Sada je: sub apr 27, 2024 6:45 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kalibracija percepcije
PostPostano: pon dec 18, 2006 10:39 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Podešavanje “instrumenata za mjerenje”


Mnogi su već sigurno primjetili da je skoro nemoguće na ovakvim forumima doći do nekog “koncenzusa” unutar veće grupe ljudi, bilo o kakvim pitanjima ili temama da se radi. Međutim, za razliku od drugih foruma, ovdje ćemo možda imati veći dio individua koje su u stanju razumjeti bar teoretski aspekt ove problematike.

Dakle, moramo poći od toga da svako nas gleda na stvari oko sebe na jedan manje ili više subjektivan način a onda postaviti pitanje - koliko je moguće stvari vidjeti objektivno, odnosno, onakvim kakve one jesu?!

Prema istočnoj gnostici, razlog za nemogućnost objektivnog percipiranja stvari i događaja je taj što ‘vanjski čovjek’ živi u ‘anarhiji’ niža tri centra, koji obrazuju njegovu ličnost i sve što on vidi je na neki način samo reflekcija tih stvari, odnosno, njihov odraz. Znači, figurativno rečeno, kao što u ogledalu vidimo sliku okrenutu naopako, isto se zbiva s manje više svime što čovjek percipira. Kad se slika ‘odbije’ od njegovu ličnost, ona postane - ‘inverzirana’ ili izokrenuta.

Ovdje ću se ponovo vratiti na Gurđijeva, gdje on govori o tzv. ‘vanjskom krugu’ čovječanstva (gdje i mi, naravno, spadamo):

Prva karakteristika tog kruga je da među ljudima koji mu pripadaju ne može biti zajedničkog razumijevanja. Svako razumije na svoj način i svako različito. Taj krug se ponekad naziva ‘krugom jezičke zabune’, što znači da u tom krugu svako priča svojim posebnim jezikom, gdje niko ne razumije druge niti se trudi da ih razumije. U tom krugu zajedničko razumijevanje je nemoguće, osim u rijetkim iznimnim momentima u vezi stvari koje nisu od velike važnosti i koje se nalaze u okvirima date osobe. “

***

Do sada je bilo dosta pokušaja formiranja raznih ezoteričkih grupa koje su se pokušavale drzati 4-og puta. U većini slučajeva jedan od prvih zadataka za njihove članove bilo je učenje kako da se međusobno KOMUNICIRA.

Tako, komuniciranje u smislu davanja informacija i razumijevanja onoga što je rečeno od strane drugih predstavlja osnovu posla. Čovjek mora postati svjestan ljudske mašine – kako svoje vlastite, tako i tuđe, da bi uopšte otpočeo s radom na savladavanju ovog fundamentalnog problema.

Odatle, kad vidimo da neko nije u stanju da savlada ovaj osnovni zadatak, to nam istovremeno daje sliku i o njegovoj sposobnosti “očitavanja životne sredine”.

Ovo naravno vodi ka problemu "podešavanja instrumenata za ‘mjerenje’ ili očitavanje."

Moravjev:

“Mi ne možemo dosegnuti objektivno na drugi način osim kroz medijum subjektivnog. To je temeljni razlog ezoteričkih studija: one omogućavaju vanjskom čovjeku da on da validnost svom subjektivnom mentalitetu. On to može ostvariti uz pomoć jedne tehnike koju normalno primjenjujemo kod instrumenata za precizna mjerenja: prije nego što ih počnemo upotrebljavati, prvo moramo odrediti grešku u očitavanju kod svakog od njih. Uzimajući na taj način u obzir “subjektivnost” tih instrumenata, mi dobijamo od njih ispravne podatke uprkos njihovim manama.
Da bi mogli promatrati s preciznošću fenomene našeg unutarnjeg svijeta kao i one iz vanjskog svijeta, mi moramo prepoznati i odrediti tu grešku u očitavanju našeg mentalnog instrumenta za opservaciju, što je jedna od glavnih alatki naše Ličnosti.
Cjelokupno ezoteričko učenje orjentisano je prema tom cilju, koji se ostvaruje kod ‘drugog rođenja’, kad čovjek stiče jedan novi oblik svijesti i jednu egzistenciju koja je prilično drugačija, koja je objektivna – i koju ‘vanjski čovjek’ može sebi predočavati samo na jedan neodređen i nejasan način.”

S tim u vezi,

"Kalibracija ili podešavanje instrumenta za očitavanje” podrazumijeva jedan rad čiji je cilj učenje kako da se pravilno vidi “ono što je nevidljivo”.

***

To je ujedno i mjesto gdje je završavao ezoterički rad većine tragaoca, jer se u istočnoj gnostici smatra da se to jedino može raditi uz pomoć grupe na principu “ogledala”, tj. da čovjek nije u stanju vidjeti svoje lične greške i ‘programe’ sam, nego samo uz pomoć drugih članova grupe.
Ako uzmemo za primjer ezoteričke grupe koje je formirao Gurđijev, ova faza njihovog rada obično je podrazumijevala i raspad tih grupa. Razlog je bio taj što je većina učesnika do tog momenta ovladala teoretskim i nekim praktičnim aspektima gnostičkog učenja, tako da su već bili u stanju da vide neke ‘programe’ kod drugih, te su generalno smatrali da nešto znaju, odnosno, da vladaju jednim znanjem na kojeg se mogu osloniti. Međutim, kod svakog ukazivanja na njihove lične programe, dolazilo je do emocionalnih eksplozija, jer – “Zaboga milog, šta to može biti pogrešno kod mene, kad bi svima trebalo biti jasno koliki sam trud uložio u rad ove grupe i promociju ovog učenja”!?! Tako se čini da samovažnost Uspenskog nije mogla dozvoliti da mu Gurđijev “soli pamet”, pa je tako razlaz bio neminovan. Uspenski je teoretski aspekt učenja 4-Put savladao do tančina, tako da se moglo reći da je on bio ekspert što se toga tiče, međutim, praktični rezultati su izostali.

***

Da nastavimo s ‘ogledalom’. Kod “posmatranja samog sebe”, ono što tu radimo, mi posmatramo sebe kao u ogledalu. Kad gledamo u ogledalo, mi u njemu vidimo sve obrnuto. Percepcija nečega ONAKVOG KAKO ONO JESTE, podrazumijeva sticanje - pronicljivosti.

Problem se pogoršava ako imamo na umu da ovdje pokušavamo da odredimo ono što je ISTINSKO uz pomoć Ličnosti, (koja nije ‘istinsko’) i tu onda dolazi do pogrešnog ‘očitavanja’ zato što je slika koju dobijamo obrnuta.
To je i razlog zašto je često veoma teško da se razlikuje “istinsko” od “lažnog”. Ono što mi tu radimo, mi gledamo preko ogledala naše Ličnosti.

S tim u vezi, bilo bi potrebno imati još jedno ogledalo koje će da ‘vraća’ sliku u “pravu perspektivu”. To drugo ogledalo može da predstavlja samo jedna “povratna sprega” (‘feedback’) koja dolazi iz grupe istinskih tragaoca koji su se složili da budu potpuno iskreni jedan prema drugom. Ono što čovjek ne može vidjeti u samom sebi ili ono što on vidi ‘obrnuto’, može mnogo lakše da bude ispravno viđeno od strane nekog drugog člana grupe. U optimalnom slučaju, grupa bi bila sastavljena od individua sa adekvatnim razvojnim stepenom svijesti a pravilnom upotrebom ove tehnike, svaki član grupe bi napokon postao svjestan onih programa koje su drugi identifikovali u njemu a on to nije bio u stanju sam, te bi on tako mogao i da ih se otrese.

***

Naravno, ovo je bila samo jedna teoretska gnostička postavka koja je u praksi, zbog navedenih razloga, veoma teško izvodljiva.

Da li je sticanje objektivne percepcije moguće i da li je to preduslov da bi se uopšte moglo napredovati u ezoteričkom smislu? Ako jeste, onda možemo postaviti i pitanje, - da li postoji neki drugi način, koji je lakši ili efikasniji od gorenavedenog?!


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 18, 2006 4:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 18, 2006 3:19 am
Postovi: 120
Vrlo mudro postavljena tema.

Poznato je da biće u (duhovnom) razvoju svojim napredovanjem vidi stvarnost sukladno stepenu svoje razvijenosti, tako da mora prihvatiti činjenicu da je objektivna realnost za njega bila drugačija juče, i da će biti drugačija sutra.

Zato mislim da je prvi korak u ovladavanju objektivne percepcije svjesnost subjektivnosti vlastite percepcije. Kao psljedica toga trebao bi nastupiti proces razmišljanja koji smanjuje intelektualno zaključivanje u smislu isključivosti na što je moguće manju mjeru, što prouzrokuje otvaranje viših centara koji percepciju uvode u jednu vrstu svjesne privremene (formalne) objektivnosti. Ovaj koncept je izvađen iz teme Kontajnirana svijest...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 03, 2007 9:40 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Kratak prilog temi
Skloni smo da pod komunikacijom podrazumevamo iskljucivo razmenu informacija. Medjutim, „poruke“ koje se razmenjuju u medjuljudskim odnosima daleko su slozenije.

Ukratko o „Cetiri strane poruke“ (vidi: „Psihologija medjuljudske komunikacije“, Sulc von Tun):
Poruka koju upucujemo drugima nikada nije svedena samo na informaciju. Pored sadrzaja, cinjenica, predmetno usmerene razmene informacija, argumenata, procenjivanja, odlucivanja, ona sadrzi jos neke elemente:

Samoispoljavanje
Svaka poruka sadrzi ne samo informacije o stanju stvari, vec i infomacije o osobi koja govori/pise. Samoispoljavanje podrazumeva kako voljno predstavljanje samoga sebe (utisak koji zelimo da ostavimo), tako i nezeljeno samootkrivanje (koga se plasimo i zbog koga pokusavamo da uspostavimo sto je moguce vecu kontrolu nas procesom komunikacije i da nekako prigusimo spontanost).

Medjusobni odnos
U svakoj poruci se ispoljava i odnos posiljaoca prema primaocu, misljenje i stav prema njemu, po pravilu u vidu izbora jezickih sredstava, tona obracanja, vanjezickih signala. Primalac je posebno osetljiv na ovu stranu poruke.

Apel
Tesko da se bilo sta samo tako kaze – gotovo sve poruke imaju za cilj da izvrse uticaj. Naravno, isti apel se moze poslati sa potpuno razlicitih pozicija medjusobnog odnosa.

Na vise ili manje svestan nacin, mi trenutno dekodiramo ne samo informaciju vec i preostala tri dela poruke: posle shvacanja sadrzaja sopstenja, upustamo se u procenu sagovornika (kakav je on/ona?), procenu njegovog odnosa prema nama (kakav odnos on/ona ima prema meni?) i procenu apela (sta on/ona to zeli od mene?!).

Ljudska komunikacija je komplikovana, jer su uvek istovremeno sve cetiri strane poruke u igri i jer primalac sam bira na koju ce stranu vesti reagovati.

Primer iz drugacijeg okruzenja, da bi se lakse napravila distanca:
Student pita: „Sta je to (npr.) ??????“ Taj pojam mi je nepoznat.
Predavac odgovara: „Da to ne znas!! Sta uopste radis ovde!??“

Na informativno pitanje sledi odgovor usmeren na medjusobni odnos.
Mogli bismo rastaviti obe poruke na sledeci nacin:
Poslata vest:
Sadrzaj: Sta je to ?????? Taj pojam mi je nepoznat.
Samoispoljavanje: Ne znam sta to znaci.
Odnos: Ti ces to znati.
Apel: Reci mi sta je to!

Primljena vest:
Sadrzaj: To je nepoznat pojam.
Samoispoljavanje: On ne zna znacenje.
Odnos: Ti nisi nikakav predavac.
Apel: Nemoj ubuduce koristiti strane reci!

U ovom slucaju konflikt bi se tu verovatno i zavrsio, jer nije rec o partnerima na ravnopravnim pozicijama, sto ne znaci da je zbog toga manje destruktivan. Izmedju „ravnopravnih“ partnera bi time zapoceo.

Da to malo prosirimo:
Na zalost, iskustvo svih nas govori da je medjusobni odnos (u nasoj slobodnoj interpretaciji, onako kako smo ga doziveli) prva strana vesti koju registrujemo i za nas najvaznija. Ego automatski vrsi brzu procenu u kojoj je meri njegov integritet narusen i da li je potrebno da zauzima gard-stav i da se brani.
Ukoliko ego nasluti da bi moglo biti reci o napadu na njegov (lazni) identitet, branice „sebe“ i to: osporavajuci kako sadrzaj, tako i koristeci podatke dobijene na osnovu dijagnostike posiljaoca vesti za - napad.
Element medjusobnog odnosa ce retko postati predmet dalje komunikacije.

Ego moze biti pogodjen i samim sadrzajem ukoliko oseti da je dovedena u pitanje njegova iskreirana slika o svetu. Jer ego „zna“ da mu ta slika o svetu obezbedjuje kakav-takav „identitet“, zna koliko je taj identitet krhak (lazan) i brani ga svim snagama.

On nikada nece biti spreman da uskoci u zivotnu avanturu istinske ljudske komunikacije. Tako je istinsko razumevanje na nivou ega veoma blizu nemogucem.

Ali istovremeno i nasa sansa da prepoznamo sopstvene programe i ucimo korak po korak. Ucimo da makar za trenutak ne sudimo, ne analiziramo i ne donosimo dijagnoze, već pokusamo da se preko kontakta sa drugim ljudskim bicem povežemo sa onim što je živo u nama. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 03, 2007 11:39 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Arja, pogodila si u "centar" !!!

Citat:
Samoispoljavanje podrazumeva kako voljno predstavljanje samoga sebe (utisak koji zelimo da ostavimo), tako i nezeljeno samootkrivanje (koga se plasimo i zbog koga pokusavamo da uspostavimo sto je moguce vecu kontrolu nas procesom komunikacije i da nekako prigusimo spontanost).


Karakteristika OPS polariteta broj 1 !!! Kontrola!

Citat:
U svakoj poruci se ispoljava i odnos posiljaoca prema primaocu, misljenje i stav prema njemu, po pravilu u vidu izbora jezickih sredstava, tona obracanja, vanjezickih signala. Primalac je posebno osetljiv na ovu stranu poruke.


Karakteristika OPS polariteta broj 2 !!! Predrasuda!

Citat:
Tesko da se bilo sta samo tako kaze – gotovo sve poruke imaju za cilj da izvrse uticaj.


Karakteristika OPS polariteta broj 3 !!! Manipulacija!

Jaaaako dobro, jaaaako dobro... ovo je jedan odličan primjer!!! Dakle, ako želimo biti što realniji, vidjeti stvar iz što više kuteva i pogleda - ove prethodne karakteristike OBAVEZNO izbjegavati. Ili ćemo imati definitivno problema kod razumijevanja i bit ćemo vrlo ograničeni.

Kako kalibriramo percepciju, ovih stvari je sve manje u našim komunikacijama! Širimo vidike i one tada polako izostaju i vidimo "širu sliku", bez obzira što naš ego ( bio veliki ili sve manji i manji ) rekao na to...

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 09, 2007 3:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Ali istovremeno i nasa sansa da prepoznamo sopstvene programe i ucimo korak po korak. Ucimo da makar za trenutak ne sudimo, ne analiziramo i ne donosimo dijagnoze, već pokusamo da se preko kontakta sa drugim ljudskim bicem povežemo sa onim što je živo u nama. :wink:

Smatram da je za razvoj ljudskih bica veoma bitan ovakav nacin komunikacije.
Ali takodje moze biti i veoma opasan ukoliko se u blizini nalaze psihopate.

Kada virusi jednom udju u mrezu, tada mreza postaje kontaminirana. I ako ljudi koji su zaduzeni za dekontaminaciju ne rade dobro svoj posao, virus ima priliku da zarazi sve jedinice u mrezi.

U tom slucaju, najgore sto bi moglo da se desi je da se oni koji odrzavaju mrezu ponasaju kao da je sa mrezom sve u redu. Jer bi tada drugima davali lazan osecaj sigurnosti, sto bi virusi vrlo rado iskoristili.


Svesnost stiti. Ignorancija ugrozava. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 09, 2007 5:17 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Kada virusi jednom udju u mrezu, tada mreza postaje kontaminirana. I ako ljudi koji su zaduzeni za dekontaminaciju ne rade dobro svoj posao, virus ima priliku da zarazi sve jedinice u mrezi.


U potpunosti saglasna! Utoliko pre sto sam u vise navrata bila u prilici da posmatram proces infiltracije u razne neformalne grupe. To je pravilo, nije izuzetak. Jedino pitanje koje se postavljalo je bilo da li ce grupa umeti da odbrani svoj integritet a pri tom sacuva izvorne principe na kojima pociva, jer ukoliko se ti principi naruse, od grupe nema nista.

Medjutim, da ne odlutamo previse: rekla bih da uvodni tekst pociva pre svega na pretpostavci (veoma realnoj) da grupa/mreza predstavlja jedinicu u sistemu koji je VEC kontaminiran, ukljucujuci i sve njegove delove, odnosno „nas“. Mi smo:
Citat:
‘vanjski čovjek’, koji živi u ‘anarhiji’ niža tri centra, koji obrazuju njegovu ličnost i sve što on vidi je na neki način samo reflekcija tih stvari, odnosno, njihov odraz.


Za mene je izuzetno zanimljivo pitanje da li je moguce da konkretno ova grupa odigra takvu ulogu makar delimicne dekontaminacije, ogledala ili osvescivanja programiranosti i da li smo kroz kontakt sa ostalim clanovima grupe sposobni da prepoznamo sopstvene programe. Komunikacija shvacena u tom smislu, kao jedini vid interakcije, postaje kljucni deo citavog procesa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 09, 2007 6:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Za mene je izuzetno zanimljivo pitanje da li je moguce da konkretno ova grupa odigra takvu ulogu makar delimicne dekontaminacije, ogledala ili osvescivanja programiranosti i da li smo kroz kontakt sa ostalim clanovima grupe sposobni da prepoznamo sopstvene programe. Komunikacija shvacena u tom smislu, kao jedini vid interakcije, postaje kljucni deo citavog procesa.

Proces deprogramiranja je uvek tezak. I kao sto si to vec primetila, ego je jedan od najvecih prepreka na tom putu. A u isto vreme nam je i neophodan kao nesto sto ce nas stititi od negativnih uticaja clanova koji su poslati od strane sistema koji ce pokusati da nas spreci u deprogramiranju.

I ako ti clanovi ostanu aktivni u grupi, ego nece dobiti sansu da spusti gard, i nece biti nista od slobodne komunikacije izmedju osoba koje zele da se deprogramiraju. A ta komunikacija je, kao sto si navela, kljucni deo citavog procesa.


I mene takodje zanima da li mi mozemo da obezbedimo odgovarajucu atmosferu, neophodnu za dalji proces dekontaminacije?

Cini mi se da neki misle da ce se ta atmosfera stvoriti sama po sebi? Ili mozda misle da uopste nije neophodna? Ili mozda ne umeju da prepoznaju one koji ometaju tragaoce na putu ka dekontaminaciji? A mozda ih prepoznaju, ali ne misle da bi trebali da budu odgovorni za stanje u svojoj grupi? Ili mozda misle da se balans ne moze postici bez takvih individua u blizini? Ili da OPD ne sme uopste da se brani?

Da li su mozda nesvesni interakcija OPS i OPD strane? Ili im mozda nedostaje vera u te koncepte, iako imaju teoretsko znanje o njima?


Toliko pitanja, a tako malo odgovora... :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 10, 2007 4:26 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Proces deprogramiranja je uvek tezak.


Veoma, veoma tezak i pun zamki.

Citat:
I kao sto si to vec primetila, ego je jedan od najvecih prepreka na tom putu. A u isto vreme nam je i neophodan kao nesto sto ce nas stititi od negativnih uticaja clanova koji su poslati od strane sistema koji ce pokusati da nas spreci u deprogramiranju.

I ako ti clanovi ostanu aktivni u grupi, ego nece dobiti sansu da spusti gard, i nece biti nista od slobodne komunikacije izmedju osoba koje zele da se deprogramiraju. A ta komunikacija je, kao sto si navela, kljucni deo citavog procesa.

I mene takodje zanima da li mi mozemo da obezbedimo odgovarajucu atmosferu, neophodnu za dalji proces dekontaminacije?

Cini mi se da neki misle da ce se ta atmosfera stvoriti sama po sebi? Ili mozda misle da uopste nije neophodna? Ili mozda ne umeju da prepoznaju one koji ometaju tragaoce na putu ka dekontaminaciji? A mozda ih prepoznaju, ali ne misle da bi trebali da budu odgovorni za stanje u svojoj grupi? Ili mozda misle da se balans ne moze postici bez takvih individua u blizini? Ili da OPD ne sme uopste da se brani?

Da li su mozda nesvesni interakcija OPS i OPD strane? Ili im mozda nedostaje vera u te koncepte, iako imaju teoretsko znanje o njima?


Teska pitanja po obicaju. 8)
Sve od pomenutog je zastupljeno i svako moze dati odgovor samo za sebe, potpuno subjektivno, bez ikakvih pretenzija da to moze imati opste vazenje.
Za mene, sve su to lekcije, sto bi rek’o Jack. :wink:

Ljudi koji su nam nesimpaticni, cije delovanje dozivljavamo kao negativno ili sa kojima se ne slazemo, deo su objektivne stvarnosti. I ukoliko se kao cilj postavi objektivna percepcija (onoga sto mnogi smatraju obicnom iluzijom hehe :mrgreen: ), to podrazumeva da ne mozemo stvarnosti postavljati uvete i zelje, vec stvoriti uslove za slobodno (koliko je moguce) ispoljavanje onoga sto jeste.

U slucaju nesimpaticnih osoba, pitanje koje sebi uvek mirne duse mozemo postaviti je: da li mi je ta osoba mrska zato sto moji instinkti tacno prepoznaju njeno razorno delovanje ili zbog toga sto dovodi u pitanje moje sopstvene, duboko ukorenjene programe? Nasa „samovaznost“ ne voli one koji je na ovaj ili onaj nacin dovode u pitanje, a slozicemo se da je upravo to potrebno da bi deprogramirali nacin na koji posmatramo svet oko sebe i sebe same.

I, naravno, ni te „pojedince“ ne dozivljavamo na isti nacin: tebi moze biti krajnje simpatican neko, ko ce na mene delovati veoma iritirajuce. I obrnuto.

Mislim da nije stvar u tome da se spusti gard i da se izbegne konflikt, jer to je potiskivanje. Pitanje je samo kako da se iskoristi kreativni potencijal u konfliktu i kako da se od njega nacini odlicno sredstvo za ucenje.

===========================================
Da li sistem zaista „salje“ neke ljude? Ili pre sve nas pomalo „bombarduje“? Postoji i infiltracija ideja. Mislim da nema mnogo ljudi koji su „poslati“. Oni koji su deo sistema i koji znaju za koga rade po pravilu ne zalaze po alternativnim sajtovima. Mozda u veoma izuzetnim slucajevima.

Medjutim, ako vec govorimo o psihopatama, mislim da ih u nekoj grupi necemo naci medju klasicnim agresivcima i ekscentricima. Ne, ne, imaju perfektne instinkte i znaju veoma dobro da ce grupa reagovati na otvoreno ispoljavanje agresivnosti. Neodoljiva potreba za kontrolom – to je motiv – na pocetku je veoma dobro prikrivena. Izuzetno tesko se prepoznaju.
No, da ostanemo kod teme topica.

============================================
Kako bi na primer taj sistem ogledala eventualno mogao da funkcionise:
Ja sam na primer veoma sklona da lose stvari i ops-individue, da ih tako nazovemo, posmatram kao svoje sopstvene lekcije. Ne verujem u sustinsko zlo, verujem da je zlo strah ili neznanje. Opet, negde sam svesna da je to veoma dobra osnova za neki program. Cak mi i u horoskopu – kako mi je drugar objasnio – kao jedan od vaznijih karmickih zadataka stoji da shvatim sta je to zlo, virusi, bolest, smrt, mrak. Ne verujem ni u jednu od tih stvari. Mogu samo da pokusam da naucim nesto o njima.

Neko drugi ima mracniju sliku o svetu, jasno prepoznaje zlo, manipulaciju, psihopatiju, mrak. Sto takodje moze biti program, koji onaj sa suprotnim odlicno vidi.
Dve moguce krajnosti, takvih ima mnogo. Cini se da ove dve slike o svetu potpuno iskljucuju jedna drugu, medjutim nije tako. Na neki cudan nacin, mada deluju suprotno, ako ti nekako podje za rukom da ih preklopis, vidis na svoje veliko iznenadjenje da se uklapaju jedna u drugu, kao puzle, da cine celinu.

===========================================
Ako uvedemo kontrolni sistem u igru: da, bice veoma zadovoljan zbog necije „sumnjicavosti“, „etiketiranja drugih“ ili neceg slicnog. Tu ima bogatog materijala. I podjednako zadovoljan zbog necijeg preteranog optimizma, naivnosti i svih onih obloga koje nas sprecavaju da vidimo ruzni deo price. A pogotovo ce biti srecan ako se na osnovu nekih koncepata, nekih idejnih krajnosti izmedju ljudi stvori provalija i jaz i onemoguci saradnja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 10, 2007 8:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
U slucaju nesimpaticnih osoba, pitanje koje sebi uvek mirne duse mozemo postaviti je: da li mi je ta osoba mrska zato sto moji instinkti tacno prepoznaju njeno razorno delovanje ili zbog toga sto dovodi u pitanje moje sopstvene, duboko ukorenjene programe?

Onima koji nemaju jos uvek dobro razvijene instinkte uvek dobro dodje sveobuhvatna analiza postova date osobe. I obavezno uporedjena sa pogledima drugih osoba na datu osobu.

Citat:
Nasa „samovaznost“ ne voli one koji je na ovaj ili onaj nacin dovode u pitanje, a slozicemo se da je upravo to potrebno da bi deprogramirali nacin na koji posmatramo svet oko sebe i sebe same.

Slazem se.

Citat:
I, naravno, ni te „pojedince“ ne dozivljavamo na isti nacin: tebi moze biti krajnje simpatican neko, ko ce na mene delovati veoma iritirajuce. I obrnuto.

Naravno. A kroz nasu komunikaciju je pozeljno doci do kalibracije dozivljaja odredjenih osoba.

Citat:
Pitanje je samo kako da se iskoristi kreativni potencijal u konfliktu i kako da se od njega nacini odlicno sredstvo za ucenje.

Kod mene, tim pitanjima prethodi pitanje da li je sa odredjenim osobama moguce iskoristiti kreativni potencijal u konfliktu.

Citat:
Mislim da nema mnogo ljudi koji su „poslati“. Oni koji su deo sistema i koji znaju za koga rade po pravilu ne zalaze po alternativnim sajtovima. Mozda u veoma izuzetnim slucajevima.

A mozda smo mi veoma izuzetan slucaj? :)

Citat:
Medjutim, ako vec govorimo o psihopatama, mislim da ih u nekoj grupi necemo naci medju klasicnim agresivcima i ekscentricima. Ne, ne, imaju perfektne instinkte i znaju veoma dobro da ce grupa reagovati na otvoreno ispoljavanje agresivnosti. Neodoljiva potreba za kontrolom – to je motiv – na pocetku je veoma dobro prikrivena. Izuzetno tesko se prepoznaju.

Potvrdjujem.

Citat:
Ja sam na primer veoma sklona da lose stvari i ops-individue, da ih tako nazovemo, posmatram kao svoje sopstvene lekcije.

Slazem se da cesto pruzaju priliku za ucenje velikih lekcija.

Citat:
Ne verujem u sustinsko zlo, verujem da je zlo strah ili neznanje.

To je cesta pojava kod opd-individua.

Citat:
Cak mi i u horoskopu – kako mi je drugar objasnio – kao jedan od vaznijih karmickih zadataka stoji da shvatim sta je to zlo, virusi, bolest, smrt, mrak.

Mozda si dosla na pravo mesto? :wink:

Citat:
Ne verujem ni u jednu od tih stvari. Mogu samo da pokusam da naucim nesto o njima.

Ne trazim od onih koji ne znaju da veruju u njih. Problem je kod onih koji znaju, ali su izgubili veru u svoje znanje.

Citat:
Neko drugi ima mracniju sliku o svetu, jasno prepoznaje zlo, manipulaciju, psihopatiju, mrak. Sto takodje moze biti program, koji onaj sa suprotnim odlicno vidi.

Moguce.

Citat:
Cini se da ove dve slike o svetu potpuno iskljucuju jedna drugu, medjutim nije tako. Na neki cudan nacin, mada deluju suprotno, ako ti nekako podje za rukom da ih preklopis, vidis na svoje veliko iznenadjenje da se uklapaju jedna u drugu, kao puzle, da cine celinu.

Slazem se. Potrebna je samo kalibracija percepcije. :wink:

Citat:
A pogotovo ce biti srecan ako se na osnovu nekih koncepata, nekih idejnih krajnosti izmedju ljudi stvori provalija i jaz i onemoguci saradnja.

Slazem se. I zato je od velike vaznosti da budemo sigurni da pored sebe imamo osobe koje teze ka istom cilju, iako su mozda krenule od nekih ideja koje su potpuno suprotne od onih od kojih smo mi krenuli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 13, 2007 1:08 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Bicu veoma otvorena, EM. Bila sam u dilemi da li da uopste nastavljam ovu diskusiju jer je potpuno ocigledno da se ona velikim delom odnosi na uredjivacku politiku foruma i na zajednicke odluke administratora & moderatora i desavanja iz background-a, u kojima ne ucestvujem. No, kada malo bolje razmislim, od razgovora nikada nije bilo stete. Osim kada jeste. :wink:

Ukoliko te nesto sto kazem povredi, seti se da ti NISI moderator, niti si Espirio Max, niti se ..., vec mnogo, mnogo veca sustina, i da sve ono sa cime se tokom zivota identifikujemo jednostavno predstavlja uloge kroz koje ucimo neke svoje lekcije.

Citat:
Onima koji nemaju jos uvek dobro razvijene instinkte uvek dobro dodje sveobuhvatna analiza postova date osobe. I obavezno uporedjena sa pogledima drugih osoba na datu osobu.


Ovo bi trebalo da ukaze da je primenjen objektivan metod. Medjutim taj metod nije objektivan a tajna lezi u dinamici grupe. U konkretnom slucaju vase mod-admin grupe. Grupe, naime, pokazuju uvek veoma slican obrazac razvoja i prolaze kroz prepoznatljive faze. Neke od faza razvoja grupe su mozda u vasem slucaju malo drugacije zbog cinjenice da ste se vas cetvorica uklopili u vec postojecu grupu: galaksije, Tine i Jacka. No, svejedno, evo kako to izgleda:
Skraticu nebitne faze, da ovaj post ne bi poceo da se siri preko svake mere.

I Nastanak grupe koju obelezava jednostavno orijentacija i pokusaj da se stekne prihvatanje i odobravanje.
II Stvaranje socijalne strukture, pokusaji da se strukturira grupa. Podela i preuzimanje specificnih uloga.

Ovo sada je vazno:
III Kada je socijalna struktura formirana u grupi pocinju da deluju kohezione veze. Grupa se oseca kao zajednica i svaki clan grupe izvlaci ogromno zadovoljstvo iz osecaja pripadnosti grupi. Mi ljudi smo socijalna bica. Ukoliko grupa nije samo neki strucni tim, vec ima svest o svojoj siroj ulozi, vokaciji, misiji, ove kohezione veze i osecaj zadovoljstva su jos jace. Takodje, javlja se iluzija (podgrejana zeljom) da grupa u tom obliku moze vecno da traje.
Ovo je mesto gde se vecina neformalnih grupa zaglavi. Stvarnost nije staticna, stalno se menja, no ljudi se kace za ono sto im pricinjava zadovoljstvo i trude se da zaustave tok promene. I ova faza ima svoje specificnosti.

Na konkretnom primeru: ovo je metafizicki sajt. To znaci da je rec o iskustvima koja su duboko subjektivna, duboko licna, veoma specificna za svakog pojedinacno. Svako, ali svako od nas vidi stvarnost na sebi svojstven nacin. Medjutim, u jednoj grupi nastaje nesto sto bismo mogli nazvati „grupnom percepcijom“, koja nije posledica kalibracije percepcije, vec stvaranja kohezionih veza i pokusaja da se te veze odrze. Formira se neka vrsta unutrasnjeg prostora grupe i odgovarajuca zajednicka percepcija.

Tu dolazi do veoma interesantnog fenomena, koji sam zaista cesto imala prilike da posmatram. Pojedinac ce biti sklon da preispituje svoje stavove, da ih uporedjuje sa drugima, da dovodi u pitanje njihovu vrednost, ali grupa nece. Clanovi grupe snazno podrzavaju „zajednicku percepciju“ i veoma brzo sa iznenadjenjem mogu da ustanove da je njihova percepcija potpuno drugacija od ostatka sveta. Dolaze do nedvosmislenog zakljucka da sa svetom nesto nije u redu. Sto je uzgred budi receno tacno, ali grupa zaboravlja da je deo tog sveta i da sa njom takodje nesto nije u redu.

Ukoliko postoji mogucnost da se uvede model spoljnjeg „neprijatelja“, na primer industrijalaca kod eko-grupa, nezeljenog rezima kod opozicionih grupa, poslodavca kod sindikata, militarista kod mirovnih grupa ili 4 ops kontrolora/psihopata/organskih portala kod ove grupe, u tom slucaju svako, i najmanje odstupanje od usvojene „zajednicke percepcije“ biva proglaseno za neprijateljsko. To su spijuni poslodavca, agenti rezima, preruseni militaristi, psihopate, sta god. Uza grupa u okviru vece – u ovom slucaju mod&admin grupa – se na svoje iznenadjenje nadje izolovana u odnosu na ostatak vece (foruma, drugih clanova) i pocinje da se pita sta se to sada odjednom desilo. Naravno, i ostatak, dakle veca grupa, se pita to isto. Ovo se redovno desava.

To je trenutak velike krize i prelomni trenutak kada se postavlja pitanje da li ce se grupa odrzati ili ce se raspasti. Opstace ukoliko uspe da ponovo uspostavi vezu sa spoljnim svetom i razbije „zajednicku percepciju“, te prihvati rad uz LICNU odgovornost, spoznaju i prihvatanje medjusobnih razlika. Uopste prihvatanja cinjenice da te razlike postoje. To nije lako jer „zajednicka percepcija“ daje divan, ohrabrujuci osecaj da svet nije labava stvarnost podlozna stalnim promenama. JESTE! :!:

Ova grupa, kako vasa unutrasnja grupa, tako i spoljna, sira grupa, forum, ima ogromne sanse da opstane i one se sastoje u tome da je veza sa spoljnim svetom obezbedjena dolaskom uvek novih ljudi koji imaju sopstvena, specificna iskustva i nacin gledanja na stvari. Ta iskustva i specificne poglede treba podrzati. Takodje se sastoji u cinjenici da okuplja ljude koji uglavnom poseduju prilicno visok stepen svesti u odnosu na prosek.

Mozes reci da kriza ne postoji, ali je dovoljno da se podsetis koliko je ljudi u poslednje vreme napustilo forum ili prestalo da pise, da pogledas veoma mali broj novih tema, veoma mali broj postova, pa da shvatis da nesto vec duze vreme nije u redu.

Citat:
Citat:
Cak mi i u horoskopu – kako mi je drugar objasnio – kao jedan od vaznijih karmickih zadataka stoji da shvatim sta je to zlo, virusi, bolest, smrt, mrak.

Mozda si dosla na pravo mesto?


Ja znam da sam na pravom mestu. Onaj ko je boravio na ovim nasim prostorima tokom devedesetih tesko je mogao izbeci da se suoci sa mrakom.
Sto se ovog foruma tice, takodje znam da sam dospela na pravo mesto – u najpozitivnijem mogucem smislu – i nadam se da ce on barem jos neko vreme – u tom fluidnom, stalno promenljivom obliku – ostati pravo mesto za mene. Videcemo.

Citat:
To je cesta pojava kod opd-individua.


OPD/OPS nije pitanje necije prirode, vec podrazumeva slobodan izbor. A taj izbor moze napraviti samo veoma svesno bice, sto mi (jos) nismo. Zbog toga koncept treba uzeti uslovno, prvo u smislu da niko od nas nije OPD bice, drugo suzdrzati se od etiketiranja drugih kao OPS-bica. Treba ga jednostavno biti svestan kao izbora koji nam predstoji, kada postanemo dovoljno svesni.

Citat:
Slazem se. I zato je od velike vaznosti da budemo sigurni da pored sebe imamo osobe koje teze ka istom cilju, iako su mozda krenule od nekih ideja koje su potpuno suprotne od onih od kojih smo mi krenuli.


Tako je to, mali moj Hobbite, da nekad i neko mizerno bice kao Smeagol moze odigrati kljucnu ulogu u utakmici Zemljani vs reptili. Pa makar dao i auto-gol. :wink:
Sto bi rekla nasa braca Kinezi „neka cveta hiljadu cvetova“. :love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kalibracija percepcije
PostPostano: čet maj 20, 2010 6:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
galaksija je napisao/la:
Ako jeste, onda možemo postaviti i pitanje, - da li postoji neki drugi način, koji je lakši ili efikasniji od gorenavedenog?!

A što ako ne postoji lakši način?

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kalibracija percepcije
PostPostano: čet mar 10, 2011 7:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Još jedna "mogućnost"... možda presudno za znati da bi se i ovakva manipulacija mogla, zapravo, odvijati:

----------------------------------------------------------------

Duhovni svijet

Postoji li duhovni svijet u kojem obitavaju otišle "duše" ?

Što se događa kada netko umre?

Materijalisti, ateisti i skeptici mogu raspravljati da ništa ne ostaje nakon što umremo. Oni pogrešno vjeruju da je život čisto jedan biološki proces. Za njih, kada tijelo umre, sve se zaustavlja, i to je kraj osobnosti.

Za neke postoji nešto nejasno iza fizičke smrti. Međutim postoje i oni koji nemaju sumnje da postoji život nakon fizičke smrti. Za njih duhovni svijet postoji.

Kada netko umre, podseti nas na stvarnost koja kaže da ćemo jednog dana svi umrijeti.

Kada ste bolesni, boje u vašoj auri postaju tamnije i bliže tijelu. Kada smrt nastupi, aura se povlači u unutrašnjost tijela, spremajući se da ga napusti. Mi nismo tijelo. Nečije fizičko tijelo ugošćuje duh. Tijelo je poput odjevnog predmeta kojeg odjevamo dok smo živi, a odbacujemo ga kada umremo, baš kao što odbacujemo odjeću.

Fizičko tijelo je vođeno velikom životnom silom, koja se na Sanskritu naziva prana. Ta životna sila prožimlje fizičko, astralno, mentalno i fino duhovno tijelo. Kod ljudi, životna je sila spojena na sedam glavnih centara svijesti znanih na Sanskritu kao čakre. Sedam glavnih čakri u eteričkom odgovaraju položajima endokrinih žlijezda tijela i idu uzduš kralježnice prema gore.

Ljudsko je tijelo okruženo aurom koja se može predstaviti kao simetrično jaje od svjetlosti. To jaje ima sedam slojeva sa dominantnim bojama. Boje aure kontinuirano se mijenjaju u ovisnosti od nečijeg stanja emocija i misli, iako netko može biti okružen jednom dominantnom bojom kroz cijeli život.

Dio tijela koji reagira sa fizičkim tijelom je eteričko polje. Može se percipirati fizičkim okom kao jedna linija bjeličasto/svjetlo-plavkasto/svjetlo-zelenkasto svjetlo uzduž granica fizičkog tijela.

Kada se smrt primakne blizu, aura osobe se skupi i postepeno uvlači u tijelo. Kada se to dogodi, svjetlo oko osobe postaje slabo i beživotno.

Nasuprot nekim naučavanjima Hindu Yogija, u trenutku smrti, "duh" ili svijest osobe napušta tijelo kroz krunski centar na vrhu glave, bez obzira na to da li je osoba bila ili nije duhovno razvijena.

Obzirom da je svijest ljudskih bića zarobljena u ovoj Virtualnoj Stvarnosti, oni koji su odbacili fizička tijela obitavaju na raznim nivoina ili dimenzijama astralnog svijeta, kojeg je stvorilo Zlo.

Astralni svijet je "mjesto" u kojem bića obitavaju kada nisu fizička. Fizički svijet je "mjesto" gdje istovrsna bića borave kada nisu u astralu.

Astralni svijet je komplexno mjesto prepuno suptilnih zamki, baš poput fizičkog svijeta. U izvjesnom smislu daleko je varljiviji od fizičke dimenzije.

Nitko nije mudriji samo zato što je iz duhovnog svijeta. Dakle, ne dopustite onima iz duhovnog svijeta da vam diktiraju {naturaju svoje}.

Tamo postoje nestašni {blago rečeno} entiteti – baš kao i u fizičkom svijetu. Neki će se od njih pretvarati da su razboriti mudraci, umrli rođaci ili dobri prijatelji, i pokušavati će vas izbudaliti ili manipulirati vašim životom.

Iako je poneka duhovna komunikacija izvorna, nije uputno postati zakačen za to.

Iluzije u astralnom svijetu daleko su veće od onih u fizičkom svijetu. Astral je mjesto sa kojeg se ideje prebacuju na fizički nivokako bi uticale na umove fizičkih stanovnika.

Ovdje na fizičkom nivou, zli su gospodari Karme putem svojih tzv. zakona "uzroka i posljedice" prouzročili {i uzrokuju i dalje} mnogo boli, patnje, straha i konfuzije. Karma nikad nije bila podijeljena pravedno. Ljudi nisu svjesni da postoji astralna karma i karma fizičkog svijeta.

Karma je zla.

Čak i u astralnom svijetu podložni smo astralnim "zakonima" karme. Astralna bića su prisiljena da se reinkarniraju opet i opet zbog razloga koji se temelje na lažima. U astralu se biva prisiljavano ili nagovarano da se vjeruje kako bi netko trebao nešto napraviti kako bi se oslobodio astralnih dugova kako bi zadobio oslobođenje od ponovnih rađanja u astralu.

Da je to istina, onda bi osoba mogla imati užasavajući zadatak da se riješi nepravedne karme. Nepravedna je zbog toga što, nasuprot tvrdnjama, karma nije administrirana na pošten način, iako joj je glavna tvrdnja "žanješ što si posijao". To nije uvijek istina. Karma je sprovedena na takav način kako bi se osiguralo da istinska bića uvijek budu u nepovoljnom položaju.

Postoje međutim neke rupe i sredstva kojima je moguće zaobići ili modificirati karmu, ali samo nekolicina zna za to i samo je nekolicina sposobna za to. Osim ako ne dođe do neke specijalne intervencije od strane onih koji znaju kako izbjeći karmu, astralna su bića zaglavljena u beskrajnom i besmislenom krugu ponovnih i ponovnih rađanja. Ovaj vječiti ciklus prisiljava bića da se premještaju iz astrala u fizičko i nazad, i tako u vječnost. Bilo da je biće u fizičkom ili u astralnom svijetu, ono stalno navlači na sebe karmičke dugove. Te je dugove nemoguće otplatiti pod zlim sistemom. Pokušavati otplatiti fizičke i astralne dugove je kao pokušavati otplatiti vječnu hipoteku na dušu. Zli gospodari Karme izvlače tako velike kamate da nitko ne može otplatiti svoje dugove.


Evo jednog primjera zakona o karmi. Mnogi vjeruju da ako "X" pomaže hendikepiranoj osobi, "X" se tada miješa u karmu te osobe, stoga će "X" biti kažnjen karmičkim dugom zbog tog upetljavanja. U drugu pak ruku, ako "X" ne pomaže hendikepiranoj osobi, "X" može biti okrivljen zbog nepomaganja, te tako opet navući na sebe karmički dug. Kako "X" ili bilo tko drugi može znati da li da djeluje ili ne u odnosu na tuđu karmu? "X" to ne može znati. Karma je kapriciozan sistem; lišena je pravednosti. Čak i najčistiji u srcu mogu, i najvjerovatnije će i biti privezani uz beskrajan karmički dug u ovoj zloj kreaciji.

Neki vjeruju da duhovni guru na ovom nivou može uznapredovati do točke kad on ili ona mogu pobrisati svoju karmu tijekon samo nekoliko života. To je apsurd. Odvojeno od Spasioca Svjetla nitko ne napušta ovu oblast, osim kroz rupe i neka sredstva, kako sam opisala prije.

U astralu se ubrzo nauči da je sve temeljeno na mislima. I tako astralna bića mogu upotrebljavati svoje misli za dobro ili za zlo. Oni se mogu zavarati putem kreiranja misaonih formi koje izgledaju kao da su stvarne i nastavljaju da žive u toj iluziji dok mjehur ne pukne ili dok im ne dosadi.

Ako netko ne učestvuje u aktivnostima ili programima koje su nametnuli arkoni Zlog uzurpatora, naći će se u nezavidnom položaju. Oni zli na zemlji obično budu nagrađivani tako što im se daju poželjne uloge i važne pozicije, što dalje pomaže programiranju astralnih i fizičkih ljudi na načine koje diktiraju administratori astralnog svijeta. Onima, koji po Svjetlu, čine dobre stvari – u najboljem slučaju dodjeljuju se minorne uloge. Oni manje sretni bivaju manipulirani i stavljeni u nezavidne pozicije kroz svoje astralno postojanje. S vremenom su svi u astralu prisiljeni na ovaj ili onaj način reinkarnirati se na zemaljskom nivou ponovo.

U astralu postoje oni koji izgledaju da su od pomoći, puni ljubavi i izvorni. Ali, najčešće se radi o zlim obmanjivačima. U stvarnosti su stanovnici astralnog svijeta u velikoj mjeri pod kontrolom zlog astralnog sistema. Opasnost leži u tome što on ima izgled slobode, svjetla i duhovnosti kako bi mnoge držao privremeno sretnima.

Ako ikada pogriješite i zalutate u nižu astralnu oblast, gdje su stvari zaista loše, možete iz njega izaći pozivajući Božansku pomoć ili projiciranjem pozitivnih misli na mjesto gdje želite biti. Nebojte se nižih astralnih bića jer se ona hrane vašim strahom.

Kada netko iznenada umre, recimo u nekoj nesreći, onda takva osoba može postati "izgubljena duša". Ako si netko oduzme život; ako netko ima veliku žudnju zbog vezanosti za ljude ili materijalne stvari; ili, ako je netko pun bijesa, ljubomore, straha ili konfuzije u trenutku smrti, može postati "izgubljena duša" nakon fizičke smrti. "Izgubljena duša" je onaj koji ne shvaća ili prihvaća da je mrtav. On ili ona tada se muvaju naokolo vrlo blizu zemaljske oblasti. Kada takve osobe zaglave između zemaljskog i astralnog svijeta, nazivamo ih "izgubljenim dušama".

Međutim, ne dešava se da svaka osoba koja počini samoubojstvo ili koja iznenadno umre, bude zaglavljena kao "izgubljena duša". Zašto je to tako?

Razlog leži u tome što je karma zla i kapriciozna. Ona preferira jedne a iskorištava druge. Takav jedan nepravedan i grozan plan jedino može biti kreacija vrlo poremećenog i vrlo zlog boga. Vrlo je očito da se rat između Zla i Dobra također vodi i u astralnom svijetu. Kaos koji postoji u ovoj fizičkoj dimenziji također postoji i u astralu i to u mnogo većem stupnju.

Iako će vaša bol i bolest nestati kada postanete stanovnik astrala nakon fizičke smrti, još uvijek postoji vrst patnje koja je poprilično očajavajuća za sva uključena bića, ali to posebno vrijedi za istinska bića. Ta patnja predstavlja bol duha i ne može se zaliječiti nikakvim sredstvima osim putem Božanskog iscjeljenja. Srećom, u astralu postoje neka bića Svjetla koja rade kao istinski iscjelitelji i učitelji kako bi pomogla ozdravljenju, vodič i pripomoć onima kojima je potrebno. Ona se nalaze pod smjernicama i zaštitom visokih duhovnih bića Velike Moći i ljubavi. Njih nije u astral postavio zli polubog, nego Svjetlost. To je jedan aspekt rata između Dobra i Zla na astralnom nivou.

Dvorane za Učenja u astralnom svijetu, o kojima mnogi tako ushićeno pričaju, zapravo su hale za različita masovna programiranja, kao i za individualna programiranja. Drugim riječima, onima koji uđu u te Dvorane Učenja biva ispran um, i bivaju programirani. To je također mjesto na kojem zli kontrolori pod maskama velikih duhova programiraju bića na zemlji. Tzv. "prirodni zakoni" koji su operativni na astralnom nivou, zapravo su "zakoni" diktirani od strane arkona koji pripadaju uzurpirajućem Zlom bogu. Oni koji surađuju sa "prirodnim zakonima" astralnog svijeta bivaju nagrađivani po ćeifu zlih kontrolora. Oni koji se opiru zlim kontrolorima bivaju kažnjavani, ali većina tih kažnjenih nije uopće svjesna svoje kazne zahvaljujući isprogramiranosti. Često su prisiljeni da u svojoj sljedećoj inkarnaciji uđu u užasna tijela. Međutim, njima će biti rečeno, ili će biti tako programirani da vjeruju da je to zbog njihove najviše dobrobiti. Biti će im rečeno da imaju još lekcija za naučiti na zemlji i da imaju životnu svrhu koju treba ispuniti. Neki ljudi na zemlji ponavljaju poput papagaja ovu uprogramiranu poruku i "podučavaju" druge istoj toj laži – da smo svi mi došli na zemaljsku oblast da učimo i obogaćujemo naše duše ispunjavanjem životnih svrha.

Postoji uzrečica da bi ovaj svijet bio mnogo bolje mjesto da ga žene vode. To je prilično neistinito. Uzmite za primjer mnoge žene političare koje se ponašaju mnogo gore od svojih muških kolega u istim situacijama. To je uglavnom zbog toga što se više "demonskih svijesti" stavlja u ženska tijela, mnogo više nego u muška. Nije čudo da se žene često promatra sa sumnjičavošću i prezirom – i to s pravom u tako puno slučajeva – jer često su žene korištene kao alati za prevare, manipulacije, izmamljivanja i korupciju suprotnog spola. Takva situacija također postoji i u astralnom svijetu.

Anunaki "duhovi" kontroliraju astralni baš kao i fizički svijet. Anunakijevska Elita služi zlim gospodarima karme. Oni su bića koja igraju glavne uloge u administriranju karme u astralnom svijetu. I dok izgleda da je hijerarhija "nebeske" vlade vođena napretkom duša, istina je da, poput karme ovdje, to nije nikada pravedno odmjereno, kako se to lažno tvrdi. "Duše" su prisiljene ili nagovorene na inkarniranje, a istovremeno to izgleda kao da im je dana slobodna volja da izaberu da li će se inkarnirati ili ostati u astralnom svijetu.

Karma koja je na djelu u astralnom svijetu prisiljava "duše" da se reinkarniraju. Astralni stanovnici su programirani da misle kako oni zapravo imaju izbor odabira vlastitih roditelja, mjesta, vremena i kulture u kojoj će se roditi. To je samo privid. Istina je da su programirani da misle kako je sve isplanirano radi najveće dobrobiti "duše". Kakva velika laž!

Baš kao i u ovom fizičkom svijetu, i u astralnom postoje demoni koji daju lažne informacije o religiji i duhovnosti. Postoje ovdje u ovoj fizičkoj oblasti oni koji podupiru i šire istu vrst lažnih informacija da navedu ljude na krivi put, da istinske tragače navuku na sporedne putove. Ovi se zli "učitelji" nalaze u astralu, kao i u fizičkoj dimenziji kako bi pravili zamke za ostale sa svojim lažima. Također, vrlo je teško probiti velove tih podvala doklegod se ne uhvatite ozbiljnog samostalnog razmišljanja namjesto da gutate sve što vam je rečeno.

Pod normalnim okolnostima, bez obzira na dana objašnjenja za slučaj nečijeg samoubojstva, u konačnici se samoubojstvo desi jer je na žrtvu uticano ili je bila programirana od nevidljivih entiteta. Zatim su žrtve ili kažnjene ili im je dopušteno da izbjegnu kaznu, zavisno od volje tiranskih, zlih astralnih kontrolora. Eto zašto imate različite izvještaje iz astralnog svijeta o posljedicama samoubojstva ovdje.

Zapamtite ovu vrlo važnu stavku: Da bi raskinuli vezanost za karmu ovdje i u astralu, nesmijete prihvatiti karmu. Umjesto toga, trebali biste raditi ono što vam vaše srce ili vaša esencija osjeća ispravnim u bilo koje vrijeme.

Astralne oblasti se sada slamaju i barijere između ovog i astralnog svijeta postaju sve tanje. Ovo olakšava astralnim bićima da se izmigolje i komuniciraju sa bićima u ovoj oblasti.

Oni sposobni za život koji su sada u astralnom svijetu, neće biti prisiljavani na reinkarnaciju jer su već spašeni od zlog kotača karme. Međutim, oni još moraju čekati da ih se pokupi ili transportira iz ove zle dimenzije. Oni se u osnovi nalaze na pola puta kući gdje su liječeni i pripremani za prikupljanje od strane Svjetla i konačan odlazak Kući.

U ovom životu, neki će od vas biti transformirani u Svjetlo bez da ih se prisiljava da se vrate u astral, jer astral možda više neće biti tamo u vrijeme dok vi dođete do izlaza odavde. Umjesto toga, biti ćete na svome putu kući bez ijednog "prekida tog putovanja" – kakva predivna jednosmjerna putna karta za KUĆI.


{ Prevod članka Amitakh Stanford ODAVDE - sva podebljanja moja, osim onog zadnjeg, pisanog kurzivom }

Članak prenesen sa: 4D Log

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kalibracija percepcije
PostPostano: čet mar 10, 2011 7:39 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Treća Strana Mjeseca

Nisam mogao smisliti pametniji naslov, pa nek ostane ovako.

Radi se o jednom postu sa C's foruma na koji mi je netko skrenuo pozornost prije 2 dana. Privukao me je jer se u njemu također na neki način govori o dvostrukoj matrici, a materijali na tu temu (meni) predstavljaju raritet, i nekako se uklapaju u ono što sam započeo [url]OVDJE[/url]:

Kako (?) bismo mogli objasniti situacije navedene u nekim knjigama, u kojima mi na 5.D "zajedno sa svojim duhovnim vodičima/mentorima sjedimo za stolom/čemugod, i PLANIRAMO našu sljedeću inkarnaciju.."
I, ima li riječi koja bi opisala nivo duše koja odabire da bude žrtva ___________ (upisati nešto iz crne kronike)? Zar se krvavo mučenje kasnije na 5.D predstavlja pri planiranju sljedeće inkarnacije kao "zgodna šala kojoj ćete se poslije smijati, uostalom, ništa strašno, umire tijelo a ne duh." ?
Ako nije dovoljno brutalno, možda vas vodič korigira:
-"No, no, to je prebrza smrt, onda ti se ni ne isplati ići; moraš uzet ovo dvosatno lomljenje kostiju koje završava smrću nakon 6 mjeseci pacanja na respiratoru, sa 6-7 operacija u međuvremenu..."
Neka sam ja limitiran sa 3.D umom, ali neke stvari smrde na inducirano neznanje ili još jednu matricu...
ILI je NA NEKI NAČIN istina ono što se pominje u ovim tekstovima da se tzv. HMS proteže i na dušu? To bi vrlo prikladno objasnilo stvar koja me muči.

[ ... ]

{{Upravo sam o tome bio razmišljao; da, kada se napusti 3.denzitet u kojem trenutno boravimo, i onda odlazimo na 5. Denzitet, kao "tamo smo duše, čiste duše...", čiste duše malo morgen!
To me cijelo vrijeme muči! Nije samo matrica dvostruka nego je dvostruko i vozilo; drugim riječima duša je također vozilo. Tako ispada po ovome tekstu.( a također i prema ovom novoprevedenom postu koji slijedi u nastavku )
Uvijek me je mučilo ljudsko (FSU) INDUCIRANO NEZNANJE. Kada bih komparirao 3.D i 5.D, gotovo da bih mogao reći kako dole tako i gore. Na 3.D imamo potkresan DNK, imprinte, programe {ovdje nazvane HMS}, i, kada bih god čitao knjige nabrojane sa početka ovog posta, nisam si mogao pomoći a da ne budem šokiran tim stanjem blaženog idijotizma, u kojem svi sve prihvaćaju, NE BUNE SE. I, što prihvaćaju? Da PONOVO po 10., 20., 30., 40., ...90. put se inkarniraju u klaonicu, u pakao {Da, ovo je moje subjektivno mišljenje}.
E sada, ja mogu shvatiti da je potrebno nešto naučiti, i da se nekako mora proći tamnom stranom; ono što mi je teško za shvatiti je - zar TOLIKO puta? Mislim, to je kao da po noći ideš pišat iza kuće, i, u mraku, nagaziš ma grablje koje te raspale po nosu iz sve snage. I tako 10-100 puta. Ne bi li svatko posumnjao da nešto tu smrdi kada dotični ne može upamtiti tako moćan podsjetnik, kao što je udarac štapom po nosu?

Kada se sa 5.D dođe {inkarnira} na 3.D, onda nema sjećanja na prethodne živote ili na navodni "plan" sa 5.D.
MOŽDA, pretpostavljam, da kada se ovdje umre i dođe se na 5.D, da se tamo NE posjeduju sjećanja u punom obimu onoga što se dešavalo na 3.D?
Pod 'punim obimom sjećanja' razumijevam ovo:

-Nema punog sjećanja na OSJEĆAJ koji je nekoga npr obuzimao kada se utapao ili bio sječen na komade od strane nekog psihopata, vojnika, bandita... itd.

Zašto to mislim?

Pa ako je netko to iskusio, i na 5.D ima puno emotivno sjećanje na to - valjda se ne bi opet vraćao(??) (ako sam u krivu, onda zaista nemam želje da se na 5.D više družim sa takvima) TO mi nikako ne štima u onim pomenutim knjigama. Nije li ovo univerzum slobodne volje? Pa, smijem li onda izabrati da se više ne inkarniram? [NISAM ni slutio da ova moja želja predstavlja, po meni, pravi odraz buđenja;vidi samo (naprijed) točku 9!]>


Dakle, preveo sam jedan post sa C's foruma, čiji je naslov:

Sve što postoji su lekcije? To je ZABAVNO?
{Moj predgovor:
Autor je izvjesni Mario, koji se izravno obraća Lauri, i koji iznosi neka svoja promišljanja na svom putu tragača, a za koja on kaže da su uglavnom izložena na stranicama http://www.xeeatwelve.com/ , čiji je autor izvjesna Amitakh, koja o sebi kaže OVO. I tom Mariju je očito, kao i meni (koji patnju i bol U DOSLOVNOM SMISLU riječi doživljavam svaki dan), puna kapa tvrdnji da patnja i bol moraju postojati, da nema duhovnog napretka bez toga,...
Ovo sam preveo jer to smatram zanimljivim i ne bih htio ispasti nekakav glasnogovornik nečega ili nekoga. A, KAO I UVIJEK (!), NEKA SVATKO ZA SEBE ZAKLJUČUJE ...
Moji "prim.prev." nalaze se unutar vitičastih zagrada, i zadebljanja su također moja }

Zdravo Laura. Cijenim tvoje napore i hrabrost da zastupaš svoja uvjerenja. Želio bih podijeliti moje gledište o tim stvarima i postaviti nekoliko pitanje.

Kasiopejci su rekli: "Sve što postoji su lekcije. Univerzum je jedna beskrajna škola. Sva materija uči da je samo iluzija. ZABAVNO je otkrivati sve više i više toga."

Ja pitam – Koja je poanta u lekcijama? Samo da bi se iznašli novi pametni načini izbjegavanja raznovrsnih boli u budućnosti. Zašto uopće postoji potreba za boli i patnjom bilo koje vrste bilo gdje? To je ZABAVNO? Svaki pošteni Vrhovni Kreator bio bi nam dao izbor – želite li savršeni svijet da u njemu živite (bez organskih portala i psihopata), ili želite svijet sa patnjama i lekcijama?

Milijuni upravo sada umiru od gladi širom svijeta. Sto tisuća ljudi rođenih u Americi. Kakve su to lekcije? Da se bude strpljiv i da se čeka sljedeća bolja inkarnacija (možda inkarnacija u vidu profesionalnog košarkaša)? Karmičke lekcije? Jer su nam tako rekli? Tko je ikada istražio kako karma zaista funkcionira?

Slažem se s tobom u mnogim stvarima, da znanje štiti, i kako smo manipulirani kroz stotine godina i punjeni sa lažima, ali smatram da – Sve što postoji su lekcije – je najveća laž od svih. Stvari takve vrste, kao Veliki Rad, ili raznorazne evolucije, promoviraju se svugdje, od Enohijskog čovjeka do New Agea.

Rekla si: "Zapamtite – NIKADA TO NE ZABORAVITE – protivnik želi da dolazimo do lažnih zaključaka... I nikada ne zaboravite da on/oni su toliko pametniji i uvježbaniji u ovom obmanjivanju da mi to sebi ne možemo ni zamisliti. To nije tajna koja traje nekoliko stotina godina. To traje HILJADAMA godina..."

Što ako se Gurdjieffov Zli Čarobnjak ne nalazi na nižim nivoima poput Lizarda {4D OPS gušteri, p.p.}? Što ako je on na vrhu od sedam denziteta postojanja. Lažljivac i otac svih laži.
{ ovo je gledište, po mom mišljenju, jednako Don Huanovom, mislim na Orla p.p. }
Kasiopejci ponekad imaju slike ispred sebe dok odgovaraju na tvoja pitanja (možda kanalizirane informacije iz sveznajućeg sedmog nivoa). Ili bolje, Čarobnjak se nalazi iza onog ogledala (kao u policijskim sobama za ispitivanja), gleda i prikrada se kroz svih sedam denziteta.

Zlo i patnja su alati Zlog Čarobnjaka kojim se služi da frustrira, zbunjuje i baca u očaj tragače za istinom. Taj problem ne zamara one koji zapravo ne tragaju za istinom, i one koji ne vjeruju u višu inteligenciju koju ljudi nazivaju "Bog".

Diteizam {dvobožje} pokušava riješiti Problem Zla postavljanjem egzistencije dva rivalska boga, međusobno dijametralno suprotna. Gnosticizam, Zoroastrijanizam i Maniheizam, općenito se smatraju kao predstavljanja diteističkog dualizma. Međutim, to nisu "bogovi" u punom smislu, nego više kao Sile ili Principi – Sile Boga (Svjetlost) i Sile Zla (Tame).

Postavka koja je frustrirala mnoge kroz dugi period jest da bi Bog trebao biti svemoguć i sveznajuć, a Bog to nije. Zlo postoji samo zbog toga što Bog nije sveznajući, a obzirom da je Bog dobar, zlo će biti eliminirano. Drugim riječima, mi se nalazimo u sredini tog popravljanja. Nemanifestirano će zadržati svo znanje o zlu, koje Mu je u početku bilo strano. Zlo se tako više neće ponovo desiti, jer Nemanifestirano sada posjeduje jedno razumijevanje zla, i poduzeti su koraci da se {zlo} više ne može manifestirati.

Kreacija je započela kao jedan experiment u pojavnostima {manifestacijama}. Obzirom da je to bilo experimentalno, Princip Dobra je povremeno počinio neke greške, no svaki puta je Princip Dobra bio u stanju ispraviti pogreške, i kreacija se harmonično nastavljala. U izvjesnoj točki, Princip Svjetla je nevino počinio jednu Pogrešku, znanu kao Princip Polarnosti, koja je općenito znana pod imenom Princip Tame ili Zla. Tama je mogla biti ispravljena tako da opet bude u liniji sa Principom Svjetla, ali pogreška nije htjela prihvatiti popravak od strane Principa Dobra. Među raznim gnostičarima, o toj se Pogrešci govori kao o "Nebeskoj Greški". Umjesto da prihvati popravak, Pogreška je Sebe izolirala od Principa Dobra. Stoga Princip Zla predstavlja jedan izdanak Principa Svjetla. Da je Pogreška prihvatila korekciju od strane Principa Dobra, Zlo nikada ne bi postojalo.

Ubrzo je Pogreška (Zlo) shvatilo da nije samoodrživo, i da mu treba energija Svjetla da bi se održavalo, da tako kažemo. I tako je Zlo otpočelo svoj plan da prisvoji koliko god više može energije Istine-Svjetlosti. To je uključivalo jedan neobično detaljno razrađen plan, zaobilazan i maliciozan plan da zarobi i zadrži kao taoce koliko god više može čestica Istine-Svjetlosti. Pokušalo je obmanjivati svoje zarobljene subjekte da je Ono zapravo Nemanifestirano.

Prema ovome, mi predstavljamo jedne majušne energetske izvore, i to protiv svoje volje. Intenzivne emocije predstavljaju najbolji alat kojim nas se cijedi. Organski Portali i psihopate stvoreni su baš radi te svrhe – da stvaraju emocionalne turbulencije u našim životima. Sebični interesi su njihovo glavno oružje. Ratovi među narodima (njihova kreacija), ili "ratovi" unutar članova obitelji – sve to daje isti rezultat – naš gubitak. Oni nisu mlade duše koje bi mogle izvući korist iz duhovnog pomaganja kad bi im se pristupilo otvorena uma. Oni se nikada ne mijenjaju.

Zli Čarobnjak predstavlja maligni tumor na zdravom "tijelu" Boga. On se može "medicinski" liječiti kroz neko vrijeme, no, ako nema rezultata, onda je jedino razumno rješenje operacija (odvajanje od zdravog dijela tijela). Naravno, Zli Čarobnjak, kao najveći psihopata od svih, ujedno i otac svih psihopata, će reći da je on zdrav i savršeno uredu. Za njega, problem leži u drugima koji moraju naučiti svoje "lekcije".

Kažeš da bilo koja hijerarhija predstavlja znak kontrole, manipulaciju silom i entropiju. Dakle, postoji li onda potreba za sedam nivoa denziteta. Što nije uredu sa jednim denzitetom za svih? Nema skrivanja i vrebanja odozgo. Jednostavno i lako.

Citiram latinski natpis iz jednog od tvojih članaka - "Totus mundus in maligno positus est" ; cijeli je svijet uspostavljen unutar đavla. Upravo tako. U kraljevstvu Zlog Čarobnjaka. Bolno je to čuti, no tko je rekao da istina mora biti ugodna?

Prije dosta godina naišao sam na Kozmičku Doktrinu od Dion Fortune. Radi se o kanaliziranim informacijama o Sferi Kreacije. Kako je sve otpočelo. I, ispočetka to zvuči kao neka pozitivna stvar – nalazimo se unutar velike rotirajuće kugle {sfere} energije kako bi iskusili stvari i učili o sebi. Ne možemo izaći izvan te sfere jer izvana nema ničega. Nema? Jer su nam tako rekli?

Castanedin Don Huan kazao nam je sasvim drugu stvar. Ovo je predatorski svijet. Ne vjerujte anorganskim (astralnim) bićima. Oni imaju svoje planove. Nalazimo se u velikoj kući sa mnogo soba. Nije poanta promijeniti sobu (fizičku ili astralnu dimenziju ili denzitet bilo koje vrste), morate izaći van iz kuće. A Don Huan sa svim svojim grupnim praktičkim znanjem nije moga naći izlaz iz te kuće jer je on zatvoren. Mi se nalazimo u zatvoru!

Iz te perspektive, rečenica "Univerzum je jedna beskrajna škola" zvuči zaista zastrašujuće. Što je moguće naučiti u zatvoru? Izbjegavanje drugih kriminalaca, i možda ostati živ. I nije baš neka škola.

Najbolji i najlakši način vođenja zatvora je kada zatvorenici čak ni ne znaju da su u zatvoru. Kako to postići? Izbrišite im svu memoriju iz vremena prije ulaska u zatvor. To je sve. Prazna memorija. Početak od ničega. I onda oni počinju lutati okolo i postavljati pitanja poput – Tko sam ja, i koji je smisao života? I onda se sa njima možete igrati kako vam drago.

"Može li se reći da tu postoji svjesna sila koja se bori protiv evolucije čovječanstva?", pitao je Ouspensky.

Da, svjesna, ljubomorna sila koja je izbrisala naša sjećanja, i koja ne želi da mi saznamo što je izvana.

{ Čini se da postoji nekakvo općenito uvjerenje među tragačima da je zatvor ograničen samo na treći denzić. I da, kad nakon smrti fizičkog tijela dospijemo u peti denzić, da smo izvan zatvora. Hm, pa što bi se onda vraćali u zatvor?? Te silne reinkarnacije. Čini se da i peti denzić čini dio zatvora, recimo zatvorsku ambulantu. I da je i u petom denziću memorija još uvjek izbrisana, i nemamo pojma da smo u zatvoru, a kamo li da postoji nešto takovo kao što bi to mogao definirati pojam "izvana". Više o tome OVDJE. p.p.}

Što se tiče "evolucije", metaforički govoreći, ako kompletno ošišate svu svoju kosu, i morate čekati neko vrijeme da ona ponovo naraste, makar i djelomično, je li to evolucija? Za što? Da bi vas se opet i opet šišalo...

Dakle, što se zapravo nalazi izvan ove rotirajuće Sfere Kreacije? Trebalo mi je mnogo godina da bih iznašao kvalitetne odgovore. Možete pogledati ovdje --> www.xeeatwelve.com

Rekla si: "Oni u 'metafizičkom' kampu koji smatraju da komunikacija sa višim silama JEST moguća, također me osuđuju, jer Kasiopejske Transmisije ne promoviraju još jedan "religijski kult" spasenja i ne reklamiraju 'svemirsku braću' kao prijatelje i dobrostive prema čovječanstvu, nego umjesto toga naglašavaju stanje koje je povijesno precizno, a to je da čovječanstvo spava, a njegova je jedina nada da bude "oprobano vatrom", i da očvrsne u svojoj vlastitoj volji."

Da li je za tebe moguće postojanje neke pripomoći za spasenje (izvana) u organiziranju bijega iz ovog zatvora, a da ta pomoć nije nakačena sa "religio-kultnom" parazitskom organizacijom?

Ako naoružani pljačkaš banke uzme taoce, najprije ćeš pregovarati, i kad su sve opcije pregovora iskorištene – onda ćeš upasti na silu i spasiti ih. Jednostavno i lako. Nema potrebe da taoci obožavaju policijske snage.

Ako se neki taoci žele pobratimiti sa kriminalcem, i zauvijek ostati sa njim, to je onda druga priča. Neki od taoca samo žele ići kući, i to bez "lekcija" i bez kriminalaca naokolo.

Isus je sam oformio kult Kršćanstva tijekom svog života? Ne mislim tako. On je samo bio policijski pregovarač ubijen na dužnosti.

Kršćanstvo su kreirale elite, i, pod maskom širenja božjih poruka, bilo je napravljeno da širi Carstvo kroz kreaciju elitom vođene religiozne birokracije. Kršćanstvo je bilo alat Rimljana i ostalih carstava odonda, kako bi se smirivalo i ugnjetavalo "mase".

Bog postoji jer Biblija kaže tako, a to je istina jer tako kaže Biblija, a Bog kaže da je Biblija istina, jer Biblija kaže da on to kaže, a kršćani se svi slažu u tome, a Biblija potvrđuje da se oni svi slažu, a biblija ne može biti u krivu jer je sveti duh ispravio sve pogreške u Bibliji, a mi znamo da je to istina jer tako kaže Biblija.

U najstarijoj svjetskoj Sinajskoj Bibliji, koja je (metodom određivanja ugljika) datirana na oko 380 – 390 g. nove ere, napisane na jednom starom grčkom jeziku, danas se nalazi u Britanskoj Knjižnici, nije bilo verzije sa uskrsnućem ni bezgrešnim začećem. U drugoj {po redu} najstarijoj Bibliji, Alexandrijskoj Bibliji, priča o Isusu također započima kada je on navršio tridesetu, a sve što je prethodilo tom razdoblju {do Isusove 30-e godine} predstavlja kasnija dodavanja u kasnijim verzijama Biblija. U najstarijem danas dostupnom evanđelju, priča o Isusu završava kada je grobnica pronađena prazna i bez tijela. Dakle, kao što vidimo, sve ostalo je bio sistem izreži/zalijepi iz prethodnih religija.

Je li Isus odgovoran za to?

Kada bi se Krist danas vratio, a netko mu dodao Bibliju, on bi ju najvjerovatnije bacio u najbliže smeće.

Kada obožavate i fokusirate se na glasnika umjesto na poruku, poruka s vremenom postane iskrivljena i krivo predstavljena. Isus je bio jedan od najpoznatijih glasnika. A poruka je ono što je važno, i, dio poruke je bio: "Nisam došao da začnem religiju, niti da tražim sljedbenike. Došao sam da pripremim za dan kada ću se vratiti da pokupim one koji su moji i da ih vratim Kući, gdje neće biti patnje, niti bola, niti nepravde, niti Zla. Mnogi će doći i tvrditi da sam to ja. Moja me vlastita volja {ostavština} prepoznaje bez obzira na sve."

Imaš svako pravo da kažeš – Ja sam slobodna, ne postoji zatvor, a ja uživam i želim moje 'lekcije'; ali onda zašto pišeš o zatvoru ako ne vjeruješ u njega?

Sa moje točke gledišta, upravo sada u svijetu, vidim samo tri verzije dogme koje ne mogu biti dovedene u pitanje. Jer, ako nas ispituješ, onda si protiv nas.

"Vjerska tura" {faith trip} je, bilo obučena kao standardno religijsko učenje, ili New Age verzije onoga "vi sami kreirate vašu stvarnost" - jednaka sa onim " Sve što postoji su lekcije. Ovo je jedna beskrajna škola. Nema drugog razloga da išta postoji. Izazovi su zabavni."

Nema drugog razloga? Što nije uredu sa jednostavnim uživanjem svih bića, kao kvalitetnim razlogom za postojanje? Nema uzbuđenja? Možda predosadno za neke ljude, bez ponešto džubretarluka upletenog uokolo. Najčudnije je čuti da smo mi odabrali da budemo u ovom zatvoru. Mogli su nam reći bilo što i svaliti krivnju na nas, jer se mi ne sjećamo "što smo odabrali". Don Huan nikada nije rekao da smo išta odabrali, on je samo želio pobjeći, ali nije mogao. On će ostati u blizini Zemlje doklegod planeta postoji. Ili se dogodilo nešto drugo. Možda pomoć izvana. Ali on ne zna što se nalazi izvana.

"Izazovi su zabavni" – reče sadista potencijalnom mazohisti.

Pa, možete si uzeti svu tu zabavu.

David Icke kaže: "Neuravnotežena svijest koju ću ja zvati Lucifer, predstavlja poremećeni, neharmonični aspekt svjesnosti, koja nije neophodna za ljudsku evoluciju."

Kasiopejci odgovaraju: "Ne. To je dio plana lekcija."

Činjenica jest – "Mi se nalazimo u zatvoru i nitko ne može pobjeći iz tog zatvora bez pomoći onih koji su već prije pobjegli." (Gurdjieff)

Postoji li u blizini ikakva pomoć? Pomoć izvana? Možda.

Ja ne znam tko je Amitakh. Nikada ju nisam sreo. Ali ona kaže da je izvana i da sa svojom grupom bića izvana može pomoći u probijanju zatvorskih zidina (objavljeno u članku Prison Break - The Annihilation of Death and Darkness / Slamanje zatvora – Anihilacija Smrti i Tame
)

Bila si također u pravu kada si rekla da sva tajna društva traže nešto izgubljemo u prošlosti. Nešto što vjeruju da postoji, i imaju ideju da će pronalaženje toga njima donijeti konačnu i potpunu moć nad silama života i prirode. A oni koriste javnost, konstantno je prateći kako bi došli do bilo kakvog plodonog pravca koji bi mogli slijediti. (članak - The Real Secret Word of The Freemasons / Istinski Tajni Svijet Masona)

Njena je osnovna poruka slična nekorumpiranim verzijama (koje je danas teško naći) velikih umova iz prošlosti koji su također došli izvana – Mojsije (Deset zapovjedi je text Sivih, ne njegov), Platon (sjene na zidu i stvarnost), Isus (Ovo nije moje kraljevstvo), Mani (rođen 14.04.216 NE u Perziji, Bijeli Bizon Žena {White Buffalo Woman} (posjetila manju grupu Kiowa Apača.).
----------------------------------------------------------------------------------------------

- {ovo što slijedi su neki izvatci textova, čini se sa stranica xeeatwelve – p.p.}

"Stvari nisu uvijek onakve kako se čine, niti kako vam kažu u ovom svijetu. Ovo je svijet upravljan od strane Tame, u koji se ratnici Svjetla spuštaju izlažući se opasnosti kako bi podržali ona Istinska bića koja su tu zarobljena, do onog trenutka kada će Svjetlost biti uklonjena iz ove oblasti {realma}.

Osnovi zatvora su da kontroliraju zatočenike i da iz njih dreniraju energiju kojom se održava Tamna kreacija. Ova cijela pseudo-kreacija, Virtualna stvarnost, bila je kreirana od strane Tame, kako bi bila, efektivno gledajući, jedan veliki zatvor. Tama je tamničar; njegovi su glavni agenti nadzornici {upravitelji} zatvora; zatvorenici su sva uhvaćena bića Istine-Svjetla i oni iz Tame koji nisu bili poslušni svojem gazdi.

Zlo drži mnoga bića Istine-Svjetla pod ucjenom. Ono neće voljno osloboditi niti jednu jedinu česticu Istine-Svjetla, čak ni u ovim završnim fazama procesa odvajanja. Proces odvajanja će neizbježno biti vrlo bolan.

Stvari koje se tiču Božanskog ne mogu u potpunosti biti shvaćene ili prenešene na zemaljski jezik na ovom nivou. Samo visoka bića Istine-Svjetla koja privremeno uzmu fizička tijela, poput Isusa, Mojsija ili Lurije, su bila u mogućnosti zahvatiti obrise Istinske Božanske Kreacije. Znanje o Božanskom nije nešto što bi neki Tom, Dick ili Harrry mogli precizno primiti ili vjerodostojno prevesti. Niti može psihologija, astralna bića ili tzv. vodiči iz astrala ili drugih oblasti Univerzalnog Dodekahedrona {tijelo sa 12 strana od kojih je svaka peterokut} to zahvatiti ili shvatiti a da nešto ne izostavi. Pa ipak su literatura i kanalizirani materijali prepuni pseudo znanja o tome što je bog i što nije. Tama na tome profitira jer je to dio njezina plana.

Eonima već glasnici Istinskog Svjetla donose istu osnovnu poruku koja bi se mogla sažeti ovako: Ako Tama nastavi zadržavati bića Istine-Svjetla kao spiritualne taoce, doći će do prisilne separacije Istinskog Svjetla od Tame. Ova osnovna poruka nije bila prihvatljiva za Tamu, pa je ova učinila sve da ju zataška i izokrene.

Bile su četiri temeljne stvari o poruci koje su smetale Tamu. Prvo, pokazuje se da je Tama bila buntovno biće koje se okrenulo od Svjetla. Drugo, identificira Tamu kao energiju koja kontrolira Zemlju. Treće, razotkriva da Tama drži zatočena bića Istine-Svjetla. Četvrto, pokazuje da će jednog dana Istinsko Svjetlo spasiti Svoja bića od Tame i odvojiti ih od Materije (Zla). Separacija će u konačnici uzrokovati da se Tama rastvori u zaborav.

Obzirom da su mnogi podučeni o duhovnom napredovanju, oni prihvaćaju doktrinu evolucije duše. Takvi odmah napadaju svakoga koji se usudi dovesti u pitanje tu teoriju spiritualne evolucije. Činjenica je da su sve teorije spiritualne evolucije generalno zaštićene od strane Tame, a ljudi su programirani da ih prihvaćaju.

Obećanje o spiritualnom postignuću u Virtualnoj Stvarnosti predstavlja jedno prazno obećanje i laž. Osobito su oni iskreni koji ovo promoviraju zavarani i iskorištavani od strane Tame da i ostale uvuku u tu mrežu, gdje će ih spiritualno pogubiti Tama. Cijela lista uzašlih majstora sponzorirana je i podržana od strane Tame.

"Kako iznad, tako i ispod" predstavlja neistinu koja izgleda funkcionira samo u ovoj iluzornoj dimenziji. Veliki Božanski Duh poziva na oprez svoju djecu glede Lažnog Svjetla, ali upozorenja su često ušutkana i neuvažavana u ovoj debeloj magli Neznanja. Tama pokušava zaglušiti Istinsku djecu Svjetla i oslabiti njihovu volju kotrljanjem kroz život, kroz torture, iskušenja, bolove, patnje, mržnje, ljubomore, podjele itd., i tako ih izgladnjivati lišavajući ih Majčine ishrane.

Ostale neistine šire se kroz različite kanalizirane materijale, poput materijala o Galaktičkoj Federaciji / Galaktičkoj Konfederaciji Svjetla. Te prezentirane informacije predstavljaju Alijenske kanalizirane materijale koji površinski djeluju kao da napadaju Novi Svjetski Poredak {NWO}, dok ga zapravo podržavaju. Te informacije su izvrnute montaže uzete od različitih izvora i pomiješane zajedno dok se ne dobije mješavina dezinformacija koja najbolje zadovoljava agendu NWO-a. Ešelon onih koji proizvode informacije o Galaktičkoj Federaciji povezan je sa Bratstvom Tame. I te se poruke predstavljaju da su od Maitreye, Uzašlih Majstora, a često tvrde i da je Isus jedan od Uzašlih Majstora. Zanimljivo je da su mnogi od visoko pozicioniranih promotora materijala Galaktičke Federacije članovi CIA-e.

Kritički koncept do kojeg se treba zahvatiti kako bi se otpočelo buditi u istinu jest znanje o dualitetu Sila. Te dvije suprotstavljene Sile nisu tu radi balansa, nego su u sukobu jedna sa drugom. Zlo i Dobro su u direktnoj suprotnosti. Zlo vlada putem principa služenja Svom Gospodaru. Dobro postoji radi zajedničke dobrobiti svih. Dualnost je prepoznata od mnogih tragača istine, ali obzirom da je jedna od sila – Tama – namjerno korumpirala istinu u svojoj Virtualnoj Stvarnosti, koncept dualnosti Sila korumpiran je u koncept balansa, i ljudi su poticani da prihvate sve kao dobro.

Princip Yin/Yang je izvrnut koncept majoneze u ovoj Virtualnoj Stvarnosti. Yin predstavlja ženski aspekt, a Yang muški. Mnogi ljudi vjeruju da je to radi balansa. To u stvari predstavlja Energiju Istine-Svjetla Božanske Majke i Energije Laži-Svjetla Uzurpatora. Energija Božanske Majke prepliće se sa Tamom {u tom Yin/Yang konceptu}. Yin/Yang Noć/Dan koncept pokušava učiniti da Istina-Svjetlo izgleda tamno, a Laž-Svjetlo izgleda svijetlo. Ovo izvrtanje i namjerno projiciranje Tame kao Dobrog a Istine-Svjetla kao Tame predstavlja temu koja se provlači kroz ZApadne i Istočne religije. Stoga su mnogi iskreni ljudi uhvaćeni u zamku varke Tame. Ta je obmana tako duboka da je čak Tama zbunila samu Sebe.

Stvarnost je ta da postoji "rat" između Dobra i Zla. Završna bitka između Kristove energije i AntiKristove energije već je otpočela. Priroda bitke drugačija je od onoga što ljudi misle. Većina ljudi zamišlja da će završna bitka biti poput verzije predstavljene u postojećoj verziji Biblije. Međutim, radi se o trvenju između dviju Energija koje će rezultirati totalnom separacijom Svjetla od Tame. Tako konačna bitka između Kristove energije i AntiKristove energije predstavlja konačno odvajanje Istinskog Svjetla od Lažnog Svjetla – Dobra od Zla.

Isus je rekao: "Nikada ne popuštajte i ne ulazite u kompromise sa neprijateljima Svjetla, jer će vas te akcije oslabiti. Nikada ne okrećite drugi obraz bićima Tame, jer ako to učinite, uvijek ćete biti njihovi robovi. Ako bez razlike volite bića Tame koja NIKADA istinski ne reagiraju na vaše Svjetlo i ljubav, ona će vas pokušati duhovno pogubiti. Bića Tame i svijet mrze bića Svjetla jer bića Svjetla nisu iz {ovog} svijeta, kao što nisam ni ja. Ja ću pobrati sve koji su moji."

----------------------------------------------------------------------------------------------
{slijedi opet nastavak posta u kojem Mario nastavlja sa obraćanjem Lauri ... }

Čini se da je Isus bio jako dobro obaviješten o psihopatima i njihovoj maski normalnosti koju nose. Također, pogledaj što je kult Kršćanstva učinio sa savjetom o "okretanju drugog obraza". Tu imaš odgovor tko je zapravo stvorio taj kult. Ali to već znaš jer si kao mlada djevojka vidjela vuka kako propovjeda.

Sve što je potrebno za služenje zlu, jest neznanje. Neznanje je prvi korak prema položaju zaposlenika mračnih sila. Imala si jedinstvenu priliku da vidiš psihopata Vincenta Bridgesa na djelu. Njega nije briga za tebe ni za bilo koga drugoga. Tvoj mu život ne znači ništa, ali, još uvijek snatraš da je on samo "lekcija". To je "uzvišeno" od tebe, ali također i opasno. Da je imao mogućnost da nas sve pobije nekažnjeno, davno bismo već bili mrtvi. Mi nismo ista vrst duha. Ovo je njihovo Kraljevstvo, mi smo samo privremeni posjetioci.

Je li Amitakh u pravu? Ja nemam niti jedan dokaz. Nitko ne može imati apsolutno zadovoljavajući dokaz. Čak se i Kasiopejcima mora vjerovati ili ne, ili možda samo djelomično.

Postoji jaka energija u njezinim riječima, koja se može osjetiti, i to je nešto što nikad prije nisam osjetio, tokom svih mojih godina traženja. Nešto unutar mene automatski je prepoznalo vrijednost njezina pisanja.

Napokon, ako mi izgubimo sva svoja sjećanja od izvan ove rotirajuće Sfere Kreacije, ovaj instiktivan osjećaj predstavlja naš jedini kompas za navigaciju. Mi ga imamo, ali organski portali nemaju, jer ovo je njihovo Kraljevstvo, i oni nikada ne mogu ići u izvanjski dio ili osjetiti kako je to nekad bilo.

Naša nam je znanost dala nuklearnu reakciju kao izvor energije i svjetlost Sunca. Što ako je to COINTELPRO dezinformacija? Lagali su o površinskoj temperaturi Marsa, pa zašto bi im vjerovali druge stvari bez čvrstih dokaza. Znaje štiti. Kao što si rekla – SPALITE ILUZIJE. A tu ih je toliko mnogo! Svaki komet prolazeći kroz našu atmosferu gori poput malog sunca. Što ako je naše Sunce samo vrlo brzo rotirajući objekt koji sagorijeva plinove oko sebe? Također, tko ili što je smjestilo sve planete u jednu ravninu?

Velika pitanja...

{ - kraj prevedenog posta sa C's foruma - }
=====================================================

I tako sam sa ponekim dijelovima ovog posta dobio malo vode ma mlin svojeg razmišljanja o dvostrukoj ili višestrukoj matrici. Osobito jer me već prije bilo zaokupljalo pitanje Da li svoja sjećanja U POTPUNOSTI prenosimo na 5. denzitet (dakle nakon smrti tijela (vozila) na 3. denziću). Prema prethodnom, ispada da ne baš. I, da stvar bude gora, SKORO sve ono što smo ili nismo ovdje činili u svrhu duhovnog razvoja, napretka, sticanja znanja - možemo okačiti mačku o rep --> Obećanje o spiritualnom postignuću u Virtualnoj Stvarnosti predstavlja jedno prazno obećanje i laž.

I, sada, za sve nestrpljive ljubitelje instant-rješenja koji tragaju za odgovorom, evo mojeg privremenog zaključka:

1. Dovoljno je ne činiti zlo. (polemike oko definicije zla prepuštam vama)
2. GLAVNI ZADATAK: Nekoliko redova iznad primijetili ste da sam riječ 'SKORO' napisao velikim slovima. Dakle, hvatajući se za mogućnost da nije baš sva memorija na 5.D pobrisana kada dođemo tamo na reprogramiranje i upumpavanje laži koje nas uvjere u potrebu za ponovnom inkarnacijom, naš je glavni zadatak SJETITI se (sebe sa 3.D ?) ovih činjenica i POD SVAKU CIJENU - AKO SE TO IKAKO MOŽE - odbiti inkarnaciju, makar i po cijenu anihilacije.

I, da završim, kao što jednom netko reče:

Sve ove teorije mogu da budu tačne, i nijedna od ovih teorija ne mora da bude tačna. Istina se ne može nikome servirati na tanjuru, čovjek mora sam da ju potraži.


Članak prenesen sa: 4D Log

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kalibracija percepcije
PostPostano: čet mar 10, 2011 7:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Interesantno.
Dakle ona knjiga "Putovanja duša" koja opisuje gore navedene sfere delanja nakon fizičke smrti je rezultat manipulacije 4D-a sve u svrhu vezivanja duša za fizičku i astralnu ravan zarad iskorišćenja energije.
Iako se tamo spominje 5D kao mjesto gdje se ide između života, to je dakle izmapulisana laž!?

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kalibracija percepcije
PostPostano: čet mar 10, 2011 8:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Da si pročitao knjigu video bi da to nije tačno.
I tamo se ne pominje nikakav 4D, 5D, 6DintegralodSinusa3x. Satelitopejci su lepo svoje programe instalirali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kalibracija percepcije
PostPostano: čet mar 10, 2011 9:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Pročitao sam je.
Ne spominju se denziteti već povezujem.
Opisane su odaje i zgrade za učenje i sve gore navedeno u poslednja dva Jackova posta.
Ima smisla ovo što izvjesni Mario sumnja.

Zašto se Don Huan želi osloboditi orla?
Zašto se budisti, zenovci i jogiji žele oslobodti ciklusa rađanja i umiranja tj. patnje?

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kalibracija percepcije
PostPostano: čet mar 10, 2011 10:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Upoznali su i prozreli.

Kroz mnoge sam preporode hrlio tokom zbivanja,
al' mi neprimijećen osta graditelj tih zdanja.
Bolna je trajnost preporađanja.
Graditelju, sada si primijećen!
Više me nećeš kućiti!
Sve su ti grede slomljene, pokoleban ti je stožer.
Duh posta nepokolebiv, dosegnut je kraj stremljenja.


Dhamma-padam, 153-4


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kalibracija percepcije
PostPostano: čet mar 10, 2011 10:25 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa tamo je EQ u ta dva posta na kraju napisao kao MOGUĆNOST, ne znači da je točno tako ili da nije... jbga, tek možeš to uvidjeti kad si "tamo", iz prve ruke. A i onda postoji MOGUĆNOST da misliš da jesi, a nisi i obratno...

Čim je negdje nešto UVJETOVANO da moraš ovako ili onako, ako ovo onda ono - to je prvi znak manipulacije OPS i znači matricu unutar matrice! Ideja višestruke matrice nije strana, to je uvijek mogućnost. Misliš da si izašao iz zatvora, a u biti si samo ušao u jedan vanjski krug tog istog zatvora.

Dakle, ako postoji "tamo" negdje na 5D ili 4D neki u kapuljačama koji se ljute ako nešto ne napraviš po njihovom - to ti je znak prerušenih OPS pizdeka. Niti jedan učitelj ti ništa neće nametati, uostalom, sebi sam si najjači učitelj!

Ne kažem da nema pozitivnih likova koji ti mogu/žele pomoći, ali ti uvijek dopuštaju da bude po tvom, da iskusiš ono što želiš i kako želiš. Čim neki lik ima neki simbol na sebi... vjerojatno se radi o nekom manipulatoru, jer svjesni entiteti i ne trebaju neka obilježja po kojima ih netko može prepoznati ili da pripadaju nekim grupama, sazvježđu ili tko zna kome. OPD-i nemaju pripadnosti na taj način.

I da, sve su programi, čak su to i HAL-ovi "Satelitopejci" tako rekli... hehe! Sjećam se to dok sam prevodio... dakle, glupo je misliti da te ne mogu iskorištavati neki entiteti dok si "bez tijela"... dakle, manipulacije su uvijek moguće. I sve dok si u "crnom dijelu univerzuma" - one su i vjerojatne!

I dobro kažu da se razmišlja SVOJOM glavom, te sluša svoj unutrašnji glas intuicije.

Zašto i nebi bilo moguće imati višeslojnu karmu??? Kad bolje razmislimo... ona je i vrlo vjerojatna, s obzirom da su 4D OPS snage toliko svjesnije kako se na razne načine može manipulirati da se "voda skrene na njihov mlin" ( čitaj: negativna energija na njihov jelovnik u njihov restoran ).

Možda će se neki ljutiti što uvide da je i ovo moguće... no, bolje je znati i za takvu mogućnost - nego 3D programiranje zamijeniti za 4D ( ili 5D ) programiranje... i misliti da si slobodan/na...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kalibracija percepcije
PostPostano: čet mar 10, 2011 11:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
HAL je napisao/la:
Da si pročitao knjigu video bi da to nije tačno.
I tamo se ne pominje nikakav 4D, 5D, 6DintegralodSinusa3x. Satelitopejci su lepo svoje programe instalirali.


HAL, tvoju frazu o "satelitopejcima" mozes da primenjujes na forumima na kojima su zastupljena "ucenja" dezinformatora kontrolnog sistema Stjuarta Sverdlova, ali to na ovom forumu vise nece biti dopusteno. Ukoliko nemas nameru da se ukljucis u raspravu na produktivan nacin kao sto je to na primer uradio bajs, onda ti savetujem da se ne dotices takvih tema.

Ovaj moj post slobodno mozes smatrati upozorenjem pred iskljucenjem sa ovog foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kalibracija percepcije
PostPostano: uto mar 22, 2011 9:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
E, posle kilometarskog posta koji sam otkucao i koji je misteriozno nestao stvarno nemam zivaca za detaljnu rekonstrukciju. Mozhda sam i previshe laparao, pa se firefox incident odigrao za opshte dobro :) A mozda ne ... Zato:



U glavnom, svaka chast, Jack, za iskopavanje ovih postova, a Mariu ... :notworthy:

I sam sam kopajuci po bespucima interneta dosao do slichnih zakljuchaka. Samo ne bih bio u stanju da toliko jasno izlozim neke stvari, tako da mi je chovek u neku ruku i objasnio shta ja to ustvari mislim :P

Duze vreme mi je vec muka od metafizichkih/duhovnih! koncepata u kojima se zlo izjednachava sa dobrim, sto kroz jedinstvo polariteta sto kroz relativnost istih (Buhaha, zlo za tebe je dobro za mene, pa zato zapravo akcije na nechiju shtetu nisu zle),da ne pominjem sto se otvoreno propagira potpuna apatija, indiferentnost prema drugim ljudskim bicima, i to shto su nekako osnovne pozitivne osobine poput solidarnosti, empatije i generalne blagonaklonosti chak i u nekom duhovnom realmu postale nepozeljne i loshe! (jer bozhe moj, ako vidish neku tiraniju, to je u SoulContractu (koji je bullshit) te osobe, nemoj da se meshash, to je njegova slobodna volja,remetis tok njegove zivotne lekcije! Isto vazi i za tebe (Aj shut ti mali, ti si ovo ''potpisao'' ...) Sve sam to bolje izlozio u prethodnom, misteriozno nestalom postu. I ne, nisam toliko naivan da mislim da su stvari ''toliko plitke'' kao sto mi se vec nekoliko puta sugerisalo.

Dodajmo Princip slobodne volje, i pravo jachega, u kojem je princip, naravno, ipak samo princip a pravo ostaje pravo. Pride, nekako su uspeli da poistovete spiritualne kvalitete sa najobichnijom inteligencijom.

Neko na forumu je odlicno primetio kako se u Ra i uopste, kanalisanim materijalima prema opd principu odnosi kao nechemu ''nezrelom'' i samim tim, vrednim blagog podsmeha (ah samo ljudski termin! Inache, to je Bozhanski Podsmeh, samog Apsoluta! (vidi li josh neko neki problem ovde?!)). Sve to upucuje na podelu na 2 tipa bica, siledzije i zrtve (generalizacija) tako da je u sustini taj nazovi opd sistem poligon za izivljavanje ovih drugih, tj nazovi ops bica i tako dalje. Kao sto rekoh, princip slobodne volje ... A tek shta bi nazovi 4d OPD bio ...kuuku lele majko ahahah! Rasadnik?!Target Practice Dummies Factory?! Razlog za takav stav prema OPD-u,i jednu konstantu degradaciju vrednosti koje na bilo koji nachin imaju dodira sa tim je sasvim jasan ako se posmatra u kontekstu Mariovog posta.
Sto se toga tiche ovde je jasno opshteprihvacen sistem, ako ti se neshto loshe deshava kao rezultat nechijeg svesnog rada - sam si kriv jer ne mozes da se odbranis?! Chak i ako je u ovom sluchaju za ''odbranu'' potrebno imati potpuno nadljudske sposobnosti.

Ne postoje ni nagrada, ni kazna za nechija dela. Ako neko chini ''loshe'' nece biti kaznjen ni na jedan moguci nachin. Sa druge strane ''dobri'' su kaznjeni time sto ce trpeti ugnjetavanje od strane tzv OPS, pa sto se poshtovanja slobodne volje tiche - sretno mu bilo ( Nechija slobodna volja je da ne trpi bilo kakav vid ugnjetavanja. Nechija slobodna volja je da mu bash to radi. Shta sad ?! Nece valjda OPD bice krshiti tudju slobodnu volju?!no-no ... Karma, derane :P Aj de razmisli malo kako, i zashto to 'vako ide ... Mozhesh ti to <3)

S' tim u vezi, tu nema mesta za karmu, nego samo kauzalnost. Karma je mozda samo informacija o datoj akciji i daljem ''mehanickom'' razvoju dogadjaja. Pa ako ''leptirov efekat'' pogodi leptira...Desilo se. Ali to ne funkciionishe ni na kakav princip bozanske pravde, kao sto je zamisljen koncept karme.Osim ako je ovo shto vidimo oko i u sebi bozhanska pravda(Lichno - nisam impresioniran!) Tako da, ''karma'' jeste nepravedno raspodeljena. Sto se mene tiche.

Definitivno, vodi se politika spiritualnog shtapa i shargarepe.
Shtap nas kanda bije po ledjima...samo...

...There Is No Carrot!!! :love3:

A to batinanje po ledjima, ako se latimo ''kreiranja sopstvene realnosti'' :rotfl: (kalibracije percepcije?) naglo moze da se pretvori u milovanje Apsoluta(lichno!) kojem je samo eto malo shtapovana Desanka ojachala od pubertetskih problema...

Na zalost, samo sam dotakao neke stvari koje sam u prethodnom postu podrobno opisao. Ovako je neshto verovatno gadno ispalo iz konteksta...

Btw, termine dobro, loshe, opd, ops, itd koristim samo u nedostatku boljih ... Ne samo ''pomoc bakici da predje ulicu''. Da ne bude nekih zabuna, sorry.

No,mozda gresim...
Razumecete me, valjda.

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 87 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz