijeti?!!! I da je nema više ;(

Ne volim takve misli...

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 30, 2007 5:19 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
izda se u trenutku bračne 100% sreće i kaže da mi muški razumijemo samo naredbe, i to oštre naredbe tipa "Usisaj!!!" a ne tipa "Bil mogo usisat ili kada ćeš usisat?". Samo naredbe potiču bezuslovnu reakciju. Hehe, skotam ja to i naravno sledeći puta na naredbu (a zaista sam na povišen ton u kući skakao i usisavo) pravim se kao "Šta ti je ženo ba?! Lakše to malo neću sad nikako!".


Moram reci, ovde ima veeeeeeoma korisnih stvari, moracu malo cesce da navratim. Mnogo toga upotrebljivog za saznati. :wink:

Salim se, naravno, Hame, bas mi je legao post. Od toliko apstraktnih ili neobicnih stvari zaboravimo na ovom nasem forumu neke zivotne, konkretne, svakodnevne situacije i da se zagledamo u svoje emocije.

Bas pase uz ovaj topic. U ovoj skolici i na taj nacin ucimo sta je to ljubav: ne neka opijenost puna nasih sopstvenih projekcija, vec ulaganje emocija/energije u neki odnos, stvaranje zajednickog (energetskog) prostora, njegovo negovanje i brizljivo koriscenje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 30, 2007 11:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Kraj je godine, evo jedna Ljubavna:

Kod:
www.srebrenik.net/hame/play.php?file=Scorpions%20-%20You%20And%20I


Ako do sutra ne popijem ban, tu sam u društvu i u Novoj Godini :mrgreen:

Usput, hvala članovima, moderatorima, administratorima i vlasniku foruma na izuzetno poštenom i iskrenom kutku Interneta.

Sretna nam svima Nova 3012... pardon, 2008.godina! :)

*Naupade mi film "Vodič kroz Galaxiju", priručnik ili tako nekako bi, pa kontam možda nekada zaista i bude kakve knjige "Vodič kroz Galaxija Forum" (ili onih lopata što izlaze iz pijeska i udaraju pravo u čelenku hehe).

Volim Forum, volim vas, volim ženu, volim Zemlju, volim vodu i volim sutrašnji dan. I volim kamen, životinje i biljke i hvala svima i hvala ko je ovo sve organizovao da se vako lupamo po glavama hehe...

Optimizam i samo naprijed u 2008.u!

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 17, 2008 12:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Mara je napisao/la:
Jack987 je napisao/la:
Da, pa ta ljubav koju ti opisuješ je svjetlost ( znanje ne prolazi, ono je uvijek u nama, samo ga mi malo po malo spoznajemo ).

Hehehe! Otključavamo se pomalo...

:wink:


mislim svetlost?! Ja ju dozivljvam kao osobu, znas ono druzenje, izmenivanje ljubavnih emocija, ljubavne ekstaze, ne mogu to percipirati kao svetlost...za ljubav je potrebno dvoje, verovatno ti govoris o Brahmanu, na tu svetlost si ti mislio ili?


Iako sam tek počeo da čitam ovu temu, i možda je preuranjeno da donsim zaključke, moram da primetim kako se u ovih prvih par obraćanja Jack i Mara nisu razumeli. Da Jack, slažem se sa tobom, i vidim da ti Mara, bar do ovog trenutka koji sam obeležio citiranim komentarom, i dalje mešaš hemijsku-telesnu-prolaznu ljubav sa pravom većitom ljubavlju o kojoj Jack govori. A razlog zbog koga sam odlučio na ovaj komentar je taj što još nisam u svome okruženju sreo devojku sa kojom sam se kontao kada smo o ovoj istoj temi pričali. Ne znam u čemu je stvar, kada im iznosim ovu predstavu ljubavi po kojojk je ljubav vantelesna, ne hemijska, ne sexualna, večita... one bi me nazivale bezosećajnim jer se to nije poklapalo sa njihovom predstavom o romantičnoj ljubavi, o onim neopisivim osećanjima koje je prate... a kada bi im skrenuo pažnju na to da se takva ljubav i svi ti opisi svode na kraju na sex, posedovanje, auto ili hetero manipulaciju, one mi "zatvore usta" rečima: "ma ti to nikad nisi osetio i ne možeš da znaš o čemu pričam...". U stvari ja to jesam osetio, puno puta, ali kada sam otvorio oči, ojačao UM nad nagonima, shvatio sam, da je ljubav nešto drugo. Hemijsku ljubav, onu nagonsku (iako često sebe tako jako ubedimo da nije nagonska) možemo nazvati zaljubljenošću, i pre ili kasnije, u koliko svesnim radom, naporom i ulaganjem energije ne probudimo i održavamo onu pravu ljubav, zaljubljenost (čarolija) će proći...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 25, 2008 11:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
Ma, ljubav.... mislim da skroz fulate temu. Nema veze ljubav sa znanjem, svjetlom i tematikom kojom je prožet ovaj forum. Budimo realni, riječ "ljubav" postoji prije nego izrazi 4D ili viši denziteti, kasiopejci i uopće kakva stanja otvorenog uma kakvo se sada pronalazi.
Nemojmo iskorištavati tu riječ i pokušavati ju spojiti sa nečim što nitko na ovom forumu ne razumije (još).
Neko veli da voli životinje, reko ma daj molim te.. kako možeš voljeti životinju? To je samo čisto prepotentno postavljanje prema nižem i nemoćnijem biću kad se čovjek ponaša milostivo i ne ubije životinju kad ju vidi. Može mu biti "slatka", "draga", "umiljata" ali voljeti se ne može. Isto tako se vole i stvari, vrijeme, stanja... svakakve stvari gdje se samo iskorištava ta riječ.
Riječ ljubav je nastala iz potrebe da se opiše stanje opijenosti dvoje ljudi i njihovog odnosa kroz pjesmu, priču ili neki drugi način. I predstavlja početno stanje divljanja hormona između to dvoje koje ih čini zasljepljenim i nerazdvojnim dovoljno dugo da postanu ovisni jedni o drugima i nastave monogamni život.
Sveusvemu mislim da možemo zaboraviti na ljubav jer ona nema smisla. Ali znanje-svijetlo, e pa to već ima smisla. To je jedini smjer u kojem bi se trebali kretati i ne biti zao, mrziti i gaziti pred sobom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 25, 2008 12:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
Citat:
Riječ ljubav je nastala iz potrebe da se opiše stanje opijenosti dvoje ljudi i njihovog odnosa kroz pjesmu, priču ili neki drugi način. I predstavlja početno stanje divljanja hormona između to dvoje koje ih čini zasljepljenim i nerazdvojnim dovoljno dugo da postanu ovisni jedni o drugima i nastave monogamni život.


Mozda se ipak malo previše koncentriraš na seksualni aspek rijeci "ljubav"...

Citat:
Nema veze ljubav sa znanjem, svjetlom i tematikom kojom je prožet ovaj forum.


#-o

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 25, 2008 5:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Baki je to odlicno napisao. Slazem se i sa Niceom. Ipak nogard ima pravo u jednom (po mom misljenju)

Citat:
Sveusvemu mislim da možemo zaboraviti na ljubav jer ona nema smisla.


Mozemo da zaboravimo na ljubav kakvu je mi vidimo jer takva nema smisla i mislim da jeste vise "hormonska" nego "prava" bar za vecinu ljudi. Mozda bi se mnogo problema oko ljubavi izbeglo kada bi se definicija (odnosno ono kako je mi vidimo) malo promenila.

Umesto "strasti, zaljubljenosti, zaslepljenosti, grca" mozda bi ljubav pre bila "prihvatanje" a najpre "prihvatanje sa razumevanjem" ustvari najtacnije bi bilo da je ljubav apsolutno postovanje necije slobodne volje i biti uvek spreman pomoci toj nekoj osobi kada ona to zatrazi. Pa cak i zivotinji.

Citat:
Ali znanje-svijetlo, e pa to već ima smisla. To je jedini smjer u kojem bi se trebali kretati i ne biti zao, mrziti i gaziti pred sobom.


Ovaj deo a da nije spojen sa "ljubavlju" odnosno prihvatanjem je vec malo problematican :mrgreen:

Bar ja to tako vidim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 26, 2008 5:53 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Lepo rečeno, AL. :wink:

Nego, svideo mi se naredni tekst Kosjenke Muk:

"Premda je u romantičnoj vezi preuzimanje odgovornosti za osjećaje partnera još uvijek prilično uobičajeno, očekivano, i partneri to zapravo smatraju ljubavlju, u svim drugim odnosima svaka će prosječno emocionalno zdrava osoba osjećati kao nametljivost i iznimno opterećenje ako netko drugi očekuje od nje da se osjeća odgovornom za njegove osjećaje i potrebe. Svatko tko ima emocionalno zahtjevnu majku, oca, baku... poznaje taj osjećaj.

Briga ili krivnja vezana uz osjećaje druge osobe, a često i dobronamjerni porivi da utječemo da se druga osoba osjeća bolje, automatski znače da u tom trenutku dotičnu osobu ne doživljavamo kao odraslo, moćno biće, već kao dijete koje se ne može nositi sa životom i svojim osjećajima bez tuđe pomoći. Kako je naše društvo u prosjeku još uvijek relativno nezrelo, većini je ljudi ovo prihvatljivo, pa čak i poželjno, donoseći osjećaj olakšanja. No ako ste iskusili osjećaj da se netko tako postavlja dok vi to ne želite – sigurno ste na neki način osjetili da vas ta osoba potcjenjuje svojim nepovjerenjem u vašu snagu, koliko god možda dobronamjernim.

Preuzimajući odgovornost koja pripada drugome, oduzimamo toj osobi moć – šaljemo joj poruku da je ne smatramo dovoljno snažnom, zrelom i sposobnom. Ako smo skloni tome, u nekoj drugoj situaciji vjerojatno ćemo istu takvu poruku poslati sami sebi i očekivati da druga osoba preuzme odgovornost. Možda najefikasnija pomoć koju možemo dati drugome je prepustiti mu njegovu odgovornost, a time i moć – a jedna od najvećih usluga koju možemo učiniti sami sebi je u potpunosti prestati okrivljavati druge ljude ili vanjske okolnosti za ono što osjećamo, te odustati od uživanja u sažaljenju ili brizi drugih.

S druge strane, zdravo suosjećanje je poželjno i potrebno – razumijevanje druge odrasle osobe koja se bori sa sličnim problemima kao i mi sami, te pružanje podrške u njezinom nastojanju da ih iscijeli."

Ceo tekst ovde:
link


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 26, 2008 11:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
Vidim da se sprda s mojim mišljenjem o ljubavi a nitko još nije napisao "Ljubav je..." nego se samo filzofira, tak da ne znam jel da to shvatim ozbiljno...
"Ljubav" je smišljena riječ kojim se manipulira. Krenulo je od Crkve, prepostavljam, kad su počeli kontrolirati ljude tako da ih vjenčavaju. Inaće je to divan osjećaj, ali kao i orgazam nažalost ne traje vječno i fiziološki je.
Jednako kako je riječ "ljubav" dobila šansu kad je smišljena tako bi trebala dobiti i neka nova kojom bi se opisivalo ovo što se cijelo vrijeme u ovoj temi pokušava pripisati ljubavi...
Stvarno mi nije jasno kako toliko toga možete trpati na tu jednu riječ, odnosno, da toliko toga ona znači? Ona ima tu svoju ulogu u društvu da iskorištava jedan osjećaj koji čovjek proživljava (seksualno, da, s ciljem razmnožavanja)...

Nek mi netko reče kad je prvi puta korištena riječ "ljubav", ako je stara ko i ljudski rod onda sve povlačim. Ali ako je stara ko i Crkva onda ništ, ostajem pri svojemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 26, 2008 12:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
A ovaj isto govori o seksualnoj ljubavi kada kaze tu rijec ili?

Citat:
Jednako kako je riječ "ljubav" dobila šansu kad je smišljena tako bi trebala dobiti i neka nova kojom bi se opisivalo ovo što se cijelo vrijeme u ovoj temi pokušava pripisati ljubavi...


Zaboga, pa kad neko kaže "ljubav" razumljivo je u po kontekstu na što misli, nema potrebe izmisljati nove rijeci...

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 26, 2008 9:24 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Vidim da se sprda s mojim mišljenjem o ljubavi a nitko još nije napisao "Ljubav je..." nego se samo filzofira


Evo kratko i jasno:

LJUBAV = ZNANJE = SVJETLOST.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 26, 2008 10:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Mogu reći što ljubav nije:
-mržnja,patnja,tuga,ljubomora,zavist,posesivnost,egoizam,laž,jal,itd...tj. uzdizanje(nedjelovanje,skrivanje) samog sebe na štetu(svjesnu)drugog,....

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 27, 2008 9:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 13, 2007 7:00 pm
Postovi: 49
ljubav je vjecna, osjecas je iz centra kad plovis i stremis prema beskonacnosti i osjecas citavu kreaciju odjednom, sve volis i cinis jedno veliko beskonacno bice puno ljubavi.

kad volis nekog hoces proci citav svemir samo da budes snjim i volis ga.. sta je svemir za takvu ljubav.. mala stvar :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 27, 2008 10:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
Ljubav je sloboda.
Ne ono sto TI radis za nekoga ili NETKO za tebe, ljubav kada volis osobu radio onoga sto ona je, a ne radi mogucnosti sto moze biti...
-----------------------------------------------------------

http://www.youtube.com/watch?v=M4BOIyzMmsg

------------------------------------------------------

Ljubav je stanje Bića. Vaša ljubav nije izvana, nego duboko u vama. Nikada je ne možete izgubiti, a ona vas nikada ne može napustiti. Ne ovisi o nekom drugom tijelu, o nekom vanjskom obliku. U spokojstvu vlastite prisutnosti svoju bezobličnu i bezvremenu stvarnost možete osjetiti kao neočitovani život koji pokreće vaš tjelesni oblik. Tada taj isti život možete osjetiti duboko u svakom ljudskom biću i u svakom stvoru. Zavirili ste iza koprene oblika i razdvojenosti.
To je spoznaja jednote. To je ljubav.

-------------------------------------------------------

Jedna prekrasna prica na koju sam naišla...
*******************************************


Srce jednog čovjeka bilo je toliko prepuno ljubavi koju je osjećao, da se jedne noći dogodilo čudo. Promatrao je zvijezde i pronašao najljepšu zvijezdu, a njegova ljubav bila je velika toliko da se zvijezda počela spuštati s neba i uskoro se našla u njegovoj ruci. Tada se dogodilo drugo čudo - njegova duša stopila se s tom zvijezdom. Bio je beskrajno sretan i jedva je dočekao da se susretne sa ženom i spusti joj zvijezdu u ruke, da bi joj dokazao svoju ljubav. Tek što je spustio zvijezdu u njezine ruke, ona je osjetila tračak sumnje. Ta ljubav bila je jako neodoljiva, ali u tome trenutku zvijezda je skliznula iz njezinih ruku i razbila se u milijun komadića.


Sada jedan stari čovjek hoda svijetom zaklinjući se da ljubav ne postoji. A jedna prekrasna starica u svome domu čeka muškarca, tugujući za rajem što ga je nekada držala u rukama, ali ga je ispustila zbog jednoga jedinog trenutka sumnje. To je pripovijest o čovjeku koji nije vjerovao u ljubav
.


Tko je pogriješio? Želite li pogađati što je pošlo po zlu? Pogriješio je muškarac misleći da ženi može predati svoju sreću. Zvijezda je bila njegova sreća, a on je pogriješio stavljajući je u njezine ruke. Sreća nikada ne dolazi izvana. On je bio sretan jer je iz njega izvirala ljubav; ona je bila sretna jer je iz nje izvirala ljubav.
Ali tek što ju je on učinio odgovornom za svoju sreću, ona je razbila zvijezdu, jer nije mogla biti odgovorna za njegovu sreću.
Koliko god ga žena voljela, nikada ga nije mogla usrećiti, jer nikada nije mogla spoznati što se krije u njegovoj glavi. Nije mogla znati što on očekuje, jer nije poznavala njegove snove.
Ako uzmete svoju sreću i stavite je u nečije ruke, ona će se razbiti prije ili poslije. Ako svoju sreću pružite komu drugomu, ta je osoba uvijek može odnijeti. Ako sreća može doći samo iz vaše nutrine, a posljedica toga je vaša ljubav, to znači da ste vi odgovorni za svoju srećuu. Mi nikada nikoga ne možemo učiniti odgovornim za našu sreću, ali kada se u crkvi obavlja vjenčanje,
tada se najprije izmijene prsteni. Mi stavljamo svoju zvijezdu u ruke one druge osobe očekujući da će nas ona usrećili i da ćemo mi usrećiti nju. Bez obzira na to koliko voljeli nekoga, nikada nećete biti onakvi kakvima vas želi ta druga osoba.

To je pogreška koju najveći dio ljudi učini odmah na početku. Svoju sreću temeljimo na svome partneru, na taj način ne možemo uspjeti. Dajemo mnoštvo obećanja koja ne možemo održati, i time sebe predodređujemo za neuspjeh.
Na staziljubavi nema nikakvih ako; nema nikakvih uvjeta. Volim te bez ikakva razloga,bez ikakvih opravdanja. Volim te upravo takvu kakva jesi, a ti si slobodna da budeš takva kakva jesi. Ako mi se ne sviđaš, tada mi je bolje da pronađem
nekoga tko je sličniji mojoj slici. Mi nemamo prava mijenjati nekoga drugoga i nitko nema prava mijenjati nas. Ako se hoćemo promijeniti, to je zato što se želimo promijeniti jer više ne želimo patiti.


-------------------------------------------------

jedan covjek...

LJUBAV


Samo voli samo voli voli voli voli ... ljubav će te učiniti jakim. Ne ograničavaj svoju ljubav, prepuštaj joj se ... budi ljubavan ... voli sve oko sebe ... vraćaj se uvijek tom predivnom osjećaju ... ljubav doista daje krila ... a posesivnost te u zemlju zakiva. Nauči voljeti .... samo nauči voljeti i postat ćeš slobodan. Mi mislimo da znamo ali neznamo, uglavnom nitko nezna voljeti, neznamo razliku između ljubavi i žudnje, ljubavi i sebičnosti, pod ''ljubav'' često trpamo osjećaje koji nemaju ništa sa ljubavlju i onda postajemo zbunjeni, sluđeni, uplašeni, puni prjezira ali problem nije u ljudima oko nas, problem je u nama. Onaj tko doista voli ničega se ne boji. Nije lako dostići taj stadij u ljubavi a opet imamo li izbora? To je jedini cilj ... ljubav nije bol, ego je bol ... kada volimo kroz ego to je neznanje i bol mora doći da nas opomene da smo se odrekli ljubavi ... Tako svi ispaštamo ljubavne jade dok ne shvatimo da to nije ljubav, to je ego a njega se najteže odreći.

Umijeće odricanja od ega je najveće umijeće koje ljudsko biće uopće može savladati. To umijeće je cilj i smisao života. Samo kada smo bez ega možemo biti potpuno slobodni, nevezani, jednostavni i samo tada možemo potpuno voljeti ... To je sloboda! Ljubav nije bol, ljubav je sloboda

by goram

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 27, 2008 11:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
hvala sjemenka, ovo je stvarno prekrasno :love1:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 27, 2008 4:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Citat:
Ljubav nije bol, ljubav je sloboda

=D> 8)

nema se tu shta mesha-Ti jer i babe i zabe,i jabuke i krushke ,a i Sve ostalo je Ljubav :love3: :love5: :love3:

u svakom D postoji gomila lekcija zadatih da se u odredjenim zivotima/postojanjima nauche
u svakom D postoji jedna lekcija koja se provlachi kao lajt-motiv kroz sve lekcije,lekcija kojom se sazreva za sledeci D,kojom se maturira/diplomira/magistrira/doktorira :wink:
(hint - za ove diplome IQ nije relevantan :mrgreen: )
za ovaj, 3D ta Lekcija je Ljubav :love5:
vidim niko nije poneo sveske-vezbanke :lol: ,dobro je,i ne trebaju nam :mrgreen:
mada,chistoce srca :love5: radi,nije loshe kad se ovako chesto svashta trpa u pojam Ljubav,podsetiti se shta je praava ljubav:

"
UNCONDITIONAL LOVE

Love without condition


I love you as you are, as you seek to find your own special way to relate to the world. I honour your choices to learn in the way you feel is right for you.

I know it is important that you are the person you want to be and not someone that I or others think you 'should' be. I realise that I cannot know what is best for you, although perhaps sometimes I think I do. I have not been where you have been, viewing life from the angle you have. I do not know what you have chosen to learn, how you have chosen to learn it, with whom or in what time period. I have not walked life looking through your eyes, so how can I know what you need.

I allow you to be in the world without a thought or word of judgement from me about the deeds you undertake. I see no error in the things you say and do. In this place where I am, I see that there are many ways to perceive and experience the different facets of our world. I allow without reservation the choices you make in each moment. I make no judgement of this, for if I would deny your right to your evolution, then I would deny that right for myself and all others.

To those who would choose a way I cannot walk, whilst I may not choose to add my power and my energy to this way, I will never deny you the gift of love that God has bestowed within me, for all creation. As I love you, so I shall be loved. As I sow, so shall I reap.

I allow you the universal right of free will to walk your own path, creating steps or to sit awhile if that is what is right for you. I will make no judgement that these steps are large or small, nor light or heavy or that they lead up or down, for this is just my viewpoint. I may see you do nothing and judge it to be unworthy and yet it may be that you bring great healing as you stand blessed by the Light of God. I cannot always see the higher picture of Divine order.

For it is the inalienable right of all life to choose their own evolution and with great love I acknowledge your right to determine your future. In humility I bow to the realisation that the way I see as best for me does not have to mean it is also right for you. I know that you are led as I am, following the inner excitement to know your own path.

I know that the many races, religions, customs, nationalities and beliefs within our world, bring us great richness and allow us the benefit and teachings of such diverseness. I know we each learn in our own unique way in order to bring that love and wisdom back to the whole. I know that if there were only one way to do something, there would need only be one person.

I will not only love you if you behave in a way I think you should or believe in those things I believe in. I understand you are truly my brother and my sister, though you may have been born in a different place and believe in another God than I.

The love I feel is for all of God's world. I know that every living thing is a part of God and I feel a love deep within for every person, animal, tree and flower, every bird, insect, river and ocean and for all the creatures in all the world.

I live my life in loving service, being the best me I can, becoming wiser in the perfection of Divine truth, becoming happier in the joy of ...
Unconditional Love
Sandy Stevenson
"
nauchiti ljubiti bezuslovno, to je lekcija :wink:
sretno :love9:
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 27, 2008 5:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
nogard tvoj avatar mi je neki dan bio smjernica za neke odgovore :D :mrgreen: tnx za podsjetnik!

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 27, 2008 7:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Nesto sto sam najljepse procitala o ljubavi je bilo u jednoj knjizi od Boehme, mozda prevod nije bas najsavrseniji, jer se radi o simbolici, ide ovako

"Sirina ljubavi je kao I Bog sam;

Ona podize bice da bude veliko kao sto je sam Bog

spajajuci ga sa Izvorom.

Njeno velicanstvo je poput Bozijeg velicanstva.

Postoji amplitude srca koje je u ljubavi koja uvecava dusu da bude siroka kao sto je
cijela kreacija siroka.
Ovo ce bice dozivjeti nesto iza kompasa svih rijeci kad kruna ljubavi bude
uspostavljena u necijem srcu.
Njena snaga podrzava nebo I podize zemlju, njena mudrost je princip mudrosti svih
principa, mudrost nad svim mudrostima.
Ona je radnik svih stvari I vitalna energija koja se prozima kroz sve snage prirodne I super prirodne.
Ona je sila nad svim silama , i nista ne postoji sto moze zasjeniti snagu ljubavi ili odoliti njenoj velicanstvenoj moci.
Ako bice to nadje onda ce se bice naci u fontani odakle sve stvari prizilaze, u srz odakle sve stvari izviru, I kralj svih umjetnosti i velicanstvenog djela Bozijeg.
Budi tih i u molitivi da bi Um moga da se ukloni I nadje se ta dragocjenost, koja
svijetu izgleda kao nista, ali koja je djeci mudrosti sve na svijetu.
Put ljubavi je glupost svijetu ali djeci Bozijoj najveca mudrost; da ; najvece
bogastvo; da zivot to ne moze opisati niti jezik dati mu ime, sto ova goruca, sve prozimajuca ljubav Bozija je.
Ona je sjajnija od Sunca; sladja od ijedne stvari koja se zove slatkom; hranljivija od svake hrane; radosnija srcu nego vino, mnogo ugodnija nego sva ugodnost ovog
svijeta.
Onaj tko je ostvari u sebi je bogatiji od ijednog monarha na zemlji, I onaj tko je
osvoji je veci od ijednog Kralja I mnogo mocniji I apsolutnije nego I jedna zemaljska
snaga ili autoritet.
"

Da , svi mi znamo , sto bi trebala biti bezuvjetna ljubav, kako bi trebali postovati svaciju volju kao svoju , biti slobodan i dati drugima slobodi ali nam mentalno praktikovanje toga ne daje moc da bezuvjetno volimo, mora se roditi ta sila u nama da bi onda spontano osjecali i praktikovali tu bezuvjetnu ljubav kao nesto najnormalnije .
Nat,vjerovatno si to htio reci pod ovim da ucimo bezuvjetno voliti ili drugacije bi bilo da pripremimo sebe da se takva svjesnost, svjetlost,znanje , sila moze manifestirati u nama pa onda ce i sama ta rijec bezuvjetno uzgubiti smisao jer se to podrazumjeva i bez etikete i nema nicega drugog sem takve realnosti.

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 29, 2008 7:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Dobro, izuzmimo sada sve druge priče sa ovog foruma, denzitete, prosvetljenje..., i pogledajmo to sa aspekta jednog, u te stvari, neupućenog - "normalnog" čoveka, sa prosečnom inteligencijom (inteligencijom u najširem smislu reči, ne mislim na samo numeričku ili lingvističku koja se meri IQ testovima i merodavna je u edukacionim institucijuama). Recimo da taj čovek nikada nije čitao ili se interesovao za duhovnost, religiju, psihologiju... i da o njima zna sasvim prosečno, t.j. informativno. Konkretizujmo priču i zadržimo se na ljubavi...
Dakle, taj čovek se zaljubio po prvi put, o Bože, divnog li osecaja, sva čula su mu poludela, u oblacima je... Počinje da mašta o njoj, on zamišlja kako je drži za ruku, kako zaljubljeni šetaju u sutonu, kako se zaljubljemo gledaju satima, miluju... Zatim, posle nekog vremena, kada više nije mogao da spava od uzbuđenja, kada više nije mogao da prestane da razmišlja o njoj, on odlučuje da preduzme nešto u vezi sa tim. On počinje da posmatra njena kretanja i sve više i više se trudi da joj bude u blizini. On čeka, pažljivo posmatra i konačno, odlučuje da je došlo do pravog trenutka, on joj prilazi, ona mu pozitivno odgovara i posle nekoliko dana ili nedelja "opuštanja" neko od njih dvoje je napravilo prvi korak i najzad njihovoj relaciji dao pravu formu, formu ljubavne veze. O kako su oboje sada srećni, kako im je život lep i pun smisla, kako im je svaki trenutak u kome su skupa postao prelep a svaki u kome su razdvojeni predstavlja čekanje da se opet sastanu. U oblacima su... On o njoj misli kako je najbolja, najlepša, najplemenitija, najzgodnije naj...naj...sve naj na svetu...u njoj vidi majku svoje dece, svog doživotnog ljubavnika, svoje utočište u danima kada mu život nije naklonjen...on voli zemlju kojom ona hoda, vazduh koji ona diše, miris njene kože, kose, sjaj u njenim očima, ma sve, sve u vezi sa njom, svaki minut bez nje on oseća kao nedostatak vazduha, guši se, vazduh je loš bez njenih mirisa, bez njenog prisustva... Ona govori nešto slično o njemu... Još uvek nije ni pomislio na sex. Pored tako veličanstvene i beskrajne ljubavi sex zvuči prljavo i grozno, nema ni govora o sexu...kada za to dođe vreme, spontano i u pravom trenutku, desiće se, oni će voditi ljubav, biće to kruna njihove bliskosti, biće to njihova potpuna predaja jednoga drugome, nihov zavet, obećanje...
Sve je savršeno, već su prilično bliski, u stvari, oni osećaju da su potpuno bliski i osećaju potrebu da to krunišu, da naprave još jedan stupanj dalje u svojoj ljubavi. O tome ne razgovaraju, oni se vole pravom, istinskom ljubavlju i oboje se slepo zaklinju u nju, tako da oni osećaju potrebe i pogađaju misli jedno drugom. Prelepo letnje veče, on ju je odveo na romantičnu večeru a zatim su otišli kod njega. Sedeli su zaljubljeno se gledajući i uživajući u prisustvu onoga drugoga. Razmenjivali su najnežnije dodire i najsočnije poljupce, ali ovoga puta bilo je puno više leptirića koji su tako neodoljivo golicali da je oboje zaljubljenih želelo da sve više i više pojača taj osećaj, ali, takođe, i da ga nekako umiri, jer, iako prelep, bio je nesnosan i trošio im jako puno energije. Lagano poput letnjeg povetarca i sasvim neprimetno on je odvezao pertlu kojom se njena haljina držala oko njenog glatkog, mirisnog i vrelog vrata. Ljubio ju je, sve je neverovatno lepo. Neodlučno poput opalog lista koga blagi povetarac pokušava da pomeri, njena je haljina počela da otkriva njene prelepe, mlade grudi, prvi put pred njegovim očima. Nije mogao da sakrije zadovoljstvo koje je osetio u tom trenutku...sve je bilo savršeno, lepše od sna... te večeri je naš par krunisao svoju beskrajnu savršenu ljubav po prvi put vodeći ljubav. To nije bio sex, ni blizu, bilo je nestvarno, prelepo, bilo je...neopisivo.
Poenta je, bilo je! Trajalo je to neko vreme, a njihova veza još i duže, gotovo 2 godine posle kojih su shvatili da ipak nije sve savršeno, da je ipak sve bila iluzija, i kada su napokon sebi priznali da je njihovoj BESKRAJNOJ ljubavi ipak došao kraj. Posle tog kraha koji su, ipak, prihvatili manje više hrabro, oboje je zaključilo da ovaj put nije uspelo, ali da će sledeći sigurno. Posle nekoliko sledećih pokušaja, možda samo 2 ili 3, ili čak na desetine njih, kada su već prilično sazreli, možda čak i ostarili, prestali su verovati u ljubav. Neko od njih je možda, iz očaja ili možda potrebe da se ima neko, ili straha od samoće, zasnovao porodicu, odlučio da glumi sreću, sve okolo lagao da je zaljubljen, da voli, sve ostale ali sebe nije mogao (ili mogla).
Ovde vidimo, otprilike, jednu stereotipnu predstavu o ljubavi najvećeg broja ljudi. No, ako je sada analiziramo, ne kao naučnici ili gurui ili prosvetljeni ljudi, shvatićemo da je ona, ipak, samo iluzija. Šta je ljubav? Smešno je i postavljati ovakva pitanja kada znamo, da zvanično,niko nikada je nije definisao a da je ta definicija opste prihvacena, standardizovana. Dakle, ne znamo šta je ljubav. Pa kako onda znamo da ovo gore opisano nije ljubav? Ne znamo ni to, ali smo još kao mali naučili da prava ljubav mora biti beskrajna i postojana, to nam se svidelo i to smo, bez problema prihvatili. Ma ne samo da smo prihvatili nego više ne možemo a niti želimo da mislimo drugačije. Dobro, neka je tako. Pa zašto onda, gotovo ni jedan od pokušaja, ogromnog broja ljudi, nije bio uspešan, (kažem ,gotovo ni jedan, zato jer nekima uspe, neki spontano dođu do suštine, do prave ljubavi, možda su im okolnosti bile naklonjene ili zvezde). Možda zato što ovo ipak nije prava ljubav...pre bih je opisao kao zaljubljenost, zanesenost... U stvari, sve ovo gore navedeno je čista hemija, obična hemija, telesna privlačnost, seks i, gotovo, ništa više od toga. I ja sam bio poput ovde opisanog momka, u zabludi. Osećao nagone a mislio da su ljubav...,ne samo sam ih ja, uobrazivši, pogrešno tumačio. Sam sam sebe učinio slepim verovajući u iluziju koju sam, takođe sam stvorio, naravno pod uticajem ideja koje su od vani dopirale do mene. Kao što rekoh, to je samo hemija, ali ne neka mistična i šta ti ja znam kakva, već hemija ko hemija...proučite biologiju i shvaticete, gledajte nacionalnu geografiju i shvatićete...nagoni, hemijske reakcije, hormoni, još hemijskih reakcija, još nagona...zatim, zasićenje koje sada uslovljava sve slabiju reakciju... i tako do gašenja "ljubavi". A u stvari ni "lj" od ljubavi, već obična životinjska potreba za produženjem vrste. Pošto je samo delić vremena čovek proveo kao relativno civilizovan u odnosu na jako puno vremena kada je živeo kao životinja (da se tako grubo izrazim), u njegovim je genima zapisano da mora da oplodi što više ženki, a u genima žene da samo nađe jakog, sposobnog mužijaka koji će je oploditi i par godina štititi i hraniti dok dete ne poraste (2 do 3 god), to je upravo razlog zbog koga, takva ljubav, a to je i ova koju danas poznajemo, traje samo neko kraće vreme (dok traju i hemijske reakcije). Drugačije je nemoguće. Osim, ako se ne radi o pravolj ljubavi koja nema veze sa hemijskim reakcijama, ili bar ne spontanim, i koja nema veze sa sexom, odnosno, produženjem vrste. Nemojte me pogrešno shvatiti, ne kažem da ga ne treba biti, on je prirodna i normalna pojava i bez njega ne bismo postojali. Ono o čemu govorim je da ga ne treba mešati sa ljubavlju - a svi to radimo, i da ne treba da partnere prioritetno biramo prema seksualnim karakteristikama već prema njihovom intelektualnom/psihičkom ili duhovnom razvoju ako sam se dobro izrazio. Dakle, ne trebamo balaviti za nekakvom lepoticom ili lepotanom, već tragati za iskrenom, inteligentnom, nesebičnom, nesujetnom osobom koja će nas iskreno poštovati u svakom smislu, a ne posesivno držati kao seksualnog roba... Nadam se da shvatate...ponestaje mi strpljenja da kucam na tastaturi... Ono što je poenta je to, ako vas neko gleda zaljubljeno, sa sjajem u očima i čuva kao malo vode na dlanu trenutno, a ljubomoran/na je na sve i svja, pri tom ga/je ne interesuje vaše mišljenje ni o čemu, pravi se da sluša da bi vas time još više kupio/la, uživa u seksu sa vama...ne budite u zabludi, ne radi se o ljubavi, već hemiji, sexu, a to će neminovno brzo proći. Kakosu hormoni, u stvari, droga, vi ćete iz veze u vezu uletati sa iluzijom ljubavi, a u stvari ste narkoman, koji stalno traži još i još... Naučite li da nekog iskreno poštujete, da poštujete njegov um, njegova dela, njegovu pojavu, a da pri tom ne osećate posesiju, želju da tu osobu posedujete, da polažete prava na nju, da je podčinite i zauvek zadržite, naučite li da se dajete, da ulažete energiju, da iskreno slušate, onda vi zaista volite. Ako vas ta osoba ne privlači naročito fizički, verujte to nije važno, nemojte sebe ograničavati na samo nagonsku privlačnost jer se možda vaš pravi partner krije iza sasvim prosečnog, pa čak i ispodprosečnog izgleda. U ljubavi ne treba tražiti svoju sreću, sreća je pitanje vašeg odnosa sa samim sobom i sa spoljšnjim svetom , dakle lično ste vi odgovorni da li ste ili niste srećni i ni jedan vam partner to ne može promeniti. Dok to ne shvatite vi i dalje nećete znati šta je prava ljubav, bićete nesigurni i u vezama ćete biti posesivni i ljubomorni. U početku ćete biti radosni ali će to ubrzo proći, a posle svakog dobitka gubitci su još bolniji, a nesreća još veća... Ako ste srećni stalno i bezobzira na to kakvi su drugi prema vama, onda ste i istinski srećni. Isto kao što se mešaju ljubav i zaljubljenost, tj sex, isto se tako mešaju sreća i radost. Radujemo se kada imamo dobru vezu, i ne radujemo se kada ona pukne, ali smo svo vreme srećni...
Zaista sam izgubio strpljenje da dalje pišem, danas, ali se nadam da sam bar do nekle uspeo da izrazim svoje stavove i aspekte o ovoj temi.
Mislim da su dela Paula Koelja jako inspirativna kada se o ovoj temi radi. Takođe tu je i stručnije delo Skota Peka (Puta kojim se ređe ide...), kao i mnoga druga dela koja možete pronaći i na ovom forumu...
U ostalom ljubav se uči, dete ga počinje učiti od majke, pa nastavlja...U koliko ga pogrešno nauči tu počinju njegove/naše muke.
Dobro, do sada niko nije dao, osim Jacka, definiciju ljubavi, opširniju ali konkretnu. Pa mogli da pokušamo da je definišemo,a?
U ostalom, možemo prihvatiti da je ljubav hemija. Ali, onda moramo prihvatiti i činjenicu da takva ljubav ima svoj vek trajanja koji je prilično kratak...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 29, 2008 7:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
I da, ja se potpuno sla\em sa definicijom:
LJUBAV = ZNANJE = SVJETLOST,
i potpuno je razumem. Nisam još uvek stigao da pročitam celu temu, ali ovako koko sam je preleteo, čini mi se da se ni jedna devojka ne slaže sa ovim, možda zato što to romantiku stavlja na neko drugo mesto i distancira je od ljubavi. Dok se dosta muških članova sa njom slaže. A možda sam samo požurio sa ovim komentarom. Sve u svemu, ako ova predstava ne bude opšte prihvaćena neće imati smisla :D pa ćemo morati da prihvatimo da je LJUBAV=HEMIJA, ali onda i da prolazi...
Pozzz

Edit:
Ispravka - Sjemenka , Sofija i Arja... moje izvinjenje [-o<
Sjemenka... tvoj, gore post je, meni, odličan
Arja, takođe! To što si ti citirala, to je bila moja cena, ma ko u tom primeru sam se ponašao a i takve partnere imao :mrgreen:

Ako odem da kupim kantu za vodu, i oni mi prodaju kantu i garantuju da je od nerđajućeg materijala, i savršrno neuništiva, ja očekujem da ću sa njom da zalivam cveće ( :mrgreen: ) do kraja života. Ako kanta procuri za 2 godine, onda nešto nije u redu sa njom, znači da sam slagan, stvroili su mi pogrešnu predstavu o kanti kao neuništivoj da bi mi je uvalili i uzeli pare, izmanipulisali su me :evil: ...
Eh tako je to i sa ljubavlju... Ma kakvi... i sa prijateljstvom itd...

Platonska ljubav=idealna ljubav=svetlost=znanje=istina....
Ljubav=biologija=hemija=traje dok se receptori ne zasite (genetska ljubav)...
Što ima smisla samo ako prihvatimo Platona :mrgreen:
Inače, neki su tvrdili da se rečju ljubav manipuliše... hmmm... :-k , pa da... ali kako možemo znati ko ju je prvi upotrebio i u kom kontextu? Pa nikako... vremeplov još nemamo... a i da ga imamo... čekao bi nas veliki posao :mrgreen: ...
Ali za mene kao praktičara i poštenjačinu ( :mrgreen: ) pali samo kanta koja drži vodu... šta će mi radnje koje prodaju falš robu svojim lažima kroz extra marketing, no, no... Nudio si mi neuništivu kantu, molim lepo... ja želim da ona to i bude :mrgreen:

PozZz


Zadnja izmjena: baki; pet jul 17, 2009 11:06 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz