Sada je: sub apr 27, 2024 10:55 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: pet okt 08, 2010 4:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Moonchild,

A gde je ostatak posta? :mrgreen: Ostala samo prva recenica.

Nemoj da se bojis da ce neko pogresno da te razume ili da ti nesto zameri (ako se takav i pojavi, ostali ga lako "srede" :mrgreen: ).

Elem, odgovaram na ostatak posta (koga sada nema). Mozda te je tu zbunila ta mogucnost privlacenja, a bez fizickog privlacenja (posto si i sama rekla da ti fizicka privlacnost dosta znaci). A mozda je i ovo (ima nas koji verujemo u takve stvari :mrgreen: ):

http://www.galaksija.com/metafizika/amorovastrijela.htm

U svakom slucaju mislim da se ne treba opsesivno vezivati ni za sta.
I ne boj se pisanja, a ako te neko uznemirava PM-ovima, tu su moderatori da im se to prijavi.

:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: uto nov 02, 2010 1:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 01, 2010 7:36 am
Postovi: 127
Evo nešto od Armina Risija, meni se zbilja sviđa kako razmišlja:

"Bog je ljubav. Ljubav je jedina istinska stvarnost. Ali, ljubav nije mentalno, odnosno sentimentalno sanjarenje, nego duhovna budnost i svjesnost. Sa sviješću čiste ljubavi moguće je ne suditi. Samo onaj tko ne sudi može razlikovati. Tko sudi, ne može razlikovati!"

"Temeljni princip iz kojeg proizlaze sva teistička objašnjenja jest slobodna volja i – s njom nerazdvojno povezana – individualnost Boga i njegovih djelova. Savršenstvo individualnosti i slobodne volje jest jedinstvo ljubavi; stoga božanska stvarnost obuhvaća kako ''svjetlost'', tako i svako područje gdje se može stati nasuprot svjetlosti kako bi se izgradila vlastita carstva sjene. Budući da je ljubav apsolutno dobrovoljna, nitko ne mora biti u jedinstvu i nitko ne mora pasti u dualnost. Odluka s kojom se ovdje suočavaju individue, apsolutno ovisi o slobodnoj volji, a ta odluka ima trajne posljedice, koje više ne podliježu neposredno slobodnoj volji. "

" Psihologija ''Sebe-vidjeti-odvojeno '' je univerzalna i postoji u višim razinama duhovnog svijeta, kao i u životu zemaljskih ljudi. Čovjek misli da je odvojen i manje voljen. Zapada u samosažaljenje i osjećaj da je svijet ili Bog nepravedan. Ne vjeruje više u ljubav i stvara sebi ego-ideologiju. I nije više u stanju prepoznati sve to kao veliku iluziju, jer Bog kao apsolutna individualnost ne podliježe dualnosti ''manjega'' i ''većega'', čak i kad unutar polariteta netko ''mora'' biti prvi. Ali, što je loše u tome što je netko drugi prvi, a ne ja? Ništa. Loše je tek kad čovjek sudi. Tada to prividno razdvajanje postaje problem koji potresa svijet."

"Ono što Bog ne može jest iznuditi našu ljubav. Jer Božja ljubav je apsolutna i dopušta svim individuama slobodnu volju, pa su time svi slobodni Boga voljeti ili ne. "

"Kada je nešto svjesno u jedinstvu (ljubavi), neposredno je povezano s apsolutnim, jer je u jedinstvu s Božjom voljom"

OPRAŠTATI NE ZNAČI ''ODOBRAVATI''
Na ovaj duhovni koncept Isus je želio ukazati poučavajući (i živeći) ljubav prema neprijatelju (Mt 5,43-48), kao i princip neuzvraćanja udaraca: ''Onomu tko te udari po jednom obrazu, pruži i drugi.'' (Lk 6,29) (57) Moći ovako činiti znak je istinske veličine i snage. To znači pobjedu nad egom i individualno oslobođenje od inače beskonačnih karmičkih lančanih reakcija. Ali, to ne znači da se također i izvana ne mora ponekad jasno boriti za istinu i pravdu.Jer, ljubav nikad nije ''neutralna'! Ona je bezuvjetna, dakle jedno s Božjom voljom. A ima mnogo toga što nije Božja volja: sve što nije istinska ljubav.
Da opraštati ne znači prihvaćati ili odobravati negativno, govore i Isusove riječi koje je prenio Augustin: ''Mrzi grijeh, ali ljubi grešnika.''

"Ljubav znači moći sve oprostiti. Pri tome se svjesno i oštro razgraničuje od svega što nije ljubav, baš kao što se svjetlost jasno razgraničuje od svega što je sjena i tama. Razgraničenje nije provela svjetlost, nego ono što se postavilo nasuprot nje. Čim se nešto postavi nasuprot svjetlosti, njena energija više ne dopire do tog razgraničenog područja, što za to područje automatski znači ''nesvjetlost''. "

"Ljubav je bezuvjetna i bezgranična, ali se suzdržava ako joj se nešto postavi nasuprot. Ljubav uvijek poštuje slobodnu volju, jer je apsolutno dobrovoljna. Ljubav je bez granica, ali se razgraničuje. Ali, čak i kad se razgraničuje, ne čini to neposredno, već posredno. Jer nije svjetlost ta koja postavlja razgraničenje."

"Ljubav znači djelovati za najveću dobrobit svih bića. Što to znači u odnosu na zlo? Kako se djeluje za najveću dobrobit zla, tj. za njegovo ozdravljenje i oslobođenje. U osnovi, na dva načina: prvi, u kada se ne damo podvrći njegovom utjecaju, i drugi, kad ga prepoznamo i prozremo i upravo zbog toga oprostimo."

Nadam se da nije bilo dosadno čitati ovo, iako je malo poduže...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: sri nov 03, 2010 5:19 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri nov 03, 2010 5:06 am
Postovi: 2
nače, LJUBAV = SVJETLOST = ZNANJE. A ne ona kemijska reakcija pod kojom mi smatramo ljubav...

Ovdje sam, jer trazim.............


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: sri nov 03, 2010 4:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Ma kakva hemija, i ostali bakraci. Ljubav hemijska jeste jedan oblik ljubavi ali se to odnosi na gene i fiyicko tijelo. Prava ljubav je cisto duhovna kategorija koja nema nikakve veze sa tijelom. Te ljubavi se sjecamo kao srece potpunog povjerenja davanja i primanja Boga. To ljudi cesto cine u tijelu iynad fiyickog kad se sjedinjuju sa drugim bicima vjezbajuci i oponasajuci taj sretni trenutak na kraju postojanja ove kreacije.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: čet nov 04, 2010 1:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Nije samo na kraju kreacije.....

Evo kako je to opisao Monroe u "Journeys out of the body" :)
"Seksualna akcija-reakcija u fizičkom izgleda poput slabašnog pokušaja da se reproducira vrlo intimno zbližavanje i komunikacija iz Onog Stanja, koji nisu "seksualni" u našem smislu riječi. Prilikom seksualne želje u fizičkom, mi kao da se nejasno prisjećamo emocionalnog vrhunca do kojeg dolazi među ljudima s one strane, i kao da ga nastojimo prenijeti u fizičko putem seksualnog čina....
Evo najbliže moguće analogije iskustva s One Strane, prema kojemu je seksualni čin tek sjena: Ukoliko se suprotno nabijeni elektrostatični polovi mogu "osjetiti", kao što se privuku plus i minus, tada imaju "potrebu" da se zbliže. Nema prepreke koja to može spriječiti. Ova potreba se povećava što se više približavaju jedno drugome. Na datoj točki blizine, potreba postaje neizdrživa; još bliže ona postaje sveobuhvatna; u potpunoj blizini potreba-privlačnost gurne doslovno polove jedno na drugo i oni se spoje sasvim obuhvaćajući jedno drugo. U tom trenutku dolazi - u umu (duši?) - do uzburkanog miješanja elektrona, neuravnoteženi naboji postaju usklađeni, ponovo se uspostavlja mirna i zadovoljna ravnoteža, i svaki se pol osjeća revitaliziranim. Nakon toga slijedi mirno i spokojno razilaženje.
... Radi se o jakoj svijesti o "različitosti", koja je poput radijacije (kao što možda uistinu jest) sa sunca, ili od vatre onako kako je čovjek osjeća kada drhti od hladnoće. Trenutak dostiže neopisivu ekstazu, potom mir i uravnoteženost, nakon čega je gotov"

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: čet nov 04, 2010 9:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 01, 2010 7:36 am
Postovi: 127
Charlestone, ovaj cijeli tekst od Monroa mi je dobar. :thumbup:

"Prilikom seksualne želje u fizičkom, mi kao da se nejasno prisjećamo emocionalnog vrhunca do kojeg dolazi među ljudima s one strane, i kao da ga nastojimo prenijeti u fizičko putem seksualnog čina...."

Ovde bi se ipak moglo dodati da što je emocionalni vrhunac s one strane viši, to je i u fizičkom seksualni čin veličanstveniji, i ekstaza je jača, a mir i uravnoteženost su savršeniji nakon svega.

Drugim riječima, što se dvoje ljudi više vole, to je seksualni čin bolji.

Možda bi se moglo reći i ovo: Što je jači protok energije između energetskih centara to je seks bolji. A da bi ovaj protok postojao potrebna je povezanost osoba između viših energetskih centara dviju osoba.
Ukoliko se zadrži na nižim centrima, seks je bliži onom animalnom, na čisto fizičkom planu, a ako postoji "potencijal" između viših energetskih centara dvaju osoba to je seksualni čin sveobuhvatniji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: sri nov 24, 2010 9:34 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri nov 24, 2010 9:06 pm
Postovi: 12
Lokacija: KC
Ljubav = istina - Strah = Iluzija
Dakle postoji samo ljubav, i vjera u iluziju :)

Ljubav ne očekuje ništa. Strah je prepun očekivanja

Ljubav nema nikakvih obaveza. Strah je pun obaveza.

Ljubav je nemilosrdna - nikoga ne sažalijeva, ali osjeća sućut. Strah je prepun
sažalijevanja i sažalijeva svakoga.

Ljubav je velikodušna. Strah je
sebičan; u strahu se brinete samo za sebe.

Današnje društvo je nažalost proizvod, manifestacija straha (iluzija)
Odnosno mi smo robovi, zarobljenici straha (iluzije). Dakle, sloboda = ljubav (istina)

_________________
Sve je stvar izbora. Bez truda, bez rada, bez posla, bez uštedevine i novca.
Samo izbor, ovog trenutka, izmedu straha i ljubavi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: čet nov 25, 2010 3:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
mnogo zanimljivo:

http://www.2012-transformacijasvijesti.com/Samo%20ljubav.htm

:thumbup: :love12: :love9:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: čet nov 25, 2010 6:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
http://www.2012-transformacijasvijesti. ... ljubav.htm
Tekst sa spomenutog linka je katastrofalan,pročitao sam tekst i jednostavno nemam riječi,šokiran sam.Ne bih htio nikoga uvrijediti,ali cijeli tekst je lijep mamac za nezrele oči,bolje ga zaobići nego se zapetljati u mrežu,jel ako se zapetljate kasnije se teško izvući.
Kraj je "simpatičan"
Citat:
Nadam se da će vam ovo, što sam podijelila sa vama, pomoći da se osjećate sretnije i mirnije.

Samo da se mi osjećamo što sretnije i mirnije,kako lijepo,na ovo treba odgovoriti da je nesretan onaj čovjek koji nikad nije bio nesretan i da je bolje biti nezadovoljan čovjek nego zadovoljna svinja ili bolje rečeno nezadovoljan Sokrat nego zadovoljna budala.
Htio bih napomenuti da su sva ljudska iskustva subjektivne prirode i ne mogu se uzimati za ozbiljno pogotovo ako se radi o stvarima koje su spomenute na navedenom linku.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: čet nov 25, 2010 8:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
Daco, daco, točno kako ti stoji u potpisu... Previše predrasuda ima kod tebe.

_________________
Well this world is so rough it could steal all of our love,
But it could never steal our soul.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: čet nov 25, 2010 11:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
**naknadno nadodan p.s., viditi niže u poruci**

jedan sjajn tekst na ovu temu, povezivanje Ljubavi, Sadašnjeg trenutka, ega, straha, prošlosti-budućnosti; extra:

http://www.2012-transformacijasvijesti.com/Sadasnji%20Trenutak%20i%20Ljubav%20Umjesto%20Straha.htm

nebi bilo loše imati na umu sljedeće prilikom čitanja ovoga ili prethodnog ili bilo kojeg drugog teksta, pa i u samome životu:

iz prevedenog članka o Bruce Leeu (http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=9&t=2984):

Citat:
"Korisnost čaše je njezina praznina" - Biti spreman prihvatiti nova znanja i ne biti spriječen {ometen} ili pristran starom znanju. Ovaj citati potječe iz Tao Te Chinga, od Lao Tzua, osnivača Taoizma.

"Nemati put kao put" {"Koristiti nijedan put kao put"} - Ne imati unapred zamišljene misli {utiske, dojmove, predrasude} o bilo čemu. Ova izjava je ugrađen u JKD logo.

"Nemati ograničenja kao ograničenje" - Ne biti ograničen ičime, postići istinitu slobodu. Ova izjava je ugrađena u JKD logo.

"Od uobličenoga do neuobličenoga i od konačnoga do beskonačnoga" - Ne biti ograničen bilo kakvim granicama {ograničenjima} i formama {oblicima}. Ne imajući neki specifičan oblik svi su oblici uključeni.

"Svijest o `sebi` je najveća smetanja pravilnom izvođenju svih fizičkih napada." - Ovo je ustvari mudra izreka iz Zena ili Chan izreka koja znači "biti u trenutku" {u sadašnjosti} i ne biti ometen vlastitim procesom misli. Zen citat je sljedeći: "Ako tražiš to, nećeš naći {to}". "Zapadna" izreka je termin "Biti u zoni" {"Being in the Zone"}.

"Ako ljudi kažu da je JKD drukčiji od ovoga ili onoga, neka onda ime JKD bude obrisano, {JKD} je upravo to, samo ime. Molim vas nemojte se pjeniti oko toga." - Nemoj se kačiti za nazive i parametre. JKD je živ i stoga se uvijek mjenja; JKD utjelovljuje SVE i nijedan stil odjednom, tako da se nemože uspoređivati.

"Da bi me dosegao, moraš se pomaknuti prema meni. Tvoji napadi mi pružaju priliku da te presetnem." - Lee objašnjava principe presretanja Duku Paigeu iz televizijske emisije Longstreet.

"Isprazni svoj um. Budi bezobličan, bezobličan kao voda. Sada sipaš vodu u čašu, ona postane čaša. Sipaš vodu u bocu, ona postane boca. Staviš je u čašu za čaj, ona postane čaša za čaj. Sada, voda može teći, ili se može sudariti! Budi voda, moj prijatelju." - Lee objašnjava princip bivanja vodom u Intervjuu za Hong Kong-šku televiziju.

"Duke Paige: Šta je ta stvar što ti radiš? Li Tsing (Bruce Lee): U Canotonese {Glavni dijalekt u Kini}, Jeet Kune Do - Put presretajuće šake." - Iz pilota Longstreet showa.

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=9&t=2984)


daco, ako hoćeš probaj pročitati ovaj tekst (ovaj od novevizije o sadašnjem trenutku, Ljubavi, strahu, egu itd.) pa javi utiske... :thumbup:

vozdrav! :occasion5: :love12:

p.s. - sjetio sam se tri sjajne pjesme koje baš odgovaraju tematici teksta, pa i na neki način, možda ne baš direktan, tematici ove teme:









živi bili! :mrgreen: :occasion5: :love9:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: sub nov 27, 2010 2:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
vrlo zgodno, vrlo zgodno: :D

http://www.2012-transformacijasvijesti.com/Covjek%20koji%20nije%20vjerovao%20u%20ljubav.htm

preporuka!

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

:love9:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: sub dec 25, 2010 2:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
vrlo zgodan tekst, no samo valja pažljivo čitati da nebi došlo do neke veće jezičke-umne zabune :angel4: :

http://www.2012-transformacijasvijesti. ... e%20Ja.htm

o odnosima, o sadašnjem trenutku, egu, prisutnosti, Ljubavi, Strahu, patnji itd. itd., viele interessante :D :

http://www.2012-transformacijasvijesti. ... Odnosi.htm

:D :love12: :love9:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: pon feb 07, 2011 8:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Možda najbolji odgovor na pitanje šta je to ljubav nam mogu dati naši mali prijatelji. :love3:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: pon feb 07, 2011 10:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
:love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: pet apr 29, 2011 3:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 25, 2011 5:23 pm
Postovi: 69


:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: čet maj 12, 2011 8:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 24, 2011 1:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: 5D
Ljubav je:
"Najznačajniji i najmudriji deo jezika kojim svet govori, i koji svi ljudi na zemlji mogu da razumeju u svojim srcima, nešto starije i od ljudi, a što ipak svaki put istom snagom izbija bilo gde kad se sretnu dva pogleda....."(Paulo Koeljo)
Ljubav je sposobnost jednog čovjeka da daje ne osvrčući se koliko dobija nazad.
:love5: :love3: :love5:


_________________
Love & Light


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: pon jun 20, 2011 3:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet apr 22, 2011 3:22 am
Postovi: 32
Moje misljenje je da je ljubav odraz cistog duha, koja preovladava na "pozitivnu stranu", i u slucaju hemijske reakcije ljubavi, jer samo cist mozak moze voljeti i zaljubiti se.... A univerzalna ljubav je svakako je isto tako bitna. Kako god, misljenja sam da sto se god moze voljeti treba voljeti i ne ustrucavati se, ne mislim na patolosko-posesivne ljubavi jer to nije ljubav to je zelja za kontrolom i manija, koja nema veze sa zivotom. Ljubav ka jutru, ljudima, danu, kafi, cigarama, nebu... Iz toga cemo saznavati prave stvari jer su tu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: pon jun 20, 2011 6:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Cemu reči :love5:


_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: uto jun 21, 2011 9:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Univerzalnu ljubav je moguće postići kad odustanemo od sebe i postanemo Ja jesam. Bilo koja emocija nam može za to poslužiti, vozimo se na emociji, a tada odustanemo od sebe i Ljubav je tu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 96 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz