Sada je: sub maj 18, 2024 8:13 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 182 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 6:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
noxten je napisao/la:
Da se nadovezem na temu... Nisam citao al imam svasta za rec haha :evil:

Da. Zapravo u zadnje vrijeme sve zivo mi je u patternima. Ko da imas svijet, i sliku i vidis da su komadici te slike kao takvi i doslovce imas osjecaj kao da mozes "kidat" te komadice i razmijestat ih kako god da hoces. Mislim da mozes doslovce i vizualno kao i "nevizualno" ( mozdano ) kreirat svoju realnost jer ono sto sam shvatio je to da ona kao takva uopce ne postoji. Postoji samo schema ili ti ga pattern kojeg modificiras kako hoces. Nesto stila "Matrix"-a no ne na takav nacin....

Tipa, aaa sad bi mi pasala ovakva realnost, onda uzmes komadice "slagalice" i poslazes kako ti zelis i tako i je zapravo i prilikom toga ostanes totalno ravnodusan zapravo ili ti ga miran....

Weird but funny and interesting lol...


Zanimljivo. Pa kako ti to radis? Jel moze neko objasnjenje, onako sa sve primerima?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 6:50 pm 
Ovako....

Zapravo, moja realnost je pattern jedan veliki, jedna velika "jednadzba" koju rijesavam. Ona kao takva, mijenja oblike, mijenja velicine. Tipa
sad jednog momenta vidim ko da je monitor od pc-a 1 m od mene, drugi momenat izgleda ko da je on blize a ruke da su mi duze, pa mi sve izgleda da je duze, onda recimo izgleda ko da gledam iz mozga na dolje a ne iz ociju, i uzasno sam miran ko osoba po tom pitanju. Imam ono tesko znanje u sebi da je realnost kao takva to sto vidim.

Ovo bi znaci bio uvod u sve... Radi se o zapravo The Secretu kojeg, moram eto bit malo egoistican al mislim da sam ga shvatio kako spada i do kraja bez da sam se trudio da ga shvatim imalo. Dapace nisam ga ni cijelog pogledao ako cemo iskreno haha i to je bilo prije recimo godinu dana cca. Stagod da pozelim, priblizi mi se. Ako mi je ovog momenta realnost web development i fali mi designer, mijenjam doslovce svoju realnost i pogled na sve i ne misli o tom cilju nimalo vec ga jednostavno dobijem.

Najbolje kako mogu opisat stanje je to da gledam recimo zid, sobu, vidim patterne na neki nacin. Ne u smislu da ih bas vidim kao takve , vidim kazem "druge realitete vise" ali osjecam patterne kao takve te ih privlacim sebi te izabirem koji mi pasu u tom momentu.

Kazem, tesko mi to objasnit... To je unutarnji feeling najvise, vanjski samo mijenja oblik realiteta kao takvog.

Odleprsao sam lol... I kad hodam opcenito imam osjecaj ko da lebdim iznad sebe a ne da sam u sebi no toliko sam miran, skuliran i koncentriran da ni ne mislim na to vec na mir i spokoj i kako ovaj sada momenat, ne sutra, ne prekosutra ili prije iskoristit najbolje sto mogu. Spoznaja da zapravo vrijeme ne postoji, mi je pomogla dosta.

Takodjer, imam kao nekakva prividjenja u zadnje vrijeme takodjer sa slikama, tipa da me nesto promatra, pa mi se u ekranu na monitoru recimo desi da vidim ko zvijezdu.. Blicne, malo ostane i nestane. Takodjer vidim kako materija oko mene ide. Znaci nesto sto kao nevidljiva zraka, svako toliko prodje oko mene, koji puta pocrni, koji puta pocrveni itd....

Cudno. Kazem jako tesko mi je za opisat ovo jer kazem, najvise se radi o unutarnjem osjecaju znanja nego li vanjskom.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 6:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Aha

Zanimljivo. Mada nije bas konkretno. Nego, ako smem da predlozim odlazak kod lekara zbog poremecene funkcije srednjeg uha. Sve simptome si opisao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 7:19 pm 
Nenen. Nema to veze sa time.

Izuzetno dobro i vidim i cujem
Nikad nikakve upale niti me uho boli kao takvo
Nemam nikakvih abnormalnih stvari u glavi....

Moze biti jedino u ocima no reci mi ako vidim radar na ucki od svoje kuce ili recimo da vidim prakticki preko cijelog "grobnika" rijeckog. Imam jako dobar i sluh ( inace sam glazbenik ) i nema to veze sa time.

Glavobolje imam samo kad puno razmisljam :)

Nemam nikakve zapravo simptome koje bi trebao imat.

Kazem, radi se o mom mozgu jedino jer ja mogu u bilo kojem momentu suzit sliku u glavi ili se "vratit back" i to mi se desava jedino kad sam miran do kraja a sto se tice patterna. Vodenjak sam i web developer, believe me to mi je smisao zivota sve zivo i nezivo gledat u patternima.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 10:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Aha

Zanimljivo. Mada nije bas konkretno. Nego, ako smem da predlozim odlazak kod lekara zbog poremecene funkcije srednjeg uha. Sve simptome si opisao.

:rotfl:

Hocu i ja dijagnozu!
Danas sam se prvi put spustila liftom u podrum-garazu i obuzela me vrtoglavica. Sve se okretalo oko mene. Kat -1. Cim sam usla u lift za vratiti se na drugi, prestalo je.

Takodjer, u zadnje vrijeme kad citam prije spavanja (Times New Roman 10) vidim slova zakrivljena i desno i lijevo, kao da se radi o nekom neurednom rukopisu, iako to traje samo na momente ... Ili ekran kompjutera, ono sto je na njemu vidim zakrivljeno kao da je kugla a ne ravna ploha.

Koje je ovo kod mene uho...? :roll:
A ako su simptomi umora, nikad nisam cula za slicne...

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 17, 2008 12:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 27, 2007 11:07 pm
Postovi: 306
Charlestone,
ono to tako hoće kad se pretjera sa travom.
:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 06, 2009 1:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
Veliki pozdrav
svim diskutantima!

jolo_du:

David Icke, ''Najveća tajna:''

* "Svjesno ili podsvjesno vjerovanje da nikada ne ćete privući novac jamči da ćete biti neusklađeni s tom i energijom i ostati siromašni. Bratstvo to zna, i stvorilo je energetski tok koji novac privlači njima ... kad želite postići svoj cilj, ono što je potrebno za ostvarenje dolazi vama..."

To je za mene jednostavno užasna teorija. Po tome, onda uopće nije potreban nikakav izazov, nikakve pustolovine, samo mislit i stvori se pred nama. Onda, zaista, sve nema svrhe.

...

Mene sad zanima brz odgovor na jedno pitanje: zar zaista ne postoje nikakvi izazovi ni pustolovine, zar je zaista sve tako dosadno uređeno da samo treba željet, a ništa ne poduzimat. Zar zaista to besmišlje jest istina, zar zaista samo treba željet i to će se stvorit pred tobom.

Alkemičari su svim mozgom i dušom svojom tisućama godina vjerovali u kamen mudraca, da nešto može nastati iz ničega, i opet nisu uspjeli.
...

A što tek kad su želje različite?
...


Bit će vremena za prekopavanje po DVD-ima, VHS-ima, internetskim stranicama, ormarinama knjiga i sl. Mene sad zanima brz i konkretan odgovor: postoje li izazovi i pustolovine, ili se sve sastoji od dosadnog besmišlja da samo zaželiš i to se stvori pred tobom?
...


Kolos:

Ovo NIŠTA NE PODUZIMAT, odtkud to?
Najbolje bi bilo misliti pozitivno,ali bez očekivanja(bilo negativnog ili pozitivnog).Raditi na projektu,ali bez negativnog ili previše pozitivnog.
Kužiš,biti flegma ali ne jebe mi se za sve flegma.
Citat:
Alkemičari su svim mozgom i dušom svojom tisućama godina vjerovali u kamen mudraca, da nešto može nastati iz ničega, i opet nisu uspjeli

Da ,očito im je nedostajalo znanje i još neki alati.


jolo_du:

Da ,očito im je nedostajalo znanje i još neki alati"

Ovo je već realno.

To je taj odgovor.

..........

Za mene,
kao i za Kolosa, bilo je predivno i kolosalno otkrovenje da mislima
(Rečju, Duhom, Idejom, Voljom) možemo kreirati našu realnost ...

Nakon
što smo kroz “odgoj” i “vaspitanje” odgojeni, vaspitani i programirani da je naša stvarnost odvojena i nezavisna od nas, saznanje da možemo postati tvorci, kreatori i upravljači naše stvarnosti za mene je predstavljalo predivan izazov, i vrhunsku pustolovinu, a u takvoj Igri, gde je SveJedno, koje si privremeno uskrati vrhovne moći, pa ih onda vraća na kašikicu, sve dobija istinsku svrhu i smisao ...

Pošto je SveJedno,
i pošto je “sve” u nama, ne postoje različite i međusobno suprotstavljene želje,
nego samo one koje su /trenutno/ u nama ...

Ali, sve nije tako
uređeno da treba samo želeti, a ništa ne poduzimati ...

Treba sebe
preodgojiti, prevaspitati i reprogramirati tako da ne sumnjaš da će ono što želiš biti i ispunjeno, a i sam taj preodgoj je lepa i velika avantura, zahtevan i vrlo težak i neizvestan poduhvat ...

To je jedna vrhunska ... alhemija Svesti ...
koja preodgojenom jastvu donosi obilje sreće i zadovoljstva, ali i moć ostvarenja ili otelotvorenja Reči (Volje) ...

A za preodgoj potrebno je, kako reče Kolos, zanat (reč, znanje, svest, umeće,...) i alat (volja, želja, energija, ...)


Znanje je
komprimirano i razumljeno iskustvo Duha i Tela ... kompresovana “Reč/Misao” ...,
a Reč/Misao je najlepša, najuzvišenija, najvrednija i najmoćnija tvorevina (igra) Duha ...

Ona je i sredstvo kreacije Sveta/stvarnosti (“U početku beše Reč!” ... i “Neka bude svetlo!...”) i oružje uništenja (“Neka bude tama!”) ...

Ona je crno-bela magija i može biti i rob i Gospodar ...
...

No, da vas ne ubeđujem previše,
navešću citat iz knjige Don Miguel Ruiza
“Mudrost starih Tolteka”, koji vrlo lepo i slikovito objašnjava zašto je
Reč/Misao/Ideja upravo ono čime kreiramo vlastitu stvarnost:

http://www.4shared.com/get/65559204/246 ... telca.html

“Prvi sporazum je i najvažniji, a takode i najzahtevniji. On je
veoma važan jer ćete već samo uz pomoć tog prvog
sporazuma biti u stanju da se uzdignete na onaj nivo egzistencije
koji ja nazivam rajem na zemlji.
Prvi sporazum glasi besprekorno koristite svoju reč. On zvuči
vrlo jednostavno, ali je veoma, veoma moćan.
Zašto baš reč? Vaša reč predstavlja vašu kreativnu moć. Vaša
reč je dar koji potiče direktno od Boga. U Jevandelju po Jovanu,
u Bibliji, koje govori o stvaranju svemira, kaže se: „U početku
bese reč, i reč bese sa Bogom, i reč bese Bog." Uz pomoć reči vi
izražavate svoju kreativnu snagu. Sve iskazujete rečima. Bez obzira
na to kojim jezikom govorite, vaša namera manifestuje se
pomoću reči. O čemu sanjate, šta osećate, i kakvi ste zapravo vi,
sve se to manifestuje rečima.
Reč nije samo zvuk ili pisani simbol. Reč je sila; to je vaša
sposobnost izražavanja i komunikacije, mišljenja, a samim tim, i
stvaranja događaja u vašem životu. Vi imate moć govora. Koja
još životinja na planeti ima moć govora? Reč je najmoćnije oruđe
koje kao ljudsko biće posedujete; ona je magijsko oruđe. Ali
kao i mač sa dve oštrice, vaša reč može stvoriti najlepši san, ili
uništiti sve oko vas. Jednu oštricu predstavlja zloupotreba reči,
koja oko sebe stvara pakao. Druga oštrica je besprekorna upotreba
reči, pomoću koje možemo stvoriti samo lepotu, ljubav i
raj na zemlji. Zavisno od toga kako je upotrebite, reč vas može
osloboditi, ili vas baciti u najstrašnije ropstvo. Sva magija koju
posedujete zasnovana je na vašim rečima. Vaša reč je čista magija,
a zloupotreba reči predstavlja crnu magiju.
Reč je toliko moćna da jedna reč može izmeniti život ili uništiti
živote miliona ljudi. Pre nekog vremena, u Nemačkoj, jedan
čovek je, koristeći reči, manipulisao čitavom zemljom punom
veoma inteligentnih ljudi. On ih je poveo u svetski rat koristeći
isključivo moć svoje reči. Naveo je druge ljude da počine najsvirepije
zločine. Svojim rečima pokrenuo je njihov strah, i poput
ogromne eksplozije, počelo je ubijanje i ratovanje širom sveta.
U ćelom svetu ljudi su ubijali jedni druge jer su se plašili jedni
drugih. Hitlerova reč, zasnovana na verovanjima i sporazumima
koji su posledica straha, pamtiće se vekovima.
Ljudski um je kao plodno tlo na koje neprestano padaju semenke.
Te semenke su mišljenja, ideje i koncepti. Kada posadite
jedno seme, jednu misao, ona počinje da raste. Reč je kao semenka,
a ljudski um je tako plodan! Jedini problem je u tome
što on i suviše često postaje plodno tlo za seme straha. Svaki
ljudski um predstavlja plodno tlo, ali samo za onu vrstu semena
za koju je pripremljen. Važno je imati u vidu za kakvu vrstu semena
je spreman naš um, i pripremiti ga da prihvati seme ljubavi.
Pogledajte primer Hitlera: on je razvejao sve to seme straha,
koje je bogato proklijalo i sa velikim uspehom izazvalo masovna
uništenja. Shvatajući ogromnu moć reči, moramo imati na
umu da ta moć izlazi iz naših usta. Jedan strah ili sumnja zasađeni
u naš um mogu prouzrokovati beskonačan niz dramatičnih
događaja. Reč je poput čarolije, a ljudi koriste reči kao crnu magiju,
nepromišljeno bacajući čini jedni na druge.
Svaki čovek je čarobnjak, i svi smo mi u stanju da nekoga
začaramo svojim rečima ili da nekoga oslobodimo čarolije. Izražavajući
svoje mišljenje, mi neprestano bacamo čini. Primer: sretnem
svoga prijatelja i kažem mu jedno svoje mišljenje koje mi je
upravo palo na um. Kažem mu: „Hm! Imaš istu onu boju lica
kao ljudi koji obično obolevaju od raka." Ako on posluša moju
reč i složi se s njom, on će oboleti od raka za manje od godinu
dana. Tolika je moć reči.”
:occasion5: :thumbup:

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 07, 2009 12:30 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 05, 2009 1:01 am
Postovi: 4
pa meni se cini da je stvar krajnje jednostavna...

ako postoji samo jedan...jesi taj jedan ti ili tvoj susjed?!

krenimo od jednostavnijih pretpostavki.dakle recimo da sam ja.

dakle ja sam jedino bice koje postoji u cijelom univerzumu.u ovom datom momentu sjedim tu u svojoj sobi i tipkam na komp. vjerujem da je kompjuter misa stapice koje jedem i cigarete koje pusim morao netko proizvesti. dakle sada postoje i sve te stvari i ljudi koji su ih napravili. takoder postojite vi koji nesto ovdje pisu. samo za tih nekoliko stvari potreban je ogroman pogon industrija i cijela cuda. zato eto i oni postoje. posto ne prihvacam ideju da je to sve nastalo u ovome datom trenutku pa postoji i cijela krvava povijest i sve te gluposti. ne vjerujem takoder da je netko tako dobar i drag kao ja izmislio sve to gadno i ruzno pa moraju postojati i neka sustinski zla bica u potpunosti razlicita od mene. dakle sada i oni postoje...

e al sad se stvari tek kompliciraju. ja ustvari ne zelim biti saama i jedina koja sva ta cuda radi...jer gadne se stvari desavaju... al ne samo to: zelim da postoji netko jednako mocan tko takoder moze sva ta cuda raditi i jos k tome meni jadnoj objasniti sta se to ustvari desava... e pa sad...tu susjed stupa na scenu... stvoren kroz pakao i plamen i krvave ratove da bi sluzio masineriji onoga sto zovemo sadasnjim trenutkom on u tome svemu takoder dobiva moc kreirati svijet i oblikovati prema svojim potrebama i saznanjima..postoji jednako tako stvaran kao i ja... ovisno o tome je li njegov svijet uopce pojmljiv mome ostati ce u njemu ili nece.. nije niti bitno.. jer na kraju ne postojimo niti on niti ja niti ista od svega toga. i takoder postojimo. sve sto je je. sve sto nije nije.al moze biti :D
oni koji vjeruju da mogu letjeti mogu( gdje rijec vjerovati := znati ili u potpunosti prihvacati mogucnost postojanja necega+imati muda dozivjeti to u svojoj realnosti)

tako nekako mi to sada izgleda.primjenjivo je na svaki segment zivota od toga hoce li biti guzva u tramvaju do toga hoce li mi sad pasti kokos na glavu s plafona.ako prestanem na moment brijati na uzroke i posljedice moze mi se naci kokos na glavi . ako nakon toga opet pocnem na to brijati moze se naci savrseno normalan svakodnevni uzrok tome. nekad prestanem.nekada ne. i to mi je tako cist u redu za sada.


Zadnja izmjena: noa; uto jan 13, 2009 11:59 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 07, 2009 10:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
noa je napisao/la:
pa meni se cini da je stvar krajnje jednostavna...

ako postoji samo jedan...jesi taj jedan ti ili tvoj susjed?!

krenimo od jednostavnijih pretpostavki.dakle recimo da sam ja.

dakle ja sam jedino bice koje postoji u cijelom univerzumu.u ovom datom momentu sjedim tu u svojoj sobi i tipkam na komp. vjerujem da je kompjuter misa stapice koje jedem i cigarete koje pusim morao netko proizvesti. dakle sada postoje i sve te stvari i ljudi koji su ih napravili. takoder postojite vi koji nesto ovdje pisu. samo za tih nekoliko stvari potreban je ogroman pogon industrija i cijela cuda. zato eto i oni postoje. posto ne prihvacam ideju da je to sve nastalo u ovome datom trenutku pa postoji i cijela krvava povijest i sve te gluposti. ne vjerujem takoder da je netko tako dobar i drag kao ja izmislio sve to gadno i ruzno pa moraju postojati i neka sustinski zla bica u potpunosti razlicita od mene. dakle sada i oni postoje...

e al sad se stvari tek kompliciraju. ja ustvari ne zelim biti saama i jedina koja sva ta cuda radi...jer gadne se stvari desavaju... al ne samo to: zelim da postoji netko jednako mocan tko takoder moze sva ta cuda raditi i jos k tome meni jadnoj objasniti sta se to ustvari desava... e pa sad...tu susjed stupa na scenu... stvoren kroz pakao i plamen i krvave ratove da bi sluzio masineriji onoga sto zovemo sadasnjim trenutkom on u tome svemu takoder dobiva moc kreirati svijet i oblikovati prema svojim potrebama i saznanjima..postoji jednako tako stvaran kao i ja... ovisno o tome je li njegov svijet uopce pojmljiv mome ostati ce u njemu ili nece.. nije niti bitno.. jer na kraju ne postojimo niti on niti ja niti ista od svega toga. i takoder postojimo. sve sto je je. sve sto nije nije.al moze biti :D
uostalom i fizicari tvrde da se svemir siri. ako mi netko moze objasniti kako se nesto beskoancno moze siriti na neki drugaciji nacin neka kaze. ovo je nekako moja trenutna ideja. ljudi su htjeli slusati muziku u svojim sobama pojavili su se radio valovi. htjeli su razgovarati sa rodacima u australiji pojavili su se telefoni. pojavilo se jer je oduvijek postojalo.nasao se nacin za one koji ne znaju kako bez toga.oni koji vjeruju da mogu letjeti mogu( gdje rijec vjerovati := znati ili u potpunosti prihvacati mogucnost postojanja necega+imati muda dozivjeti to u svojoj realnosti)

tako nekako mi to sada izgleda.primjenjivo je na svaki segment zivota od toga hoce li biti guzva u tramvaju do toga hoce li mi sad pasti kokos na glavu s plafona.ako prestanem na moment brijati na uzroke i posljedice moze mi se naci kokos na glavi . ako nakon toga opet pocnem na to brijati moze se naci savrseno normalan svakodnevni uzrok tome. nekad prestanem.nekada ne. i to mi je tako cist u redu za sada.

btw. u nekom starom postu vidjeh da je netko pozelio matematicara na forumu.well here i am :D


A meni se opet čini da je stvar i krajnje jednostavna i beskrajno složena ...
zavisno od tačke gledišta ...

Ne postoji samo Jedan ... nego Jedno (koje je Sve Jedno i NiJedno) JA (koje nije ego, nego Nego, tj. Ne-ego, ili Njego ili Nije-ego, ili Noa, ili No-ja, svejedno je), koje nije živo i nije biće i koje na ekranu svoje svesti sanja, projektuje snove, filmove čiji sadržaj režira i diktira tokom odvijanja projekcije ..., a među kojim snovima, filmovima je i ovaj san, film u kome trenutno sanja, glumi i režira da je ... ljudsko biće koje se zove Noa koje je po struci matematičar i koje se trenutno bavi temom “Kreiraju li ljudska bića sama svoju realnost?”, i koje smatra da je odgovor na to pitanje krajnje jednostavna stvar ...

Dakle, to Jedno/Nijedno nisi ni “ti” ni “tvoj” sused, ako gledaš sa relativnog aspekta sebe kao ega, tj. sanjanog bića, a jesi i Ti i Tvoj sused, ako gledaš sa pozicije Jednog/Nijednog ..., samo NIKAD istovremeno nisi i ti i sused ... (svako ima svoje vreme, svoj film, svoju ulogu, ... dok traje taj san) ...
...

Kao matematičar Noa zna da ne mogu istovremeno postojati i dodirnuti se dve odvojene i nezavisne beskonačnosti i da uvek i sada može egzistirati samo jedna ...

Ali, ...fizičari tvrde da postoji svemir koji se širi...(jer to registruju svojim fizičkim instrumentima, kao produženim čulnim organima ili osetilima) ...

I sad, ..., dalje u tom istom filmu, snu, Noa želi da joj neko objasni kako se nešto beskoančno može širiti ...

I, eto,
Noa bi da dohvati i objasni dugu i njene prelepe boje ...i prostranstva Univerzuma koji se širi ... tu u Njenim Božanskim Očima, na ekranu Njene Božanske Svesti ... na kojem Ona kao Noja proizvodi sliku beskraja koji njenoj kameri (ljudskim očima) stalno izmiče u “daljinu” ...

Da bi
sustigla daljinu kojom se Univerzum “širi” Noa kao vrstan naučnik u svom Umu konstruiše
svemirski brod koji je u stanju da se kreće bilo kojom brzinom, pa i brzinom kojom se Univerzum širi i tada vidi da ... Univerzum stoji ... u njenim nepostojećim očima ... Kamera se potpuno umirila ...i utisak kretanja staje ... Konačno shvata da su sva kretanja relativna i da se sva odvijaju u Njenim Očima... na ekranu nepokretne kamere koja je dotle izigravala njene oči,
njeno čulo vida ...
i šetala se ...
tamo ...
amo ...
mo ...
o ...
...
..
.

Veliki pozdrav,
i dobro nam došla!

:occasion5: :thumbup:

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 07, 2009 7:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 08, 2008 10:55 pm
Postovi: 57
Jack987 je napisao/la:
Citat:
u cemu je to pravimo, od cega?


Od ( naših ) misli!

Obrati pažnju na riječ u zagradi i povuci paralelu s time... Ako su naše - manifestiraju se nama, ako su nečije tuđe - manifestiraju se njemu, misaonom centru iz kojeg su te misli stigle... a mi mislimo da smo misao kreirali mi i vidimo da se ta misao nije realizirala nama!!!

Shvaćate u čemu ovdje caka?








:mrgreen: :wink:


Molim te pokusaj to iskazati najjednostavnijim konkretnim primjerom!
Necu da se ubacam nasumice dok se upoznam sa kompletnim sadrzajem javicu se sa svojim razmisljanjima.
Hvala!

_________________
miki90


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 07, 2009 10:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
miki90
Citat:
Molim te pokusaj to iskazati najjednostavnijim konkretnim primjerom!
Necu da se ubacam nasumice dok se upoznam sa kompletnim sadrzajem javicu se sa svojim razmisljanjima.
Hvala!

Govorim u svoje ime,ali govori o tome da ako uzmeš u obzir mogućnost da je netko sposoban ući ti u um i svoje misli ti uvaliti pod tvoje,ti misliš da si uradio nešto za sebe ali si zapravo,sebi na štetu(ne mora biti),učinio nešto za njega.
Najjednostavniji primjer bi mogle biti reklame za recimo nekakve tablete protiv bolova.Oni te uvjere da ti to koristi,ali te navuku na tablete bez kojih više nemožeš(tebi to koristi,ali ne toliko koliko ti odmaže) i zapravo oni imaju od tebe korist.
Znači uvalili su ti svoju volju,svoj obrazac misli!!!!
Znam da čitaš teme pa ako te ta problematika zanima pročitaj si za početak ovo
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=731
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=139
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=4
Kao što znaš to nisu jedine teme o tome,ali su za upoznavanje vrlo dobre :occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 19, 2009 10:12 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Pa, možda ovo nije loša tema da pokušam da iznesem jednu teoriju o vezi između iluzorne prirode naše materijalne stvarnosti, posmatrača i načina njene „kreacije“.

Kao uvod jedan citat iz “Holografskog svemira”:
„Stvarnost naše svakodnevice je, u stvari, neka vrsta iluzije, nešto nalik holografskoj slici. U njezinoj osnovi nalazi se dublji red postojanja, golema i primarnija razina stvarnosti koja stvara sve predmete i pojave našeg fizičkog svijeta gotovo jednako kao što komad holografskog filma stvara hologram. Bohm tu dublju razinu stvarnosti naziva implicitni ili »uvijeni « (op. prev. - engl. enfolded) red, a našu vlastitu razinu postojanja naziva eksplicitni ili odvijeni (op. prev. - ili «razvijeni» u smislu u kojem je fotografija razvijena; engl. unfolded) red.“

Ovu konkretnu tvrdnju mislim da na ovom forumu nije potrebno posebno argumentovati.

No, jedna ideja na koji način je uređeno to „razvijanje filma“ i gde je smeštena mračna komora :wink: .

Do ideje je u stvari vodilo par snova i sinhroniciteta, koji su se namerili direktno ka Narbijevoj „Kosmičkoj zmiji“ uz istovremenu sugestiju o tome da je „hologram širi nego što se čini“.

Dakle, ukratko, Narbi je započeo istraživanje pitajući se o poreklu botaničkog znanja kod naroda Zapadnog Amazona. Započeo je sa istraživanjem šamanizma i „prateći „tragove“ nalik nekom Šerlok Holmsu došao do izuzetnih sličnosti između šamanksih vizija/halucinacija, crteža nakon tih vizija, mitova o postanju na svih pet kontinenata i ... DNK. Narbijev zaključak – izuzetno zanimljiv – je da šamani uspevaju da spuste svest do molekularnog nivoa i na taj način dođu do botaničkih informacija. Neki od ovih crteža, po svemu sudeći, zaista jasno ilustruju mikroskopski svet molekula. (treba obavezno pročitati knjigu!). To bi prema autoru moglo biti objašnjenje za njihovo sofisticirano botaničko znanje.

Motiv isprepetanih zmija – dvostruka spirala - se javlja u šamanizmu na svih pet kontinenata, u mitovima u stvaranju sveta se javlja kao blizanački par (Pominje ih i Jung, Mirča Elijade, naravno. Motiv blizanaca) i do patrijarhalnog judaizma predstavlja bespolni, univerzalni, jedinstveni zivotvorni princip iz koga nastaje mnoštvo oblika. Na nivou oblika (dvostruka spirala DNK – dve isprepletane zmije) sličnost sa DNK nije mala. Postoji ne mali broj crteža čija je veza sa DNK gotovo neporeciva.

Na nivou simbola, izuvijana zmija koja živi u vodi, daruje život, majstor transformacije/metamorfoze zaista liči na DNK. Kako Narbi navodi, animističko verovanje da su sva bića oduhovljena istim principom potvrđena je pronalaskom DNK, genetska informacija je kodirana univerzalnim jezikom od četiri slova: A, T, C i G, četiri hemijske supstance sadržane u dvostrukoj spirali DNK. (Uporedi sa kabalistička četiri slova kojima je „napisan svet“ (YHWY), sa nešto slikovitijim prikazom četiri elementa kojima barataju alhemičari koja svojim različitim kombinacijama tvore svet itd.).

Slično ovoj mitskoj zmiji, DNK uvijena sama oko sebe živi u vodi: sve stanice na svetu – biljne, životinjske i bakterijske - sadrže DNK i ispunjene su slanom vodom. „Jezgra stanice po volumenu je jednaka dvomilijuntini vrha igle. Dvometarska nit DNK slaže se u taj sićušni volumen uvijajući se beskrajno oko same sebe, usklađujući na taj način izuzetnu duljinu i infinitezimalnu sitnoću, poput mitske zmije.“ Naše telo sadrži 125 milijardi km DNK.

DNK nas povezuje sa svim živim oblicima i samo različitom kombinacijom četiri hemijske supstance dobijena je sva postojeća mnogostrukost oblika.

Kosmička zmija, baš kao i DNK opisana je kao majstor metamorfoze/transformacije.

E, sad, posle ovih sitnih zanimljivosti, ono bitno:
Kao što znamo, DNK pored toga što je prijemnik i emituje fotone (dakle, svetlost).

Međutim, u ovoj knjizi sam po prvi put našla podatak da je kod DNK reč o koherentnoj emisiji fotona. Koherentna emisija fotona je karakteristika lasera. A laser se koristi za kreiranje holograma. Emisija iz DNK bi bila znanto slabija, ali i koherentnija nego iz lasera. Narbi ovo navodi kao objašnjenje za holografsku prirodu šamanskih vizija (koje je i sam doživeo), međutim, posebno u vezi sa onom porukicom o širini holograma, pala mi je na pamet ideja da mi u stvari nosimo prirodnog proizvođača holografskih slika u svakoj stanici u svom telu.

Za stvaranje holografa su potrebna dva laserska zraka (laser - koherentna emisija fotona karakteristična i za našu DNK), odnosno zrak se cepa na dva dela. Prvi zrak se odbija od predmeta, drugi zrak se sudara sa prvim i stvara interferencijski uzorak, koji se snima na film. Kada neki drugi zrak (ili običan izvor svetlosti) osvetli film, pojavljuje se trodimenzionalna slika.

Bila mi je veoma privlačna ova ideja i pitala sam se, ako DNK kao emitor koherentne svetlosti, kao „laserski zrak“, učestvuje u kreiranju 3D-iluzije naše stvarnosti, odakle bi došao onaj drugi.

I onda se posle brooooojnih teorija :roll: setila da ih u stvari i ima dva (letački mozak, šta reći :mrgreen: ).

slika

Prilikom svake deobe ćelija DNK se reciplira, kopira se i tom prilikom se i odvija. Mi u stvari već imamo dva emitora koherentne, laseru slične svetlosti, koji prenose interferencijki snimak na film (mozak) i koji prilikom izlaganju svetlost rezultir (npr. sunčeva svetlost) holografskim, trodimenzionalnim slikama.

Naš svakodnevni hologram doduše ima i odlike čvrstine (mada je materija prazna) a prilikom percepcije interferencijski uzorak po svemu sudeći može da bude promenjen interpretacijama centralnog kompjutera, mozga. No i misli, informacije, emocije su isto neka vrsta talasa, valjda mogu da se umešaju u taj interferencijski snimak. No, to je tema za dodatno razmatranje.

Prosto ideja o jednoj (pored mnogih drugih) mogućoj ulozi DNK-a.

I Bomovim uvijenim redovima, iz kojih određene aspekte izvlači svest posmatrača, služeći se “razvijačem filma” skrivenim u mračnoj komori svake ćelije našeg tela. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 18, 2009 2:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Ako kreiramo sami sebi svoju realnost,zasto se lepo ne slozimo i ne "odkreiramo" Reptilijance i slicnu gamad? Ne pije to vodu. Doduse, preko "formula" koje nam svakodnevno ubacuju u podsvest, i pozitivnih i negadivnih se to lako moze desiti... Ako pogledamo bilo kojeg od poznatijih proroka, koji su sve do nedavno sve uspevali da potrefe i to prilicno tacno, kako to da odjednom grese u vezi dogadjaja koji SADA treba da se dogode?
Za svako negativno prorocanstvo se moze naci poneka recenica koja se provlaci kroz sve medije, knjige, novinske clanke.. koja ako udje u podsvest lako moze da izmeni taj dogadjaj. Kad se detaljnije pogleda vidi se da je to bila i izvorna namera te recenice. Ovo nisam bas najbolje objasnio, nadam se da razumete na sta mislim.
Sa druge strane- da je to nesto sto nam je urodjena sposobnost - ova planeta bi bila 100 puta veca rupcaga nego sto jeste zbog bezbroj egocentricnih zelja koje bi u tom slucaju bile ispunjene, a cije bi ispunjavanje sasvim sigurno povredilo mnoge ljude. Situacija bi bila mnogo gora... Ponovo bezbroj argumenata i za i protiv.

Licno (ne)iskustvo mi govori da to nije slucaj. Isprobavao sam i tehniku moc podsvesti i gomilu drugih, ali ni jedna nije dala ocekivane rezultate.
Posmatrajuci ljude koje poznajem i koji koriste tu tehniku, vidim da se realno nije promenilo nista,a da oni misle da jeste, znaci-samo njihova percepcija. Na primer .. neko koristi moc podsvesti za dolazak do novca, vlada donosi zakon o povecanju plata i istovremeno cene skacu za 20%. Njegova firma odluci da pored propisanog povecanja poveca plate za jos 5%, on je realno na gubitku ali na ruke dobija vise novca i to pripisuje "cudotvornoj moci podsvesti" kojoj je poceo da se klanja kao Bogu. Iako nije, on misli da mu je zelja ispunjena... Kao i gomila drugih, a to sam primetio i kod sebe..sreca da sam odbio da bezuslovno poverujem u to.
Cisto psiholoski efekat...Promenjena percepcija-da,promenjena materijalna realnost-ne.

Ako neko ima primer po kome ovo zaista funkcionise,a da je pre toga bio do grla u stvarnim problemima, a da nije iz neke burzujske familije ili nesto slicno,da mu nisu to sto je zeleo obezbedili mamatatakomsija, neka dobro razmisli da nije to platio na neki drugi, naizgled nepovezan nacin. Ako nije molim ga da javi, kao i kako je to uspeo, ako ne ovde onda PM-om.

Uprkos neuspesima, cini mi se da je snagom misli stvarno moguce pokrenuti neki dogadjaj koji nam je potreban,ali tek kada stignemo do odredjene tacke razvoja, pre toga mozemo sebi ispirati mozak pozitivnim tvrdnjama dok ne izmenjamo boja kao semafor a da se nista ne dogodi(bar je tako slucaj sa mnom). Takodje mislim da taj stepen razvoja treba da bude veoma visok.. Ponovo, mozda ovo i ne vazi za sve, znam puno egocentrika i blago receno kretena kojima ovakve stvari makar naizgled polaze za rukom...a deluju mi kao da su krivi za pakt sa djavolom i to po svim tackama optuznice. Zbog cega bi neko ko zivi da bi nanosio bol drugima imao otvorenu kartu za takvu sposobnost?

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 18, 2009 5:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Zar nije realnost percepcija stvarnosti?
Jasno mi je da govoriš o samozavaravanju,ali osoba koja "traži" mora i to spoznati kao jednu lekciju i kasnije odbaciti.
Recimo onaj tvoj primjer
Citat:
Na primer .. neko koristi moc podsvesti za dolazak do novca, vlada donosi zakon o povecanju plata i istovremeno cene skacu za 20%. Njegova firma odluci da pored propisanog povecanja poveca plate za jos 5%, on je realno na gubitku ali na ruke dobija vise novca i to pripisuje "cudotvornoj moci podsvesti" kojoj je poceo da se klanja kao Bogu. Iako nije, on misli da mu je zelja ispunjena..

Recimo da taj čovjek prije povišnice nije bio zadovoljan s plaćom,nije imao za troškove,....Nakon ove povišnice,mada je u biti iluzorna,on je zadovoljan čovjek,ima dovoljno za sve što treba.
Jeli on promjenio svoj realitet?

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 18, 2009 6:00 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Iz licnog iskustva znam da nije potreban visok stepen razvoja da bi moc podsvesti, ili zakon privlacenja funkcionisao. Potrebna je samo vera. Dok postoji sumnja, ne funkcionise.
Da, u pocetku ne radi onako brzo kao sto bismo hteli, jer je sumnja jos velika, ali posle par meseci "laganja" samog sebe, pocinje. Onda postaje interesantno. Evo par mojih nacina:
1. Uvek imam dovoljno novca. Novac nije problem. On sam dolazi, o tome se neko drugi brine.
2. Ja sam uvek zdrav, ne mogu biti bolestan. Ja sam uvek dobro.
3. Problem ne postoji, sve je u glavi.

Itd... Svako moze svoje da pripremi, po potrebi.

Ono sto je Arja napisala, iako nisam mnogo proucavao DNK, cini mi se kao nesto sto mi bas "lezi", kao objasnjenje. Vrlo interesantno.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 18, 2009 10:39 pm 
kolos je napisao/la:
Zar nije realnost percepcija stvarnosti?
Jasno mi je da govoriš o samozavaravanju,ali osoba koja "traži" mora i to spoznati kao jednu lekciju i kasnije odbaciti.
Recimo onaj tvoj primjer
Citat:
Na primer .. neko koristi moc podsvesti za dolazak do novca, vlada donosi zakon o povecanju plata i istovremeno cene skacu za 20%. Njegova firma odluci da pored propisanog povecanja poveca plate za jos 5%, on je realno na gubitku ali na ruke dobija vise novca i to pripisuje "cudotvornoj moci podsvesti" kojoj je poceo da se klanja kao Bogu. Iako nije, on misli da mu je zelja ispunjena..

Recimo da taj èovjek prije povišnice nije bio zadovoljan s plaæom,nije imao za troškove,....Nakon ove povišnice,mada je u biti iluzorna,on je zadovoljan èovjek,ima dovoljno za sve što treba.
Jeli on promjenio svoj realitet?


Covijek iz sekunde u sekundu, iz trilitisucinke u tisucinku mijenja svoje realitete na bazi svijesti a i podsvijesti skupa sa svim svojim odrazima u drugim dimenzijama.

Ako znamo da je sve jedno. Da je to isto sve sto jest. Svaka manifestacija toga sto jest, dali bila casa ili to bilo doslovce percepcija to je mijenjanje realiteta sve.

Realiteti se stalno mijenjaju stvaraju kreiraju. U svemu je kreatorska moc tj. moc stvaralastva.

Mislim da nebi rekao da je mjenaje realnosti zasnovano samo na promjenama nasih percepcija kad se nista ne znamo pa recimo odjednom se osjecamo ko sjene ili kao totali odmetnici ili doslovce zashiftamo i otkrijemo ono sto se nalazi iza naseg praga kojeg mi nazivamo realnosti ( duhovi, demoni i ostalo kako to ljudi vole nazivat ).


Zamisli kad hodas da je oko tebe 4 metra kvadratna kocka. Svaki puta kad se malo pomaknes uhvatis novi dio kocke, taj dio udje u tvoju stvarnost tj. realnost i momentalno ti realitet promijeni. :)

Ja brijem da je tako.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 19, 2009 10:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Kolos, nije ni slucajno tako. Recimo da covek koji nije daltonista postane neosetljiv na crvenu boju. Da li to znaci da talasna duzina crvene boje ne postoji zato sto on nije u stanju da je percipira? Mislim da je rec o "autocenzuri", upravo onoj vrsti ruzicastih naocara koja je pomenuta u tekstu "hrkljush" na ovom sajtu. Koliko mi se cini, dosta ljudi ovde je jednog Hrkljusha zamenila za drugog. Ne bih da vredjam bilo koga, medjutim, cini mi se da je tako. A iz licnog iskustva znam da kada jednom nataknes takve naocare ne mozes bas lako da ih skines, sto je najgore, ubedjen si da je tako kako vidis.

Sto se tice uspeha-neuspeha.. Rekao sam ako moze da mi javi neko ko nije iz bogate familije upravo zato sto bogatasi najcesce imaju sve sto im treba, pa im se primenom te tehnike samo otvore oci. Ili im to obezbedi neko od njihovih, a ljudi su predusretljivi prema njima zbog njihovog materijalnog statusa,a ne zbog"lepote i harizmaticnosti njihove licnosti" Ako je neko nasao objasnjenje za ovo tipa " pa nije me poznavao ", neka ima u vidu to da se zna sve o svakome, pogotovo u manjim sredinama.. tako da bi trebao da malo bolje razmisli o tome sto tvrdi. Pre nego sto odete negde na razgovor za posao- informaciona mreza koja je jaca i od Interpola je vec odradila posao umesto vas, vi tamo idete samo formalno. A da ne govorimo sto neko koga zivot nije bas onako "muski sutao" ni ne moze da ima potpuno skinute one "ruzicaste naocare", koje su mu stavljene cim je rodjen, pa skoro i nema potrebe da autocenzurom stavlja druge.

Dalje, Cezar je napisao da uvek ima dovoljno novca.
Ne znam na koji nacin novac stize do njega, ali neka razmisli ko je ostecen time. Roditelji, prijatelji, bracni drug.. Zbog toga, osim u retkim slucajevima dobitaka na lutriji - UVEK NEKO ISPASTA! Ako biste pronasli ljude koji su dobili na lotou - mozda su 3 ili 4 svesno primenjivali tu tehniku. Bar sam to ja primetio. Poznanik koji je poslodavac ju je primenjivao, da poveca sebi prihode od privatnog posla. Povecao ih je , a evo i kako. Njegovo racunovodstvo je prestalo da uplacuje zdravstveno osiguranje, penziono,putne troskove,i uopste da prijavljuje radnike... on sav srecan,kez od uha do uha, "pa vidi ovo stvarno radi"...a ne shvata da je zbog nacina na koji to "radi" uradjeno jedino dodatno ojadjivanje i obezvredjivanje njegovih radnika, koji su, uzgred, strasno nezadovoljni i jako rado bi pobegli odatle. E to je po meni jedan od vrhunaca ljudske gluposti. O ljudskoj neljudskosti da i ne govorim. Sto je najgore- on UOPSTE NE SHVATA da u sustini gazi preko leseva. i da ukapira, rezon bi bio "pa to je uradila moja podsvest, ona je bezgranicno inteligentna, sto znaci da je to dobro i za njih i za mene... Nisam ja nikoga povredio, povredili su se sami." i mirno otisao na spavanje. A radniku za to vreme krce creva..

Uostalom, ukupna kolicina novca je uvek priblizno jednaka.
Ako je velika kolicina njega misteriozno dosla do vas, zar se ne pitate ko umire od gladi zbog toga?!
Zbog toga je jedini cist dobitak koji priznajem onaj na Lotou. Ovo drugo mi deluje kao djavolja rabota, a ne delo beskonacne ljubavi Univerzuma i Bozjeg intelekta.

Takvih primera ima 10000.. Ako ne stradaju radnici strada neko drugi.
Ako ste na taj nacin promenili radno mesto - na koji nacin je to uopste pomoglo? Iz jednog ropstva i ponizavanja praaavac u drugi. Cestitamo, prodali ste se al za vise para hahaha :P . Mozda su vas pre sikanirali, a sada vi sikanirate druge.I iako to nije ono sto ste planirali(mada to ne primecujete) - "...vau, moc podsvesti stvarno radi..."
Pre nego sto neko pomisli da ne znam o cemu pricam govorim iz iskustva - znaci - stavio sam sebi roze cvikere tom tehnikom i sreca pa na vreme ih skinuo. Ako se nekome i ispunjavaju zelje neka pokusa da pronadje uzroke njihovih ispunjenja..pa onda neka uradi kako mu svest i savest nalazu.

Zar bi Bog, ili univerzalno Polje, ili Ljubav, ili bilo ko ko je zaduzen dozvolio takvo osujecivanje drugih individua?
Ako podsvest prati(a prati) sve sto mislimo - to znaci da je ta tehnika ispiranja mozga skroz suvisna. Postoji bezbroj divnih ljudi koji se svako vece spremaju u krevet, i svako jutro bude sa prelepim, plemenitim mislima o miru, sreci, harmoniji u svetu.. (a i gotovo SVAKO dete to radi), i svemu onom zaista najlepsem i najplemenitijem sto ljudski um moze da zamisli. Zasto nista od toga, a druge, sebicne,male,naizgled pozitivne zeljice se tako svakom "ispunjavaju"?! po meni svako ko ima onakve misli u sebi je puno razvijeniji od bilo koga drugog... zbog cega bi tek, za razvijenu i prociscenu osobu,takva mogucnost bila zabranjena? Jedno pitanje, znam da svi ovde imaju ponesto protiv Isusa i kompanije, ali zar se monasi po manastirima ne zalazu ipak i za poneku dobru stvar? Njihove molitve su dosta puta ponavljane tokom dana, nisu egocentricne, isto su usmerena ka harmoniji u svetu i Bozjoj milosti... Zasto onda nista od toga,ali onako, objektivno gledano?
E sad neka mi neko ko misli da to "radi za svakoga" ovo objasni. Ili mozda smatra da je njegov trenutni skup misli i emocija poznatiji kao ego, i licnost, prosvetljeniji i cistiji od 99% drugih ljudi? Jedino bi pod tim uslovima ovo zaista funkcionisalo.

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 19, 2009 5:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
Kolos, nije ni slucajno tako. Recimo da covek koji nije daltonista postane neosetljiv na crvenu boju. Da li to znaci da talasna duzina crvene boje ne postoji zato sto on nije u stanju da je percipira? Mislim da je rec o "autocenzuri", upravo onoj vrsti ruzicastih naocara koja je pomenuta u tekstu "hrkljush" na ovom sajtu. Koliko mi se cini, dosta ljudi ovde je jednog Hrkljusha zamenila za drugog. Ne bih da vredjam bilo koga, medjutim, cini mi se da je tako. A iz licnog iskustva znam da kada jednom nataknes takve naocare ne mozes bas lako da ih skines, sto je najgore, ubedjen si da je tako kako vidis.

Da bi mogli dalje produktivno raspravljati,moramo se sporazumjeti oko značenja riječi"realnost".Za mene je ona samo moguća percepcija,s time mislim da se ona može i manipulirati pozitivno i negativno,a na nama je da nađemo onu pravu.
:?
Malo zaboravi na emocije i reci mi,jeli tvoj poznanik kreirao svoj realitet kakav želi?Zaboravi sad koga je sve povrijedio.(da bi sagledali neke stvari kakve zaista jesu,moramo se ponekad udaljiti od zida,ili stati van "noxtenove" kocke) ;)

Citat:
Recimo da covek koji nije daltonista postane neosetljiv na crvenu boju. Da li to znaci da talasna duzina crvene boje ne postoji zato sto on nije u stanju da je percipira? Mislim da je rec o "autocenzuri", upravo onoj vrsti ruzicastih naocara koja je pomenuta u tekstu "hrkljush" na ovom sajtu.

Ne to ne znači da je ona prestala postojati nego je taj čovjek ne percipira kao crvenu nego kao npr.svjetlo sivu,ali ako si to on tumači kao da je prestala postojati(i svađa se s drugima o tome) to je onda stavljanje "ružičastih naočala".
Citat:
Jedno pitanje, znam da svi ovde imaju ponesto protiv Isusa i kompanije, ali zar se monasi po manastirima ne zalazu ipak i za poneku dobru stvar? Njihove molitve su dosta puta ponavljane tokom dana, nisu egocentricne, isto su usmerena ka harmoniji u svetu i Bozjoj milosti... Zasto onda nista od toga,ali onako, objektivno gledano?

I sam sebi sam malo dosadan kad toliko forsiram "odgovore",pa kako razgovaramo ...
Neznam za druge,kako sam shvatio stvar,ljude koje "poznajem" preko ovog foruma skupa samnom,ono što protiv Isusa imamo je predođba koju ljudi o njemu stvaraju,tj. manipulacija koja se vrši samim spomenom njegova imena.(i zaista je zamorno čitati pokojeg "vjernika" koji "širi božju riječ" bez da proba pogledati okolo sebe)
Na drugi dio pitanja mogući je odgovor da nitko nemože molitvim ili bilo čime "spasiti" nekog drugog.Svatko je za svoje "spasenje" sam odgovoran.Recimo kao onaj vic o rabinu koji nije htio da ga spasi Mujo pruživši mu ruku,nego je rađe dalje molio Boga čekavši čudo.
Citat:
Zar bi Bog, ili univerzalno Polje, ili Ljubav, ili bilo ko ko je zaduzen dozvolio takvo osujecivanje drugih individua?

Pa to očito nije TO što nam govore :twisted: , http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=4

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 19, 2009 6:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Ok, izvini ako sam naporan :) Ako cemo tako, pod tim uslovima - I oni radnici su ljudi. Ono sto kazem je da to sto je on dobio vise novca VEZE NEMA SA BOZANSKIM UPLIVOM BESKONACNE INTELIGENCIJE, vec sa klasicnim materijalizmom. Samo je uspeo da zanemari sopstvenu savest,i uradio ono sto moze svako kome je stalo samo do sebe.

Na nacin na koji ja vidim-da je problem resavala"beskonacna inteligencija" to sasvim sigurno ne bi bilo reseno povredjivanjem drugih individua..to je sve.

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 19, 2009 7:03 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Citat:
Dalje, Cezar je napisao da uvek ima dovoljno novca.
Ne znam na koji nacin novac stize do njega, ali neka razmisli ko je ostecen time. Roditelji, prijatelji, bracni drug.. Zbog toga, osim u retkim slucajevima dobitaka na lutriji - UVEK NEKO ISPASTA! Ako biste pronasli ljude koji su dobili na lotou - mozda su 3 ili 4 svesno primenjivali tu tehniku. Bar sam to ja primetio. Poznanik koji je poslodavac ju je primenjivao, da poveca sebi prihode od privatnog posla. Povecao ih je , a evo i kako. Njegovo racunovodstvo je prestalo da uplacuje zdravstveno osiguranje, penziono,putne troskove,i uopste da prijavljuje radnike... on sav srecan,kez od uha do uha, "pa vidi ovo stvarno radi"...a ne shvata da je zbog nacina na koji to "radi" uradjeno jedino dodatno ojadjivanje i obezvredjivanje njegovih radnika, koji su, uzgred, strasno nezadovoljni i jako rado bi pobegli odatle. E to je po meni jedan od vrhunaca ljudske gluposti. O ljudskoj neljudskosti da i ne govorim. Sto je najgore- on UOPSTE NE SHVATA da u sustini gazi preko leseva. i da ukapira, rezon bi bio "pa to je uradila moja podsvest, ona je bezgranicno inteligentna, sto znaci da je to dobro i za njih i za mene... Nisam ja nikoga povredio, povredili su se sami." i mirno otisao na spavanje. A radniku za to vreme krce creva..


Vec si gore pomenuo kako neko promeni jednog Hrkljusa za drugog. Promeni i ti svog, jer ocigledno nisi zadovoljen ovim. Ja na novac gledam kao na energiju. Ne moze da nastane ni nestane, samo menja vlasnika. Imam ulozen novac na svetsku berzu novca, pa odatle stize. Nisam iz bogate porodice i jos uvek sam zaposlen. Radim za platu od 280 evra. Verovao ti ili ne, ali ja uvek imam dovoljno novca, pa cak i da platim kiriju od 140 evra plus rezija itd...
Veruj mi i to da samo treba da promenis svog Hrkljusa. Promeni svoje ubedjenje. Procitaj pazljivo Zakon privlacnosti i pogledaj film The Secret.
Srdacan pozdrav Valjda?

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 182 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz