Sada je: sub apr 27, 2024 11:22 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto apr 14, 2009 9:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Podsvijest ne postoji ;)

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 14, 2009 9:42 pm 
FORMICA je napisao/la:
Podsvijest ne postoji ;)


Zanimljivo... Zasto? Pls explain if u have will.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 14, 2009 10:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Zato jer je sve svijest. :lol:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 14, 2009 10:35 pm 
kolos je napisao/la:
Zato jer je sve svijest. :lol:


A odi va marijanov brijeg :rofl :twisted:

Ja sad mislio neznam sta kad ono tako simple odgovor. Mislim ako cemo tako, necemo ni pricat lol :D Kad je sve jedno. Kak moze postojat razlika izmedju slova :D ( sala lol ).


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 06, 2009 5:29 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 06, 2009 5:11 am
Postovi: 7
Smrt je naša poslednja molitva, meditacija i sadana. To je naš poslednji najuzvišeniji poduhvat. Smrt predstavlja zbir svih naših duhovnih rezultata koje smo postigli u ovom životu. Kako se budemo ispoljili tokom umiranja, tako ćemo sebi i našim vodičima pokazati da li smo pali ili položili ispit i to sa kojom ocenom.

Fizičko umiranje podrazumeva ostavljanje za sobom fizičkog tela. U svom eteričnom telu, čovek obično odlazi u eterični Malkut ili u Limbo koji se nalazi ispod eteričnog Malkuta i Zemlje. Posle toga, eterično telo se vraća u fizičku ravan zaodenuto potpuno novim telom. To novo telo ima i nov um. Taj novi um ne može da se priseti šta je radio njegov prošli um. Iz tog razloga, taj njegov novi um se ne može setiti ni prošlih života.

Eterično umiranje je drugačije od fizičkog. Ono nije toliko bolno i teško. Eterična bića su na primer vilenjaci. Eterična bića ostavljaju za sobom prilikom smrti eterična tela i odlaze sa svojim astralnim telom u astralni svet. Posle toga se mogu reinkarnirati u svom novom eteričnom telu u eterični svet. Dok se ljudska reinkarnacija uglavnom odvija na relaciji fizička ravan - eterični svet, dotle se vilinja reinkarnacija najčešće odvija na ravni eterični svet - astralni svet. Eterična smrt nije toliko teška i bolna, zato što eterična bića imaju više svesti o funkcionisanju prirodnih zakona od fizičkih bića. Pored toga, eterična bića ne zaboravljaju tako lako, pa tako svoja znanja iz prošlih života, prenose i u svojim novim reinkarnacijama. Eterični mozak, koliko god da je limitiran, ipak je mnogo širi i otvoreniji od fizičkog mozga. Eterični mozak i kada je nov, ume da pamti usled svoje bliske povezanosti sa astralnim telom.

Smrt u stvari nije toliko u napustanju fizičkog vozila, koliko je smrt u zaboravu. Kada ne bi smo zaboravljali, bili bi smo besmrtni. Kada bi smo se prisećali svih naših prošlih života, imali bi smo jasnog uvida u kontinuum svog postojanja, pa bi i znali da je smrt samo jedna stanica.

Ko pamti, taj živi večno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 06, 2009 1:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 10:20 am
Postovi: 177
Lokacija: na Žalu
U tom slučaju ja sam više mrtva nego živa jer stalno nešto zaboravljam :shock: :)
U zadnjih 10 mj. doživjela sam dvije smrti vrlo bliskih osoba,na dva potpuno različita načina.Prvo je bilo samoubojstvo mog dragog,koji me nazvao i vrlo prisebno i precizno objasnio što će napraviti.10 min. kasnije rezala sam konopac,prekasno.Druga je prijateljica koja je umrla od raka i znala je to,pratila sam je gotovo do samog kraja.Ta dva iskustva zauvijek su me promijenila,na smrt više ne gledam kao na nešto negativno ili tragično - bar ne za one koji su umrli.Sa oboje sam imala komunikaciju i nakon smrti,u snovima i na intuitivnoj razini,i ono što sam spoznala jest da je nemoguće racionalnom umu pojmiti što se događa nakon što odemo,a mi bi htjeli upravo to,naći zadovoljavajuće objašnjenje koje će stati u zadane nam okvire ovozemaljskog postojanja.Nemam pojma kako to "tamo" izgleda,ni kakva je točno "procedura",znam samo da možemo igrati aktivnu ulogu u pomaganju onima koji su umrli time da ih ne vezujemo svojom žalošću.Najgore što možemo napraviti jest ne prihvatiti nečiju smrt,ne pomiriti se s njom i zazivati natrag,pitati zašto...( a kad sam pitala "a zašto ne" užasnute face nisu imale ni jedan smisleni odgovor).Treba voljeti i upućivati misli podrške i oprostiti ako se ima što.Naučila sam više voljeti život i nastojim ga živjeti što potpunije,proći kroz svako iskustvo bez straha,biti ČOVJEK,jer to je jedini zadatak koji imamo ovdje,a svoju puninu -ili prazninu- nosimo sa sobom dalje...pa budimo oprezni i povedimo računa što stavljamo u prtljagu.
Smrt nije najgore što se čovjeku može dogoditi u životu!

_________________
Strahlen Gottes
sind wir hier auf Erden -
Brauchen's nur zu sein
und nicht zu werden.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrt
PostPostano: čet jul 09, 2009 11:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
meni treba sad malo kristaliazirat brdo informacija u glavi....

nakon smrti odlčazimo u 5d i odatle se opet vracamo nakon nekog vremena u vlastiti d u oblik novog tjela... e sad...
zanimaju me silni oni duhovi, poltergeisti, ostalom duše koji se jos primjecuju u nasem D! nekada naravno, ali ugl tu su jer se osjeti njihovo djelovanje il sta ja znam...
treba mi pametno razjašnjenje ŠTA SU ONI i koja je korelacija teorije denziteta i njih...zasto su jos tu, kako su vezani za to ... ajd razumijem da se nereinkarniraju jer jos nisu otisli u 5d, jos su ovde, ali ZASTO? sta ih sprečava da odu "gore"

drugo pitanje: demoni... jedan prijatelj, čistokrvni OPSovac, vampir i sotonjara, ima pakt sa nekim bićima, đinovima, demonima i on ih vidi, ko neke sfere, snjima slobodno razgovara i oni su svuda oko nas...ugl, OPS bića su, hrane se negativno energijom a daju mu odredjenu zastitu...
kaze on da svatko ima jednog, ali nije aktivan, u krščanstvu ih nazivaju kao i andjeli cuvari, a opet citao sam negdje u plavom planetu da i nisu bas toli OPSovci, mozda ima i pokoji OPD neznam...
molim odgovore, ako moze u kratkim crtama


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrt
PostPostano: sub jul 11, 2009 5:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Judziin je napisao/la:
meni treba sad malo kristaliazirat brdo informacija u glavi....

nakon smrti odlčazimo u 5d i odatle se opet vracamo nakon nekog vremena u vlastiti d u oblik novog tjela... e sad...
zanimaju me silni oni duhovi, poltergeisti, ostalom duše koji se jos primjecuju u nasem D! nekada naravno, ali ugl tu su jer se osjeti njihovo djelovanje il sta ja znam...
treba mi pametno razjašnjenje ŠTA SU ONI i koja je korelacija teorije denziteta i njih...zasto su jos tu, kako su vezani za to ... ajd razumijem da se nereinkarniraju jer jos nisu otisli u 5d, jos su ovde, ali ZASTO? sta ih sprečava da odu "gore"


Mislim da u sustini ne postoji pametno resenje za koje mozemo biti sigurni da je ispravno. Mozemo samo skupljati podatke, spekulisati i razmisljati pa videti sta bi nam tu bilo logicnije, a i u tom slucaju moramo biti svesni da "nasa" logika mozda i nije ispravna.
Sto se tice dusa koje se posle smrti jos uvek motaju ovde na 3D iako nemaju materijalna tela, mislim da razloga za to ima puno a da mi mozda mozemo naslutiti tek po koji. Cini mi se logicno da se u takvoj situaciji nadju one duse koje su ekstremnije vezane za 3D realnost u kojoj su zivele, odnosno da su vise OPS orjentisane, pa im je tesko za prihvatiti da su "mrtvi" tj da vise nemaju tela, pa se onda motaju tu i tamo oko nas. Mislim da je problem kod ovoga taj sto je njima za taj boravak ovde potrebna i energija usled cega se nakace nekoj "zivoj" osobi koja vibrira na slicnim frekvencijama, ili je nesvesna nekog svog aspekta licnosti koji dozvoljava otimanje energije potrebne frekvencije. Navodno svaki prosecan covek ima nekakve "prilepke" koji mu na ovaj nacin dreniraju energiju, nekad cak i vise takvih entiteta. Secam se iz nekog materijala koji sam citao kako se npr kod neke devojke pod hipnozom ispostavilo da joj se "zakacila" njena baba, koja je u stvari, kada je umrla postala "svesna" da je na njenu unuku zakacen jezivi OPS entitet, pa je ona resila da se zadrzi tu kako bi "pazila" svoju unuku. Losa strana te price je bila ta sto je i baba takodje isisavala energiju unuci tom prilikom, sto je i logicno jer je i sam babin cin da ostane tu u stvari posledica njenog OPS-a. Isto tako, valjda se ovde u 3D motaju i one duse koje su umrle iznenadnom i brzom smrcu, pa dok ne shvate sta se u stvari desilo. Postoje i druge mogucnosti, na primer, to sto neko dozivi nesto kao "duha" u stvari moze biti samo ostatak "astralnog tela" koje je dusa odbacila prilikom smrti fizickog tela, pa to astralno telo funkcionise jos neko vreme kao ljustura, sa po nekim "programom" koji je "licnost" neke duse ostavila iza sebe. Ili nesto u tom smislu. Naravno, mogu biti i razni entiteti koji su "rezidenti" u etericnoj sredini, astralu, 4D ili kako god to nazvali, i predpostavljam da mogu biti svesniji ili samo neka forma "etericnog energetskog parazita", kao sto i mi imamo nase 3D parazite. Vrlo je moguce da gresim.

Citat:
drugo pitanje: demoni... jedan prijatelj, čistokrvni OPSovac, vampir i sotonjara, ima pakt sa nekim bićima, đinovima, demonima i on ih vidi, ko neke sfere, snjima slobodno razgovara i oni su svuda oko nas...ugl, OPS bića su, hrane se negativno energijom a daju mu odredjenu zastitu...
kaze on da svatko ima jednog, ali nije aktivan, u krščanstvu ih nazivaju kao i andjeli cuvari, a opet citao sam negdje u plavom planetu da i nisu bas toli OPSovci, mozda ima i pokoji OPD neznam...
molim odgovore, ako moze u kratkim crtama


Mislim da je kod ovakvih pitanja jako znacajno pravilno shvatiti sta tacno znaci OPD/OPS, kada se to razume lakse je shvatiti sta bi jedan "visi" OPS entitet radio, a sta OPD. Licno mislim da mi nemamo neke posebne "andjele cuvare" koji se brinu za nas razvoj. Mislim da je to na nama samima, i pre sam sklon da mislim da onda kada osecamo da imamo neku podrsku "odozgo", je to u stvari podrska nas samih, naseg "viseg ja", koje ima uvid u nase lekcije u celosti pa "vodi racuna" da se one ostvare po nekom planu koji mi ne mozemo ni naslutiti.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: sub jul 11, 2009 6:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
noxten je napisao/la:
FORMICA je napisao/la:
Podsvijest ne postoji ;)


Zanimljivo... Zasto? Pls explain if u have will.


:oops: Op izvinjavam se, na znam kako mi je promaklo da ne odgovorim.Tad sam imao neke zafrkancije sa vezom mora bit da je to u pitanju.
Svijest je ono đesi ti. Ispod tebe nema ništa. Posebna je priča u kom od tijela se nalazi svijest. Čovjek ima nekoliko tijela i u zavisnosti od toga đe se nalazi svijest saobraćaš sa "različitim" čovjekom. Zapravo je sve to isti čovjek ali je svijet u kojem se nalazi svijest različit. Ne postoji dio tebe koji pored svijesti samostalo postoji u tebi. podsvijest je izmišljena kako bi se objasnilo da duša ne postoji, a sve pokazuje da postoji. Sve ispane jednostavnije kad se zna da pored trule lešine postoji još nešto čto je čovjek. Još jednom se izvinjavam zbog kasnog odgovora Noxten :oops:

Aragorn je lijepo odgovorio. Duhovi kao duhovi ne postoje. Čovjek kad se prestavi napušta fizičko tijelo zatim astralno i odlazi i više ga nema u ovom svijetu. To je nepovratno i tu je tačka. On se kasnije ponovo rađa u drugom tijelu i tad ga ima u ovom svijetu. Tad se može stupiti u vezu sa njim ali u tome ne treba prećerivati jer oni u novom tijelu imaju nove poslove i nemaju vremena da se bave starim životima. Dok su duše u svjetlosti ne može se stupiti u vezu s njima, ili vrlo rijrtko i teško. Potpuno sam ubijeđen da ljušture astralnih tijela mogu da se nađu među ljudima. Što one mogu činiti ne znam ali nije isključeno da umiju biti dosadne a možda i štetne. Astral je prepun raznih stvorenja koja zaista mogu biti i neugodna i opasna ne samo za jednog čovjeka nego i za one oko njega. Tačno je da postoje razna stvorenja koja mogu pomagati nekim ljudima da dođu do bogatstva i ugleda u fizičkom svijetu mada se ja sa njima ne bih petljao. Tačno je da postoje "anđeli čuvari" i oni nijesu mi nego potpuno druga stvorenja iz svijetla. I mi smo mnogo puta bili drugima anđeli čuvari. To je posao koji se prihvata i odradi po pravilima, a radi se o našim velikim drugovima, bliskim dušama iz svjetlosti. To od prilike tako izgleda. U svakom slučaju nijesam ubjeđen da je mogućelako stupiti u vezu sa dušama pokojnika i strah me je da se iza njih kriju nka zlomislena stvorenja koja nas vuku za nos. Sa svim tim treba biti vrlo na oprezu a najbolje je ne petljati se sa tim.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrt
PostPostano: sub aug 01, 2009 10:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 08, 2009 8:32 pm
Postovi: 161
Lokacija: Croatia
Za smrt mogu vam potvrdit da je michael newton u pravu, sve napisano stoji iako nemogu potvrdit ono iza svjetla u tunelu (bolje mi zvuči portal što u biti i jest). Prije dosta godina sam doživio kliničku smrt (zahvaljujući "stručnim" doktorima) i sam prelaz je za mene bio bezbolan, ako se mogu tako izrazit, samo odjednom te obuzme mir i spokoj u kojem si ne postavljaš pitanja što kako i zašto, to postaviš kad se vratiš natrag. Ne sjećam se djela samog izlaska iz tijela nego sam se direktno našao u tunelu u kojem se svjetlost približavala i kad sam već došao na sam kraj odjednom sam se stvorio u svom filmu života, konkretno gledao sam sebe dok sam bio mali sa visine nekih 5 metara, uglavnom ti prolaze random slike i zanimljivo samo najljepše uspomene i to kad si bio sam, nema obitelji, nema prijatelja i prizora kao sa neke fešte, jednostavno samo TI. Ne postoje osjećaji da te vežu uz materiju, religiju ili način gledanja na život (o tome je isto newton pisao da svi prolazimo kroz isto), samo si TI važan. Isto mogu reći što je dosta bitno po meni sama svijest tj. njena srž, način razmišljanja i sve ono što te čini osobom se NE MJENJA, kako misliš na zemlji tako i tamo, to je onaj JA o kojem je mislim galaksija pisao tu negdje na forumu. Što se tiče grijeha nema suđenja ili tako nečeg, nego TI SUDIŠ SAM SEBI (newton je to napisao kako duše kad su gore sa vodičem same izabiru kaznu) i vjerujte mi to se osjeti duboko u nama, savjest zasja u puno svjetlu, sve tvoje greške, iako ti se ne prikažu i ne naglašavaju, su tu i ti si svjestan njih. Nema tu boga kao sudca koji će lupit čekićem i reći pakao! Ne sjećam se razgovora sa vodičem ili s nekim od rodbine koji se možda i odvijao i kad bih otišao pod hipnozu možda bih i saznao cijeli događaj. Sjećam se glasa medicinske sestre koja me zvala i onda sam se odjednom probudio u sobi punoj doktora na aparatima i to nepokretan! lagano mi se vraćao osjećaj pokretnosti od glave prema nogama. u bolnici sam ostao još 4 dana nakon tog događaja i kad sam se pakirao da krenem kući u sobu mi je došla ta sestra koja mi je dala krivu injekciju i plačući me molila za oprost. Nakon tog događaja sam se potpuno promijenio, ne samo u shvaćanju nego sam potpuno izgubio ljubav prema materiji ako se tako može nazvati, ništa mi nije više žao niti me vuče želja prema materijalnom,primjer da mi sutra polupaju auto, ma nema veze to je samo hrpa lima, i slično. Isto stvar kao i kod sjemenke da su mi sprovodi postali smiješni i da ih izbjegavam u širokom luku jer nemogu shvatit ljudi tamo kad se krenu bacat po podu i naricat i da im išta kažem neće im pomoći. Možete to zvat bezosijećajnost ili kako god ali mi je umiranje nekak postalo normalno i to me gotovo ne šokira. Prije toga iskustva sam, moram priznat bio majmun koji je često bio bezobrazan i bahat i znao se i potuć i krao sam stalno od staraca. Nažalost to shvatiš tek da ti se nešto ovako dogodi. U početku nisam nikome ništa govorio a kasnije samo par ljudi jer znam da me nitko nebi razumio, zato ovdje to iznosim jer ljudi kao vi drugačije razmišljate nego ostali. Na neki način sam sretan što mi se to dogodilo jer danas je mi je poštenje na prvom mjestu, uvijek govorim kakav god život bio samo budi pošten. Zato sam bio presretan kad sam pročitao newtonovu knjigu u kojoj je sve pojašnjeno detaljnije iako sam prije znao neke stvari ali jednostavno ostaju ti određene rupe i nejasnoće.

_________________
Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by the rulers as useful. ~Seneca


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrt
PostPostano: sub aug 01, 2009 2:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
A još jedan od naših. :wink:
Zdravo bio i dobro došao :occasion5: :thumbup:

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrt
PostPostano: sub aug 01, 2009 2:20 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Hvala mikeš na podjeli tvog iskustva, upravo to je ona - suština - koja je najvažnija!


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: sub aug 01, 2009 3:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
FORMICA je napisao/la:
Podsvijest ne postoji ;)

Na sto onda djeluju subliminarne poruke, ako podsvjest ne postoji?

_________________
"Razumni ljudi prilagođavaju se svijetu.
Nerazumni ljudi svijet prilagođavaju sebi.
Upravo zato napredak ovisi o nerazumnim ljudima."

Gram prakse vrijedi više od tone teorije.

"Budi promjena koju želiš vidjeti." Mahatma Gandhi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrt
PostPostano: ned aug 02, 2009 3:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Na svijest ali je način primanja drugačiji. Ne može se čovjek dijeliti na djelove jer postoji kao cjelina, a ti si đe je svijest. Možeš reći da čovjek kad je u duhovnom svijetu ima proširene duhovne moći i znanja ali je to i dalje onaj isti čovjek, mada bih je prije nazvao nadsvijest nego podsvijest. Nijesam tako razmišljao da se duhovno čovjek može dijeliti. Znam da prelaskom svijesti u odgovarajuća tijela čovjek postaje drugačiji u duhovnom pogledu ali nijesam znao da ta tijela samostalno obavljaju radnje u svojim svjetovima. Ja sam mislio da se ona nekako "zgusnu" kad svijest nije u njima a da se "rašire" kad svijest uđe u njih.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrt
PostPostano: pon aug 03, 2009 7:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
Citat:
Na svijest ali je način primanja drugačiji. Ne može se čovjek dijeliti na djelove jer postoji kao cjelina, a ti si đe je svijest. Možeš reći da čovjek kad je u duhovnom svijetu ima proširene duhovne moći i znanja ali je to i dalje onaj isti čovjek, mada bih je prije nazvao nadsvijest nego podsvijest. Nijesam tako razmišljao da se duhovno čovjek može dijeliti. Znam da prelaskom svijesti u odgovarajuća tijela čovjek postaje drugačiji u duhovnom pogledu ali nijesam znao da ta tijela samostalno obavljaju radnje u svojim svjetovima. Ja sam mislio da se ona nekako "zgusnu" kad svijest nije u njima a da se "rašire" kad svijest uđe u njih.


ne stoji ti baš ova (ili stoji samo je malo generalno), jer čovjek je opet iluzija, svijest je ključna. kad nestane tijela ostaje svijest, a ona nije ograničena na pojmova tipa čovjek ili ljudski (osim kad je u tijelu).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrt
PostPostano: pon aug 03, 2009 9:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
demiurge je napisao/la:

ne stoji ti baš ova (ili stoji samo je malo generalno), jer čovjek je opet iluzija, svijest je ključna. kad nestane tijela ostaje svijest, a ona nije ograničena na pojmova tipa čovjek ili ljudski (osim kad je u tijelu).


Da stoji to što veliš. Čovjek ima više tijela nije mu samo fizičko tijelo sve. "U" fizičkom tijelu se nalaze i druga tijela koja odgovaraju nama u svjetovima drugih denziteta. Smrću napuštamo fizičko tijelo, zatim odbacujemo i astralno tijelo jer nam ono bez fizičkog tijela ne treba. Moguće da se na isti način mogu odbaciti i druga tijela. I tačno je na kraju ostaje čista svijest. Potpuno si u pravu o tim stvarima ne možemo govoriti na osnovu iskustva i u kategorijama fizičkog svijeta. :)

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrt
PostPostano: sub aug 08, 2009 12:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
POZDRAV,


malo sam čitao iskustva vezana uz smrt, pa evo i moje...
bio sam 7 razred osnovne škole, negdje 97, bilo je ljeto i igrali smo nogomet na lokalnom igralištu.
Kako ekipa dobije gol, tako smo se mjenjali na mjestu golmana, kad je došao red na mene, prijatelj mi je sa tri metra napucao loptu u trbuh, samo sam pao na pod...
I tada-spektakl :)
Dignuo sam se iz tjela, okrenuo se prema gore i tamo su me čekala tri meksikanca, bilo su nevjerovatno sretni, svaki je imao mariachi gitaricu i pjevali su iz sve snage.
Iza njih su bila ogromna, masivna, zatvorena drvena vrata.
Oblaci nekakavi su bili oko nas, preljepo nešto...
Dozivali su me rukama i mislim da su očekivali nešto od mene, samo nisam znao šta...

I u idućem trenutku se budim jer mi je neki čovjek izvadio jezik iz grla koji me gušio i tako spasio život.
Eto prošlo je 12. godina, a ja se sjećam svih detalja

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrt
PostPostano: pet aug 14, 2009 12:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Nema smrti. Ne moraš nikome biti zahvalan jer ti je spasio život. Ti si besmrtan.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrt
PostPostano: pon aug 24, 2009 2:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
ovdje se puno spominju vrste tijela koje čovjek ima.
čuo sam za fizičko, eteričko, astralno (Steiner) i svjetlosno (Castaneda).
jel može netko to malo pojasnit i povezat s ovom temom? :)

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrt
PostPostano: uto aug 25, 2009 3:11 am 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
extranoize
Citat:
ovdje se puno spominju vrste tijela koje čovjek ima.
čuo sam za fizičko, eteričko, astralno (Steiner) i svjetlosno (Castaneda).
jel može netko to malo pojasnit i povezat s ovom temom?

Postoji više tijela nego što je nama poznato: Izvod iz Ra materijala.

Ispitivač: U našoj ezoteričnoj literaturi brojna tijela su zapisana. Ja sam zapisao ovdje fizička tijela, eterična, emocijalna, astralna i it. Možete li mi reći, dali ova lista ima odgovarajući broj, i možete li mi reći korištenje i svrhu i efekte i tako dalje. Svake od teza i bilo koje drugo tijelo koje može biti u vašem um/tijelo/duhu kompleksa?

Ra: Ja sam Ra. Odgovor na vaše puno pitanje bi bio rad od mnogo seansi kao što je ovaj, za unutrašnju vezu različitih tijela i svaki efekat tijela u različitim situacijama je jedna velika studija. Međutim, mi ćemo početi tako što ćemo uputiti vaš um nazad, do spektra istinitih boja i korist tog razumijevanja u tom shvatanju različitih entiteta vaše oktave. Mi smo broj sedam ponavljali od makro kosmosa do mikro kosmosa u strukturi i iskustvu. Zato, samo će biti očekivano da bude sedam osnovnih tijela koje će možda biti i najlucidniji počinjući ko crvena zraka tijela itd. Međutim, mi smo svjesni toga da vi želite da odgovarate u vezi tih tijela spomenutih sa bojama zraka. To će biti zbunjujuće, za različite učitelje koji nude svoje predavanje/učenje razumijevanja su u različitim terminima. Tako jedno može biti zvano kao suprotno tijelo neke stvari, a drugo pronaći drukčije ime. Tijelo crvene zrake je vaše hemijsko tijelo. Međutim, nije tijelo ono što ste vi obukli u fizičko. To je nekonstruisani materijal tijela, osnovno tijelo bez oblika. To osnovno neformirano materijalno tijelo, da razumijete, da su tu iscjeljenja koja mogu biti nošena i izvan jednostavnog razumijevanja prisutnih elemenata u fizičkom kolu. Tijelo narandžaste zrake je fizički tjelesni kompleks. Ovaj tjelesni kompleks još uvijek nije tijelo u kojem vi prebivate nego tijelo koje je oblikovano bez samosvjesnosti, Tijelo je u vakumu prije nego što duh/um kompleksa uđe. Ovo tijelo može živjeti bez inhibicije uma i duha kompleksa. Međutim, rijetko to čini. Tijelo žute zrake je vaše fizičko kolo koje vi znate u ovo vrijeme i u kojem ste iskusili katalizator. To tijelo ima um/tijelo/duh karakteristike koje su jednake fizičkoj iluziji, kao što ste to vi nazvali. Tijelo zelene zrake je tijelo koje vi možete vidjeti u seansi kada je ono što vi zovete ekto-plazma stavljeno na raspolaganje. To je blaže tijelo upakovano više u zbijenosti sa životom. Vi možete zvati ovo kao astralno tijelo prateći neka druga učenja. Drugi su ovo isto tijelo zvali eteričnim tijelom. Međutim, ovo nije tačno u smislu da je eterično tijelo ustvari tijelo prolaza gdje god je inteligentna energija sposobna da oblikuje um/tijelo/duh kompleks. Lakše tijelo ili tijelo plave zrake može biti zvano devahonično tijelo. Postoje mnoga druga imena za ovo tijelo naročito u vašim takozvanim indijskim spisima ili zapisima, za one koji su među vašim ljudima i koji su istražili te regione i razumili različite tipove devahoničkih tijela. Postoje mnogi, mnogi tipovi tijela u svakom denzitetu, nalik vašem. Tijelo indigo zrake koje smo mi izabrali da zovemo eterično tijelo je, kao što smo već rekli, tijelo prolaza. U ovom tijelu oblikuje se supstanca ili samo možete vidjeti ovo tijelo kao svjetlost koja može oblikovati sebe kako god želi. Tijelo violetne zrake može možda biti shvaćeno kao ono što vi zovete Buda tijelom ili tijelo koje je potpuno. Svaki od ovih tijela ima neki efekat na vaš um/tijelo/duh kompleksa u vašem životnom postojanju. Unutrašnje veze, kao što smo rekli, su mnogo kompleksnije. Možda jedna sugestija koja može biti indicirana je ova: tijelo indigo zrake može biti korišteno od strane iscjelitelja jednom kada iscjelitelj postane sposoban da zamijeni svoju savjesnost u to eterično stanje. Violetna zraka ili Budino tijelo je od jednake efikasnosti za iscjelitelja u čijim granicama leži i smisao cjelovitosti koja je ekstremno blizu jedinjenju sa svim što je tu. Ta tijela su dio svakog entiteta i odgovarajuće korištenje njih i razumijevanje, kroz veliku naprednost od tačke stajanja trećeg denziteta žetvenosti, neizrečeno prilagođavanje korisnosti.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 95 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz