Sada je: sub apr 27, 2024 6:17 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 282 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: pet aug 10, 2012 11:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Ne izvrćite čoveku reči(Pantelijine), pročitajte barem dva puta ako vam nije sve najjasnije, pre nego što ostavite komentar.

Valjda? je napisao/la:
Sve je to lepo, Panto, ali nisi ni u jednom momentu rekao šta je konkretno od stvari koje je Sirius izneo netačno :love9: A veruj mi, znao sam, i verujem da nisam jedini koji je znao da ćeš upravo ti uleteti sa bilo kakvom kritikom te ideje. Možda bi trebao da se zapitaš zašto?

Budi zahvalan, treba spustiti na zemlju mladog mesiju, pratio sam temu ali bez želje da se uključujem, nisam još uvek dorastao visini zadatka, da se ova hrpa sistematski raščini, pritom sam se nadao da će uleteti upravo Pantelija i to učiniti. Aktivno zalaganje za širenje ovoga još više povećava potrebu da se to uradi. Ono što je trebalo da bude domaći zadatak, ovde se otvoreno propagira, i ako možda nekome Pantelijine reči zvuče napadno i grubo, u stvari su vaspitne su i zaslužene, a bilo bi dobro da se tema zaključa, pa da se kroz nekoliko godina naš mladi junoša vrati i iznova je pročita, novim očima.

Ono što celu stvari čini opasnijom, je osoba kojoj se saveti dele, po onome što je ovde izneto, reč je o smrtnom slučaju nekog bližnjeg i patnji koju je nemio događaj naneo. Sada je otvorena za svakojake sadržaje, najviše zbog pogrešnog mišljenja da ona treba nešto pomoći duši koja je prešla na drugu stranu, umesto da pusti stvari da idu prirodnim tokom, i time nešto nauči i u zdravoj meri oporavi. Ako se nastavi tim putem, osoba će samo upasti u hronično stanje intenzivirane patnje i žaljenja za izgubljenom osobom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: pet aug 10, 2012 11:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
U pravu si, tema je prerasla u nešto prilično problematično, raspravi koja se razvila ovde ne bi trebalo da bude mesto. Ono što je meni lično zasmetalo u Pantelijinom izlaganju je to što omalovažava sasvim validne ideje. No u pravu si za to da te ideje treba da malo odleže pre nego što se uvidi da čovek nije sam sa tim uvidom, i da neke duhovne škole na jedan ili drugi način pominju upravo to. Samo treba znati čitati ...

Citat:
Ono što celu stvari čini opasnijom, je osoba kojoj se saveti dele, po onome što je ovde izneto izgleda da je reč u smrtnom slučaju nekog bližnjeg. Sada je otvorena za svakojake sadržaje, najviše zbog pogrešnog mišljenja da ona treba nešto pomoći duši koja je prešla na drugu stranu, umesto da pusti stvari da idu svojim tokom.




Ovo potpisujem, u tom kontekstu su stvari zaista problematične. Sa druge strane, ideje su validne. Zbog toga mislim da zaslužuju detaljniju analizu. Palo je i meni par puta na pamet da neke stvari ako se iznesu javno mogu da naprave više štete nego koristi, doduše ... međutim, čini mi se da je većina forumaša sposobna da sagleda stvari koliko toliko nepristrasno, i stoga svako sam za sebe zaključi šta jeste - a šta nije. Stoga, glasam za odvojenu temu. Ili su neke stvari tabu?

Mesijanstvo mi nije ni palo na pamet, pravo da ti kažem, verovatno zato što uprkos sličnim stavovima "mesija" nisam postao. Pretpostavljam da ne bi ni Sirius, al pretpostavka je majka zajeba.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 12:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
light je napisao/la:
Sirius, hvala ti, za trud, za tvoje uvide.

Čitam stalno iznova, pokušavajući čitati između redova. Još uvijek nemam pojma kako da mu pomognem.

Znam da smatraš da ne mogu, ali to je teško prihvatiti. MOže li ljubav uraditi išta: dozivati pomoć ako na ovom denzitetu, nivou postojanja ima pomoćiod strane više razvijenih bića, čitati mu naglas sve ono što nisam smjela za života (ako ga još ima u mojoj blizini), tamo je hiljadu puta gore što se tiče iluzija nego ovdje, kako pomoći...

A kako samo sjediti skrštenih ruku sa tolikim znanjem i informacijama koje nisam smjela doticati za života, bio je premlad...


Kakvo dobro mu činiš zadržavajući ga ovdje? Pusti ga da ode.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 1:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Lampa je napisao/la:
light je napisao/la:
Sirius, hvala ti, za trud, za tvoje uvide.

Čitam stalno iznova, pokušavajući čitati između redova. Još uvijek nemam pojma kako da mu pomognem.

Znam da smatraš da ne mogu, ali to je teško prihvatiti. MOže li ljubav uraditi išta: dozivati pomoć ako na ovom denzitetu, nivou postojanja ima pomoćiod strane više razvijenih bića, čitati mu naglas sve ono što nisam smjela za života (ako ga još ima u mojoj blizini), tamo je hiljadu puta gore što se tiče iluzija nego ovdje, kako pomoći...

A kako samo sjediti skrštenih ruku sa tolikim znanjem i informacijama koje nisam smjela doticati za života, bio je premlad...




:angel4: :angel4: :angel4:


Pa on sada nesnosno pati i ne moze da ode u svjetlo dok god ti kukuleles za njim, dozvoli mu da ode. ( ili se javi Grabovoi-u da ga vaskrsne ) :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Područje između života
PostPostano: sub aug 11, 2012 3:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
Pantelija je napisao/la:
Zato oni koji se sete svojih prošlih života (ne slučajno ili spontano već kao rezultat svesnog uvida i zrelosti duha) završavaju igru ovde i više se ne rađaju.


Ne mora biti takav slučaj uvijek , to je opet i dalje stvar lične odluke.
Znaš , mnogi bi i nakon toga ostali još malo, ali tada , sa takvim osobinama i ''uvidima'' , počnu da smetaju i da žuljaju zvaniču vlast , i nerijetko bivaju maknuti sa terena kao oni koji ''previše vide'' .

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 7:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
.... #-o smailić govori više od tisuću riječi.

"A ti ne razumeš šta sam ti u zadnjem postu napisao: da sa pravom svešću nije moguća obmana, i kako se disciplinom dolazi do te svesti, i slobodnijeg života." - ako ovo znači to što ja mislim da znači, onda ti niti nemaš pojma o čemu govoriš. Svijest je svijest. Obanuje se ljudski um. Sam si rekao da postoji obmana, ljudski duh je nakon smrti pun infromacija i sječanja, ništa lakše za bića koja znaju više od nas da to iskoriste.

"Ne mogu da previdim samog čoveka koji iznosi ideju ako taj ima sedamnaest godina i donosi sud o životu i smrti i spasenju sveta kao da ga je iščačkao iz nosa." - Ovo je nešto u stilu Ad hominem.

I ta dualna podjela na stare i nove duše je glupost, ne mogu vjerovati šta sve ljudi puše.

Citat:
Tako si ti za mene jedna (ne baš sasvim) mlada duša koja još nije sasvim svesna šta sve treba da uči, ali pokušava i ponešto da izbegne filozofiranjem.


=D> ti odmah znaš kakva sam duša. Mora da je ovo tvoja 99999999999999999 reinkarnacija. :mrgreen:

Uglavnom, jeste da bih morao počistiti svoje naočale i sve to, ali jel ja to vidim ono što mislim da vidim? dali je sad netko ovdje mene nazvao mesijom?? :rotfl: ma mislim zbilja ste više. Cijela tema je otišla k vragu, sad će pantelija još odgovoriti na ovo i onda će krenuti lavina... da bih to spriječio pustit ću ovu temu na miru, jedino ako tko ima neka pametna pitanja u vezi same ideje i nešto u tom stilu onda ću odgovoriti.

Ali da, sama činjenica da je svijest to što je i da se ljudima događa to što se očito događa pokazuje da ima nešto istine u mojoj teoriji. I TO JE ONO ŠTO JE BITNO. Bitno je ono što ima potencijala biti točno. A ne koliko imam godina ili način na koji razmišljam zaboga. Zašto se ljudi ne pozabave malo i razmisle o tome što sam napisao? i za što sam dao nazovimo to dokaze koji jasno pokazuju na to?! ali ne, vi mene još ovdje kaotiga vrijeđate i zovete mesijom, sa čim nemam veze. Sama ideja nekog vanjskog spasitelja je pogrešna. Ma zbilja ima ptica na ovom forumu. Dali ste vi svjesni da ima dokaza da se nakon smrti kažnjava sama kamera koja je snimila zločin umjesto samog zločinca? koji onda opet nije bio kriv nego utjecaji iz okoline, zar to "viša" pozitivna bića ne znaju ili šta? to vama ima smisla? i sve što radim je da pokazivam na to. Ništa više.

Ili je možda došlo do avakvih burnih reakcija zato jer su nekoji ljudi previše vezani za neke ideje i smatraju ih pra-istinama i ne oborivima? u tom slučaju opraštam, jer ako misle da više govori istinu neki guru nasmijani koji miriše na tratinčice umjesto cijela vojska na milijune ljudi koja je bila tamo i vidjela i osjetila svojim oćima i tijelom šta se događa, to je onda njihov izbor. Mislim da treba početi is početka, prvo u kakvim sustavu živimo, što se sve radi ljudima i na koji način, i zatim što na milijune ljudi širom planeta govori o svojim iskustvima pri ulasku u više sfere na koje OČITO ima utjecaj i važnost ono što se je događalo za života. Kako dolje tako i gore.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 8:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
`ljudski duh je nakon smrti pun infromacija i sječanja, ništa lakše za bića koja znaju više od nas da to iskoriste.``

REKAPITULACIJA

ovo je metoda ciscenja tj odvajanja od naseg zivotnog iskustva(secanja)..
Poznata je u tradiciji ljudi od znanja drevnog meksika a jest srecom poznata i dana danas
Praktikuje se ceo zivot.
NA ovaj nacin se odvaja nasa zivotna snaga od zivotnog iskustva, koji su inace isprepletani a koje ORAO potrazuje..
cini mi se da bi ovo mogao biti odgovor na deo teme...

Sazeto sam prepricao metodu koju je praktikovalo hiljade ljudi starog i novog kova


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 8:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
HO_OPONOPONO je napisao/la:
Lampa je napisao/la:
light je napisao/la:
Sirius, hvala ti, za trud, za tvoje uvide.

Čitam stalno iznova, pokušavajući čitati između redova. Još uvijek nemam pojma kako da mu pomognem.

Znam da smatraš da ne mogu, ali to je teško prihvatiti. MOže li ljubav uraditi išta: dozivati pomoć ako na ovom denzitetu, nivou postojanja ima pomoćiod strane više razvijenih bića, čitati mu naglas sve ono što nisam smjela za života (ako ga još ima u mojoj blizini), tamo je hiljadu puta gore što se tiče iluzija nego ovdje, kako pomoći...

A kako samo sjediti skrštenih ruku sa tolikim znanjem i informacijama koje nisam smjela doticati za života, bio je premlad...




:angel4: :angel4: :angel4:


Pa on sada nesnosno pati i ne moze da ode u svjetlo dok god ti kukuleles za njim, dozvoli mu da ode. ( ili se javi Grabovoi-u da ga vaskrsne ) :love3:


Čemu zlonamjeran komentar?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 8:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
snoopy je napisao/la:
`ljudski duh je nakon smrti pun infromacija i sječanja, ništa lakše za bića koja znaju više od nas da to iskoriste.``

REKAPITULACIJA

ovo je metoda ciscenja tj odvajanja od naseg zivotnog iskustva(secanja)..
Poznata je u tradiciji ljudi od znanja drevnog meksika a jest srecom poznata i dana danas
Praktikuje se ceo zivot.
NA ovaj nacin se odvaja nasa zivotna snaga od zivotnog iskustva, koji su inace isprepletani a koje ORAO potrazuje..
cini mi se da bi ovo mogao biti odgovor na deo teme...

Sazeto sam prepricao metodu koju je praktikovalo hiljade ljudi starog i novog kova


Hmm, zanimljivo. Budem to poslije proučio.

Ali ono što sam več i rekao, kako se osloboditi od svega toga ako jeste istina? tako da se ne indentificira sa samim iskustvom. Naučiti opraštati sebi i drugima, proradi na sebi, ne se osjećati krivim za ništa, ne se sramiti, ne bojati se. I to sam i prije rekao.. zar je to opčenito loš savjet? netko u takvom stanju bi bio slobodan kao ptica.. i nema smisla sada ako i jeste sve ovo istina postati paranoidan i šta ja znam, nego u miru proraditi na sebi, mislima i osječajima... i sve će biti oke.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 9:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Sirius91 je napisao/la:
Hmm, zanimljivo. Budem to poslije proučio.
Ali ono što sam več i rekao, kako se osloboditi od svega toga ako jeste istina? tako da se ne indentificira sa samim iskustvom. Naučiti opraštati sebi i drugima, proradi na sebi, ne se osjećati krivim za ništa, ne se sramiti, ne bojati se. I to sam i prije rekao.. zar je to opčenito loš savjet? netko u takvom stanju bi bio slobodan kao ptica.. i nema smisla sada ako i jeste sve ovo istina postati paranoidan i šta ja znam, nego u miru proraditi na sebi, mislima i osječajima... i sve će biti oke.


Rekapitulacija i meditacija su tehnike discipline o kojima sam ti govorio, ali to su za tebe gluposti koje rade gurui i jogini u šumama. Dakle pojma nemaš o jedinom konkretnom metodu kako da se prevaziđe taj problem o kome govoriš sve vreme. Do svesti o kojoj govoriš ne dolazi se lepim željama nego disciplinom. Koju ti disciplinu imaš? Kažeš da treba da se "proradi na sebi", a kada ti se kaže kako se to konkretno radi, ne slažeš se sa tim.

Ali da ipak dam malo doprinosa temi, da me manje osuđuju oni koji imaju potrebu to da rade unapred.

Ima informacija da postoje prevare i obmane duša i nakon smrti, ako to postoiji ovde za života, nije nemoguće da se to nastavlja i posle smrti. Oni koji nešto znaju o tome kažu sa Sirijusi imaju tehnologiju kojom mogu da kontrolišu inkarnacije duša. Kako tu svoju tehnologiju dele drugima (ne znam kome sve, po kojim uslovima i koliko) može se pretpostaviti da tu tehnologiju imaju i grejsi i reptili. Tako kažu da ako nakon smrti vidimo belu svetlost, onda je to njihov mamac za dušu da se upeca u njihovu klopku. Prava svetlost treba da bude zlatno žuta. (Malo mi je sumnjivo da je tako jednostavno.) Takođe moguće je da i taj vodič bude lažnjak. Onaj tunel koji se javlja je zapravo zaštita od nižeg astrala i kroz njega bi duša trebala bezbedno da ode u više sfere.

Ako neko zna dobru literaturu koja govori o ovim detaljima, bilo bi dobro da je ovde navede ili okači. Još bolje, da prepriča delove koji se odnose na to.

Ali u svemu tome očigledna je jedna stvar: svi ti porobljivači i obmanjivači zajedno nemaju ni moć ni tehnologiju sa kojom bi mogli sami da zarobe dušu. Uvek traže njen pristanak. Zato se sve kod njih svodi na zavođenje i obmanu kako bi duša sama sebe porobila.
To znači da je potencijal svesti duše mnogo veći nego što je ona koristi, a kada je koristi u punom potencijalu onda joj ni sam Lucifer ni sve horde demona i vanzemaljaca ne mogu ništa, osim da joj se poklone.

I ovde moram ponovo da naglasim da je rad na osveštenju neophodan i taj rad su detaljno ustanovili, u starija vremena Buda, Patanjđali, Šankara, gnostičke škole, a u novije Gurđijev, Osho (i još neki ali meni ovi deluju najčistije i sasvim dovoljno) i oni zapravo samo nastavljaju staru školu. Pri tome treba naglasiti da postoje mnoge nove škole i učenja koja se popularišu a zapravo predstavljaju pervertovanje starih škola. One sabotiraju pravo znanje, vrlo lukavo i neprimetno za današnje neupućene ljude. To su sve takozvane nju ejdž tehnike "meditacija" i buđenja čakri i kundalinija.

Kada čovek u ispravnoj meditaciji dođe do Sopstva, onda se budi nešto više od intuicije, budi se tiha svest u nama koja uvek zna šta je šta, i nju je nemoguće obmanuti ni sa čim. To nije sveznanje, nego ispravno viđenje svega što je u pitanju, nekog objekta ili informacije.
To je moje lično isksutvo a o tome se govori u Joga sutrama, što Osho odlično objašnjava. To spominje i Kastaneda kao nešto u nama što uvek nepogrešivo zna šta je šta. Nije toliko teško doći do toga, koliko je teško to razumeti i zadržati. Jer to je povezano sa energijom, potrebano je očuvati svu energiju i svu je posvetiti osvešćenju. A to je teško u savremenom životu. To je već druga tema.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 10:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Bravo, Panto! :thumbup:
Citat:
Prava svetlost treba da bude zlatno žuta.


Na ovo mogu samo reagovati svojim iskustvom. Da opisujem ne mogu, izvan svega je što može da se pretoči u reči. Jednostavno - ne može biti greške jer ti jesi ta svetlost. To je sve što mogu reći. Pošto se ovo meni dogodilo tokom meditacije koja je izvan svega što sam bilo iskusio, bilo našao opisano negde, postoji mogućnost da nije ista svetlost u pitanju - ali mislim da jeste, jer je beskonačna, i nije bilo kakav "individualni" vodič već tačno leči dušu kroz nju samu, nema ništa da ti objašnjava ili govori jer to jesi ti, to je u tebi, sam tvoj koren, sam život, tako da nema greške, nema prevare. Jako je teško za objasniti. Mislim da će Panta znati o čemu pričam, iako sam ne znam, ali mi vuče na to ... Kad sam se "vratio" znao sam da sam bio na "drugoj strani" sa tim da je ta "druga" strana istovremeno i ova "prva". Ma sjebano do dž.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 10:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
light je napisao/la:
Sirius91 je napisao/la:
... još nisam niti punoljetan.


Duša draga...

Hvala ti dijete. I samo tako nastavi, da poživiš i nađeš odgovore na sva, ili skoro sva pitanja. I ne vraćaš se u ovu Alisinu rupu u kojoj ne možemo zaštiti ni one koje najviše i najbezuvjetnije volimo.

Pa čak ni sebe, kad pucaju na nas iz topova koji nas razlome na hiljadu komada.

Ah, jadni bijedni, bez vlastitog svjetla, duše, savjesti.... kakav život, fuj. Kakvo bitisanje. Kakvi roboti, sadisti, psihopate, sotone.

I povrh svega, čak i da izvučeš sebe, nekog voljen je ostao na drugoj strani, u njihovim šakama, kao baterija.

E Buddha, Buddha, dok i posljednji pas ne prođe kroz kapiju prosvjetljenja, ja ću ostati. Da pomognem. A ja ne znam kako, ni tom jednom. Najvoljenijem.


Odlazak nama drage osobe neminovno nas otkriva pred nama samima!

I sve što tada počnemo živjeti u bolu, patnji i brizi - odraz je nas, naše boli, naše patnje, našeg straha. To su trenuci u kojima nismo u stanju pomoći prvenstveno sami sebi, zato taj period i u psihologiji ima termine "doba žalovanja".

Obzirom da je tvoja molba na raznim temama podigla prašinu i da su ti mnogi ljudi poželjeli pomoći - ne uvidjevši da ti ne mogu, pa čak i uvjetno rečeno - ne smiju pomagati - dobro je vratiti se na sam početak:

a početak je smrt! Tuđa smrt unutar koje ne prepoznajemo svoje strahove.

Uz to - ono što nam ostaje (soim nas samih!) u tim trenucima koji slijede nakon umiranja drage nam osobe je patnja, duboka bol, te realno sagledavanje i prihvaćanje da ta osoba više neće biti dostupna. Ona će nam najjednostavnije rečeno nedostajati! I nema ovdje puno mudrosti - to ej poput procesa rješavanja ovisnosti, a u tome nema pomoći - to je nešto s čim se moraš sama nositi.

Dozvoli si stoga doba žalovanja, tugu i plač, sve si to dozvoli jer je ljudski, ali nemoj radi sebe (ne radi te osobe!!!!) sebi dozvoliti ne vidjeti što te u cijeloj tvojoj brizi zaista muči.

A u traženju tih odgovora ne može ti pomoći ničiji savjet, jer dobit ćeš samo tuđa iskustva, vjerovanja, programe ili potrage. Sve to tuđe - može biti informacija - koju ćeš kao takvu prepoznati tek kad sebe dovedeš u poziciju koja nije produkt doba žalovanja!

Zato mudro je dati sebi vremena, jer ako nastaviš ovaj "problem" rješavati na način na koji si krenula - doba žalovanja neće prestati - kao što niti ti nećeš unutra njega sebe prepoznati.

O tome što se događa nakon smrti - dobro je imati otvorene sve mogućnosti (što ti nemaš jer da imaš ne bi bila zabrinuta) - a ako pak njih imaš onda ti je jasno da ti odavde na sudbu nekoga tko je tamo nemaš ama baš nikakvog utjecaja!
Toliko znamo! Zato ostani sada i ovdje, sve ostalo je ulazak na mjesta na kojima nećeš rješavati probleme nego tonuti sve dublje. I otpusti tu dušu - neka ide, nemaš prava biti za nju zabrinuta!


Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 10:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Valjda? je napisao/la:
... Kad sam se "vratio" znao sam da sam bio na "drugoj strani" sa tim da je ta "druga" strana istovremeno i ova "prva". Ma sjebano do dž.


Dvije plavuše se nalaze na suprotnim obalama rijeke i jedna dovikne drugoj: "Kako mogu prijeći na drugu stranu?" A ova odgovara: "Pa ti već jesi na drugoj strani!"

Čini se da smo svi plavuše.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 11:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
Lampa je napisao/la:

:angel4: :angel4: :angel4:


Pa on sada nesnosno pati i ne moze da ode u svjetlo dok god ti kukuleles za njim, dozvoli mu da ode. ( ili se javi Grabovoi-u da ga vaskrsne

Čemu zlonamjeran komentar?


Strašno. Ako se neki od ovih ljudi nazivaju duhovni, stvarno me sramota što sam nekad samu sebe pred sobom tako nazivala. Da, kukulelem za njim, kako ti to reče, sin jedinac od 22 godine, u saobraćajnoj nesreći gdje nije on vozio, i to prije čitavih tri mjeseca.... Ali, šta ćeš, ima eto i takvih glupača pa PATE zbog djeteta. Je l' de?

A ja se brinem za svoje dijete..... cccccc ni u hiljadu života on ne bi bio u stanju smisliti a kamo li napisati ovakvu gadost. Hvala, u svakom slučaju, sad mi je lakše, kad shvatim kakav je zapravo bio a ja mislila nije "duhovan" što nije čitao duhovne knjige, pa neću više kukulelekati za njim. A baš to radim, vidi se gdje sam (na forumu Galaksija) i koliko kukulečem samo jedan od 230 onih koji su pročitali postove na mojoj temi je uopšte shvatio o čemu se radi (HAL), toliko sam bila uskukulekana....

Elem, još jednom - hvala.

Još nešto, Alf piše "da ti ne smiju pomagati" - zaboga, ne slušajte ga. Šta si ti čovječe, monstrum?

"A ta osoba koja je otišla, ona će nam, najjednostavnije rečeno, nedostajati" + "nemaš PRAVO za nju biti zabrinuta"..... eeeeeeee. E baš si pogodio/la suštinu majčinske ljubavi, svaka ti čast.


Zadnja izmjena: light; sub aug 11, 2012 1:16 pm; ukupno mijenjano 6 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 11:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Čemu zlonamjeran komentar?[/quote]






Nikakav zlonamjeran komentar s moje strane :love3:

Onaj koji je citao Putovanja dusa mora znati, da onaj koji je napustio 3D, ne moze da se smiri dok god njegovi najmiliji pate za njim. On pati puno vise i ne moze da napusti niske sfere dok ga najmiliji u svojim osjecanjima ne puste da ode kuci, tj. prestanu da pate za njim. A otici kuci, znaci stvarno otici kuci, ne treba misliti da je tamo neki bauk, bauk je za sada ovdje, u sadasnjim frekvencijama, ali se one stalno dizu, i sire nasu svijest. On je moze biti sam izabrao da ode (ili nije odabrao pravi put na raskrsnicama). On je ziv, nitko ne umire samo mjenja frekvenciju................
Sto se tice Vaskrsenja, vjerojatno mnogi misle da je zaxebancija. Stvar je samo u nasoj svijesti koja to ne moze da prihvati.
Da dalje ne pisem, mozete puno bolje da se snadjete, ako si malo pogledate vrlo opseznu Seminar Skriptu od Pro-biosa koja je prevedena sa njemackog na hrvatski:



http://www.scribd.com/doc/101919709/PRO-BIOS-Brosura

(dodi ju je vec postavio na 4shared)


:love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 11:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
alf je napisao/la:
Dozvoli si stoga doba žalovanja, tugu i plač, sve si to dozvoli jer je ljudski, ali nemoj radi sebe (ne radi te osobe!!!!) sebi dozvoliti ne vidjeti što te u cijeloj tvojoj brizi zaista muči.

...onda ti je jasno da ti odavde na sudbu nekoga tko je tamo nemaš ama baš nikakvog utjecaja!


U mojoj brizi za sina jedinca validna je sasvim mogućnost da smo i "tamo" možda izmanipulisani kao i ovdje. I ovdje nam neko pomogne, zar ne, kao da bi smo mi pričali o ovakvim stvarima da neko, negdje, nekako, nije smogao snage da progovori o iskustvima i istraživanjima u starim tekstovima, strogoj disciplini ili putovanju nekim drugim putem. Pa ako nam neko ipak može donekle pomoći ovdje, možda može i tamo. Eto, zato majka pita može li ona, ili neko..... Na svakoj razini NEKO pomogne.

I molim da se na mene ne prebacuje refleksija straha od odgovornosti koji forum ima, dakle i vi malo sebe pogledajte koji ste se uspaničili, ja nisam dala nikakve razloge, zvučim sasvim logično, smireno, čak šta više u odnosu na neke.... dakle, ja ne dadoh razlog za toliku "prašinu". Postovi su smireni i razložni, kulturni, pitanja postavljam iz majčinske ljubavi i otvorenosti za razne teme koje me do sada nisu toliko okupirale, a daj Bože da nisu ni sada iz ovog razloga.

Dakle, "prašina" se digla jer odjednom za neke ovo više nije samo prostor za prazna naklapanja i prepucavanja, nego prostor da se zaista iskreno, najdobronamjernije i suosjećajno reaguje. Reaguje a ne šuti. Da se izoštreno prosudi ko je sa druge strane posta, je li ta osoba razumna, duhovna, kako se zapravo ponaša pa da sve to ukaže do koje mjere se može biti iskren, reagovati, kazati svoje mišljenje, pošteno, pažljivo upakovano, poštivajući majčinu tugu i ljubav ali i njenu razumnost, otvorenost za duhovno. Oooooooo kako veliki zadatak!

E zato sam ja postove upakovala tako da skinem tu veliku odgovornost sa nekih kojima je preteška i dobila bezbroj mišljenja i stavova, iskustava, prije nego što je pažljivi čitalac u jednom od postova shvatio cijelu sliku. Nisam ja digla nikakvu prašinu, čak šta više.

Zahvaljujem se onima koji su se ponijeli zaštitnički, iako ja zaštitu nisam tražila, iz srca im se zahvaljujem. Zbog tog povjerenja u mene koje su valjda našli u mojim kratkim postovima, ja ću pažljivo pročitati sve dobronamjerne postove, i rasprave i još mnogo mnogo toga. I iz moje ljubavi prema mom predivnom sinu, naravno.

Da se vratim na temu, još ću malo istraživati prije nego što odlučim kako ću postupiti, interakcija sa iskrenim i dobronamjernim ljudima sa dosta znanja i iskustva pomoći će u najboljoj odluci. Ako to nervira one koji mi naređuju šta da uradim, sa podsmješljivim i sarkastičnim, da ne govorim o nedostatku svakog ukusa, tonu - pa baš taj ton me upozorava da razmislim o tom naređenju... Da ga malo proučim.... Možda tako i bude i naređenje bude upravo ono što se treba učiniti, i da je samo instrument prljav koji ga je prenio, ali ja ću do njega sama doći, i kad dođem, neće biti naređenje već cijelo moje biće će biti spremno, zrelo i ja ću ga osjećati kao jedino moguće, ispravno.

A možda se i naređenje ispostavi prljavo, kao i izvor od kojeg je došlo.


Zadnja izmjena: light; sub aug 11, 2012 11:51 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 11:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
nisam citala sve sto je pisano, i vidim sada pises da ti je to Sin ( nisam znala mislila sam neki voljeni prijatelj), i nemogu si naravno ni ja zamisliti tako nesto, ostala sam bez ....... i u svakom slucaju imas moj najiskreniji suosjecaj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 11:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
HO_OPONOPONO je napisao/la:
nisam citala sve sto je pisano, i vidim sada pises da ti je to Sin ( nisam znala mislila sam neki voljeni prijatelj), i nemogu si naravno ni ja zamisliti tako nesto, ostala sam bez ....... i u svakom slucaju imas moj najiskreniji suosjecaj.


Hvala.

U jednom od postova je pisalo najvoljeniji. Pridjev najvoljeniji odrasli ljudi najčešće vežu za dijete.


Zadnja izmjena: light; sub aug 11, 2012 12:23 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 11:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Da, sopstveno dijete je nesto sto si covjek ne moze predociti, da napusti ovu frekvenciju. Laksa je stvar sa svima ostalima. Meni je davno umro moj prvi muz nakon teske bolesti, ali to sam znala unaprijed, doslo polagano, ne odjednom.
Ako ti moze pomoci, jer tebi treba pomoc da razumijes i da se lakse nosis s tom situacijom, skini si knjige ako zelis kod Pantelije od Lazarev-a "Dijagnostika Karme" mnoge stvari se osvjetle. :love3: :love9:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 12:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
Pantelija je napisao/la:
Ideja ti je dobra, obmane postoje, ali ne uviđaš da se svest, sa kojom možeš da razotkriješ sve te obmane, ne sastoji od informacija, niti možeš nekoga da naučiš šta je istina o tome, niko to ne može nikome da prenese, to je ono što se stiče disciplinom meditacije i transcendencije uma. Čista svest koja zasija u toj transcendenciji uma neposredno vidi sve šta je šta, tada nije moguća obmana.


Sirius u svojoj mladosti nije mislilo ništa loše, sjeti se sebe u tim godinama (jedino ako si među rijetkima koji nisu bili takvi), većina nas je bila too proactive, što bi rekli Englezi, previše proaktivna. Ali to je osobina mladosti pa ne treba zamjeriti, a još kad u samoj ideji ima logike koja prevazilazi njegove mlade godine.... Bolje biti preoprezan pa dokazati sebi sa godinama suprotno, nego biti naivan pa pustiti da nam izvuku energiju i prije nego što smo zakoračili u disciplinu i transcedenciju kako treba.

Ne slažem se da istinu niko nikome ne može da prenese. Slažem se sa dijelom tvoga mišljenja (a pročitala sam mnogo puta sve što si ikada napisao na svom sajtu i tvoju knjigu više puta, believe it or not) da je potrebna disciplina, samo-kroćenje, transcedencija uma i mnogo mnogo drugih uslova koje možemo steći i osigurati samo sami. Ali, negdje iznad svega, potrebno je bitisanje pokraj prosvijetljenog bića koje može biti presudno. Često je bilo presudno kad je riječ o velikim učiteljima. Samo njihovo prisustvo....

Ljubav, dakle, ipak ljubav ne možemo izbaciti iz formule.

Ona može, nekad, može. Prenijeti esenciju, biti pokretač, okidač, presudni momenat. Iako, ostalo (disciplina i sve drugo) i dalje ostaje na pojedincu, molim te, nemoj zaboraviti ljubav.

Ja sam u jednom svom postu napisala da je ljubav najizlizanija riječ na svijetu. I to mislim. Ali samo zato što je toliko povlačena po blatu manipulacije, oblačena u odjeću za iscrpljivanje žrtava, proganjana i skoro na umoru u ovoj Dolini suza, nemojmo je ubiti skroz i potpuno. Iako rijetka, ipak...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 282 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 94 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz