Sada je: ned apr 28, 2024 12:12 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 134 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon jan 05, 2009 12:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Volim voditi raspravu s tobom Jargi;ali čini mi se da nećemo postići nikakav rezultat,bar ne za sada i barem u ovoj temi. :wink:
Očito su naša gledišta oko naslova teme različita.
Da ne generaliziramo,trebamo pomoć od jolo_du-a da nam kaže,pojasni na kakvu slobonu volju je mislio,ovu koju imamo mi tu na 3d ili onu višu?
Mislim da ćeš se tim složiti.
Citat:
Drugo, da sam sebi pobijam tvrdnje i zaključke ...

Moram ti reći da sam tvoje izjave izvukao iz jednog ili 2 topica,a sad ću ti pokazati nove
1
Citat:
Dakle,
za mene Slobodna (Apsolutna) Volja nije Bog,
nego njegov najvažniji (akcioni, stvaralački, upravljački) aspekt i atribut, koji ne “odvajam” (kako ti kažeš) od kreature ili stvorenja, jer od Apsolutnog i od Apsolutne Volje se nema i ne može ništa odvojiti (relativnu odvojenost vidi samo subjektivno projektovani um) ...

2
Citat:
”Ja govorim o sl. volji bića sa 3. den. A koliko vidim, ti pričaš o Kreaciji.”

Zar si tek sada shvatio o cemu Jargijevi spekulisu svo vreme?

Od prvog
posta na ovoj temi Jargijevi govore o postojanju Slobodne Volje, sa Velikim “S” (Apsolutne, Nesputane, Neogranicene, Vrhovne, ...Volje), i iznose vidjenje po kojem ne samo da ne postoji slobodna volja ljudskih bitija, nego da u apsolutnom smislu ne postoje ni ljudska bitija ... (da su sva bitija, pa i ljudska, odnosno njihova “bivanja” samo “Projekcija” Slobodne Volje) .

3
Citat:
Zato je tesko o Slobodnoj Volji, Apsolutu, Bogu, Apstraktnom, ... GOVORITI, ...
ali, eto ja se svo vreme trudi da o tome govori, a razumeti ga moze (bez ironije) samo ona/j ko ima istovetno iskustvo ...

Ako pogledaš ono podcrtano,reci mi dal to pobijaju 2. i 3. citat i bez obzira na odgovor neću te više mučiti s ostalim djelovima 1. citata.
Citat:
A što se treće teze tiče,
tu si, čini mi se, ponajmanje u pravu, što na neki način i sam priznaješ pri kraju poslednjeg posta ...

Zapravo govorim o tome da smo svi u pravu čak i raznorazni fanatici koji govore da je munja bijes božji. :)

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 05, 2009 2:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Premda nisam mislio više pisati na ovu temu jer vidim da to nema smisla, ali obzirom da sam prozvan moram neke stvari pojasniti.

Citat:
Ans i Eva Jargi:
U vezi prvog:
Da Zlatko govori isključivo o individualnoj, ljudskoj volji, ili o volji bića 3. den., kako on to kaže, a da o Vrhovnoj, Apsolutnoj Volji, ili manipulacijama Kreacije, kako on kaže, ne želi špekulirati, očigledno je iz sledećih citata (kao što je očigledno da je i po tom osnovu svoje prvo gledište revidirao za ravno 180 stepeni)

Citat:
zlatko: Upisano: Četvrtak Nov 06, 2008 8:08 am
“Ja mislim da slobodna volja postoji, pa makar u onom trenutku činjenja. Jer emocije, osjećaji ne čine djela, nego ličnost.
Osim toga kad ne bi bilo slobodne volje ne bi bilo ni odgovornosti. Pa onda ne bi imalo smisla ni kažnjavati ljude.
Laički rečeno, svatko ima izbor i izabire slobodnom voljom.”

Citat kojeg Jargi navodi stoji, ali stoji i da sam u svom drugom postu pojasnio prvi post u kojemu je spomenuti citat.
A pojasnio sam ga iz razloga jer sam vidio da stvari idu u sasvim drugom pravcu od teme.
I iz tog razloga citirati ću dio tog drugog posta:

Citat:
Zlatko:
Ponedeljak Dec 29, 2008 3:55 pm
Ja sam već napisao na prvoj stranici svoje mišljenje o onoj sl. volji koja nam je ograničena civilizacijsko moralnim normama.
To je ajmo reć ona svakodnevna sl. volja kad neku odluku možemo realizirati na više načina, a mi onda biramo koji ćemo upotrijebiti.
Dakle sl. volja kao kategorija subjektivne percepcije realnosti.


Pa iz gore iznesenog citata vidljivo je da ja nisam svoje kasnije postove revidirao za 180 stupnjeva,
nego sam kasnije iznio svoje mišljenje o individualnoj sl. volji čovjeka na ovom 3. denzitetu,
a za koju sam ustvrdio da ne postoji jer je uvjetovana.

Ako netko misli da griješim molio bih da navede primjer slobodne volje, a koja nije kategorija subjektivne percepcije realnosti i koja nije uvjetovana.
Da budem iskren ja ne mogu navesti primjer, ali tomu je vjerojatno uzrok moje neznanje.
Pa zato molim znalce da nešto navedu da bi svima nama onda olakšalo razumijevanje problema.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 05, 2009 3:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Jaooooooooooooo
Pa smoriste coveka, vrag vam slobodnu volju zel !!! :twisted:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 05, 2009 4:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
Brate Kolose,

Drago mi je
da voliš raspravljati sa Jargi (Igraj, kada se čita s desna u levo - eto, naredio si da igram), a to me razigrava i inspiriše ...

I čini mi se da smo već postigli nekakav rezultat, a to je radost koju nam ova igra Duha (tj. rasprava) donosi ...

Lepo je
kad sagovornik u igru rečima (raspravu) unese malo radosnog začina,
a još je lepše kada iz rasprave iznese taj slatki ukus i neko vreme nakon rasprave uživa u njemu kao u kakvoj sočnoj poslastici ...

Što se tiče brata jolo_du-a,
teško da ćemo od njega dobiti kakvu pomoć, pošto se naš bratac zabavio drugim igrama (2012.-om godinom, i športom), a temu napustio kao kakvo siroče ... :mrgreen: :(

A dok stigne
neočekivana pomoć, i pojasni na kakvu slobodnu volju je mislio, ovu koju imamo mi tu na 3d ili onu višu, mi se možemo siti naraspravljat i o jednoj i drugoj i trećeoj i šestoj, ...kako kome volja, il kako ko volji, ... jer naslov teme je dosta slobodno postavljen “Postoji li slobodna volja?”, ...zar ne? ...
...

Što se tiče
tvog konkretnog pitanja (da li ono podcrtano pobija ono iz 2. i 3. citata),
... s moje tačke gledišta (koja poprilično šeta, ... od prvog lica jednine, preko svih ostalih lica, sve do “sveznajućeg pripovedača”, i često skače sa relativnog na Apsolutno), meni se čini da je odgovor (slabo i poluubedljivo) “ne”.

(Mada negativnom odgovoru možda protivureči činjenica što u citatu pod br. 3. /“Zato je tesko o Slobodnoj Volji, Apsolutu, Bogu, Apstraktnom, ... GOVORITI, ...”/, nedostaje veznik “i” između Slobodne Volje i Apsoluta /što si dobro uočio/, ali ako Slobodnu Volju sa relativne tačke gledišta označimo kao najbitniju odrednicu Apsoluta koja “rađa” sve njegove ostale relativne “osobine” i relativne “kvalitete”, možda bi odgovor mogao biti i “da”, ali mi se čini od to i nije od nekog posebnog značaja
i da se to pitanje u krajnjem može svesti i na ono “Šta je starije, koka ili jaje” ...) ...

Eto zašto je teško uživanje govoriti o Njoj/Njemu ... i zašto su u pravu čak i raznorazni fanatici koji govore da je munja bes Božji...

...

A u međuvremenu,
dok nas ne spasi Jolo-du, mogli bismo se još malko zabaviti i možda vratiti na pitanje iz naslova ove teme i zapitati:

Koja to sila u našem umu pokreće i proizvodi čitav ovaj beskraj najrazličitijih misli i drugih psihičkih sadržaja, kao najlepših, najsloženijih, najčudesnijih, naj ... građevina Duha?

I da li su sve te kolosalno složene duhovne građevine rezultat haotičnih psihofizičkih procesa (slučajni proizvod slučajne saradnje milijardi i milijardi sivih i drugih ćelija, elemenata, atoma, kvarkova, ...), ili posledica delovanja Najinteligentnije Super Sile, koju neki nazivaju Volja?? ...

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 05, 2009 4:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
Brate, Zlatko,

Tebe, Kolosa,
i sve druge članove foruma,
i sva druga bića gledam kao na sebe iz “drugog vremena i prostora”, kao “na ulogu u nekom drugom filmu”, kao na sebe u nekom drugom snu ...

U raspravi na forumu,
kao i u životu nastojim se držati pravila da nikoga namerno ne povredim i da od sebe ne odašiljem “zračenja” koja kod drugih mogu izazvati neprijatna osećanja (jer kako da budem neprijatan prema sebi...), nego naprotiv, da sagovornika počastim lepim i prijatnim rečima i osećanjima (druga je stvar kako, i sa koliko uspeha to činim, ... to je već u domenu Slobodne Volje o kojoj ovde govorim, ... ali bitna je dobra namera ...) ...

Što se tiče
tvoga “revidiranja”, vidim da si u pravu, i to si sada lepo objasnio,
pa, iako namera moje poruke Kolosu nije bila u tome da pokažem da si zaokrenuo sa mišljenjem, nego da se naši pogledi na temu suštinski razlikuju, sada, nakon ove tvoje intervencije uviđam da je Kolos ipak bio u pravu :mrgreen: :D ... i da mi, u suštini zborimo isto, ali to izražavamo različitim rečima i načinima ..., a da bi rezultat našeg nedovoljnog razumevanja možda mogla biti /ne/pažnja pri čitanju postova sagovornika, što je u krajnjem opet rezultat delovanja Slobodne Volje ...
(a možda je ponajviše kriva relativna tačka gledišta?) ...

Stoga,
bez obzira na moje dobre namere, neka ovo bude neka vrst isprike ili izvinjenja u ime Nje kao Glavnog Krivca za Sve ...

A što se tiče ovog:

“Ako netko misli da griješim molio bih da navede primjer slobodne volje, a koja nije kategorija subjektivne percepcije realnosti i koja nije uvjetovana. Da budem iskren ja ne mogu navesti primjer, ali tomu je vjerojatno uzrok moje neznanje.
Pa zato molim znalce da nešto navedu da bi svima nama onda olakšalo razumijevanje problema.”


Ne bih sebe
mogao nazvati znalcem Slobodne Volje, ali kao tragalac za tim “izgubljenim kovčegom” koji još uvek nije skinuo ni pelene, mogu vedati ili spekulirati da neuvjetovana subjektivna percepcija ne može postojati (sve dok traje subjektivna percepcija ...), pa se i tu, čini se, slažemo ...
:occasion5: :thumbup:

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 05, 2009 4:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
charleston je napisao/la:
Jaooooooooooooo
Pa smoriste coveka, vrag vam slobodnu volju zel !!! :twisted:


Ma, kakvi smoriše, sestro, charleston, ...
Samo se igramo ... :D

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 05, 2009 5:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Uh,svaka čast Jargi.
Zato volim s tobom pričati,osjećao sam da si jedan od onih(rijetkih) koji ipak čitaju tekstove onih s kojima pričaju. =D> =D> =D> =D>
:occasion5:
Sad ću malo likovati 8) :glasses7:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 05, 2009 6:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
evo da se uključim u raspravu danas je na rubu znanosti bio Tony Samara,kraj je bio zanimljiv pošto je on rekao da volja proizlazi iz ega,a namjera iz srca,pa bi volio čuti ostale šta misle o tome.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 05, 2009 7:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
daco,bilo bi dobro da ti izneseš svoje mišljenje i zbog čega je tvoje mišljenje takvo.Ili ako se slažeš s Tony Samara-om objasniš to.
:wink:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 05, 2009 8:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Citat:
Ans i Eva Jargi:
Stoga,
bez obzira na moje dobre namere, neka ovo bude neka vrst isprike ili izvinjenja u ime Nje kao Glavnog Krivca za Sve ..

Ja sam cijelo vrijeme bio uvjeren u tvoje dobre namjere, tako da nisam ni zamjerio ništa. Sve je to bilo u žaru diskusije.

Ali kad si već uputio ispriku, onda te molim da i ti prihvatiš moju ispriku za neke stvari koje sam rekao, a nisam trebao i stvarno mi je žao zbog toga.

Ali ti barem znaš što je riječ. Kako reče onaj pisac: riječ je kao ptica, koja kad pobjegne iz krletke više ne može biti vraćena natrag.

Poz,


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 06, 2009 7:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
zlatko je napisao/la:
Citat:
Ans i Eva Jargi:
Stoga,
bez obzira na moje dobre namere, neka ovo bude neka vrst isprike ili izvinjenja u ime Nje kao Glavnog Krivca za Sve ..

Ja sam cijelo vrijeme bio uvjeren u tvoje dobre namjere, tako da nisam ni zamjerio ništa. Sve je to bilo u žaru diskusije.

Ali kad si već uputio ispriku, onda te molim da i ti prihvatiš moju ispriku za neke stvari koje sam rekao, a nisam trebao i stvarno mi je žao zbog toga.

Ali ti barem znaš što je riječ. Kako reče onaj pisac: riječ je kao ptica, koja kad pobjegne iz krletke više ne može biti vraćena natrag.

Poz,

kolos je napisao/la:
Uh,svaka čast Jargi.
Zato volim s tobom pričati,osjećao sam da si jedan od onih(rijetkih) koji ipak čitaju tekstove onih s kojima pričaju. =D> =D> =D> =D>
:occasion5:
Sad ću malo likovati 8) :glasses7:

Ans i Eva Jargi je napisao/la:
charleston je napisao/la:
Jaooooooooooooo
Pa smoriste coveka, vrag vam slobodnu volju zel !!! :twisted:


Ma, kakvi smoriše, sestro, charleston, ...
Samo se igramo ... :D

=D> =D> =D>
meni je veoma drago shto se nivo /razina razumevanja medju sagovornicima na ovoj temi povecao/la
i josh mi je vishe drago
shto diskutuju ljudi koji zaista chitaju teme i postove,poshto je to na forumu ovih dana retkost,
al',kao shto napisa jedan pesnik:
kolku sme
tolku sme
tokmu sme

ili u prevodu:
kol'ko smo
tol'ko smo
taman smo
:love3: :love9: :love5:

nazalost,desi se chesto da postuju ljudi koji ni poslednja dva posta nisu prochitali i onda je mnogo teze doci do medjusobnog razumevanja
samo nastavite dalje,po slobodnoj volji :wink: :mrgreen:
a ako neko nechiju slobodnu volju ometa
svakako cu se vratiti

P.S.
kolos je napisao/la:
trebamo pomoć od jolo_du-a da nam kaže,pojasni na kakvu slobonu volju je mislio,ovu koju imamo mi tu na 3d ili onu višu?

:mrgreen: :wink:
volim i ja tvoj smisao za humor
:love3:

P.P.S.
Anse,brate
lepo ti stoje te chizme
a i pertle si vidim
dobro po-vezao
ziv i zdrav bio :occasion5: :thumbup: :hello2: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 06, 2009 8:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
kolos je napisao/la:
Uh,svaka čast Jargi.
Zato volim s tobom pričati,osjećao sam da si jedan od onih(rijetkih) koji ipak čitaju tekstove onih s kojima pričaju. =D> =D> =D> =D>
:occasion5:
Sad ću malo likovati 8) :glasses7:


Svaka čast Kolose, zarazi me /tvoja/ kolosalna sreća (SRE-TI-JA)... =D> =D> =D> =D> =D>
Baš je moćna ta Slobodna VOLI-JA ...
:D

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 06, 2009 8:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
daco je napisao/la:
evo da se uključim u raspravu danas je na rubu znanosti bio Tony Samara,kraj je bio zanimljiv pošto je on rekao da volja proizlazi iz ega,a namjera iz srca,pa bi volio čuti ostale šta misle o tome.


Veliki pozdrav, brate Daco!

Meni se čini
da SVE pro-izilazi iz (Slobodne) Volje,
pa i ego i srce i namera ...

Volja je (Vrhovna) sila,
a ego, namera, srce, ... i sve ostalo je rezultat delovanja te sile ...

Uostalom,
ego je samo-kompresovani kompleks sećanja i iskustava koji pod snažnim reflektorom Volje može da se istopi i ispari u nepostojanje, a potom se ponovo kondenzuje u istom ili promenjenom obliku ..., i, kao takav, ego nije u stanju da bilo šta proizvodi ...

S druge strane,
želja, htenje i namera su motivi i pokretači Volje ...
:occasion5: :thumbup:

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 06, 2009 8:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
zlatko je napisao/la:
Citat:
Ans i Eva Jargi:
Stoga,
bez obzira na moje dobre namere, neka ovo bude neka vrst isprike ili izvinjenja u ime Nje kao Glavnog Krivca za Sve ..

Ja sam cijelo vrijeme bio uvjeren u tvoje dobre namjere, tako da nisam ni zamjerio ništa. Sve je to bilo u žaru diskusije.

Ali kad si već uputio ispriku, onda te molim da i ti prihvatiš moju ispriku za neke stvari koje sam rekao, a nisam trebao i stvarno mi je žao zbog toga.

Ali ti barem znaš što je riječ. Kako reče onaj pisac: riječ je kao ptica, koja kad pobjegne iz krletke više ne može biti vraćena natrag.

Poz,



I ja (moram upotrebiti ovo prvo lice jednine da ne pomisliš da se izmotavam)
sam bio uveren u tvoje dobre namere i nisam osetio nikakav ružan prizvuk u našoj komunikaciji, tako da ispriku smatram suvišnom, ali, svejedno, zbog ovog tvog poslednjeg posta osećam se pročišćeno i katarzično ...

Reči,
kao i ptice i treba da lete,
to im je svrha,
bitno je da iz naše krletke ne lete one zle i ružne ptičurine koje seju zlo, mržnju i nered, a u tome nam najviše može pomoći upravo naša Volja ...

Po-zdrav
:occasion5: :thumbup:

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 06, 2009 8:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
Nate, brate,

lepo si odradio svoj po-licijski poso :D =D> ,
pa sad (pošto je na ovom topiku uspostavljen red i harmonija),
možeš da se o/t/pustiš /od dužnosti/ i da uživaš, il da se pridružiš,
od volje ti ...

Ah, da, ... upravo se setih da ima ovde još jedan poslić za tebe ...

Možeš li nam
kako privest autora topika, pod optužbom da je
zanemario sopstveno dete, pa ga sad mi ovde nazočni
ljuljamo i pazimo kao kakvo nahoče ...
:( :D

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 06, 2009 11:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Hej...
A jel se ljutite na mene sta sam vam ono rekla? 8)

(Nisam to ja, nego ova Slobodna volja uvijek tako kroz mene hoce djelovati - hoce se smijati a sve preko mojih ledja!! :glasses7: )

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 06, 2009 12:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
charleston je napisao/la:
Hej...
A jel se ljutite na mene sta sam vam ono rekla? 8)

(Nisam to ja, nego ova Slobodna volja uvijek tako kroz mene hoce djelovati - hoce se smijati a sve preko mojih ledja!! :glasses7: )


Dama je uvijek u pravu :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 06, 2009 1:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Ans i Eva Jargi je napisao/la:
Možeš li nam
kako privest autora topika, pod optužbom da je
zanemario sopstveno dete, pa ga sad mi ovde nazočni
ljuljamo i pazimo kao kakvo nahoče ...
:( :D


Dijete pripada onima koji ga odgajaju, ljuljaju i paze :)

Pa kad sam se vec ubacila, da izvijestim o psiholoskom efektu dosad procitane Igre.
Ideja Slobodne Volje kao pokretaca i izvodjaca Svega jako mi se svidja..
(kako da se nekome tko se zove "charleston" ne svidi sve ono dionizijsko, prstavo i veselo u necemu sto se jos zove i Igra ...?!? :) )
Kada sam zamislila da "Ja zapravo ne postojim" osim kao obicni igrac u plejstejsnu Slobodne Volje, osjetila sam navalu energije i optimizma. Kao da mi je netko rekao da sam konacno slobodna... u smislu da ne mogu nista bitno pokvariti u Kreaciji sve i da hocu!!! Slican osjecaj imam i kada odlazim s nekog posla 8)

Iz nekog razloga, mene je ono sto se zove "Ja" oduvijek opterecivalo... Pojma nisam imala sta je to Ja, i kako moze nesto tako (samo)vazno i cvrsto postojati u necemu ovako lomljivom kao sto je ljudsko tijelo.. pa onda, od samog pocetka se sa svih strana raznorazni apeli srucuju na to jadno Ja; sve neka ocekivanja, obaveze, zabrane, svi nesto hoce od Ti tj Ja; nude ti, nukaju te, usmjeravaju, preusmjeravaju, mijenjaju, kroje i prekrajaju, i na kraju jos kazu da je sve na tebi i da si TI SAM - JA - Kovac svoje Srece .... uh!!!
A onda dodje veseli Jargi i kaze da je sve to samo Igra Slobodne Volje, nista za zabrinuti se, da nema veze ako umjesto desno skrenes lijevo - i jos kaze - SVAKI JE COVJEK UVIJEK NA DOBITKU.

Jos takvih lijepih oslobadjajucih istinica!!!!
=D>


Zlatko :kiss:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 06, 2009 1:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
Sestro charleston,

iz tvog posta toliko se oseća ta zarazna i vatrena navala energije i optimizma =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>, da verujem da će barem koja iskra dotaći i ostale učesnike rasprave, kao što je i mene zapalila ... ...

Eh, što je ta Slobodna Volja čudo, Bože Dragi ...

:love5: :love3: :D :occasion5: :thumbup:

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 06, 2009 2:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
charleston preporučam da pročitaš knjigu "Putovanje duše"
Citat:
Iz nekog razloga, mene je ono sto se zove "Ja" oduvijek opterecivalo... Pojma nisam imala sta je to Ja, i kako moze nesto tako (samo)vazno i cvrsto postojati u necemu ovako lomljivom kao sto je ljudsko tijelo.. pa onda, od samog pocetka se sa svih strana raznorazni apeli srucuju na to jadno Ja; sve neka ocekivanja, obaveze, zabrane, svi nesto hoce od Ti tj Ja; nude ti, nukaju te, usmjeravaju, preusmjeravaju, mijenjaju, kroje i prekrajaju, i na kraju jos kazu da je sve na tebi i da si TI SAM - JA - Kovac svoje Srece .... uh!!!

Prema ovome što si rekla knjigu ćeš pročitati u roku ODMAH!!!! :wink:
slika

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 134 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 105 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz