Sada je: čet mar 28, 2024 8:18 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2319 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 116  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet nov 08, 2007 1:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
astralwalker je napisao/la:

Zato je mnogo bitno da se pripremimo na pravi nacin i kolko je to u nasoj moci da pomognemo u procesu transformacije naseg planeta.

... mislim da moramo sto vise postati svesni i probuditi se na pravi nacin ili sve ovo moze zavrsiti na sasvim drugaciji nacin...



možda odgovor za naš problem leži ovdje:

http://www.youtube.com/watch?v=fmj9kP6RQxA

i ovdje:

http://www.viewzone.com/amygdala/

(toplo preporučam pogledati i oslate priloge Neil Sladea!!!)

Uživajte!

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 08, 2007 2:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 9:41 am
Postovi: 89
Lokacija: Skopje
Druze Aamon,

Poenta i smer su ti veoma dobri. Postujem.


Druze Believe,

Dali je covek "prevara" ili nije, i nije tako bitno. Dali su ljudi kao David Copperfield, Shaman koji levitira i drugi - prevara, iluzionisti ili iza toga kod nekih se krije nesto "neobjasnjivo i tesko progutljivo za ljude" - Vreme ce pokazati.
Ako pitas mene, ta sposobnost postoji u svakom od nas. Samo treba se probuditi.
U svakom slucaju, kako sto se svi slazemo - Badava je traciti energiju u tom pravcu. Daj da se skoncentrisemo na ono sto znamo za 2012, i sta bi bilo najpametnije uciniti. U svakom slucaju - Postujem tvoje misljenje.

Pozdrav
Astralwalker


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 08, 2007 5:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
astralwalker je napisao/la:
Druze Aamon,

Poenta i smer su ti veoma dobri. Postujem.


Druze Believe,

Dali je covek "prevara" ili nije, i nije tako bitno. Dali su ljudi kao David Copperfield, Shaman koji levitira i drugi - prevara, iluzionisti ili iza toga kod nekih se krije nesto "neobjasnjivo i tesko progutljivo za ljude" - Vreme ce pokazati.
Ako pitas mene, ta sposobnost postoji u svakom od nas. Samo treba se probuditi.
U svakom slucaju, kako sto se svi slazemo - Badava je traciti energiju u tom pravcu. Daj da se skoncentrisemo na ono sto znamo za 2012, i sta bi bilo najpametnije uciniti. U svakom slucaju - Postujem tvoje misljenje.

Pozdrav
Astralwalker


gle apsolutno se slazem da ta sposobnost kao i mnoge druge postoji u svakom od nas, no tvrdim ti da bi ti isto kao i ja, posjedovali sposobnost levitacije,nebi sigurno u medije izlazili...

:wink:
idemo dalje!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 08, 2007 6:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
astralwalker je napisao/la:
Jedan ciklus Maya traje ukupno 26 000 godina!

Sada smo grubo udaljeni od centa Mlecnog puta 26 000 svetlosnih godina.



Lijep pozdrav!

I sam mnogo proucavam temu 2012. posebno sa znanstvenog stajalista. Moguce je da i tu ima kakve povezanosti, ali je zanimljivo da Zemljina precesija takodjer biljezi period od oko 26 000 godina, sto se poklapa sa 5 cikusa Mayanskog kalendara Long Count iliti "dugacko brojanje" (ciji je jedan ciklus 5125 godina).

Medjutim, sto je jos impresivnija cinjenica, sto Maurice Cotterell iznosi u svojoj knjigi Proroanstvo Maya je neobicna povezanost Mayanskog kalendara sa solarnim ciklusima. Solarni ciklus traje otprilike 11.5 godina, medjutim, on varira. Izgleda da postoje "ciklusi" solarnih ciklusa koje su Mayanci pratili preko svog kalendara Long Count.

Precesija je isto vrlo bitna, jer se Zemlja nalazi svakih 26 000 / 12 = 2166 godine u drugom znaku zodijaka. Trenutno je kraj zodijaka Ribe i ulazimo u zodijak Vodenjaka. Riba je i simbol Isusa cije se "rodjenje" smatra pocetkom doticnog zodijaka. Uglavnom, stvarnu vrijednost precesije je tesko izracunati jer postoji jos i gibanje nutacija (oscliranje po precesijskoj kruznici) pa taj podatak varira od 25 600 godina do 26 000 godina. No svakako sam uvjerenja da je taj podatak mnogo vise od puke koincidencije.

Zelio bih jos komentirati postove o Shumannovoj rezonanci i brzini svjetlosti. Svakako da se Shumannova rezonanca mjenja jer poglavito ovisi o konstituciji ionosfere, a doticna se takodjer mjenja pod utjecajem suncevog zracenja, magnetskih poremecaja ili jednostavno promjenama vremena. Vrlo je vazno povuci vezu izmedju solarne aktivnosti i suncevog magntskog polja i magnetskog polja zemlje te knfiguracije ionosfere. Povecano solarno zracenje (sto nas ceka 2011/2012 zbog solarnog maksimuma) direktno utjece na magnetsko polje zemlje i na konfiguraciju ionosfere pa i na Van Allenove pojase. Ukoliko pomenemo 6.6.2012. i tranzit Venere moramo reci da ce Venera u tom trenutku djelovati kao svojevrsno "gravitacijsko povecalo" solarnom zracenju usmjerenom na Zemlju sto ce takodjer imati velikog utjecaja na Zemlju i ljude. Pod tim obimom zracenja (slijedeci solarni maksimum se najavljuje kao izuzetno jak) i uz djelovanje Venere, naravno da ce se i magnetsko polje Zemlje i ionosfera, a time i Shumannova rezonanca vrlo poremetiti. Ako tu jos dodamo i jos uvijek nerazjasnjeni utjecaj S.R. na ljudski mozak eto nam katalizatora genetskih modifikacija na Zemlji. Moguce je da program HAARP to samo zeli stabilizirati, ali naravno nemamo takvih dokaza pa necemo preuranjeno zakljucivati.

Centar svih religija je Sunce, a i sve nove religije pocivaju na temeljima suncevog kulta. Tako da odgovor vjerojatno lezi u aktivnosti Sunca, a mislim da niti NASA nije drugacije mislila lansiravsi SOHO sondu...

Lijep pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 08, 2007 8:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 9:41 am
Postovi: 89
Lokacija: Skopje
Dobro rezonujes Johnny,

Mnogo toga u ovom scenariju je vezano za Sunce. Evo jos neke informacije za Temple of the Sun. Izvor Illuminata. Zao mi je sto je na Makedoskom ali ustinu nemam vremena da sve to prevodim. Mozda ce nekom od vas i da bude od neke koristi. Mozda smenirnica, blic ideja itd.


KOGA ZEMJATA SE PREVRTELA NAOPAKU

Nasekade vo svetot, vo sekoja prastara kultura, mozete da najdete prikazni za globalniot potop i neopislivi geoloski katastrofi. Veke ne postoi somnez deka ovie nezamislivi katastrofi i se slucile na Zemjata nekade pomegu 11000BC i 5000BC.

Postojat mnogubrojni geoloski i bioloski dokazi koi gi potvrduvaat, a doagaat kako od Evropa (Skandinavija, Rusija), od Afrika, starosedelcite na Amerika, Avstralija, Nov Zeland, Azija, Kina, Japonija, Sredniot Istok.

Predanijata pak doagaat od sekade na planetava. Nekoi govorat za ogromna toplina koja izlegla od morinjata, za planini koi isfrlaat strasni ognovi, za snemuvanje na Sonceto i Mesecinata i apsolutnata temnina sto sledela, za paganje na dozd sostaven od krv, mraz i kamenja, za prevrtuvanje na Zemjata, za paganje na neboto, za izniknuvanje i povtorno potonuvanje na novi kopna, za doaganje na mrazot i virtuelno skoro site zboruvaat za fantasticna poplava, za cunami od gigantski proporcii sto pominal preku povrsinata na celata planeta i ja os­tavil potopena so voda.

Megu edni od najstarite pronajdeni drevni kineski tekstovi se govori za vreme vo koe “alegoricno” stolbovite koi go drzele neboto popustile, kako Sonceto, Mesecinata i zvezdite padnale dolu kon severo-zapad, kade sto neboto stanalo mnogu nisko. Istite tekstovi kazuvaat kako vednas potoa rekite, morinjata i okeanite se navalile kon jugo-zapad kade celoto kopno potonalo pod voda.

Vo Amerika, Pawnee indijancite preku predanie ja kazuvaat istata storija za vremeto koga severnite i juznite polarni zvezdi si gi zamenile mestata i “otisle da se presretnat”!

Se pojavile ogromni oblaci i toplina koja bila tolku golema sto okeanite pocnale da vrijat. Eskimite vo Grenland im kazale na ranite misioneri deka so vekovi prenesuvaat usmeno predanie za toa deka mnogu odamna Zemjata se prevrtela. Peruanskite legendi govorat za toa deka Andite bile rasparceni koga neboto i objavilo vojna na Zemjata. Brazilskite mitovi prera­skazuvaat kako neboto poc­nalo da se trese i ogromni kameni fragmenti pocnale da pa|aat dolu ubivajki sekogo, a neboto i zemjata gi promenile mestata.

LEGENDARNITE ATLANTIDA, MU I LEMURIJA

Gorenavedenoto mnogu le­sno se poklopuva so mitovite i legendite za Atlantis i Lemuria. Nekoi istrazuvaci smetaat deka Lemuria uste e poznata pod imeto Mu, i deka se rabotelo za isto kopno i ista civilizacija no postoi i druga strana koja vrz baza na skoro pronajdeni dokazi smeta deka Mu samo gra­nicela so Lemuria, deka istata bila so svoja soptvena vlada, kultura itn., i kako takva bila mnogu porazlicna.

Toa moze da se zakluci i denes po sporeduvanjeto na japonskiot i kineskiot narod so lu|eto sto ziveaat vo regionite na Desert Goby, Tibet, Nepal i del od India. Japoncite koi spored nekoi istrazuvaci se direktni potomci na Mu se genetski nadareni za informatika, kompjuteristika, kibernetika, nanotehnologija kako i boreckite vestini, sto vprocem se cesti odliki i na golem del od kinezite. Legendarnata Mu bila poznata kako mnogu tehnoloski mokna civilizacija koja poseduvala znaenja koi za nas i denes se nezamislivi.

Zemete gi od druga strana Tibetanskite Lami koi se sosem drug profil na lu|e. Tie se mnogu poveke orientirani kon spiritualniot aspekt na zivotot, kon pocituvanje na celiot zivot vo Univerzumot. Sepak vo nivnite tajni arhivi vo Potala vo Lhasa i na nekoi drugi mesta vo Tibet, se cuvaat drevni zapisi (na Sanskrit) koi jasno svedocat za mnogu napredni tehnoloski znaenja so koi se odlikuvale At­lantis, Mu, Lemuria i mnogu drugi kulturi koi dosle od zvezdite. Da ne govorime za povlekuvanjeto na Lemuria pod zemja i kreiranjeto na Agartha so svojot glaven centar Shamballa vo vnatresnosta na planetava.

Ako na seto toa se dodade znaenjeto na drevnite Rishi (sveti luge -jogini >> znaenje za izgradba na vimanite), potoa za kontrola na svesta vrz fizickoto telo i drugite posuptilni tela na coveckoto bitie so pomos na sistem na znaenja poznat pod nazivot Yoga, se dobiva edna razlicna slika za toa deka Lemuria i Mu bile edno isto.

Najgolemiot broj istrazuvaci se soglasuvaat so dokazite za toa deka Lemuria i Mu granicele no sepak bile potpolno dve razlicni kulturi. Vo sekoj slucaj, nema somnenie za postoenjeto na dva masivni kontinenta, eden vo Atlanticot i drug vo Pacificot, za koi mnogu luge veruvaat deka bile vodeni od visoko razvieni rasi koi poteknuvale od drugite svetovi. Ovie kontinenti spored predanijata potonale pod voda vo tekot na gorenavedenite okolnosti.

Izvonredniot istrazuvac vo vrska so relacijata Lemuria – Mu, Colonel James Chur­chward, napisal serija na knigi vo prvata polovina na 20-tiot vek. Churchward ot­patuval da gi poseti oddalecenite i izolirani manastiri vo Azija i gi videl drevnite zapisi vo koi jasno e zapisana istorijata za Lemuria, Mu i Atlantis pome|u 12 000 i 70 000 BC. Vo negovata kniga The Children of Mu, objavena 1931 godina, toj jasno prikazuva kako izgledal svetot togas odnosno kazuva deka Lemuria i Mu bile del od isto kopno koe togas se narekuvalo Motherland.

Churchward i pokraj toa sto dobil obilni informacii i smernici za istra­zu­vanje, bil totalno ubeden deka Tibetanskite Lami ne mu pokazale s¡ sto imaat i deka sokrile mnogu nesta koi se bitni za zaboravenata istorija na Zemjata.

ZAKONOT ZA EDNO

Drug istrazuvac W.T.Sam­sel vo svojata kniga “The Atlantis Connection”, go spomenuva soznanieto do koe dosol deka vo pocetokot zitelite na Lemuria, Atlantis i Mu, ziveele spored zakonot poznat pod nazivot “Law of One”, sto podrazbira deka s¡ e sozdadeno od ista energija koja se manifestira samata sebesi vo najrazlicni for­mi.

Vprocem, “Zakonot za toa deka s¡ e edno i ednoto e vo se, e znaenje deka s¡ vo Uni­v­erzumot e povrzano po­megu sebe.” - Ova e najcesta tema na site mitovi i legendi za Atlantis – civilizaci­jata koja zapoc­na­la so pozitivni nameri i vo harmonija so prirodnite za­koni, no bi­la prevzemena od sili koi ja transformirale vo navistina temno mesto.

Samsel sugerira deka vsu­s­no­st ona sto vo drevnata sve­tska mitologija se na­re­kuva “war between the gods”, ne e nisto drugo tuku vojna po­me|u extraterrestrial races okolu prasanjeto dali da se intervenira ili da se prestane da se vlijae vo co­vec­kite raboti na Zem­jata.

Nekolku kulturi od yvez­dite sakale apsolutna dominacija vrz covestvoto na Zemjata smetajki gi lu­|e­to kako mnogu niski i ne­evo­lu­irani formi na zivot, ne­dostojni za svoe mesto vo vse­lenata i nesposobni za ni­­sto drugo osven da bidat poslusni robovi, dodeka od druga strana nekoi kulturi smetale deka toa ne e vo sklop so etickite principi na “Law of One” i deka co­ves­tvoto kako i sekoja druga ma­nifestacija na univerzalnata energija ima pravo da se manifestira na svoj sloboden nacin, nepreceno i ne zloupotrebuvano.

Toj poso­cu­­va deka, po dolgo ist­ra­zu­vanje, dosol do po­datok deka vo ranoto doba na Atlantis, ext­raterrestrials so huma­no­i­den izgled, imale bli­zok kon­takt so Atlanti­|a­nite. Tie pocnale da go ma­ni­pu­li­raat Atlantean society, poc­nale interbreeding so lu|eto da ja promenat nivnata DNA i da kreiraat hybrid bloodlines koi bile posta­veni na vladeackite pozicii. So vre­­­me ovie hibridni krvni linii stanale glavna vodec­ka sila na Atlantis.

Ovie hybrid bloodlines bile narekuvani “Sons of Belial”, a bile kontrolirani od ta­kanareceniot “Temple of the Sun”, nivnata religiska hi­e­rarhija i ritualna mreza. Denes ovoj Hram na Sonceto, so poteklo uste od vremeto na Atlantida, e poznat kako Illuminati. Sinovite na Be­lial (hibridnata rasa koja ostanala po kontaktot), sta­nale tolku silni sto tie go potisnale veke prisutniot “Law of One” i pocnale da pra­vat podelenost niz ce­lata planeta. Tie go otf­r­lile spiritualniot aspekt na postoenje i se nasocile kon upotreba na naprednata tehnologija vo sebicni i zli nameri, odnosno imale namera da ostvarat globalen haos vo koj na krajot tie ke vladeat.

Toa bilo vremeto koga racete na Atlantic Em­pire se rastegnale skoro niz ce­lata planeta i nemirite bi­le neizbezni. Samsel go tvrdi i toa deka “white race” e odgovorna za site destrukcii i manipulacii i denes stoi zad Global Control. Toj istaknuva: “Veke stanuva jasno deka nasekade niz istorijata na Zemjata i covestvoto, belata rasa e taa koja gi nasledila karakteristikite na hibridnata rasa. Belata rasa e taa koja po sekoja cena ja prifatila tehnologijata nad spi­ritualnosta i ja manipu­lirala spiritualnosta da gi ostvari svoite sopstveni celi.

Tie tradicionalno vo­op­sto ne ja respektiraat nitu Zemjata, nitu prirodata a kamo li drugite rasi i ostanatite zivi sustestva. Za zal, niz zabelezanata istorija tie ostvarile dominacija nad site drugi rasi na planetava, i nad samata Zem­ja voopsto.

Ako detalno ja analizirate belata rasa, ke uvidite deka pripadnicite na istata se prirodno programirani da bidat nasilni, netrpelivi ili dominantni po sekoja cena. Vo segas­no­sta, ova go vodi coves­tvoto kon New World Order, svesno ili nesvesno toa ja izvrsuva agendata na Illu­minati-te, di­rektnite potomci na mani­pu­latorite od extraterrestrial origin. ” NOVATA ATLANTIDA Ovie soznanija na Samsel se mnogu blisku do moite, prodolzuva David Icke vo svojata kniga “Children of Ma­trix”. Moja soptvena perspektiva na nestata e taa deka ona sto toj go narekuva “Sons of Belial”, a jas “reptilian bloodlines” – se rezultat na interbredding po­me|u belata “Nordic race” i “reptilian people”. Na kraj na krai­s­tata, is­taknuva toj, ona sto navi­stina e bitno e toa da se raz­bere osnovnoto isto­ris­ko poteklo koe doprinelo do ova sto go gledame okolu nas denes.

Nedorazbiranjata po­me­|u privrzanicite na “Law of One” od edna strana i pri­v­r­zanicite na “Temple of the Sun” od druga, e esencijalno bitno da se raz­bere, zaradi razbiranje na ona sto denes ni se slucuva. “Hramot na Son­ceto”, bila religijata na Illuminati-te uste od vremeto na Atlantis - Lemuria, pa se do den denes. Vo osnova mora da se raz­bere deka denesniot svet e “NOVATA ATLANTIDA”, og­­ledalo na opsesijata za tehnoloska­ dominacija ko­­ja vodese kon unistuvanje na prvata Atlantida. Pret­s­ta­veno so ednostavni zborovi, “Zakonot za Edno” vo­di kon glediste deka s¡ e pov­­rzano, del od edno uni­ve­r­­zalno kosmicko EDNO, a “Hramot na Sonceto” cvrsto se drzi do zelbata da se pre­tstavi idejata deka s¡ e ne­povrzano i izolirano od s¡ drugo vo Univerzumot.

Ednata strana ima tendencija da gi povrze site nesta vo harmonija, drugata da ja razdeli taa povrzanost, da kreira iluzija i na toj nacin da vladee. Za zal toa e vis­ti­nata. “Sons of Belial”, “Illu­mi­nati”, “Secret Societies” ili kako sakate narecete gi, go pravat tokmu toa i pred na­site zaspani i zbuneti pog­ledi se obiduvaat da go krei­raat “New Atlantis”. Dokazite uka­zuvaat na fa­k­tot deka idejata za sozda­vanje na Nova At­lantida nastanala uste od vremeto ne­posredno po uni­stu­va­nje­to na orginalnata verzija pred nekolku iljadi godini.

At­lan­tis bil opisan od Plato (427-347BC) dreven Grcki fi­lozof. Iako mnogu malku lu|e znaat za toa, sa­miot Pla­­ton, bil visoko iniciran vo tajnoto ops­tes­t­vo – Mystery school network. Do den denes, ovaa takanarecena secret network ima preneseno napredno znaenje na nekolku odbrani, isto­vre­me­no negirajki ja istata privilegija kon vkupnata masa lu|e. Oficijalnata is­torija gi negira opisite na Plato vo vrska so At­lantida, negira deka voop­sto takov kontinent nekogas postoel i po­kraj toa sto postojat dokazi za toa niz celiot svet.

Denes so sigurnost pose­duvame tehnologija so koja so sigurnost mozeme da ut­vr­dime sto vistinski se slucilo vo coveckata isto­ri­­ja mnogu porano od 2000 go­­dini od koga oficijalno se belezi istata. Zosto mi­s­lite deka DNA analizite se sko­ro zabranet metod vo oficijalnata arheologija? Osven toa, geoloskite do­kazi se sekogas pred nas, jasno vidlivi i samo treba da gi pobarame.

Da gi zememe na primer ovie dokazi: Ostrovite vo svetot poznati kako “Azores”, mnogumina veruvaat deka nekogas bile del od Atlantis, a lezat na mid-Atlantic ridge odnosno napuknatata linija koja ja opkruzuva skoro celata pla­neta.

Ovaa linija e dolga neverojatni 40 000 miles. Sa­mi­ot mid-Atlantic ridge e edna od retkite svetski zoni poznati po ekstremno visokite vulkanski aktivnosti i ces­tata pojava na smrtonosni zemjotresi. ^etiri ogromni tektonski ploci, Eurasian, African, North American i Caribbean, se srekavaat i sudruvaat pravejki go pritoa ce­loto ova podracje mnogu geo­loski nestabilno.

Zaedno, i Azores i Canary Islands, bile sred ogromna vulkanska aktivnost vo pe­riodot za koj Platon sugeriral deka bil krajot na At­lantida. Oficijalno e poznato deka lavata od Tachylite (vulkanska karpa), se dezintregrirala vo morskata voda pred okolu 15 000 godini a se­pak denes seuste moze da se najde na morskoto dno okolu Azores, sto vprocem gi potvrduva ovie damnesni geoloski katastrofi. Pos­to­jat stotici drugi dokazi, vklucuvajki go tuka i pronajdeniot “beach sand” koj bil sobran od dlabocini od (10,500-18,440 feet), sto vp­ro­cem so sigurnost otkriva deka samiot “seabed” vo ovoj region mora da bil, povtorno geoloski neodamna, above the sea level.

Fascinantno neli? Oke­a­nografot Maurice Ewing, na­pisal statija koja bila ob­javena vo National Geog­rap­hic Magazine vo koja stoelo: “Edinstveno racionalno ili naucno objasnuvanje do koe dojdovme e slednovo - Ili kopnoto mora da po­tonalo dve ili tri milji vo vodata ili samoto more mora da bilo dve ili tri milji ponisko od sto e sega.

Vo sekoj slucaj ova e pre­sedan i ako se potvrdi deka e taka, toa sigurno ke do­nese ogromni tektonski po­re­me­tu­vanja vo celata mo­derna svetska nauka.” A sto ke ka­zete na ova: Evrop­ski­te ist­razuvaci koi prvi sti­gnaa do Canary Islands pri­javija cudna storija. Sa­mite mes­tani tvrdele deka tie se po­tomci od At­lan­tis i deka se iznenadeni od faktot deka i drugi lu|e ja pre­ziveale ka­taklizmata ko­­­­­­ja sto ja uni­s­tila nivnata maticna zem­ja...


- Nedavno su mi poslali jednu sliku, sa objasnjenjem piramide koje je na americkoj novcanici.

The Eye in The Pyramid. Kaze ovako. On Raymond Mardyk website (now unavailable), je bio objavljen clanak o tome da je on uspeo da dekodira takozvanog Great Seal of America, koji se pojavljuje na svaku novcanicu dolara. Sam Pecat prikazuje 13 stepenicnu piramidu sa datumom 1776 u Romanskim numenklaturi.

Kako sto je Kukulkcan piramida sastavljena od 91 stepenika na sve 4 strane, sto cini 364 i kako kod nekih drugih piramida kod Maya, ima datum na sebi, ali u Gregorijanskom kalendaru.

4 strane od 13 levela daje broj 52, sta pretstavlja broj nedelja u nasoj godini. Kolko za uporedenje, brojevi 13 i 52 su klucni brojevi u sistemu Majanskog kalendara.

U takozvanom Great Cycle, postoje 13 baktuns of 20 katuns each.
Svaki katun se sastoji od 20 tuna, pa tako postoje 5200 tuna u takozvanom Great Cycle.

Osim toga postoje i 52 haabs u Calendar Round. Neke grupacije Maja su imenovali cikluse po krajnim datumima a ne po pocetnim.

Na neki nacin oni su videli serije od 13 katuna kao mnogo bitne cikluse.

1776 ne samo sto je bila godina proglasenja nezavisnosti (4th of July) vec je bila veoma bitna godina u Majanskom kalendaru.

Kako sto je zadni katun u Velikom Ciklusu "katun 2012", prvi katun u ciklusu od 13 je bio "katun 1776".

Smisao: Iluminati, znaju da se blizi odbrojavanje. Taj simbolizam je svuda po novcanicama. Trebamo samo nauciti njihovu azbuku, njihov simbolizam i mozda ce nam to otkriti i neke nove smernice koje oni znaju a mi ne...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 09, 2007 12:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 9:41 am
Postovi: 89
Lokacija: Skopje
Johnny or anyone,

Sta mislis o ovome>>


A report, published in the journal Science by seismologist Mr. Naoki Suda et al, stated that he and his team had found evidence that had showed Earth to be in a constant state of oscillation. He reported that the frequencies involved were between 2-7 mhz. (.002 - .007 Hz.)

If you convert this 2 mhz to a wavelength, it equals 93,141,000 miles, which by coincidence is also close to the mean orbital radius of planet Earth [i.e. Earth’s distance from the Sun.]

This spectrum of frequencies also covers 2 of the Sun’s resonant pulse wavelengths.

- Solar Dia. x 2^5 = 27,680,000 miles, 6.7 mhz
- Solar Dia x 2^6 = 55,360,000 miles, 3.3 mhz.)

The same two frequencies are involved in the spacing of Earth from Venus (.3 AU) and Earth from Mars (.6 AU.)

Any ideas?
Connections?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 09, 2007 1:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 9:41 am
Postovi: 89
Lokacija: Skopje
Postovani prijatelji,

Polako cu vam otkriti razloge zasto sam dosao na ovoj forum. Posle kratkog upoznavanja, dosao sam do zakljucka da je ovo forum veoma intelegentnih ljudi.

Dva razloga.

Prvi: Da pomognem u procesu budjenja, kolko je to u mojoj moci i iskustvu. Samo sam vam otkrio vrlo malo od onog sto mi je poznato i to cu postupno da podjelim sa vama.

Drugi: Dosao sam i radi toga sto mi je potrebna vasa pomoc!

Na kraju posta su samo neke smernice koje sadrze mnogo podataka i mnogo linkova do sajtova koje opet sadrze vrlo mnogo podataka.

Iskreno da bi to sve sam proceslao (najverovatnije bi to i mogao ali bi mi uzelo od 6 meseci do godinu dana mukotrpnog rada), bio bi vam zahvalan ako mi pomognete da izvadimo kvalitetne i proverene podatke od ovih web stranica.

Podatci unutra se razlikuju od mnogih drugih i mogu (po mom misljenju da pomognu da razumemo ovu stvar kroz koju prolazimo)

Zato, vas ponizno molim, da koliko je to u vasoj moci, proceslate ove web stranice i napravite ekstrakt od podataka za vecinom od njih za koje smatrate da su vezane za 2012 scenarija ili imaju kakve veze koje bi mogle da pomognu.

Ajmo se udruziti i pretraziti sve ovo, izvaditi sta vredi, staviti na stol i lepo to sve razmotriti sa svih strana i uglova.

Ono sto predje sve filtere cemo poceti da sklapamo u jedan razumljivi i jasno vidljivi mozaik.

Nece biti lako, za to ce nam trebati puno energije i puno naseg akumuliranog znanja ali mozemo mi to.

Vremena nema, odbrojavanje je pocelo, ajmo se probuditi iz sna i poceti delati i koristiti svoju inteligenciju u pravom smeru.

Ipak na kraju krajeva, ovo je samo voznja pa ajmo je izvoziti kako treba!!!

Onda ljudi sta kazete? Svako jedan je dobrodosao!

Sa postovanjem
Astralwalker

http://www.akasha.de/%7Eaton/TimeGateOrion.html

http://www.akasha.de/%7Eaton/TG2004b.html

http://www.aufosg.com/pagetwo.html

http://www.akasha.de/~aton/TG2003.html

http://www.akasha.de/~aton/TGMN.html

http://www.akasha.de/~aton/TG2004news.html

http://www.akasha.de/~aton/HOME.html

http://www.akasha.de/~aton/SUNGATEp3%20html.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 09, 2007 4:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
astralwalker je napisao/la:
Johnny or anyone,

Sta mislis o ovome>>


A report, published in the journal Science by seismologist Mr. Naoki Suda et al, stated that he and his team had found evidence that had showed Earth to be in a constant state of oscillation. He reported that the frequencies involved were between 2-7 mhz. (.002 - .007 Hz.)

If you convert this 2 mhz to a wavelength, it equals 93,141,000 miles, which by coincidence is also close to the mean orbital radius of planet Earth [i.e. Earth’s distance from the Sun.]

This spectrum of frequencies also covers 2 of the Sun’s resonant pulse wavelengths.

- Solar Dia. x 2^5 = 27,680,000 miles, 6.7 mhz
- Solar Dia x 2^6 = 55,360,000 miles, 3.3 mhz.)

The same two frequencies are involved in the spacing of Earth from Venus (.3 AU) and Earth from Mars (.6 AU.)

Any ideas?
Connections?


Pa ne znam sto bi ovo moglo uzrokovati osim sama rotacija planeta ili sama rotacija jezgre (kruzni sustav je oscilator). Vjerojatno bi se i na seizmickim pokazateljima na drugim planetima osijetile vibracije frekvencije valne udaljenosti Zemlje. Vjerojano utjecaj magnetskog polja, bar se preko njega vjerojatno prenosi.
Uglavnom sve je povezano. "Eter" definitivno postoji. Samo je to danas teorija supertruna ili teorija nultog polja. Mozda orgon Wilhema Reicha. Ime uopce nije bitno, ono sto nam treba iz tih teorija je opca povezanost svega u beskonacnosti svemira.

Astralwalker, svaka cast na trudu, definitivno si "zatrpao" topic velikom kolicinom vrlo korisnih podataka. Nazalost, nisam vjest u makedonskom pa sam neke morao proputiti (nema problema, znam koliko je posla prevodjenje), ali bi sistematizacija podataka o 2012. potrajala neko vrijeme. Definitivno dobra ideja, iako i sam kratak vremenom, potrudit cu se iznijeti detaljnije podatke koje posjedujem, iako sam vec nekoliko stvari i napisao o tome na ovom topicu...

Evo za pocetak, npr. svi mi tragamo za istinom. Medjutim, toliko je laznih tragova danas u svijetu i u povijesti, kako se cini da je put do prave istine gotovo nemoguc. Npr. prema nedavnim arheoloskim istrazivanjima (mislim da je link negdje na topicu), homo sapiens je postojao unazad 55 milijuna godina, dok sluzbena znanost potvrdjuje pojavu Homo sapiensa unazad 35 000 godina! Nadjeni su i artefakti i cak kovanice sto je nevjerojatan podatak. To prosto znaci da su postojale mnoge davne civilizacije za koje mi ne znamo, a sto se dogodilo s njihovim znanjem i tehnologijama jos dugo necemo saznati. Ali logicki je pretpostaviti da se bar dio tih znanja i tehnologija sacuvala, a tko zna koliku moc ti ljudi danas imaju. Npr. Hopi pleme iz Sjeverne Amerike prema svojoj legendi dolaze iz "utrobe Zemlje". U Andama je jedna ekspedicia pronasla velika vrata i ulaz u planinu - koji su kasnije blokirala americka vojska. U Kini na Tibetu takodjer postoje slicna vrata u nekom tibetanoskom samostanu koji je sada pod kontrolom kineskih vlasti. Ispod Malte takodjer postoje hodnici i hramovi, tzv. Hypogeum koji je takodjer zatvoren za oci javnosti. Sto tamo ima i cemu to sluzi? Podzemne baze? To moze objasniti vise od 130 podemnih baza u USA koje mogu ugostiti preko milijun ljudi... Pripremanje nacije na prezivljavanje od nadolazece katastrofe? Rata? Ili obje?

Oni imaju tehnologiju i znanje koje mi ne mozemo ni zamisliti. Mi imamo nekoliko zrnaca pjesaka na plazi u rukama, a oni posjeduju cijelu plazu. Oni su tu vec milijunima godina, a mi smo samo jedan ciklus. I izgleda da je ciklusu kraj.

Lijep pozdrav! Samo hrabro i otvorenog uma naprijed!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 09, 2007 9:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 9:41 am
Postovi: 89
Lokacija: Skopje
Postovani Johnny,

Plovis mojom frekfencijom prijatelju.

Nadam se da ce jos mnogo dobrih i pametnih ljudi da nam se pridruze.

Linkovi koje sam posocio, kriju mnogo podataka, mnogo toga nam moze koristiti.

Veoma bi cjenio, ako neko od vas koji ima malo vise vremena a solidnog poznavanja engleskog, da procesla M12 documente.

Oni su obicno na netu pristapne kao slike relativno loseg kvaliteta. Ipak sa malo truda nije nemoguce prepisati najveci deo sto je na njima.

Tu ima dobrih i kvalitnih podataka, o biologiji EBE, oblika UFOa i ostalih korisnih smernica. Onda cemo vezati na koja podrucja su vidjeni sta su radili i sta mozemo doznati.

Na primer UFO u obliku Dijamanata je neki vid transportni brod koju se spusta da uzme velike kolicine vode. U preko stotinu prilika je vidljen iznad vode, kako pusta zrak nadole i usisava vodu u sebi. Nekome treba voda ali kome?

Kad arhiviramo, koji oblik broda pripada kome, mozda i stane malo jasnije o prirodi njihovih aktivnosti.

Re: .... rotacija jezgre (kruzni sustav je oscilator).

Moje misljenje je da posle zadnjeg rata, ono sto je ostalo od Lemurije se totalno povuklo u centru planete. Znam da deluje naludnicavo i glupo ali evo ti sta sam napisao u svojoj knjizi:

Just for the record, the city of Shambala is situated deep in the center of Earth, and technologically and spiritually, it is far more advanced from the human civilization that lives on the surface of the Earth.

Before I go further about Agharta, I will distant myself from the subject for short. According to the scientists, Earth is divided into four main layers: the crust, mantle, outer core and inner core.

The crust is much thinner (0-30Km) than any of the other layers, and is composed of the least dense calcium (Ca) and sodium (Na) aluminum-silicate minerals. Most of the Earth's mass is in the mantle (30-2900Km), which is composed of iron (Fe), magnesium (Mg), aluminum (Al), silicon (Si), and oxygen (O) silicate compounds. In basic, the mantle is solid at over 1000 degrees C but can deform slowly in a plastic manner.

The outer core (2900-5200Km) is composed mostly of iron (Fe) and about 10% of sulfur (S) and again, according to the scientists, it is so hot there that this layer is molten. The inner core (5200-6350Km) is under such extreme pressure that it remains solid (Fe).

Nevertheless, most of the scientists agree with this simple fact:

“We know more about the surface of the Sun than the depth of the Earth!”

To the best of my knowledge, the Earth’s outer and the inner core do not exist at all because our planet is hollow.

The space that belongs to the interior of the Earth and corresponds to the outer and inner core of our planet is not what scientists make us believe.

The truth is that one of the most advanced civilizations ever present on this planet lies there.

If you do not believe me, go research the subject and you will find out that there are many anomalies, which concern scientific facts about the Earth’s core.

U Mongoliji u planinskom masivu Altai, na nekoliko mjestima posle nekoliko casova hodanja po podzemnim tamnim hodnicima se do dolazi do vrata od nepoznatog minerala sa pismom slicnom sanskritskom.
Budisticki svestenici su probali da je otvore, cak su pokusali da je izgrebu dijamantom - rezultat dijamant se ostetio?!?

Cak su i telepatski pokusali da stupe u kontakt sa onim dole i tvrde da su ostvarili kontakt i da su ovi dolje naredili da ih ostave na miru jer pravo vreme izlaska jos uvek nije doslo.

Zatim je kineska vojska upetljala stvari i kako je to zavrsilo malo ko zna.

Prije dva meseca, jedna moja prijateljica se vratila sa putavanja u Indiji, Nepalu i deo Tibeta.

Rekla mi je da Potala u Lasi postala palata praznih zidova. Kinezi su sve ili poklali ili isterali.

Budisticki svestenici su pobegli ko u Nepalu, ko u Indiji. I samo tibetansko naselje oko palate je sve prisiljno ili istrebljeno ili iseljeno.

Od zadnjih informacija Kina tamo naseljava sad kineze. Zivimo u civilizovanom svetu a?

To se desilo, sa mnogo drugih tibetanksih manastira. Znaje i zapisi koji su tajno cuvali monasi ili je oteto ili krvnicki spaljeno. Skoro nikakve informacije od tome nisu dospele u svetsku javnost?!?

Tibet na povrsini vise ne postoji ... kineske vlasti su se postarale o tome.

Mislis da se Kina boji nekoliko stocara i par monaha koje ne prave nikakve probleme. Ne boji se neceg drugog. Neceg sto je vezano za Sambalu.

Uzmi na primer Budu. Na svim drevnim spomenicima, Sri Lanka, itd on je pretstavljen sa dugim usima. Svi misle da je to samo simbolizam. Ali nije.

On je pripadao rasi dugih usiju - Carstvu Rame - Carstvu vezanog za Agarthi. Pocnite jednu istragu, pa cete videti koliko dokaza stoji tu pred nasim ocima, za jednu kulturu koja je postojala na regionu koji danas zovemo Istok.

Izmi zatim druga genetska izmenjena bica. Bica Sa cetiri ruke i vise ruke, pola covek pola riba, itd. Sve je to nekad postojalo. Puno je dokaza ali Illuminati nam prave maglu da ne mozemo videti to. Ako nemozes da vidis nemozes ni da ispitas i da razumijes...
U Iraku u jednom muzeju se desila krazba. Pokraj toliko vrednih relikvija, sa dijamantima i ostalo, nije pipnuto nista od toga ali su ukradene samo deset tanke bakarne plocice sa cudnim znacima na njima.
Znali su sta traze. Za taj bakar ne bi mogli dobiti ni 10 eura. Neki kazu da su te plocite bile stare najmanje 5000 godina i da su bili napisani jezikom drevnih.

Ovo je tlo bivse Atlantide. Zato te svaki popreko pogleda kad uopste spomenes nesto oko unutrasnje meditacije, unutrasnji put, astralno istrazivanje, chi energija, ESP jacanje - sklad sa prirodom.

Spomeni kako si izigrao nekoga, kako si ga napravio budalom, uzeo mu pare itd, odma si glavni dasa u drustvu.

Ta energija je drugacija na nekim mestima Istoka gde je civilizacija Rama postojala. Ali ostavimo to za kasnije...Daj da se vratimo na istrazivanje...

Pozdrav
Astralwalker


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 09, 2007 11:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 9:41 am
Postovi: 89
Lokacija: Skopje
Mozda i od ovoga bude neka smernica ili korisna informacija ...

http://www.astralsociety.com/as/Forum/i ... .msg263519

Odgovor svega ovoga, lezi u visokom razumevanju prirode i sta smo mi uostalom, sta trazimo ovde i gde idemo.

Svaki odgovor nosi sto druga pitanja...ali jednom moramo krenuti...

Sa postovanjem
Astralwalker


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 10, 2007 9:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
astralwalker

kodifikacija materijala vezanog za 2012 je prilicno veliki izazov.
Kada se krene od arefakata tipa Dresden codex, Madrid, Paris ili Grolier codex dolazi se do saznajna koliko zapravo imamo malo isjecaka iz te kulture... Neosporno je da su imali sofisticirani kalendar i visoko razvijenu kulturu a narocito arhitekturu ma sto zvanicna nauka pokusavala osporiti. Meni osobno je "primitivnost i neznanje" starih kultura prestala biti neosporna znanstvena cinjenica kada sam saznao da je Vucedolska kultura imala isto tako razvijeni kalendarski sustav (i logicno pitanje a sto ce im to?)... No vratimo se na materijal o 2012; problem je sto vecina materijala dolazi putem tzv.channellinga ili necijih uvjernja na osnovu indicija sto u konacnici znaci: vjerovati ili ne.... Npr. kada se analizira izvor Pascal Votanovih prorocanstava http://www.13moon.com/pacal%20link.htm dode se do zakljucka da se radi upravo o tome, dakle vjerovati ili ne...
Osobno sam misljenja da kroz istrazivanje pojedinca, bespucima interneta, podsvjesno u osobi automatizmom samo provodi procjenu, eliminaciju i valiorizaciju pojedinih informacija, nesto kao automatizam vozaca u voznji osobnim automobilom i da je to samo individualni proces.... ali stvarno bi bilo korisno imati sve kodificirano na jednom mjestu prema kljucnim rijecima....predlazem da kao inicijator odredis te kljucne rijeci pa da vidimo sto se sve moze "iskopati"..
U svezi linkova koje si naveo, ni uz najbolju volju i ulozen treud meni osobno recimo nije razvidno od kuda oni kompjuterski grafovi vezani za TimeGate, o kojem se programu radi, kako se mjeri i slicno...pa da bih mogao dati ocjenu o izvoru...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 10, 2007 11:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 9:41 am
Postovi: 89
Lokacija: Skopje
Postovani Metuzalem,

Puno ti hvala na inicijativi i ramuvanju.

Mozda sam od vas potrazio previse, jer sve ovo se ne moze uraditi preko noci u nekoliko kratkih potega.

Materjal koji se treba proceslati, usporediti i proveriti barem na dva druga nezavisna izvora je ogroman i zahteva puno vremena, energije i razumevanja.

To je puno posla za nekoliko ljudi ali ako se to razdeli na 20-50 ljudi – posle 20-30 dana, izvuceni podatci istrazivanja mogu se izneti na forum, da ih analiziramo, napadnemo i pokusati da ih srusimo.

Ako uspeju da prezive, znamo da barem posedujemo podatke koje su ili tocni ili barem veoma blizu.

Tako cemo iznova poceti da gradimo jednu sliku koja ce nam na kraju otkriti mnogo toga novog i dosad nevidjenog.

Moje misljenje, je da smo svi mi “na povrsini” ostavljeni na opciji (ko ih sisa oni su nevredni i bitce zrtvovani), tako da o ovome sto sledi sigurno necemo cuti na vestima.

Nece nas obavestiti dok ne bude prekasno. Zato mislim da je pametno, da ukoliko tracimo odredjeno vreme na surfanje po netu, da poklonimo barem malo paznje i mozga u pravom smeru i da vidimo do cega ce nas to odvesti.

Sto se odnosi na Time Gate, ljudi su ocigledno dosta odmakli u nekim istrazivanjima.

Sto se tice grafikona, koriste sofwere koje su deo nekih nasinih programa a mislim da se neki od njih moze i downloadirati.

Podatci su cesto razbacani i onome koji prvi put uleti dobije dojam kako da je uletio nepoznati pravac naucnog razmisljanja i istrazivanja.

Sto je najbitnije ima dosta ukljucenih iz NASA a da nisu pripadnici masonskog pokreta. Ako mene pitas, kolko sam uspeo da vidim ima tamo brdo podataka koje mogu da posluze u shvatanju celog ovog scenarija.

Na primer: Trebaju nam podatci kao ovaj od ove web strane:

http://www.akasha.de/%7Eaton/TG2004b.html


"The Earth doesn't spin like it used toThe official last minute of the year will be 61 seconds long. Earth's rotation is slowing every year... So every year on Dec. 31 or June 30, the worlds most accurate clocks add a second — called a leap second."

—Rocky Mountain News, December 1996

Ovo je veoma bitan podatak, koji utice na preracunjavanje precesije Zemje. Ova pitanja su samo neka a mogu se izvuci i druga u vezi ovog podatka

- Sta je dovelo do ove promene u rotaciji zemje?
- Kakva je rotacija danas
- Kakve promene su registrovani u proslim godina
- Gde bi ovo moglo da vodi
- Kakve promene u momentu to proizvodi
- Kakve promene u rotaciji imaju drugi planeti naseg S.Sistema
- Usporediti sve ovo sa ezoteriskim znanjem
- Usporediti barem sa misljenjem jos dva druga nezavisna izvora

Since 1972, a total of over 30 "leap seconds" have been added to Earth's day length, according to the US Naval Observatory:

"In order to keep the cumulative difference in UT1-UTC less than 0.9 seconds), a leap second is added to the atomic time to decrease the difference between the two.

This leap second can be either positive or negative depending on the Earth's rotation.

Since the first leap second in 1972, all leap seconds have been positive. This reflects the general slowing trend of the Earth due to tidal braking."

http://maia.usno.navy.mil/leapsec.html

The magnetic field tuning of Earth is now undergoing a rapid change, just as the solar system as a whole is undergoing a retuning of its hypergeometro-dynamics, according to the New York Times:

"The collapse of the earth's magnetic field, which both guards the planet and guides many of its creatures, appears to have started in earnest about 150 years ago.

"Science reporter Bill Broad has filed a report, according to newsroom sources, which explores how:

'The field's strength has waned 10 percent to 15 percent so far and this deterioration has accelerated of late, increasing debate over whether it portends a reversal of the lines of magnetic force that normally envelop the earth.

During a reversal, the main field weakens, almost vanishes, and then reappears with opposite polarity. Afterward, compass needles that normally point north would point south, and during the thousands of years of transition much in the heavens and Earth would go askew.

A magnetic reversal could cause damage from unseen proportions. It could possibly lead to a new Global Flood.

—New York Times: COLLAPSE OF THE EARTH'S MAGNETIC FIELD ACCELERATES, Mon Jul 12 2004


The new Earth aurora's on the SOUTH and North poles, July 27, TG 2004

- Sta se desava sa Zemljom
- Zasto su se pojavile aurore na Juznom i Severnim polom
- Zasto bas tada
- Dali se to ponovilo
- Dali se nekada ranije desilo I sa tim intezitetom
- Dali u isti trenutak neki drugi planet pojavio slicne aurore i dali je to bilo iznad polova
- Dali bilo kakva UFO aktivnost je zabiljezena dok su trajele aurore, prije njih i eventualno posle njih
- Sta je NASA oficijalno izjavila o tome
- Dali je neko napao NASU sa tvrdnjama da poseduje dokaze koje negiraju oficijalnu izjavu


Kao sto vidite, to je puno puno posla.

I puno, puno energije i truda. Ali polako i kolko je to u vasoj moci i interesovanja.

Ima jos puno puno drugih izvora sa kojih se mogu izvaditi podatci. Kao sto sam prethodno pomenuo, problem je u tome sto nam NASA i drugi kruju podatke.

Vrlo je pametno iskontaktirati ljude na pravom mestu, Na pr. “Siberian Department of Russian Academy of Sciences”; odnosno ljude koje rade u nekim svetskim ustanovima na svim stranama globusa i cuti njihovo misljene za promenama u suncanom sistemu.

Oni bi trebalo da znaju nesto u okviru “Off the record…”

Jedna druga smernica:

http://www.youtube.com/watch?v=l7NwmLnl ... ed&search=

Na primer, pogledajte povrsinu Mjeseca, koliko je kratera sa istim oziljcima.

What’s going on the surface of the Moon???

Koliko uistinu znamo o nasem Suncevom Sistemu – veoma malo!

Ali ne za dugo…


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 10, 2007 8:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
na http://timewave2012.com/ postoji timewave calculator u javi. Moze li tko interpretirati podatke i sto je to u biti znacenje "novelty"-a.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 11, 2007 5:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 9:41 am
Postovi: 89
Lokacija: Skopje
Postovani Metuzalem,

Oprosti sto ti nisam mogao odgovoriti brze – skoro cjeli dan sam bez mreze. Bio je neki tehnicki kvar od strane internet provajdera.

Evo kako ja shvacam termin Novelty:

Sam termin je veoma komplikovan jer cesto puta zna da vodi u razlicne pravce i jednom kad podjes, dodjes do tacke gde nemas pojma gde si. Ne brini, desavalo se to meni bezbroj puta. Ipak se trudim da ucim iz svakog iskustva i da asimiliram ono sto moze biti od konstruktivne prirode meni i drugima.

Epa ovako:

Teorija koja je poznata kao “Novelty” se trudi da iskalkulira plime i oseke novina koje se desavaju u Univerzumu kao potpuno nerazdvojne aspekte od vremena.

Ova ideja proizlasla od Terence McKenna u ranim 1970tim i u sebi ubraja:

1. Ontology
2. Morphogenesis
3. Eschatology

- Ontology je izucavanje koncepta realnosti i prirode postojanja.

- Morphogenesis se bavi izucavanjem evolucije forme u procesu promene ili razvitka.

- Eschatology se bavi doktrinom dali covecanstvo ima cilj, krajnom sudbinom covecanstva i kako ce kraj covecanstva izgledati


Od onog sto sam shvatio “Novelty” je usvojen naziv za – “kosmicki novitet koji je uvek u teku”.

Prema McKenni, kad ovaj “novelty – kosmicki novitet”, se postavi iznad grafickog prikaza vremena, dobijaju se takozvani “timewave” rezultati.

Inace ove zatim dobijene fraktalne branove forme se nazivaju “timewave zero”.

Nedostatak ovakvog grafikona (ako se moze tako reci) je to sto pokazuje u kom vremenu ovaj kosmicki novitet se povecava i u kom vremenu slabi, ali nikad ne pokazuje na kom tacnom mestu se to dogadja.

Cim naleti malo slobodnog vremena, idemo dalje. U medjuvremenu svake ideje i smernice su visoko dobrodosle…

Sa postovanjem
Astralwalker


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 11, 2007 8:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
Misljnja sam da necemo puno napredovati do 2012...
idemo u naprijed al vrlo malo po vrlo malo...
a mislim da 5 godina nije dovoljno za neki veliki korak
koji svi ocekujemo da cemo postic...

naravno mnoge stvari se mogu u sekundi dogodit (konacno dogadaju se..al ipak)

... #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: TerrenceMcKenna
PostPostano: ned nov 11, 2007 10:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
Evo nekih dijelova iz elaborata na temu 2012. koji sam poceo pisati... mozda posluze kao neke smjernice...

Terrence McKenna

Terrence McKenna se rodio 1946. u Coloradu, a umro 2000. godine. Njegovu biografiju i više informacija o njegovom životu možete naći na Internetu. Prije svega treba napomenuti da je McKenna bio filozof, a tek zatim sve drugo što mu se pripisuje. U stvarnosti tragao je za istinom i pokušavao je (a možda zapravo i je) vidjeti svijet iz neke druge perspektive, šireći svoja "vrata percepcije". Pripisuje mu se uporaba raznih halucinogenih sredstava na tome putu, posebice DMT-a, snažnog halucigenog sredstva za koje je saznao proučavajući šamanizam u Južnoj Americi. DMT se dobiva od određenih vrsta biljaka, a neki ga uspoređuju s LSD-om. McKenna je govorio da DMT proširuje čovjekovu percepciju utoliko što se može izdići iznad fizičkog, i zapravo osjetit jedinstvo svijeta te shvatiti i usvajati nova znanja koja nisu moguća za shvaćanje u našem normalnom, materijalnom svijetu.
Zanimljivo je tu napraviti jednu malu digresiju i spomenuti Francisa Cricka, koji je zajedno s Jamesom Watsonom otkrio DNA 1953. godine. Crick je preminuo 2004. godine, međutim povjerio se nekim svojim bliskim prijateljima da je 50-ih godina u vrijeme dok je radio na tom DNA-projektu, uzimao male količine LSD-a kako bi proširio svoju percepciju i kako bi bio u mogućnosti shvatiti što je DNA zapravo. Naravno, ukoliko se potraži na Internetu, pstoje informacije da je i nekolicina drugih znastvenika također koristila LSD za širenje percepcije, ali koliko je to istina, vjerojatno nikad nećemo saznati.
Vratimo se na McKennu. Početkom 70ih godina, McKenna je napisao jednu zanimljivu knjigu i predstavio svijetu svoju teoriju o vremenu. Novelty Theory ili Teorija noviteta kaže kako vrijeme zapravo akcelerira, tj. da se sve više novih stvari simultano odvija na svijetu kako vrijeme protječe. Također je pretpostavio ciklično kretanje vremena, tj. da je vrijeme zapravo kružnog karaktera automatski pretpostavljajući da svaki ciklus ima točku početka i točku kraja. Kako bi otkrio te točke, pozabacio se I Chingom. I Ching je najstarije kinesko pismo, a prema nekim podacima i najstarije pismo na zemlji uopće. Prema legendama i mitovima, to pismo je ljudima dano od strane bogova (ili Boga) te samim time je višeg karaktera. Treba također napomenuti da se I Ching dugo vremena već koristi za predviđanje budućnosti, slično nešto tarotu i astrologiji. Pismo se sastoji od 64 simbola. Međutim zanimljivo je da je samo pismo građeno na binarnoj osnovi, tj. računalnog je karaktera. McKenna je promatrao razlike u bitovima susjednih simbola i na temelju tih razlika stvorio jednu konačnu funkciju. Zatim je tu funkciju iterirao tj. fraktalizirao je kako bi dobio fraktal. Tako je dobio jednu cikličnu funkciju koju je nazvao Vremenski val (Time-Wave Zero). TWZ je zapravo jedna matematička teorija koja u sebi sadrži elemente kaosa i fraktala i zanimljivo je da ju dosada nitko nije uspio matematički pobiti, vjerojatno iz razloga što sama teorija kreće iz pomalo lucidne teorije da je I Ching zapravo "bogomdan" tj. da je na neki način apsolutan i da je referentno mjerilo protjecanja i promjene vremena. Time se naravno ne može naći dokaz koji to podupire, ali teško je naći dokaz koji to osporava, a samim time teško je osporiti i McKenninu teoriju. Koliko je ova teroija vjerodostojna, nitko ne može sa sigurnošću tvrditi, međutim prva spominje famoznu godinu 2012. I da stvar bude još zanimljivija, kraj ciklusa koji McKenna navodi ima i točan datum, 21.12.2012. Ovaj datum je vrlo važan jer se spominje i u drevnoj civilizaciji Maya, ali o tome nešto kasnije.
Dakle, McKenna je dao točan datum onoga što je on nazvao transformacijom. Njegova ideja je bila da će na kraju tog vrmenskog ciklusa čiji je datum 21.12.2012. čovječanstvo zajedno s našom planetom prijeći u stanje singulariteta, a laičko fizičko objašnjenje singulariteta bi bilo jednostavno postojanje u svim točkama prostora u svim točkama vremena u istom trenutku. Tj. neko hipotetičko biće u singularnosti ne bi poznavalo prostor niti vrijeme, nego bi bilo u mogućnosti postojati svagdje i za svagda.
Ukoliko želite detaljnije proučiti ovu McKenninu teoriju i njegov rad, na Internetu se može naći mnogo informacija, pa čak i njegovi neki intervjui na YouTubeu. Također mislim da u našim knjižnicama postoje njegove knjige koje možete pobliže proučiti. Za ovire naše istrage dovoljno je znati izloženo u ovom poglavlju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Elipse i kružnice
PostPostano: ned nov 11, 2007 10:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
Elipse i kružnice

Na početku našeg istraživanja spomenuli smo McKennu, ne zbog toga što se njegova teorija može uzeti kao znanstvena činjenica (to bi bilo vrlo neodgovorno) nego zbog toga što je on među prvima naglasio fenomen 2012. i dao koliko-toliko težinu tom podatku pokušavajući znanstveno - matematički formulirati teoriju koja bi njegova uvjerenja na neki način dokazala. Nakon kratkog, pomalo neodgovornog osvrta, krećemo s blokom znanstvenih činjenica, uglavnom dokazanih eksperimentom ili općeprihvaćenim znanstvenim teorijama. To nam je vrlo važno, jer usvajanjem nekih znanstvenih dostignuća (s rezervom, napominjem), moći ćemo poslije povući paralele sa znanjima starih civilizacija i možda na neki način bolje shvatiti i potencirati njihovu vjerodostojnost, istinitost i ozbiljnost.
Elipse i kružnice su vrlo zanimljive koje će nam poslužiti za jednu kratku raspravu. Legenda kaže da je Leonadro da Vinci mogao prostoručno nacrtati savršenu kružnicu. Svaka čast Leonardu, međutim priroda izgleda nije toliko vješta. Ukoliko se malo bolje pogleda kroz teleskop, vidjet ćemo da u našem dragom beskonačnom svemiru gotovo ne postoji nešto što se zove savršena kružnica ili kugla. Sva nebeska tijela od planeta do zvijezada nisu pravilne kugle nego su nešto što nazivamo elipsoidi, spljošteni na polovima, ispupčeni na svojim ekvatorima. Orbite nebeskih tijela oko svojih centara (bilo da se radi planeta-zvijezda ili zvijezda-centar galaksije) također nisu pravilne kružnice, nego su elipse. Zanimljivo je da znanstvenici vjeruju da planeti u našem Sunčevom sustavu imaj orbite koje su najbliže kružnicama, tj. da dosad otkriveni planeti u našem galaktičkom "susjedstvu" (u ovom trenutku je otkriveno oko 230 planeta izvan Sunčevog sustava) imaju orbite s vrlo naglašenim elipsama.
Naravno, ova pojava se može objasniti rotacijom planeta ili zvijezda, te gibanjem nebeskog tijela oko centra zbog utjecaja gravitacije. Međutim mi se time nećemo baviti ovdje. To bi sve bile teorije, ali pojava eliptičnosti i (apsolutni?) nedostatak kružnica je činjenica. Iako sam obećao u uvodu da ću se suzdržati od nagađanja, ovdje treba uvidjeti jednu posljedicu eliptičnih gibanja nebeskih tijela.
Uzmemo li kružnicu, i istaknemo nekoliko točaka na njoj, sve te toče su ravnopravne tj. niti jedna točka ni po čemu nije posebna. Naprotiv, ukoliko uzmemo elipsu, elipsa nam daje čak 4 točke koje su posebne i izdvajaju se od beskonačno mnogo ostalih točaka na istoj toj elipsi. Dakle, svaka elipsa ima 2 točke koje su najudaljenije od svog centra i dvije točke koje su najbliže centru. Ukoliko smo u mogućnosti od 4 točke odabrati jednu koja je po nečemu posebna, dobili smo ishodište, početak i kraj elipse.
No bez dodatnih informacija, posebice o okolini promatrane elipse, nećemo biti u mogućnosti izbor svesti na jednu točku. Stoga, promotrimo orbitu Zemlje oko Sunca. Zemljina orbita je također elipsa, sa malim stupnjem ekscentričnosti. Poglavito zbog orbite i nagiba osi Zemljine rotacije prema ekliptici Sunca imamo pojavu godišnjih doba na Zemlji. Proljeće i jesen ( 21.3. i 23.9. - ravnodnevnica ili ekvinocij) su točke kada je Zemlja u svojoj orbiti najudaljenija od centra - Sunca. Naprotiv, ljeto i zima (21.6. i 21.12. - suncostaj ili solsticij) su točke kada je Zemlja najbliža Suncu. Ali, od te dvije točke, 21.12. - kada je na našoj polutci početak zime, a na južnoj početak ljeta, to je točka kada je Zemlja fizički najbliža Suncu. 21.12. svake godine, Sunce svojom gravitacijom djeluje na Zemlju najvećom silom, većom od one 21.6 ., a pogotovo od svih drugih točaka Zemljine orbite oko Sunca. Dakle, 21.12. svake godine je posebna točka na Zemljinoj orbiti, točka za koju možemo reći da je početak i kraj naše elipse, ili početak i kraj Zemaljskog ciklusa na svom putu oko Sunca. Počinje zima (gledajući sjevernu polutku), zatim slijedi proljeće, ljeto i na kraju jesen. Novi 21.12. donosi početak nove zime i poćetak novog ciklusa, a kraj onog starog.
Dakle, bitno je ovdje uočiti da kružnica ne daje mogućnost cikličnosti, dok elipsa daje. Možda je to pravi razlog zašto je priroda baš sve podredila elipsama u makosvijetu, u svijetu astronomije. Da bi se naglasila cikličnost prirode i cjelokupnog svemira.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Crna tvar i crna energija, elektromagnetski spektar
PostPostano: ned nov 11, 2007 10:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
Crna tvar i crna energija, elektromagnetski spektar

Današnja znanost i znanstvenici susreću se sa velikm problemima pokušavajući objasniti neke pojave, posebice astronomske prirode. No, pogledamo li u mikrosvijet, kvantna fizika se također susreće s mnogim problemima i nedostatkom objašnjenja za mnoge pojave. U makrosvjetu, gotovo najveći problem je objasniti gravitaciju. Gravitacija zadaje mnoge muke znanstvenicima, Einstein je u svoje vrijeme dao vrlo revolucionarno viđenje tog problema, ali samo nekoliko desetljeća nakon njega znanstvenici još uvijek vode bitku sa objašnjenjem najstarije poznate sile. Danas je Einsteinovo objašnjenje gravitacije nedovoljno i nepotpuno kako bi se objasnile neke komplicirane pojave u svemiru. Tako nekolicina fizičara postavlja novu teoriju – teoriju superstruna, koja također nije dovoljno objašnjenje. Stoga promatrajući makrosvijet, znanost uvodi nove nepoznanice. Ove nepoznanice su crna tvar i crna energija.
Promatrajući gibanja zvijezda i njihov gravitacijski utjecaj na okolinu, zatim promatrajući gibanja galaksija, te naposlijetku i fenomen crnih rupa, određen je termin crna tvar i crna energija. U svojoj ukupnosti, ukoliko se promatraju gibanja i ponašanja nebeskih tijela u svemiru, znanstvenici su došli do zaključka da velik dio mase svemira nedostaje. Naravno, ne nužno "nedostaje" nego jednostavno nije "vidljivo". Naime, svaka materija, bilo koja, od nebeskih tijela, građevina, živih organizama, zrači određeni spektar elektromagnetskog zračenja, ovisno o svojoj građevnoj strukturi (atomi, molekule). Takva tvar se naziva barionska tvar i čini, prema našoj najnovijoj znanosti, svega 5% ukupnosti svemira. Vrlo zanimljiv podatak. Ostalih 95% svemira je dotična crna tvar i crna energija, a njihova specifičnost je što ne zrače, tj. ne može joj se odrediti nikakav elektromagnetski spektar.
No kad govorimo o elektromagnetskom spektru, moramo također napomenuti jednu bitnu stvar. Elektromagnetski spektar je spektar zračenja svih materijalnih tvari (barionska tvar). Međutim, ljudi sa svojim osjetilnim aparatima (oko i uho) mogu vidjeti (čuti) samo mali djelić tog spektra. Ono što vidimo, naziva se vidljivi dio spektra i to je jedan vrlo mali dio ukupnog elektromagnetskog spektra kojeg poznajemo. Infrarveno i ultraljubičasto zračenje ne vidimo. Isto tako ne vidimo X-zrake, mikrovalno zračenje, radio valove, gama zračenje itd. Iako ih ne vidimo, svjesni smo da oni postoje. Ne vidimo ostale vrste zračenja zbog nesavršenosti ljudskog oka, a ne zato što ne postoje. Stoga, kada pogledamo naš svijet, a i neke dijelove znanosti, moramo reći da se mnogi zaključci i "objašnjenja" temelje na činjenici da čovjek vidi samo malen dio ukupnosti ovog svijeta. Kad bi čovjek sa svojim osjetilnim aparatom bio u mogućnosti vidjeti cjelokupan spektar, uvidio bi jednu šarenu sliku svijeta, od sveukupnog zračenja nebeskih tijela (poglavito Sunca), planina, mora, svih živih bića.
No ostavimo indicije po strani i utvrdimo da 95% svemira ostaje nepoznanica, a to je jedna golema nepoznanica. Naravno, nikad ne treba odbaciti skepsu i tom podatku treba uvjetovano pristupiti, ali to je jedan veliki korak naprijed za suvremenu fiziku. U krajnosti, to je potvrda fizike i znanosti da postoji nešto "više", nešto što ne možemo objasniti, ne možemo nikako vidjeti, ali samo svjesni da postoji. Potrebno je naći metodu kojom se to postojanje može sa sigurnošću potvrditi, a zatim i metodu kako to isto bolje proučiti.
No, da se ne bi pomislilo da fizika kaska samo u makrosvijetu, u mikrosvijetu, gdje vlada kvantna fizika, novi eksperimenti daju također glavobolje znanstvenicima. Da li je elektron val ili čestica, zašto kad promatramo elektron on se materijalizira, a kad ga ne promatramo, postoji široki spektar vjerojatnosti gdje se on u datom trenutku može nalaziti. Pa se tako više na priča o brzini i položaju elektrona, nego o vjerojatnosti i mogućnosti gdje se elektron nalazi i kolikom brzinom se giba.
Većina ljudi ima sliku atoma kao čvrste jezgre sastavljene od protona i neutrona, te malih kuglica – elektrona koji se vrlo brzo gibaju oko jezgre. Takav model atoma ne koristi se već više od pola stoljeća. Atom je danas živ, pun energije, neprestano titra, neprestano se odvijaju nuklearni procesi pražnjenja i punjenja energije, a pojam čestice kao materije stoji na jako klimavim nogama. Tako je proton rastavljen na kvarkove – mione, pione, itd... Dotični kvarkovi na još podčestica da bi na kraju teoretičari superstruna rekli kako se u esencijij svake subatomske čestice nalaze strune energije koje titraju određenim frekvencijma te na osnovu svojih titranja i udruživanja čine određenu materiju prepoznatljivom. Dakle, u esenciji svake materije je čista energija, tj. materija kao takva ne postoji, nego je jednostavno privid stvoren zbog nabijenosti prostora određenom energijom. Naravno, nitko to ne može potvrditi, ali to je vrhunac današnje fizičko - filozofske misli. Na kraju krajeva, religija i znanost iz različitih perspektiva gledaju na istu stvar.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 11, 2007 10:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
Eto za pocetak, medjutim jos pisem o Mayama i njihovom kalendaru, al posto sam u nedostatku vremena a i inspiracije, ne znam kada ce to biti gotovo... Ali vecinu toga sam vec iznosio na ovom topicu pa potrazite ako imate volje...

Sto se tice kojekakvih prorocanstava i kanaliziranog materijala, vrlo je vazno takav materijal prouciti ali nikako mu vjerovati. Vazno je pronaci cinjenice, dijelove apsolutnog znanja koje ce nam zauvijek biti nedostizno (u ovakvom obliku kakvom jesmo). Jer stvarati zakljucke na temelju necijih uvjerenja nas stavlja u poziciju onih i onoga protiv ceka se borimo; manipulacija, religijonizma, sarlatanstva, zabluda i nadasve primitivizma, sto su izvori i plodno tlo za sve ranije navedeno...

U nadi daljnje kreativne i produktivne rasprave lijepo vas sve pozdravljam!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 12, 2007 9:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Johnny, fantastično lijepo i jasno si to iznio!

Gušt mi je bio čitat, a kao i uvijek dao si mi hrpu ideja za daljnje istraživanje i učenje!!!

Moj lipi čovik, hvala ti puno!!!

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2319 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 116  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz