Sada je: ned jun 16, 2024 9:20 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 39  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet feb 09, 2007 8:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
RA materijale imate na Jackovoj stranici:

http://www.val.hr/znanje/znanje.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 09, 2007 12:56 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
A i u Download materijala... već odavno.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 09, 2007 2:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
7. Denzitet - SVE što jest, odnosno Primarna Kreacija. Neko ga zovu Bog ili tako nešto, ali mi svi smo dijelovi 7. denziteta. Činimo ga kao djelići ukupne kreacije.


Nismo delici, mi jesmo 7. denzitet.

Citat:
- Ako je ovo drugo; da li to znači da čemo biti manje mi nego što smo sada?


A sta smo sada?


Citat:
- Da li mi možemo uopće «ikada» prestajati bivati ?


Ne, cak to kazu i religije.

Citat:
- Da li je 7. denzitet potpun za svakoga od nas ako i iti jedan od nas nije prešao u 7 . denzitet ( nivo svijesti ) ?


Ne


Citat:
Da li je «malo» dosadno kad znaš SVE ?


Kada znas, mozda jeste dosadno, ali kada jesi sve, onda sve i mozes, znaci nije.


Citat:
- Da li imamo pravo «RESETIRATI» ovaj ciklus «materijalnog svemira» sve dok i posljednji od nas ne pređe u 7 . denzitet ?


Pu, pu, pu ne daj boze.


Citat:
- Šta je ustvari «Veliki prasak»( engleski; Big bang ) ?


7. denzitet :glasses7:

To su moja razmisljanja, a ti ih naravno uzmi sa rezervom pa razmisli sam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 10, 2007 3:52 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 1:50 am
Postovi: 1
odzvanjajuće zdravo. par dana tek listam ovaj forum, a ovako - ulogiranog, zanima me (možda sam previdio informaciju + ako sam offtopičan, isprika) ima li netko/negdje link za Gurdieffljevu "Beelzebub’s Tales to His Grandson" u pdf-u. hvala unaprijed.

tretjedenzitetski odoh...zasad

_________________
nAraNča sAdrŽi OgroMnoG cRva i vRLo mALo oStaLoG


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 17, 2007 10:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
- O bjašnjenje riječi ; resetiranje. -

- Riječ uvezena iz engleskog jezika ( nema je u riječniku ) a znači; ugasiti nešto ( npr neki stroj,pogon,program,kompjuter i slično itd ) radi ponovog pokretanja tog istog na novo i od početka.

- Dakle "RESETIRATI" ne znači; ugasiti i točka, nego ugasiti ( poništiti ) ali radi ponovnog pokretanja.

- Resetirati= ugasiti kao bi se moglo nanovo pokrenuti.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 17, 2007 10:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Veliki prasak
http://hr.wikipedia.org/wiki/Veliki_prasak

Po teoriji Velikog praska (eng. Big Bang), svemir se prije (prema posljednjim istraživanjima) 14-15 milijardi godina počeo širiti iz točke neizmjerne gustoće, te se nastavio širiti do danas.
Velikim praskom naziva se događaj stvaranja svemira. Važno je razumjeti da Veliki prasak nije nikakva eksplozija u "središtu svemira" (svemir nema središte!) već sam događaj stvaranja prostora, vremena, materije i energije. Svemir se nakon Velikog praska počeo širiti i širi se i danas. Sa širenjem prostora, materija se razrjeđivala, svemir se hladio i mijenjao: od homogene "juhe" vrućih, nama danas uglavnom nepoznatih čestica, do današnjeg hladnog svemira s milijardama galaksija.

Sam trenutak stvaranja i kratak period od 10-44 sekundi nakon stvaranja još uvijek su izvan domašaja znanosti.

Svemir je u 10-34 sekundi narastao od 10-15 m do veličine deset milijuna promjera sunčevog sustava. U ovoj epohi nastaje mala asimetrija između materije i antimaterije, koje će se kasnije uglavnom poništiti, no mali višak materije stvoriti će današnji svemir.

Tri minute nako Velikog praska, pri temperaturi od 109 K stvaraju se jezgre atoma deuterija - deutroni, nakon čega nastaju jezgre elemenata težih od vodika, uglavnom helija.

Oko 300 000 godina nakon Velikog praska, pri temperaturi od 3000 K, svemir postaje proziran. Elektroni se s protonima vežu u vodikove atome, koji su električni neutralni, pa svemir postaje proziran za fotone. Svjetlost koja nam dolazi sa "rubova" svemira krenula je na svoj put prema nama u vrijeme zadnjih raspršenja fotona na 3000 K.

Milijardu godina nakon Velikog praska, počinje epoha formiranja galaksija, temeratura je pala na 18 K. Početne nehomogenosti, iako vrlo male, prouzročile su tijekom milijarde godina grupiranje tvari u nakupine - preteče protogalaksija. Od najgušćih područja nastaju prve zvijezde, od kojih one najmasivnije vrlo brzo eksplodiraju kao supernove. Svemir se nastavlja hladiti sve do današnje temperature od 2.7 K.

Hubbleov zakon

Edwin Hubble otkrio je 1929. proporcionalnost između udaljenosti pojedine galaksije i brzine kojom se ona udaljava od nas. Ta se proporcionalnost naziva Hubbleov zakon. Ova proporcionalnost navodi na zaključak da je svim galaksijama trebalo podjednako vremena za pomak od početne pozicije do današnjeg položaja. Svemir je, dakle, jednom bio sažet u točku i od tada se širi.

U trenucima nakon Velikog praska, svemir je bio vruća mješavina raznih vrsta čestica. Kako se svemir hladio, barionske čestice, kao što su elektroni, protoni i neutroni, počele su se vezivati u atome, većinom vodika i helija.

Deuterij je stabilni, neradioaktivni izotop vodika, a njegova jezgra se sastoji od jednog protona i jednog neutrona. Atomska masa mu je 2.104. Ova je čestica iznimno "krhka" - poznato je da ne nastaje u nuklearnim reakcijama u jezgrama zvijezda, već se tamo samo razara. Deuterij je moguće pronaći samo u međuzvjezdanoj materiji koja još nije prošla kroz ciklus života neke zvijezde. Prisustvo deuterija je još jedan dokaz da su laki elementi nastali nakon Velikog praska.

Gledajući sve dublje u svemir ujedno gledamo sve dalje u prošlost.

Kao ni sve druge znanstvene teorije, ni Teorija velikog praska nije nepogrešiva ni sveobuhvatna. Iako spomenuti dokazi podržavaju teoriju, neke nepoznanice još uvijek postoje. Četiri su osnovna problema vezana uz ovu teoriju: nedostatak antimaterije, formiranje galaksija, budućnost svemira te uvjeti "prije" Velikog praska.

Zašto je tako malo antimaterije u svemiru?

Neravnoteža je morala postojati prije razdoblja materije. Nekoliko je mogućih razloga za to: ili je svemira započeo s viškom materije, ili je antimaterija odvojena u neki drugi dio svemira, ili (najvjerojatnije) je neki nepoznati proces stvorio višak materije.

Kako su se galaksije uspjele formirati u tako kratkom vremenu?

Proces formiranja galaksija je usko vezan uz proces stvaranja atoma koji se dogodio oko 500 000 godina nakon Velikog praska. Prije stvaranja atoma, kontinuirano sudaranje fotona i čestica u ranoj plazmi stvaralo je pritisak koji je sprečavao okupljanje materije u veće nakupine. Nakon stvaranja atoma svemir postaje proziran za zračenje te ono više ne raspršuje materiju. Gravitacija napokon dolazi od izražaja te se atomi počinju skupljati u sve veće i veće konglomeracije. Proces počinje s dva atoma koji se slučajno nađu u blizini te se, zbog gravitacije, još više približe. Takva mala nakupina svojom naraslom gravitacijskom silom postaje uzrokom lančanog procesa koji na kraju vodi do formiranja galaksija i skupova galaksija.
Problem je u tome što za dovršenje tog procesa nije dovoljno ovih 10-15 milijardi godina na koliko se procjenjuje starost svemira. Pored toga, ako nakupina atoma u nekom vremenu ne uspije dosegnuti određenu kritičnu masu, širenje svemira će odnijeti okolnu materiju izvan njenog dosega i tako zaustaviti proces. Jedino moguće objašnjenje ove zagonetke je postojanje nekog nepoznatog procesa koji bi stvorio nakupine materije prije ere stvaranja atoma. Za sada nam nije poznat nijedan takav proces.

Hoće li se svemir zauvijek širiti?

Hoće li se svemir zauvijek širiti ili će se nakon nekog vremena početi sažimati? Odgovor na ovo pitanje ovisi o masi svemira, što je teško procijeniti s obzirom da sva masa nije vidljiva.

Što se događalo neposredno prije Velikog praska?

U znanstvenim okvirima nemoguće je točno odgovoriti na ovo pitanje. Velikim praskom nastali su prostor i vrijeme kakve poznajemo: ne možemo saznati što se događalo "prije" toga.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Veliki_prasak

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 25, 2007 9:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1200
Spyro,

nisi li otvorio topic o 7 denzitetu?

Ako te zanima kozmologija (osim one kontrolnog sistema koju nazivaju veliki prasak) preporučujem:

http://www.holoscience.com/
- izvrsni članci i news- ovi


http://www.kronia.com/home.html
- malo se teže za snaći i izvući info, ali vrijedi pokušati ako imaš volje i vremena

http://www.electric-cosmos.org/introduction.htm
- izvrsno!

Zemlju ne čini samo kugla, ova naša Zemlja meni puno istinskije izgleda kad se gleda kao cjelina s njenim energetskim - magnetskim poljem.

slika

slika


Tada je puno lakše i (čak ide samo od sebe) ne samo prihvatiti, već i pojmiti, da i mi živimo u jednom drukčijem tijelu od ovog fizičkog. I možda se rodi pitanje kako "izgleda" takvo energetsko tijelo Sunca, cijele naše galaksije, univerzuma? A da ne govorim o nekim drugim "tijelima" koja idu "dalje" od toga. I gdje je zapravo granica koja sve spaja ili razdvaja.
Materijalni svemir gledan sa ove bliske energetske točke koja je tek elektro-magnetska po prirodi, a ograničen samo na naš dio sunčevog sistema pokazuje jednu zanimljivu stvar: sunce i zemlja se dodiruju jer sunčev energetski (magnetski) "vjetar" doslovce dodiruje zemljinu magnetosferu. A na jednoj drugoj razini, mi jesmo nedjeljivi dio sunca, nedjeljivi dio galaksije, nedjeljivi dio cijelog svemira - možda smo to u 7 denzitetu, možda negdje drugdje - u nekoj tajanstvenoj tajni.
Ne mogu a da se ne složim s Formicom u jednom drugom topicu - ne mogu a da se ne divim veličanstvenosti svega ovoga.
A ovo što sam ovdje pokušala navesti je tek zrnce pijeska, kap u oceanu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 26, 2007 12:35 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub sep 09, 2006 10:07 am
Postovi: 4
Kako je moguce da se nauce sve lekcije i prijedje u 7 denzitet kada postoji beskonacno mnogo lekcija zbog beskonacnog univerzuma?.....teorija pada u vodu.

Iz mog znanja, 7 denzitet nije kraj vec kolektivna svijest kreatora ovog naseg univerzuma......


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 26, 2007 12:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Citat:
Kako je moguce da se nauce sve lekcije i prijedje u 7 denzitet kada postoji beskonacno mnogo lekcija zbog beskonacnog univerzuma?.....teorija pada u vodu.


- To si dobro primjetio, ... zato ja i "mislim" da je budučnost beskonačna i nepredvidiva i da smo mi kao "individualne duše" besmrtni. -

... ipak kad se svi koji smo trenutno u ovom "materijalnom svemiru" otrijeznimo možda če taj "materijalni svemir" pasti u vodu :mrgreen:

... ili možemo i ovako postaviti stvari ; onog trena kad se ja otrijeznim sva materija "pada u vodu" i umijesto da ona kreira mene ja ču kreirati nju isto onako kao što čovjek koji radi glinene posude oblikuje glinu svojim rukama i svoju vlastitu ideju/viziju pretvara u materijalnu stvarnost, ... ili je čak neću niti kreirati upravo iz razloga što sam je prevazišao i postala mi je dosadna.

... ne znam :roll:

... istina je koliko i ljudi a činjenice su nešto drugo.

... a činjenica je da sve postoji samo zato što ja to gledam ( osjećam itd ).

... a opet ne mogu vidjeti ono što ne postoji.

... a ni onaj drugi ne može vidjeti ono što za njega ne postoji.

... a nešto postojati mora kako bi se to dvoje pronašlo i igralo zajedno jer igre tipa "Pale sam na svijetu" i nisu baš zanimljive pogotovo jer ti je poznat kraj. Dooosaaadnooooooo.......#-o

... a to nešto bi mogao biti upravo "materijalni svemir".

... sad je samo pitanje šta je bilo prije ?

... a s obzirom da smo "besmrtni" period od 15- ak miljardi godina i nije nešto pa je pitanje i šta je bilo prije toga prije ?

... a možda je to stanje između 7.denzitet !

... a možda i nije ! :mrgreen:

Citat:
Iz mog znanja, 7 denzitet nije kraj vec kolektivna svijest kreatora ovog naseg univerzuma......


... pa sad kad sve zbrojiš... ima i tu nešto.

:D :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 26, 2007 4:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Kako je moguce da se nauce sve lekcije i prijedje u 7 denzitet kada postoji beskonacno mnogo lekcija zbog beskonacnog univerzuma?.....teorija pada u vodu.


beskonacno mnogo se i uci, ne postoji nagrada, lekcije su put do znanja koje je put do samog tebe.


Citat:
Iz mog znanja, 7 denzitet nije kraj vec kolektivna svijest kreatora ovog naseg univerzuma......


Otprilike......a kraja nema......sve se vec zavrsilo i tek treba da pocne,a u medjuvremenu traje punom parom, bas kao i vreme ili prostor, sve je sada i svugde je bas ovde i sve je samo 7. denzitet, jedan univerzum i bezbroj u isto vreme, i kroz sve to prolazi nasa svest, koja to sve spaja i stvara i koja je 7. denzitet.Ovo sto sada citas napisao si bas ti, jer smo svi mi 7. denzitet i svi smo jedna i bezbroj dusa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 09, 2007 2:40 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon mar 05, 2007 12:22 pm
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
spyro je napisao/la:
Veliki prasak
http://hr.wikipedia.org/wiki/Veliki_prasak

Citat:
Po teoriji Velikog praska (eng. Big Bang), svemir se prije (prema posljednjim istraživanjima) 14-15 milijardi godina počeo širiti iz točke neizmjerne gustoće, te se nastavio širiti do danas.
Velikim praskom naziva se događaj stvaranja svemira. Važno je razumjeti da Veliki prasak nije nikakva eksplozija u "središtu svemira" (svemir nema središte!) već sam događaj stvaranja prostora, vremena, materije i energije. Svemir se nakon Velikog praska počeo širiti i širi se i danas. Sa širenjem prostora, materija se razrjeđivala, svemir se hladio i mijenjao: od homogene "juhe" vrućih, nama danas uglavnom nepoznatih čestica, do današnjeg hladnog svemira s milijardama galaksija.



IZ ČEGA? Odn u čemu je bila ta tačka neizmerne gustoće?

Citat:
Otprilike......a kraja nema......sve se vec zavrsilo i tek treba da pocne,a u medjuvremenu traje punom parom, bas kao i vreme ili prostor, sve je sada i svugde je bas ovde i sve je samo 7. denzitet, jedan univerzum i bezbroj u isto vreme, i kroz sve to prolazi nasa svest, koja to sve spaja i stvara i koja je 7. denzitet.Ovo sto sada citas napisao si bas ti, jer smo svi mi 7. denzitet i svi smo jedna i bezbroj dusa.


Ja bih se u velikoj meri složio sa ovim. Jer možda smo mi ustvari samo jedan deo Tvorca u smislu njegovog tela ili već čega (ko zna šta naši atomi misle o nama verovatno smo mi za njih Tvorac) ako smo mi i ovaj naš 3denzitet (lako moguće) mu dodjemo kao npr jetra i težimo da postanemo srce ili um (Tvorac). Pa kada postanemo svesni ko smo u stvari shvatimo da ustvari nismo Tvorac nego deo jetre nekoga za koga opet mislimo da je Tvorac i tako u krug. Greysi, Reptili i ostali su ko zna sta sto se pojavljuje u nama samima i kozna kakve tripove imaju nase celije atomi neutroni.... kada se napijemo, povredimo, primimo neku injekciju ili nam uleti neki virus iz vazduha (NLO).........

Sve u svemu procitao sam svako slovo u ovoj temi i slazem se sa vecim delom napisanog texta, Siguransam da vecini od nas je krajnji cilj KONACNA ISTINA a kako to postici. Biti OPD, doci u 4,5,6, den. nije samodovoljan cilj odn cilj koji nije u sluzbi i nesluzi za ostvarenje viseg cilja jer je krajnji cilj spajanje sa beskonacnom inteligencijom, Tvorcem.... sto je onda samo po sebi OPS. Tako ispada da je cilj biti OPD ustvari sredstvo za ostvarenje višeg cilja što ga čini OPS.

POZDRAV SVIMA KOJI TEŽE DA SE SPOJE SA KONAČNOM ISTINOM ALI BUDITE SVESNI DA JE TO NE SAMO NA KRAJU VEĆ OD POČETKA OPS

_________________
"Ne spavaj , nego radi, dok je dan jer kad noc dodje vise nece biti vremena "
Isus Hrist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 10, 2007 6:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Sve u svemu procitao sam svako slovo u ovoj temi i slazem se sa vecim delom napisanog texta, Siguransam da vecini od nas je krajnji cilj KONACNA ISTINA a kako to postici. Biti OPD, doci u 4,5,6, den. nije samodovoljan cilj odn cilj koji nije u sluzbi i nesluzi za ostvarenje viseg cilja jer je krajnji cilj spajanje sa beskonacnom inteligencijom, Tvorcem.... sto je onda samo po sebi OPS. Tako ispada da je cilj biti OPD ustvari sredstvo za ostvarenje višeg cilja što ga čini OPS.

POZDRAV SVIMA KOJI TEŽE DA SE SPOJE SA KONAČNOM ISTINOM ALI BUDITE SVESNI DA JE TO NE SAMO NA KRAJU VEĆ OD POČETKA OPS


Pa, eto... ipak nije. 7 nivo nije niti OPS niti OPD. Zašto?

Zato što ako si SAM ( jedini, jedan, unija svega ) to znači da nema drugih i da nemožeš biti ni OPS ni OPD jer nema odnosa sa DRUGIMA. OPS ili OPD znači opredjeljenje prema, tok energije prema nekomu/nečemu. Ako je SVE dio tebe, ti nemožeš biti opredjeljen prema drugom ( jer nema drugih ), ali ni prema sebi jer ne oduzimaš drugome energiju ( jer drugi ne postoje ).

Trebali bi bolje proučiti koncepte OPD/OPS i što to u stvari znači, a ne sve gledati našim 3D očima. Da, to izgleda kako si napisao iz naše perspektive, ali iz prespektive 7D to nije ni najmanje tako. Vidiš sad? Zamisle sebe kao cjelokupnost svega i zapitaj se ima li drugih. Nema. Sve je ti. Nema odnosa sa drugima. Nema krađe energije, niti ju je potrebno drugima davati. Nema dualiteta. Nema polova. Sve je to jedno, unija...

Nadam se da je sad jasnije... hehe.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 15, 2007 11:38 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon mar 05, 2007 12:22 pm
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
Citat:
Pa, eto... ipak nije. 7 nivo nije niti OPS niti OPD. Zašto?


slazem se da 7 den nije ni OPS ni OPD ali sve do njega je u principu OPS jer sve sto radis bilo da si orjentisan prema sebi ili drugima radis radi zadovoljenja odnosno ostvarenja svog cilja. a to je da se resis te klasifikacije OPS/OPD da postanes jedno.

_________________
"Ne spavaj , nego radi, dok je dan jer kad noc dodje vise nece biti vremena "
Isus Hrist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 16, 2007 6:00 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
ali sve do njega je u principu OPS jer sve sto radis bilo da si orjentisan prema sebi ili drugima radis radi zadovoljenja odnosno ostvarenja svog cilja


Nije. Samo od 1-3, u 4. biraš opredjeljenje, 5 je neutralan, i/ili postoje u nekim oblicima ( manifestiraju se ) u oba OPD i OPS. Šesti je isključivo OPD, ali postoji misaoni centar OPS radi balansa.

Ovo je jednostavno opisati baš kao kad ribi opisuješ tehnologiju izrade automobilskog motora... otprilike.

#-o

:wink: :mrgreen:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 17, 2007 5:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Napisao Ghost Rider ko zna otkad, ali ja procitao sada :mrgreen:


Citat:
Kako to da se čovečanstvo približava trenutku prelaska u 4. denzitet, ako svi denziteti postoje istovremeno i na ovom mestu, kao paralelni svetovi?


Da, ali tek sada cemo dobiti i sansu da ih postanemo svesni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 17, 2007 1:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri mar 14, 2007 7:04 pm
Postovi: 46
Vrijeme prelaska se očito bliži jer događa se sve više čudnih i "neobjašnjivih" stvari,ali večina ljudi ih ne primječuje ili ih ne želi primjetiti.
Zato mi je drago što na ovom forumu ima i drugih koji slično misle i da nisam jedini,jer kad spomeneš ovakvu temu ljudi te gledaju s nevjericom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 12, 2007 7:55 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Pozdrav Arja! - nadam se da još uvijek čitaš
U Ra materijalu Ra navodi malu varijantu podjele denziteta, koja, po meni, donosi upravo ovo što si ti navela. 7d je to što ti nazivaš međustupnjem - Ra to naziva gateway (kapija, prolaz) u oktavu. A oktava je nešto što izmiče i tom kanaliziranom entitetu i naziva to jednostavno - misterija, tajna.


Pozdrav, sen-sei! Sedam denziteta jedne oktave hehe. Malo su mi se slozile kockice a i citala sam u medjuvremenu. :wink: Tada mi je to samo palo na pamet.

Ali sta je interesantno: u ocitavanju arhetipskih praslika kao i u alhemejskoj simbolici postoji stalno i prilicno misteriozno kolebanje izmedju broja sedam i broja osam u stupnjevima ... ’ajd da to nazovemo inicijacijom. U obrascu razvitka.
Takodje postoji prilicno misteriozno kolebanje izmedju broja tri i cetiri kao arhetipa ispoljavanja Totalnosti/Jastva/Bivstva, kako to ko vec voli da zove. Odnosno, priroda, nase nesvesno, daje prednost cetvorci, nasi koncepti trojci. Totalnost covekove psihe pokazuje teznju da se ispolji u vidu cetvorstva.

Bas kao cetiri vrste cestice-talasa (odnosno cestice koje nisu materijalne cestice), mala porodica, koja prenosi cetiri osnovne sile. Od ovih cestica samo graviton jos nije otkriven, mada su fizicari sigurni da se negde krije. 8) Takodje, moj drugar, fizicar, tvrdi (mada to meni nije nimalo jasno) da se prve tri sile, elektromagnetska, jaka i slaba nuklearna, mogu svesti na jednu, i da se jos samo gravitaciona sila opire uklapanju u ovo jedinstvo.
:-k

Samo primedba, bila mi je interesantna ova paralela izmedju mistike stare alhemije, ocitavanja prirodnih procesa naseg nesvesnog i fizike.

Moram samo primetiti da ovaj Univerzum ima odlican smisao za humor! 8)
Da metafizika postane nasa prava nauka :!:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 12, 2007 8:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
samo da nastavim ovaj humorni dio.. u glazbi tocnije melodiji ili jos tocnije prirodnim ljestvicama svakog tona opce je poznato da su te "slabe" granice ili blizi prijelaz bas izmedu 3. i 4. odnosno 7. i 8.

da pojednostavim..na klaviru imamo oktavu! osam tonova s polustepenima (polutonovima) izmedu 3. i 4. odnosono 7. i 8.

dakle zanimljivo

ja bi tu povuko paralelu da je sve u univerzumu i denzizetima harmonicno!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 12, 2007 9:18 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Super, to nisam znala. :thumbup:

Kao Visna, Bog cetiri lica i triju koraka.

Kao tri … ups cetiri dimenzije naseg vreme/prostora.

Citat:
ja bi tu povuko paralelu da je sve u univerzumu i denzizetima harmonicno!!!


Da. A nema harmonije bez kontrapunkta. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 14, 2007 9:31 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon mar 05, 2007 12:22 pm
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
beLIEve je napisao/la:
samo da nastavim ovaj humorni dio.. u glazbi tocnije melodiji ili jos tocnije prirodnim ljestvicama svakog tona opce je poznato da su te "slabe" granice ili blizi prijelaz bas izmedu 3. i 4. odnosno 7. i 8.

da pojednostavim..na klaviru imamo oktavu! osam tonova s polustepenima (polutonovima) izmedu 3. i 4. odnosono 7. i 8.

dakle zanimljivo

ja bi tu povuko paralelu da je sve u univerzumu i denzizetima harmonicno!!!



polutonovi postoje izmedju SVIH tonova osim 3 i 4, i 7 i 8, C-Cis, D-Dis, E - F, Fis, G-Gis, A-B, H - C
tako da se sve izmedju utapa jedno u drugo osim 3 i 4, i 7 i 8 gde je prlaz vrlo jasan i ostar

_________________
"Ne spavaj , nego radi, dok je dan jer kad noc dodje vise nece biti vremena "
Isus Hrist


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 39  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz