Sada je: čet mar 28, 2024 12:43 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1157 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: sri okt 25, 2017 1:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Zaista mi se čini da je tako kako Oko kaže, brisanje sjećanja, razne realnosti. Ali nama je to upravo nedokazivo. Ono što sam ja vidjela iz vlastitog iskustva... Zamislimo da Više Ja ili anđeo čuvar stoji na nekom brdu i promatra svog štićenika Ja dvogledom. Mi u dolini vodimo neke bitke. Anđeo sa brdašca vidi sve naše neprijatelje, ali mi ne vidimo. Mi vodimo borbu s jednim neprijateljem, a ne vidimo onoga koji dolazi iza leđa da nam odsječe glavu. Zato što nismo koncentrirani, nismo u kontaktu sa svojim anđelom, mi se rasplinemo.
Tako se i u životu rasplinemo, vodimo onu bitku koju Gazda želi da vodimo, bavimo se nebitnim, a propuštamo ono što je važno. Ali to ne znači da rješenja nema.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: sri okt 25, 2017 3:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Oko je napisao/la:
Sve ovo je moje lično iskustvo, ako se pitate odakle znam

Biće da sam ovaj tekst na tu temu napisao prije nekih 10 godina, na osnovu tvojih ličnih iskustava – LINK a vjerovatno i ovu noviju verziju - LINK. Ličnost velikomučenik?!

Citat:
Netačno...

Ajd, dobro ako to ti tvrdiš a ne ona, mada je sam nastup, ipak karakterističan za nju!?

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: sri okt 25, 2017 3:36 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub okt 21, 2017 4:48 pm
Postovi: 8
Nisam čitala to što si napisao pre 10 godina. Da li je to tvoje lično iskustvo? Ovo je samo mali deo onoga što sam doživela i još uvek doživljavam. Samo sam iznela deo onoga kroz šta sam prošla. Čemu takav stav? Misliš da sve znaš? I bez ličnog iskustva? Otkud znaš da se meni nije to dogodilo i još mnogo toga? Stvarno misliš da prepisujem od tebe? Ne znam ni ko si a ni zašto bih prisvajala tvoja pisanja. Mislila sam da na ovom forumu mogu da iznesem ono što mi se događa i što vidim kada sam u telu i kada sam van njega, ali izgleda da sam pogrešila.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: čet okt 26, 2017 8:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Uvjerena sam da postoje pojedinci, doista vrlo rijetki, kojima Gazda ne može baš ništa, koji pomiču stvari i kojih se Gazda boji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: čet okt 26, 2017 9:54 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Oko je napisao/la:
Nisam čitala to što si napisao pre 10 godina. Da li je to tvoje lično iskustvo? Ovo je samo mali deo onoga što sam doživela i još uvek doživljavam. (...)

Da si se potrudila da pročitaš i razumiješ te tekstove, onda bi vidjela da to što se tebi dešavalo i dešava, dešava se SVIMA (pa tako i meni) koji imaju tendenciju da sumnjaju u lijepe laži u ovoj realnosti, tako da tvoj slučaj nije nimalo ekskluzivan, te ga nije potrebno posebno isticati kao takvog. Naravno, metode koje „gazda“ koristi za vraćanje odbjegle ovce natrag u tor, donekle se razlikuju od slučaja do slučaja jer on obično bira najslabije tačke određene ličnosti koju cilja a one su različite kod svakog od nas. (Svaka ličnost misli da su njene muke posebno teške.)

Isto tako, da nije tih napada, ne bi bilo ni napretka nekih pojedinaca, mada su ti napadi uspješni u većini slučajeva. U gnostici se ne gleda ništa kao „pozitivno“ ili „negativno“, samo po sebi, što znači, nešto što se čini kao negativno, može se pretvoriti u pozitivno.

Ličnost kreće u potragu za Istinom samo na inicijativu onog Istinskog ja s kojim je asocirana, tako da se ubrzo nađe između čekiča i nakovnja. S jedne strane, njeno Istinsko ja koje je aktivno, ne može da trpi laži koje ona usvaja, pa ju gura naprijed kroz njih prema Istini dok ju istovremeno gazda lupa po glavi, kako bi ju zaustavio. Kako će tu koja ličnost proći, koliko će kukati ili zapomagati a koliko ćutati, upirati i pokušavati razumjeti tu dinamiku, to bi bila individualna stvar.

Kroz to se mora proći da bi čovjek uvidjeo da on nije ličnost s kojom je asociran a to se može desiti (samo?!) uz pomoć tih napada na njega, kako sam to i predstavio u tekstu na temu hiperdimenzionalnih napada i buđenja. Ukoliko pokušaš malo kontemplirati ono što sam tu naveo i konkretno aplicirati navedene „odbrambene mjere“, napadi na tebe će prestati ili se ublažiti. Naravno, ti mi možeš u to vjerovati ili nevjerovati i to ne mijenja stvar a Znati jedino možeš, ukoliko to sama razumiješ i provjeriš. Dakle, do tebe je. Isto tako, kad isfuraš s nekom deklaracijom tipa „tačno“/“netačno“, prvo bi se trebala zapitati da li je ona došla čisto onako mehanički ili reaktivno, od tvoje ličnosti (one tako dejstvuju) ili iz tvog Istinskog bića, nakon određene kontemplacije onoga čemu sudiš.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: čet okt 26, 2017 12:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Oko je napisao/la:
Svi smo priključeni u matricu koja zna o nama sve. Zato koriste i naše znanje koga mi nismo ni svesni, manipulišu nama našim skrivenim, nesvesnim, željama i nadanjima. Imaju uvid u sve o nama jer mi ovde nismo celi, svi mi smo podeljeni u više ličnosti i razbacani po raznim realnostima koje su oni stvorili. To je dežavi - kada te prebace iz jedne realnosti u drugu, a tebe drugog u tu tvoju gde si do malopre bio. Zato su sve realnosti slične da ne bi zbunjivali stado - prebaci ovu ovcu ovde jer je počela da njuška iza ograde, a ovu mirnu ovčicu odande prebaci na njeno mesto. I tako se njuškanje saseče u korenu. Pri tome ti brišu sećanja jer te vraćaju u neki momenat pre nego što si postao svestan i počeo da njuškaš, tako da ti nemaš pojma da si se uopšte i interesovao za nešto - usput su ti dali nove probleme sa kojma treba da se igraš i tako ti odvlače pažnju.

Sve ovo je moje lično iskustvo, ako se pitate odakle znam.


Dala bih još jednu mogućnost za objašnjenje teze da smo razbacani po raznim realnostima. Ili da smo ovdje ne cjeloviti ili fragmentirani. Naime, mislim da mi to tako doživljavamo samo zato što smo obmanjeni (Obamana=Matrix) da smo fragmentirani, a obmanjeni smo da povjerujemo da smo necjeloviti jer da nismo ne bi ni bili ovdje.
Dakle ti naši fragmenti nisu istovremeno negdje drugdje, nego se međusobno ne percipiraju. I to je prvi i jedini zadatak one lažne ličnosti koja se spominje u svim duhovnim tekstovima, a i gnostičkim, ona je ta koja blokira ovo viđenje, da već jesmo cijeli.
Ipak, ponekad neki ljudi doživljavaju i vide upravo ovo što ste opisali, no to moguće nije produkt ne cjelovitosti, već nečega drugoga. A to drugo tiče se fenomena vanzemaljskog otimanja. I nečega što oni rade s nama. Jedna od igri u koju nas uvlače je i ta da po nama izrađuju naše kopije ili klonove, koje onda koriste u razne svrhe. Tako možete imati svog klona, koji zaista "živi" negdje u nekom drugom vremenu. Ali to niste vi - to je umjetna tvorevina. Problem nastaje kada se taj klon održava, jer za njegovo održavanje nužno je puniti ga. Punjenje klona odvija se na način da vas otmu te iz vas izdvoje duševni dio i premjeste ga u klona. U tom procesu često vaš duševni dio pokupi "sjećanja" klona. Kada ga vrate u vas - možete pomisliti da ste to vi ili jedan dio vas zaista doživjeli.
Čovjeku se čini da on to sam doživljava, dok je u biti to sjećanje na nešto što je jedan nasilno odvojen dio nas doživio u tom kopiranom tijelu.
Iako oni koji to rade brišu sjećanja i dosta su u tome dobri, uglavnom obrišu sjećanja na samu otmicu i neke druge zahvate - iz nekog razloga ovu vrstu sjećanja ni ne brišu.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: pet okt 27, 2017 3:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Covjek ima dva dijela, licnost i dusu. I jedno i drugo je vazno. I jedno i drugo smo mi.
Galaksija, licnost nije lazna. Licnost si ti covjece. I dusa si ti. Na odbacivanje licnosti pozivaju Indijski gurui i "bogovi". Po mom znanju, vecina ljudi i nema dusu... pa i gomila duhovnih tragaoca kao sto su i ljudi na ovakvim sajtovima. Kao sto su i ljudi koje je Gurdjijev ucio kako da se povezu sa dusom... sto je zastrasujuce.

Najvise pisem zbog tebe Galaksija prijatelju. Jedino vrijedno citati ovdje su tvoji postovi. Vecina ostalih likova obozava Kastanedu, astralno putuje, cita kanalisane poruke, baca neki reiki... i slicne gluposti. Galaksija znam koliko si razborit i sumnjicav. Tako i treba. Ovo sto cu ti reci ti mozda neces vjerovati ali ti neko mora reci. Pored Tradicije-Istocne gnostike, jedino od cega sam imao koristi na svom putu su tvoji tekstovi.

Ja sam prije godinu ipo presao treci Prag.
Postao unutrasnji covjek i oslobodio se inkarnacija na Zemlji. Dobio gasovito mentalno stanje ili bolje reci sesto culo.
Treci Prag znaci da si se oslobodio inkarnacija i da ces se inkarnirati na nekoj drugoj planeti koja nije ovako okrutna.
Poslije prelaska treceg Praga put se nastavlja ali vise nemas apsolutno nikakvu pomoc u bilo kakvom ucenju. Kave sad pragove da prelazim? Ja sam nastavio dalje, a to dalje je sada put duse a ne licnosti. Oslobodio sam se svih inkarnacija, vise se necu radjati na bilo kakvoj planeti. Ni tu nisam stao. Nastavio sam putem koji sam nazvao - PUT LJUBAVI. Poceo sam pomagati drugima. Patio sam, vise puta mogao umrijeti i poludjeti... Matrix me je napadao i napada me... i niko nije prosao sto sam prosao ja.
Za mene naravno niko ne zna. Svi znaju Indisjke gurue, Ouspenskog, Gurdjijeva, svete ljude, ucitelje... Tako i treba biti. Kada sam postao unutrasnji covjek (sto znaci da ucis iz sebe)... prvo sto sam naucio da ucitelja nema i da nikada necu biti ucitelj.
Mogu biti samo nekome prijatelj i kao prijatelj pomagati... sto sam i radio.

Znam da se na ovom i slicnim sajtovima stalno pojavljuju cudaci koji svasta nesto znaju. Mozda i ovo zvuci tako ali to sada nije vazno. Isao sam putem individualnosti a ne putem uma, prosvjetljenja, tripova, astralnih projekcija i slicnih zajeb.ncija.

I sada ono sto sam zelio reci. Poslije svega ja imam ogromno znanje. Znam ko je koliko dogurao... a ti Galaksija prijatelju, ti si presao drugi Prag.
Presao si ga odavno i sam si nekada pomisljao na to ali sumnjicav kakav jesi... Zato ti godinama pises dobre i vrijedne tesktove. To je gasovito mentalno stanje. Sesto culo progovara iz tebe. Zato ti ne robujes guruima i duhovnim pravcima.

Nastavicu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: pet okt 27, 2017 4:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Drugi Prag znaci da postajes unutrasnji covjek. Ucis iz sebe. Licnost i dusa se pocinju spajati.
Poslije toga covjek je daleko od toga da je nedodirljivi supermen. Zivis u Matrixu i sa Matrixom ces imati posla dok si ziv na ovoj planeti.
Ipak, postajes nedodirljiv za odredjene entitete, energetske vampire i slicno.
Ono sto zvuci strasno je to, da je drugi Prag zapravo pocetak pravog puta. Odmoriti se mozes tek kada predjes treci Prag, jer tek tada si oslobodjen inkarnacije u ovom paklu.

Kada predjes treci Prag, tada pocinje Put duse.

Covjek i dalje ni blizu ne zna sve. I dalje mu se ubacuju lazna ucenja i informacije, jer Matrix moze glumiti sve pa i gasovito mentalno stanje, uticaje duse i slicno. Zato i Znanja Gurdjijeva, Mouravieffa... su prepuna gluposti. Cistog znanja na ovoj planeti nema.
Pa otuda tvrdnje da ljubav moze biti mehanicna. Ljubav je ljubav. Ako je mehanicna, to onda nije ljubav. Ljubav mogu imati samo ljudi sa dusom. Rijetko je i oni imaju.
Otuda i tvrdnje da licnost nije vazna. A sta je vazno onda? Pa covjek je licnost. Zar da se pravis nesto drugo. U fazonu - ja sam licnost, ja sam lazan, sustina je vazna. Kakve gluposti.

Licnost i dusa postaju jedno. Dusa se, da tako kazem otapa i licnost je upija. Tek tada covjek postaje cjelovit. Tek tada je stvarno rodjen. To je rodjenje individualnosti. Tek dada je ta licnost trajna.
Ne odbacujes ti sebe da bi nekakva dusa zagospodarila tijelom jer si ti lazan. Kao - ja sam lazan, rek'o Gurdjijev (koji je takodje presao drugi Prag).
Pa onda Galaksija i ti pokupis tu svasta, nisam sve gore procitao. Kao - mi nismo istinski ljudi, vec je to sustina??? Pa covjek je licnost, ime, tijelo, um, srce... sta bi drugo bio?
Kao, licnost je strana instalacija a mi smo sustina. I to govore sve licnosti, same za sebe. Kakva sizofrenija.

Jos jedno lazno ucenje je o nekakvom duhu. Kocija i ti fazoni (iz Banjaluke sam pa pisem kako pricam na ulici). Ona prica licnost, dusa, duh... Neka mi neko objasni sta je duh? To ima i kod ovih sto skidaju implante pa zovu dusu i duh da kao pomognu. Kakav duh, sta je to?

Jos jedan razlog Galaksija sto licnost ne treba odbacivati (opet mi nije jasno kako odbaciti samog sebe) je taj sto je i dusa programirana. Sama dusa poslije smrti je u Matrixu. Zasto se inace ovdje i inkarnira? Ipak dusa nosi ono najvrijednije - ljubav.
A uz svjesnost, ljubav je jedino vazna. To je duhovnost. Ljubav i svjesnost. Ako covjek nema jedno od to dvoje, nece nista napraviti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: sub okt 28, 2017 1:25 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub okt 21, 2017 4:48 pm
Postovi: 8
galaksija je napisao/la:
Oko je napisao/la:
Nisam čitala to što si napisao pre 10 godina. Da li je to tvoje lično iskustvo? Ovo je samo mali deo onoga što sam doživela i još uvek doživljavam. (...)

Da si se potrudila da pročitaš i razumiješ te tekstove, onda bi vidjela da to što se tebi dešavalo i dešava, dešava se SVIMA
..

Da, dešava se svima da izađu iz tela i nalete na brodove oko Zemlje sa nekim bićima... reptilima ili već, ja im ne dajem imena, ne znam kako da ih nazovem, valjda ih zovu reptilima, dvonožna bića koja liče na guštere. Da dešava se svima da vide kako koriste ljude za lečenje i hranu, kako oblikuju ovu materiju, tj. kako je održavaju. Kada sam videla deo koji se tiče moje materijalne stvarnosti, napala sam taj deo i ta bića i promenila su se dešavanja ovde. Da svima se dešava da ti arkon ili kako ih već zovete, velika crna masa, kaže Misliš da možeš da pobediš? Hajde da se borimo za tvoju majku.
Moja majka je bila bolesna ali ne toliko da umre. Deset dana posle toga, majka je dobila, odjednom, dve teške bolesti koje se leče potpuno različitim terapijama lekovima koji suprotno deluju. Lekar se uhvatio za glavu i rekao da je ovo nemoguća kombinacija bolesti i lekova i da se pripremimo za najgore. I tu sam se predala, rekla sam arkonu da se predajem samo da je pusti da živi. Rekao mi je Dobro, za pola sata će je skinuti sa aparata. I zaista, brat me je pozvao posle pola sata i rekao da lekari hoće da je skinu sa aparata jer je počela, začudo, da mnogo bolje diše. Ali posle dva sata mi se brat javio iz bolnice i rekao da mu je lekar upravo izjavio saučešće. Otišla sam do tog arkona i pitala ga šta je to sad, kad je obećao da je će pustiti. Ništa nije rekao a nije ni morao, osetila sam veliku zbunjenost. Nije mogao da veruje da nije uspeo. Nisu svemogući. Prave i oni greške. I tada sam ga prvi put napala. I matricu. I svaki put posle toga kada mi pošalju neki program, jer vidim kada ide kroz mrežu, ja napadnem mrežu i kidam taj deo sa programom. Istog momenta napad prestaje. Ali posle opet pokušavaju i tako u krug. Ali, loše stvari su prestale da se događaju.
Moja mačka je bila na samrti, veterinar je rekao da ne može ništa da učini, raspadaju joj se organi, krvarila je sa obe strane. Izbacila sam iz nje program bolesti i ubacila svoj program za ozdravljenje. Posle tri dana mačka je bila potpuno zdrava. Veterinar nije verovao.
Ali, ja nisam pažljivo čitala i naučila napamet sva tvoja pisanija pa nemam pojma. Sve ovo je moja iluzija a ti znaš istinu. Nema potrebe da išta pišem. Ti sve znaš. Reci onda kako da se ljudi isključe iz matrice? Konkretno, bez filozofiranja.
Videla sam gore brodove sa ljudskim telima u nekim akvarijumima ili šta su već. Videla sam i svoja tela. Koliko sam videla, oni hvataju bića i seku ih na delove pa ih ubacuju u tela. Tako jedno biće podele na više delova i upakuju u više istih tela pa ih onda šalju u različite realnosti.
Ali, ti to sve znaš. Nema potrebe da išta više pišem jer ja živim u iluziji a ti si budan. Svakako imam pametnija posla nego da se prepucavam sa programom presretačem koji guši svakog ko ima bilo kakvu informaciju o matrici i ovom zatvoru. Toliki ego još nisam srela. Odlazim sa tvog foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: sub okt 28, 2017 2:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
"Svakako imam pametnija posla nego da se prepucavam sa programom presretačem koji guši svakog ko ima bilo kakvu informaciju o matrici i ovom zatvoru."

[-X
Cuj - programom presretacem. Ko Galaksija? Pa covjek i daje svo vrijeme informacije o ovom zatvoru. Na svoj nacin, sa svojim znanjem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: sub okt 28, 2017 2:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Iskustva "letenja" etericnim tijelom i slicno, su prepuna manipulacija. Ti dozivljaji vecinom nisu takvi kakvim ih covjek smatra. Moze vidjeti brodove a da zapravo nikakvih brodova nije bilo. To su ubacene slike u um. Takodje moze vidjeti neka bica, vanzemaljce, koji su po opisima jednostavno smijesni. Tipa nesto izmedju covjeka i lava. To je crtani film. Pa mnogi ljudi imaju nekakva iskustva sa tavim bicima i nazovu ih recimo Sirius C bica.
Razni okultisti na svojim "putovanjima" srecu nesto sasvim drugo. Putuju po nekakvim sefirotima, etirima, srecu andjele, vodice, itd. I to je naravno iluzija. Drugi imaju iskustvo izlaska iz tijela i dozivljaja nekakvog raja. Prvo, nikakva dusa nije izasla iz tijela, jer da jeste, covjek bi bio mrtav. To je iskustvo etericnog tijela.
Neki hodaju po Suncu ili Mjesecu i tamo se druze sa nekavim bicima, hodaju po naseljima... Nekakva Kabala ili Enohijanska magija... Jedni ce vidjeti patuljke i vile, drugi reptile ili lavove. Vidjece u etericnom svijetu dvorce i rijeke. Tamo ce sresti bica koja ce ih uciti. Ti svijetovi su iluzorni, prepuni bica koja mogu obmanjivati covjeka na hiljade nacina. Njih se treba klonuti i ne shvatati odatle nista kao nesto ozbiljno i stvarno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: sub okt 28, 2017 3:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
https://m.youtube.com/watch?v=-QnPIp8s96I


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: ned okt 29, 2017 8:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Oko...dešava se mnogima da dožive tako nešto kao što ti opisuješ. Ja mislim da je to sve realno, iako je nekad metafora. Neki ljudi ne znaju razliku između metafore i stvarnosti i ne mogu čitati takve slike pa sve negiraju i vrlo su napaački nastrojeni prema onima koji vide drugačije. To je zato jer im teorija ne drži vodu sama po sebi, pa je moraju silom braniti
Ako si stoposto sigurna u svoje ideje onda bi ti trebalo biti svejedno vjeruju li i drugi ili ne, i ne bi trebala imati potrebu da ih dokazuješ i da se drugi s tobom slože. Shvatit će kad im dođe vrijeme. Nisu svi za sve.
Šteta što odlaziš, šteta što ne možeš izdržati neslaganje , ali, ok, to je tvoj izbor. Vratit ćeš se kad ti bude vrijeme.
Želim ti sve najbolje i ne daj se smesti!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: ned okt 29, 2017 8:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Program presretač?
Možeš li to pojsasniti? Nisam došla do toga ....
Ono što sam ja do sada skontala je malo drugačije a također ima veze s ometanjem i sabotiranjem, ali nije program...nije misaono-energetska forma , više je fizičko, mehanički organizam, mehanika.... Možda ovo što ja vidim je jedna strana priče a ovo što spomineš druga?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: ned okt 29, 2017 12:15 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Cago,

mislim da se ne razumijemo kad je u pitanju buđenje u istočno-gnostičkom smislu jer se taj koncept razlikuje od kosmologija koje važe za „ličnost na putu duhovnog razvoja“. Bez obzira na to što je ova tema otvorena prije 13 godina i što su osnovne postavke istočne gnostike iznesene na samom njenom početku, većina diskutanata ju podrazumijeva pod tzv. „duhovnošću“ (s kojom su kao „dobro upoznati“) dok ona u suštini nema veze s tim.

S gnostičkog stanovišta, ličnost se može baviti duhovnošću koliko god hoće ali to nema nikakve veze s buđenjem u gnostičkom smislu koje podrazumijeva njeno povezivanje s Istinskim ja, koje bi bilo predstavnik Istinske svijesti Apsoluta ili Prvog Izvora, te tako i objektivizaciju njene egzistencije. S tim u vezi, tragikomično izgleda kad „ličnost na duhovnom putu“ prosuđuje istočno-gnostičke postavke i tekstove bazirane na njima, bez njihovog osnovnog razumijevanja.

Na primjer, kad je buđenje u pitanju, jedan od glavnih principa istočne gnostike je razvoj pronicljivosti kako bi se prepoznalo - ono šta jeste od onoga što nije. Dakle, minimiziranje ličnog projiciranja u odnosu na percipiranje. Tako, odmah u startu, kod tebe možemo primjetiti – obratno, dakle, potenciranje – projiciranja u odnosu na percipiranje jer da si upošljavao ovo drugo, onda ne bi iznosio ovakve tvrdnje:
Citat:
.. Na odbacivanje licnosti pozivaju Indijski gurui i "bogovi".

Pa onda Galaksija i ti pokupis tu svasta, nisam sve gore procitao. Kao - mi nismo istinski ljudi, vec je to sustina??? Pa covjek je licnost, ime, tijelo, um, srce... sta bi drugo bio?

Kao, licnost je strana instalacija a mi smo sustina. I to govore sve licnosti, same za sebe. Kakva sizofrenija.

(...)Jos jedan razlog Galaksija sto licnost ne treba odbacivati(...)

Ovo su činjenice koje su sasvim vidljive, ukoliko se isključi selektivna percepcija, koja ide ruku pod ruku s ličnim projiciranjem:
Citat:
S druge strane, istočni gnostici su imali drugačiji stav prema kojem bi mi kao Lažna ja ili „strane instalacije“, dakle, mi koji sada ovo čitamo, trebali da se povežemo s Istinskim ja a ne da budemo ignorisani i istjerani napolje. To bi, naravno, za nas bila prihvatljivija opcija, nego - noga u dupe. Znači, povezivanjem s Istinskim ja, mi bi se pretvorili u istinska ljudska bića a to možemo uraditi prepoznavanjem tzv. „B-uticaja“ koji nam dolaze od tog istinskog dijela bića i dejstvovanjem u skladu s njima.

Ovo iznad je bio izvod iz poslednjeg teksta „o Mari“ a takođe se jasno može vidjeti to da je isti koncept prisutan i u većini ostalih tekstova koji su linkovani u prvoj poruci na ovoj stranici, isto kao što je zastupljen i u istočno-gnostičkim izvorima. Dakle, iz aviona bi trebalo biti vidljivo to da odbacivanje ličnosti nisam nikada zagovarao, nego njeno povezivanje s Istinskim ja a to što sam isticao njenu lažnost, bilo bi u skladu s istočnom gnostikom, mojim opservacijama i razumijevanjem te tematike.

Kad se ličnost nađe na putu duhovnog razvoja u vlastitom aranžmanu ili kad prati neke već zacrtane puteve tog tipa, laganje sebe se automatski upošljava do maksimuma i tu će projiciranje uvijek da dominira. A tamo gdje projiciranje dominira, nema ni „b“ od buđenja ljudskog bića. Jedan od primjera ekstreminih slučajeva laganja sebe na temu buđenja sam već poodavno predstavio na primjeru one Maarit, u tekstu Iz praktične gnostike.

Dakle, „ličnost-na-putu-bez-Istinskog ja“ (doduše ili uz dušu). Sam princip je jednostavan i relativno funkcionalan u ovoj iluziji u odnosu na iluziju, međutim, tu ne dolazi ni do kakvog buđenja u gnostičkom smislu koje podrazumijeva povezivanje-ličnosti-s-Istinskim ja, te tako i objektivizaciju egzistencije (teoretski). O čemu se radi, ličnost formira lični hologram u hologramu, iluziju u iluziji uz pomoć mentalne gimnastike ili „simulacije“ (kako je to Dr Malanga nazivao) što bi obično bio jedan postepen proces. Odatle, duši kao matriksnoj komponenti se obično daje počasno mjesto u skopu zamišljene duhovne kosmologije. Cijela kosmologija će se obavezno zakititi i pojmom „ljubav“, neki će dodavati i „svjetlost“ i neke druge scenske efekte, tako da stvar izgleda privlačnije ili ubjedljivije. (Ko će se to drznuti da dovodi u pitanje dušu, ljubav, svjetlost i ostale pozitivne pojmove?!) Tako to sve može da funkcioniše prilično ubjedljivo jer vanjski hologram ili iluzija, nema prednost nad nečijim unutrašnjim hologramom ili iluzijom, ukoliko je ova relativno „čvrsto“ sklopljena. Odatle, onaj, čija ličnost uspije da napravi relativno „čvrstu“ unutrašnju iluziju, može da verifikuje neke njene aspekte u vanjskoj, te da bude uvjeren da stvar funkcioniše. Usput se maksimalno upošljava projiciranje i selektivna percepcija, kao se ne bi vidjeli oni elementi koji imaju potencijal da naruše sklopljenu sliku/iluziju. Ako se i vide, onda se mehanički ili reaktivno upošljava duvanje na njih kao na vruću čorbu, kao u ovom slučaju, sve s ciljem održavanja integriteta lične iluzije koja je mukotrpno sklapana. Ukoliko takav čovjek naiđe na istočnu gnostiku, on može zagrabiti neke pojmove iz nje i bez njihovog razumijevanja ugraditi ih u svoju sliku/iluziju gdje misli da je to najzgodnije i definisati ih onako kako mu to lično odgovara, isto kao što će kupiti i koristiti i druge duhovne elemente koji su već zastupljeni u zajedničkoj iluziji. S obzirom na to da se u istočnoj gnostici pominju „pragovi“, ti ne samo da si i njih tu ugradio, nego si ih već prešao, tako da će ih vjerovatno kasnije biti još?! He, he, nije slučajno ni to što ne vidiš nikoga pored sebe a pogotovo ispred, nego samo iza!? Isto tako, da je onoj Maarit bila poznata istočnognostička terminologija, ona bi u svoju iluzornu kosmologiju garant ugradila bar 16 pragova (iza sebe, naravno, a nikoga ne bi vidjela iza prvog ili drugog, tako da mi ostali odmah možemo da znamo đe smo u odnosu na nju.) Granice laganja sebe (pa tako i drugih) ne postoje kad su ličnosti u pitanju a one se međusobno razlikuju samo po tome koja je od njih je specijalizarala stvar, koja je magistrirala a koja doktorirala na tom predmetu. Odatle i lijepih laži u iluziji koliko hoćeš. Kad je laganje sebe (pa tako i drugih) u pitanju, tu ličnosti mogu biti kreativne do besvijesti.

Cijela dinamika se obično svodi na interakciju donjih centara ličnosti, gdje intelektualni centar biva glavni arhitekt duhovne kosmologije, motorni centar obično igra ulogu duha a emotivni centar odrađuje ulogu duše. U tom kontekstu, ne dolazi do povezivanja s gornjim centrima Istinskog ja, jer ovaj koji je zamislio i izvodi duhovni šou program ove vrste, već ima sve komponente koje su mu potrebne za njega.

Tako, čovjek može u svojoj duhovnoj kosmologiji zamisliti i preći 3, 6, 16 i više „pragova“ ako barata gnostičkom terminologijom i bujnom maštom, pa se tako osposobiti da vidi sve i svašta, osim onoga što pripada objektivnoj realnosti. Svaki duhovni razvoj u iluziji se svodi na to se ostane u njoj, mada, možda, na nekom njenom „višem“ nivou. Tu je sve moguće („osim drvenog šporeta“, što bi reko Mujo). Međutim, nekako, nijedna od takvih duhovno razvijenih ličnosti ne može da se odrekne jedne poslastice koja je karakteristična za svaku ličnost, bilo koji prag da je prešla ili bilo koji nivo da je dostigla a to je definisanje, uspostavljanje dijagnoza i etiketiranje svakoga, svega i svačega što zamišlja ili joj se nalazi u polju percepcije jer „bože moj, ko će ako neću ja, koja sam to zaslužila, nakon pređenog 3-ćeg praga... dostignutog 6-tog denziteta... osvajanja titule uzvišenog majstora...“!?

Jedino ostaje pitanje, koliko ozbiljno ćemo ju uzimati mi ostali, bez obzira na to koliko ubjedljiva ona bila?!

I na kraju, što se mene lično tiče, do sada nisam primjetio da sam prešao ikakav prag, niti se smatram budnim u gnostičkom smislu, mada, to ne znači da ne mogu bar pisati o tome.

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: ned okt 29, 2017 1:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Ma nije vazno da li sam nesto i koliko presao. Nisam tu zbog toga. Rekao sam ja da ti neces vjerovati.
Dosao sam da kazem da si presao drugi Prag, jer to ne znas. Govorio sam da su svjesnost i ljubav ono sto je potrebno. Ti imas svjesnosti.
Ne zanima mene Gnostika, to je po meni tek dobar put. Pisao sam o pragovima a stvari se mogu nazvati sasvim drugacije.
A ti meni o licnosti i B uticajima. Visim i nizim centrima. Za mene je to pocetak puta. Objasni mi jos samo sta je to - duh, i necu ti vise smetati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: ned okt 29, 2017 7:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Sad mi trebaju jos samo kokice i to bi bilo to. I eto Holivudski film. Ovih par postova je vrh. Puno iluzije, maste i identifikacije... :glasses7:

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: ned okt 29, 2017 8:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
sector57 je napisao/la:
Sad mi trebaju jos samo kokice i to bi bilo to. I eto Holivudski film. Ovih par postova je vrh. Puno iluzije, maste i identifikacije... :glasses7:


Napisi par recenica svog znanja i iskustva. Meni ne trebaju kokice.

Reci nesto o identifikaciji i masti. Reci nesto o sebi i svom putu. Za pocetak, ko si ti. Ima li u tebi icega? Osjecas li ljubav?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: ned okt 29, 2017 8:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
sector57 je napisao/la:
Sad mi trebaju jos samo kokice i to bi bilo to. I eto Holivudski film. Ovih par postova je vrh. Puno iluzije, maste i identifikacije... :glasses7:


Reci nesto i o tome koji je tvoj put. Kako je na njemu i dokle si stigao.
Zezanje i slicice preskoci.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: ned okt 29, 2017 10:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Nitko ne može sam sebe objektivno prosuditi i reći da je stigao do ove ili one stepenice u duhovnom razvoju, da je stigao do kraja ...Lako je upasti u zamku samozadovoljstva i samodopadnosti ali se poslije toga obično dogodi tresak nosom o pod. Zato, oprez s tim pitanjima i takvim izjavama....

To jednostavno ne ide tako

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1157 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz