Sada je: sub apr 27, 2024 8:03 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Samovoljni Trans
PostPostano: pon jun 23, 2008 4:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Pozdrav...
Prvo da se izvinem moderatorima ako sam na neki nacin bespravno postavio ovaj topic jer stvarno sam kratak sa vremenom da pretrazim cijeli forum o temi koja me zanima, nesto sam malo nasao ali nije to to...

Odavno imam spontani trans, odnosno spontanu paralizu sna, jer citajuci po forumima i knjigama shvatio sam da je paraliza sna ustvari spontani trans, mogu osjetiti strujanje energije, pokusam se astralno projektovati, ili izadjem glavom, rukom, nogom ali nikako cijeli... Od srca odavno pokusavam sa AP, ali na zalost spontani trans mi se sve rjedje i rjedje desava..

Ali da predjem konkretno na stvar... Jako bih bio zadovoljan i zahvalan kada bi me netko na forumu uputio, ili pruzio neku literaturu ali na domacem jeziku, sto se tice samovoljnog transa, mislim na ono kada legnem opustim se koncentrisem i pokusam svjesno zaspati , moram reci da mi haman uspije da udjem u trans, polovicno upadnem u san i pocnem osjecati strujanje , energiju, ali mi fali jos...

Stvarno bi mi dobro dosla necija pomoc...uputa, mozda neka vjezba itd...

Posalji te mi neke upute na PM molim vas, ali nesto konkretno, pa ako smeta ovaj moj topic izbrisite ga.

Izvinjavam se jos jednom sto sam upao ovako...

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 24, 2008 6:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Hoce mi neko vec pomoci??? :) ili bar dati upute ko je strucnjak ovdje, kome da se obratim, treba mi samo par tehnika samohipnoze ili transa???

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 24, 2008 10:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Neznam, ali možda bi nešto o tome mogao znati Tomislav Budak.

http://www.tomislavbudak.com/

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 25, 2008 7:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
hvala puno...

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 25, 2008 9:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
amir je napisao/la:
Hoce mi neko vec pomoci??? :) ili bar dati upute ko je strucnjak ovdje, kome da se obratim, treba mi samo par tehnika samohipnoze ili transa???


Možda ne bi bilo loše da pročitaš "sticky" topice na prva tri podforuma, jer u sustini, odgovore na pitanja koja postavljaš ćeš teško naći na ovom forumu.
Po mom mišljenju tehnike tipa "transa", hipnoze, AP, razne vizualizacije ne mogu poslužiti samospoznaji, spoznaji, podizanju svesnosti i širenju percepcije. U stvari mislim da je situacija upravo suprotna. Ako uzmemo u obzir da je stanje svesti kod većine ljudi i inače na "javi" daleko od toga da se može nazvati "svesno", i da većina ljudi mehanički menja svoje raspoloženje prema uticaju emotivnih šablona, totalno nesvesni funkcionisanja tih šablona, postavlja se pitanje, kakvu percepciju će imati takav čovek prilikom transa ili 'astralne projekcije', i kako će uopšte protumačiti ono što doživi prilikom "transa"?

Drugim rečima, ako prosečan čovek nije dovoljno "svestan" sebe ni pri "svakodnevnoj svesti", on još manje može biti svestan neke "objektivnije realnosti" kada je u tzv transu ili AP-u. U tom slučaju se to svodi na samo još jednu dodatnu iluziju u moru iluzija u kojima smo već potopljeni. Samo što je ova malo "opasnija" jer daje lažni osećaj "spiritualnog napretka", a u najboljem slučaju predstavlja 'tapkanje u mestu'.

Na drugom topicu sam video da je neko spomenuo nekakve likove sa crnim kapuljačama prilikom iskustva neke vrste astralne projekcije. I to je po meni jedan od primera koji nam govore da se ne treba upuštati u nešto o čemu ne znamo ništa. Dakle, u stanju promenjene svesnosti, koja za nas nije ništa jasnija nego naše uobičajeno stanje svesti, videti oko sebe neke "mračne" spodobe, koje stoje tu bez komunikacije sa nama i pri tome rade nešto nad nama o čemu mi nemamo nikakvog pojma a ni znanog načina da utičemo na to. Tim pre što čak ni ne znamo da li naše promenjeno stanje "svesti" ili bolje rečeno "nesvesti" možda čak i odgovara tim 'spodobama' u njihovim namerama, koje su, čini se na našu štetu. Tako npr. mislim da su u većini situacija kada su osobe prilikom transa, ap-a ili tzv otmica doživljavale prijatne senzacije i osećaje zadovoljstva i sreće, u stvari ti osećaji veštački izazvani kako bi bili "paravan" za neke radnje koje se vrše nad takvim osobama, odnosno razna "mentalna programiranja" i druge stvari sa ciljem 'manipulacije ljudskim bićima'. "Mračnim" spodobama to verovatno i nije neki problem s obzirom da je lako izmanipulasati percepciju "nesvesnog" čoveka. Za mene lično, to sve je znak da se ne treba upuštati u ovakve stvari bez dovoljnog znanja o tome.

Drugi problem je taj što je većina "znanja" nama dostupnog npr. na internetu vrlo sumnjivog karaktera i 99% toga se svodi na površnu populističku priču. Tako na primer ljudi koriste razne "tehnike" kao što je vizualizacija boja oko sebe, uopšte ne ulazeći dublje u razmišljanje kako frekvencija neke boje utiče na frekvenciju našeg "polja" i da li takva situacija olaksava nekoj "mračnoj spodobi" manipulaciju naše svesti i percepcije. Nažalost, ljudi su skloni tome da uvek žele neki vidljivi "rezultat" odmah, pa su u tom smislu svakakve tehnike, od transa i astralne projekcije do vizualizacije daleko prijemčivije za prosečnog čoveka nego neki istinski rad na sebi čiji rezultati su vidljivi postepeno i tek posle dužeg vremena.

U stvari, mislim da je jako značajno pravilno shvatiti koncept OPD/OPS jer je on vrlo jasno primenljiv na gotovo sve stvari koje nas okružuju kao i na razne ljudske sklonosti. U tom smislu može se primetiti da je i samo "željeno" postizanje astralne projekcije ili transa u stvari izraz našeg OPS-a, odnosno naše želje da "prečicom" stignemo do nekog "spiritualnog" rezultata. Jer kada se malo razmisli, uočljivo je da je sama "želja" ta koja dolazi iz OPS-a, i to se vidi u svemu gde je prisutna 'želja' za nečim, pa tako i u očekivanju željenog uspeha u raznim tehikama. Na kraju je uvek značajno šta je cilj nečega tj. u ovom slučaju transa ili astralne projekcije, i da li taj cilj u sebe uključuje podizanje svesnosti i samospoznaju. U suštini, cilj nekog "rada na sebi" bi bio podizanje naše svesnosti na 'javi' a ne promenjeno stanje svesti putem transa i AP-a. Cilj je shvatiti svoje mehaničke mentalne šablone kao i shvatiti kako funkcioniše "realnost" oko nas, a ne bežati od "realnosti" u kojekakva promenjena stanja svesti koja daju iluziju duhovnog napretka a u stvari nas drže još više zakucanim u iluziji.



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 25, 2008 3:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 14, 2006 9:33 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Što misliš točno pod spontanim transom?
Trans odgovara theta području moždanih valova, dakle stanju pojačane kreativnosti, izuzetno duboke meditacije i prestanku unutrašnjeg monologa.
Dakle bilo koja tehnika koja ide u tom smjeru bi ti trebala pomoći ako je redovito koristiš.

Na ovom forumu ako se dobro sjecam je par puta bilo govora o yoga nidri. Ili sam možda pogriješila na kojem forumu sam to vidjela?
Yoga nidra ili Yoga sna obično dolazi sve do delta valova, stanja sna bez snova, bestjelesnosti.

Na domaćim jezicima nema baš previše vrijedne literature ali ako možeš premostiti jaz između jezika autor Robert Bruce ima dosta dobre tehnike.

http://www.astraldynamics.com/

Ovo ti je njegova stranica na kojoj možeš nabaviti literaturu (sve engleski) a imaš i forum na kojem se dosta govori o iskustima projekcije i slično. Ima i ljudi iz Hrvatske i ovih prostora tamo.
Postoje i neke trake koje dosta pomažu kao priprema npr. Holosync ali ako o tome želiš više saznat PM-aj.

_________________
Onaj tko je nešto naučio, ali to ne provodi u život, nalik je čovjeku koji je upalio lampu, a zatim pokrio svoje oči.
(Nagarjuna)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 25, 2008 8:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon maj 26, 2008 4:32 pm
Postovi: 12
Lokacija: Zagreb
[quote="Vesela Vjestica"]Što misliš točno pod spontanim transom?
Trans odgovara theta području moždanih valova, dakle stanju pojačane kreativnosti, izuzetno duboke meditacije i prestanku unutrašnjeg monologa.
Dakle bilo koja tehnika koja ide u tom smjeru bi ti trebala pomoći ako je redovito koristiš.

Silva metoda razvoja uma je međunarodno priznata tehnika. Uvježbava rad mozga na svim moždanim valovima, a najviše na alfa valovima, beta valovima (naše budno stanje) i theta valovima. Ne znam koliko se bave delta valovima jer su još uvijek nepoznanica.
Ovo bi te moglo zanimati. Jedna od tehnika za uvježbavanje theta razine je levitacija ruke. Mislim da bi ti bilo dobro probati prvo nešto tako na fizičkom planu. O Silva metodi imaš more literature na našem jeziku i koje se god knjige dočepaš uglavnom nema velikih odstupanja.

Moje iskustvo. U potpuno opuštenom stanju sam pokušavao podići desnu ruku, tako da levitira. Nakon 10 minuta sam odustao. Odlučio sam još malo ležati. Samo ležati. Na moje veliko iznenađenje lijeva ruka mi je počela dobivati snažne impulse u intervalima i podigla se iz lakta. Sav uzbuđen prebacujem kocentraciju na desnu ruku i desi se isto.
A onda sam pokušao to sa nogama. To je bio takav udar da me prošlo kroz cijelo tijelo. Od tog dana (prije nekih 3 tjedna) ja stalno sjećam jake vibracije u nogama i neku vrstu energetskog punjenja, osjećaj jako ugodan.
Ovo možda malo djeluje off topic, ali mislim da tako možeš dobiti neke uvide kako dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: uto aug 24, 2010 7:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 13, 2010 9:17 pm
Postovi: 13
Aragorn je napisao/la:
amir je napisao/la:
Hoce mi neko vec pomoci??? :) ili bar dati upute ko je strucnjak ovdje, kome da se obratim, treba mi samo par tehnika samohipnoze ili transa???


Možda ne bi bilo loše da pročitaš "sticky" topice na prva tri podforuma, jer u sustini, odgovore na pitanja koja postavljaš ćeš teško naći na ovom forumu.
Po mom mišljenju tehnike tipa "transa", hipnoze, AP, razne vizualizacije ne mogu poslužiti samospoznaji, spoznaji, podizanju svesnosti i širenju percepcije. U stvari mislim da je situacija upravo suprotna. Ako uzmemo u obzir da je stanje svesti kod većine ljudi i inače na "javi" daleko od toga da se može nazvati "svesno", i da većina ljudi mehanički menja svoje raspoloženje prema uticaju emotivnih šablona, totalno nesvesni funkcionisanja tih šablona, postavlja se pitanje, kakvu percepciju će imati takav čovek prilikom transa ili 'astralne projekcije', i kako će uopšte protumačiti ono što doživi prilikom "transa"?

Drugim rečima, ako prosečan čovek nije dovoljno "svestan" sebe ni pri "svakodnevnoj svesti", on još manje može biti svestan neke "objektivnije realnosti" kada je u tzv transu ili AP-u. U tom slučaju se to svodi na samo još jednu dodatnu iluziju u moru iluzija u kojima smo već potopljeni. Samo što je ova malo "opasnija" jer daje lažni osećaj "spiritualnog napretka", a u najboljem slučaju predstavlja 'tapkanje u mestu'.

Na drugom topicu sam video da je neko spomenuo nekakve likove sa crnim kapuljačama prilikom iskustva neke vrste astralne projekcije. I to je po meni jedan od primera koji nam govore da se ne treba upuštati u nešto o čemu ne znamo ništa. Dakle, u stanju promenjene svesnosti, koja za nas nije ništa jasnija nego naše uobičajeno stanje svesti, videti oko sebe neke "mračne" spodobe, koje stoje tu bez komunikacije sa nama i pri tome rade nešto nad nama o čemu mi nemamo nikakvog pojma a ni znanog načina da utičemo na to. Tim pre što čak ni ne znamo da li naše promenjeno stanje "svesti" ili bolje rečeno "nesvesti" možda čak i odgovara tim 'spodobama' u njihovim namerama, koje su, čini se na našu štetu. Tako npr. mislim da su u većini situacija kada su osobe prilikom transa, ap-a ili tzv otmica doživljavale prijatne senzacije i osećaje zadovoljstva i sreće, u stvari ti osećaji veštački izazvani kako bi bili "paravan" za neke radnje koje se vrše nad takvim osobama, odnosno razna "mentalna programiranja" i druge stvari sa ciljem 'manipulacije ljudskim bićima'. "Mračnim" spodobama to verovatno i nije neki problem s obzirom da je lako izmanipulasati percepciju "nesvesnog" čoveka. Za mene lično, to sve je znak da se ne treba upuštati u ovakve stvari bez dovoljnog znanja o tome.

Drugi problem je taj što je većina "znanja" nama dostupnog npr. na internetu vrlo sumnjivog karaktera i 99% toga se svodi na površnu populističku priču. Tako na primer ljudi koriste razne "tehnike" kao što je vizualizacija boja oko sebe, uopšte ne ulazeći dublje u razmišljanje kako frekvencija neke boje utiče na frekvenciju našeg "polja" i da li takva situacija olaksava nekoj "mračnoj spodobi" manipulaciju naše svesti i percepcije. Nažalost, ljudi su skloni tome da uvek žele neki vidljivi "rezultat" odmah, pa su u tom smislu svakakve tehnike, od transa i astralne projekcije do vizualizacije daleko prijemčivije za prosečnog čoveka nego neki istinski rad na sebi čiji rezultati su vidljivi postepeno i tek posle dužeg vremena.

U stvari, mislim da je jako značajno pravilno shvatiti koncept OPD/OPS jer je on vrlo jasno primenljiv na gotovo sve stvari koje nas okružuju kao i na razne ljudske sklonosti. U tom smislu može se primetiti da je i samo "željeno" postizanje astralne projekcije ili transa u stvari izraz našeg OPS-a, odnosno naše želje da "prečicom" stignemo do nekog "spiritualnog" rezultata. Jer kada se malo razmisli, uočljivo je da je sama "želja" ta koja dolazi iz OPS-a, i to se vidi u svemu gde je prisutna 'želja' za nečim, pa tako i u očekivanju željenog uspeha u raznim tehikama. Na kraju je uvek značajno šta je cilj nečega tj. u ovom slučaju transa ili astralne projekcije, i da li taj cilj u sebe uključuje podizanje svesnosti i samospoznaju. U suštini, cilj nekog "rada na sebi" bi bio podizanje naše svesnosti na 'javi' a ne promenjeno stanje svesti putem transa i AP-a. Cilj je shvatiti svoje mehaničke mentalne šablone kao i shvatiti kako funkcioniše "realnost" oko nas, a ne bežati od "realnosti" u kojekakva promenjena stanja svesti koja daju iluziju duhovnog napretka a u stvari nas drže još više zakucanim u iluziji.



Pozdrav



bok.. svidja mi se tvoj post .. razmisljamo slicno , al s jednom iznimkom..
Ja iskreno vjerujem da je istina spoj znanja i iskustva.. pasivno znanje je samo ...pasivno.

Sjecam se kad sam ucio plivati. Prvo su mi objasnili svu tehniku svijeta .. postalo mi dosadno te sam skocio u vodu .. malo sam mahao okolo i nagutao se vode al sam naucio plivati.

Ne mozes se braniti od onog kaj nisi iskusio.. vidio .. ako sam sposoban da trcim zar bi si to trebao uskratitii jer ce boljeti vise ako padnem nego kad hodam polako?

Ljudi su dvojna bica. Svi se bojimo. Neki taj strah umanjuju kroz pasivnost maskiraju ga kroz vrijeme grade prijeko potrebnu hrabrost, neki uskacu u sam centar nadajuci se da ce dobiti sokom ono kaj je u nama.

Kaj se tice ops/opd oprijedeljenja .. ne postoji bice (barem na ovom 3. stupnju/denzitetu) koje nije ops.. ne mozemo prezivjeti drugacije. Naravno brinemo i za druge (ne svi jednako dovoljno) .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovoljni Trans
PostPostano: uto aug 24, 2010 9:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 27, 2007 3:57 pm
Postovi: 54
Lokacija: Sarajevo
Ja koristim vjezbu disanja pri ulasku u stanje transa
7*7*7*7
Udah ,zadrzavanje daha, izdah, zadrzavanje daha

Legnem na ledja dlanovi ruku prema gore okrenuti
provedem nekolko minuta opustajuci tjelo dio po dio
najvise paznje posvetim glavi
opustam celo,oci,kapke,obrve,mjesto kod ociju gdje se stvaraju bore tu je dovoljno sam stegnuti oci i vratiti u normalan polozaj, usta lagano spojiti celjusti se nespajaju
dalje krenem sa vjezbom 5*5*5*5 nekolko ponavljanja
onda opet pustim spontano disanje
nakon toga prebacujem na 7*7*7*7
i ovo radim dok se nedesi kljucni trenutak u ulazak u trans
U jednom trenutku se desava da idahnem ali nezelim udahnuti ili obrnuto
na ovaj dio se ne utice jer je to kljuc za ulazak u trans
ovdje nastupa pravo spontano disanje bez naseg uticaja
tjelo ce pokusati zadrzati taj udah ili izdah odrjedjeno vrijeme ali ce popustiti
dalje nemam nikakvog uticaja na disanje
trans je postignut



Ovo je moja vjezba neznam kako ce na druge djelovati
Jednostavno uzmite knjige koje obradjuju astralnu projekciju i lucidno sanjanje
nemorate ih citati i ako preporucujem
Uzmite samo osnovne vjezbe iz svake knjige i probavajte kako djeluju na vas i koja konbinacija najvise zadovoljava


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovoljni Trans
PostPostano: uto aug 24, 2010 11:06 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
LiriX je napisao/la:
trans je postignut


Svrha "transa" je?

Pitam jer sam takođe experimentisao sa opuštanjem i prebacivanjem svijesti no imao sam svrhu zašto to radim. Nadošao sam tako experimentišući na sličnu tehniku kao i ti ( možebiti da sam negdje pročitao ili čuo pa mi ostalo u sjećanju :dontknow: ). Htio sam da vidim da li mogu, ako se fokusiram na tijelo, da prepustim svjesno brigu o tijelu "motornom centaru" sa punim povjerenjem, što sam i učinio. U stvari, ono što sam prvo počeo je svjesna podrška i povjerenje tijelu. Voliš tijelo, organe, ćelije, atome...šalješ im tu emociju, potpuno povjerenje imaš u svaki atom sebe, tako nekako bih objasnio. A onda pojedinačno opuštaš mišiće i organe tako što dovodiš pažnju u njih. Na taj način sam pokušao da istražim sebe, da vidim što će da se desi.

Počeo sam od glave do prstiju na nogama a završio sa disanjem. Pridavao sam pažnju tj. svjesno bivao u mišiću ili organu i tako ih opuštao. Zvuči možda zajebano za učiniti ali meni je bilo lako. Npr. jezik je skliznuo lagano sa nepca kad sam posvetio na gorepomenuti način pažnju jeziku. Prosto se čovjek iznenadi koliko je lice napeto i koji mišići su konstantno zgrčeni. U principu ništa nisam hm, radio. Nisam vršio komade tipa " sad opuštam obrve ili obrve opustite se", nego sam samo usmjerio pažnju na obrve i promatrao a potom bi se one opuštale jer sam im posvetio pažnju. Naravno uz to povjerenje i hajde da kažem nježnost umjesto ljubavi. Mislim da ne bih ni krenuo u sve ovo da nisam obraćao pažnju na grčenja mišića u toku dana. To promatranje tijela u toku dana zna biti baš hard vork, barem je tako kod mene. Bilo je i trenutaka u experimentima opuštanja kad bi me koža na licu ili tijelu peckala, no i to se prevaziđe ako se ustraje. Prođe samo od sebe ako se ostane "odvojen" od te iritacije. Na kraju sam završio sa prepuštanjem disanja "motornom centru". Disanje sam vodio do određenog trenutka svjesno bez nekog šablona samo sam disao stomakom i grudima istovremeno a onda kad je trenutak bio povoljan, pustio da se disanje samo odvija.

A onda... :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: čet apr 19, 2012 2:21 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto feb 21, 2012 3:11 pm
Postovi: 11
Vesela Vjestica je napisao/la:
Što misliš točno pod spontanim transom?
Trans odgovara theta području moždanih valova, dakle stanju pojačane kreativnosti, izuzetno duboke meditacije i prestanku unutrašnjeg monologa.
Dakle bilo koja tehnika koja ide u tom smjeru bi ti trebala pomoći ako je redovito koristiš.

Na ovom forumu ako se dobro sjecam je par puta bilo govora o yoga nidri. Ili sam možda pogriješila na kojem forumu sam to vidjela?
Yoga nidra ili Yoga sna obično dolazi sve do delta valova, stanja sna bez snova, bestjelesnosti.

Na domaćim jezicima nema baš previše vrijedne literature ali ako možeš premostiti jaz između jezika autor Robert Bruce ima dosta dobre tehnike.

http://www.astraldynamics.com/

Ovo ti je njegova stranica na kojoj možeš nabaviti literaturu (sve engleski) a imaš i forum na kojem se dosta govori o iskustima projekcije i slično. Ima i ljudi iz Hrvatske i ovih prostora tamo.
Postoje i neke trake koje dosta pomažu kao priprema npr. Holosync ali ako o tome želiš više saznat PM-aj.



_________________
Idemo!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 84 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz