Sada je: čet mar 28, 2024 5:50 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto jan 29, 2008 4:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Sneni je napisao/la:
Ajde ovako, da ne otvaram novu temu, ima li neko na forumu da se bavi radom sa Drvetom Života?
Ili možda neko zna za neki forum na ex-yu govornom području gdje bih mogao postaviti konkretna pitanja o ovome?

Neke stvari na koje sam naišao u literaturi me zbunjuju, pa ne bih dalje dok to ne rasčistim :wink:


Znam ja, ali nije red da reklamiram na jednom forumu druge forume. Sorry.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 29, 2008 4:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
tehuti je napisao/la:
Citat:
seksualna energija je jaka ali di je to od kozmičke recimo.


Seksualna energija JEST kozmička energija. Naravno, ona je degradirana samim činom seksa bez potrebe za alkemijskom unijom dvaju polariteta unutar jedne i druge osobe i međusobno.

Nažalost, većina zapadnjaka okultista ne shvaća da je takozvana seksualna energija dvosjekli mač i da je ona zmija koje se uspinje uz 7 stepenica Kule koja je neuništiva (Kundalini). Tantra na istoku je praktički po ciljevima i objektivima potpuno istovjetna zapadnjačkoj alkemiji. Obje discipline traže Istinu USPINJANJEM prema OCU.
Seks može biti alat i sredstvo pri postizanju Cilja, no ipak većina se zaustavlja samo na tome.

Magija OTO-a (Ordo Templi Orientis- Red Istočnih Templara) je od dolaska Crowleya na magijsku scenu, bila usredotočena na seks, ali ne u profanom smislu. Božanski Seks (unija polariteta) je ustvari Alkemijsko Vjenčanje rozenkrojcera ili Sveti Gral arturijanskih legendi.
Zato je seks od tolike važnosti u takozvanim ritualnim orgijama. On oslobađa goleme količine energije kroz čakre.
Ali seksualna magija nije samo sam čin seksa, već postoje vježbe u paru ili za samo jednog praktikanta (mastrubacije s mantrom ili vizualizacijom)...

Seksualna energija, jer označava energiju pomoću koje nastaje život (impregnacija), isto tako je i kreativna energija na vidljivim i nevidljivim razinama postojanja. Reiki, Kundalini, samo su različita imena za istu energiju.


Pa čuj, ništa Crowley nije t uizmenui. tak oje bilo i u vreme Reuss-a. A ako te baš interesuje Crowley je seksualnu magiju naučiu u Zlatnoj Zori, pobočnom ogranku, ali tu ne mora da postoji uđem-izađem priča.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 29, 2008 2:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Znam, gwydion, Zlatna Zora je izrodila Crowleya, a on je samo unificirao razne sustave u jedan, Thelemu. Naravno, Argenteum Astrum je prilično tajanstveniji i meni osobno zanimljiviji red.

Crowley nije izumitelj seksualne magije, no ja ga na neki outsajderski način smatram reformatorom sustava čiji je produkt unija istočne alkemije (Tantra) i zapadne. Ne zaboravimo, oba alkemijska sustava imaju isti cilj, no različita su učenja ili doktrine.

Čim je Reuss otišao is OTO-a gubi se svaki trag masonskog utjecaja i učenja na kasnije telemite. Tako bar tvrde oficijalni izvori.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 25, 2008 4:32 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 3:31 pm
Postovi: 12
Lokacija: Negdje medju zvijezdama
Pozdrav svima!postavila bih jedno pitanje pa se nadam da ce netko znati odgovor...

O magiji ne znam bas puno,nesto malo sam procitala ili cula od drugih..Zanimaju ne zapravo poslijedice cne magije jer vjerujem da nitko nemoze drugome nanositi zlo a da prodje nekaznjeno.No neki ljudi s kojima sam razgovarala pricaju o tome da ako osoba zna sta radi da moze nanositi zlo drugima bez posljedica u sto ja ne vjerujem...Pa vas zato molim ako znate nesto vise o takvim posljedicama da mi to malo razjasnite....

_________________
Ne ljuti se i ne placi nego nastoj da shvatis!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 25, 2008 4:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Assia je napisao/la:
Pozdrav svima!postavila bih jedno pitanje pa se nadam da ce netko znati odgovor...

O magiji ne znam bas puno,nesto malo sam procitala ili cula od drugih..Zanimaju ne zapravo poslijedice cne magije jer vjerujem da nitko nemoze drugome nanositi zlo a da prodje nekaznjeno.No neki ljudi s kojima sam razgovarala pricaju o tome da ako osoba zna sta radi da moze nanositi zlo drugima bez posljedica u sto ja ne vjerujem...Pa vas zato molim ako znate nesto vise o takvim posljedicama da mi to malo razjasnite....


Svaki akt, pozitivan ili negativan po nekoga se u potpunosti odražava na Kozmos, ne samo na ljudsku situaciju. U tom svijetlu, svaka i najmanja radnja ili misao ima svoje posljedice kao i uzroke. Zato, ako po zakonima karme osoba počini "negativno djelo" ono će se "zabilježiti", zapamtiti u vlastitom duhovnom sklopu, a duša je ta koja će sama prema sebi provesti pravdu. Zato kada religiozna osoba kaže da Bog kažnjava negativna djela, to je samo djelomično točno. Ustvari riječ je o individualnom ispaštanju ali ne u negativnom smislu, jer besmrtni dio čovjeka je svjestan kozmičkih zakona koji kažu "kako sjetva, takva i žetva". Svatko je odgovoran za svoja djela i pozitivna i negativna, a ultimativni sudac je besmrtni dio čovjeka koji odlučuje kako će se "kazna" provesti. Opet kažem to nije kazna u ljudskom smislu te riječi kao da je riječ o zločinu. To je univerzalni zakon koji sve prožima.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 25, 2008 7:16 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 3:31 pm
Postovi: 12
Lokacija: Negdje medju zvijezdama
tehuti je napisao/la:
Assia je napisao/la:
Pozdrav svima!postavila bih jedno pitanje pa se nadam da ce netko znati odgovor...

O magiji ne znam bas puno,nesto malo sam procitala ili cula od drugih..Zanimaju ne zapravo poslijedice cne magije jer vjerujem da nitko nemoze drugome nanositi zlo a da prodje nekaznjeno.No neki ljudi s kojima sam razgovarala pricaju o tome da ako osoba zna sta radi da moze nanositi zlo drugima bez posljedica u sto ja ne vjerujem...Pa vas zato molim ako znate nesto vise o takvim posljedicama da mi to malo razjasnite....


Svaki akt, pozitivan ili negativan po nekoga se u potpunosti odražava na Kozmos, ne samo na ljudsku situaciju. U tom svijetlu, svaka i najmanja radnja ili misao ima svoje posljedice kao i uzroke. Zato, ako po zakonima karme osoba počini "negativno djelo" ono će se "zabilježiti", zapamtiti u vlastitom duhovnom sklopu, a duša je ta koja će sama prema sebi provesti pravdu. Zato kada religiozna osoba kaže da Bog kažnjava negativna djela, to je samo djelomično točno. Ustvari riječ je o individualnom ispaštanju ali ne u negativnom smislu, jer besmrtni dio čovjeka je svjestan kozmičkih zakona koji kažu "kako sjetva, takva i žetva". Svatko je odgovoran za svoja djela i pozitivna i negativna, a ultimativni sudac je besmrtni dio čovjeka koji odlučuje kako će se "kazna" provesti. Opet kažem to nije kazna u ljudskom smislu te riječi kao da je riječ o zločinu. To je univerzalni zakon koji sve prožima.


Hvala,sad mi je to malo jasnije....

_________________
Ne ljuti se i ne placi nego nastoj da shvatis!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 25, 2008 9:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
tehuti je napisao/la:
Assia je napisao/la:
Pozdrav svima!postavila bih jedno pitanje pa se nadam da ce netko znati odgovor...

O magiji ne znam bas puno,nesto malo sam procitala ili cula od drugih..Zanimaju ne zapravo poslijedice cne magije jer vjerujem da nitko nemoze drugome nanositi zlo a da prodje nekaznjeno.No neki ljudi s kojima sam razgovarala pricaju o tome da ako osoba zna sta radi da moze nanositi zlo drugima bez posljedica u sto ja ne vjerujem...Pa vas zato molim ako znate nesto vise o takvim posljedicama da mi to malo razjasnite....


Svaki akt, pozitivan ili negativan po nekoga se u potpunosti odražava na Kozmos, ne samo na ljudsku situaciju. U tom svijetlu, svaka i najmanja radnja ili misao ima svoje posljedice kao i uzroke. Zato, ako po zakonima karme osoba počini "negativno djelo" ono će se "zabilježiti", zapamtiti u vlastitom duhovnom sklopu, a duša je ta koja će sama prema sebi provesti pravdu. Zato kada religiozna osoba kaže da Bog kažnjava negativna djela, to je samo djelomično točno. Ustvari riječ je o individualnom ispaštanju ali ne u negativnom smislu, jer besmrtni dio čovjeka je svjestan kozmičkih zakona koji kažu "kako sjetva, takva i žetva". Svatko je odgovoran za svoja djela i pozitivna i negativna, a ultimativni sudac je besmrtni dio čovjeka koji odlučuje kako će se "kazna" provesti. Opet kažem to nije kazna u ljudskom smislu te riječi kao da je riječ o zločinu. To je univerzalni zakon koji sve prožima.


Mislim da ne mozemo biti sigurni da je bas tako, ali je odlicno receno. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 26, 2008 10:08 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 3:31 pm
Postovi: 12
Lokacija: Negdje medju zvijezdama
Aragorn bilo bi zanimljivo cuti i tvoje misljenje... :D

_________________
Ne ljuti se i ne placi nego nastoj da shvatis!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 26, 2008 2:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Pa slazem se sa tehutijem, mislim da je odlicno to opisao. U stvari, mislim da je na jednostavan nacin opisao sustinu stvari. :)
To bi onda znacilo da nikako ne stoji da neko moze "magijom" naneti drugom stetu bez ikakvih posledica, cak i ako "zna sta radi". U pitanju je 'krsenje slobodne volje' drugog bica i svaki put kada to uradimo, mi se istovremeno slozimo sa time da neko drugi takodje moze vrsiti "negativan" uticaj na nas odnosno da moze krsiti nasu slobodnu volju. I to verovatno u meri u kojoj mi to radimo nekom drugom. Tako na primer funkcionise OPS piramida.

U stvari, mislim da je jako znacajno pravilno razumeti koncept OPD/OPS, jer moze dati odgovore na mnoga pitanja na prilicno logican nacin. U tom "duhu" je i ovaj kasiopejski citat koji se moze primeniti i u ovom slucaju:

"Život je religija. Životna iskustva čovjeka odražavaju u kakvoj vrsti interakcije se on nalazi s Bogom. Oni koji spavaju su oni koji nemaju nimalo vjere, u smislu svoje interakcije sa Svim Što Jeste. Neki ljudi misle da ovaj svijet postoji kako bi ga oni sputavali, ignorirali ili uništavali. Za takve pojedince svi svijetovi će prestati postojati. Oni će postati upravo ono što su i dali životu. Oni će postati jedan obični san iz ‘prošlosti’. Ljudi koji obraćaju striktnu pažnju na objektivnu realnost sa svoje lijeve i desne strane, postat će realnost ‘Budućnosti.’”


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 26, 2008 2:30 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 3:31 pm
Postovi: 12
Lokacija: Negdje medju zvijezdama
Aragorn je napisao/la:
Pa slazem se sa tehutijem, mislim da je odlicno to opisao. U stvari, mislim da je na jednostavan nacin opisao sustinu stvari. :)
To bi onda znacilo da nikako ne stoji da neko moze "magijom" naneti drugom stetu bez ikakvih posledica, cak i ako "zna sta radi". U pitanju je 'krsenje slobodne volje' drugog bica i svaki put kada to uradimo, mi se istovremeno slozimo sa time da neko drugi takodje moze vrsiti "negativan" uticaj na nas odnosno da moze krsiti nasu slobodnu volju. I to verovatno u meri u kojoj mi to radimo nekom drugom. Tako na primer funkcionise OPS piramida.

U stvari, mislim da je jako znacajno pravilno razumeti koncept OPD/OPS, jer moze dati odgovore na mnoga pitanja na prilicno logican nacin. U tom "duhu" je i ovaj kasiopejski citat koji se moze primeniti i u ovom slucaju:

"Život je religija. Životna iskustva čovjeka odražavaju u kakvoj vrsti interakcije se on nalazi s Bogom. Oni koji spavaju su oni koji nemaju nimalo vjere, u smislu svoje interakcije sa Svim Što Jeste. Neki ljudi misle da ovaj svijet postoji kako bi ga oni sputavali, ignorirali ili uništavali. Za takve pojedince svi svijetovi će prestati postojati. Oni će postati upravo ono što su i dali životu. Oni će postati jedan obični san iz ‘prošlosti’. Ljudi koji obraćaju striktnu pažnju na objektivnu realnost sa svoje lijeve i desne strane, postat će realnost ‘Budućnosti.’”


Pozdrav


Hvala!

Pozdrav!

_________________
Ne ljuti se i ne placi nego nastoj da shvatis!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Da li crna magija postoji?
PostPostano: čet okt 31, 2013 2:44 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub mar 13, 2010 11:16 pm
Postovi: 14
Kakvo je vaše mišljenje o crnoj magiji,da li ona postoji?

http://crna-magija-urok.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: sub nov 09, 2013 11:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Poznata je u nasem narodu vlaska magija. Time se u tom kraju i danas bave, zatim ciganska magija poznata i u svetu ,a sta reci o samanizmu, i indijanskim vracevima? :shock: :-# Licno nisam imala nikakvih iskustava sa tim stvarima, to nije u domenu mojih interesovanja. Znam o tome cisto informativno,ali mislim da ako ljudi veruju u to , oni to i prizivaju u svoj zivot. Opet smo na terenu slobodne volje!!! [-( [-X :love5: :love5: :love5:

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: ned dec 08, 2013 1:26 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jan 07, 2012 4:31 am
Postovi: 27
Ovde bih predlozila da se promeni naslov teme...od Magaija, ka recimo Zapadni Hermetizam..

U stvari, zeljna sam tekstova koji ne popularisu ove autoritete koji se ovde i svuda na netu pojavljuju..
Nista lose o njima, ali nisu jednini i nisu jedinstveni...

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: ned dec 08, 2013 1:31 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jan 07, 2012 4:31 am
Postovi: 27
moj zastitni znak- ne umem da kucam.. nadam se da se niste uvredili...

Treba da pise "Magija"

pozdrav :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: ned jan 05, 2014 3:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
delfini je napisao/la:
Ovde bih predlozila da se promeni naslov teme...od Magaija, ka recimo Zapadni Hermetizam..

U stvari, zeljna sam tekstova koji ne popularisu ove autoritete koji se ovde i svuda na netu pojavljuju..
Nista lose o njima, ali nisu jednini i nisu jedinstveni...

Pozdrav.

Eto vidis defini, kako deluje magija! ti si izrazila zelju u vidu naredbe i odmah je tema zamrla. 8) univerzum je cuo tvoju molbu..zahtev.. i odmah ti je odgovorio. :thumbup: Nemoguce je ovde govoriti svoje licne stavove ako se ne oslanjaju na proverene autoritete :notworthy: pozz.

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: ned jan 05, 2014 4:23 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
I onda je svizac zamotao čokoladu i počela je reklama za Poli, tema je zamrla još 2008 i tvoje slike me mnogo asociraju na čarobne stvari. :glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: pon jan 06, 2014 10:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
promatrač je napisao/la:
I onda je svizac zamotao čokoladu i počela je reklama za Poli, tema je zamrla još 2008 i tvoje slike me mnogo asociraju na čarobne stvari. :glasses7:


Izvini mislis li na parizer ili na mene? znam da je tema zamrla, ali moj pokusaj ozivljavanja je uspeo ,inace se vrte dve tri teme od ovolikog foruma,to je steta.....slazes se?? Hvala na tome sto si razumeo moje slike.. :kiss: :love9:

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: pon jan 06, 2014 6:29 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Mislio sam na parizer kako ono već idu reklame, najprije za milku pa za salame, za deterdžent,... uloške...., ali ti si onda spin majstor?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: uto jan 07, 2014 10:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
promatrač je napisao/la:
Mislio sam na parizer kako ono već idu reklame, najprije za milku pa za salame, za deterdžent,... uloške...., ali ti si onda spin majstor?

Pa,dobro majku mu staru, sta sad nije dobro? ja ili tv reklame??? ako spinujem objasni mi kako da to ne radim... :love10: :blob: ja sam samo vestica i magija je moj nacin zivota... :love3:

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: uto jan 07, 2014 12:37 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
E pa vidiš, trebala si odmah tako reći da si vještica koja (valjda?) ne voli manipulativnu magiju, uroke i slično, a sve drugo je za proučavanje i čisto dio samospoznaje ne nužno pod tim imenom.

:roll: Ha jooojj... drama sad cijelih pet minuta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz