Sada je: sub apr 27, 2024 2:27 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Peti Denzitet, mehanizam rada
PostPostano: sri apr 11, 2007 2:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Nije mi jasno, da li na peti dnz. idu samo duse koje su jos u kratkom ciklusu pa se vracaju, znaci sa 1. 2. 3. i 4. denziteta ili postoji i neki deo odakle se ne vracaju.Odnosno da li se sa 4. ide na 5. ili direktno na 6., znam da je verovatno moguce oboje, ali me zanima da li postoje rezidentne duse na 5. denzitetu, kao mi na trecem naprimer, sve mi se cini da je peti nekako sasvim poseban.

Neka misljenja?


P.S. Ko misli da lupeta o ljubicastim balonima, slatkim malim sivim vanzemaljcima,isusu hristu i slicnim stvarima, odmah ga molim da to ne pise i ne pravi buku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 11, 2007 2:44 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Odnosno da li se sa 4. ide na 5. ili direktno na 6.,


Pa vjerojatno je i kao s 3.

Ako nije kraj velikog ciklusa, prolaz na lekcije višeg denziteta ide isključivo kroz reinkarnaciju kroz 5. denzitet. Dakle - kroz smrt materijalnog, fizičkog tijela.
Ako je vrijeme "žetve", odnosno vala, odnosno velikog ciklusa, vjerojatno bića koja zadovolje određene uvjete na 4. denzitetu - mogu "skočiti" na 5. ali samo kao eterični entiteti - dakle, fizičkog "tamo" nema.

Sad, da li neke skupine iz 4. denziteta mogu na 6. kad postignu uvjete... možda ćemo to doznati kad ćemo biti na 4. nivou... #-o

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 11, 2007 2:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
A znaci na 5. se i zivi, osim sto je usputna stanica za reinkarnacije.Ja sam evo dosad mislio da 5. denzitet nije redovni stepenik.Znaci ustvari kao da ima dva dela? Jedan za "stalne stanovnike" a jedan za "reciklirajuce" uprosceno naravno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 11, 2007 3:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Arbitrium Liberum je napisao/la:
A znaci na 5. se i zivi, osim sto je usputna stanica za reinkarnacije.Ja sam evo dosad mislio da 5. denzitet nije redovni stepenik.Znaci ustvari kao da ima dva dela? Jedan za "stalne stanovnike" a jedan za "reciklirajuce" uprosceno naravno.


Tako sam i ja shvatio. U 5. denzitetu kao zoni kontenplacije borave duse izmedju dve inkarnacije u nekom od fizickih denziteta kao i one duse koje su zavrsile svoje lekcije u nizim denz pa na 5. borave neko "vreme", mozda uskladjujuci frekvenciju, pre nego sto ce otici dalje, na 6. denzitet. Verovatno u takve spadaju i "stalni stanovnici". Mada, verovatno je sve moguce kada je zona kontenplacije u pitanju.

Meni je interesantnije pitanje "grupne svesti", u smislu, ako uzmemo u obzir da bica 2. denziteta "pripadaju" nekoj grupnoj svesti, kako bi se onda ta "grupna svest" manifestovala na 5. denzitetu?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 11, 2007 4:00 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Meni je interesantnije pitanje "grupne svesti", u smislu, ako uzmemo u obzir da bica 2. denziteta "pripadaju" nekoj grupnoj svesti, kako bi se onda ta "grupna svest" manifestovala na 5. denzitetu?


Možda "samo" kao jedan "stanovnik" 5. denziteta? Mislim, oblik i izgled nije bitan jer je to nebitno u eteričkom realitetu.

Recimo, grupna duša mačaka "tamo" ima neku svijest u obliku nekog entiteta koji je "zadužen" za mačke na planeti Zemlji u 2. denzitetu. A, možda isti taj "lik", tj. duša, ima neku manifestaciju na planeti XYZ isto u 2. denzitetu, ali u obliku nekih, možda nama, čudnih životinja koje tamo žive.

Da, i meni je nekako misao o 5. denzitetu takva da se on "sastoji" od entiteta koji "tamo" stalno borave ( uče lekcije 5. denziteta ) i onih koji se recikliraju kroz inkarnacijski proces u niže fizičke realitete/denzitete.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 11, 2007 9:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Strah me je da će mo se naživjeti života dok ne steknemo pravo ostanka na 5D. Inače je taj 5D toliko različit da se zaita ničega ne sjećam iz njega osim nekih manjih isječaka.
Kad sam u 4D pitao one kako nastaju različite životinje objasnili su mi to detaljno a svodi se na riječ nije baš ta ali je najbliža DOGOVOR. Znaš li kako se smokva razmnožava? Pročitaj u botanici ostaćeš zapanjen. Ne radi se tu o nikakvoj evoluciji i ostalim glupostima. Jednostavno zajedničko biće smokvine ose se dogovorilo sa zajedničkim bićem smokava da to učine kako su učinili. I poslije dogovora svi insekti koji su snijeli jaja kao potomstvo dobijaju potpuno novu vrstu insekata a sve mlječike koje su bacile sjeme iz njega su nikle smokev. Sve se to desilo odjednom po dogovoru te dvije vrste. Tako jedne jeseni su neke tamo ose snijele jaja a neke tamo mlječike bacile sjeme. Na proljeće su se izlegle smokvine ose potpuno nova vrsta a po poljima nikle smokve potpuno nova vrsta. Dobro možda je tu bilo malo usaglašavanja vremena a li to je to. :D

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 12, 2007 12:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Znaci tako ide i sa ljudima onda, da se ne ide postepeno "evolucijom" nego taj kao mali skok (ili veci) kad se steknu neki uslovi.Da to sam vec procitao, da se cela generacija dogovori unapred da se rode malo drugaciji, kao taj talas na primer, moras da dostignes neku visinu svesnosti da bi preskocio.

U stvari taj 5. denzitet bi bio "granicni" denzitet.Kakav li je tek 6.?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 12, 2007 8:32 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Znaci tako ide i sa ljudima onda, da se ne ide postepeno "evolucijom" nego taj kao mali skok (ili veci) kad se steknu neki uslovi.Da to sam vec procitao, da se cela generacija dogovori unapred da se rode malo drugaciji, kao taj talas na primer, moras da dostignes neku visinu svesnosti da bi preskocio.


Prirodni procesi po svemu sudeci zaista pokazuju ovu krivulju rasta, dugo mirovanje na jednom nivou i nagle skokove. Sad da li su u pitanju dogovori, prirodni zakoni ili zrenje u mracnim dubinama nase podsvesti, hehe, ko ce ga znati.

Meni je interesantnije pitanje "grupne svesti", u smislu, ako uzmemo u obzir da bica 2. denziteta "pripadaju" nekoj grupnoj svesti, kako bi se onda ta "grupna svest" manifestovala na 5. denzitetu?

Nemam ideju kako bi se manifestovala, ali Jackovo objasnjenje mi pije vodu.
Zivotinje po svemu sudeci imaju ono sto bismo nazvali grupnom dusom. Mnogi ezoterijski spisi doduse govore i o grupnoj dusi odredjenih socijalnih celina, nacija, naroda, na primer, sto mi je slabo bilo jasno. Formice, jel ima nesto o tome?
U svakom slucaju i ponasanje zivotinja govori u prilog tome da su svim pripadnicima jedne vrste dostupna kolektivna iskustva te vrste. Obrasci ponasanja, paterni, na osnovu kojih ptice grade svoja gnezda i nalaze svoj put za jug. E, sad, mene bi zanimalo kako se odvija taj proces ucenja u situaciji kada je koletivna „memorija“ dostupna svim pripadnicima vrste. Na primer, da li ce, ako jedan pacov pronadje svoj put iz lavirinta, i drugi lakse izaci odatla. Da li njegovo iskustvo postaje “dostupno”? Mislim da je neko negde pisao o istrazivanjima koja pokazuju da zivotinje registruju smrt pripadnika svoje vrste i reaguju stresom.

Citat:
ali me zanima da li postoje rezidentne duse na 5. denzitetu, kao mi na trecem naprimer, sve mi se cini da je peti nekako sasvim poseban.


Pa, verovatno ima „rezidentnih dusa“, onih koje nadgledaju proces recikliranja. Inkarnacijskih savetnika, takodje hehe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 12, 2007 9:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 30, 2007 5:15 pm
Postovi: 70
Lokacija: Banjaluka
5. denzitet, to mu dođe nešto kao viši astral, jel? Tamo je "summerland" i te stvari :) . Ne zamjer'te mi što koristim "staru" podjelu jer nisam neki fan podjele na denzitete 8)

Citat:
Mnogi ezoterijski spisi doduse govore i o grupnoj dusi odredjenih socijalnih celina, nacija, naroda, na primer, sto mi je slabo bilo jasno.

Misliš na egregore? Rekao bih da su oni prije posljedica nego uzrok (uslovno rečeno, naravno)...

Citat:
mene bi zanimalo kako se odvija taj proces ucenja u situaciji kada je koletivna „memorija“ dostupna svim pripadnicima vrste. Na primer, da li ce, ako jedan pacov pronadje svoj put iz lavirinta, i drugi lakse izaci odatla. Da li njegovo iskustvo postaje “dostupno”?

Nešto sam jednom gledao na TV-u o ovome, tu pojavu su nazivali morfička rezonanca.

_________________
Eros and Thanatos are branches on the same old Tree, rooted in the soil of Shadow and Light;
If God was separated from the dark twin, the Devil, could he ever know the Soul of Mankind?


http://www.inner-sunrise.co.nr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 13, 2007 5:26 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
5. denzitet, to mu dođe nešto kao viši astral, jel? Tamo je "summerland" i te stvari . Ne zamjer'te mi što koristim "staru" podjelu jer nisam neki fan podjele na denzitete


Nis’ ne mari.
Rekla bih: astral – cetvrti enzitet, devahan, mentalni plan – sesti denzitet, a peti je zona izmedju dve inkarnacije. Rekla bih da je taj peti jedan od razloga zasto mi je ova podela i legla sa jednim „kvrc“ u glavi.

Citat:
Nešto sam jednom gledao na TV-u o ovome, tu pojavu su nazivali morfička rezonanca.


Tacno, morficka polja. Kao neka vrsta pohranjivanja u univerzalnu bazu podataka koji su potencijalno dostupni svakom entitetu umrezenim u to polje.
Kao Zapisi Akase.

Citat:
Misliš na egregore? Rekao bih da su oni prije posljedica nego uzrok (uslovno rečeno, naravno)...


U stvari pominje se upravo rec dusa.
Ali „thought-forms“, egregore, su u ovom kontekstu u stvari pun pogodak. Mozda kao ideja da u okviru morfickog polja (kolektivnog nesvesnog) covecanstva – Zapisa Akase - nastaju manja polja, data – baze, koja objedinjuju odredjeni broj entiteta. Na primer kolektivno nesvesno/morficko polje rasa, nacija...

Ali da li bi u ovom vremenu informacionog buma i podizanja frekvencija bilo moguce, prvo preklapanje razlicitih polja – sto sigurno jeste - a drugo brze stvaranje manjih data-baza, morfickih polja koja objedinjuju jednu grupu koja zajedno radi, strucnih timova na primer, i s vremenom im pruza vecu sinhronizaciju delovanja?
Kao neka vrsta lakseg procesuiranja podataka. Ne moramo da kopamo po Akasi, jednostavno se prikopcamo na „zeljeno polje“. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 13, 2007 6:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Znaci tako ide i sa ljudima onda, da se ne ide postepeno "evolucijom" nego taj kao mali skok (ili veci) kad se steknu neki uslovi.Da to sam vec procitao, da se cela generacija dogovori unapred da se rode malo drugaciji, kao taj talas na primer, moras da dostignes neku visinu svesnosti da bi preskocio.

U stvari taj 5. denzitet bi bio "granicni" denzitet.Kakav li je tek 6.?


- Samo po genetskoj ( evolucijskoj ) osnovi. -

- Ja sam uvijek JA. -

- JA tj osoba sama je besmrtna. -

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 13, 2007 7:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
- JA tj osoba sama je besmrtna. -


Bas i ne shvatam, otkud znas to? Sad pitanje je sta je bas to sto jeste besmrtno, dusa? Ali sta je onda tacno i dusa? Da li mi i dozivljavamo to "besmrtno" kao neko bice, celinu, ili je to opet samo neki deo, manifestacija tog "bica,duse,celine" ili sta vec.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 13, 2007 11:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Kad sam premirao od straha i kad mi se život nije milio pratilac mi je rekao da sam neuništiv. U početku to nijesam razumio a kad sam shvatio bilo je to ogromno olakšanje. Od onda se ne bojim ničega, zapravo se bolim za ravnotežu i nju stalno održavam (to je ono kao karma). Tvoja duša je uvijek ista samo se mijenja tijelo. Isto tako kad dođe vrijeme stvaraju se nova tijela bolja od starih po izdržljivosti i funkcionalnosti. Duše su vazda iste.
A za ono društveno biće i meni se čini da se ona stvaraju po potrebi. Nikako se ne mogu oteti utisku da postoji grupno biće kad god gomila ljudi radi zajedno neki posao. Čak i kod navijača na stadionima ponekad mi se učini da ga i vidim. Inače ne volim takva mjesta jer imam neprijatni utisak kako neko pokušava da manipuliše sa mnom.
I tačno je da svako znanje jedinke odmah bude pridodato znanju cijele vrste. Pa kad se dostigne neki granični broj jedinki koje znaju nešto onda sva vrsta to prihvati kao lično znanje. To važi za sve vrste.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 13, 2007 11:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Citat:
A za ono društveno biće i meni se čini da se ona stvaraju po potrebi. Nikako se ne mogu oteti utisku da postoji grupno biće kad god gomila ljudi radi zajedno neki posao. Čak i kod navijača na stadionima ponekad mi se učini da ga i vidim. Inače ne volim takva mjesta jer imam neprijatni utisak kako neko pokušava da manipuliše sa mnom.
I tačno je da svako znanje jedinke odmah bude pridodato znanju cijele vrste. Pa kad se dostigne neki granični broj jedinki koje znaju nešto onda sva vrsta to prihvati kao lično znanje. To važi za sve vrste.


- Ovo me jako asocira na onaj pojam : kritična masa. - :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 14, 2007 8:01 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
A za ono društveno biće i meni se čini da se ona stvaraju po potrebi. Nikako se ne mogu oteti utisku da postoji grupno biće kad god gomila ljudi radi zajedno neki posao. Čak i kod navijača na stadionima ponekad mi se učini da ga i vidim. Inače ne volim takva mjesta jer imam neprijatni utisak kako neko pokušava da manipuliše sa mnom.


Verovatno ce mnogima pasti na pamet bica koja se hrane negativnom energijom na takvim mestima. Meni su trenutno zanimljivija ova morfo-polja ili drustvena bica hehe.
Dobro je da si pomenuo stadione. Kao i sve prirodne sile, neutralne su u svom dejstvu, ljudske aktivnosti ih pune negativnim ili pozitivnim nabojem.

Mozda cemo jednom kao vrsta nauciti da baratamo svesno tim morfo-poljima, da preko njih ucinimo svoj zajednicki/timski rad efikasnijim.

Nesto kao zajednicki energetski prostor, koji omogucava laksi protok energije/informacija – nesto kao centralno grejanje, jedan izvor i distribucija do pojedinih entiteta. Da li cemo ovaj energetski prostor uciniti prostorom u kome energija kruzi, daje se i prima, i slobodno se, buduci neiscrpna, distribuira; da li cemo ga pretvoriti u mesto borbe za energiju (uz nasu veru u oskudicu); ili cemo pak naci neki drugi, neki tudji energetski prostor i pokusavati da odatle crpimo energiju; e, to je pitanje „energetske ekonomije“... :wink: I licnih sposobnosti.

Ali, da li bi recimo bicima, koja mogu da operisu na nekom visem planu bilo moguce da upravo preko tih drustvenih bica, ili morfo-polja uticu na delovanje neke grupe. Na primer, da li bi jednostavno mogla da „napune“ morfo-polja koje je neka grupa stvorila odredjenim negativnim nabojem, mozda cak nekim arhetipskim praslikama, ili nekim misaonim formama? I usmere delovanje.

Citat:
I tačno je da svako znanje jedinke odmah bude pridodato znanju cijele vrste. Pa kad se dostigne neki granični broj jedinki koje znaju nešto onda sva vrsta to prihvati kao lično znanje. To važi za sve vrste.


Formice, tako je dobro videti ove reci napisane. Kao da ono sto znam dobija konkretan oblik u pisanoj reci.

Citat:
Ovo me jako asocira na onaj pojam : kritična masa. –


Ili fenomen stotog majmuna. :wink:

Citat:
Bas i ne shvatam, otkud znas to? Sad pitanje je sta je bas to sto jeste besmrtno, dusa? Ali sta je onda tacno i dusa? Da li mi i dozivljavamo to "besmrtno" kao neko bice, celinu, ili je to opet samo neki deo, manifestacija tog "bica,duse,celine" ili sta vec.


Da li je dusa ono sto cemo nazvati besmrtnim hehe, uvek problem sa tim terminima. U svakom slucaju besmrtan je onaj deo koji je Jedno sa Apsolutom, Bogom, originalnom mislju...
Da se Apsolut uopste manifestuje i da se manifestuje u bicu, sucenim sa bazicnim ogranicenjima, je za nas, ovakve, kakvi smo, gotovo nepremostiv paradoks.
Mozda bismo to mogli uporediti sa holografom, koji u svakom svom delu nosi potpunu informaciji o celini. Kada laserom presecemo holografsku sliku ruze, rezultat nece biti deo ruze, vec manja ruza koja nosi sve kompletnu informaciju o celini.

Da nasa nauka postane metafizicka!

Tako je svako od nas Jedno, mala ruza, pri cemu je velicina nebitna.
Apsolut koji je odlucio slobodnom voljom (prvi paradoks) da iskusi mnostvo. A nasa trenutna inkarnacija sredstvo putem koga mi/Jedno upoznajemo sebe/Jedno. #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 14, 2007 1:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Dosta mi je teško da sam pišem jer ne znam naći riječi. Lakše mi bude u obliku odgovora jer se uhvatim za nešto. sve su te stvari vrlo složene za nas ovđe a tamo se razumiju same po sebi.
U vezi društvenog bića sam našao fantastične stvari. To društveno biće nije vazda nešto loše. Zavisi od ljudi kako će ga oblikovati. Baš dobre primjere sam našao u crnogorskoj istoriji. Nevjerovatni uspjesi crnogorske vojske u borbama protiv nesrazmjerno moćnijeg neprijatelja još od vremena dukljanske pa preko zetske do crnogorske države nijesu posljedica niti usavršenijeg oružja niti taktike i strategije niti "nadljuskosti" Crnogoraca već u stvaranju moćnog bruštvenog bića koje je uz pomoć svakog Crnogorca postajalo moćnije od bezumnog neprijateljskog ako su ga oni uopšte umjeli praviti. Crnogorcima nije bio potreban ni sistem obavještavanja i signalizacije. Svaki pojedinac se ponašao u skladu sa cijelom vojskom. Njegoš je to kroz nekoliko stihova lijepo rekao"Boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka" "boj (plaši se) se onog ko je sviko, bez golema mrijeti jada".

A koliko sam uspio viđeti ne izgledamo svuđe jednako. Na ovom svijetu smo ljudi, na prvom iznad nas smo svjetlosna bića slična ljudima mada ako želiš možeš se viđeti kao špica od kajsije ili šljive u kojoj su neke šarene svjetlosti. Nije mi preporučivano da na taj način gledam ljude. a onamo đe idemo poslije smrti vidio sam samo sebe kao nekakvu gusjenicu od trouglova koji su se okretali sami u sebe u svim bojama. O čemu se radi ne znam, ja sam to tako vidio. Moguće da neko drugi vidi to drugačije. Slušao sam ljude koji su tamo viđali i potoke i bašte. Ja to nijesam niđe vidio osim ako bi sam napravio:D

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 15, 2007 1:48 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Dosta mi je teško da sam pišem jer ne znam naći riječi. Lakše mi bude u obliku odgovora jer se uhvatim za nešto. sve su te stvari vrlo složene za nas ovđe a tamo se razumiju same po sebi.


Ja opet obicno razradjujem razno-razne teorije - tako valjda preradjujem informacije - a ti molim te svaku od njih shvati kao pitanje. :wink:

Citat:
Baš dobre primjere sam našao u crnogorskoj istoriji. Nevjerovatni uspjesi crnogorske vojske u borbama protiv nesrazmjerno moćnijeg neprijatelja još od vremena dukljanske pa preko zetske do crnogorske države nijesu posljedica niti usavršenijeg oružja niti taktike i strategije niti "nadljuskosti" Crnogoraca već u stvaranju moćnog bruštvenog bića.


To bi znacilo da ta energetska polja/morfo-polja/misaone-forme/drustvena bica, stvorena nekom zajednickom aktivnoscu ljudi ili verovanjima prilicno dugo traju. Mozda se raspadnu tek kada ljudi prestanu da ulazu svoju energiju u njih? Ili se opet cuvaju u nekoj staroj arhivi hehe?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 15, 2007 6:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Evo imam ja pitanje.

Jel moze detaljnije oko tog izgleda ljudi tamo, to kao kostica od sljive i zasto nije preporucljvio gledati ih tako?

E da, evo jednog dela iz kasiopejskih transkripti gde se tako nesto opisuje.

Citat:
Laura
A: Well, this is funny, have you ever seen a cartoon with a pencil being? [Laughs] Oh, that's funny. That's what it's like.

VB: The stick figure is like dowsing rods?

Laura
A: No. That's... that's... [Laughter] What a play on words! They are so funny! Core. You know the words "core being?" Well, it's not a joke!
[Laughter] Just think of yourself as a light being, in a sense, and in another, as not so amorphous as some people would think. There is some
plasticity. You know how in this reality, the solid substance seems to be what it is and we have no control over it? Well, in 4th density, there is
amorphous substance all around, and there is the "core being," who can assemble this substance by an act of will. It then becomes more
structured in the same way food, in our reality, becomes your body, though here it takes a long period of assimilating and converting. There, it is
rather quick. There is the core being - and it's really a core!

VB: Like an apple core?

Laura
A: No, a core - like tubular almost. But you know, most people don't utilize it as such, because they like to play with the materials available. It's
more fun. But, it's not necessary, and under different circumstance, they can remove all those things exactly the same way we take off our
clothes. [Inaudible] It's just more valuable.

VB: Now, you are using "you." Is that a general term, or is the stick figure me?

Laura
A: Anybody in 4th density.

VB: Are we in 4th density?

Laura
A: I am.

VB: So that's YOU, you are seeing in 4th density?

Laura
A: Me and others.

VB: So the stick figure is you in 4th density?

Laura
A: It is the visual representation of the core being of any 4th density individual. It is the essence.

VB: Take a deep breath. There are mechanisms at work that I, personally, am uncertain of. Is there anything you can tell me to make this
easier?

Laura
A: Can you ask more specific questions? What, specifically are you uncertain about?

VB: I'm uncertain of the nature of the contact. I am uncertain of the nature of the perception. I'm uncertain of why I'm involved the way that I
am. I'm uncertain why it's necessary to do this at all.

Laura
A: Okay.

VB: Any response?

Laura
A: Ask the question. I cannot answer if you do not ask.

VB: Why am I having these uncertainties I just listed? What can we do to make this whole process easier?

Laura
A: The uncertainty relates to - it's difficult to answer the way you have asked it "why are you having these uncertainties."

VB: Are the uncertainties part of the process?

Laura
A: How do you perceive the uncertainties?

VB: I perceive the uncertainties... Is the uncertainty an artifact of how I'm having to do this? Does the artifact come from our clumsiness in
doing the process?

Laura
A: It is unfamiliar territory; it is an unfamiliar process to you, in particular, because the essential nature of it requires as much openness...

VB: [Interrupts sharply] OKAY! Why am I seeing what Laura is seeing?

Laura
A: That has to do a great deal with why you are part of the process at the moment.

VB: Why am I part of the process?

Laura
A: That has to do with genetic linkages, and choices made at other levels to do certain things at a certain point in time, both at a future point in
time...

VB: If I decided NOT to do this, what would be the effect?

Laura
A: Someone else would step up and fill your shoes. The Universe is infinitely capable of taking care of itself.

VB: Is that what is going on here? Is the universe trying to take care of itself?

Laura
A: Oh, yes! That's...

VB: What do you see?!

Laura
A: I'm just seeing that you, me, we ARE the universe. It acts through us
.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 17, 2007 9:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Arja je napisao/la:
Citat:
Dosta mi je teško da sam pišem jer ne znam naći riječi. Lakše mi bude u obliku odgovora jer se uhvatim za nešto. sve su te stvari vrlo složene za nas ovđe a tamo se razumiju same po sebi.


Ja opet obicno razradjujem razno-razne teorije - tako valjda preradjujem informacije - a ti molim te svaku od njih shvati kao pitanje. :wink:

Citat:
Baš dobre primjere sam našao u crnogorskoj istoriji. Nevjerovatni uspjesi crnogorske vojske u borbama protiv nesrazmjerno moćnijeg neprijatelja još od vremena dukljanske pa preko zetske do crnogorske države nijesu posljedica niti usavršenijeg oružja niti taktike i strategije niti "nadljuskosti" Crnogoraca već u stvaranju moćnog bruštvenog bića.


To bi znacilo da ta energetska polja/morfo-polja/misaone-forme/drustvena bica, stvorena nekom zajednickom aktivnoscu ljudi ili verovanjima prilicno dugo traju. Mozda se raspadnu tek kada ljudi prestanu da ulazu svoju energiju u njih? Ili se opet cuvaju u nekoj staroj arhivi hehe?


Pa jeste ona se stvaraju uvijek kad grupa ljudi radi nešto zajedno. Tako nastaju u razredu ili firmi ili bilo čemu što se radi zajedno. Nemora to uvijek biti loše. Ponekad pomaže grupama da dobro obave posao. Još ako se u grupi nađe neki dobar organizator sve ide kao podmazano. To je ono što se zove timski rad. Ubjeđen sam da i mi sa foruma imamo neko zajedničko biće koje možda luta kroz mrežu. :D

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 17, 2007 10:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Evo imam ja pitanje.

Jel moze detaljnije oko tog izgleda ljudi tamo, to kao kostica od sljive i zasto nije preporucljvio gledati ih tako?

E da, evo jednog dela iz kasiopejskih transkripti gde se tako nesto opisuje.

Citat:
Laura
A: Well, this is funny, have you ever seen a cartoon with a pencil being? [Laughs] Oh, that's funny. That's what it's like.

VB: The stick figure is like dowsing rods?

Laura
A: No. That's... that's... [Laughter] What a play on words! They are so funny! Core. You know the words "core being?" Well, it's not a joke!
[Laughter] Just think of yourself as a light being, in a sense, and in another, as not so amorphous as some people would think. There is some
plasticity. You know how in this reality, the solid substance seems to be what it is and we have no control over it? Well, in 4th density, there is
amorphous substance all around, and there is the "core being," who can assemble this substance by an act of will. It then becomes more
structured in the same way food, in our reality, becomes your body, though here it takes a long period of assimilating and converting. There, it is
rather quick. There is the core being - and it's really a core!

VB: Like an apple core?

Laura
A: No, a core - like tubular almost. But you know, most people don't utilize it as such, because they like to play with the materials available. It's
more fun. But, it's not necessary, and under different circumstance, they can remove all those things exactly the same way we take off our
clothes. [Inaudible] It's just more valuable.

VB: Now, you are using "you." Is that a general term, or is the stick figure me?

Laura
A: Anybody in 4th density.

VB: Are we in 4th density?

Laura
A: I am.

VB: So that's YOU, you are seeing in 4th density?

Laura
A: Me and others.

VB: So the stick figure is you in 4th density?

Laura
A: It is the visual representation of the core being of any 4th density individual. It is the essence.

VB: Take a deep breath. There are mechanisms at work that I, personally, am uncertain of. Is there anything you can tell me to make this
easier?

Laura
A: Can you ask more specific questions? What, specifically are you uncertain about?

VB: I'm uncertain of the nature of the contact. I am uncertain of the nature of the perception. I'm uncertain of why I'm involved the way that I
am. I'm uncertain why it's necessary to do this at all.

Laura
A: Okay.

VB: Any response?

Laura
A: Ask the question. I cannot answer if you do not ask.

VB: Why am I having these uncertainties I just listed? What can we do to make this whole process easier?

Laura
A: The uncertainty relates to - it's difficult to answer the way you have asked it "why are you having these uncertainties."

VB: Are the uncertainties part of the process?

Laura
A: How do you perceive the uncertainties?

VB: I perceive the uncertainties... Is the uncertainty an artifact of how I'm having to do this? Does the artifact come from our clumsiness in
doing the process?

Laura
A: It is unfamiliar territory; it is an unfamiliar process to you, in particular, because the essential nature of it requires as much openness...

VB: [Interrupts sharply] OKAY! Why am I seeing what Laura is seeing?

Laura
A: That has to do a great deal with why you are part of the process at the moment.

VB: Why am I part of the process?

Laura
A: That has to do with genetic linkages, and choices made at other levels to do certain things at a certain point in time, both at a future point in
time...

VB: If I decided NOT to do this, what would be the effect?

Laura
A: Someone else would step up and fill your shoes. The Universe is infinitely capable of taking care of itself.

VB: Is that what is going on here? Is the universe trying to take care of itself?

Laura
A: Oh, yes! That's...

VB: What do you see?!

Laura
A: I'm just seeing that you, me, we ARE the universe. It acts through us
.


Oni su mi to objašnjavali kao ako bi sebe vidio takvog zanio bi se i zatvorio u sebe i tad ne bi mogao raditi zašto si došao ovamo. Nešto u tom smislu. Kad se otvoriš sa drugom dušom onda se napravi nešto kao lopta a šavovi se od dvije špice spoje tako da su unutrašnjosti potpuno dostupne jedna drugoj. To je fantastičan doživljaj koji prevazilazi sve osjećaje užitka. Tad se sazna sve o drugome i drugi sazna sve o tebi. U početku vidiš raznobojna svijetla i inda počinje da se odmotava svo iskustvo te druge osobe i što je doživljeno i što će biti. Poslije toga se razdvoje sa dubokim osjećajem ljubavi i razumjevanja. Nešto zaista izvrsno. Vjerovatno zbog opasnosti zatvaranja u sebe se to ne smije gledati. Tamo sam naučio jedan tajni potez koji mi je pomagao i davao mi prednost u odnosu na bilo koga. Ja sam to zvao prevrtanje. Okrenem se unazad preko glave istovremeno se okrećući oko podužne ose tako da mi je pogled uvijek okrenut prema naprijed. Svako zapanjeno gleda u nešto iza mene a ja iskoristim priliku i šmugnem. Ne znam dali se tad otvorim pa se vide ona svijetla. Špica je od prilike od vrata do malo ispod pupka i ne izlazi iz tijela. Sa gornje strane ima nešto kao otvor i kroz njega je veza sa sviješću i dušom, a s donje strane je isto jedan otvor kroz koji prolazi onaj kanap koji je veza sa tijelom. Oko špice duša obično projektuje svjetlosno tijelo koje liči na fizičko. Moguće da i ti sam projektuješ tuđa tijela tako da ih vidiš kakva tebi odgovaraju a ne kakva zaista izgledaju. Meni su svi oni ličili na ljude osim onih lažavih pokvarenjaka koji se kriju u mraku

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 89 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz