Sada je: sub apr 27, 2024 1:16 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Wicca
PostPostano: sub jul 05, 2008 4:54 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon jun 30, 2008 5:11 pm
Postovi: 10
Lokacija: Makedonija
Ima li neko ko je wicca?
Pisite se sto znate za wicca!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WICCA
PostPostano: sub jul 05, 2008 11:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
cernunnos je napisao/la:
Ima li neko ko je wicca?
Pisite se sto znate za wicca!


Novovalno oživljavanje stare druidsko-vještičje tradicije Irske i Škotske, pod vodstvom Geralda Gardnera.

Mislim da Wicca, iako je danas dosta moderna, ipak vraća barem malo originalne veze sa prirodom kroz duhovnu praksu.

Inače ova Wicca, koju danas imamo je skrojena na temelju raznih izvora među kojima je Hermetic Order of The Golden Dawn jedan od glavnih.

Praksa Wicce je vrlo srodna onom što sam ja znao raditi, samo sam naglasak davao na elementalnu magiju (niži tjerajući ritual pentagrama), koju Wicca drži dosta bitnom.

Iako Wicca možda nije originalna paganska tradicija, već moderniji izum, neopaganizam se opet vraća na otvorena vrata.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: wicca
PostPostano: sub jul 05, 2008 5:41 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon jun 30, 2008 5:11 pm
Postovi: 10
Lokacija: Makedonija
Wicca prihvata sve. Radi se o nacin na koj ce se energija koristiti!
Priroda je glavni deo wicca!
nature rules!

P.S. Ja sam iz makedonije tako da izvinjavam se za moj hrvatski,srpski,bosanski...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: wicca
PostPostano: sub jul 05, 2008 5:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 27, 2007 11:23 pm
Postovi: 138
cernunnos je napisao/la:
Wicca prihvata sve. Radi se o nacin na koj ce se energija koristiti!
Priroda je glavni deo wicca!
nature rules!

P.S. Ja sam iz makedonije tako da izvinjavam se za moj hrvatski,srpski,bosanski...


Wicca meni izgleda kao i sve druge religije... još jedan način za ograničenje svjetonazora, štoviše, sad i s ciljem marketinga... nema od toga ništa...

_________________
Γνωθι σεαυτόν!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: wicca
PostPostano: sub jul 05, 2008 6:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
cernunnos je napisao/la:
Wicca prihvata sve. Radi se o nacin na koj ce se energija koristiti!
Priroda je glavni deo wicca!
nature rules!

P.S. Ja sam iz makedonije tako da izvinjavam se za moj hrvatski,srpski,bosanski...


Točno to, naglasak je na prirodi. Wicca je dosta ekelektična i našao sam puno poveznica sa drevnim Misterijima dosad u praksi današnje Wicce.

Wicca ima dualistički koncept kao i drevni gnostici, imamo Boga i Boginju kao primarne polaritete, no wiccanci se radije obraćaju Majci Prirodi za savjet.

No ipak Wicca nije za mene, ja sam hermetičar.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Zadnja izmjena: tehuti; čet jul 17, 2008 12:54 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: wicca
PostPostano: sub jul 05, 2008 6:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
theodores je napisao/la:
cernunnos je napisao/la:
Wicca prihvata sve. Radi se o nacin na koj ce se energija koristiti!
Priroda je glavni deo wicca!
nature rules!

P.S. Ja sam iz makedonije tako da izvinjavam se za moj hrvatski,srpski,bosanski...


Wicca meni izgleda kao i sve druge religije... još jedan način za ograničenje svjetonazora, štoviše, sad i s ciljem marketinga... nema od toga ništa...


Sve religije mogu biti opasne po nečiju svijest, no samo ako ne razumijemo njezin ezoterijski dio. Ako slijepo slijedimo religijsku doktrinu, ostaje samo praznina.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: wicca
PostPostano: čet jul 17, 2008 12:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 27, 2007 11:23 pm
Postovi: 138
tehuti je napisao/la:
theodores je napisao/la:
cernunnos je napisao/la:
Wicca prihvata sve. Radi se o nacin na koj ce se energija koristiti!
Priroda je glavni deo wicca!
nature rules!

P.S. Ja sam iz makedonije tako da izvinjavam se za moj hrvatski,srpski,bosanski...


Wicca meni izgleda kao i sve druge religije... još jedan način za ograničenje svjetonazora, štoviše, sad i s ciljem marketinga... nema od toga ništa...


Sve religije mogu biti opasne po nečiju svijest, no samo ako ne razumijemo njezin ezoterijski dio. Ako slijepo slijedimo religijsku doktrinu, ostaje samo praznina.


Da, ali kad razumijemo ezoterni, ima li religijski dio više ikakvoga smisla?

_________________
Γνωθι σεαυτόν!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: wicca
PostPostano: čet jul 17, 2008 12:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
theodores je napisao/la:
tehuti je napisao/la:
theodores je napisao/la:
cernunnos je napisao/la:
Wicca prihvata sve. Radi se o nacin na koj ce se energija koristiti!
Priroda je glavni deo wicca!
nature rules!

P.S. Ja sam iz makedonije tako da izvinjavam se za moj hrvatski,srpski,bosanski...


Wicca meni izgleda kao i sve druge religije... još jedan način za ograničenje svjetonazora, štoviše, sad i s ciljem marketinga... nema od toga ništa...


Sve religije mogu biti opasne po nečiju svijest, no samo ako ne razumijemo njezin ezoterijski dio. Ako slijepo slijedimo religijsku doktrinu, ostaje samo praznina.


Da, ali kad razumijemo ezoterni, ima li religijski dio više ikakvoga smisla?


Sve je simbolika. Više stvarnosti ne možemo prenijeti riječima pa koristimo univerzalni jezik simbola. Jedini razlog zašto su religijski rituali puni toliko poetskih izraza i neshvatljivih, kićenih fraza, je upravo zato što skrivaju dublje hermetičke istine. No samo uz uvjet da je individua stekla "drugu pažnju" da čita te duboke istine na pravi način, moći će te isitine primjeniti u svojoj Dharmi, inače nastaje emocionalna vezanost za neki eksterni prikaz Boga ili bogova, kao što je to u slučaju Isusa Krista. Mnogi su vezani za idol ili za personu Isusa da ne shvaćaju da je riječ o čisto asptraktnom metafizičkom mehanizmu kojeg nazivamo Logos, a manifestira se kao individualno Jastvo (666).

Svi bogovi su samo misaone forme ili arhetipi unutar Kozmičkog Uma (Nous).

Wicca je također kao svaki druga religija ima svoj vanjski egzoterijski dio i nutanji ezoterijski. Ovisno o mentalitetu i inkarnacijskom ciklusu, osoba će prihvatiti jedan ili drugi oblik štovanja.

U prvom, vanjskom obliku štovanja riječ je o vjerovanju koje je sinonim za neznanje, a u drugom, ezoterijskom ruhu religije, riječ je o znanstveno-empirijskoj, dugoročnoj metodi za dostizanje identifikacije sa Logosom bazirane na spekulativnom filozofskom modelu, ukoliko, ponavljam imamo razvijenu simboličku pismenost.

Ovdje nije riječ o natjecanju dvije strane ili međusobnoj netrepeljivosti. Točno se zna zašto postoje takva dva shvaćanja religijske retorike.

Wicca je pojednostavljena praksa pokreta neo-paganizma u svrhu vraćanja pretkršćanskoj mudrosti vještica i druida, prije crkvene oligarhije i diktature.

No, ne možemo izbjeći da u oživljavanjima drevnih Misterija, nekolicina ili mnoštvo krene putem doslovnog shvaćanja. Organizirana religija kao sustav oligarhije ima za cilj nametnuti svoju volju i dogme onima koji nisu dovoljno inkarnacijski jaki da podnesu kondicioniranje, a takvih je mnogo.

Onaj manji broj koji je osviješten, tj. svjestan da je religija progresivna znanost, će stvarno profitirati na duže staze.

Zato ja religiju vidim kao znanost individualnog oslobađanja, isto kao i znanost manipulacije i marketinga, ovisno o kojem ogranku vidljive religije govorimo (egzoterni ili ezoterni).

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: wicca
PostPostano: čet nov 19, 2009 10:40 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri okt 07, 2009 4:53 pm
Postovi: 9
cernunnos je napisao/la:
Wicca prihvata sve. Radi se o nacin na koj ce se energija koristiti!
Priroda je glavni deo wicca!
nature rules!

P.S. Ja sam iz makedonije tako da izvinjavam se za moj hrvatski,srpski,bosanski...


I ja sam iz wicca...
Prije bih rekao da sam svašta po malo... Rođen sam kao musliman... Proučavam magiku, magiju, hermetizam i wiccu... Ono što radim jeste da ih upoređujem i pronalazim srž svega toga...

P.S. Wicca bi bila prakticiranje vještičarstva i magije u cilju da se živi u harmoniji s prirodom i prirodnim silama....
P.P.S. Paganski bogovi, barem za mene, predstavljaju samo arhetipove i oblike preko kojih se uspostavlja kanal do energetskog čvorišta iste....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Wicca
PostPostano: pet jan 22, 2010 9:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 4:35 am
Postovi: 193
Lokacija: tampa bay
e ,sanjaam ja jednenoci kako me ganja bijeli polarni medvjed,i ja trcim u neku kucicu i dok klizim ledjima niz vrata cujem medu kako dise i njuskanapolju ispod praga.Zatim se odlucim da izadjemali sa tenkom(sto je sigurno sigurno je jel)

utom mi pridje jedna vila prelijepog glasa i lica sa plavim mantilom i stapicem i kaze na nasem jezuku "ne boj se to je moj medvjed,nece tinistasamo je znatizeljan malo)i ja onako kao neko djete jos uvjek vidim tenk u pozaidni ali sam bio opusten.i jos nesto mi je rekla al se bas ne sjecam i samo nestala zajedno sa medvjedom.Enakon par sedmica svrljam po you tube i nisam ni trazio wicca nego s jednog na drugi video dodjem fdo wicca,znam sta je wicca i svealajde da malo prelistam to reko...neki chantovi bili,slidshows ...i vidim na kraju videa (slideshow) tu istusliku s vilom i medvjedom,jedva sam je naso na netu

http://www.facebook.com/photo.php?pid=9 ... 1386253271

:angel4:

_________________
Fed with the tongues of Apocalypse
That galloped down,disordered worlds behind


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Wicca
PostPostano: pet jan 22, 2010 12:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 15, 2010 11:22 am
Postovi: 4
wicca je predivna|! :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 60 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz