Sada je: ned jun 16, 2024 9:49 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 39  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned apr 15, 2007 11:02 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Takodje, moj drugar, fizicar, tvrdi (mada to meni nije nimalo jasno) da se prve tri sile, elektromagnetska, jaka i slaba nuklearna, mogu svesti na jednu, i da se jos samo gravitaciona sila opire uklapanju u ovo jedinstvo.


Čitam ovo i padne mi na pamet da sam negdje u Kasiopejskim transkriptama pročitao da je gravitacija - svijest 7. denziteta.

I sad mi je pao na pamet sljedeći koncept: postoje gravitacija i EM sila, kao dvije osnovne, međusobno isprepletene, sveprisutne sile. Gravitacija ( kako ju mi vidimo i percipiramo ) jest dio tih sila koje se odnose na materijalan svemir i egzistenciju i da je privlačna sila gravitacije "bog" u materijalnom univerzumu. A elektromagnetska sila je, paralelno, "bog" u eteričkom univerzumu. I kako je sve materijalno i eteričko međusobno isprepleteno, tako su i materijalan i eterički univerzum isprepleteni.

Ne može jedno bez drugog i obratno.

Te sile se različito manifestiraju na različitim nivoima denziteta i entiteti koji su na različitim stupnjevima svijesti - različito "vide", odnosno osjećaju te sile.

Eto, ovo je samo moja percepcija...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 15, 2007 11:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
slika

Citat:
I sad mi je pao na pamet sljedeći koncept: postoje gravitacija i EM sila, kao dvije osnovne, međusobno isprepletene, sveprisutne sile. Gravitacija ( kako ju mi vidimo i percipiramo ) jest dio tih sila koje se odnose na materijalan svemir i egzistenciju i da je privlačna sila gravitacije "bog" u materijalnom univerzumu. A elektromagnetska sila je, paralelno, "bog" u eteričkom univerzumu. I kako je sve materijalno i eteričko međusobno isprepleteno, tako su i materijalan i eterički univerzum isprepleteni.


- Pročitao ovo tvoje pod citirano , pa možda slika malo pomogne. Ne mora biti da je baš tako , ali eto malo da i ja dodam doprinos temi. ok . -

- PS - naziv slike je inaće : "Zemljin omotać" ( ma što god to bilo , tj znaćilo ) !!! -

- :mrgreen: :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 15, 2007 1:33 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Gravitacija ( kako ju mi vidimo i percipiramo ) jest dio tih sila koje se odnose na materijalan svemir i egzistenciju i da je privlačna sila gravitacije "bog" u materijalnom univerzumu.


Dobra definicija, jer svako materijalno telo stvara sopstveno gravitaciono polje.
Kako se gravitacija prenosi jos uvek je zagonetka. Graviton se jos nije javio na liniji horizonta.
Takodje, zavisi od mase i rastojanja, ali istovremeno deluje na fotone koji nemaju masu.

Malo sam googl-ala i nasla dobru definiciju da je gravitacija univerzalno svojstvo materije.

Citat:
Čitam ovo i padne mi na pamet da sam negdje u Kasiopejskim transkriptama pročitao da je gravitacija - svijest 7. denziteta.


Da li bi to znacilo da je gravitacija nacin na koji 7. denzitet percipira „realnost“?

===============================
Ima jos dve osnovne sile, samo ih ne opazamo u svakodnevnom zivotu.

"Prva sekunda vasione: Danas znamo da svetom upravljaju četiri prirodne sile: dve nuklearne, gravitaciona i elektromagnetska (u svakodnevnom životu opažamo samo poslednje dve). Tokom jednog nepojamnog kratkog početnog perioda kada je čitav svemir bio nemerljivo manji od glave čiode (Plankova epoha), sve ove sile bile su ujedinjene."

Kao sledeca stvar na koju sam naletela. Mnogo mi se dopalo, moram da postam:

"Kineska Jin - Jang tradicija nije dualnost svijeta kako se to pogresno interpertira, vec je ona cetvorna i cetveropolna jer Jin u sebi sadrzi Jang na mikrorazini, a Jang sadrzi Jin, pa je po tome to cetveropolni, a ne dvopolni simbol!"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 15, 2007 10:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Da li bi to znacilo da je gravitacija nacin na koji 7. denzitet percipira „realnost“?


Možebiti. Saznat ćemo kad se sve ujedini u jedno ( tj. kad postignemo tu svijest )... hehe!

Sve "promjene" u svijesti 7. denziteta su nestabilni gravitacijski valovi.

To bi mogao zamisliti kao "poremećaje" nekog univerzalnog polja gravitacije... svaki "poremećaj", odnosno, nestabilan gravitacijski val čini neku "deformaciju" gdje se "nešto događa", neka interakcija nižih dijelova svijesti... možda neko preklapanje sa nekim elektromagnetskim silama... koje međusobno djeluju s tim poljem gravitacije... #-o

Uh... ovo je trenutno malo "preteško" za pojmiti, barem meni na 3. denzitetu... ehhe...

Spyro, super slika... oni krugovi unutar krugova su zapravo trodimenzionalni ( kugle unutar kugli ) i predstavljaju strukturu života... logos... vidi u Val Valerian - Matrix books... neznam sad točno u kojem dijelu to objašnjava... #-o

Uglavnom, sve trebamo promatrati i sa materijalne i sa eterične strane. Jedino tada ćemo moći shvatiti sve te stvari. Mislim da jedno bez drugog ne može postojati.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Osmi denzitet
PostPostano: čet apr 19, 2007 7:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 300
Lokacija: 7D
Pozdrav

U Ra materijalu koji Arja prevodi(cestitam joj od srca za taj rad), Ra spominje 8 denzitet kao Veliku Misteriju, nesto neshvatljivo...
Ako je sesti denzitet ujedinjene misaone forme, koje deluju zajedno ali ipak imaju neku individualnost, a sedmi sjedinjenje sa Jednim, tu vec stizemo kuci ali bez individualnosti licne, jer sve dozivljavamo kao Sveokupnost Svega u Jednom i Beskonacnom.
Ja sam pre nekoliko godina imao cudno iskustvo na koje nisam obracao paznju do pre neki dan. Ukratko cu ga opisati- Legao sam da spavam, i vise nista nisam osetio, nije bilo nikakvih slika, osecaja, nicega, ni tame, ni svetla, kao neko jednostavno nepostojanje ikakve svesti. Secam se kada sam napokon ugledao svetlost jutra, da sam se osecao neverovatno osvezen i pun energije, to me je drzalo dosta dana... To vise nikada nisam doziveo. Za ovu temu o Denzitetima, pogotovu krajnjem samo bih ekipi postavio nekoliko pitanja da vidimo dokle mogu da nas odvedu. 1-Sta je sa ne-bitkom, da li je to mozda tajm aut pred ponovni Veliki Prasak, i pocetak novog Shoua za nova iskustva za Jednog? 2-Da li je to poslednja odluka slobodne volje kao licne da izabere ne- bitak, ili bitak, ponovo? 3-U nama je vec sva moc, Sveokupnost Svega, da li mozemo ici dalje od svega vec postojeceg i doneti za Jednog, kroz nas jos nepojmljiva iskustva? Ubedjen sam da je sve moguce, ali, ovaj 3d zna da bude tako ogranicavajuc, ali eto, takav je razred...
Pozdrav za sve.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 19, 2007 9:42 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Mene je isto odusevilo. Kao lestvica: sedam nota, pri cemu osma zapocinje novu oktavu: kao sedam denziteta, kao sedam nivoa svesti. Osmi denzitet je u stvari prolaz, vrata, on zapocinje novu oktavu, novi ciklus. Koja se za sve sa nase oktave gubi u misteriji.

Prosto mi nije jasno kako ranije nisam primetila ovu paralelu sa muzikom. 8)

A unutar svake oktave nova oktava i tako u beskraj. Beskonacnost mogucnosti nastalih upotrebom slobodne volje individualizovanih cestica svesti, koje u svakom svom delicu sadrze Jedno/sve u punoj snazi.

Citat:
Ubedjen sam da je sve moguce, ali, ovaj 3d zna da bude tako ogranicavajuc, ali eto, takav je razred...


Jes' nezgodan razred #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 20, 2007 2:41 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4246
Boris Moravjev je pokušao predstaviti "kosmičke oktave" u knjizi Gnosis, negdje od 9 poglavlja:


http://www.galaksija.com/literatura/B_M ... osis_I.pdf

(6,6 mb)



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 06, 2007 9:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
E sada.... gdje ovo?!

Netko je rekao da je voda najveci energent...
Sve sam vise uvjeren da ljudski oblik je najveci energent... ali za koga...
Matrix... ima smisla?!?
Smisao, tembo urbanog zivota koji je kao kolera prosirio cjelom kuglom... i najetaknutiji kutci zemlje su zarazeni... netaknuto prakticki ne postoji..
Previse nas je na zemlji... gdje sva ta energija koja se nemoze obuhvatiti... gdje to vodi???

prosto receno..
citira druga

"mi smo vec nestali

svemir se raspao

samo dok dodje do nas

pricekacemo par svjetlosnih godina"

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Kraj price
PostPostano: uto maj 08, 2007 6:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 300
Lokacija: 7D
Pozdrav za Villija

Gde sve to vodi? Hmm, zavisi od tebe. Zamisli da imamo svo secanje svega oduvek i stalno, mozda bi nam bilo dosadno, znali bismo sledeci korak. Ovako, platili smo za predstavu nasim bitkom(ko ga ima) tako da sada svoje uloge moramo zavrsiti do kraja. Sve je energija, neko je koristi u sebicne svrhe a neko za dobrobit...
Vidis Villi... Zemlja nam dodje kao lovacki rezervat(na zalost) gde smo u interakciji sa drugima ili lovina ili lovac. Neko je samo posmatrac(takvi su retki) jer zna sta se desava(znanje) tako da je samo u prolazu ka visim stanjima postojanja. Nastavi dalje... Svi odgovori su u tebi.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kraj price
PostPostano: pet maj 18, 2007 12:33 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 05, 2006 11:26 pm
Postovi: 11
Ja to gledam na nacin da imamo mnogo simultanih postojanja koja su nefizicka, tj. misaone forme kojih smo i sami dio, samo sto predstavljamo ovdje svojevrsnu sondu za upotpunjavanje iskustva koja odlaze " gore " i opet se na odredjene nacine vracaju " dolje " tj. nama u ovom denzitetu. Recimo, nas zivot je nesto poput procesa rucanja ili igranja neke video igre za nase simultano bice koje se nalazi ( recimo ) stepenicu iznad nas, pa bi se nase inkarnacije dale protumaciti kao konstantni proces sa revolucijskim predznakom sve dok nismo osposobljeni da idemo nivo vise, tj. korak dalje putem spiritualne ( i misaone ) evolucije. Vjerujem da analogija sa ruskim babuskama nebi bila na odmet :!:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 18, 2007 8:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 300
Lokacija: 7D
Pozdrav

Sta je to nase, da li je to denzitet ili licni nivo, tj dimenzija u kojoj stvaramo iluziju za iskustvo koje bi se ispoljilo za Sveprisutnost?
Da li je nasa dusa nasa dusa, svest nasa svest, put nas put. Jedno za sve ili sve za Jedno? Imam dobar osecaj, polako vracam secanje, jesu to samo slicice, instinkt bitka, da egzistiramo u svim denzitetima istovremeno, tj do sestog, ostaje poslednja stepenica... Mozda, kada sjedinimo sve denzitete kroz secanje nas samih, kao jedinstvo sa svime,
napokon osetimo tu ekstazu stvaralacke ljubavi koja nikada nece prestati... Inace, za sada imam tri opcije-1. Da li cu zajahati val i proci u 4-ti D? 2. Ili cu samog sebe sacekati u opazajnom5-tom denzitetu? 3. Ili cu se napokon umoriti u materijalnom i eterickom te dosegnuti sesti D? Na kraju pitam sebe, da li bi mogao da skratim taj put pa iz 3-eg odmah u 7-mi? Znam da je sve moguce. Ali, sve mi izgleda da nista nisam poseban te cu morati kao i svi ostali kompletirati lekcije za svaki razred posebno.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 18, 2007 9:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
nije nista iskljuceno,.. tvoje iznosenje je vrlo zanimljivo..
vecim djelom i meni se svidja..

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 19, 2007 7:41 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ili cu se napokon umoriti u materijalnom i eterickom te dosegnuti sesti D?


Da, dobro si se zapitao... kao i većina ljudi koji su dosegnuli nivo svijesti da se to uopće mogu zapitati.

Ili si materijalan ( 1-3 ) ili eteričan ( 5-7 ), ili jedno i drugo na 4. denzitetu. Dakle, 6. je eterični, egzistiraš "samo" kao misaona forma, odnosno energija.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 14, 2007 9:20 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jun 13, 2007 6:52 pm
Postovi: 3
Veliki pozdrav svima!
Na pocetku mog forumovanja na galaksiji privukla me, sigurno ne slucajno (ako to i treba posebno naglasavati), bas ova tema. Nakupilo se tu mnostvo citata i misljenja koje su me potaknule na neke nove zakljucke, a ujedno i otvorila vrata nekim novim pitanjima.

Krenimo redom:

fingolfin je napisao/la:
Jack, evo nešto konkretno. Čemu onda stalno ti novi ciklusi? Uzmimo da jednom sve "napaćene" duše nauče sve potrebne lekcije, dođu do 7D, stope se sa jednim, i onda ponovo veliki prasak, ajd Jovo nanovo. Čemu opet to sve ponovo? Zanima me šta ti misliš, ja imam neku pretpostavku u svojoj glavi, ali nisam siguran kao što ni u šta nisam.


Ovo sa velikim praskom vec mi se poduze mota po glavi. Naime, moje misljenje je da Nesto (namjerno to imenujem ovako da ne bih iskoristio termin koji bi se mogao izvuci iz konteksta, a ujedno i zato sto smatram da bi rjecnik trebali svesti na prostiji nivo od ovog koji sad koristimo, tj. da bi rjecnik trebao ici u obrnuto proporcionalnom smijeru od razvoja svijesti ) postoji oduvijek i da nema kraja. Svemir se neupitno siri, i isto je tako neupitna cinjenica da ce doci do tocke kad/gdje ce se poceti skupljati. Medjutim, ono sto je upitno kod velikog praska jest “smjestaj” tocke koja je eksplodirala, jer ako je tek nakon praska nastao proctor i vrijeme, onda bi ta tocka trebala biti smjestena u nistavilu, no svaka tocka (e sad upadam u zamku jako povrsnog poznavanja fizike, ali ovo mi zvuci, bar 3D, logicno, pa me ispravite ako grijesim) koja posjeduje gustocu, tj. masu i volumen, obavezno bi trebala obitavati u trodimenzionalnom prostoru.
Prema tome, sam pocetak svemira nije pocetak postojanja prostora, ali jest kraj jednog perioda i pocetak drugog, no ne na razini svih sedam denziteta, ne nakon spajanja sa sedmim denzitetom, pa sve ponovo. Sami pojmovi “nakon” i “prije” iznad 3D ne postoje, ali postoje negdje/nekad za 1-3D i tu vrijede, kao sto, pogotovo i vjerojatno samo za nas, vrijedi i veliki prasak.

Ako, pak veliki prasak gledamo na sedmerodenzitetskoj razini, slozio sam teoriju u kojoj ni sam sebe ne dozivljavam ozbiljno, no na trenutke mi stvarno dobro zvuci. U toj teoriji je ona tocka koja je temelj velikog praska bas ona geometrijska tocka o kojoj ucimo u prvom osnovne skole i koja se nalazi u jednodimenzionalnom prostoru. Tu bih se vratio na 7. denzitet iz citata povise, na Jedno. Jedno nema potrebu ni da se skuplja ni da se siri jer su OPS i OPD dosegli svoj cilj - sjedinjenje. Usudim se, oprostite mi, pokusati svojom ogranicenom 3D pamecu, opisati to Jedno, a to jedno bi bila upravo ona jednodimenzionalna tocka iz prvog razreda osnovne skole, tocka velikog potencijala, sjedinjenih OPS i OPD polova, jednodimenzionalna tempirana bomba iz koje krece kreacija, a gotovo da mogu garantirati da ta tocka nije jedina, vec da i takvih postoji okruglo – bezbroj i sve utjecu silama za koje znamo (gravitacija, EM…) ili ne znamo (nesto slicno gravitaciji i EM) jedna na drugu. E, sad, jesu li u tom jednodimenzionalnom prostoru ili u nekom toliko slozenom da je ni 7D ne moze shvatiti, mozda cak pada u drugi plan.


Ovo je, po meni, odlicna formulacija koja, ako sam je dobro shvatio, ide u prilog ovoj mojoj teoriji:

Jack987 je napisao/la:
Čitam ovo i padne mi na pamet da sam negdje u Kasiopejskim transkriptama pročitao da je gravitacija - svijest 7. denziteta.

I sad mi je pao na pamet sljedeći koncept: postoje gravitacija i EM sila, kao dvije osnovne, međusobno isprepletene, sveprisutne sile. Gravitacija ( kako ju mi vidimo i percipiramo ) jest dio tih sila koje se odnose na materijalan svemir i egzistenciju i da je privlačna sila gravitacije "bog" u materijalnom univerzumu. A elektromagnetska sila je, paralelno, "bog" u eteričkom univerzumu. I kako je sve materijalno i eteričko međusobno isprepleteno, tako su i materijalan i eterički univerzum isprepleteni.

Ne može jedno bez drugog i obratno.

Te sile se različito manifestiraju na različitim nivoima denziteta i entiteti koji su na različitim stupnjevima svijesti - različito "vide", odnosno osjećaju te sile.

Eto, ovo je samo moja percepcija...

:mrgreen: :wink:





Kada sam se vec uhvatio 7D, Tvorca, Jednog, namece mi se jedno pitanje, a do njega me dovodi ova logika – bica sa svakog denziteta gledaju na ona bica koja se nalaze na nizem stupnju kao na mnogo jednostavnija od njih samih, a na visa gleda kao na mnogo slozenija bica,.
Zivotinja, dakle, na covjeka, koliko joj to svijest dozvoljava, gleda kao na vise bice, pojam 4, 5, 6 i 7D joj je u magli jos vise nego silno ogranicenima nama. Mozda na covjeka, opet koliko joj to svijest dozvoljava, gleda kao na tvorca, ali sigurno, kao i covjek, intuintivno zna svoje mjesto u poretku denziteta. Mnogi ljudi, cemu uvelike pridonosi religija, gledaju na bica sa 4D kao na tvorca. Sad bih se prebacio na bica sa 6D, koja znaju da ni bice sa 3. (sto misli zivotinja), ni bice sa 4. (sto misli dosta ljudi) nije tvorac. Medjutim, bice sa 6D je, zahvaljujuci nama nezamislivom znanju i iskustvu dosao do stupnja kada mozda vise tvorca ne naziva tvorac, jer koliko god naprednim se smatrao, covjek u svojoj terminologiji i svijesti trazi autoritativno bice, boga, kreatora koji donosi odluke i upravlja, a sto je blize bicu sa 4. nego sa 7. D, ali je na temelju tisucljetne potlacenosti poceo 7D tako nazivati, a pravi tvorac (kojeg je covjek tisucljecima zamisljao kao tvorca, a kasnije samo prenio pojam) je zapravo neki reptil genetski manipulator sa 4D. Stoga je moje misljenje da i tu nas sklop koji 7D gleda kao na Tvorca dobrano zapinje.
Moje pitanje glasi: Hocemo li, nakon sto predjemo na 4D i dalje, jos uvijek na 7D gledati kao na Tvorca kao sto smo to radili do sad ili ce nam se, kad uvidimo zbog cije smo manipulacije (a uvidjet cemo jer su i oni tamo) bili prevareni promijeniti nase poimanje 7D i to upravo (ili izmedju ostalog) iz ovog razloga?

Nadalje, dotakao bih se chanalinga preko kojeg smo i saznali za poredak po denzitetima. Prvi u kojima se taj poredak spominje je kontakt sa Ra, nakon njega krenula je lavina slicnih seansi od kojih je veliki broj bio u svrhu dezinformiranja od snaga iz 4D. Pitanje je koliko mozemo znati da je Ra prvi i pravi izbor poznavajuci cinjenicu da bica iz 4D mogu vrsiti manipulacije kroz vrijeme i na taj nacin zbunjivati? Mozemo li to postaviti ovako: bica i 6D su na visem stupnju od onih na 4D, pa koliko god ovi drugi manipulirali i dezinformirali, ovi prvi ce se pobrinuti da nam daju pravu informaciju na koju ovi drugi ne mogu utjecati?

Arnaquen je napisao/la:
Heh...Evo npr. Buddha je bio covjek i prosvijetlio se.Svijest mu se promijenila nakon tog prosvijetljenja, pa me zanima kojeg je denziteta postao...


Ovo je isto interesantno – poznavajuci cinjenicu da je granica izmedju 3. i 4. denziteta “najmeksa” je li stvarno moguce da covjek predje tu granicu za zivota i da takva osoba ostavi u ljudskoj povijesti toliki pecat koliki ga je ostavio Buddha i jos neki koje su religije prihvatile za bogove? Mozda je Buddha jednostavno bio bice 100%tnog OPD opredjeljenja, pa je, kad je dosao u 5D odabrao vratiti se na Zemlju i poucavati ljude. Vrzmalo mi se po glavi da je mogao biti i 100% OPS, pa se vratiti da bi se osjecao nadmocno, ali to mi nije imalo smisla, jer bice sa spoznajom prevazilazenja 3D i spoznajom o postojanju svega sto postoji iznad 3D sigurno zna da mu ne vrijedi puno osjecaj nadmoci nad ljudima, tj. vrijedi, ali ne u smislu povratka medju ljude u ljudskom obliku, vec kao nekakav gmaz sa 4D.

Kad sam kod OPS i OPD, zanima me ovo: Odnosi li se taj koncept podjele na odnos prema bicima sa denziteta kojemu x bice pripada ili na odnos prema bicima nizima od denziteta kojem x bice pripada? OPS i OPD gledam kao princip sirenja ili skupljanja svijesti, a svoju svijest sirim spoznajom o istinskoj duhovnoj vrijednosti onoga tko mi je u toj nekoj, nazovimo je, duhovnoj hijerarhiji podredjen. Svijest mi se, s druge strane, skuplja ako na niza bica gledam samo kao na hranu i odjecu.
Odnos prema bicima sa svog denziteta, unatoc ratovima i siromastvu, kako materijalnom, tako i duhovnom, i nije pravi izazov. Po meni je biti OPD spasiti pet psecih nasuprot jednom ljudskom zivotu i ne osjecati griznju savjesti. Drugi ce reci da onaj koji nakon takvog izbora ostane “cist” u glavi i nije bas najzdravije bice, ali ja smatram da se taj samo opredjelio.
E sad, mozda je cak lako gledat “kotrljajuce oci psece” i biti samilostan prema njima, ali imati empatiju prema bicima 1. denziteta… Na taj ispit mnogi nece imati snage izaci, ali tko ga polozi shvatit ce zanemarivost materijalnog tijela kao takvog i biti spreman za “let”.

Ova spremnost za let koju tu spominjem bila bi vjerojatno spremnost za dolazak talasa, a dolaskom talasa pokusavam si objasniti jedan drugi fenomen – enorman porast ljudske populacije na Zemlji. Vjerojatno sve one duse koje mirno kontempliraju u 5D sada hrle da bi se rodile na Zemlji i tako docekale val koji ce jos vise omeksati granicu 3 i 4 D.
Zanima me vase misljenje o tome.
Postavio bih jos jedno pitanje. Koliko sam shvatio, duse sa 3. denziteta nakon smrti tijela, a ako nisu presle u 4.D ulaze u 5.D Na taj nacin preskace se 4. denzitet. Kakos u takvi skokovi moguci? Cini li mi se to apsurdno zato sto nase linearno brojanje nije sposobno da podnese pravu “gradaciju” denziteta?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 14, 2007 9:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Duje je napisao/la:
Postavio bih jos jedno pitanje. Koliko sam shvatio, duse sa 3. denziteta nakon smrti tijela, a ako nisu presle u 4.D ulaze u 5.D Na taj nacin preskace se 4. denzitet.


- Nema preskakanja denziteta. To je tehnićki neizvedivo. Ti nakon smrti možeš biti i npr 1 sekundu ( uzeo sam primjer 1 sekunde jer svi znamo da je to jako kratak vremenski period , no još uvijek je vremenski period itd itd ) u 4 denzitetu , pa onda odma uletiti u 5 denzitet , ali kroz 4 denzitet moraš proći jer je to stanje u kojem si ti odvojen od fizićkog tijela ( smrt , izlaženje iz tijela , NDE - iskustva klinićke smrti itd itd ) da bi uletio u 5 denzitet u kojemu nemaš više nikakve fizićke konekcije ( veze ) sa ovim materijalnim svijetom.

- Tehnićki gledano : ne postoji to da će bilo tko automatski preći iz 3.D u 5.D , a bez da nije prošao kroz 4.D. -

- Jednostavno ; to je tehnićki neizvedivo.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 14, 2007 10:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
spyro je napisao/la:
Duje je napisao/la:
Postavio bih jos jedno pitanje. Koliko sam shvatio, duse sa 3. denziteta nakon smrti tijela, a ako nisu presle u 4.D ulaze u 5.D Na taj nacin preskace se 4. denzitet.


- Nema preskakanja denziteta. To je tehnićki neizvedivo. Ti nakon smrti možeš biti i npr 1 sekundu ( uzeo sam primjer 1 sekunde jer svi znamo da je to jako kratak vremenski period , no još uvijek je vremenski period itd itd ) u 4 denzitetu , pa onda odma uletiti u 5 denzitet , ali kroz 4 denzitet moraš proći jer je to stanje u kojem si ti odvojen od fizićkog tijela ( smrt , izlaženje iz tijela , NDE - iskustva klinićke smrti itd itd ) da bi uletio u 5 denzitet u kojemu nemaš više nikakve fizićke konekcije ( veze ) sa ovim materijalnim svijetom.

- Tehnićki gledano : ne postoji to da će bilo tko automatski preći iz 3.D u 5.D , a bez da nije prošao kroz 4.D. -

- Jednostavno ; to je tehnićki neizvedivo.



Mozda i nije toliko neizvodivo. Koliko ja shvatam, ljudska dusa je povezana sa 5. denzitetom preko neke tanke "srebrne niti" koja se u trenutku smrti fizickog tela siri i kroz koju kao kroz neki provodnik dusa odlazi na peti denzitet. Pritom ta "nit" je navodno povezana i sa 7. denzitetom, sto bi trebalo da se vidi kao svetlost u tunelu koja se navodno vidi prilikom transfera duse na 5. denzitet. Ceo taj prirodni mehanizam se ne moze ni sa cime uzurpirati, pomocu nikakve tehnologije, sto bi mozda moglo imati veze sa "prisustvom" 7. denziteta u celom procesu.

Kada se desi da je neko cvrsto vezan za materiju ili ljude koje napusta ili bilo sta, moze se desiti da se "nit" ne otvori i onda se takve duse zadrzavaju neko vreme u nasem realmu, ali valjda bez percepcije vremena, samo sto im je ipak potreban neki izvor energije dok su jos uvek ovde, pa vecina postaju "privesci" odnosno attachmenti, bilo svojim rodjacima ili 'slucajnim' prolaznicima. A moguce je i da gresim.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 14, 2007 11:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Aragorn je napisao/la:
Mozda i nije toliko neizvodivo. Koliko ja shvatam, ljudska dusa je povezana sa 5. denzitetom preko neke tanke "srebrne niti" koja se u trenutku smrti fizickog tela siri i kroz koju kao kroz neki provodnik dusa odlazi na peti denzitet.


- Trenutak je isto vremenski period. :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 14, 2007 11:11 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jun 12, 2007 1:43 pm
Postovi: 5
Duje, nemojmo baš davati sve sile tom "nadolazećem" valu...naime prenapučenost zemlje ljudima ima puno više fizičkih razloga nego metafizičkih...a to je nepostojanje kontrole širenja zemaljske populacije....a pogledaj malo svi plaču kako ćemo kao narod uskoro izumrijeti i tjeraju nas da se šta više sexamo i pravimo djecu a nitko ne razmišlja o tome da tako razmišljaju svi narodi i da ako tako nastavi desit će se prenapučenost i onda svjesno biće na kojem živimo (zemlja) će nas se jednostavno početi riješavati kroz razne načine.
Ono što je val.....što je to....kruže razne priče i tekstovi a 90 % njih fake postavljen od onih koji vladaju......da bi rekli čovjeku da čeka na nešto....da se nada na nešto a tko zna zapravo što se nalazi u cijeloj pozadini....malo tko ali zato treba tražiti odgovore duboko u sebi jer mi jesmo svemir i sve što postojimo zar ne?
Ako je tako odgovori se nalaze u našim višim postojanjima.

Šta se tiče 7D.....naša percepcija kao govori da je to stanje ujedinjenosti i blablablabla..ali tko ga je vidio i doživio na zemlji da može 100 % potvrditi???, apsolutno nitko....a to šta je netko rekao tamo daleko u nekoj drugoj realnosti i sustavu zvana kasiopeja.....hmm yea right.
Samoistraživanje samog sebe i svojih viših svijesti možeš djelom zagrebati što je to 7D ...a ono do čega sam došao kao i neki ostali jest da je 7D stanje svijesti ovog univerzuma...grupna svijest univerzuma...svijest kreatora ovog univerzuma ali ipak NE svega što jest i što postoji....za doći do tog kreatora treba još denziteta proći.

Iz vlastitog iskustva...koji su kriteriji za prijelaz u 4D...., pa sigurno nije znanje...znanje je manipulativno i subjektivno....već visina svijesti i visina vibracije na kojoj ti vibrira duša (životna energija).
Eto...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 14, 2007 3:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Ono što je val.....što je to....kruže razne priče i tekstovi a 90 % njih fake postavljen od onih koji vladaju......da bi rekli čovjeku da čeka na nešto....da se nada na nešto a tko zna zapravo što se nalazi u cijeloj pozadini....malo tko ali zato treba tražiti odgovore duboko u sebi jer mi jesmo svemir i sve što postojimo zar ne?
Ako je tako odgovori se nalaze u našim višim postojanjima.


Sta ti predlazes?

Citat:
Šta se tiče 7D.....naša percepcija kao govori da je to stanje ujedinjenosti i blablablabla..ali tko ga je vidio i doživio na zemlji da može 100 % potvrditi???, apsolutno nitko...


Mnogi, trenutak se zove "prosvetljenje" moguce je po stilu pisanja da ga nisi iskusio.

Citat:
a to šta je netko rekao tamo daleko u nekoj drugoj realnosti i sustavu zvana kasiopeja.....hmm yea right.


Ko je to rekao u drugoj realnosti i u sazvezdju Kasiopeja, jel to nesto novo? Kanalisani materijal pod imenom "Kasiopejski tranksripti" nema veze sa tim sazvezdjem, a izgleda ni ti nisi upoznat sa materijalom pa bi mozda trebalo i da ga procitas, a onda da ga pljujes.Val spominju i mnogi drugi materijali, neki pod istim, slicnim ili skroz razlicitim imenima, mnoge od tih materijala imas na ovom forumu, specijalno prezvakane i prevedene da mi lakse citamo na svojem jeziku.

Citat:
Samoistraživanje samog sebe i svojih viših svijesti možeš djelom zagrebati što je to 7D ...


Opet, sta ti predlazes?

Citat:
a ono do čega sam došao kao i neki ostali jest da je 7D stanje svijesti ovog univerzuma...grupna svijest univerzuma...svijest kreatora ovog univerzuma ali ipak NE svega što jest i što postoji....za doći do tog kreatora treba još denziteta proći.


Malo ti je? Hteo bi odmah do vrha? Da nije mnogo? Mozda prvo da naucimo da otkopcavamo sami slic pa cemo sa tute na veliku solju.


Citat:
Iz vlastitog iskustva...koji su kriteriji za prijelaz u 4D...., pa sigurno nije znanje...znanje je manipulativno i subjektivno....već visina svijesti i visina vibracije na kojoj ti vibrira duša (životna energija).
Eto...


Eto.... i tebi.... A kako mislis da povecas svest i vibraciju duse, ako ne ucenjem (sticanjem znanja) koje ce ti pomoci da prevazidjes manipulativno, subjektivno i slicno.... Mozda jogom?Meditacijom...ne znam, sigurno drogama koje ce da ti "prosire percepciju" naravno tu su i ljubicasti baloni stuart swerdlovanje i slicno....

Iako tvoj (eventualni) odgovor meni znam vec do u poslednje slovo, ipak ti predlazem da procitas ono pod metafizika, pa pod osetljivo.Ima finih stvari.

I pored velike verovatnoce da ces ovo pogresno shvatiti i okrenuti evo ti jedan dobar citat sa podforuma o Kastanedi:

Citat:
“Samovažnost je naš najveći neprijatelj. Razmisli – slabima nas čini osećanje uvređenosti zbog onoga što su učinili ili nisu učinili naši prijatelji. Naša samovažnost traži da veći deo svog života budemo uvređeni zbog nekoga.”

“Novi vidovnjaci preporučuju da se učini najveći mogući napor kako bi se samovažnost iskorenila iz života ratnika. Ja se držim tog saveta i uložio sam naročit trud da bih ti pokazao kako smo bez samovažnosti nepovredivi.”

“Samovažnost nije nešto jednostavno i naivno”, objasnio je. “S jedne strane, ona je srž svega što je u nama dobro, dok je, s druge strane, srž svega pokvarenog u nama. Potrebno je strateško majstorstvo kako bi se čovek otarasio pokvarene samovažnosti. Tokom vekova, vidovnjaci su odavali najviše poćasti onima koji su u tome uspeli.”

K.Kastaneda "Unutrašnji Oganj"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 14, 2007 4:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
spyro je napisao/la:
Duje je napisao/la:
Postavio bih jos jedno pitanje. Koliko sam shvatio, duse sa 3. denziteta nakon smrti tijela, a ako nisu presle u 4.D ulaze u 5.D Na taj nacin preskace se 4. denzitet.


- Nema preskakanja denziteta. To je tehnićki neizvedivo. Ti nakon smrti možeš biti i npr 1 sekundu ( uzeo sam primjer 1 sekunde jer svi znamo da je to jako kratak vremenski period , no još uvijek je vremenski period itd itd ) u 4 denzitetu , pa onda odma uletiti u 5 denzitet , ali kroz 4 denzitet moraš proći jer je to stanje u kojem si ti odvojen od fizićkog tijela ( smrt , izlaženje iz tijela , NDE - iskustva klinićke smrti itd itd ) da bi uletio u 5 denzitet u kojemu nemaš više nikakve fizićke konekcije ( veze ) sa ovim materijalnim svijetom.

- Tehnićki gledano : ne postoji to da će bilo tko automatski preći iz 3.D u 5.D , a bez da nije prošao kroz 4.D. -

- Jednostavno ; to je tehnićki neizvedivo.


Mislim da je moguce preskakati denzitete. Sad sam pokusala da nadjem onu sliku povezanosti denziteta od prvog do sedmog, ali nisam uspela (ne mogu otvoriti glavnu stranu galaksije). Po secanju znam da prelasci nisu uvek linearni i postoje precice.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 39  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz