Sada je: sub apr 27, 2024 10:17 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Podizanje svijesti shamanskim pristupom
PostPostano: čet dec 18, 2008 4:10 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto dec 09, 2008 3:27 pm
Postovi: 9
Kao prvo želio bih se ispričati ukoliko postoji slična tema i molim moderatora da ju prebaci tamo gdje joj mjesto! :oops:

E sad, kao što svi znamo, mnoge su kulture koristile kojekakva halucinogena sredstva, uglavnom biljke i gljive u svojim putovanjima ka višim sferama, odnosno pri podizanju svoje razine svijesti. Naravno to se i dan danas prakticira, mnogi mladi recimo koriste gljive uz svoje vodiče koji vode njihovo astralno tijelo na mjesta gdje fizički ne mogu poći, dakle nekakvo stanje transa koje rezultira astralnom projekcijom! Naravno neki to postiži samo meditacijom, no nije bitno, glavno da postoji više načina, i variraju od kulture do kulture, ali je princip više manje isti!

Razlog zašto sam odlučio početi ovu temu je čuti tuđa mišljenja, naime, smatram da je jednom djelu nas (ako ne i večini) koji radimo na uzdizanju svijesti prošlo barem jednom kroz glavu kako bi bilo iskusiti takvo jedno ajmo reći putovanje!

Moja jedna jako dobra prijateljica uskoro planira napraviti jedno takvo putovanje uz pomoć gljiva i osobnog kvalificiranog vodiča kojemu je zadatak pobrinuti se da njezino astralno tijelo ne zaglavi tamo u drugim dimenzijama i kako bi se sigurno vratilo u fizičko tjelo! Iako sam dosta skeptičan i pomalo zabrinut jer ipak se radi o jednoj riskantnoj proceduri ako ste u krivim rukama, s neopisivom radoznalošću iščekujem povratnu informaciju! :?

Osobno me privalči nešto drugo, naime, naišao sam prije par mjeseci na jednu možemo je nazvati zajednicu koja već godinama održava radionice za podizanje svijesti uz korištenje jedne tradicionalne biljke koja se stoljećima koristi u shamanskim ritualima, no da ne duljim bacit ću kratki copy-paste kako to izgleda!

The Ayahuasca-Wasi team has done extensive research in traditional Ayahuasca shamanism practices. In the Ayahuasca Workshops, we offer a stimulating, responsible and safe experience based on the Ritual Ceremony of Ayahuasca. The workshop is for those who are looking for an authentic way to pursue their personal quest. During the seven day workshops, we will have three (3) Ayahuasca sessions in a sacred ritual context for profound self exploration and personal integration. Our project is centered in the use of the Ayahuasca, recognized by native tradition as a "teacher plant". The ritual context combines indigenous shamanism with eastern philosophy.

Our interest is focused on the expanded states of consciousness reached during the experience of the Ayahuasca and the healing process that can be achieved within this experience. The experience brings about the possibility of personal growth. The capacity of Ayahuasca to cleanse psychological and emotional blockages allow us to see clearly the psychosomatic causes of illness and reach more elevated states of consciousness.


Inače su locirani u Peru-u gdje se i održavaju te 7-dnevne radionice, i iskreno, toliko me privlači da čak namjeravam otići iduće godine!

Komentari?? Kritike???

Lijep pozdrav svima :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 18, 2008 8:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
bio je članak Tomislava Budaka u Svjetlosti o ayahuasca ceremoniji u Brazilu. isto 7 dana i 3 aya iskustva.
kaže da se stvarno isplati doživjeti tako nešto.
mene isto jako privlači aya, al mislim da još nisam spreman...to bi moglo doći kao točka na i duhovnog razvoja :)

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 18, 2008 9:25 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto dec 09, 2008 3:27 pm
Postovi: 9
Ja osobno mislim da za vrijeme takvih iskustava tvoja svijest ide onoliko koliko joj to odgovara u tom trenutku, tako da ne vjerujem da postoji "pravo" vrijeme, jer koliko sam uspio shvatiti, dolaze ljudi s različitim nivoima svijesti i sudjeluju u ritualu i svatko to proživljava na svoj individualan način, ponavljam, opet onoliko koliko mu je u tom trenu moguće napredovati! :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 18, 2008 10:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Narby - Kozmička zmija

Dobra knjiga za pročitati, opisuje šamanska iskustva, povezuje sa našom DNA, itd...

Svatko "otvaranje" je super, samo treba biti dovoljno pametan da se zna koliko netko trenutno može podnijeti informacija ( u nekom obliku ), a da ne "pregori".

Dakle, sve ovisi o pojedincu. Nekome to može biti korisno i od neprocjenjive vrijednosti, a neko bi mogao "puknuti" i naštetiti si.

Dobro je objašnjen šamanski princip i u Val seriji Kasiopejaca...

Drevni šamani i današnji šamani se razlikuju, bar po metodologiji djelovanja.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 19, 2008 2:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Postoje dva iskustva. Iskustvo realnosti i stvarnosti. A to je normalnom percepcijom nemoguće razdvojiti.
Pa onda kad “normalan” čovjek počne da se ozbiljnije bavi pitanjima: “što ja zapravo percipiram kao život, kao postojanje“,
prije ili kasnije dođe do stanovitih problema, jer neke spoznaje nisu baš bezazlene prirode.

Svaki ad hoc pokušaj dovodi u krajnjoj fazi do “kurcšlusa ”.
Određene ustanove (mentalne bolnice ili ludnice), postaju doživotna boravišta za mnoge koje su se usudili “proviriti iza zavjese”.
Da li su mentalno poremećeni stvarno bolesni ili je doživljaj njihove stvarnosti drukčiji od percepcije ostalih “normalnih” ljudi?
Što su to oni vidjeli, s kim su komunicirali, od čega su poludjeli? U kojoj realnosti borave?

Mislim da treba posjedovati određenu duhovnu zrelost, a da bi se upuštalo u eksperimente, bilo sa učiteljem ili samostalno.
Može imati više štete nego koristi. Nikad se na tečaju ne može naučiti koliko na redovnom školovanju. Ali to je samo moje mišljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 27, 2009 10:44 pm 
zlatko je napisao/la:
Postoje dva iskustva. Iskustvo realnosti i stvarnosti. A to je normalnom percepcijom nemoguæe razdvojiti.
Pa onda kad “normalan” èovjek poène da se ozbiljnije bavi pitanjima: “što ja zapravo percipiram kao život, kao postojanje“,
prije ili kasnije doðe do stanovitih problema, jer neke spoznaje nisu baš bezazlene prirode.

Svaki ad hoc pokušaj dovodi u krajnjoj fazi do “kurcšlusa ”.
Odreðene ustanove (mentalne bolnice ili ludnice), postaju doživotna boravišta za mnoge koje su se usudili “proviriti iza zavjese”.
Da li su mentalno poremeæeni stvarno bolesni ili je doživljaj njihove stvarnosti drukèiji od percepcije ostalih “normalnih” ljudi?
Što su to oni vidjeli, s kim su komunicirali, od èega su poludjeli? U kojoj realnosti borave?

Mislim da treba posjedovati odreðenu duhovnu zrelost, a da bi se upuštalo u eksperimente, bilo sa uèiteljem ili samostalno.
Može imati više štete nego koristi. Nikad se na teèaju ne može nauèiti koliko na redovnom školovanju. Ali to je samo moje mišljenje.


Quotam ovo takodjer. No rekao bi da u koliko ides toliko duboko i ides mjesecima, godinama pomalo u sve to skupa neces pregorit iz razloga jer eto ne pregorijevas. Ako ti je nesto problem za shvatit kazes idem stat tu i sa time se jebes ako treba mjesecima dok to ne shvatis. Ne citas dalje ako nesto nisi shvatio. Ipak treba malo i 3D logike. Zato je i receno da treba napravit balans sa 3D-om i tim svijetom medju svijetovima ( 3D na 4D ) kako bis lako presao u 4D. Ne mozes u 4D ako nisi shvatio dobro 3D. Sad sve ovisi o osobi.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 27, 2009 11:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
@noxten,
Ja sam to napisao nekih pet, šest dana prije onog šamanskog incidenta
koji se dogodio u Lici ili G. kotaru, ne mogu se sjetiti točno gdje.

Čovjek koji je vodio ritual je "iskusan" dugogodišnji šaman.
Jedan tip je izgorio, a ostali su završili na psihijatriji. Navodno je u pitanju bila bunika.

"Provirili su iza zavjese" i završili u ludnici. Možemo mi sad pričati o ovom i onom, ali uvjek je pravi odgovor, mjera.
Pitanje mjere u svemu što radimo. Jer čovjek je mjera svih stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 27, 2009 11:10 pm 
Definitivno :)


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 28, 2009 6:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
Ovaj incident s bunikom...taj Hodak nije nikakav šaman. Rijetko da se neko na ovim prostorima može nazvati šamanom. Zbog takvih kao Hodak i ostalih koji neodgovorno koriste halucinogene su takve stvari na lošem glasu.

http://dmt-nexus.com/Files.aspx?Filetype=Video
tu ima dosta filmića šamanskim supstancama :)

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: sri nov 17, 2010 8:53 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto okt 19, 2010 2:08 pm
Postovi: 17
extranoize je napisao/la:
Ovaj incident s bunikom...taj Hodak nije nikakav šaman. Rijetko da se neko na ovim prostorima može nazvati šamanom. Zbog takvih kao Hodak i ostalih koji neodgovorno koriste halucinogene su takve stvari na lošem glasu.

http://dmt-nexus.com/Files.aspx?Filetype=Video
tu ima dosta filmića šamanskim supstancama :)


Pozdrav,

Evo video u kojemu Luka Hodak iznosi svoja gledišta:




A evo kako mediji žele da se na nj gleda (Ne slušajte što govore (pričaju), slušajte što zapravo žele, nedavni naslov tema sa Svijesnosti ( http://www.gasparic-pejzazi.com/SVIJESNOST.htm ) ):



Ovdje je jako očita slika koju nameću.

Mislim da malo krivo gleda na neke stvari (kako ja to vidim/doživljavam).
Ali čovjek je čist, na njemu ne vidim ni trunčice zla, i što mi je još bitnije, zna "baratati" bunikom.

Čovjek koji je izgorio,je izgorio samo zato jer nije imao nekog tko će ga čuvat (tzv. sitteri) dok je u izmjenjenom stanju svijesti.

Da,to je bitno napomenuti, mnogo ljudi koji konzumiraju narkotike,konkretno [u ovom slučaju] mislim na halucinogene gljive i biljke ne umiru od predoziranja, nego zbog,kako ja to zovem, "skakanja s mosta". Pod utjecajem tih supstanci,dok smo u izmjenjenom stanju svijesti, smatram,ako želimo imati dobar trip ili spoznaju, trebamo imati sittera,nekog tko će nas čuvati.

Bunika je, naša mala ayahuasca. A Luka Hodak zna kaju ju konzumirati (kakav god on bio/vi mislite da on je).


Tebe sam quoutao, extranoizene, jer me zanima tvoje mišljenje na ovo što sam izjavio (naravno, zanima me i vaše). Slažem se da Hodak nije šaman, ali ima nešto i u njemu. A to da neodgovorno koristi takve stvari, ne znam, jer sam siguran da ne znamo cijelu priču. Dovoljno je da si ti odgovoran, imaš sittera, on nek ti da dovoljnu količu bunike i neka ti kaže kako ju konzumirati, i bok.

Pozdrav :wink:



:wink:

_________________
http://www.youtube.com/user/IvanSpirit7


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: sub nov 20, 2010 9:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
IvanSpirit7 je napisao/la:
Ali čovjek je čist, na njemu ne vidim ni trunčice zla, i što mi je još bitnije, zna "baratati" bunikom.

slažem se da je bezazlen, ali nisam siguran da zna s bunikom.
nije bunika za svakoga. on je trebao paziti kome ju daje.
i tko je trebao biti sitter ako ne Hodak koji je to sve organizirao na svom imanju?
u prvom videu priča dobre stvari. inače ne znam ništa o njemu pa ne mogu suditi.
samo sam komentirao onaj slučaj kad je čovjek izgorio na seansi, a tu je očita neodgovornost iako je to bio nesretan slučaj.

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Podizanje svijesti shamanskim pristupom
PostPostano: sri dec 22, 2010 2:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Zanima me da li se kod nas odzavaju neki samanski rituali iskljucujuci halucinogena sredstva.
Naprimjer plesovi, bubnjevi, saune itd...?

To je nesto cemu bih itekako volio prisustvovati, i sam ucestvovati, pa ukoliko neko ima neke informacije da bi se tako nesto u skorijem vremenu odrzavalo na nasem regionu bio bih jako zahvalan.

Samanski rituali: plesovi, bubnjanje, saune, to mi je bas extra, citao sam da je dosta ljudi dozivljavalo izmjenjena stanja svijesti na taj nacin, bez ikakvih halucinogenih sredstava. Npr. jedan od njih je i Michael Brown.

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: čet dec 23, 2010 9:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub nov 06, 2010 6:48 pm
Postovi: 38
extranoize je napisao/la:
IvanSpirit7 je napisao/la:
Ali čovjek je čist, na njemu ne vidim ni trunčice zla, i što mi je još bitnije, zna "baratati" bunikom.

slažem se da je bezazlen, ali nisam siguran da zna s bunikom.
nije bunika za svakoga. on je trebao paziti kome ju daje.
i tko je trebao biti sitter ako ne Hodak koji je to sve organizirao na svom imanju?
u prvom videu priča dobre stvari. inače ne znam ništa o njemu pa ne mogu suditi.
samo sam komentirao onaj slučaj kad je čovjek izgorio na seansi, a tu je očita neodgovornost iako je to bio nesretan slučaj.


na šta točno mislite pod tim "izgorio" ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Podizanje svijesti shamanskim pristupom
PostPostano: čet dec 23, 2010 10:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/ ... mije-95745

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Podizanje svijesti shamanskim pristupom
PostPostano: čet jan 06, 2011 11:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Naišao na jedan video o Kieshi Crowther... pa me zanima mišljenje o onom o čemu je tu riječ...
Za sad ne bih ništa komentirao, nego da čujem vaše mišljenje o tome... Meni sa podudara s onim o čemu govore Donositelji svitanja Barare Marciniak...
A ima veze sa šamanizmom, pa zato to pitanje i video tu stavljam:

http://vimeo.com/17105792


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Podizanje svijesti shamanskim pristupom
PostPostano: pet jan 07, 2011 4:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Ono da rečem ja sam protiv korišćenja tih raznih materija pa bile one i prirodnog porijekla mada su one neuproredivi bolje od sintetičkih materija koje su užasni otrovi sa trajnim posljedicama. Po pravilu ne bi trebalo biti problema zaviriti s "druge strane". Još bolje ako tu postoji neko ko može pratiti sav događaj. Nezgoda je u tome što se ne zna kakva je "priroda" onoga koji želi zaviriti. Ni on sam ne mora znati neke stvari, moguće se već ranije opredijelio za stranu ili je imao razne kontakte sa tim stvorenjima ili je nešto treće. Tad će se sve to pojaviti a za to zaista treba biti spreman. Ako je omiljena hrana onih što prave mrak eto njih gomila. Vjeruj mi nema ih mnogo koji bi zdravi to pretekli. Nekima ostanu otvreni kanali čula astralnog tijela pa je i to ista stvar. Sa svim tim se čovjek mora sam izboriti a oni ostaju strašno zbunjeni i izprepadani pa nikako ne mogu da ocjene đe trebaju ići. Čovjek mora sebe dobro poznavati pa ako je siguran da nije imao kontakata sa tim stvorenjima tek tad prihvatiti nasilno izbacivanje iz tijela. Ako sveć nađe tamo po pravilu ne treba tražiti logišne uzroke dešavanje jer se tek tad izgubi u saznanjima sa kojima ne zna što će. Sve se prihvata zdravo za gotovo i uživa u neobičnom.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Podizanje svijesti shamanskim pristupom
PostPostano: sri apr 06, 2011 11:16 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto apr 05, 2011 8:26 am
Postovi: 17
Lokacija: Patala
U zapadnjaka se često javlja potreba za ad hoc duhovnošću.. "sad sam ja na nekom putu i spoznao sam nešto.. ooo postoji tečaj gdje ću ja papat ayahuascu i BAM prosvjetljen sam" (ne kažem da je to nužno slučaj sa začetnikom teme). Halucinogeni pomažu u kombinaciji sa dugotrajnim duhovnim radom te stvaranjem partnerstva sa "drogom-pomagačem". Ona je oruđe koje se mora naučiti koristiti. Siguran sam da ako si duhovan i sudjeluješ u aya ceremoniji u par navrata, dobro će ti doći -no po mom mišljenju od tako "kratkotrajne suradnje" ćeš imati značajnije koristi samo ako si sam već došao do nekih dubljih spoznaja.

A Kiesha Crowther je ok.. tj. put koji je odabrala je u svojoj srži u redu, barem za nju. Sve za što se ona zalaže je prosto govoreći pozitivno. No. mislim da je previše naivna i slušajući/čitajući više neke njene textove, usudio bih se reći da joj fale neki ključni djelovi slagalice. Još uvijek je zarobljena u podjele, klasifikacije i čisto definirane linije. U njoj nažalost kuca živo srce zapadnjaka. Što se vidi i u njenom stavu "tjeraj vodu na svoj mlin" iako bi ona to zasigurno žustro porekla.

_________________
“The Freedom which lives in My Depth is the highest reward only for those who truly strive for it..”


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Podizanje svijesti shamanskim pristupom
PostPostano: sri maj 25, 2011 8:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 25, 2011 8:07 am
Postovi: 83
Kaliq je napisao/la:
Halucinogeni pomažu u kombinaciji sa dugotrajnim duhovnim radom te stvaranjem partnerstva sa "drogom-pomagačem". .



To me podsjeca na jednu knjigu koju sam davo citao od Carlosa Castanede.
Morat cu ponoviti gradivo o tome ima desetak godina da nisam cito.

Oni to opisuju da se u tom trenu tzv. skupna tocka pomice na polozaj sanjanja te onda mozemo opazati razne entitete, dobronamjerne i one druge. Ovo sto si rekao podsjeca me na "saveznike" u sanjanju. No samo cini mi se da oni u trenu te pomoci zele uzeti od tebe energiju. Da se to nebi desilo mora se nauciti tamo ici na polozaj snjanja svjesno bez halucinogena.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 94 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz