Sada je: sub apr 27, 2024 6:24 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1157 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 58  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri okt 12, 2005 4:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
dobro pitanje, što to zapravo znači "probuditi se"?

....i Jesenjinovi stihovi:

Što sam, tko sam? Ja sam samo sanjar čiji pogled gasne u magli i memli. I živio sam samo usput, ko da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj Zemlji. I tebe sad ljubim po navici, dijete, onako usput, ko što palim cigarete...

Probuditi se, trebalo bi značiti otkriti tko si za pravo, koje su tvoje vrline i koje slabosti, tako da te nikakva maska više ne može zavesti, a najmanje tvoja vlastita. To znači vidjeti prvu bit stvari, pojava i ljudi oko sebe., a najprije sebe samoga, bez ikakvih celofana i uljepšavanja i skrivanja crnog ispod noktiju.
Drugim riječima, probuditi se, značilo bi otkriti i prepoznati vlastitu glupost i jednom zauvijek odustati od komocije u pronalaženju raznih opravdanja za tu svoju glupost.
Glupost ne stanuje u glavi, nego u srcu. U antakarani.

Tužno. Buđenje može biti tužno i uznemirujuće. izmiče se tlo ispod nogu. Zato se mnogi plaše buđenja. S pravom.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 13, 2005 12:01 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo čitam sad prethodne sve vaše postove, i "padne" mi na pamet:

Mi se NEPRESTANO budimo. Gdje je ta granica "buđenja"? Nije striktno definirana... još kad smo bili neko kamenje ili slično... imali smo "buđenje" i postali biljke i životinje... i poslije tog "buđenja" smo postali ljudi... i tako dalje. Sad se mnogi bude za više nivoe... neprestano širenje svijesti je ujedno i buđenje na tom nivou.

I mi smo ODUVIJEK u nekoj duhovnoj školi. Krenuli smo sa 1. razredom, sad smo stigli na 3. Uskoro možda možemo na 4. Neki baš i ne prate nastavu, pa će ostati u 3. Neki uče, zanimaju se, duhovno se razvijaju na neki način, bilo to kod kuće ili u nekoj duhovnoj zajednici koju zovemo ovim ili onim imenom... SVI SMO NEPRESTANO U DUHOVNOJ ŠKOLI ( zasad u ovom dijelu univerzuma ) i NEPRESTANO UČIMO. Netko brzinom puža, a netko brzinom zeca... svatko po svojoj osobnoj volji !!!

I svatko ima SVOJ put u toj duhovnoj školici... nema jednog najispravnijeg načina! Svi su načini "dobri". Oni sporiji i oni brži. Netko lekcije nauči brže, a netko sporije. Na njemu je.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 13, 2005 9:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Jack987 i arwen dor,
drago mi je da ipak netko kuži o čemu govorim!

Da nema ovdje ipak dosta ljudi koji imaju dovoljnu širinu razumijevanja, ne bih gubila vrijeme - no mislim da vrijedi.

Galaksiju bih podsjetila na jednu rečenicu koju Oracle govori Neo-u u fimu Matrix:

"Postoji velika razlika između PUT POZNAVATI i PUTEM IĆI"

Drugim riječima, nije isto biti informiran i istinski znati.

Istinski znaš onda kada to i živiš, inače si samo informiran ili u najboljem slučaju običan vjernik.

Još sam ti prije skretala pažnju da čovjek koji puši, pije i jede meso (a to je samo prva stepenica "prilaznog puta"), tj. koji nije svoj život uskladio sa zahtjevima puta, u cijeli smisao svega neće moći istinski nikada proniknuti. On će ostati samo "dobro informiran" i uvijek će nalaziti bezbroj razloga da se čvrsto drži svojih predrasuda.

Škola o kojoj smo govorili nema učitelje, tehnike, diplome niti gradivo koje bi učenik trebao savladati. To je gnostička škola misterija i zove se kako se zove, ali ime nije njezina bit - baš poput imena ruže.

Ono što je u cijeloj priči važno je slijedeće:

Razni reptoidi, graysi, masoni, iluminati, religije i sistemi, hrkljuši i društvo manipuliraju čovječanstvom jer očigledno znaju nešto što obično čovječanstvo NE ZNA I NE ŽELI ZNATI.
Kad bi čovjek to znao, ne bi više mogao biti tako manipuliran i te sile bi ostale bez "hrane".
Znači, to što mi o tim snagama Matrixa "znamo" su POSLJEDICE a ne UZROCI, a bavljenjem posljedicama se stvari ne rješavaju.
Onda se pojavi neka "škola" koja zainteresiranima ponudi da steknu uvid u uzroke cijele priče, ali "informiranu masu" to naravno ne zanima - posljedice su im puno interesantnije!

To se je znanje o UZROCIMA u našoj kulturi nazivalo GNOZA, "Univerzalno učenje" ili ponegdje spoznaja, i tokom novije povijesti s njim su izlazili u javnost eseni, manihejci, bogumili, katari, pa i srednjovjekovni rosenkreuzeri.
To što su neki njihovi pripadnici "zaglibili" i počeli se baviti stvarima ovoga svijeta ne umanjuje njihov smisao. Malo ljudi zna da najpoznatiji učenik Gurđijeva nije Uspensky već J.V. Staljin, koji je oko 1900. godine jedan kraći period u Gruziji došao u dodir s njegovim učenjem, ali nažalost nije baš puno razumio. Slično je bilo sa Svetim Augustinom koji je 12 godina proveo kod manihejaca, ali isto nije uspio doći do suštine, a njegova zrnca spoznaje su danas jedan od temelja crkvenog naučavanja.
Oni su svi bili samo informirani, da su to mogli i živjeti, tko zna...

Samo mala opaska Jack, kada kažeš "mi smo ODUVIJEK u nekoj duhovnoj školi", vjerojatno si mislio zapravo na životnu školu. Razlika je što pohađamo životnu školu a da toga nismo niti svjesni niti smo informirani, dok je za dodir s istinskom duhovnom školom neophodan ipak jedan minimum duhovne svijesti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 13, 2005 10:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
SOFIJA,hvala na informacijama, ja ću potegnuti 280 km da ih saslušam u utorak.Mislim da se znanja ne treba bojati pa makar bilo i krivo ili nepotpuno. JACK,gdje su novi kasiopejci,nema ništa novo još od ponedjeljka?

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 13, 2005 11:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Dado je napisao/la:
Sv. Augustin je rekao da bi tražiti Boga izvan sebe bilo isto što i krenuti kopati vrt i alat tražiti u dvorištu znajući da je on u kući.
A što se tiče tih duhovnih škola,pa škola misterija i kako li se već nazivaju,sve je O.K. dok ne krenu zakletve i rituali.


Dado, slažem se!
Zato kad krenu zakletve i rituali - stop.

Svjesni pojedinac nikada ne radi ono što ne razumije.

Iako, ritual je širok pojam. Pa mi svako jutro "ritualno" peremo zube, doručkujemo, čitamo vijesti na internetu, odnosno stranici galaksija.com, čitamo kasiopejce... i običaj ubrzo postaje ritual!
I Tesla je živio na vrlo ritualni način, ali za pretpostaviti je da je razumio što i zašto radi pa to onda možda nije bio ritual u negativnom smislu.
(latinski ritus : običaj, ceremonija, ritual)
Uobičajeno je široko značenje termina "ritual" i "ritualno" (svako formalizirano, konvencionalizirano, ceremonijalno ponašanje), morali bismo ipak i terminološki razlikovati religiozne (divinatorne) funkcije i forme od svjetovnog, rutinskog i fatičkog potvrđivanja društvenih uloga i postupak.

Možda se ovdje na našem području (možda negdje u BiH ili Dalmaciji, područjima snažne gnostičke povijesti) jednom ponovno pojavi neka autohtona škola koja bi se nastavljala na lanac bogomilsko-krstjanskog lanca, kao što se ova nastavlja na katarski lanac.

slika

kokoraoš,
ako se i razočaraš u onome što čuješ, znaj da je istinsko znanje i učitelj u tebi, a na seminaru možeš čuti neke osnovne kriterije kako prepoznati istinsku školu, koje sve opasnosti prijete tragatelju u suptilnim područjima ovoga svijeta (mentalnom i astralnom), što je u stvari to reinkarnacija, čemu služi i što je to što se reinkarnira i zašto, te kako u "svetim spisima" razlikovat gnostičke elemente od hrkljušovih implanta.
Ako sve to već znaš, još bolje ... ostaje ti samo da primijeniš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 13, 2005 12:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Lijepo, lijepo, zgodno je demistificirati uvriježena mišljenja koja vladaju o "tajnim organizacijama"(da su one uistinu tajne, nebi se znalo za njih!!)

No, kako bilo, neumjesno je tvrditi o nečemu, o čemu sezna nešto ili ništa, a još gore blatiti pripadnike drugih organizacija, a favorizirati svoju kao idealnu! da bi se organizacija poznavala, treba biti njen član, sve ostalo su tračevi, zavist i zloba!
Dakako da svi imamo svoj razvojni put, proporcionalan razvijenosti duhovne osobnosti i svijesti, pa stoga je umjesno stajati iza stavova proizašlih iz vlastitog iskustva (a ne načuo, pročitao...), odrađenih vježbi, duhovnog rada, uvida, doživljaja....kako god ali da je OSOBNO! to je jedino sigurno i ispravno!
Nastavimo s ovom temom, moglo bi biti interesantno, nestanu li prepucavanja, moglo bi se nešto i saznati novoga..... slika :wink:

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 13, 2005 1:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 13, 2005 8:51 am
Postovi: 58
Lokacija: u žaru borbe
pixica je napisao/la:
Koliko i kako su tebi tvoji roditelji naplatili ono sto su te ucili hodati, govoriti...?

pitanje za promisljanje...


Trenutno izlazim iz faze plačanja računa... 8)

Kad se čovjek oslobodi roditeljskog utjecaja, roditelje treba promatrati kao obične ljude, što je moguće više neosobno, kako bi se moglo odrediti koliko su programirali svoje dijete, bilo svjesno ili nesvjesno.
Dvije su vrste ranog programiranja - neposrednim podučavanjem i primjerom. Te se dvije vrste programiranja ne poklapaju uvijek jer je lako drugome savjetovati što da radi te odlučiti što je krivo a što pravo, no teško je te savjete pretočiti u svakodnevni vlastiti život. Svi smo mi licemjeri jer ne činimo onako kao što propovjedamo, bez obzira na to koliko se trudili i pokušavali dokazati suprotno.
Međutim, nije na nas djelovalo ono što su naši roditelji činili ili govorili, već način na koji smo reagirali na njihovo ponašanje prema nama. Svoje smo roditelje ili oponašali ili se bunili protiv njih, no ni u jednom ili drugom slučaju nismo mogli izraziti svoje pravu osobnost.
Vrlo je važno te reakcije jasno sagledati i pokušati ih razumjeti, jer jedino tako možemo otkriti tko se uistinu krije iza te lažne krinke ili posuđenih stavova. Tek tada možemo svjesno odlučiti koje su osobine vrijedne te ih treba zadržati, a kojih se treba riješiti.
Reakcije neposredno vode k vrijednosnim sudovima. Ono što vidimo ili doživljavama sviđa nam se ili nam se ne sviđa. Ako smo potpuno iskreni prema sami sebi, moramo priznati da je u trenutku kada nekog kritiziramo i pritom se jako uzbuđujemo, na djelu jedna od dvaju navedenih mogućnosti.
Naša kritika upućena drugima možda je projekcija vlastitih nedostataka kojih nismo svjesni. Lakše je optuživati nekoga da je sebičan, nepošten, grub, ili egocentričan negoli priznati da su to i naši nedostaci. Što se više u nekoj kritici emocionalno angažiramo, to je vjerojatnije da i sami imamo iste mane ili nedostatke. Zapravo smo suviše blizu svojim slabostima i suviše smo kratkovidni ili lijeni da bismo ih bili svjesni i ispravili ih.
No još je jedan skriven i prilično suptilan razlog zašto druge kritiziramo, a on se često previdi. Djela i osobine koje nam kod drugih smetaju, možda su pretjerani primjeri karakteristika koje nama nedostaju i koje koje bismo trebali razviti da bi postigli ravnotežu. No zbog straha ili zapriječenosti nismo ih u stanju izraziti. Osjećamo se krivima i neprilagođenima pa kritiziramo one koji ih slobodno izražavaju, iako često vrlo neukusno, umjesto da u sebi razvijemo te odlike tako postanemo uravnoteženiji. Primjerice, vrlo sramežljiva osoba često će ismijavati otvorenost i agresivnost u drugoga, umjesto da tu priliku iskoristi kao zrcalo koje će joj otkriti što joj samoj nedostaje i osvijestiti
taj nedostatak da bi mogla raditi na njemu. U takvim slučajevima kritiziranje prikriva skrivenu ljubomoru i osjećaj neprilagođenosti.

Dokle god budemo reagirali na jedan od ta dva načina, nikad nećemo znati tko mi uistinu jesmo. Tek kada budemo spremni u svima oko sebe vidjeti zrcalo u kojem se odražavaju i djeliči nas samih, moći ćemo srušiti svoje obrambene zidove i pogledati u sebe da bismo otkrili tko smo.

Budući da su naši roditelji bili naša "prva zrcala", moramo ih promotriti nepristrano kako bismo otkrili kojim smo se to njihovim osobinama divili i oponašali ih, a protiv kojih smo se bunili zavjetujući se da ih nikad nećemo ponoviti. Te dvije reakcije mogu nas dovesti do extrema, dok je naša prava osobnost negdje na sredini. Kada postanemo svjesni tih reakcija i onoga što ih uzrokuje, možemo donjeti svjesnu odluku da ćemo promjeniti one osobine u nama koje ne volimo u svojim roditeljima, umjesto što pokušavamo promjeniti njih. S tog razloga zatražimo od samog sebe da popis osobina koji će mu pomoći u samoosvješćivanju.

Neke će osobe otkriti da je negativno programiranje koje je posljedica utjecaja njihovih roditelja u ranom djetinjstvu, postalo tako automatsko i da su navike tako duboko utisnute u živčani sustav, da ih se je veoma teško riješiti ili zamjeniti pozitivnima. Vrlo sam se kasno suočio s tim problemom i zamolivši božansku inteligenciju da mi pokaže kako da ga riješim, vidio sam zanimljiva vizualizirana riješenja koja su ga razjašnjavala vrlo jasno.

Btw: Trenutno sam kao stablo ukorijenjen u zemlju ili kozmičku majku, a svjest mi se proteže do sunca ili kozmičkog oca i iz oba izvora primam hranu koja me podržava u rastu između njih.
Simbol stabla koristim u vježbi potrebnoj osobi rastrzanih suprotnostima. Taj me simbol isto tako povezuje s osobnim predodžbama kozmičke majke i kozmičkog oca, s arheotipovima koje svi djelimo i koji sadržavaju "pravu hranu" koju rijetko dobivamo od vlastito-dati nam roditelja, bez obzira na to koliko nas oni voljeli i koliko nam pomagali.

Radimo na sebi, ljubavi... :wink:

_________________
mesi sine, mesi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 13, 2005 3:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Al ste vi to sve zakomplicirali, a u biti je jednostavno. Ako imaš neki samoautoritet, kako mi ovdje volimo reći 'gnostički filter' vrlo brzo ćeš otkriti da li je nešto što ova škola o kojoj Sofija govori, ili bilo koja duhovna škola s kojom dođeš u kontakt zaista za tebe. I nećeš puno filozofirati, ili će te istinski privući da te ni krdo slonova neće moći zaustaviti na tom putu, ili će te odbiti ili možda uopće nećeš reagirati. Ma nek ta škola bude i najistinitija, ako brisneš znati ćeš da si jedino tako u tom trenutku mogao postupiti, i znati ćeš da si napravio sve, a ne stalno misliti o tome što bi bilo kad bi bilo...možda ipak...i sam sebe izluditi.

A najgore je hvatati se za priče rekla-kazala, i za termine kao što su 'masoni' i slično, termine za koje smo isprogramirani da odzvone alarmantno u našim glavama. Dobro je u ovom slučaju naveden primjer simbola 'svastika'. Što je taj simbol prvotno označavao, a što danas označava? Naravno, jer grabatori uvijek žele za sebe najbolje i onda se kite svačim, ali grabator i gnoza ne idu zajedno.

Provjeravajte sve, a pogotovo svoje u vas ugrađene predrasude.
Ako te čudi neki termin kao što je 'slobodni zidar', dođeš ljudima: dobar dan, možete mi objasniti to i to. Upravo valjda se i održavaju takvi seminari i onda svatko za sebe može odlučiti imajući potpunu sliku, a ne da mu netko sa strane soli pamet.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 13, 2005 7:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Kako sam ja medju prvima postirala Sofiji, pa mi se čini kao da sam sama prouzročila bar dio ove diskusije, evo nakon svih postova što mislim...

Možda je ta škola o.k. - pojma nemam, ali sam bila na sajtu i iskreno napisala što mi je zasmetalo. Ne mogu ništa reći nego da mi to smeta i dalje. Sasvim je moguće da mi smeta forma - a baš me briga za suštinu :roll: , ali što će suštini, čak i ako je ona prava - te vanjske oznake...
Eto, zasad tako stvari kod mene stoje...ako ništa, sve što sam napisala iskreno i mislim.

Možda moj ego pravi buku, možda!

A ipak, ovo mi je pomoglo da sama shvatim - što želim, a što ne...
Nije mi bila namjera da nikoga i ništa podcjenjujem, stvarno :!:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 13, 2005 11:06 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
JACK,gdje su novi kasiopejci,nema ništa novo još od ponedjeljka?


Oh, oh... zadnjih dana me "zapalo" mnogo "sporednih" poslova, neki se "ubacuju" kao da me spriječe prevođenju... već par dana nisam mogao pipnuti Kasiopejce... ima sad jedna veća sesija... probat ću što brže mogu...

Zanimljivo je kako se "određeni" ljudi ubacuju u životni tok samo da se spriječe neke stvari... hehe, kad to vidite, brzo to sve rješite...

Inače, skeniram neki tečaj za učenje engleskog jezika, zajedno sa 6 cd-a koji tečaj sadrži... zripal sam sve, i sad još poskeniram gramatiku i zadatke... pa da svi mogu imati u barem digitalnom formatu na 1-2 cd-a... skupo je za kupiti ovako... košta oko 500 kn... mislim da bi svatko to trebao moći imati za par kuna, a ne samo oni koji imaju dosta love. Radim i na tome da tim ljudima omogućim znanje... pa onda mogu i sve tekstove na engleskom čitati i saznati mnoge stvari...

Imam u planu uskoro i neki dvd-"budilica"... sa svim najzanimljivijim stvarima... za one koji nemaju kompjutere... već na kućnim dvd playerima. Ali vidjet ćemo...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 14, 2005 9:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Dado je napisao/la:


Teško je ista reći osim da je "inspirativno" za "kopače" po međureligijskim odnosima :roll:

Iz svega se da nešto naučiti, ovisi samo iz kojih pozicija promatraš!

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 14, 2005 9:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
[quote="Samurai]Btw: Trenutno sam kao stablo ukorijenjen u zemlju ili kozmičku majku, a svjest mi se proteže do sunca ili kozmičkog oca i iz oba izvora primam hranu koja me podržava u rastu između njih.
Simbol stabla koristim u vježbi potrebnoj osobi rastrzanih suprotnostima. Taj me simbol isto tako povezuje s osobnim predodžbama kozmičke majke i kozmičkog oca, s arheotipovima koje svi djelimo i koji sadržavaju "pravu hranu" koju rijetko dobivamo od vlastito-dati nam roditelja, bez obzira na to koliko nas oni voljeli i koliko nam pomagali.

Radimo na sebi, ljubavi... :wink: [/quote]

...sasvim dovoljno :wink:

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 14, 2005 9:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Jack987 je napisao/la:
Inače, skeniram neki tečaj za učenje engleskog jezika, zajedno sa 6 cd-a koji tečaj sadrži... zripal sam sve, i sad još poskeniram gramatiku i zadatke... pa da svi mogu imati u barem digitalnom formatu na 1-2 cd-a... skupo je za kupiti ovako... košta oko 500 kn... mislim da bi svatko to trebao moći imati za par kuna, a ne samo oni koji imaju dosta love. Radim i na tome da tim ljudima omogućim znanje... pa onda mogu i sve tekstove na engleskom čitati i saznati mnoge stvari...
:wink:


Eh, da sam znao, prije nego sam ga kupio.....mozaik?

:(

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 14, 2005 11:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Jana je napisao/la:
Možda je ta škola o.k. - pojma nemam, ali sam bila na sajtu i iskreno napisala što mi je zasmetalo. Ne mogu ništa reći nego da mi to smeta i dalje. Sasvim je moguće da mi smeta forma - a baš me briga za suštinu :roll: , ali što će suštini, čak i ako je ona prava - te vanjske oznake...
Eto, zasad tako stvari kod mene stoje...ako ništa, sve što sam napisala iskreno i mislim.

Možda moj ego pravi buku, možda!

A ipak, ovo mi je pomoglo da sama shvatim - što želim, a što ne...
Nije mi bila namjera da nikoga i ništa podcjenjujem, stvarno :!:


Slažem se s tobom, Jana.

Važno je biti iskren prema sebi!

Možda je ta škola trenutno OK za mene, ali ne i za tebe, a možda će za par godina ta, ili neka slična škola, biti OK za tebe ali ne i za mene. Mijenjamo se!

Forme se mijenjaju, no unutarnji "glas tišine" iz našega srca, ako ga budemo osluškivali, će nas uvijek voditi u smijeru koji je za nas u tom trenutku onaj pravi smijer.

I mene neke stvari smetaju, kako u vezi sa školom, tako i inače u životu.
O tome sam uvijek razmišljala: da li je to što me smeta zaista važno ili nije?
Isto me je smetala neka terminologija, pa možda i sam naziv škole i forma općenito, baš kao i većinu vas ostalih ovdje.
Međutim, neke stvari na koje je na seminarima bila skrenuta pažnja su mi pomogle da shvatim zašto svi moji dotadašnji višegodišnji, možda i višedesetljetni pokušaji na polju samospoznaje nisu davali zadovoljavajuće rezultate (zato mi je blizak onaj pasus iz knjige od Gurđijeva). Naime cijelo sam vrijeme tvrdoglavo htjela "plivati sa kuglom vezanom za nogu".

Također sam odmah prepoznala neke termine koji su se počeli pojavljivati na galaksija.com: gnostika, densiteti, OPS/OPD orjentacije, organski portali, bankrot osobnosti, masovna kontrola svijesti i manipulacije čovječanstvom, alternativna povijest, implanti, voladoresi, abdukcije, reinkarnacija.... i slično što pojašnjava kako funkcionira Matrix (sve je to već eonima poznato lancu gnostičkih duhovnih škola misterija).

Zahvalna sam Galaksiji što je pokrenuo ovu stranicu i forum, kao i svima koji ga obogaćuju svojim prilozima!

A što se same škole kao forme tiče, svojevremeno je na seminaru bilo rečeno da se moramo svega osloboditi, pa na kraju čak i samog "učenja škole" koje nas je možda i dovelo do praga "izlaska iz podruma".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 14, 2005 11:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Sofija je napisao/la:
Jana je napisao/la:
Možda je ta škola o.k. - pojma nemam, ali sam bila na sajtu i iskreno napisala što mi je zasmetalo. Ne mogu ništa reći nego da mi to smeta i dalje. Sasvim je moguće da mi smeta forma - a baš me briga za suštinu :roll: , ali što će suštini, čak i ako je ona prava - te vanjske oznake...
Eto, zasad tako stvari kod mene stoje...ako ništa, sve što sam napisala iskreno i mislim.

Možda moj ego pravi buku, možda!

A ipak, ovo mi je pomoglo da sama shvatim - što želim, a što ne...
Nije mi bila namjera da nikoga i ništa podcjenjujem, stvarno :!:


Slažem se s tobom, Jana.

Važno je biti iskren prema sebi!

Možda je ta škola trenutno OK za mene, ali ne i za tebe, a možda će za par godina ta, ili neka slična škola, biti OK za tebe ali ne i za mene. Mijenjamo se!

Forme se mijenjaju, no unutarnji "glas tišine" iz našega srca, ako ga budemo osluškivali, će nas uvijek voditi u smijeru koji je za nas u tom trenutku onaj pravi smijer.

I mene neke stvari smetaju, kako u vezi sa školom, tako i inače u životu.
O tome sam uvijek razmišljala: da li je to što me smeta zaista važno ili nije?
Isto me je smetala neka terminologija, pa možda i sam naziv škole i forma općenito, baš kao i većinu vas ostalih ovdje.
Međutim, neke stvari na koje je na seminarima bila skrenuta pažnja su mi pomogle da shvatim zašto svi moji dotadašnji višegodišnji, možda i višedesetljetni pokušaji na polju samospoznaje nisu davali zadovoljavajuće rezultate (zato mi je blizak onaj pasus iz knjige od Gurđijeva). Naime cijelo sam vrijeme tvrdoglavo htjela "plivati sa kuglom vezanom za nogu".

Također sam odmah prepoznala neke termine koji su se počeli pojavljivati na galaksija.com: gnostika, densiteti, OPS/OPD orjentacije, organski portali, bankrot osobnosti, masovna kontrola svijesti i manipulacije čovječanstvom, alternativna povijest, implanti, voladoresi, abdukcije, reinkarnacija.... i slično što pojašnjava kako funkcionira Matrix (sve je to već eonima poznato lancu gnostičkih duhovnih škola misterija).

Zahvalna sam Galaksiji što je pokrenuo ovu stranicu i forum, kao i svima koji ga obogaćuju svojim prilozima!

A što se same škole kao forme tiče, svojevremeno je na seminaru bilo rečeno da se moramo svega osloboditi, pa na kraju čak i samog "učenja škole" koje nas je možda i dovelo do praga "izlaska iz podruma".



Hvala na podsjećanju na taj pasus, Sofija. Trebam opet i opet čitati Gurđijeva... kad bi dan imao oko pedesetak sati :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 15, 2005 12:34 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Eh, da sam znao, prije nego sam ga kupio.....mozaik?


Da, he, he... i uočio sam jednu zanimljivost u tom tečaju... objavio sam jednu sliku u NLO-i temi...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 15, 2005 9:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Dado je napisao/la:
Pogreškom sam taj link spustio tu.Trebao je biti pod kondicioniranjem uma.Ispričavam se.Pozdrav



Pogrešno, možda i nije, nikad se nezna :wink:

Što je pogrešno, slučajno, omaškom.....(nek se malo zakomplicira 8) )

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 15, 2005 9:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
OSVRT:

Lijepo je pratiti curice kako pronalaze zajednički jezik :D

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 15, 2005 9:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Jack987 je napisao/la:
Da, he, he... i uočio sam jednu zanimljivost u tom tečaju... objavio sam jednu sliku u NLO-i temi...

:wink:


Jel ti to hoćeš da pregledavam cije NLO :?: :roll: daj pukni link.......

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 15, 2005 1:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Jel ti to hoćeš da pregledavam cije NLO daj pukni link.....


Ma tu na forumu u temi UFO/NLO.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1157 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 58  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz