Sada je: sub apr 27, 2024 5:00 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Crna magija
PostPostano: ned aug 20, 2006 5:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Molim vas, ako netko nešto ozbiljnije i podrobnije zna o tom zlu....


Crna magija,

-crna magija koju su radili svećenici u srednjem vijeku na zemljište radi držanja kmetova u pokornosti,
-crna magija koja se tako nalazi vezana za zemljište i aktivira se pod određenim okolnostima (kojim?)
-crna magija koju su radili reptili korz povijest,
-crna magija koju rade suvremeni crni mazi
-crna magija učinjena na cijele obitelji (npr. svi iz obitelji ili sva djeca, tj svo potomstvo, poginu u kratko vrijeme u prometu, požaru i drugim nesretnim događajima)
-crna magija koja djeluje na ljude u kriznim situacijama, iz kojih bi se mogli izvući svojim snagama, ali ipak ne uspijevaju, pa počine samoubistvo,
-crna magija vezana za "crne točke" na cestama, gdje se redovito događaju nesreće iako nema nekog objektivno opasnog razloga vezanog uz preglednost, kvalitetu ili nagib ceste
-crna magija vezana uz ljubavničke odnose, zavođenje, zaposjedanje
-crna magija vezana uz posao i uspješnost u poslu

link?
knjiga?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 1:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Vidi jel tu ima nešto korisno:

http://www.hermetics.org/ebooks.html

A ima i na raznim torrente stranicama ( peer-to-peer program, najbolji mi je Azureus ), pa na isohunt.com potražiš u search "magic", "black magic" ili drugačije... na tone raznih knjiga... uh! #-o

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 3:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Kako ja to shvatam, magija podrazumjeva uticaj kojim bi se spoljni svijet prilagodio svojoj volji.
Ako se s tim slozimo kako je uopce moguce podjeliti magiju na crnu i bijelu?

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 3:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Jos jedna misao, ako pod magijom podrazumjevamo uticaj na neciju slobodnu volju onda vecinu religija mozemo shvatiti kao nista drugo nego najcrnju magiju.
Dakle mislim da svecenici u srednjem vijeku nisu trebali upotrebljavati niukakve druge rituale osim onih crkvenih da bi drzali kmetove u pokornosti
- barem ja nikad nisam cuo nesto o tome

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 8:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Jack, hvala , ptražit ću...možda nađe, odgovor na ovo što me trenutno muči...

Magija je usmjeravanje volje, bilo vlastite, vilo tuđe, uz pomoć određenih sila, na postizavanje određenog cilja.
Uposliti vlastite psihičke moći, volju na postizanje cilja koji je za svih dobar, koji podržava slobodni izbor drugih ljudi, trebala bi valjda biti bijela magija (kako to ja shvaćam na osnovu površnih saznanja o toj temi)
Crna magija upošljava demone, strahove, mržnju, smrt, negirajući slobodnu volju, negirajući ljubav i principe ljubavi (božanskog) itd..da sad nešto ne zaboravim navesti, da me ne hvatate za riječ...
Zašto postavljam to pitanje?
...Upravo se događa nešto stravično meni dragim ljudima. to nešto izgleda da ima neku svoju vlastitu bizarnu logiku po kojoj se odvija, i vidim da neće samo od sebe stati...a možda se ipak može stati tome na kraj, pa mi savjest nalaže da se o tome bar informiram, ako ne i više od toga...

Možda je tema deliaktna, ali..vjerujem da ovdje ima znalaca koji mogu objasniti bit u kratkim crtama, u cilju opće informiranosti?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 8:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
ajme majko moja :))))... :shock: pa to je cijeli studij!!!
koliko tamo ima literatuuureeee.. =D>
Narode, pogledajte to čudo, nema čega nema!!! Lom!!!
Jack, :kiss:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 10:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Po Satanističkoj Bibliji najsnažnija magija jest sex ;) Trudim se biti Magus :mrgreen:

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 10:44 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ma nema na čemu, Arwen...

... jedino bih primjetio ovo ( pa budi oprezna što radiš radi možda, nepoželjnih posljedica na "duge pruge" ):

Citat:
Magija je usmjeravanje volje, bilo vlastite, vilo tuđe, uz pomoć određenih sila, na postizavanje određenog cilja.


Što NIJE:

Citat:
Uposliti vlastite psihičke moći, volju na postizanje cilja koji je za svih dobar, koji podržava slobodni izbor drugih ljudi


Dakle, magija je kršenje tuđe ( svoje ? ) slobodne volje. Bijela magija bi po nekom mojem shvaćanu trebala biti isto magija sa nekim "dobrim" ili nama pozitivnim rezultatima... dakle ISTO miješanje u tuđu slobodnu volju.

Kako pomoći, a ne kršiti tuđu slobodnu volju? U tome je bit.

Ako te netko pita ili zamoli da mu pomogneš ( kad zbilja treba ) onda je to poštivanje njegove volje. Ako on ne traži ( ili ne želi ) onda jest.

Možda to sirovo izgleda, ali nekako osjećam da tako jest...

Arwen, možda da samo arzviješ ZNANJE i napraviš štit od eventualnih znanja koje netko koristi kao "magiju" ( 4D OPS, a možda i viši ), kroz nekog, iz raznih ciljeva... da OBAVIJESTIŠ ljude, i napraviš zaštitu pomoću dizanja NJIHOVE svijesti da tako nešto uopće postoji i o tome kako se eventualno brani od tih napada?

Ako se ideš DIREKTNO s rogatim bosti... :evil: :evil: :evil: :evil: :twisted:

Uzmi mnoooooooooogo energije... trebat će ti.

Al treba zbilja proučiti i ovo područje, čisto da se zna o tome, što netko sa određenim znanjem i "crnim" mislima može učiniti...

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 11:40 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Kako ja to shvatam, magija podrazumjeva uticaj kojim bi se spoljni svijet prilagodio svojoj volji.
Ako se s tim slozimo kako je uopce moguce podjeliti magiju na crnu i bijelu?


Isto mislim. Ne samo kada je rec o magiji, vec i o nasim asistencijama i predstavama sta je (za nekoga) „pozitivno“. I, da, to mi zvuci uzasno surovo. Ali je tako.

Takodje, jednom kada pokrenemo ove energije, one DELUJU. Cak i da pretpostavimo vrhunsku opravdanost nekog cilja (mada sam ja vise nego skepticna), da li mozemo biti sasvim sigurni da svoje misli, kako svesne, tako i nesvesne zaista mozemo kontrolisati u toj meri da ne proizvedemo nikakve stetu. Da nas bas niko nece naljutiti. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 22, 2006 12:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Crno ili bijelo, dobro lili zlo sve je to stvar percepcije. Osobno sam osjetio da posjedujem magiju, a siguran sam da mnogi nisu svjesni svojih mogućnosti.

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 22, 2006 7:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 28, 2006 11:40 pm
Postovi: 30
Lokacija: 10 000 HIGHINHEAVEN
ovo crna/bijela magija bi mogli usporediti sa manipulacijom protivno volji (ili jos bolje prevarom volje) odredjene individue kod visih svijesti. npr. crna = nacin na koji illum/reptili manipuliraju ljude, a bijela... to cu vama pustiti na mastu :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 22, 2006 10:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
hvala jack..otprilike i ja mislim tako..

jedino..crna magija jesu uroci, prokletstva, namjerno oduzimanje nečega što pripada drugome uz pomoć "viših" dimenzija, namjerno izazivanje pogibije, gubitka bilo koje vrste, otimanje, uz pomoć viših dimenzija. Bijela magija poništava ono što crna uzrokuje.
Ne namjeravam se time baviti. Tek toliko da mogu prepoznati s većom sigurnošću nego to sada mogu.
Da bi se netko bavio time, potrebna je inicijacija, obred, ne može se to tek tako, iz knjiga. U tim obredima inicijacije u crnu magiju, osoba se povezuje sa silama mraka, silama razaranja, i od njih dobija pomoć i vodstvo.
Tehnike koje služe iscjeljenju i ozdravljenju, koje potiču slobodnu volju i podržavaju oslobođenje (od strahova, nametnika, ograničenja, blokada, blabla..) također trebaju inicjaciju, što je također obred kojim se osoba povezuje sa silama viših dimenzija i dobija vodstvo, i to od entiteta koji podržavaju život i stvaranje. Pod entitetima podrazumijevam sve forme života u nam nevidljivim dimenzijama.

Tako...da crna magija djeluje, da je u ekspanziji, da su vidljive posljedice, vjerujem da ne treba posebno elaborirati.
Ako bar ne posumnjamo, ako ne prepoznamo, ne možemo se ni obraniti...
Za obranu treba potražiti nekog dobrog, iskusnog..nemam namjeru sama , ne brinite...(nisam još do tog stupnja došla, ali, nikad se ne zna...)

dakle..kako prepoznati..koje indikacije ukazuju na prisutnost crne magije????

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 23, 2006 1:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Arwen door,

ovako mislim mada ne znaci da sam u pravu ali nesto mi govori da bi tako trebalo da bude.
Covjek se sa losim silama moze izboriti samo sa svojom unutrasnjom snagom, voljom , pozitivnom energijom i ljubavi jer se u tome topi ili sagorijeva sva losa energija.
Sve lose energije ili zvali ih i crna magija uzrokovane su losim tackama u nama na koje se kace ti nametnici i tako ih i dozivljavamo kao nevolje.
Dok god se ti ljudi sami ne prociste ili osvjeste , bice pod udarom svake sjenke koja prodje i davanje nekog privremenog lijeka je samo odgadjanje krajnjeg rijesenja.
Ako se covjeku desava mnogo losih stvari mozda je konacno vrijeme da Nijedne sam sa sobom i da analizira svoj zivot i da krene da se mijenja da ne bude vise nikome na udaru.
Vjerujem a u svakom covjeku postoji dobra sila/njegovo vise Ja/Bog ili kako god ga tko zamisljao koji ce da nas vodi iz svih nevolja ako iskreno krenemo da postanemo bolji.
Na tom putunaravno mozemo nailaziti i na ljude koji ce pomoci u nekom iscjeljivanju ali brzog rjesenja nema .
Nista se ne desava slucajno ni bez razloga.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 23, 2006 1:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Arwen, izvini za greske u pisanju, valjda ces se snaci, pola tipki mi ne radi dobro na tastaturi, nisam ni gledala sto sam odkucala :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 23, 2006 8:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Sophia, u potpunosti se slažem sa svime što si napisala. Čvrsto sam u to vjerovala dok mi iskustvo nije počelo davati drugačije informacije da postoji još nešto osim vlastete odgovornosti za sve što nam se zbiva, bilo po dobru ili po zlu. Godinama već se s time povremeno susrećem, i još uvijek ne mogu do kraja prihvatiti. Izgleda da je činjenica da se entiteti kače kad se imaju za što zakačiti, kad su na neki način prizvani, samo jedan dio priče....Međutim, izgleda da postoje još neke vrste, koje se kače i kad nisu pozvani, koji ne biraju žrtve...
Na putu srećem ljude kojima kao da je zavezan kamen za vrat. Uglavnom ga ne vide dok ih ne pouvče na dno, a često bude prekasno. Što je dobro za njih, ne želim sada raspravljati. Možda im baš takvo iskustvo treba za neki novi život, ali...
...još mi to nije sasvim jasno..Izgleda da ma još nečega ..i izgleda da se protiv toga nemoguće boriti uobičajenim sredstvima samorazvitka i samospoznaje, nego su potrebana neka drugačija i "jača" sredstva...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: knjiga Uroci
PostPostano: sri aug 23, 2006 8:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 08, 2006 9:00 am
Postovi: 101
Arwen door...

Pred jedno 5 godina pročitala sam jednu u knjigu neke( švedske , norveške???) skandinavske autorice koja mi je VRLO razjasnila to nešto iza svega...Zvala se UROCI (čije izdanje pojma nemam)i čini mi se da je tamo bilo konkretnih prijedloga zaštita od nekih stvari crnomagijskih... i šta se ustvari zbiva na tim entitetskim razinama...knjiga mi je djelovala vrlo ozbiljna...

Kad bih je danas pročitala nemam pojma kak bi je doživjela...ali čini mi se da bi ti mogla koristiti...

...i najbolje bi bilo da je pročita onaj koji se sa tim susreće...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 23, 2006 9:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Hvala space,
šteta što ne znaš točan naziv i autora, možda bi se pronašla knjiga...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: knjiga
PostPostano: sri aug 23, 2006 12:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 08, 2006 9:00 am
Postovi: 101
Eto rekli mi u knjižnici!
Frona Kaervaig Iwade: Uroci (Astral Vesna Zgb.1997) !!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 23, 2006 8:14 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Misli i emocionalna energija su dovoljni. Kada promenimo stvari „gore“, one se menjaju i „dole“. Tehnike sluze da fokusiraju energiju. Rituali se koriste ... pa ... da poverujemo da radimo nesto magijski :wink: . Dobro izabrana pomagala mogu da olaksaju i pojacaju delovanje, jer sluze kao provodnici energija. Medjutim, kada jednom pokrenemo ovaj proces, on cesto deluje i protiv nase neposredne ili da tako kazem svesne volje, prateci nas nestalni emocionalno-mentalni tok. To je zaista tako. I moze se napraviti velika steta i sebi i drugima.

Mislim da je umesto magijskih tehnika bolje raditi na svojim uverenjima (ne verovanjima), koja jednostavno privlace odredjena iskustva u nas zivot. Nas zivot je tacan fizicki odraz naseg (nesvesnog) stava prema sebi, drugima i svetu. Danasnji covek je programiran da ne voli sebe i da sebe ne postuje i time kontaminira i svoju svest i svoje odnose sa drugima i svoj zivot i kompletnu pojavnu realnost. Agresija je najcesce ocajnicki vapaj za ljubavlju.
Ova vrsta magnetizma nije nikakva losa karma vec fizicki proces. Istovremeno neka vrsta pomoci nasoj evoluciji jer ono sto ne vidimo, sa time se ne mozemo ni suociti.

Nase asistencije drugima najcesce deluju kao roze pilula koja ce otkloniti trenutne simptome, ali nece resiti problem. Naprotiv, odlozice suocavanje sa njim.
Podeliti znanje, da, i pruziti ljubav. Poslati poruku tom nekom da je prihvacen i voljen :love3: . To tako nedostaje ovom svetu. Ali ne mesati se. Tako mislim.

Druga vrsta magije nije prava magija, vec delovanje preko raznih, za nas nevidljivih entiteta. Mislim da ih je gomila oko nas, imam cak utisak da im se broj ubrzano povecava. Ili sam ja postala senzitivnija. Da bi delovali na fizickoj ravni, potrebni su im prijemnici da uzemlje tu energiju i manifestuju je na fizickoj ravni. Prijemnici su postali izuzetno trazeni, a cini mi se da se u sve vecem broju i odazivaju.
Pitam se da li zaista mozemo razluciti koji od ovih entiteti su pozitivni, koji negativni? I sta znaci „pozitivni“. Pa, to su cesto bica pola sprata iznad nas, mozda sa malo boljim uvidom u sliku, ali sa ne mnogo vise mudrosti.

Postoji jedan jedini cist izvor energije, koji ide direktno od ... pa da to nazovemo apsolutom ... i sa kojim je nase vise Ja u direktnoj vezi. To je sva energija i zastita koja nam je potrebna. A koriscenjem energije iz blizih i pristupacnijih izvora, zatvaramo ovaj kanal.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 23, 2006 8:30 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 10:10 am
Postovi: 17
poštovani kolega/kolegica? arja vi ste tu najbliže,ove ostale komentare bismo slobodno stavili pod znak "teške i dosadne teorije"...mnogopoštovani kolega jack,ako dozvoljavate objasnite mi taj pojam ZNANJE koji bi navodno zaštitio poštovanu kolegicu arwen od crne magije????mislim ,tu uokolo često vidim da se barata sa tim "znanjem" ali objašnjenja ne vidim???pa ako već tako često koristite to znanje valjda ga možete i pojasniti nama koji ga ne shvaćamo.koliko znam sva crnomagijska djelovanja i rituali isključivo se izvode preko astrala ili sa nekim entitetom sa astrala na način da se formira misaona forma ili prizove čak i demon te se usmjeri na neki cilj.problem je ako cilj ima odbranu,može se to reverzibilno vratit pošiljaocu....uglavnom sva ta čaranja,ritualčići,prizivanja & ostala "nedokučiva" djelovanja imaju veze samo sa astralom....a odbrana na astralu i nije neka tajna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 98 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz