Sada je: sub apr 27, 2024 10:41 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri aug 23, 2006 8:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Samo da se nadovezem na razlicte misli diskutanata na ovom topicu;

iuzgred budi receno ovom sto je arja rekla malo se moze dodati.

kada je nasa podloznost magijskim uplivima u pitanju mislim da je tu kljucna rijec volja. Sto je volja snaznija na bice je teze utjecati. Dakle puno bolja zastita od nekakvog mantranja ili iscrtavanja pentagrama oko sebe je rad na svom umu, tijelu i duhu. nase vise ja je nedodirljivo za uplive sa nizih sfera i sto smo u boljem kotaktu sa njim dalje smo od magijskih upliva

Nadalje da malo pojasnim, ne vjerujem u bijelu magiju. Magija je jednostavno nasilni uticaj i krsenje univerzalnog principa slobodne volje i tu nema kompromisa. I nije zaludu ona: "put u pakao poplocan je dobrim namjerama"

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 23, 2006 8:55 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Mnogopoštovani kolega Piquito, ZNANJEM kako poništiti te nečije "zle" iliti "crne" namjere. Dakle, možda ima i više načina kako to učiniti, ali možda su neke metode korisnije jednom, a druge drugom... Probaj s tehnikom ogledalo... ima tu negdje na forumu. Možda pomogne i ljubičasti balon, neznam... Možda pomogne i zlatni balon... tko zna?! A možda i neki elektromagnetski pulsator ili slični aparat... ne postoji knjiga koja će ti reći "to se može samo tako - i tako...". Hoću reći - vjerojatno ima dosta varijacija ovisno o posebnom slučaju.

Ako hoćeš napraviti smetnje nekoj radio-stanici, moraš sinhronizirati svoj EM odašiljač na baš tu frekvenciju... jer u protivnom - ne djeluje.

Samim ZNANJEM o mogućnostima takvih "magijanja", počinješ automatski stvarati vibracije koje NE privlače takve stvari. Imaš sasvim druge vibracijske frekvencije. Naravno, ako to sam ne želiš privući, ili koristiti u te "crne" svrhe... slobodna volja.

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 24, 2006 9:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Još bih dodala...znanje, i SVJESNOST, (primjena znanja) i PREPOZNAVANJE...

Ali opet...ima nekih stvari koje izmaknu i svjesnosti i prepoznavanju jer imaju ugrađeno maskiranje i zavaravanje...Zavedu čak i dobre poznavatelje... U takvim slučajevima se tjelesna ili psihička bolest koju smo već po svemu poduzetom trebali izliječiti, ponovno vraća. Nesreća koja je izbjegnuta za dlaku, ponovi se često čak na isti datum neke sljedeće godine, gotovo na istom mjestu. Djelovanja koja poduzimamo da izađemo iz problema (financijskih, poslovnih) ne donose ploda, što god radili.
Nije to uvijek samo posljedica neosviještenosti osobe koja ima negativni program mišljenja, tj., onog što obično podrazumijevamo kad se kaže "ne zovi vraga". Vrag može doći i nepozvan, ili bar ne s namjerom pozvan. Uroci se mogu dobiti i putem obiteljske karme. Može i preko bivših vlasnika zemljišta na kojem se odlučimo nastaniti, ili preko magije koja je napravljena na određena područja (kotare, općine, itd.).
Dok se osoba sjeti da bi mogla magija biti u pitanju, poprilično se namuči. Dok shvati da je magiju privukao neki njezin negativni aspekt, i dok ga uspješno ne riješi, ako do tada preživi, naguta se mnogo kemije, prolije mnogo žući i suza, i napravi još veću štetu sebi i oko sebe.
Talismani ne djeluju uvijek ni u svim slučajevima, i ne djeluju uvijek trajno. Tek kad se otkloni magija, na vidjelo izlaze druge stvari, Vidljiviji su pravi izvori problema, s kojima se, tek kad su tako otkriveni i vidljivi, možemo boriti.
Slobodna volja se tada može slobodno upražnjavati.

Arja,
slažem se...nema miješanja...Moj stav je da treba informirati. I sama informacija je mnogo. Što će tko dalje s tim informacijama napraviti, njegova je stvar. Direktno miješanje u tuđe probleme ne dolazi u obzir.


Citat:
Mislim da je umesto magijskih tehnika bolje raditi na svojim uverenjima (ne verovanjima), koja jednostavno privlace odredjena iskustva u nas zivot. Nas zivot je tacan fizicki odraz naseg (nesvesnog) stava prema sebi, drugima i svetu.
Međutim...



Apsolutno se slažem i to je tako..
međutim..
ŠTO ako čvrsto vjerujemo da je sa našim uvjerenjima sve u redu? Mnogi ljudi su čvrsto uvjereni u svoje uvjerenja. Silno se plaše da ih mijenjaju. Uvjerenja su, slično kao i novac, auto, kuća, plitička moć, simboli vanjske moći. Ljudi se čvrsto drže za svoja uvjerenja kao za zadnju slamku.
U tom slučaju, loše stvari koje nam se događaju u životu, pa i poslejdice crnomagijskih djelovanja, treba shvatiti kao nagradu, kao putokaz ...


Dakle, da se vratimo na temu..
Simptomi?
"Prva pomoć" ?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: knjiga
PostPostano: čet aug 24, 2006 11:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
space oddity je napisao/la:
Eto rekli mi u knjižnici!
Frona Kaervaig Iwade: Uroci (Astral Vesna Zgb.1997) !!!

Pročitao sam tu knjigu kao i niz ostalih knjiga od Astral Vesne i mogu reći da te knjige jedino mogu dobro poslužiti za potpalu vatre.

Preporučio bih knjigu :

Dion Fortune : "Psychic Self-Defense"

Knjiga je malo starija ali korisna.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 24, 2006 11:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
arwen dor je napisao/la:
"Prva pomoć" ?

Prvo i osnovno je otići negdje na par dana na more ili u planine i to sam, ako je ikako moguće.

Bez TV, kompjutera i sa što manje mobitelskih poziva. Razmisliti o tome kada se to desilo i šta je sve prethodilo tom događaju. U velikoj većini slučajeva takve se stvari počnu dešavati kada dobijemo "ureknuti" poklon ili ako upoznamo određenu osobu.

Jednom kada dođemo do uzroka jednostavno ga se riješimo. Poklon spalimo ili bacimo u rijeku (more) a ako se radi o osobi prekinemo sve kontakte.

Zvuči jednostavno, teoretski to može svatko napraviti ali pitanje je da li da osoba uopće ima snage napraviti tako nešto.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 24, 2006 1:24 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Citat:
...Upravo se događa nešto stravično meni dragim ljudima. to nešto izgleda da ima neku svoju vlastitu bizarnu logiku po kojoj se odvija, i vidim da neće samo od sebe stati...a možda se ipak može stati tome na kraj, pa mi savjest nalaže da se o tome bar informiram, ako ne i više od toga...


svemu i svakome se može stati na kraj,samo ti ja u ovom slučaju ne bih to preporučio.
koliko shvaćam ti ljudi nisu opazili da se nešto 'čudno' s njima dešava,tako da zasad spadaju u kategoriju onih kojima se ne bi smjelo 'pomagati' a kamoli trenirati neke vještine na njihovom slučaju.


Citat:
Nista se ne desava slucajno ni bez razloga.


i to stoji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 24, 2006 7:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Kako postoje te razne negativne sile po nevidljivim sferama ove materijalne dimenzije koje neki prizivaju da naskode drugim ljudima tako su VJERA, VOLJA I LJUBAV isto sile koje sve te druge sile mogu itekako pobijediti.
VJERA da vjerujes u istinskog sebe , vise JA, Boga da postoji i da ce te voditi iz svake nevolje.
VOLJA da pobijedis svaku nevolju i da je stavis u pogon kad je potrebno savladati razne napade unutar sebe i izvan sebe.
LJUBAV kao vrhovna sila u kojoj sagorijevaju sve negativne sile i jedino vatra LJUBAVI ostaje da gori sama od sebe.
Zao mi je sto je ovo nekome samo limunadica, i iz vjerovanja da je ovo samo limunadica ,i potice nemoc covjeka da razvije ove tri sile do maksimuma i da se sa njima bori kroz zivot.
Nista ne raste samo od sebe , prvo to treba stvoriti , pa onda ubrati.
Mozda kad se bas nakupi mnogo mraka i nevolja u neciji zivot je upravo poziv da bice pocne razmisljati o onim pravim silama koje mu je kreacija ostavila da se sa njima bori.
Vecina nevolja su upravo podrzane od onoga kome se desavaju, jer on ih snadbjeva energijom iako mu je netko drugi tu energiju inicirao i jedino je ta osoba , kojoj se to desava, ona koja moze prekinuti izvor toj losoj energiji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 24, 2006 9:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Znam monoge koje na sebe privlače negativnu energiju bez potrebe da ih netko "urekne".

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 24, 2006 11:35 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Znam monoge koje na sebe privlače negativnu energiju bez potrebe da ih netko "urekne".

Da, cim zapadnem u neko negativno raspolozenje uz sve one emocionalno-mentalne tokove, koji prate takva raspolozenja, veoma brzo se i u stvarnosti pojave negativne stvari, upravo kao da se namagnetisem. Banalne, ali ipak: nervozni vozaci, neki bizarni likovi, agresivni tipovi, losa komunikacija, besmisleni konflikti. U medjuvremenu sam uocila taj obrazac, pa pokusavam da se sto je moguce brze izvucem iz takvih bedaka.
Uz to vec par godina primecujem da je ovaj proces postao dinamicniji. Koristila sam termin „nasa karma se ubrzava“. Da li ste to primetili?
Sada na to gledam vise kao na unutrasnji disbalans koji se manifestuje u stvarnosti i rekla bih da se vreme izmedju nasih negativnih, emocionalno obojenih misli i njihove manifestacije u stvarnosti sve vise skracuje. Da li je to nasa stvarnost postala fluidnija i fleksibilnija? Ne znam da li sam ovo bas najtacnije i najrazumljivije opisala.

Jos nesto mi je palo na pamet u vezi sa ovom diskusijom. Stari majstori su tvrdili da se na krutu, nesavitljivu fizicku realnost moze delovati samo iz visih sfera devahana. Ne mogu da navedem izvore, jer me ovo nije posebno interesovalo, pa se vise prisecam nekih informacija koje sam pokupila usput. Ipak, vec decenijama je delovanje iz astrala u sirokoj upotrebi. A sada cak i pacer kao ja, koji time cak i ne zeli da se bavi, moze da primeti veoma jasnu liniju izmedju svojih svakodnevnih raspolozenja i uverenja i njihove veoma brze manifestacije u stvarnosti. Kao da je stvarnost postala etericnija. Sta mislite o tome?

Citat:
ŠTO ako čvrsto vjerujemo da je sa našim uvjerenjima sve u redu?

Onda smo u zamci. Svi mi gajimo gomilu ogranicavajucih uverenja, pocevsi od vere u sopstvenu izolovanost i odvojenost, pa nadalje.

Deckard, pa da li je to Harison Ford?!! :thumbup: Mozda nije iz Blade Runner-a, ali svejedno evo jedna veeeelika pusa. :kiss:
Pridruzujem ti se jednim filmskim avatarom, nesto mi je ovaj coveculjak bledunjav. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 24, 2006 11:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Citat:
Uz to vec par godina primecujem da je ovaj proces postao dinamicniji. Koristila sam termin „nasa karma se ubrzava“. Da li ste to primetili?


Arja, ja bas to primjecujem u posljednje vrijeme, jesam li nesto uradila sto nije trebalo odmah "samar" dobijem nazad.
Pa ne samo uradila nego i pomislila.
I drago mi je da je tako da ne bih bas suvise skrenula kako ne treba.
Juce dok sam se vracala sa posla, pomislim kako mi se bas neda da pomazem nekoj drugarici sto me zamolila za pomoc taj dan, i sto ona to ne bi mogla i sama i da je i dosadna , i neko crveno auto ispred mene bez znaka da skrece , odjednom uspori da bi skrenulo i skoro da ga udarim.
Jos je padala kisa i put je bio klizav.
Onda sam se malo bolje razmislila da jeste da mi je malo drugarica lijena ali opet nece mi biti nista ako joj pomognem ,jer me samo moja lijenost, za koju optuzujem nju, tjera da izbjegnem tu obavezu.
Zato i kazem sve ima zasto i zato.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 25, 2006 9:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Arja je napisao/la:
Ne znam da li sam ovo bas najtacnije i najrazumljivije opisala.



Bolje nisi mogla opisati.

Jeste iz BR sasvim sigurno :wink:

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 25, 2006 11:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Arja je napisao/la:
Uz to vec par godina primecujem da je ovaj proces postao dinamicniji. Koristila sam termin „nasa karma se ubrzava“. Da li ste to primetili?
Sada na to gledam vise kao na unutrasnji disbalans koji se manifestuje u stvarnosti i rekla bih da se vreme izmedju nasih negativnih, emocionalno obojenih misli i njihove manifestacije u stvarnosti sve vise skracuje.


Ja već nekoliko godina dobro pazim o čemu razmišljam i izbjegavam negativne emocije, posebno kad su izazvane od strane neke druge osobe jer ponekad, nehotice, nešto pomislim i to se dogodi, a kasnije se zbog toga grozno osjećam. Ali ne bih rekla da se radi samo o konkretizaciji misao-djelo kad su u pitanju samo negativne misli, primjetila sam da se isto odnosi i na pozitivne misli i osjećaje. Pomislim nešto dobro za nekoga ili "zatražim" nešto dobro za nekoga i to se također vrlo brzo realizira. Mislim da je jako bitno brzo se izvlačiti iz bedova jer svašta nose sa sobom. Eto, ja sad idem na nekoliko dana pa neću moći više pratiti neke vrlo zanimljive teme i teško mi pada odlazak, najviše zbog apstinencijskih kriza uzrokovanih nepostojanjem interneta tamo gdje idem :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 25, 2006 11:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
E, da! Arja, pohvale za izbor avatara :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 25, 2006 4:54 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Kad se već mijenjaju avatari... stavit ću i ja jedan nek bude jedno vrijeme... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 25, 2006 5:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Da,pa logicno je da svet oko nas postaje spiritualniji i da sve nekako ubrzava,odnosno mi mso spiritualniji,a kao bolji djaci (nadam se :mrgreen: ) dobijamo vise gradiva za ucenje. =D>

Kako vam se svidja avatar?

Evo foldera na geocitiesu sa avatarima pa menjajte,valjda ce biti dovoljno onog "transfer limita"

http://www.geocities.com/microslav/avatari/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 26, 2006 12:38 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Arja, ja bas to primjecujem u posljednje vrijeme, jesam li nesto uradila sto nije trebalo odmah "samar" dobijem nazad.
Pa ne samo uradila nego i pomislila.

Da, Sophie, upravo takvi dogadjaji, super da ima slicnih iskustava. I to uz intenzivan intuitivni uvid da su te dve stvari temeljno povezane. I veoma cesto u kolima. Izgleda da je auto jedno od omiljenih sredstava komunikacije nasih visih delova. Hm, ako realizujem ono o cemu razmisljam i promenim posao, te se sa kola prebacim na bajs, prosto ne znam kako cu ubuduce komunicirati sa Univerzumom. :wink:
Takodje te lose vibracije, bedak, depresija, neraspolozenje.

Citat:
Ali ne bih rekla da se radi samo o konkretizaciji misao-djelo kad su u pitanju samo negativne misli, primjetila sam da se isto odnosi i na pozitivne misli i osjećaje. Pomislim nešto dobro za nekoga ili "zatražim" nešto dobro za nekoga i to se također vrlo brzo realizira.

Da, tako je. Mada sam sa zeljama postala posebno oprezna. Hehe, znate ono: kada Bog zeli da nas kazni, on nam ispuni zelje. 8)
Ali da, povisene pozitivne vibracije se manifestuju. Provereno. Ali je potrebna ogromna samodisciplina da se vibracije odrze a da se ne upadne u zamku gledanja sveta kroz ruzicaste naocare. Neka, mic po mic. Naucicemo. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 26, 2006 12:44 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Jeste iz BR sasvim sigurno

Yes! :!: :!: Filip K. Dik je definitivno legenda. Mada je Legvinova ipak moj favorit.
Za ljubitelje hardcore SF-a: izasao je Simonsov „Olimp“, nastavak „Iliona“. Ja tu prepoznajem jako mnogo nasih tema, samo drugacije uoblicenih.

I Jack nam se presvukao. Evo jedna maca da se ne bi osecao suvise izmesteno. +naked gun.
slika
Deckard, neeeee! To je nas Jack, nije nikakav android ili organski portal.

Citat:
E, da! Arja, pohvale za izbor avatara

Fala, fala. Pritajeno skriveni. Ali necu da skacem sa litice, ne brinite. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 26, 2006 2:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Da se nadovežem na diskusiju o tome kako nam se čini da se ubrzava vrijeme karme, tj. brže stižu reakcije na akciju...
Upravo ponovno čitam "Život duše", Gary Zukova, i naišla sam na tezu koja objašnjava pojavu "ubrzavanja" reakcija na naše misli.
Zukov kaže da čovjek može rabiti samo svojih pet osjetila i ona služe za opažanje fizičke realnosti vid, okus, sluh, njuh, dodir), te da može razviti više od tih pet osjetila. Dakle, takav čovjek je, kako Zukov to naziva, višeosjetilan. Razvio je intuiciju, proširio percepciju, na svjet ne gleda samo u okviru pet osjetila kao fizički svijet, nego ga promatra sa stanovišta duše i doživljava ga višedimenzionalno. Zukov kaže da se takvim ljudima brže očituje karmička reakcija, dok se ljudima s pet osjetila očituje sporije. Karmička reakcija je učenje, jer kroz takve događaje imamo priliku sazrijevati, spoznavati svoju istinsku bit, približiti se višem ja, brže dovesti u vezu svoju osobnost sa dušom kojoj ta osobnost pripada i razvijati se. Osoba koja je razvila više osjetila, razvijat će se prema tome, još brže od osobe koja to nije.
Prema tome, činjenica da događaji koji su posljedica naših misli i akcija brže odvijaju, mogao bi biti rezultat razvoja, ali se očito to ne događa svima. Nisu svi blagoslovljeni time da odmah dobiju pljusku kad nešto pomisle ili učine iz svog vanjskog ega, nego će ih reakcija na akciju i prilika za učenje dočekati tek u nekom od idućih života.

....

Kako ja to shvaćam (ne tvrdim da sam u pravu), djelovanje naših vlastitih misli (stavova i namjera) nije ista stvar i nema na nas jednake posljedice kao i djelovanje uroka koje je netko drugi napravi. Ja mislim da su to dvije pojave. Jedno su negativni programi koje osoba sama skuplja i stvara, a drugo je urok koji je također svojevrstan program. To nije isto po načinu nastanka, po silama koje sudjeluju u stvaranju, namjeri, djelovanju. Vlastiti program nikad ne može biti toliko destruktivan i razarajući po sebe samog, jer valjda, imamo neki minimum samopoštovanja i potrbe da se održimo na životu, pa vjerujem da tako nešto, čak ni nesvjesno, ne bi sebi sami napravili iz čistog sebeljublja i instinkta za preživljavanjem..

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 26, 2006 6:16 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Ih, taj Zukov :( pokvario nam je teoriju :? . A taman sam, sugestibilna, a bogami i autosugestibilna kakva jesam, pocela da vidim kako mi se stvarnost pred ocima rastace u sve etericnijim oblicima. Sad je sa tim gotovo. Ponovo je sve cvrsto. :rr:
Salim se.

Citat:
Kako ja to shvaćam (ne tvrdim da sam u pravu), djelovanje naših vlastitih misli (stavova i namjera) nije ista stvar i nema na nas jednake posljedice kao i djelovanje uroka koje je netko drugi napravi. Ja mislim da su to dvije pojave. Jedno su negativni programi koje osoba sama skuplja i stvara, a drugo je urok koji je također svojevrstan program. To nije isto po načinu nastanka, po silama koje sudjeluju u stvaranju, namjeri, djelovanju. Vlastiti program nikad ne može biti toliko destruktivan i razarajući po sebe samog, jer valjda, imamo neki minimum samopoštovanja i potrbe da se održimo na životu, pa vjerujem da tako nešto, čak ni nesvjesno, ne bi sebi sami napravili iz čistog sebeljublja i instinkta za preživljavanjem..

Da, arwen, odlutali smo od teme. Kako kazes? Simptomi, prva pomoc? Jedino se plasim da sam svoje mogucnosti da dam neki doprinos temi sasvim iscrpla.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 26, 2006 2:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
eh, Arja..
a možda se povećavanjem broja osoba koje razvijaju svoju "dodatnu opremu" stvarno stvarnost ratače i postaje više eterična a manje fizička? možda ipak?

i dalje me kopkaju simptomi.
Sejćam se ima nešto o tome u Učenju Vatre, iz Papalelnih znanja, ne sjećam se detalja, literaturu sam zagubila...Ma, naći ću ja to, pa vam javim čim nešto doznam...
Počinje me smetati to što zaboravljam ono što sam neko vrijeme, ne baš tako davno, aktivno znala. To mi izgleda kao da sam zaboravila temelje, nešto kao tablicu množenja ili abecedu...Je'l se to i vama događa?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 31 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz