Sada je: sub apr 27, 2024 11:45 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: uto jun 22, 2010 12:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jun 22, 2010 12:44 pm
Postovi: 6
LightCaster je napisao/la:

Recimo trač o njegovom žrtvoprinošenju i fama oko toga je notorna glupost, kad se dobro zna da je jedino kada je praktikovao prinošenje žrtve bilo u 2 slučaja. Prvo prilikom rada u pustinji kada je u uglovima magičkog trougla prineo na žrtvu 3 goluba, i drugom prilikom kada je to uradio sa žabom



Crowley indulged in 'sexual magic rituals' supposedly directed by his guiding spirits, the Secret Chiefs at the community he founded at Cefalu in Sicily, the Abbey of Thelema. For one ritual, the Secret Chiefs told Crowley to mate a goat with one of his lovers, Leah Hirsig. Crowley was to cut the goat's throat at the moment of its orgasm, but the animal refused to co-operate and so was strangled.

ili mozda

During a 1921 ritual, he induced a he-goat to copulate with his mistress, then slit the animal's throat at the moment of orgasm.

Light htio bih da cujem tvoj komentar na ovo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: uto jun 22, 2010 1:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
Bek'Ti je napisao/la:
LightCaster je napisao/la:

Recimo trač o njegovom žrtvoprinošenju i fama oko toga je notorna glupost, kad se dobro zna da je jedino kada je praktikovao prinošenje žrtve bilo u 2 slučaja. Prvo prilikom rada u pustinji kada je u uglovima magičkog trougla prineo na žrtvu 3 goluba, i drugom prilikom kada je to uradio sa žabom



Crowley indulged in 'sexual magic rituals' supposedly directed by his guiding spirits, the Secret Chiefs at the community he founded at Cefalu in Sicily, the Abbey of Thelema. For one ritual, the Secret Chiefs told Crowley to mate a goat with one of his lovers, Leah Hirsig. Crowley was to cut the goat's throat at the moment of its orgasm, but the animal refused to co-operate and so was strangled.

ili mozda

During a 1921 ritual, he induced a he-goat to copulate with his mistress, then slit the animal's throat at the moment of orgasm.

Light htio bih da cujem tvoj komentar na ovo.


Nemam komentar, nepoznato mi je, kao i svrha toga i u kom vidu prakse se tako nešto zahtjevalo.

Period rada na Siciliji je prepun rekla-kazala informacija, većinom skupljenih od katolički fanatizovanog stanovništva, koje dan danas priča o tome kao o periodu kada su u njihovoj blizini živjele "vještice". Mnogi autori se u svojim knjigama pozivaju na te priče umjesto na stvarna dešavanja.

Izvor?

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: uto jun 22, 2010 2:31 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jun 22, 2010 12:44 pm
Postovi: 6
LightCaster je napisao/la:
Bek'Ti je napisao/la:
LightCaster je napisao/la:

Recimo trač o njegovom žrtvoprinošenju i fama oko toga je notorna glupost, kad se dobro zna da je jedino kada je praktikovao prinošenje žrtve bilo u 2 slučaja. Prvo prilikom rada u pustinji kada je u uglovima magičkog trougla prineo na žrtvu 3 goluba, i drugom prilikom kada je to uradio sa žabom



Crowley indulged in 'sexual magic rituals' supposedly directed by his guiding spirits, the Secret Chiefs at the community he founded at Cefalu in Sicily, the Abbey of Thelema. For one ritual, the Secret Chiefs told Crowley to mate a goat with one of his lovers, Leah Hirsig. Crowley was to cut the goat's throat at the moment of its orgasm, but the animal refused to co-operate and so was strangled.

ili mozda

During a 1921 ritual, he induced a he-goat to copulate with his mistress, then slit the animal's throat at the moment of orgasm.

Light htio bih da cujem tvoj komentar na ovo.


Nemam komentar, nepoznato mi je, kao i svrha toga i u kom vidu prakse se tako nešto zahtjevalo.

Period rada na Siciliji je prepun rekla-kazala informacija, većinom skupljenih od katolički fanatizovanog stanovništva, koje dan danas priča o tome kao o periodu kada su u njihovoj blizini živjele "vještice". Mnogi autori se u svojim knjigama pozivaju na te priče umjesto na stvarna dešavanja.

Izvor?

Pa sad da ne stavljam linkove ima ih na stotinjak, proguglaj malo. Naravno lako je reci da je sve to rekla kazala i da se to nemoze dokazati ali jasno je da se to ne moze ni pobiti. Nisam siguran ali mislim da je to zrtvovanje bilo pomenuto i u dokumentarcu The Other Loch Ness Monster.

Cudi me kako to da ti kao pristalica Crowleya nisi znao za tu (dez)informaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: uto jun 22, 2010 3:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
Bek'Ti je napisao/la:
Pa sad da ne stavljam linkove ima ih na stotinjak, proguglaj malo. Naravno lako je reci da je sve to rekla kazala i da se to nemoze dokazati ali jasno je da se to ne moze ni pobiti. Nisam siguran ali mislim da je to zrtvovanje bilo pomenuto i u dokumentarcu The Other Loch Ness Monster.

Cudi me kako to da ti kao pristalica Crowleya nisi znao za tu (dez)informaciju.


Jesam proguglao prije pisanja odgovora. Našao sam isto što i ti, gomilu foruma, većinom pristrasno hrišćanskih, i na tim istim postovima kao i na tvome nema linka originalnog izvora za te tvrdnje (pisac, knjiga, novinski članak). Radi se samo o tome da ne mogu komentarisati nešto za što ne znam ko je originalni izvor. Isto kao kada bih ovdje nešto lupio o nečemu i to se proširilo netom kao istina. Opet i da je naveden izvor, nečija knjiga, pitanje je koliko je taj neko pristrasan ili senzacionalistički iznosi tvrdnje da bi mu se knjiga bolje prodala. Ni u takve izvore nemam povjerenja da će dati istinitu informaciju o nečemu što bi me zanimalo.

Pobiti se lako može jer su i Crowley i njegovi učenici pedantno vodili dnevnike o svom radu. Ne vidim traga o toj informaciji u tim izvorima kao ni u njegovoj hagiografiji. Svi njegovi rituali su javni, sve ih možeš naći u njegovim knjigama i publikacijama kao što je equinox, pa ni tamo nema traga gore pomenutom. Iz tog razloga mi je to novo i nisam ni znao za to do sada kao i za sijaset drugih tvrdnji o njemu koje i kada bih sve htio da isčitam ne bih imao vremena.

Još nešto. Na osnovu čega u mojim postovima dolaziš do zaključka da sam pristalica Crowleya ili njegovog sistema rada? Mislim da si me pomješao sa nekim.

Ono što imam kao iskustvo sa njegovim radom nije ni po čemu više od drugih autora i praktikanata sa čijim sistemima sam se upoznavao i radio ih. Ne svrstavam se u pristalicu bilo koga ili čega, individualista sam. Takođe nisam ni toliki poznavalac Crowleya da bih decidno mogao tvrditi da je on nešto uradio ili nije. Samo tvrdim da u internim spisima redova koje je vodio ne stoje uputstva za tu gore navedenu praksu, te me jako čudi da ako je postojala nigdje nije zabilježeno. On se sigurno nije stidio da tako nešto uradi ili napiše da je uradio ukoliko se desilo. Da li bi me iznenadilo da je tu praksu ili nešto slično i radio? Ne bi.

Rabini dan danas ritualno kolju životinje da bi hrana bila košer, pa to niko ne osuđuje. Možda glupo poređenje ali je bar dokazano kao istina.

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: uto jun 22, 2010 3:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jun 22, 2010 12:44 pm
Postovi: 6
U redu je, mozda sam malo prenaglio kad sam reko da si pristalica Crowleya.
Slazem se da su svi njegovi rituali javni i da ih mozes naci, ali nije oduvjek bilo tako. Situacija se promjenila posle smrti Fr. Saturnusa kad se Red naglo otvorio prema javnosti.
Slazem se i da se on ne bi stideo ili bojao da takvo nesto napise ali jasno je da je vecina njegovih materijala objavljeno post mortem pa lako se moglo desiti da oni koji su ih objavljivali preurede ili izbace delove koje nisu hteli da se javno obznane.

Kazes da u internim spisima redova koje je vodio ne postoje uputstva za takvih praksi. Kakvi su to interni spisi okultnih redova kada bi obicni laici mogli da ih poseduju. Mozemo samo nagadjati dali je bilo takvih praksi ili ne. I dan danas praktike koje se izveduju na visim stepenima O.T.O.-a nisu dostupne za siru javnost.

Po meni mnogo malo se moze uzeti kao sigurno o Crowley od svih tih spekulacija oko ulogu spijuna, preko seksualno magickih praksi sve do eksperimenta filadelfija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: uto jun 22, 2010 5:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
Bek'Ti je napisao/la:
U redu je, mozda sam malo prenaglio kad sam reko da si pristalica Crowleya.
Slazem se da su svi njegovi rituali javni i da ih mozes naci, ali nije oduvjek bilo tako. Situacija se promjenila posle smrti Fr. Saturnusa kad se Red naglo otvorio prema javnosti.
Slazem se i da se on ne bi stideo ili bojao da takvo nesto napise ali jasno je da je vecina njegovih materijala objavljeno post mortem pa lako se moglo desiti da oni koji su ih objavljivali preurede ili izbace delove koje nisu hteli da se javno obznane.


Da, red se jeste otvorio ka javnosti više nakon Fr. Saturnus, mada je uvjek i bio poprilično javan i lako pristupačan, što se ne može reći za njegov unutrašnji krug (A.:.A.:.). Ko je htio i imao volje dolazio je relativno brzo do određenih stvari koje su ga interesovale. Recimo, Slavinski je dosta toga dobio "na izvolte" od Keneta Granta, koji je bio lični sekretar Crowleyu pred kraj njegovog života, te su skoro svi njegovi rukopisi i dnevnici i danas u Grantovom posjedu.

Nije bilo prikrivanja, zato što su oni većinom bili ponosni na to koliko je on daleko otišao i pomjerao granice i u perverznim eksperimantima. Čak što više, čini mi se da su ponešto i dodavali ili preuveličavali u čisto marketinške svrhe, čak i loša reklama je reklama, a biznis sa svime što je ostavio kao naslijeđe je danas veoma isplativ. Tako i zbog toga je i stvoren mit o njemu, mnogi se i bave njegovim radom zbog čistog pomodarstva i zarade.

Bek'Ti je napisao/la:
Kazes da u internim spisima redova koje je vodio ne postoje uputstva za takvih praksi. Kakvi su to interni spisi okultnih redova kada bi obicni laici mogli da ih poseduju. Mozemo samo nagadjati dali je bilo takvih praksi ili ne. I dan danas praktike koje se izveduju na visim stepenima O.T.O.-a nisu dostupne za siru javnost.


Interni spisi nisu u posjedu laika i profanih, nisam to ni rekao. Bili su mi dostupni i kopije mnogo čega što sam u tom periodu kao "član biblioteke" (uvjek mi je to bilo komično kod Radovana III) imao u rukama imam i danas, kao i čartere o svojim inicijacijama i korespodenciju sa dosta ljudi iz tih krugova prije desetak godina. Ponavljam, to sve me ne čini expertom u toj oblasti.

Bek'Ti je napisao/la:
Po meni mnogo malo se moze uzeti kao sigurno o Crowley od svih tih spekulacija oko ulogu spijuna, preko seksualno magickih praksi sve do eksperimenta filadelfija.


Pa nešto jesu špekulacije a ponešto je i dokazana istina.

Recimo njegova pripadnost obavještajnoj službi Njenog Veličanstva i MI5-6. Ovo je recimo simbol okultnog biroa MI5, tvrdi se da mu je Crowley i kumovao, mada po mom istraživanju to je još iz perioda John Dee-a, koji je vodio u tom periodu Kraljevsku obavještajnu službu.

slika
MI5 Occult
Bureau Symbol

Što se tiče njegovih kontakata sa naučnim svijetom i uticaja na Filadelfija Eksperiment i slične projekte i to je dokazano. Dovoljno ti je da znaš na je njegov blizak saradnik i vođa Agape lože Jack Parsons (osnivač JPL i jedan od osnivača NASA) bio uključen u sve to kao i da 99% naučnog osoblja iz tih krugova pripada masonskim ložama i dosta inspiracije crpi i iz Crowleyevih time-space experimenata sa portalima. Tek kasnije, nakon rata se i neki njemački naučnici uključuju u cijelu stvar, dovedeni u SAD putem "Operacije Paperclip", a radili su na istim stvarima u okviru Vril grupe. Mada mislim da je Teslina uloga u svemu tome bila veća od svih njih zajedno.

Široka je to priča, radilo se o čovjeku koji je živio jako uzbudljivim životom, punih 72 godine, što i jeste svojevrsno čudo.

Zapadni oblik tantre neću ni da komentarišem. Toliko je toga otvoreno pisao o tome i otkrio da ti danas ne treba ni inicijacija u neki tajni red da bi praktikovao sexualnu magiku. A ona se sa pravom smatra za danas najmoćniju i najdjelotvorniju, kao vid prakse kako u magici tako i u mističnim iskustvima koje pruža.

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: uto jun 22, 2010 5:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
@ LightCaster - preko koje si knjige ti prvobitno bio upoznat sa Crowleyem kao takvim, odnosno koju si njegovu knjigu prvo pročitao

@ Bek'Ti - poznato je da crkva sotonizira sve što se kosi njenom nauku, ista stvar je i sa Crowleyem...također nemogu ništa sa sigurnošću reći, mogli bi eventualno oni koji su ga osobno za života poznavali, također se slažem sa LightCaster-om, da bi Crowley o takvim ritualima pisao u svojim priopćenjima i knjigama da ih je bilo koja su btw. dostupna široj javnosti...inače je Crowleyev stil pisanja dosta simboličan, nerazumljiv i nekada u prenesenom značenju, stoga ga je teško razumijeti...

_________________
holografski svemir - svemir u kojem je vrijeme iluzija,a stvarnost ništa više od umom stvorene slike...

http://s3.ba.battle-knight.org/index.ph ... f=MTAyNTQw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: uto jun 22, 2010 5:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
Syon,

prvo od njega što sam pročitao bio je esej o budizmu, mada odmah potom i srce majstora, preko ponora, i dosta toga drugog jer sam imao pristup privatnoj biblioteci koja je sadržala sve njegove prevode, rađene na zx spectrumu davnih osamdesetih.

Na nešto ti moram skrenuti pažnju. Nema razlike između crkve i OTO-a. I OTO unutar sebe ima Gnostičku Crkvu). Ista ili veoma slična manipulacija je prisutna kod oboje, čist mind-control, to ti vjeruj mi ne treba, drži se svog ličnog rada na sebi i zaobilazi SVE institucije, organizacije, itd. Samo prijateljski savjet.

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: uto jun 22, 2010 7:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
LightCaster je napisao/la:

Toda,

prepoznatljiva je tvoja dobra namjera da se upozore početnici i neupućeni na zamke i opasnosti koje određeni Crowleyevi, i ne samo njegovi, radovi u vezi ceremonijalne magike i sličnih praksi nose sa sobom. Vidjećeš da sam decidan u vezi toga u mojim postovima i da kao i ti posebno skrećem pažnju da neupućeno igranje sa tim stvarima nikako ne preporučujem.

Najčešća stvar koja se dešava je da osoba koja odradi sa uspjehom određenu praksu doživi egocentrično i ekstatično taj uspjeh kao svoj i samo svoj. Uopšte ne obraćajući pažnju na to da određeni entiteti sa određenim nivoom svjesti i samosvjesnosti to i žele. Nesvjesni trajno uspostavljene veze čiji uticaj se pojačava svakom sledećom praksom neiskusni (a ponekad i najiskusniji) praktikanti bivaju poneseni iskustvom, ne sagledavajući u potpunosti taj odnos i nesvjesni da njihova životna energija konstantno odlazi i hrani taj (ili te) entitete.

Crowleyev sistem ceremonijalne magike, kao i svi slični sistemi, ima za osnovu čisto gnostičku polaznu tačku upoznavanja samog sebe (pozitivnih i negativnih strana, svjesnog, podsvjesnog i nadsvjesnog). Znači jedan individualni rad na samom sebi koji je toliko različit i raznolik koliko i razni praktikanti tog sistema. Neki se u tome nađu, neki dodatno izgube, opet stvar individualnog pristupa materiji. Nakon podobrog iskustva, kako pozitivnog tako i negativnog, u tom pravcu usmjerio sam se dalje, van toga, u stvari koje mi trenutno više leže. Prevazišao sam to, i taj period samospoznaje na taj način. Nikako ga ne odbacujem, ne odričem se, i ne smatram ga nepotrebnim u mom slučaju. Cjenim to iskustvo i koliko god da je bilo kontraproduktivno ili loše u jednom svom vidu, naučilo me nečemu. Postojimo da bi učili, sticali iskustva, i taj put posut je i ružama i trnjem. Takav je život svih nas. Takav je bio i Crowleyev život.

Vrlo je veliki hendikep tražiti i vidjeti samo loše stvari u bilo čijem životu ili ličnosti. Pogotovo kada se ukazuje samo na preuveličane bljuvotine i neistine plasirane od tadašnje žute štampe i konzervativnog i licemjernog društva toga vremena. Malo su poznati podaci, a još ređe iznošeni, o tome da je potrošio većinu svog porodičnog naslijestva, koje nije bilo malo, na pomaganje svojim učenicima i ljudima koje nikada prije ili nakon toga nije sreo i bez očekivanja da mu to inakoji način bude uzvraćeno. Takav jedan primjer je i čuveni Israel Regardie, koji je bio običan klošar i živio bukvalno pod mostom dok nije sreo Crowleya, koji mu je dao dom i posao (u svom domu i posao ličnog sekretara), nakon čega je dotični postao renomirani poznavalac i pisac okultnog.

Zašto ljudi imaju potrebu da prezentuju Crowleya izričito kao negativnog i sve što je radio kao negativno, čak i njegov kraj života (72g)? Prosto iz razloga nedovoljnog poznavanja i nerazumjevanja onoga o čemu on govori kao i njega samog. Pogotovo ako su im izvori informacija rekla kazala i žuta štampa ili frustracija zbog uzaludnog truda uloženog da se razumije ono o čemu on govori. Recimo trač o njegovom žrtvoprinošenju i fama oko toga je notorna glupost, kad se dobro zna da je jedino kada je praktikovao prinošenje žrtve bilo u 2 slučaja. Prvo prilikom rada u pustinji kada je u uglovima magičkog trougla prineo na žrtvu 3 goluba, i drugom prilikom kada je to uradio sa žabom. To se nikako ne može porediti sa ljutskom žrtvom ( žao mi je ako ovim uzbuđujem borce za prava životinja ili vegetarijance), i vrlo je manipulativno i krajnje neistinito lijepiti Crowleyu tu etiketu. ostalo je bio rad na sebi i svakodnevno prinošenje samoga sebe na žrtvu, i djelova sebe sa kojima se borio i koje je odstranjivao.

Da li je imao i tamnu stranu, jeste kao i svaki čovjek, kao svi mi. Da li je eksperimentisao sa tom tamnon stranom sebe kroz hedonizam, homoseksualizam i narkotike, jeste. Da li se izgubio u svemu tome i postao rob bilo čemu od toga, mislim da nije. Nikada sebe nije video robom bilo čega, kako društvenih normi lažnog morala i zakona tako i bilo čega drugog. Svjesno je pomjerao granice i nije gubio kontrolu ni nad sobom ni nad stvarima koje je radio, i to i jeste razlog zbog kog je bio velik, i zbog toga i jeste smetao postojećem sistemu i zato mu i jesu zalijepljene tolike etikete od strane tog istog sistema.

Da li preporučujem da se ore njegova brazda i da se rade prakse koje je on radio, ne ni na koji način i pogotovo ne početnicima u tome. To i on kaže kada izjavljuje; "Ne želim biti fetiš za ovce". Na žalost previše je danas onih koji to ne žele da čuju i bave se njime a ne sobom. Imao je sposobnost da odradi jake prakse i iznese efekte tog rada, što je izuzetno rijetko, i danas, te iz tog razloga ne preporučujem skok na glavu u tom pravcu, nikako.


Odličan post.

Slažem se sa svim izrečenim. Ni ja ne bih preporučio svima takve prakse. Nije to put za svakoga. A da je Crowley bio dežurna drolja britanskog tiska, itekako je. Otuda i nezaslužena "the wickedest man on Earth" titula. Po meni to je Hitler i njemu slični. Crowley je bio u najgorem slučaju pompozni egoist, no za to ne trebaš biti mag. Tako da sve ovo što mu se pripisuje, stoji možda ako je pisano u knjigama tipa Da Vincijev kod, gdje su činjenice pomiješane s mitovima. Samo opasno je mitove shvatiti doslovno, u svakom slučaju.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: uto jun 22, 2010 9:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
tehuti je napisao/la:

Odličan post.

Slažem se sa svim izrečenim. Ni ja ne bih preporučio svima takve prakse. Nije to put za svakoga. A da je Crowley bio dežurna drolja britanskog tiska, itekako je. Otuda i nezaslužena "the wickedest man on Earth" titula. Po meni to je Hitler i njemu slični. Crowley je bio u najgorem slučaju pompozni egoist, no za to ne trebaš biti mag. Tako da sve ovo što mu se pripisuje, stoji možda ako je pisano u knjigama tipa Da Vincijev kod, gdje su činjenice pomiješane s mitovima. Samo opasno je mitove shvatiti doslovno, u svakom slučaju.


Samo iznosim svoje mišljenje, realno i poslije dosta vremena i energije uložene u tu stvar. Čitajući neke postove na ovoj temi izrazito mi je bolo oči to da neki posteri samo ponavljaju ono što su negdje čuli o njemu, iz ko zna kog izvora, te se nimalo nisu potrudili da istraže ono što su na vrat-na nos usvojili kao "svoje" mišljenje i ukopavši se u taj rov "istine" brane nešto što je obična desinformacija i manipulacija.

Očito je da oni koji stoje iza produkovanja i lansiranja tih desinformacija rade to da bi skrenuli pažnju sa žrtvoprinošenja djece, koje se dokazano vrši u katakombnim hramovima podno Vatikana, te u mnogim Iluminatskim hramovima širom svijeta.

Crowley je bio svjestan toga. Nazivao ih je Crnom Braćom, kritikovao na sva zvona i odbijao da ima išta sa njima.

Oni koji iz tih centara "moći koja dolazi" upiru prstom u Crowleya, te ga nazivaju "the wickedest man on Earth" stoje iza pedofilije i žrtvoprinošenja u vrhovima svjetske patokratske elite.

Onima koji nasjedaju na tu manipulaciju preporučujem da pogledaju iza zavjese medijskih čarobnjaka iz OZ-a, te možda otkriju ovakve stvari koje se debelo kriju, zataškavaju i skidaju sa interneta.

Beyond the Dutroux Affair

The Satanic Elite and Child Abduction

Onda postaje jasno gdje nestaje preko 100.000 djece samo u SAD godišnje, približna brojka je i u EU. Zašto se nikada ne nađu ta djeca i počinioci tih zločina? Prosto zato jer elita stoji iza svega toga i njihovi mediji o tome izvještavaju samo kad moraju. Ali su zato veoma brzi i efikasni kad treba "razotkrivati šokantne istine" o Crowleyu. Manipulacije da ti prosto bude zlo od nje, kad shvatiš koliki joj je obim i što joj je stvarni izvor i namjera.

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: 93!
PostPostano: pon jul 05, 2010 11:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 05, 2010 9:27 am
Postovi: 30
Lokacija: LUČ
Vitez od Nevera je napisao/la:
:offtopic: aplus toga u zadnjih nekoliko postova prekrseno je najmanje 5 forumskih pravila.
Upozorenje diskutantima koje se nece ponavljati jest da se suzdrze od dijagnosticiranja. Svaki daljnji pokusaj prenosenja komunikacije na takav nivo bit ce ostro sankcioniran.

:ontopic: Na ovom topicu raspravlja se o zivotu i djelu Alisteara Crowley-a.

Citat:
Po njihovim plodovima lako cete ih prepoznati


dakle kakve nam je plodove iza sebe ostavio Crowley?!


Evo nekih:

http://www.scribd.com/doc/17116212/Sex-Magick
http://www.scribd.com/doc/22277600/crveniplam
http://www.scribd.com/doc/17525834/Rodn ... BRAHADABRA

_________________
TELEMAAGAPE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: pon jul 05, 2010 12:46 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jun 22, 2010 12:44 pm
Postovi: 6
Trebalo je da prodje dugo vreme i da se ja susretnem sa channeling materijale kao RA, Seth, Plejadance. Marciniak, pa da pocnem da sumnjam da je svo njegovo delo tezak OPS. Naravno to znaci da oni koji napreduju koracajuci njegovom stazom jedino mogu da ulete u 4D OPS. Razume se ovo je samo moje misljenje i moguce je da nisam u pravu.

Nisam ni ja ekspert kako je Light rekao ali ipak sam nekoliko god proveo u njegovom redu.
Zanima me sta ostali koji su proucavali njegovo delo misle o svemu tome?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: 93!
PostPostano: pon jul 05, 2010 1:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 05, 2010 9:27 am
Postovi: 30
Lokacija: LUČ
Bek'Ti je napisao/la:
Trebalo je da prodje dugo vreme i da se ja susretnem sa channeling materijale kao RA, Seth, Plejadance. Marciniak, pa da pocnem da sumnjam da je svo njegovo delo tezak OPS. Naravno to znaci da oni koji napreduju koracajuci njegovom stazom jedino mogu da ulete u 4D OPS. Razume se ovo je samo moje misljenje i moguce je da nisam u pravu.

Nisam ni ja ekspert kako je Light rekao ali ipak sam nekoliko god proveo u njegovom redu.
Zanima me sta ostali koji su proucavali njegovo delo misle o svemu tome?


U kojem si to njegovom redu proveo nekoliko godina? :)

_________________
TELEMAAGAPE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 93!
PostPostano: pon jul 05, 2010 2:40 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jun 22, 2010 12:44 pm
Postovi: 6
LJUBAWOLJA je napisao/la:
Bek'Ti je napisao/la:
Trebalo je da prodje dugo vreme i da se ja susretnem sa channeling materijale kao RA, Seth, Plejadance. Marciniak, pa da pocnem da sumnjam da je svo njegovo delo tezak OPS. Naravno to znaci da oni koji napreduju koracajuci njegovom stazom jedino mogu da ulete u 4D OPS. Razume se ovo je samo moje misljenje i moguce je da nisam u pravu.

Nisam ni ja ekspert kako je Light rekao ali ipak sam nekoliko god proveo u njegovom redu.
Zanima me sta ostali koji su proucavali njegovo delo misle o svemu tome?


U kojem si to njegovom redu proveo nekoliko godina? :)

Eto taj u tvome potpisu.
93 93/93


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: 93!
PostPostano: pon jul 05, 2010 3:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 05, 2010 9:27 am
Postovi: 30
Lokacija: LUČ
Bek'Ti je napisao/la:
LJUBAWOLJA je napisao/la:
Bek'Ti je napisao/la:
Trebalo je da prodje dugo vreme i da se ja susretnem sa channeling materijale kao RA, Seth, Plejadance. Marciniak, pa da pocnem da sumnjam da je svo njegovo delo tezak OPS. Naravno to znaci da oni koji napreduju koracajuci njegovom stazom jedino mogu da ulete u 4D OPS. Razume se ovo je samo moje misljenje i moguce je da nisam u pravu.

Nisam ni ja ekspert kako je Light rekao ali ipak sam nekoliko god proveo u njegovom redu.
Zanima me sta ostali koji su proucavali njegovo delo misle o svemu tome?


U kojem si to njegovom redu proveo nekoliko godina? :)

Eto taj u tvome potpisu.
93 93/93


I kakvo je tvoje iskustvo iz tog perioda?

_________________
TELEMAAGAPE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: 93!
PostPostano: uto jul 06, 2010 6:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 05, 2010 9:27 am
Postovi: 30
Lokacija: LUČ
Nepopularnost A.C.-a prvenstveno je proizvod ljudi koji su se površno bavili njegovim likom&djelom; i rezultat je njihovog straha, predrasuda, nerazumjevanja&neznanja; a vrlo često je i direktna posljedica razočaranja zbog neispunjenih očekivanja, snova, želja&nadanja.

Da bi spoznali lik&djelo Zvijeri 666 moramo postići minimalni nivo duhovnog postignuća; a da bi je "razumjeli" (u pravom smislu te riječi) moramo biti Telemiti; ili barem spoznati telemitski put samorazvoja&posvećenja.

Zvijer 666 je Otac Teleme - Volje; stoga ako nemate Volje; ili barem ne radite na njenoj izgradnji; klonite se Zvijeri 666 i telemitskog puta posvećenja.
Telemitska inicijacija prvenstveno je usmjerena na oslobađanje&aktivaciju Slobodne Volje i spoznaju Istine; i pri tome nema nikakvih obzira&samilosti prema lažnom egu potencijalnih kandidata; možete lagati sebi&skrivati se od sebe; ali ne možete lagati Zvijeri&skrivati se od Zvijeri; jer Zvijer se "hrani" lažnim egom; proždire ga&uništava; istinska formula Zvijeri je formula ruže&križa; formula "raspeća" lažnog ega; kako bi potencijalni kandidat manifestirao Slobodnu Volju&spoznao istinu - tko je, što je, zašto je; od kuda dolazi&kamo ide; te koje mu je Djelo.

Zvijer ne "staje" dokle god lažni ego nije poražen; "jaki" istraju kroz proces transformacije; "slabi" koji ostaju "robovi" lažnog ega bježe i/ili odustaju.
Nitko ne "pleše" ples Šive kao Zvijer. :)

Mnogi su mislili da im je sama inicijacija dovoljna za "postignuće"; pogrešno; na svakoj inicijaciji dobili su praktikum preporučenih vježbi; trebali su (ako već nisu imali svoj praktikum) pridržavati ga se redovito&disciplinirano; a za to im je bila neophodna Volja; a upravo su te preporučene prakse (između ostalih učinaka) izgrađivale&stvarale Volju.

Mnogi su se oslanjali ili ugledali na svoje "suputnike", osuđivali ih ili opravdavali; pogrešno; trebali su se oslanjati samo na sebe, svoje srce, iskustvo&intuiciju; na svoje unutrašnje vodsto (koje duhovne tehnike razvijaju) koje vodi prema Svetom Anđelu Čuvaru; Njegovom Znanju&Razgovoru.

Mnogi su Knjigu Zakona razumjevali doslovno; iako su bili upozoreni da to ne čine.

Ovo su najučestalije greške onih koji su prvotno krenuli stazom Teleme; a nakon što su odustali; bilo zbog straha, predrasuda, slabosti volje i/ili ljubavi i neispunjenih očekivanja; svoju žuč prosipali su po svemu sa čime su došli u dodir.

Lažni ego čovječanstva uništava planetu Zemlju; a u današnje vrijeme to je očitije nego ikad do sad; neminovno je da će na kraju biti poražen; samo bi bilo "zgodno" da taj "kraj" stigne dok je Zemlja još "živa". :)

Zvijer je nemilosrdna prema "grijehu".

"Grijeh je svjesno zanemarivanje Istine, izbjegavanje spoznaje (gnoze); iz straha da ta Istina&Gnoza neće povlađivati&ugađati našim predrasudama, zabludama, očekivanjima&željama."

Ona očekivanja&želje, htijenja, snovi; koja su plod lažnog ega; neće biti ispunjena već uništena (jer njihovo ispunjenje nije u skladu sa Božjom Voljom, i sigurno se temelje na pohlepi, oholosti, ljenosti, bolesti itd.); samo ono što je u skladu sa Slobodnom&Istinskom Voljom vrijedno je ostvarenja; jer je na dobrobit svih; kako pojedinca tako i kolektiva; tome je tako jer su Slobodna&Istinska Volja usklađene sa Božjom Voljom; sa Kozmosom, sa prirodnim poretkom stvari.

Mnogi su krenuli stazom Teleme a nisu se pridržavali Zakona:

Čini što ti je Volja je sav Zakon.
Ljubav je Zakon, Ljubav pod Voljom.
Nema Zakona nad čini što ti je Volja.

I zato su pobjegli i/ili odustali.

"... Još jednom se razina Komunikacije između Adepta i Anđela promjenila: ovaj odjeljak je jednostavna instrukcija. Trebalo bi ga čitati u vezi sa Pogl. I, st. 9 i sličnim tekstovima gdje se govori o “onome što je iznad”. Rečeno mi je ovdje, kao najprije na mojoj inicijaciji 1905-1906, (citiraj datume, te daj najvažnije odjeljke u dnevniku), da se moja Misija Čovječanstvu odnosi na Idući Korak na Jakobovim Ljestvama Spiritualnog Uspona Rase (Crowley je zapisao “citirao datume i dao najesencijalniji odjeljak u dnevniku”; najznačajniji početni odjeljak (April 25, 1906. E.V.) je citiran na str. 132. Do 6. srpnja Crowley je izgleda prihvatio svoju ulogu, pišući: “Tebi Adonai posvećujem svoj put. Tebi Augoeides, tebi Samo-Osvijetljeni. Dajem povjerenje sili koja me je napravila ovakvim kakav jesam da ostvarim svoju svrhu: idući korak”). Oni moraju napredovati na zdrav i sređen način, ne uznoseći se Ikarovski prema loše definiranim savršenstvima poput nirvane, već postojano i kritički upotrebljavajući svoje postojeće sposobnosti na najbolji način, ispunjavajući svaku funkciju adekvatno, nepogrešivo, sa inteligentnom težnjom, ne izbjegavajući težak evolucijski rad, ne pokušavajući trčati prije no što mogu hodati, bivajući sigurni u svaki korak prije no što ga poduzmu i braneći svaku poziciju kada je osvojena prije nastojanja da napadnu iduću liniju rovova.
Napoleonova osvajanja 1812 - Moskva - bi trebala upozoriti Aspiranta.
Prema mom iskustvu ovo je najopasnija greška kojoj su podložni zaista obečavajući mladi magičari; dok veliku većinu naprosto spriječava u bilo kakvom napretku.
Citiram slučaj Meredit Starr kao poučnim u najvećoj mjeri (Citat iz “Hag”).
Meredith Starr, čije je pravo ime Herbert Close, bio je tipični luđak. Postoje dvije vrste studenata koji nas tjeraju da prerano osijedimo. Tu je priglupa klasa kojoj je teško razlučiti što u stvari mislim i koja se opire praksi. Ne smetaju mi problemi koje donose takvi ljudi, bez obzira na količinu strpljenja koju zahtijevaju, jer kada napokon uspiju ostvariti rezultat sigurno će to biti nešto što vrijedi i možemo se pouzdati u njihovu istinitost. Problemi dolaze iz najboljih kvaliteta njihova uma: skepticizma i zdravog razuma. Druga klasa uopće nema pameti. Ona živi na vjetrovima vlastite taštine. Ovi ljudi ostvaruju više
mističnog uspjeha po satu, nego li su najveći ljudi u povijesti ostvarili u četvrt stoljeća. Meredith Starr je bio ekstreman slučaj.
Jedna od njegovih iluzija bila je da je on veliki pjesnik. Na početku sam bio iznenađen kada je došao sa poemom koja je bila čista imitacija onoga što sam upravo napisao, tako da je najviše ličila na netočnu kopiju. Kada sam mu to napomenuo, žestoko i sasvim ozbiljno se kleo da se radi o neovisnoj inspiraciji. Nitko ga nije mogao uvjeriti ni što se tiče najupadljivijih stvari.
U nekom smislu njegova je inspiracija bila poprilično originalna. Kada sam spomenuo Amphoru (Crowleyevi devocijski stihovi upućeni Djevici Mariji (1909)), Duh, čudnom koincidencijom je također bio potaknut da napiše himne Blaženoj Djevici. Možda je mislio da će napraviti bolje uvodeći naučene aluzije. Proizveo je dvostih kojeg smatram vrijednijim besmrtnosti od bilo čega što je napisao. Slijedi:
U Kemu starom ti si bila krava;
Djeva Marija si sada.
Nisam imao dovoljno iskustva sa studentima u to vrijeme i jednostavno nisam mogao razumijeti ljude koji proglašavaju uspjeh u tako suptilnim i teškim pitanjima bez da su uključili bilo kakvu moguću zaštitu skepsom. Prvih nekoliko dana bio sam prevaren vjerujući da je Starr odista postigao uspjeh, baš kako je tvrdio. Ali kada sam shvatio da je potpuno zaboravio uspjehe postignute prije 24 sata, uvidio sam da je tu nešto krivo, pa mi nije mnogo trebalo da razumijem kako je njegova dječja taština jednostavno uzimala svaku svoju fantaziju apsolutnom istinom. Bilo je nemoguće održavati korak sa čudesnim moćima koje je posjedovao. Bilo je također nemoguće pomutiti njegovo vjerovanje u snagu njegove puruše.
Ipak, kako je sreća bila na mojoj strani, pojavio se jednog dana i obavijestio me da je upravo postigao moć uzimanja otrova bez posljedica. Sugerirao sam mu da ga iskušam, a on je bio dovoljno lud da sa radošću prihvati ovu sugestiju. “Nazovi Whineraya” (E.P. Whineray, Crowleyev omiljeni farmaceut i autor “Farmaceutskog Studija Kanabis Sative”, Equinox I(1) (1909)), rekao sam Neubergu (Victor Benjamin Neuberg (1883-1940), pjesnik, suizdavač Equinoxa i rani A .˙. A .˙. član) sa sigurnošću i manirom kakvu posjeduju Englezi “i reci mu da odmah pošalje dječaka sa ¼ unce strihnina”. Neuberg je otišao do telefona – i nejasan bljesak zdravog razuma je proplamsao kroz Starrov um. Upitao me mogu li smisliti nešto manje pogubno za slučaj da još nije postigao savršenu moć. Potvrdio sam da mu se mogu prilagoditi i pribaviti 10 grama kalomela (laksativ) iz mojeg ormarića prve pomoći. Postavio je tablete u svoju otvorenu lijevu ruku i progutao ih jednu po jednu, svaki put ih mrveći zubima sa užasavajućim stenjanjem – kojim je namjeravao predstaviti silinu svoje volje - “Snaga ponad Snage, Mo-oć ponad Mo-oći, Adonai!”
Nakon toga smo nastavili pričati o drugim temama. Sat ili slično poslije, kazao je da ide kući, budući je demonstrirao svoju moć kontrole nad kalomelom. Sugerirao sam da bi se možda nešto moglo desiti poslije. Ali, on se tome podsmjehnuo sa prezirom. Obećao je, ipak, da će nas obavijestiti ako se bilo što desi.
Iste noći oko 11,00 zazvonio je telefon. Bio je to Meredith Starr kako bi objasnio da događaj kojim je upravo ukrašena njegova karijera ima veze sa normalnim tokovima prirode i nikako sa kalomelom. Kada smo dovoljno povratili kontrolu nad sobom da uzvratimo, čestitali smo mu na efikasnosti njegovih prehrambenih putova, nadajući se da ćemo se uskoro čuti. Prestali smo nakon nekog vremena brojati, ali telefonski su pozivi postajali sve češći i urgentniji, a njegova objašnjenja sve genijalnija, mada ponekad teška za praćenje ili čak hvatanje, vjerojatno stoga što je bio predodređen za ostvarenje majstorstva nad četvrtom moći Sfinge ili je iz nekog drugog razloga koji se ne usuđujem sugerirati njegov glas postajao čudno slab.
Kao što sam već napomenuo, ovo je izrazit slučaj. Ali opći tip prevladava, po umjerenoj procjeni, kod najmanje 70% takozvanih okultnih studenata. Čak i poprilično ozbiljni tragaoci upadaju u zamku prije nego što se snađu. Moram ih mjesecima trenirati u skepticizmu i naučiti metodi provjere rezultata.
Moja je iskrenost po ovom pitanju, čvrsto vjerujem, glavni razlog moje nepopularnosti kao učitelja. Odbijam laskati ljudskoj taštini. Moram kazati da sumnjam kako se čak i najboljim umovima može vjerovati po ovom pitanju, osim ako nisu prethodno trenirani skroz na skroz u nekoj fizikalnoj nauci. Tek nekoliko ih ima bilo kakvu ideju što se misli pod “mogući izvori greške” čak i kada su voljni zadržati nevjernički stav.
Decartes je rekao da mora postojati trenutak u životu svakog učitelja u kojem on odluči da se odrekne svih svojih predmnijevanja, bez razlike, bez obzira koliko neupitni izgledali. U potpunosti se slažem. Dozvolite mi da dodam da ne pridajem nikakvu vrijednost nikakvom eksperimentu bilo koje vrste, osim ne samo da je provjeren i potvrđen na bilo koji način, već da je i logičan rezultat prethodnog djelovanja. Mislim da je poprilično beskorisno izići na usputnu šetnju, tako da kažem, po Astralnom Planu, pa čak i u viša spiritualna stanja. Nemanje pravog kontakta sa vlastitim iskustvima uzrokuje podložnost iluzijama. Trebalo bi biti očito iz činjenice da je sammasati uspješan test duhovnog razvoja, da svaki eksperiment koji je van istinske putanje neke osobe na kraju izgleda kao da mu ništa ne znači. Sav magički rad trebao bi biti strogo sistematičan..."


"...Mnogi nisu uspjeli uprkos naporu i predanosti. Nekolicina ih je tada jednostavno okrenula leđa cijeloj stvari i počela iskazivati svoje nezadovoljstvo po svemu u svojoj okolini. Drugi su se zamislili nad tim neuspjesima i počeli pitati - zašto?

Na to pitanje nije lako odgovoriti, jer u obzir treba uzeti puno faktora. Može se raspravljati o svemu i svačemu kao uzroku neuspjeha. Ali, postoji jedan činilac kojeg je tek nekolicina uvidjela, a to je pripremni trening u određenom periodu u unutrašnjoj disciplini koji je u svakom slučaju neophodan. Taj pripremni trening je od velike pomoći svakom studentu, i on mu za vrijeme tih šest mjeseci izolacije omogućava uspjeh i postignuće.

Disciplina u principu nije osobito omiljena među studentima hermetizma, i zato je Crowley tako odlučno isticao njenu važnost, i pomalo se surovo i prezrivo odnosio prema studentima koji su sanjali o najuzvišenijim ciljevima a bez da su prije toga prošli kroz najosnovnije pripreme. Kada se neki student odvaži na Abramelinovu operaciju ili na malo prije spomenuti period od jedanaest mjeseci, a bez da je prije toga stekao ikakvu mentalnu ili magičku disciplinu, mislim da se njegova težnja mora staviti pod sumnju. Čak se usuđujem posumnjati da su mnogi od njih neurotici i bjegunci od stvarnosti, koji ne mogu izići na kraj sa samim sobom i svojim emocionalnim poteškoćama. Takvi se zanose mišlju da će Abramelinova operacija riješiti sve njihove probleme sa kojima se oni plaše uhvatiti u koštac.

Bijeg nije dio Velikog Djela, već u ovom slučaju može biti samo činilac neuspjeha. Disciplina i trening su prokušani preduvjeti za uspjeh kako u Magici tako i drugdje. Nema drugog puta.

Zbog svega toga mislim da bi se gornje upute trebale racionalno prilagoditi mogućnostima i kapacitetima svakog studenta. Umjesto da išta poduzima na brzinu, bolje da se posveti pripremnim vježbama. Na takav način može se raditi polagano, ali sigurno i smireno, dugo vremena, možda i nekoliko godina, dok vas prosvjetljenje ne obasja onda kada ste spremni..."



"... Oni korespondiraju sa Sumporom, Soli i Živom u Alkemiji; sa Rajas, Tamas i Satvas u Hindu sustavu; to su više načini djelovanja nego stvarne kvalitete, čak i kada ih shvatimo kao latentne. Oni su prije načini komunikacije između razina; kao takvi oni su konvencije. Ne postoji apsolutna pravovaljanost u bilo kojim sredstvima mentalnog poimanja; ali dok ne učinimo ove duhove Nebesklona podređenima ustanovljavanjem pravog odnosa (unutar mogućih granica) sa Univerzumom, padati ćemo u zabludu kad razvijemo naš novi instrument direktnog razumijevanja. Od vitalnog je značaja da Adept trenira svoje intelektualne sposobnosti da mu govore istinu, u mjeri njihovog kapaciteta. Prezirati um na račun njegovih ograničenja je najkobnija pogreška; to je obično uzrok nesreća koje uzrokuju tako mnogo brodoloma Mistične Armade. Fanatizam, Arogancija, Zabuna, svi oblici mentalnog i moralnog nereda, tako često viđeni kod ljudi sa velikim duhovnim postignućima, bacili su ljagu i na samu Stazu; skoro sve takve nesreće uzrokuje pokušaj da se sagradi Hram Duha bez obraćanja odgovarajuće pozornosti na mentalne zakone strukture i fizičke potrebe temelja. Um mora biti doveden do najviših vrhova savršenstva, ali prema njegovim vlastitim unutrašnjim mogućnostima; ne mogu se stavljati pod mikroskop ovčji butovi. Um mora biti smatran za mehanički instrument znanja, neovisan o osobnosti njegovog vlasnika. On se mora tretirati točno kao što se tretira elektroskop ili oči: kao jedan utjecaj na nečije želje. Doktor poziva kolege da obiđu njegovu vlastitu porodicu znajući da osobna briga može poremetiti njegovu prosudbu. Naučnik za mikroskopom koji vjeruje svojim očima kad je njegova omiljena teorija u pitanju može falsificirati činjenice, i suviše kasno shvatiti da je napravio budalu iz sebe.

Što se tiče inicijacije, povijest je puna ožiljaka uzrokovanih tim Bodežom. To nas stalno podsjeća na opasnost od uzdavanja u intelektualne sposobnosti. Sudac mora detaljno poznavati zakon, te biti nepotkupljiv i nepristran u vlastitim pretpostavkama, inače bi nepravda pobjedila. Mada od Genija objavljena, dogma s progonima, obmanama, kočenjem napretka i drugim zločinima kao suputnicima je uvijek ustanovljala tiraniju. Tako islam čini krijes od zapisane mudrosti, a Haeckel falsificira biološke dokaze; nalazimo lječnike koji nisu upoznati sa radioaktivnošću kako raspravljaju o zaključcima geologije, a teolozi, netrpeljivi prema istini, bore se protiv misaonih strujanja; svi oni moraju nestati od ruke svoje vlastite pogreške, jer smatraju svoje umove, koji su iznutra defektni ili izvana skrenuti, mjerilom Univerzuma..."

_________________
TELEMAAGAPE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: čet jul 15, 2010 7:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Hmmm....

http://www.bibliotecapleyades.net/cienc ... real04.htm

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: pet jul 16, 2010 8:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
charleston je napisao/la:


Preveo sam dio infoa sa bibliotecapleyades.net o Crowley-u.

Ujka AL i Sirijanci

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: sub jul 17, 2010 4:07 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 17, 2010 3:58 am
Postovi: 4
Bek'Ti je napisao/la:
LightCaster je napisao/la:

Recimo trač o njegovom žrtvoprinošenju i fama oko toga je notorna glupost, kad se dobro zna da je jedino kada je praktikovao prinošenje žrtve bilo u 2 slučaja. Prvo prilikom rada u pustinji kada je u uglovima magičkog trougla prineo na žrtvu 3 goluba, i drugom prilikom kada je to uradio sa žabom



Crowley indulged in 'sexual magic rituals' supposedly directed by his guiding spirits, the Secret Chiefs at the community he founded at Cefalu in Sicily, the Abbey of Thelema. For one ritual, the Secret Chiefs told Crowley to mate a goat with one of his lovers, Leah Hirsig. Crowley was to cut the goat's throat at the moment of its orgasm, but the animal refused to co-operate and so was strangled.

ili mozda

During a 1921 ritual, he induced a he-goat to copulate with his mistress, then slit the animal's throat at the moment of orgasm.

Light htio bih da cujem tvoj komentar na ovo.


Komentar je da to nije tačno. Ja sam u Americi radila sa ljudima iz nekoliko grupa koje rade po njegovom sistemu. Videla sam sve moguće njegove dnevnike. Sem tri goluba nikad nije ništa žrtvovao tokom rituala.

_________________
Love is the law, love under will


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: sub jul 17, 2010 9:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Ako me sjecanje ne vara, Crowley je predstavnik novog doba i "novih" rituala koji u sebi ne sadrze nikakva zrtvovanja bilo kakvih zivih bica, sto je bila odlika starog doba.
Ispravite me ako grijesim.

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 81 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz