Sada je: sub apr 27, 2024 8:38 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Biste li pohađali tečaj Kabale?
Anketa je završila: sri apr 08, 2009 5:04 pm.
Bih, svakako! 8%  8%  [ 1 ]
Bih, čisto iz znatiželje 31%  31%  [ 4 ]
Ne bih, ne zanima me 8%  8%  [ 1 ]
Ne, nikada! 8%  8%  [ 1 ]
Ne znam 46%  46%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 13
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet okt 16, 2008 10:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Evo još malo bespolaca:

slika

Lanleff, Francuska, templarska crkva. Baphomet.

slika

Solignac kapelica, Francuska. Baphomet.

slika

Dvoglavi orao, Divriği Ulu, turska đamija.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 19, 2008 8:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
čitam Otkrivenu Kabalu od Ninoslava Šafarića. malo mi to čudno izgleda sve.
stvaranje seksualnih entiteta pa prizivanje demona :shock: ...takve stvari baš ne smatram pravom duhovnošću.
da li je to izvorna kabala ili samo izvrnuta interpretacija?

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 8:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
Odlicni, debil-friendly :mrgreen:, interaktivni video klipovi za uvod u Kabalu. Obavezno pogledati! :thumbup:
http://perceivingreality.com/
http://www.questionyourreality.com/
Ova 2 klipa mogu da posluze i za bilo koje drugo duhovno ucenje. Fenomenalno, prizemno i sa naucnim pristupom objasnjeno.
Na njima je Tony Kosinec, student Rav Michael Laitman-a.
Kabbalah Revealed (15 parts) (pored ovog video serijala postano je jos dosta vezano za Kabalu u ovom postu i postu nize)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 31, 2009 10:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
Fino je osmisljena ova kabala,prvi put se srecem sa njom i deluje mi sasvim ok.Bolje od bilo koje religije.E sad,zar religija nije pogled na svet iz jednog uglda,dok je drustvo pogled na svet iz drugog...e sad religije se razlikuju...svaka prica svoju pricu obmanjujuci narod nekim lepim priciciama...koja je poenta kabale...govore o svetu van crne kutije zvane zivot...el ima neko da je doziveo taj svet i da ima dokaz da taj svet postoji ?Ako je kabala samo prica kojoj se treba verovati onda se ne razlikuje puno od religije...sve je to fino i jeste sve kako ovaj covek kaze...postoji taj svet na otvorenom do koga treba doci...ali da li je kabala put do tog sveta?Postoji li dokaz da jeste?
I da...za jako malo koliko znam o kabali znam da su nju povezivali sa kabalistickom magijom i jevrejima...jeste li tako ili ne posto ovaj lik prica apostlutno suprotno...?

_________________
.::Black Legion Captain::.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: VIRTUALNI UVODNI TEČAJ KABALE
PostPostano: sri apr 01, 2009 5:04 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 27, 2007 4:33 pm
Postovi: 25
Dragi forumaši,

U utorak, 7. aprila 2009. u 20:00 sati, na stranici www.justin.tv/bbcroatia, održat će se prvo predavanje u sklopu uvodnog tečaja kabale.
Tečaj organizira Bnei Baruch Hrvatska, i trajat će 6 tjedana, nakon čega će polaznicima biti omogućeno sudjelovanje u naprednom tečaju. Lekcije će se održavati utorkom i petkom u isto (gore navedeno) vrijeme, prema rasporedu koji će uskoro biti objavljen na stranici www.kabbalah.info/croatian.
Tečaj i materijali su besplatni.
Svi zainteresirani mogu se prijaviti na mail bbcroatia@gmail.com, s naznakom "prijava za tečaj".

S veseljem vas očekujemo,

BB Hrvatska


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 02, 2009 11:04 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 21, 2009 11:17 am
Postovi: 6
Kabalisti odbacuju povijesnu kronologiju Kabale. Najdublji uvid u nastanak Kabale jest onaj, koji tumači da je ona zapis Bijelog plamena na Crnoj ljusci kaosa.
Što bi to značilo?
U principu, ništa više od onoga što je rečeno. Jer tragač, ratnik mora odbaciti
smisao i apsolut. Jedini smisao tragača jest vječna potraga za beskrajnom mudrošču i znanjem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 03, 2009 3:17 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 27, 2007 4:33 pm
Postovi: 25
Demetrijus je napisao/la:
Fino je osmisljena ova kabala,prvi put se srecem sa njom i deluje mi sasvim ok.Bolje od bilo koje religije.E sad,zar religija nije pogled na svet iz jednog uglda,dok je drustvo pogled na svet iz drugog...e sad religije se razlikuju...svaka prica svoju pricu obmanjujuci narod nekim lepim priciciama...koja je poenta kabale...govore o svetu van crne kutije zvane zivot...el ima neko da je doziveo taj svet i da ima dokaz da taj svet postoji ?Ako je kabala samo prica kojoj se treba verovati onda se ne razlikuje puno od religije...sve je to fino i jeste sve kako ovaj covek kaze...postoji taj svet na otvorenom do koga treba doci...ali da li je kabala put do tog sveta?Postoji li dokaz da jeste?
I da...za jako malo koliko znam o kabali znam da su nju povezivali sa kabalistickom magijom i jevrejima...jeste li tako ili ne posto ovaj lik prica apostlutno suprotno...?


Kabalisti (ljudi koji su doživjeli duhovni svijet) već tisućljećima opisuju taj svijet u svojim tekstovima. Treba li im vjerovati na riječ? Svakako da ne, niti će vam itko tko se ozbiljnije bavi Kabalom to savjetovati.
Naime, Kabala je eksperiment, a predmet tog eksperimenta je vlastito "Ja". Hipoteze, kao i u svakoj znanosti, nalaze se u prijašnjim istraživanjima (kada je riječ o Kabali, to su izvorni kabalistički tekstovi, u kojima su rezultati tih istraživanja precizno opisani). Da biste znali kako provesti eksperiment, trebate poznavati metodologiju (određene zakonitosti unutarnjeg rada i rada s kabalističkim tekstovima), kao i specifičan jezik (kojeg svaka znanost ima).

Tada jedino trebate odlučiti pristajete li na eksperiment ili ne. Ako pristajete, i ako adekvatno koristite metodologiju, rezultati nipošto neće izostati (vrlo postupno, otvorit će vam se percepcija duhovnog svijeta). Ako ne pristajete na eksperiment, onda nikom ništa (duhovni svijet ostaje skriven).

No, kvaka je u tome što vam druga osoba NI NA KOJI NAČIN ne može dokazati postojanje duhovnih svjetova. Jedini dokaz koji će svako ljudsko biće prihvatiti kao dokaz je ako sama stekne JASNU I NEDVOSMISLENU percepciju duhovnih svjetova, što je moguće jedino kroz mijenjanjem vlastitih svojstava.

Za razliku kabale i religije pogledajte ovdje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 03, 2009 1:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Citat:
Enoch:
Hipoteze, kao i u svakoj znanosti, nalaze se u prijašnjim istraživanjima (kada je riječ o Kabali, to su izvorni kabalistički tekstovi, u kojima su rezultati tih istraživanja precizno opisani).


Mene zanima, tko je vršio ekspertizu tih ''izvornih'' kabalističkih textova
i na osnovu čega su ''eksperti'' zaključili da su textovi izvorni.

Inače po svemu ta ''znanstvena kabala'' me podsjeća na već viđeno u
religijama, a ove me kako je netko davno rekao podsjećaju na ljubavnu
poeziju.

Citat:
Enoch:
Da biste znali kako provesti eksperiment, trebate poznavati metodologiju
(određene zakonitosti unutarnjeg rada i rada s kabalističkim tekstovima),
kao i specifičan jezik (kojeg svaka znanost ima).


Čist primjer religijskog proklamiranja. Da bi znao, moraš, nastavite niz....

Citat:
Enoch:
No, kvaka je u tome što vam druga osoba NI NA KOJI NAČIN ne može dokazati postojanje duhovnih svjetova.


Svaka duhovna škola to tvrdi. Kako na istoku tako i na zapadu.

Nego zanima me da li si ti Enoch praktičar te znanstvene kabale?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 03, 2009 1:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 19, 2008 3:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: volosko
Dobro je dok se iz ovog teoretiziranja ipak ne prelazi u NEPOZNATO! Ono iza zavjese nije nimalo bezazleno, OPS je odlican kreator zamucivanja tragova i lako manipulira onima koja takva stiva trebaju.

_________________
Jacomo the galaxy


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 03, 2009 4:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
Inače po svemu ta ''znanstvena kabala'' me podsjeća na već viđeno u
religijama, a ove me kako je netko davno rekao podsjećaju na ljubavnu
poeziju.

Citat:
Enoch:
Da biste znali kako provesti eksperiment, trebate poznavati metodologiju
(određene zakonitosti unutarnjeg rada i rada s kabalističkim tekstovima),
kao i specifičan jezik (kojeg svaka znanost ima).

Zlatko:
Čist primjer religijskog proklamiranja. Da bi znao, moraš, nastavite niz....


Moje je mišljenje da bi bilo što upoznao treba poznavati metologiju i sl. kad se s nečim upoznavaš,čak i matematiku.Tako da mi to ne zvuči religijski,za sad :oops: .Čak i matemetika ima levele težine po kojima se uči.
Naravno treba imati snage da kad smo jednom u tome(bilo čemu),da sagledamo sve to objektivno,gdje smo ili šta smo.Jesmo li samo zamjenili kontejner ili ne.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 03, 2009 10:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
kolos je napisao/la:
Citat:
Inače po svemu ta ''znanstvena kabala'' me podsjeća na već viđeno u
religijama, a ove me kako je netko davno rekao podsjećaju na ljubavnu
poeziju.

Citat:
Enoch:
Da biste znali kako provesti eksperiment, trebate poznavati metodologiju
(određene zakonitosti unutarnjeg rada i rada s kabalističkim tekstovima),
kao i specifičan jezik (kojeg svaka znanost ima).

Zlatko:
Čist primjer religijskog proklamiranja. Da bi znao, moraš, nastavite niz....




Moje je mišljenje da bi bilo što upoznao treba poznavati metologiju i sl. kad se s nečim upoznavaš,čak i matematiku.Tako da mi to ne zvuči religijski,za sad :oops: .Čak i matemetika ima levele težine po kojima se uči.
Naravno treba imati snage da kad smo jednom u tome(bilo čemu),da sagledamo sve to objektivno,gdje smo ili šta smo.Jesmo li samo zamjenili kontejner ili ne.
:occasion5:


Ja sam postavio pitanje o izvornosti teksta.
Da bi se mi ovdje uopće mogli razumjeti potrebno je napraviti jedan
– dogovor - koji bi nam služio kao alat za razumijevanje misaonih
pojmova, ideja, saznanja, mišljenja, a da bi mogli pravilno razumjeti pojmove, ideje, saznanja, mišljenje.

Ovi i drugi apstraktni pojmovi su predmeti uma koje vrednujemo da bi ih
mogli staviti u neki komunikacijski odnos na prosuđivanje drugim umnim bićima.

Pojmovi o kojima raspravljamo su vrlo apstraktni, neodređeni, posjeduju
jako puno svojstava koja nisu vrednovana, pa svako o njima na osnovu
osobnog mišljenja sudi.

A da bi o ovim, i drugim pojmovima, mogli dobro suditi, potrebno je uočiti ona njihova svojstva koja možemo usporediti,
staviti u odnos sa nama poznatim pojmovima i tako ih na neki način procijeniti i o njima jasnu misao steći.

Citat:
Enoch:
(kada je riječ o Kabali, to su izvorni kabalistički tekstovi, u kojima su rezultati tih istraživanja precizno opisani).

Dakle da bi bilo tko mogao prosuđivati razliku između religije i nečega,
onda mora imati izvor tog nečega da bi mogao napraviti komparaciju. Molim lijepo!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 04, 2009 10:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
Lik na ovom klipu govori da kabala nema veze sa magijom i religijom a kabala pominje i andjele i sve to a dobro je poznato da postoji i kabalisticka magija.Interesuje me kakve cinioce u kabali igraju kabalisticki simboli Yesod,Necač itd...

_________________
.::Black Legion Captain::.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 05, 2009 11:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Demetrijus je napisao/la:
Lik na ovom klipu govori da kabala nema veze sa magijom i religijom a kabala pominje i andjele i sve to a dobro je poznato da postoji i kabalisticka magija.Interesuje me kakve cinioce u kabali igraju kabalisticki simboli Yesod,Necač itd...


Tradicionalna Kabbalah nema veze s Qabalom ili hermetičkom verzijom Kabale na Zapadu. Tradicionalna Kabala ima veze s jezikom grana i sa originalnim hebrejskim tekstovima, dok hermetička Qabala povezuje Tarot, astrologiju, alkemiju, numerologiju, gematriju i općenito simboliku po kompleksnom sustavu analogije. Hermetičari Kabalu koriste za magijske svrhe dok tradicionalisti za mistične svrhe. Cilj misticizma je utopiti se u Jednosti, dok je cilj okultizma na znanstveni način spoznati zakone Kozmosa te ih primjeniti na našoj razini postojanja. Jedno i drugo vode na koncu k istom bezimenom principu Kreatora.

Yesod i Netzach su sefire (sfere na hebrejskom) Drva Života. To su arhetipovi koji služe kao referentni model koji mag gradi u sebi, te po kojem se penje Jakobovim ljestvama (uzlazna putanja k Bogu). Znači, oni objektivno postoje na jednoj razini, ali magu je svejedno da li postoje ili ne postoje. On taj graf Drva Života pokušava oživjeti u sebi da bi bio ravan Adamu Kadmonu, prvom arhetipskom čovjeku (Antropos u neoplatonizmu) prije Pada. Tih 10 sefirota (pitagorejski tetraktis) su putokaz prema ha'Shamayimu ili Nebesima (Ain Soph) iz kojih je Stvaranje krenulo. A meditiranjem ili ritualnim zazivanjem božanskih imena vezanih za pojedinu sefiru, mag pokušava rezonirati s tom sefirom i s onim što ona predstavlja.

Malo znam o tradicionalnoj Kabali, isto kao i skoro svaki nežidov i zapadnjak (tradicionalna Kabala ima hebrejsku liniju poučavanja, nije se otvarala prema nehebrejskim izvorima), ali znam da obje Kabale imaju vrlo praktičnu primjenu sve dok savjesno koristimo njezine metode.

Spomenuo si anđele. Oni nemaju veze s religijom već sa silama i energijama u različitim permutacijama i omjerima. Na njih se ne gleda striktno kao bića, nego više kao misaone forme ili Ideje. Naravno, da se nama čine kao bića.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 05, 2009 12:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Qu bit je napisao/la:
Kabalisti odbacuju povijesnu kronologiju Kabale.
U principu, ništa više od onoga što je rečeno.


Ovo mogu potvrditi. Tradicionalni Kabalisti koje sam susreo na forumima imaju ili prenapuhan i nekritički stav prema povijesnom naslijeđivanju, ili pak totalno zanemaruju njezin egzoterni oblik i ne brinu za razglabanja o povijesnoj liniji.

Qu bit je napisao/la:
Jer tragač, ratnik mora odbaciti
smisao i apsolut. Jedini smisao tragača jest vječna potraga za beskrajnom mudrošču i znanjem.


Odlično rečeno. Kad se prestanemo nadati i počnemo djelovati, potraga postaje svjesna. A vjerovali mi u smisao ili ne i kakav god on bio, to ne mijenja inherentni, urođeni ljudski nagon za samom potragom. Putovanje je puno zanimljivije od stizanja na cilj.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 06, 2009 2:58 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 27, 2007 4:33 pm
Postovi: 25
Važnost "linije učenja" u kabali je jedino u tome što ona opisuje tijek razvoja metodologije: od Abrahama, preko Mojsija, sve do Baal HaSulama, s kojim razvoj metodologije završava. Svaki od njih razvio je metodologiju namijenjenu dotičnoj generaciji za duhovno uzdizanje. Naime, kako se ego razvijao sve više i više, bilo je potrebno "obnoviti" metodologiju s vremena na vrijeme, kako bi se ista prilagodila novonastaloj razini ega. Tako da je za nas namijenjena metodologija Baal HaSulama, jer je prilagođena svojstvima duša koje se danas spuštaju u naš svijet. No, to ne znači da je, primjerice, metoda Baal Shem Tova nevaljana, ili manje autentična. To samo znači da se pomoću nje danas nije moguće uspeti u duhovne svjetove. Dakako, svakome ostaje da proba...

Što se tiče ovih ili onih kabala, kabala je samo jedna, i to ona prenošena "linijom učenja". Sve ostalo tek su izvrtanja onoga što su neupućeni (brojni magovi i okultisti) pokušali iscrpiti iz izvornih kabalističkih tekstova, najviše Sefer Yetzira, Zohar i Arijeva djela (ponajviše Etz Chaim - Drvo Života). To je dostupno svakome da sam provjeri, također. Jer, primjerice, "rezoniranjem imena boga" pripisanog pojedinoj sefiri, i raznim vizualizacijama, postići ćemo jednakost forme svojstvima te sefire i tog imena samo u mašti i imaginacijama. Sve što izlazi izvan okvira ljudima dostupnog (provjerljivog i pouzdanog) iskustva nije vrijedno razmatranja. Tako je bar pokazalo više od desetljetne prakse u tzv. kabalističkoj magiji. Tu nema nikakve znanosti, i ničega duhovnoga, i svatko tko se time bavi, a iole je otvoren prema sebi i vlastitim ISTINSKIM iskustvima, kad-tad doći će do pitanja: jesam li možda sve ovo samo umislio?

U izvornoj kabali dakako da ima pregršt sefirot, partzufim, svjetova, anđela i ostalih koncepata. To su sve vrlo precizno definirani duhovni koncepti, odnosno elementi strukture duhovnih svjetova, koje je moguće osjetiti tek po ulasku u duhovne svjetove. O tome ćemo možda jednom i više pričati, no za sada je ovo posve dovoljno.

Kabala je vrlo praktična, prizemna, "opipljiva" znanost, premda se na prvi pogled ne čini takvom (jer govori o naizgled vrlo apstraktnim pojmovima). Nema niti trunke sličnosti s ikojom drugom metodom duhovnog razvoja (čak niti s onima koje u svojem nazivu sadrže riječ "kabala"), premda se i to, također, može činiti na prvi pogled tako.

Znam kako sve ovo zvuči, no što ja tu mogu... Svakome ostaje da sve egzaktno provjeri na sebi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 06, 2009 11:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 18, 2007 5:47 pm
Postovi: 94
I mozda bi bilo dobro za svakoga koji se zeli malo vise uopznat s kabalom
u prvom redu da nema predrasude prema zidovima :D

_________________
http://www.kabbalah.info/croatian/educa ... .htm#begin


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 07, 2009 10:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
Kako to da su jevreji glavni protivnici kabale a najvise jevrejea izucava i koristi kabalu u praksi i teoriji...?

_________________
.::Black Legion Captain::.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 08, 2009 12:52 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 27, 2007 4:33 pm
Postovi: 25
Raspored predavanja uvodnog tečaja možete vidjeti ovdje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 08, 2009 1:17 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 27, 2007 4:33 pm
Postovi: 25
Demetrijus je napisao/la:
Kako to da su jevreji glavni protivnici kabale a najvise jevrejea izucava i koristi kabalu u praksi i teoriji...?


Prije par mjeseci sam boravio u Izraelu, i iznenadio bi se koliko malo ljudi se ondje zanima za kabalu. Istina, kabalom se bave najviše židovi, i naviše židova (posebice ortodoksnih) se protivi kabali. Zanimljiv je to fenomen, tim prije što židovi nisu nacija poput ostalih, gdje je gotovo polovina njih jednostavno nestala nakon rušenja drugog hrama. Baal HaSulam lijepo opisuje u čemu je tu riječ u "Uvodu u Knjigu Zohar".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 06, 2009 5:23 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 06, 2009 5:11 am
Postovi: 7
Mene ne zanima toliko kabala koliko me zanima Drvo zivota.

Drvo zivota shvatam na siri nacin od kabale, zato sto su Drvo zivota imali stari Asirci, Egipcani, Kinezi, Indijci, Skandinavci, Laponci i ostali.

Jevreji su najdalje doterali u analiziranju Drveta zivota, ali su ih, po mom misljenju, u poslednje vreme nadmasili hermetisti.

U sustini, svako moze da se poveze sa Drvetom zivota.

Svidja mi se ova tema.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 74 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz