Sada je: sub apr 27, 2024 7:52 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 182 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: čet jul 23, 2009 8:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Da bi to znali,trebamo poznavati sebe.Recimo u mom slučaju,znam da želim svoje dijete naučiti da ono razmišlja svojom glavom,itd...,a wisful thinking bi bilo da sam ja siguran da ću ja njega naučiti da razmišlja svojom glavom.
Dovoljno poznajem sebe d to nemogu garantirati i svaka vizualizacija na to je gubljenje energije ili čista glupost.
Recimo neki ljudi ne puštaju djecu da se igraju drugom djecom jer bi se mogli potući,oni ili mole ili nešto vizualiziraju ili ...
Drugo je opet ne pustiti ga jer prijeti stvarna opasnost.Ali da bi mi spoznali što je to stvarna opasnost,moramo se poznavati u dovoljnoj mjeri.
To je samo primjer,takvo je moje razmišljanje.Možda netko zna bolje objasniti.
Al sam se danas raspisao :roll:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: čet jul 23, 2009 8:13 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Citat:
Recimo u mom slučaju,znam da želim svoje dijete naučiti da ono razmišlja svojom glavom,itd


Jesi siguran da zelis da ga naucis da razmislja svojom, ili zelis da ga naucis da razmislja tvojom glavom?

Dok mislis da se tovm detetu moze desiti nesto lose, moze. Kad mislis da ne moze, onda ne moze. Moja zena je u osmom mesecu trudnoce i nije imala ni jednu komplikaciju, iako ima miom 10x12. Ni jedno cekanje kod doktora, niti bilo kakvo maltretiranje, iako su lekari u Srbiji poznati po tome. Inace, njoj je 34 godine i prva trudnoca. Bez i najmanje komplikacije ili primedbe. :occasion5: :thumbup:

Jeli to wishful thinking, moj, ili kreiranje sopstvene realnosti?

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: čet jul 23, 2009 9:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Citat:
Jesi siguran da zelis da ga naucis da razmislja svojom, ili zelis da ga naucis da razmislja tvojom glavom?

sto bi trebalo nauciti dijete? a kako da to dijete misli swojom glawom ako nema "pocetnog kapitala". nesto s cim ce to nesto usporedjiwati. mozda MORA misliti da nesto zna, da bi skuzio da nista ne zna. kao neka wrsta zacaranog kruga.

zajebano pitanje i jos zajebanija misija u owom OPS swijetu. ne samo za dijete, nego za swe nas...

:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: čet jul 23, 2009 9:28 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Cekam dete i spremam sebe da mu nista ne namecem. To je jedna samostalna individua, a ne "moje" dete, koje treba da misli kao ja i da ispuni moje neostvarene snove.

Ko to misli da zna sta treba detetu da daje kao pocetni kapital? Ko to misli da to dete nece dobiti gomilu pocetnog kapitala od okoline, i bez "mesanja" roditelja?

Jedan prijatelj mi je pricao kako "on zeli da njegov sin vise voli prirodu". :rofl

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: čet jul 23, 2009 9:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Rudar je napisao/la:
Ko to misli da zna sta treba detetu da daje kao pocetni kapital? Ko to misli da to dete nece dobiti gomilu pocetnog kapitala od okoline, i bez "mesanja" roditelja?

eto. zar nije onda "bolje" ukratko objasniti djetetu da ne wjeruje nicemu, nego da razmislja "swojom" glawom. ionako ce dobiti "pocetni kapital" od okoline. pa bolje da ga onda pripremimo na te dezinformacije i lazi koje ga cekaju tamo wani, zar ne? \:D/

:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Zadnja izmjena: bad.ass; čet jul 23, 2009 10:00 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: čet jul 23, 2009 9:58 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Pa onda mu treba samo ostaviti da se pita: A zasto? Tu je sve.

:love3:

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: čet jul 23, 2009 10:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Rudar je napisao/la:
Pa onda mu treba samo ostaviti da se pita: A zasto? Tu je sve.

:love3:

jeste. samo da se pita i da pita. i razmislja (swojom) glawom.

gotowa wecera, iden pojest s uzitkom a drustwo ce mi prawiti cassiopeia na mojoj desnoj strani s owe terase...

:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: čet jul 23, 2009 10:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
:roll:
Čovječe,a mislio sam da ja kompliciram #-o :lol:
Rudar je napisao/la:
Jeli to wishful thinking, moj, ili kreiranje sopstvene realnosti?

Ono što sam dao kao odgovor je da čovjek treba SAM to saznati,a to će saznati ako ima neki temelj.Mislim na temelj kakvog je Galaksija opisao ovdje viewtopic.php?f=7&t=815&p=70735&hilit=kontajnirana+svijest#p70735 .
Ovo s djetetom je samo bio primjer koji mi je sinuo,ali očito sam pogodio :-" ,a čini mi se da negdje i postoji tema o odgoju djece pa možemo razgovor nastaviti tamo.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: čet jul 23, 2009 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
kolos je napisao/la:
:roll:
Čovječe,a mislio sam da ja kompliciram #-o :lol:

ma to ti se samo cini... :angel4:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: pet jul 24, 2009 4:49 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
kolos je napisao/la:
:roll:
Čovječe,a mislio sam da ja kompliciram #-o :lol:
Rudar je napisao/la:
Jeli to wishful thinking, moj, ili kreiranje sopstvene realnosti?

Ono što sam dao kao odgovor je da čovjek treba SAM to saznati,a to će saznati ako ima neki temelj.Mislim na temelj kakvog je Galaksija opisao ovdje viewtopic.php?f=7&t=815&p=70735&hilit=kontajnirana+svijest#p70735 .
Ovo s djetetom je samo bio primjer koji mi je sinuo,ali očito sam pogodio :-" ,a čini mi se da negdje i postoji tema o odgoju djece pa možemo razgovor nastaviti tamo.
:occasion5:


Nisam je video, ali mozemo, ko zeli.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: pet jul 24, 2009 5:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Nisam sigurna da je ovo pravo mesto za ono sto cu izneti. Moderatori, prebacite ga gde pripada, ako smatrate da je bolje.

Opisacu nedavni dogadjaj, dok smo bili na moru, moj sin i ja.

Posto se mnogo plasim duboke vode, jer ne mogu da vidim sta je sve tamo dole, plivala sam, nekih 10-tak metara od obale, na dubini taman tolikoj, da mogu vrhovima prstiju da dotaknem dno.

Za to vreme, moj je sin otplivao, uz masku i peraja, poprilicno daleko, do bova, uz koje su bile usidrene neke brodice.

Zvao me je da dodjem do njega, vratio se do mene i rekao da tamo ni blizu nije toliko duboko koliko se cini,...

Da ne duzim, pristala sam, otplivala skoro donde, i tad me je opet sustigao onaj strah, brze- bolje sam se vratila do svog plicaka i, odjednom su suze grunule, prosto sam se iznenadila, sta mi to sve i kakve strahove nosimo duboko u sebi, da nismo ni svesni njihove snage, a kamoli porekla...

Izasla sam, legla na lezaljku i posmatrala sina, kako roni na onom istom mestu, kod bova.

Ni minut nije prosao, on je podigao glavu, pogledao prema obali, i kao metak stigao do nje. Pitala sam ga sta je to video, cega se toliko uplasio??

Neko vreme me je samo zacudjeno gledao, i rekao da je jasno cuo, dok je ronio, jedan jak, pomalo krestavi, glas kako mu kaze:"NE PLIVAJ TOLIKO DUBOKO!!!" Pogledao je oko sebe i video veliku tamnu senku koja je prosla pored njega.

Posto sam ga posmatrala, sa obale, videla sam da oko njega nije bilo ni plivaca, ni ronioca, niti je kakav brodi prolazio tuda.

U svako slucaju, njegov je zakljucak bio, da misli da sam svoj strah nekako reflektovala na njega.

Poenta je u tome, da tamo i nije bila toliko duboka voda, to je bila moja fiksacija.

E, tu sam se uverila, koliku moc imaju nase misli. One se MOGU manifestovati u ovom materijalnom svetu.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: sub jul 25, 2009 10:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Mislim da ono sto je Arja opisala u temi o Lazarevu oslikava ono sto se dogodilo:

[i][Još jednu stvar sam uočila u vezi sa ovim, a to je da onda kada su mi – da to tako nazovem – energetske strukture ravnije, frekvencije nešto više – to se sasvim dobro oseti – moram daleko više da pazim, jer neke nebalansirane aktivnosti i misli proizvode daleko jače posledice nego u običnom stanju. Ne spolja, već iznutra. A onda se to i ispolji.
/i]

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: sub jul 25, 2009 4:10 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
sigma je napisao/la:
Da ne duzim, pristala sam, otplivala skoro donde, i tad me je opet sustigao onaj strah, brze- bolje sam se vratila do svog plicaka i, odjednom su suze grunule, prosto sam se iznenadila, sta mi to sve i kakve strahove nosimo duboko u sebi, da nismo ni svesni njihove snage, a kamoli porekla...

Izasla sam, legla na lezaljku i posmatrala sina, kako roni na onom istom mestu, kod bova.

Ni minut nije prosao, on je podigao glavu, pogledao prema obali, i kao metak stigao do nje. Pitala sam ga sta je to video, cega se toliko uplasio??

Neko vreme me je samo zacudjeno gledao, i rekao da je jasno cuo, dok je ronio, jedan jak, pomalo krestavi, glas kako mu kaze:"NE PLIVAJ TOLIKO DUBOKO!!!" Pogledao je oko sebe i video veliku tamnu senku koja je prosla pored njega.

Posto sam ga posmatrala, sa obale, videla sam da oko njega nije bilo ni plivaca, ni ronioca, niti je kakav brodi prolazio tuda.

U svako slucaju, njegov je zakljucak bio, da misli da sam svoj strah nekako reflektovala na njega.

Poenta je u tome, da tamo i nije bila toliko duboka voda, to je bila moja fiksacija.

E, tu sam se uverila, koliku moc imaju nase misli. One se MOGU manifestovati u ovom materijalnom svetu.


Ti si u svom silnom, iluzornom strahu otisla i ostavila sina u toj "dubokoj i opasnoj" vodi i kasnije mu sa obale rekla da se vrati.

To je ono sto mi je prvo palo na pamet dok sam citao ovo. Ne shvati pogresno.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: sub jul 25, 2009 8:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Ti si u svom silnom, iluzornom strahu otisla i ostavila sina u toj "dubokoj i opasnoj" vodi i kasnije mu sa obale rekla da se vrati.

To je ono sto mi je prvo palo na pamet dok sam citao ovo. Ne shvati pogresno.



Ne razumem, sta ti je to palo na pamet?

Naravno da sam svog sina ostavila tamo. Jer sam bila svesna da mi je strah "silan, a iluzoran". I jer sam i sama videla da niti je duboko, niti opasno. Nisam valjda trebala i njega da panicno vucem nazad??

Taj je strah bio nesto duboko podsvesno.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: ned jul 26, 2009 7:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 21, 2009 7:38 pm
Postovi: 210
Lokacija: Beograd
Draga Sigma,
U potpunosti razumem taj tvoj strah, jer i ja sam zadnjih godina imala isti strah od dubine jer ne znam šta se dole nalazi. Iako, za razliku od tebe slobodno plivam i mnogo dublje, ipak se lagodnije osećem kada sam u društvu, i naravno kada o tome svesno ne razmišljam. Planiram u septembru da odem na more, iako nisam bila skoro 4 godine, proveriću kako sada, posle nekih žešćih suočavanja i čišćenja, reagujem na dubinu.

Ovako sam to sebi objašnjavala: Strah od dubine je strah od sopstvene dubine unutar našeg bića, strah od suočavanja onih slojeva naše podsvesti, gde su nagomilani svi ti strahovi. Realan strah, osvešćen, često je prikriven neosvešćen strah, iracionalni. Često sam sanjala da silazim, kao u neku piramidu, duboko pod zemlju, nekim jako strmim stepenicama (doduše imala sam realno to iskustvo kada sam silazila u Mikerinovu piramidu, i imala sam takav napad smeha da su se svi oko mene smejali ne znajući zašto, iako su mi rekli da se smeju zbog mog zaraznog smeha. A to je bila moja odbrana od straha od dubine, neznanja šte se dole nalazi...). U tom snu, više puta sanjanom, imala sam neku vrstu propadanja, kao da ću da se strmoglavim pravo u tu rupu, bezdan, i u trenutku sam se budila. Tada sam ovim objašnjavala i tumačila taj san. Mnogo godina kasnije sam se suočila sa tim sopstvenim dubinama i strahovima, i raznim sadržajima, o kojima ne bih sada. Kada čovek osvesti svoj san i sadržaj sna, on se više ne pojavljuje, tu je bio samo da nam ukaže na potisnuti sadržaj.

Sigma je napisao/la:
U svako slucaju, njegov je zakljucak bio, da misli da sam svoj strah nekako reflektovala na njega.

Poenta je u tome, da tamo i nije bila toliko duboka voda, to je bila moja fiksacija.

E, tu sam se uverila, koliku moc imaju nase misli. One se MOGU manifestovati u ovom materijalnom svetu.


Čitajući Lazareva, a po tvojim postovima vidim da si i ti dobro upoznata sa tom vrstom literature, i učestvovajući na Poretku ljubavi, došla sam do zaključaka da su strahovi, između ostalog posledica raznih energetskih blokada koje se prenose iz generacije u generaciju preko nasleđa, DNK, na mlađa polkoljenja. I sam Lazarev, kada pokušava da objasni neku blokadu (najčešće je to bolest) neke ličnosti, uvek se obraća roditeljima i kaže da su oni odgovorni za to, jer njihove sopstvene blokade, koče njihovo dete, koče normalan protok energije, koja treba da se kreće od prošlosti ka budućnosti, a ne da se okreće i još uvek vrti oko blokirane tačke neke prošle traume, bilo da se ona odigrala kod nas samih ili kod nekih naših predaka. Zato, ne mora da znači da direkno tvojim mislima možeš reflektovati strah kod sina, već da sama tvoja blokada već postoji energetski prikačena i kod njega. Poznato je da deca nemaju toliko izražene strahove, i da se strahovi počinju javljati tek kasnije, kada se svest malo proširi. Kad sam bila mala izvodila sam takve vratolomije, od kojih mi se danas, kad pomislim na to, diže kosa na glavi. Plivala sam i ronila bez ikakvog straha, skakala na glavu sa neverovatnih visina u plićak, jer nisam svesno znala kakve posledice mogu biti. I nikad mi se ništa nije loše dogodilo. Ta sloboda kod dece ih čuva od nemilih događaja.

Zato pomislim, koliko mi uopšte kreiramo našu sudbinu, ako nosimo strahove kojih nismo ni svesni? Osvešćivanje tih strahova, jedino kroz vraćanje u prošla iskustva i ponovno doživljavanje emotivne reakcije bola (primalni krik je jedno jako isceljijuće iskustvo) može, čini mi, se donekle da oslobodi od tih strahova. Mislim da strahovi, takođe imaju svoje nivoe, i da se to onih najdubljih , ponekad jako teško dolazi. Suočavanje oslobađa mehanizme koji slabe strah. Ponovnim uključivanjem svesnih misli onoga čega se plašimo, učvršćujemo te mehanizme, iako smo pokrenuli njihov proces čišćenja. Zato se mi, pre svega moramo oslobađati naših strahova, da bi naša deca mogla biti slobodnija. Pozitivne misli, ukoliko ispod toga ima većeg nagomilanog sloja negativnih, ne mogu sasvim ublažiti situaciju, ali mogu doprineti da polako te negativne strane naše podsvesti izlaze na površinu. Strah treba prihvatiti, i onda je njegov uticaj na nas slabiji.

I da se vratimo na taj strah od dubine. Zašto se plašimo da pogledamo duboko u sebe. Šta je to što "tamo" možemo naći, ugledati, doživeti, a da nije ljudski? I da nije naše? Probajmo to učiniti, hrabro i odgovorno, jer smo odgovorni i za nas i za našu decu u buduća pokoljenja. Ono što mi ne završimo u svom životu, ostavićemo njima u nasleđe da završavaju. Oni će na naki način ponavljati našu priču (identifikacija sa roditeljima) da bi i sami razrešili taj problem u sebi. Ovako im nećemo pokazati koliko je značajno i dobro zaviriti u donje slojeve našeg bića, da bi smo otkrili ono što nas vodi u viši razred. A to je naučena lekcija. Svaka naučena lekcija proširuje prostor slobode.

Pozdrav i srećno! Suzy


Zadnja izmjena: SUZY; ned jul 26, 2009 10:51 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: ned jul 26, 2009 10:04 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
sigma je napisao/la:

Ne razumem, sta ti je to palo na pamet?

Naravno da sam svog sina ostavila tamo. Jer sam bila svesna da mi je strah "silan, a iluzoran". I jer sam i sama videla da niti je duboko, niti opasno. Nisam valjda trebala i njega da panicno vucem nazad??

Taj je strah bio nesto duboko podsvesno.


Pa svesna si da nije toliko opasno da ostavis dete, ali si ipak ti otisla na obalu. Samo sam napisao sta mi je bilo cudno. Nisam imao nameru da nesto kritikujem. Naravno da nisi trebala da ga vuces, pa da mu tako nameces strah, koji on i nema.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: pon jul 27, 2009 5:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Rudar je napisao/la:
Pa svesna si da nije toliko opasno da ostavis dete, ali si ipak ti otisla na obalu. Samo sam napisao sta mi je bilo cudno. Nisam imao nameru da nesto kritikujem. Naravno da nisi trebala da ga vuces, pa da mu tako nameces strah, koji on i nema.


Preplavio me je strah, za koji sam znala da nema osnova. Mozda nisam dobro akcentovala celu stvar, htela sam reci da me je iznenadila silina onoga sto ni ne znamo da cuci u nama.

Takav isti dozivljaj sam imala i prilikom jedne (i jedine) regresoterapije, ali do ovoga nismo dosli, jer sam ciljano resavala samo jedan problem.

Sta bi tek isplivalo kada bismo pokusali da se suocimo sa svim svojim strahovima?

Ali, ovo je vec :offtopic: .

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: pon jul 27, 2009 5:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Suzy, delim tvoje misljenje, jedino, nisam sigurna oko ovoga: Ponovnim uključivanjem svesnih misli onoga čega se plašimo, učvršćujemo te mehanizme, iako smo pokrenuli njihov proces čišćenja.

Mislim da ne ucvrscujemo te mehanizme, samo ih, logicno je, aktiviramo u procesu ponovnog, provociranog suocavanja, a posto to radimo samoinicijativno, OSVESCUJEMO ceo mehanizam straha, i tada, kao posledica celog procesa, i strah i svi njegovi mehanizmi, u velikoj meri slabe, i nemaju, ni blizu onako jak uticaj na nas kao sto su do tog momenta imali.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: uto jul 28, 2009 9:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
sigma je napisao/la:
Mislim da ne ucvrscujemo te mehanizme, samo ih, logicno je, aktiviramo u procesu ponovnog, provociranog suocavanja, a posto to radimo samoinicijativno, OSVESCUJEMO ceo mehanizam straha, i tada, kao posledica celog procesa, i strah i svi njegovi mehanizmi, u velikoj meri slabe, i nemaju, ni blizu onako jak uticaj na nas kao sto su do tog momenta imali.

slazem se. :thumbup:
ponowno proziwljawanje tih strahowa, sada, sa nekim "nowim" razmisljanjem (znanjem?) bolje percipiramo/uocawamo taj strah. sa tim (sa)znanjem koji prikupljamo godinama* u stanju smo da (strahowe) napokon objektiwno sagledamo.
wjerojatno ce u jednom trenutku ti strahowi postati tako minorni (da ne kazem da ce nestati, "gubiti" na snazi), da cemo uwidjeti saw njihow apsurd ali i potrebu zbog cega su djelowali do tog trenutka. cega se plasimo?! :angel4:

poz... :love3:

* - owisno od "korisnika do korisnika"... :toothy2:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: sri jul 29, 2009 12:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 18, 2008 8:01 pm
Postovi: 98
Kad netko intezivno, bez razmišljanja o ičem drugom, vizualizira svoju želju, osjeća se kao da se ostvaruje, to ne postaje stvarnost, već ni više ni manje - halucinacija.

Trebalo bi bitio:

* Kreiramo li sami svoja priviđenja?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 182 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 73 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz