Sada je: sub apr 27, 2024 9:02 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon nov 17, 2008 12:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Uzmeš figurativno dva kruga , jedan manji i jedan veči. Onaj manji je unutar večega i taj manji je život u tijelu , a onaj veči je kad nije tj tzv smrt.

Nema smrti ( bar ne u smislu da osoba umire , tijelo da jer je to potrošna roba ), samo uđi izađi.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 17, 2008 12:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 10, 2005 6:34 pm
Postovi: 34
Hmmm...A niko ne pominje mogucnost da je zivot ipak materijalna pojava a svest samo fenomen interakcije medju neuronima. I kad ta interakcija prestane nestane i svest. Tad svet nestaje za onoga ko umre i to je kraj. Sve ostalo samo su verovanja, bez ikakvih neoborivih dokaza nastala zbog straha od nistavila. A mozda i nije tako, ko zna...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 17, 2008 4:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
Sve ostalo samo su verovanja, bez ikakvih neoborivih dokaza nastala zbog straha od nistavila.

Ovisi kakve ti dokaze želi ili trebaš.
Neću pisati o dokazima,u skoro svim temama na forumu se govori o dokazima koje neko prihvaća a neko ne.( pročitaj hm :) sve teme na forumu)
Ljudi proživljavaju cijele živote,narodi preživljavaju tisućljećja vjerujući u dokaze koje možemo u svakom trenutku oboriti.
Kad tražiš određene dokaze za nešto i naći ćeš ih.Zato je važno ne tražiti dokaze za nešto,nego tražiti i biti otvorenog uman za bilo što.
:thumbup:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 17, 2008 5:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 10, 2005 6:34 pm
Postovi: 34
Ne kazem da ja verujem da je smrt konacan kraj, samo kazem da je i to jedna od mogucnosti a koju niko ovde ne pominje (otvoreni um :mrgreen: ). Procitao sam vecinu tema, vidi od kad sam clan 8) i uvek se nekako sve svodi na verovanje, i u nauci i u filozofiji, religiji a meni prosto verovanje nikad nije bilo dovoljno, nazalost ...Citao sam o tim NDE-ima i glavni problem je sto su ona samo iskustva bliske smrti, znaci sa granice. Odn. ko se vrati nije ni bio mrtav, ko je mrtav ne vraca se. Bar dosad nije, ko zna sta nas jos ceka :?
A sta mislite kad bi bilo moguce (hipoteticki) teleportovati masu, kao u Star Treku-ovde se telo razbije na cestice a na drugoj strani od informacija ponovo formira identicno telo. Kad bi se tako covek rastavio pa ponovo sastavio, da li bi on bio isti kao pre toga? Ili ako bi covek umro pa ga za 1000 god od njegove DNK ponovo povratili da li bi to bio isti covek, da li bi mu delovalo kao da je zaspao pa se probudio ili bi to bio potpuno nov lik?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 17, 2008 6:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
vr je napisao/la:

Ili ako bi covek umro pa ga za 1000 god od njegove DNK ponovo povratili da li bi to bio isti covek, da li bi mu delovalo kao da je zaspao pa se probudio ili bi to bio potpuno nov lik?


Bio bi to organski portal. Dušu ne možeš zajebati. Kad fizičko tjelo umre duša ode.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 17, 2008 8:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
vr je napisao/la:
Hmmm...A niko ne pominje mogucnost da je zivot ipak materijalna pojava a svest samo fenomen interakcije medju neuronima. I kad ta interakcija prestane nestane i svest. Tad svet nestaje za onoga ko umre i to je kraj. Sve ostalo samo su verovanja, bez ikakvih neoborivih dokaza nastala zbog straha od nistavila. A mozda i nije tako, ko zna...


Pakako se onda ta svijest sjeća prošlih života i to fantastično detaljno što možeš i sam provjeriti regresijom?

vr je napisao/la:
A sta mislite kad bi bilo moguce (hipoteticki) teleportovati masu, kao u Star Treku-ovde se telo razbije na cestice a na drugoj strani od informacija ponovo formira identicno telo. Kad bi se tako covek rastavio pa ponovo sastavio, da li bi on bio isti kao pre toga? Ili ako bi covek umro pa ga za 1000 god od njegove DNK ponovo povratili da li bi to bio isti covek, da li bi mu delovalo kao da je zaspao pa se probudio ili bi to bio potpuno nov lik?


Čovjek bi bio potpuno isti ali đe mu je duša? Čisti organski portal. Ako bi se na osnovu DNK napravilo novo tijelo ono ne mora biti isto kao ono od kojeg je načinjeno a duša je ko zna đe na nekom novom zadatku. Tijela su potrošni materijal koji se baca kad odradi svoje.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 17, 2008 10:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 10, 2005 6:34 pm
Postovi: 34
Pa na to sam i mislio-koliki deo nas cini dusa a koliko otpada na licnost stvorenu cistom hemijom.
Citat:
Pakako se onda ta svijest sjeća prošlih života i to fantastično detaljno što možeš i sam provjeriti regresijom?

O ovome sam citao i voleo bih da probam regresiju, jednoga dana. Ali uvek su to neki posredni dokazi, kao "ima jedna mala u Indiji koja se seca svega" ili "pricao mi jedan covek da se njegov poznanik seca"...Sta znam, nekako mi fali neposredno iskustvo takvog tipa (mislim na regresiju, ne na smrt ili NDE, naravno :mrgreen: ). U svakom slucaju, smrt je najveca misterija u zivotu i mislim da ni nauka ni paranauka nikad nece moci da kazu da li nesto ima ili nema posle. Sve se uvek svodi na verovanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 17, 2008 11:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Probaj ovo pročitati u vezi "smrti":

http://www.val.hr/php/index.php?option= ... Itemid=261

Regresije, istražene od strane priznatog naučnika, zabilježene kakve su i dobivene od mnogih ljudi...

Zašto ne otići na regresiju ako mislimo da bi nam to moglo biti korisno? Sigurno ima neki terapeut koji to moze relativno lako odraditi... a imamo i temu o regresiji, pa tamo mozda nađeš nekog tko zna tko je ok za to napraviti.

No big deal...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrt
PostPostano: sri nov 19, 2008 10:23 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto nov 18, 2008 11:29 am
Postovi: 22
Lokacija: Istocna Slavonija
_Dario_ je napisao/la:
nevidjeh ovu temu na forumu,pa ako ipak postoji nek se ova zatvori...trazio sam ju i nema.

Smrt....vjecna tema...covjekov put na ovoj zemlji i u ovom zivotu je za svakog razlicit,a na kraju svakome od nas zavrsetak bude isti, i nitko ga nemoze promijeniti, smrt je jedina stvar s kojom se svako susrece i nemoze nitko izbjec,ni odgodit,pa se opet s njom najteze mirimo,pisem ovo jer sam ponukan gubitkom u obitelji, pa sam poceo intezivno razmisljati o onostranom,i o tome kako da se covjek opce postavi prema smrti, zaboravimo sad sve one stvari rekli kasiopejci ovo,rekla bilblija ono,rekli ovi rekli oni...zanima me vas stav...sto mislite....dal je to stvarno posljednja stanica,ili jednostavno nastavak (pocetak) prijelaz,nazovite to kako ocete ,nesto novo,ili cak nesto staro? povratak istinskom? onoj nasoj biti,onome sto zapravo jesmo...treba li zalit za pokojnikom ili bit sretan (premda ovo zvuci odvratno) jednostavno...sam izgubljen..zanima me sve...
Nemoj da te ta razmisljanja previse navedu da mislis da je smrt nesto lose..naravno treba dragu osobu prezaliti,ali smatram da ako previse tugujes i nemozes se pomiriti sa smrcu te osobe da joj samo odmazes..a i sebi..jer ona onda nemoze na miru da ode..nesto je koci,a i sebe mucis...pomoli se za dusu te osobe i pomozi joj da ode na miru...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 28, 2008 8:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
smrt ne postoji. nitko se ne rađa niti umire. mi smo vječni.
moramo to shvatiti da bi nestalo iluzije :!:

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 29, 2008 9:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Smrt se odnosi samo na tijelo. Tijelo je materijalno i podložno trošenju, kvarenju, starenju. Kad je potroši tijelo se odbacuje i to je sve. Mi sami smo besmrtni. To saznanje je zaista otriježnjujuće i daje svakom čovjeku ogromnu snagu. Sve ono što izaziva strah u čovjeku je povezano sa tom idejom da smrću nestajemo i mi. Ta budalaština izaziva strah u ljudima a nekom je taj strah potreban. Saznanje o svojoj prirodi omogućava zaštitu od tih gadova i omogućuje slobodu čovjeku da se počne posvećivati svojim potrebama usavršavanja i pomoći drugim ljudima. Tad se vidi prava priroda smiješnog batrganja oko sticanja bogatstva, ugleda, položaja i svih drugih gluposti.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 30, 2008 8:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
extranoize je napisao/la:
smrt ne postoji. nitko se ne rađa niti umire. mi smo vječni.
moramo to shvatiti da bi nestalo iluzije :!:




=D> evo jos jednog koji ima isto misljenje...
da se nisam rodila ni umrla da sam cijelo vrijeme tu...samo nekad se brise memorija... sve ostalo sta nam pricaju o proslosti je prodavanje muda pod bubrege


sjetimo se GRAD TAME - film

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 15, 2008 9:51 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned nov 30, 2008 4:33 pm
Postovi: 9
Što se, po vašim idejama, viđenjima i uvjerenjima, događa nakon smrti? Kakve veze imaju astralne razine sa stanjem nakon smrti? Što se dešava s dušom? Što se dešava sa astralnim, eteričkim, mentalnim i drugim tijelima? Što se dešava? Molim vas pišite.

_________________
If the doors of perception were cleansed, everything
would appear to man as it is, infinite. For man has
closed himself up, till he sees all things through narrow
chinks of his cavern...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 6:57 pm 
ja sam cak dosao do zakljucka da mi uopce ne umiremo. To je onaj unutarnji osjecaj znanja i neznam zasto je kao takav tu. Osjecam ko da tijela koja vidjam oko sebe, zapravo kao da sam isprogramiran od matrice da entitete vidim kao bica.

Ako i umiremo. Dusa kao takva, ode vjerujem u denzitet koji je odlucen ili potreban. No dusa je zapravo entitet. Ono sto smo zapravo mi "zarobljeni" u tijelu. No kazem pitanje je jer mi u zadnje vrijeme dolaze takve stvari na pamet da ko da ni to sto vidimo, osjetimo, mirisemo itd.. Da je sve to apstrakcija...


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 18, 2008 11:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 08, 2007 9:51 pm
Postovi: 32
Lokacija: beograd
Smrt i ja smo odavno na ti.

Mnogo sam meni bliskih i dragih ljudi izgubila, nekima prisustvovala pri umiranju i nesto me zbunjuje, naime neposredno po umiranju poneki dobijaju takav izraz lica koji zraci srecom, kakav nikad u zivotu nisu imali, dok neki dobijaju zabrinut ili cak ljutit izraz, pri tome noram da naglasim da nikakve veze sa time nema njihov laksi ili tezi zivot, religioznost ili ne. Nasilna smrt je uvek donosila mucan izraz lica.

_________________
ponekad je sve nista, a ponekad nista je sve


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 19, 2008 12:37 am 
Vjerovatno jer znaju da se opet moraju vratit na zemlju i prolazit iste godine kao i do sada lol.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 23, 2008 7:51 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon nov 10, 2008 11:00 pm
Postovi: 6
Ja licno ne vereujem u smrt...mada strah od smrti uvek pomalo postoji,nazalost sve je matreijalno a ljucki um u vecini trazi nesto opipljivo.
NDE je interesantan fenomen ali neki naucnici smatraju da je to halucinacija.
A da pokusamo na drugi nacin.....sta je sa slepim ljudima ili ljudima koji su rodjeni slepi.....ima li takvih slucajeva...ako mozak stvara "halucinacije"na osnovu vidjenog sta je sa nevidjenim.
Ako je osoba slepa i dozivi NDE onda vidi duhovnima ocima a ne materijalnim....sta mislite o tome... ima li takvih slucajeva...skakljivo...na osnvu cega nastaje "halucinacija"....ako sebe vidi iznad tela, a fizicke su mu oci u kvaru...kao vidi?
Ako ima takvih slucajeva onda je to ne oboriv dokaz NDE....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 23, 2008 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
smrt ne postoji. nitko se ne rađa niti umire. mi smo vječni.
moramo to shvatiti da bi nestalo iluzije

pravilan način gledanja na smrt

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 24, 2008 6:50 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 23, 2008 3:34 pm
Postovi: 17
Kada me pitaju što mislim o smrti ja jednostavno kažem sljedeću rečenicu i na tome stanem:

Smrt je kao magla. Samo prođeš kroz nju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 24, 2008 6:55 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 23, 2008 3:34 pm
Postovi: 17
Spyro je napisao:

" ... Uzmeš figurativno dva kruga , jedan manji i jedan veči. Onaj manji je unutar večega i taj manji je život u tijelu , a onaj veči je kad nije tj tzv smrt.

Nema smrti ( bar ne u smislu da osoba umire , tijelo da jer je to potrošna roba ), samo uđi izađi..."

Ja bih osobno rekao da ne postoje dva kruga, jedan manji koji se nalazi unutar većeg. Zapravo, držim da postoji samo jedan krug. Ako se promatra krug, on zaista može simblizirati vječnost, kretanje. Tijelo se možda odbacuje, ali sastavljen je od iste energije kao i naš duh, kao i naša duša. dakle, mi ćemo uvijek biti vezani za sva tijela koja smo nosili, koje nosimo i koja ćemo nositi. Sve je to Jedno... 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 80 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz