Sada je: sub apr 27, 2024 9:13 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri mar 04, 2009 10:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
luiz je napisao/la:
Dado je napisao/la:
...ili još preciznije što je to od njegovih plodova što je unazadilo ljudski put ka samospoznaji i otkrivanju objektivne istine?


nista od njegovih plodova nije moglo unazadit ljudski put, vec su ga unazadili oni (vecina) koji ga nisu citali, pa laprdaju, ili se sluze izjavama isto tavih neosvjestenih koji su ga djelomicno procitali, ali ocito s nerazumijevanjem. ovim drugima bi mozda slijedeca inkarnacija bila shansa s obzirom da ih je ipak nesto dovelo do njega.


Potpisujem. Ništa šta je Therion napisao nije bez kriptičnosti i duboke ezoterične simbolike. Zato ga je toliko lako misinterpretirati. Ne mislim da je ikako unazadio ezoteriju ni opću svijest, već mislim da se njegovom pojavom javlja jedan opravdan bunt protiv religiozno-političkog establišmenta, te kasnije pop-rock kultura u 50-ima i 60-ima. Zato ga neki smatraju reformatorom društva, bio on to direktno ili indirektno.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 04, 2009 10:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
luiz je napisao/la:
Syon je napisao/la:

samo što je neslavno završio...


to je znak da je pretjerao.

btw, evo link sa njegovim nekim knjigama
http://www.hrumachisxi.org/sajt/index.p ... &Itemid=48


Nije li prekoračio Bezdan Daatha?

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 04, 2009 10:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Baphomet je napisao/la:
MOONLIGHT je napisao/la:
Danas sam čuo na TV-u kako se Crowley bavio jogom a da su ovakve negativne priče o njemu propaganda.

Crowley je bio meta žutog tiska u to doba i sigurno ne bi prošlo nezamjećeno tih par stotina djece koje je navodno žrtvovao. A pošto nije bio vlasnik medija sigurno ga ne bi štedjeli.

Poznato je da je ubio jednu žabu i jednog goluba.

Da, bavio se jogom, to nije nikakva tajna.


Svi znamo što mediji rade od informacija. Senzacionalizam per excellence.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: ned maj 09, 2010 4:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
Kada AC govori o "žrtvovanju djece" u sexualno magičkim operacijama, on u stvari govori o kombinovanju muško-ženskih izlučevina pri kreiranju Elixira, ili osvećenju talismana sexualnom energijom koja ima potencijal nosioca života na materijalnom planu (sperma). To su tehnike sexo-magičke prakse poznate svakom članu O.T.O.-a iznad 6 stepena.

Ocidental Tantric Order (pravo ime O.T.O.-a) u svojim višim stepenima praktikuje sexualnu magiku ili jedan poseban vid zapadne tantre koji omogućava da se energija sakupljena sexualnim obrednim činom usmjeri u određenom pravcu i da rezultira materijalizacijom želje.

Na taj način se postiže OBE, osvećenje talismana, uzdizanje kundalini, itd. U suštini, libido ili sexualna energija se može upotrebiti za bilo koju mističnu ili magičku praksu kao viši oblik iste.

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: ned maj 09, 2010 5:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
LightCaster je napisao/la:
Kada AC govori o "žrtvovanju djece" u sexualno magičkim operacijama, on u stvari govori o kombinovanju muško-ženskih izlučevina pri kreiranju Elixira, ili osvećenju talismana sexualnom energijom koja ima potencijal nosioca života na materijalnom planu (sperma). To su tehnike sexo-magičke prakse poznate svakom članu O.T.O.-a iznad 6 stepena.

Ocidental Tantric Order (pravo ime O.T.O.-a) u svojim višim stepenima praktikuje sexualnu magiku ili jedan poseban vid zapadne tantre koji omogućava da se energija sakupljena sexualnim obrednim činom usmjeri u određenom pravcu i da rezultira materijalizacijom želje.

Na taj način se postiže OBE, osvećenje talismana, uzdizanje kundalini, itd. U suštini, libido ili sexualna energija se može upotrebiti za bilo koju mističnu ili magičku praksu kao viši oblik iste.


Upravo tako. "Žrtvovanje djece" je AC-ova alegorija o alkemijskim procesima. Jasno da ljudi ne vide dalje od slova na papiru, no drugačije i nije moguće bez razumijevanja ezoterne simbolike.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: ned maj 09, 2010 6:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
tehuti je napisao/la:
LightCaster je napisao/la:
Kada AC govori o "žrtvovanju djece" u sexualno magičkim operacijama, on u stvari govori o kombinovanju muško-ženskih izlučevina pri kreiranju Elixira, ili osvećenju talismana sexualnom energijom koja ima potencijal nosioca života na materijalnom planu (sperma). To su tehnike sexo-magičke prakse poznate svakom članu O.T.O.-a iznad 6 stepena.

Ocidental Tantric Order (pravo ime O.T.O.-a) u svojim višim stepenima praktikuje sexualnu magiku ili jedan poseban vid zapadne tantre koji omogućava da se energija sakupljena sexualnim obrednim činom usmjeri u određenom pravcu i da rezultira materijalizacijom želje.

Na taj način se postiže OBE, osvećenje talismana, uzdizanje kundalini, itd. U suštini, libido ili sexualna energija se može upotrebiti za bilo koju mističnu ili magičku praksu kao viši oblik iste.


Upravo tako. "Žrtvovanje djece" je AC-ova alegorija o alkemijskim procesima. Jasno da ljudi ne vide dalje od slova na papiru, no drugačije i nije moguće bez razumijevanja ezoterne simbolike.


Da, ljudi ne vide dalje od slova na papiru, jer je to nemoguće kada je u pitanju takva vrsta literature.

Prepuna simbola, alegorija, stručnih izraza razumljivih samo iniciranima, magički zaključani textovi teško razumljivi profanima, itd.

Taj problem se javio u mom slučaju pre otprilike 20 godina. Nisam imao problem sa Oshom, Ničeom, Heseom, Gurđijevim, Blavatskom, Štajnerom, itd., ali Crowley...potpuno sluđujuća količina nepoznanica, terminologija za koju ti treba 3 fakulteta da bi shvatio što je htio reći a o prihvatanju spoznatog to tek nikako.

Danas se pitam što mu je trebalo da stvara 3000 knjiga, eseja, skripti itd. da bi objasnio proste stvari. Da li je to pravilo tajnih redova da znanje upakuju u gomilu Izidinih velova (magle) i na taj način sakriju od profana prostu istinu, koja u svojoj prostoti sadrži svu moć i znanje.

Moguće da je na taj način vršena selekcija da bi se vidjelo ko je u stanju da primi znanje. Samo izučavanje zahtjeva ogroman energetsko-intelektualni potencijal.

Naišao sam, takođe, na jedan interesantan podatak. Naime mnoge stvari su, u početku predavanja znanja novopridošlima, prezentovane izvrnute u samoj teoriji i praxi. Namjera je bila da se na taj način izvrši, kao putem sita, selekcija onih koji zaslužuju tajno znanje a vođeni su pozitivnim željama i ne egocentričnim motivima.

Na primjer osobe koje su u biti negativne, destruktivne, egocentrične, dekadentne, bile bi privučene simbolikom 666, velika zvjer, itd. i na taj način bi, deklarišući se kao takve, bile skrajnute u stranu ili nikad ne bi ni bile primljene u unutrašnji red gdje i bivaju dani ključevi za pravo razumjevanje i primjenu tajnog znanja.

Veoma je indikativno da je AC konstantno bio (a i danas je) napadan od strane MSM kao navodno izrazito negativan lik. Ne vidim da ti isti MSM osuđuju i tako etiketiraju nekoga od sadašnjih vođa NWO koji je odgovoran za 1.300.000 pobijenih civila u Iraku za zadnjih sedam godina, za korištenje DU i bebe sa svim mogućim vrstama mutacija i deformiteta kao posledica istog, za chemtrails-e koji nam obaraju imuni sistem, za globalni mind control program kojim kontrolišu krdo, za istinito žrtvoprinošenje djece i pedofiliju koju kao i ratove, puteve droge i oružja kontrolišu oni isti koji i pluju po drugima da bi sebe sakrili.

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: ned maj 09, 2010 7:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
LightCaster je napisao/la:
Naišao sam, takođe, na jedan interesantan podatak. Naime mnoge stvari su, u početku predavanja znanja novopridošlima, prezentovane izvrnute u samoj teoriji i praxi. Namjera je bila da se na taj način izvrši, kao putem sita, selekcija onih koji zaslužuju tajno znanje a vođeni su pozitivnim željama i ne egocentričnim motivima.

Na primjer osobe koje su u biti negativne, destruktivne, egocentrične, dekadentne, bile bi privučene simbolikom 666, velika zvjer, itd. i na taj način bi, deklarišući se kao takve, bile skrajnute u stranu ili nikad ne bi ni bile primljene u unutrašnji red gdje i bivaju dani ključevi za pravo razumjevanje i primjenu tajnog znanja.



Potpisujem rečeno i dodajem potvrdu ovog što kažeš u ova dva paragrafa.

Istinski inicijati, ne oni koji misle da su produhovljeni, već oni koji su ponizni i svjesni svog neznanja su jedini pravi kandidati za upoznavanje Tajne Doktrine. Zato kandidat masonerije ponizno i polako korača podom hrama, povezom na očima, simbolizirajući tako neznanje, kandidatovo prebivanje u mračnim predjelima Platonove špilje. Također kandidat biva vučen konopcem oko vrata od oficira lože tako simbolizirajući ideju da se u svijet Svjetla ulazi ponizno, receptivno i da ljubav prema božanskoj misteriji vodi kandidata (simbol konopca) prema centru lože (centar duše).

Ovaj simbolični okvir su ustanovile mnoge misterijske tradicije od starog Egipta, antike pa do današnjeg dana. Ideja je da se u samom početku puzi na koljenima prema centru hrama duše, u priznanju vlastitog nezavidnog i inertnog duhovnog stanja, a ne raspiravanjem egoističnim predstavama vlastite samovažnosti i razvoja moći nad drugima. Oni koji to tako dožive na samom početku a nemaju adekvatno unutarnje ili vanjsko vodstvo, dolaze na mračnu stranu, tj. padaju u iluziju tobožnjeg razvoja nagomilavanjem psihičkih moći u vlastitu korist.

Prije svega ostalog, kandidat u misterije mora biti zavidnih moralnih i etičkih vrlina koji su temelj bilo kakvom uzdizanju spiritualne prirode. Čovjek može biti intelektualac, načitan i baratati razumom, pa čak i intelektualnim razumijevanjem ezoterije, no ako nema te moralne i etičke vrline i nema ih namjeru razvijati, zauvijek će ostati u mraku Platonove špilje, u egipatskom zatočeništvu (ego) naroda Izraela (Is-Ra-El = trostruki čovjek, duh, duša, tijelo).

Crowley je bio majstor mistifikacije, možda djelomično vođen svojim pompoznim i samodopadnim egom, no barem je dosljedan vjekovnoj ideji da se na bacaju biseri pred raju. Jednostavna matematika nam dokazuje da nisu svi ljudi sposobni a ni dostojni čak ni trijema hrama, a kamoli obitavanja u vječno osvjetljenim komorama svetinje nad svetinjama.

Evo jedan primjer što se događa bukvalnim shvaćanjem Crowleyevog životnog djela: grupica nazvana Joy Of Satan ili spiritualni sotonisti su odlučili preuzeti mračnija učenja Theleme kao dio svog već ionako šarenog sustava. Međutim, njihova misinterpretacija Crowleya i onoga što on predstavlja, dovela je do njihovog ufanja u tobožnji sotonizam AC-a. Oni se kunu da je Crowley u potpunosti LHP agent Sotone i tako propagiraju neistine o njemu koje potvrđuju fundamentalističke religiozne pretpostavke o njemu kao princu mraka. Ovakve tvrdnje samo pokazuju površnost u pristupu onih koji su vrlo malo ako i išta razumijeli od Crowleyeve Theleme.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: pon maj 10, 2010 10:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
A. Crowley je bio ekscentrik (pogotovo u njegovo vreme) i koliko sam shvatio bas je uzivao u toj ulozi. Napisao je Liber AL a koliko je to njegovo autorsko delo ostaje da se nagadja. 'Trezveni' ce reci da je pisao pod uticajem narkotika ili da ga on uopste nije ni pisao.
Stampano izdanje je pricekalo nekoliko godina sto me navodi na zakljucak da je ipak bio samo pisar (Liber AL).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: sub jun 19, 2010 6:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
ima li netko neki link za dowload .pdf Crowleyevih knjiga....

_________________
holografski svemir - svemir u kojem je vrijeme iluzija,a stvarnost ništa više od umom stvorene slike...

http://s3.ba.battle-knight.org/index.ph ... f=MTAyNTQw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: sub jun 19, 2010 7:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
Syon je napisao/la:
ima li netko neki link za dowload .pdf Crowleyevih knjiga....


http://www.hrumachisxi.org/sajt/index.p ... &Itemid=48

preporučujem ti samo teoretsko izučavanje, nikako i praktičan rad.

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: ned jun 20, 2010 9:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
LightCaster je napisao/la:
Syon je napisao/la:
ima li netko neki link za dowload .pdf Crowleyevih knjiga....


http://www.hrumachisxi.org/sajt/index.p ... &Itemid=48

preporučujem ti samo teoretsko izučavanje, nikako i praktičan rad.


ok...tnx, inače sam površno upoznat s njegovim radom, ali da ga shvaćam,baš i ne...pročitat ću nešto pa javim,inače imam dosta poznanika koji su telemisti i dosta njih me zvalo da se priključim u taj red...

_________________
holografski svemir - svemir u kojem je vrijeme iluzija,a stvarnost ništa više od umom stvorene slike...

http://s3.ba.battle-knight.org/index.ph ... f=MTAyNTQw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: ned jun 20, 2010 10:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
Syon je napisao/la:
LightCaster je napisao/la:
Syon je napisao/la:
ima li netko neki link za dowload .pdf Crowleyevih knjiga....


http://www.hrumachisxi.org/sajt/index.p ... &Itemid=48

preporučujem ti samo teoretsko izučavanje, nikako i praktičan rad.


ok...tnx, inače sam površno upoznat s njegovim radom, ali da ga shvaćam,baš i ne...pročitat ću nešto pa javim,inače imam dosta poznanika koji su telemisti i dosta njih me zvalo da se priključim u taj red...


ne bih baš pravio neke dublje kontakte sa telemitima na tvom mjestu, prije svega zbog manipulativne indoktrinacije, a i sijaset drugih razloga koji ti vremenom mogu postati jasni prostim isčitavanjem materijala na gornjem linku. Jedan od razloga je i info odavde.

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: ned jun 20, 2010 10:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
po meni su Crowleyeva Goetia i Necronomicon jedne od jačih knjiga što se tiče prizivanja demona...

_________________
holografski svemir - svemir u kojem je vrijeme iluzija,a stvarnost ništa više od umom stvorene slike...

http://s3.ba.battle-knight.org/index.ph ... f=MTAyNTQw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: ned jun 20, 2010 11:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
Nisu njegova, on je samo opisao iskustva svoga rada sa njima, i uvrstio ih u sistem ceremonialno/magičkog rada unutar svoga reda, kao i knjigu Abramelina maga i Solomonov ključ. Opet ponavljam, ta djela nisu za igranje od strane početnika, te su vrlo opasna za nestručno rukovanje. Opis za jednu od tih knjiga koju je Crowley dao je vrlo direktan; "opasnije je drzati je na polici za knjige u kući nego sušiti dinamit na peći."

Teoretsko isčitavanje je u redu, praktični rad ne.

Osim toga treba ti pravo materijalno bogatstvo za uređenje hrama, i svega ostalog pratećeg uz to, sam Crowley ti kaže da su "rituali starog doba crni", novoeoska magika je odbacila te radove, komplikovane forme iz njih i čak i zaštitni krug i okrenula se potpuno drukčijim praksama i vidovima komunikacije, te otvaranja raznih portala, u kontrolisanim situacijama i praksama iniciranih i veoma daleko od mogućnosti da uspješno kao teorija budu shvaćene od početnika a kamoli praktično izvedene.

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: ned jun 20, 2010 11:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
LightCaster je napisao/la:
Nisu njegova, on je samo opisao iskustva svoga rada sa njima, i uvrstio ih u sistem ceremonialno/magičkog rada unutar svoga reda, kao i knjigu Abramelina maga i Solomonov ključ. Opet ponavljam, ta djela nisu za igranje od strane početnika, te su vrlo opasna za nestručno rukovanje. Opis za jednu od tih knjiga koju je Crowley dao je vrlo direktan; "opasnije je drzati je na polici za knjige u kući nego sušiti dinamit na peći."

Teoretsko isčitavanje je u redu, praktični rad ne.

Osim toga treba ti pravo materijalno bogatstvo za uređenje hrama, i svega ostalog pratećeg uz to, sam Crowley ti kaže da su "rituali starog doba crni", novoeoska magika je odbacila te radove, komplikovane forme iz njih i čak i zaštitni krug i okrenula se potpuno drukčijim praksama i vidovima komunikacije, te otvaranja raznih portala, u kontrolisanim situacijama i praksama iniciranih i veoma daleko od mogućnosti da uspješno kao teorija budu shvaćene od početnika a kamoli praktično izvedene.


sve ja to znam, pročitao goeti-u nekoliko puta, a sa Necronomicon-om imao iskustva. Goeti-a je Solomonova ,iako u njoj ima kontradiktornosti o kojima nije vrijeme ni mjesto da se ovdje govori,a Necronomicon bi trebao biti Lovecrfatov, mada neki to poriču i bacaju ga u koš knjiga koje je Crowley napisao, al ja bih dao ruku u vatru da je Lovecraftov, poznavajući Lovecrafta kao pisca i čovjeka koji je stvorio Cthulhu opus iz kojeg su danas proizašli brojni kultevi...

Kao što si već rekao Goetia osim pripremljenosti zahtjeva financijske izdatke, ako se želi priziv napraviti točno prema knjizi...potrebna je posebna prostorija,hram napravljen u svrhu demona kojeg želimo prizvati,i još mnogobrojne stvari koje se koriste pri ritualu, tipa nož,posebna odora,posuda...itd,itd, a da i ne govorim o izradi kruga za kojeg treba odvojiti posebno mnogo vremena, tu su još i mjesečeve faze koje treba poznavati,itd,itd,itd...može se i prilagoditi ritual,ali koliko je to sigurno,neznam...

_________________
holografski svemir - svemir u kojem je vrijeme iluzija,a stvarnost ništa više od umom stvorene slike...

http://s3.ba.battle-knight.org/index.ph ... f=MTAyNTQw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: pon jun 21, 2010 1:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
Syon je napisao/la:
sve ja to znam, pročitao goeti-u nekoliko puta, a sa Necronomicon-om imao iskustva. Goeti-a je Solomonova ,iako u njoj ima kontradiktornosti o kojima nije vrijeme ni mjesto da se ovdje govori,a Necronomicon bi trebao biti Lovecrfatov, mada neki to poriču i bacaju ga u koš knjiga koje je Crowley napisao, al ja bih dao ruku u vatru da je Lovecraftov, poznavajući Lovecrafta kao pisca i čovjeka koji je stvorio Cthulhu opus iz kojeg su danas proizašli brojni kultevi...


Necronomicon je mnogo stariji od Lovecrfatove verzije. Imaš malo stariju verziju Necronomicona od Dr. John Dee-a pod naslovom Liber Logaeth, Crowley je radio sa Dee-evom verzijom, vidi sledeće poređenje i info. Lovecraft je došao otprilike u isto vrijeme ili malo kasnije, i koristio je takođe Dee-a kao inspiraciju.


Dee's Liber Logaeth

"They have walked amidst the stars and They have walked the Earth. The City of Irem in the great desert has known Them; Leng in the Cold Waste has seen Their passing, the timeless citadel upon the cloud-veiled heights of unknown Kadath beareth Their mark. Wantonly the Old Ones trod the ways of darkness and Their blasphemies were great upon the Earth; all creation bowed beneath Their might and knew Them for Their wickedness."

- Liber Logaeth (translated by Dr. John Dee)

"The Latin text came into the possession of Dr. John Dee in the sixteenth century. Dr. Dee made the only English translation of the Necronomicon known."
- Parker Ryan, "The Necronomicon and Ancient Arab Magick"

"Dr. John Dee, the famous English magician, and his assistant Edward Kelly were at the court of the Emperor Rudolph II to discuss plans for making alchemical gold, and Kelly bought the copy from the so-called 'Black Rabbi' and Kabbalist, Jacob Eliezer, who had fled to Prague from Italy after accusations of necromancy. At that time Prague had become a magnet for magicians, alchemists and charletons of every kind under the patronage of Rudolph, and it is hard to imagine a more likely place in Europe for a copy to surface. "
- Colin Low, Necronomicon FAQ

Dee and Kelly's "Enochian system has many parallels with HPL. Schueler asserts that the Enochian tradition proposes the existence of a God or Force which is the manifestation of Infinite Space similar to Crowley's Nuit and HPL's Yog-Sototh. Schueler also contends that The Divine manifestation of the nuclear point at the center of infinity (equivalent to Hadit or Azathoth) is also important to Enochian magick. The Enochian Keys state that the wold is nearing an eon spanning Cycle in which Ancient Gods will return to there throne and the world will be forever changed. These keys also mention an imprisoned dragon (Cthulhu?)"
- Parker Ryan , "Necronomicon Info Source"

"The Necronomicon appears to have had a marked influence on Kelly; the character of his scrying changed, and he produced an extraordinary communication which struck horror into the Dee household...Kelly left Dee shortly afterwards. Dee translated the Necronomicon into English while warden of Christ's College, Manchester..."
- Colin Low, Necronomicon FAQ

"An English translation made by Dr. [John] Dee was never printed, and exists only in fragments recovered from the original MS."
- H. P. Lovecraft, "The History and Chronology of the Necronomicon"

"...The manuscript passed into the collection of the great collector Elias Ashmole, and hence to the Bodleian Library in Oxford."
- Colin Low, Necronomicon FAQ

"Dee's cipher manuscript was called Liber Logaeth, and was evidently "a portion of a larger manuscript, the origin and nature of which is not known. Due to its history and the similarity in content to the Cthulhu Mythos, this document has been presented...as being, at least a portion of, the document which was the inspiration for HPL's Necronomicon."
- Ken Ottinger

COMPARISON OF TEXTS
Dee's Liber Logaeth HPL's Necronomicon
Of Ye Old Ones and their Spawn


The Old Ones were, the Old Ones are and the Old Ones shall be. From the dark stars They came ere man was born, unseen and loathsome They descended to primal earth.


Nor is it to be thought that man is either the oldest or the last of Earth's masters, or that the common bulk of life and substance walks alone. The Old Ones were, the Old Ones are, and the Old Ones shall be.


Beneath the oceans They brooded while ages past, till seas gave up the land, whereupon They swarmed forth in Their multitudes and darkness ruled the Earth. At the frozen Poles They raised mighty cities, and upon high places the temples of Those whome nature owns not and the Gods have cursed.


The ice desert of the South and the sunken isles of Ocean hold stones whereon Their seal is engraven, but who hath seen the deep frozen city or the sealed tower long garlanded with seaweed and barnacles?


Great Cthulhuis Their brother, the shaggoths Their slaves. The Dholes do homage unto Them in the nighted vale of Pnoth and Gugs sing Their praises beneath the peaks of ancient Throk. Great Cthulhu is Their cousin, yet can he spy Them only dimly. lŠ! Shub-Niggurath!


Beyond the Gate dwell now the Old Ones; not in the spaces known unto men but in the angles betwixt them. Outside Earth's plane They linger and ever awaite the time of Their return; for the Earth has known Them and shall know Them in time yet to come.


Not in the spaces we know, but between them. They walk serene and primal, undimensioned and to us unseen.


And the Old Ones hold foul and formless Azathoth for Their Master and Abide with Him in the black cavern at the centre of all infinity, where he gnaws ravenously in ultimate chaos amid the mad beating of hidden drums, the tuneless piping of hideous flutes and the ceaseless bellowing of blind idiot gods that shamble and gesture aimlessly for ever.


They walk unseen and foul in lonely places where the Words have been spoken and the Rites howled through at their Seasons. The wind gibbers with Their voices, and the earth mutters with Their consciousness. They bend the forest and crush the city, yet may; not forest or city behold the hand that smites.


The soul of Azathoth dwelleth in Yog-sothoth and He shall beckon unto the Old Ones when the stars mark the time of Their coming; for Yog-sothoth is the Gate through which Those of the Void will re-enter. Yog-sothoth knowest the mazes of of time, for all time is one unto Him. He knowest where the Old Ones came forth in time along long past and where They shall come forth again when the cycle returneth.


Yog-Sothoth knows the gate. Yog-Sothoth is the gate. Yog-Sothoth is the key and guardian of the gate. Past, present, future, all are one in Yog-Sothoth. He knows where the Old Ones broke through of old, and where They shall break through again.


After day cometh night; man's day shall pass, and They shall rule where They once ruled. As foulness you shall know them and Their accursedness shall stain the Earth.


Man rules now where They ruled once; They shall soon rule where man rules now. After summer is winter, and after winter summer. They wait patient and potent, for here shall They reign again.


The quotes from Lovecraft were taken from his short story "The Dunwich Horror" ( 1928). Lovecraft attributes the source of his material to Olaus Wormius' Latin version of Abdul Alhazred's Necronomicon, as printed in Spain in the 17th century. Note how Dee's Liber Logaeth places the return of the Old Ones at some indeterminate future while in Lovecraft's version, They are coming soon (and in his stories have already arrived.) For the text of Olaus Wormius' version click here.


COMPARISON OF TERMINOLOGY


H.P. Lovecraft Aleister Crowley Ancient Sumer
Cthulhu The Great Beast Ctha-lu, Kutulu represented in "CTH/\H 666"
The Ancient Ones Satan; Teitan Tiamat
Azathoth Aiwass (?) Azag-thoth
The Dunwitch Horror Choronzon Pazuzu
Shub Niggurath Pan Shub Ishniggarab (?)
Out Of Space The Abyss Absu; Nar Mattaru
IA! IO! IAO! IA (Jah; Ea; Lord of Waters)
The Five-pointed star cavern The Pentagram The AR, or UB (Plough Sign: the original gray pentagram and sign of the Aryan Race)
Vermis Mysteriis The Serpent Erim (the enemy; and the sea as Chaos;
Gothic: Orim, or Worm
Great


http://www.think-aboutit.com/Misc/great_cthulhu.htm


Syon je napisao/la:
Kao što si već rekao Goetia osim pripremljenosti zahtjeva financijske izdatke, ako se želi priziv napraviti točno prema knjizi...potrebna je posebna prostorija,hram napravljen u svrhu demona kojeg želimo prizvati,i još mnogobrojne stvari koje se koriste pri ritualu, tipa nož,posebna odora,posuda...itd,itd, a da i ne govorim o izradi kruga za kojeg treba odvojiti posebno mnogo vremena, tu su još i mjesečeve faze koje treba poznavati,itd,itd,itd...može se i prilagoditi ritual,ali koliko je to sigurno,neznam...



Goetija nema alternativnu verziju, i kao i dijelovi Grimoara zahtjeva tačno određene uslove.

Postoji nešto kraća varijanta slične prakse u Crowleyevom Liber Samekh, ali i to se radi punih 6 mjeseci, plus pripreme koje isto traju dugo i zahtjevaju tačno određebe uslove, hram, terasu na sjevernoj strani, itd. Mentalna i teoretska spremnosti, te već izvjesne kvalitete kontrolisanog sagledavanja promjena na astralu se podrazumjevaju kao još jedan preduslov.

Magika kao nov vid Umjetnosti Eona Horusa je rasterećena svih tih nepotrebnih balasta, direktna i povrh sebe duboko tantrički mistična

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: pon jun 21, 2010 1:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Syon je napisao/la:
Kao što si već rekao Goetia osim pripremljenosti zahtjeva financijske izdatke, ako se želi priziv napraviti točno prema knjizi...potrebna je posebna prostorija,hram napravljen u svrhu demona kojeg želimo prizvati,i još mnogobrojne stvari koje se koriste pri ritualu, tipa nož,posebna odora,posuda...itd,itd, a da i ne govorim o izradi kruga za kojeg treba odvojiti posebno mnogo vremena, tu su još i mjesečeve faze koje treba poznavati,itd,itd,itd...može se i prilagoditi ritual,ali koliko je to sigurno,neznam...


Syon, predložio bih ti da pročitaš:
viewtopic.php?f=5&t=222&hilit=opsjednutost


Drugarski pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: pon jun 21, 2010 2:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
Toda je napisao/la:
Syon, predložio bih ti da pročitaš:
viewtopic.php?f=5&t=222&hilit=opsjednutost


Drugarski pozdrav!


pročitao i proučio već davno...naravno da sam upoznat sa opasnostima koje sa sobom nose prizivi, mada je većina opasnosti u našoj glavi...ovo je diskusija o Crowleyu, pa smo ja i LightCaster malo skrenuli na prizive...naravno da ne bih o tome pisao da s time nisam upoznat, hvala na linku, al prijatelju mislim da krivog upozoravaš... :read:

_________________
holografski svemir - svemir u kojem je vrijeme iluzija,a stvarnost ništa više od umom stvorene slike...

http://s3.ba.battle-knight.org/index.ph ... f=MTAyNTQw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: pon jun 21, 2010 8:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
@Syon
Drago mi je da smo se razumjeli i da si već odavno upoznat sa time.
Možda dobro dođe nekome ko bude čitao postove a nije upoznat sa opasnostima...

@Syon i LightCaster
«Upao» sam u diskusiju samo sa dobrom namjerom, inaće se ne bih mješao. Daleko manje znam od vas dvojice o Crowley-u pa i o samim ritualima koji su spomenuti. Pravac kretanja vaše prepiske ipak je pokrenuo signal za uzbunu...
U vezi rituala ima članak na http://www.objave.com/tekst.php?sifra=zv&u=62 vezan za zvučne vibracije pri govoru ili pjevanju.

Puno uspjeha u radu!


:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: uto jun 22, 2010 1:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
Toda je napisao/la:
@Syon
Drago mi je da smo se razumjeli i da si već odavno upoznat sa time.
Možda dobro dođe nekome ko bude čitao postove a nije upoznat sa opasnostima...

@Syon i LightCaster
«Upao» sam u diskusiju samo sa dobrom namjerom, inaće se ne bih mješao. Daleko manje znam od vas dvojice o Crowley-u pa i o samim ritualima koji su spomenuti. Pravac kretanja vaše prepiske ipak je pokrenuo signal za uzbunu...
U vezi rituala ima članak na http://www.objave.com/tekst.php?sifra=zv&u=62 vezan za zvučne vibracije pri govoru ili pjevanju.

Puno uspjeha u radu!


:wink:


Toda,

prepoznatljiva je tvoja dobra namjera da se upozore početnici i neupućeni na zamke i opasnosti koje određeni Crowleyevi, i ne samo njegovi, radovi u vezi ceremonijalne magike i sličnih praksi nose sa sobom. Vidjećeš da sam decidan u vezi toga u mojim postovima i da kao i ti posebno skrećem pažnju da neupućeno igranje sa tim stvarima nikako ne preporučujem.

Najčešća stvar koja se dešava je da osoba koja odradi sa uspjehom određenu praksu doživi egocentrično i ekstatično taj uspjeh kao svoj i samo svoj. Uopšte ne obraćajući pažnju na to da određeni entiteti sa određenim nivoom svjesti i samosvjesnosti to i žele. Nesvjesni trajno uspostavljene veze čiji uticaj se pojačava svakom sledećom praksom neiskusni (a ponekad i najiskusniji) praktikanti bivaju poneseni iskustvom, ne sagledavajući u potpunosti taj odnos i nesvjesni da njihova životna energija konstantno odlazi i hrani taj (ili te) entitete.

Crowleyev sistem ceremonijalne magike, kao i svi slični sistemi, ima za osnovu čisto gnostičku polaznu tačku upoznavanja samog sebe (pozitivnih i negativnih strana, svjesnog, podsvjesnog i nadsvjesnog). Znači jedan individualni rad na samom sebi koji je toliko različit i raznolik koliko i razni praktikanti tog sistema. Neki se u tome nađu, neki dodatno izgube, opet stvar individualnog pristupa materiji. Nakon podobrog iskustva, kako pozitivnog tako i negativnog, u tom pravcu usmjerio sam se dalje, van toga, u stvari koje mi trenutno više leže. Prevazišao sam to, i taj period samospoznaje na taj način. Nikako ga ne odbacujem, ne odričem se, i ne smatram ga nepotrebnim u mom slučaju. Cjenim to iskustvo i koliko god da je bilo kontraproduktivno ili loše u jednom svom vidu, naučilo me nečemu. Postojimo da bi učili, sticali iskustva, i taj put posut je i ružama i trnjem. Takav je život svih nas. Takav je bio i Crowleyev život.

Vrlo je veliki hendikep tražiti i vidjeti samo loše stvari u bilo čijem životu ili ličnosti. Pogotovo kada se ukazuje samo na preuveličane bljuvotine i neistine plasirane od tadašnje žute štampe i konzervativnog i licemjernog društva toga vremena. Malo su poznati podaci, a još ređe iznošeni, o tome da je potrošio većinu svog porodičnog naslijestva, koje nije bilo malo, na pomaganje svojim učenicima i ljudima koje nikada prije ili nakon toga nije sreo i bez očekivanja da mu to inakoji način bude uzvraćeno. Takav jedan primjer je i čuveni Israel Regardie, koji je bio običan klošar i živio bukvalno pod mostom dok nije sreo Crowleya, koji mu je dao dom i posao (u svom domu i posao ličnog sekretara), nakon čega je dotični postao renomirani poznavalac i pisac okultnog.

Zašto ljudi imaju potrebu da prezentuju Crowleya izričito kao negativnog i sve što je radio kao negativno, čak i njegov kraj života (72g)? Prosto iz razloga nedovoljnog poznavanja i nerazumjevanja onoga o čemu on govori kao i njega samog. Pogotovo ako su im izvori informacija rekla kazala i žuta štampa ili frustracija zbog uzaludnog truda uloženog da se razumije ono o čemu on govori. Recimo trač o njegovom žrtvoprinošenju i fama oko toga je notorna glupost, kad se dobro zna da je jedino kada je praktikovao prinošenje žrtve bilo u 2 slučaja. Prvo prilikom rada u pustinji kada je u uglovima magičkog trougla prineo na žrtvu 3 goluba, i drugom prilikom kada je to uradio sa žabom. To se nikako ne može porediti sa ljutskom žrtvom ( žao mi je ako ovim uzbuđujem borce za prava životinja ili vegetarijance), i vrlo je manipulativno i krajnje neistinito lijepiti Crowleyu tu etiketu. ostalo je bio rad na sebi i svakodnevno prinošenje samoga sebe na žrtvu, i djelova sebe sa kojima se borio i koje je odstranjivao.

Da li je imao i tamnu stranu, jeste kao i svaki čovjek, kao svi mi. Da li je eksperimentisao sa tom tamnon stranom sebe kroz hedonizam, homoseksualizam i narkotike, jeste. Da li se izgubio u svemu tome i postao rob bilo čemu od toga, mislim da nije. Nikada sebe nije video robom bilo čega, kako društvenih normi lažnog morala i zakona tako i bilo čega drugog. Svjesno je pomjerao granice i nije gubio kontrolu ni nad sobom ni nad stvarima koje je radio, i to i jeste razlog zbog kog je bio velik, i zbog toga i jeste smetao postojećem sistemu i zato mu i jesu zalijepljene tolike etikete od strane tog istog sistema.

Da li preporučujem da se ore njegova brazda i da se rade prakse koje je on radio, ne ni na koji način i pogotovo ne početnicima u tome. To i on kaže kada izjavljuje; "Ne želim biti fetiš za ovce". Na žalost previše je danas onih koji to ne žele da čuju i bave se njime a ne sobom. Imao je sposobnost da odradi jake prakse i iznese efekte tog rada, što je izuzetno rijetko, i danas, te iz tog razloga ne preporučujem skok na glavu u tom pravcu, nikako.

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 86 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz