Sada je: sub apr 27, 2024 6:33 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri apr 01, 2009 2:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 15, 2007 11:43 pm
Postovi: 151
Citat:
2.
Broj sedam karakterističan je za Apolonov kult; apolonske svećanosti svetkovale su se sedmog sana u mjesecu. I u Kini su se pučke svetkovine održavale sedmog dana. Broj sedm pojavljuje se u bezbrojnim grčkim predajama i legndama: sedam Hesperida, sedmoro vrata Tebe, sedam kćeri i sinova Niobinih; sedam žica lire, sedamsfera, itd. Ima sedam Buddhinih znamena. Ophod u Meki sastoji se od sedam krugova. Broj sedam nalazimo i u heksagramu pribroji li se i središte. Tjedan obuhvaća šest radnih dana i jedan dan odmora koji se prikazuje kao središte; nebo obuhvaća šest planeta (po starom računanju), sa Suncem u središtu; heksagram ima šest krugova, šesst strana ili šest krakova zvijezde a njegovo središte ima ulogu sedmog; šest smjerova prostora ima središnju točku, što daje sedam. Broj sedam simbolizira sveukupnost prostora i vremena.
Zbrajajući broj četiri, koji simbolizira zemlju (sa četiri strane svijeta), i broj tri koji simbolizira nebo, dobiva se sedam koji predstavlja sveukupnost univerzuma u kretanju.
Sedam također u sebi sadrži sveukupnost moralnog života kada se zbroje tri teologalne vrline, vjera, nada i milosrđe, i četiri osnovne vrline, oprez, umjerenost, pravednost i snaga.
Sedam duginih boja i sedam nota dijatonske ljestvice otkrivaju broj sedam kao regulatoratitraja što ih mnoge iskonske predaje smatraju samom biti materije.
Hipkratu se pripisuje ova izreka; broj sedam, svojim tajnim silama, održava u bivstvovanju sve stvari; on omogučuje život i kretanje; on ima utjecaj i na nebeska tjela.


Rječnik simbola, J. Chevalier i A. Gheerbrant.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 01, 2009 8:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
ima jedna zanimljiva pojava na gitari. kada prigušite žice prstima (tako da prst položite uzduž žica ali bez da ih stisnete) dobit ćete šuplji prigušeni zvuk koji ne odzvanja unutar gitare što je i logično pošto su žice zaštopane. ali kada prigušite žice na kraju sedmog polja one odzvanjaju i proizvode ton. isto se događa na kraju 12. polja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 01, 2009 11:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 15, 2007 11:43 pm
Postovi: 151
demiurge je napisao/la:
ima jedna zanimljiva pojava na gitari. kada prigušite žice prstima (tako da prst položite uzduž žica ali bez da ih stisnete) dobit ćete šuplji prigušeni zvuk koji ne odzvanja unutar gitare što je i logično pošto su žice zaštopane. ali kada prigušite žice na kraju sedmog polja one odzvanjaju i proizvode ton. isto se događa na kraju 12. polja.


a 3-6-9 polje?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 02, 2009 10:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Zbroj prvih sedam fibonnacijevih brojeva u nizu (0, 1, 1, 2, 3, 5, 8 ) daje 19 = 1 + 9 = 10 ili gotovo Drvo Života sa svim arhetipima.

U Bibliji, Stvoritelj sedam puta kaže da je beskonačan, iznad prostora i vremena:

„Ja, Gospod, koji sam prvi i još isti kod posljednjega.“ Izaija 41:4
„Ja sam prvi i ja posljednji, osim mene nema boga.“ Izaija 44:6
„Čuj me, Jakove, i Izraele, kojega sam pozvao: Ja sam prvi, i ja posljednji.“ Izaija 48:12
„Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospodin Bog, koji jest, i koji bijaše, i koji će doći, Svemoćni.“ Otkrivenja 1:8
„I metnu desnicu svoju na me govoreći: "Ne boj se, ja sam prvi i posljednji“ Otkrivenja 1:17
„I anđelu crkve u Smirni napiši: Ovako govori prvi i posljednji, koji je bio mrtav i oživio.“ Otkrivenja 2:8
„Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, Početak i Svršetak.“ Otkrivenja 22:13

Alfa, epsilon, eta, iota, omikron, upsilon i omega su sedam svetih samoglasnika u grčkom alfabetu koji su poslužili kao magijski mehanizam za priziv sedam duhova planetarnih sfera kod drevnim okultista. Ti samoglasnici su posebno bili štovani od ranih gnostika.

Korespondencija sedam samoglasnika sa sedam nota u muzičkoj (pitagorejskoj) oktavi i sedam planeta:
Mjesec – alfa, B
Merkur – epsilon, C
Venera – eta, D
Sunce – iota, E
Mars – omikron, F
Jupiter – upsilon, G
Saturn – omega, A

„Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, Početak i Svršetak.“ Otkrivenja 22:13

Bog u Bibliji SEDAM puta kaže da je besmrtan i beskonačan, isto kao što je i broj samoglasnika, broj nota u oktavi i broj boja na koje se cjepa svjetlost (ali i Svjetlost). On je ALFA i OMEGA, početak i kraj – alfa = Mjesec, omega = Saturn, dakle on nadilazi oktavu planetarnih bogova, jer on je sve to i ništa od toga. Gnostičko sveto ime Boga feničanskog porijekla IAO u sebi se sastoji od tri principa Boga, Logosa, odnosno od tri sveta samoglasnika: Iota, Alfa i Omega. Iota = Iesous - Sunce, Alfa = Mjesec, Omega = Saturn. U toj jednostavnoj rečenici, Kreativna Inteligencija sebe proglašava početkom, krajem i sredinom svega, budući da samoglasnici alfa i omega označavaju početak i kraj oktave, a iota označava zlatnu sredinu, odnosno neutralni aspekt Boga i Čovjeka (Spiritualno Sunce - Logos). Bog transcendira širenje od sedam koraka, on je iznad IAO Sabaoth (sabaoth = sedmostruki) odnosno, Spiritualno Sunce bez početka i kraja. Nema kraja njegovoj slavi.

„Slava Bogu Abrahama, slava Bogu Izaka, slava Bogu Jakova, Iesos Krestos, Sveti Duh, Sin Oca koji je iznad SEDAM koji je unutar SEDAM.“ Gnostički egzoricizam.

slika

Tunis, rimski podni mozaik, 2.stoljeće. Apolon sa sedam zraka. Spiritualno Sunce emanira svetu Heptadu, sedam nota božanske glazbe Stvaranja. Apolon je uistinu IAO Sabaoth, pobjednik nad sedam Arkona niže prirode.

slika

Orfej svira na liri sa sedam žica. Isto to radi i Apolon na antičkim mozaicima i kipovima. Kako Pan svira svoju frulu od SEDAM rupa, tako Orfej i Apolon sviraju liru od SEDAM žica. No, isto tako Spiritualno mikrokozmičko Sunce (Logos) svira nad SEDAM sfera ljudskog bića (koncept čakri) i mijenja čovjekovu konstituciju po Volji.

„Tada pristupi k njemu Petar i zapita: "Gospodine, ako brat moj pogriješi proti meni, koliko puta da mu oprostim? Do sedam puta?“
Isus mu odgovori: "Velim ti, ne do sedam puta, nego do sedamdeset put sedam puta.“ Matej 18:21-22

slika

Hebrejska riječ Thamim ili „savršeno“ ima numeričku vrijednost od 490 ili 70 x 7. Kroz Bibliju i druge svete spise svijeta konstantno se provlači tema savšenstva kada je u pitanju broj sedam i sve njegove manifestacije.

Tablica hebrejske gematrije i grčke izopzefije:

slika

Zbrajanjem numeričke vrijednosti slova u riječima dolazimo do njihove ultimativne vrijednosti. Različite riječi ili rečenice s istom vrijednosti su direktno povezane ili imaju identično značenje.

Podsjetimo se što je rekao okultist Louis Claude de Saint Martin:
"množenjem ovoga broja (sedam) pronalazimo njegove plodove."

Istu numeričku vrijednost od 490 (70 x 7) ima i ova biblijska rečenica:

slika

V'Yahi levavkem shalom = „neka ti srce tada bude savršeno“

riječ Betlehem ili Beytlechem = 490 (70 x 7):

slika

Još jedna riječ za savršenstvo: Kalileth = 490 (70 x 7):

slika

Izgleda da numerološka matematika (gematrija) dokazuje poveznicu broja 7, 70, 777 sa savršenstvom i potpunosti.

U Postanku, riječ NOA se pojavljuje SEDMI put u:

„Ovo je potomstvo Noino: Noa je bio čovjek pobožan i bez prijekora u svojem naraštaju; Noa je živio po zapovijedi Božjoj.“ Postanak 6:9

Ovaj hrvatski prijevod „bez prijekora“ je ustvari originalno već spomenuta riječ Thamim ili „savršenstvo“. Osim što se broj sedam ogleda u vidu ponavljanja njegovog imena sve do ovog paragrafa, isto tako broj sedam kao savršenstvo je suptilno ukodiran u samu formu hebrejskog teksta.

Tada reče Bog: "Neka budu svjetla nebeska na svodu, da rastavljaju dan od noći, kao znakovi neka ona služe i pokazuju vremena, dane i godine.“ Postanak 1:14

„B'Raqo HaShamayim“ ili „nebeski svod“ = 777


slika

„U početku Bog stvori Nebo i Zemlju“. Ako zbrojimo vrijednosti riječi „Bog“, „Nebo“ i „Zemlja“ dobit ćemo 777 ili tri polariteta Kozmosa, pasivni yin (Zemlja), aktivni yang (Nebo) i neutralni pol ili Bog. Sve to vidimo simbolički prikazano u svetoj troslovnoj riječi IAO.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 03, 2009 4:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 15, 2007 11:43 pm
Postovi: 151
Citat:
3.
Već smo rekli da je sedam broj kružne savršenosti i njene obnove. Pošto je svijet bio stvroen za šest dana, Bog je sedmi dan proveo ne redeći i učinio ga je svetim danom: sabat dakle nije zapravo odmor stran stvaranju nego kruna stvaranja, njegovo dovršenje u savršenstvu. TO evocira tjedan, razdoblje jedne mjesečeve četvrti.
Savršenstvo od sedam u ritmu starenja poznato je islamu, poglavito ismailizmu: kocka ima sedam strana (šet plus cjelina - što odgovara sabatu). Sve što postoji na svijetu jest sedam, jer svaka stvar posjeduje jedan identitet i šest strana. darova razuma ima sedam (šest, plus ghajbe, nadosjetilna spoznaja. Imama jednog razdoblja ima sedam (šest plus Ka 'im, imam Uskrsnuća). Uz to su ti različiti nizovi povezani jedan s drugim. Religija objavljena u Knjizi razvija se u ciklusu od šest dana, koji predstavljaju šest tisućljeća, a za njima sljedi sedmi, Sabat istinke vjere, dan sunca i svjetlosti, pojave imama.
Jedna hinduska predaja pripisuje suncu sedam zraka: šest od njih odgovaraju smjerovim prostora, sedma središtu. Slično tome, duga nema sedam boja nego šest. Isto tako sedam strana brda Meru,
koje su okrenute prema svakom od sedam dvipa (kontinenata), odgovaraju sedmorim smerjovima hinduskog prostora (šest plus središte). Iz Boga, Srca univerzuma, piše sveti Klement Aleksandrijiski, izvire šest protega i šest mijena vremena: ut ome je tajna broja 7; povratak središtu, počelu, ishodištu razvoja, čini broj sedm savršenim.
Broj sedam je ustinu posvuda simbol neke sveukupnosti u kretanju, odnosno posvemašnog dinamizma. Kao takav on je ključ otkrivljenja ( 7 crkava, 7 zvijezda, 7 Božjih duhova, 7 pečata, 7 truba, 7 gromova, 7 glava, 7 zala, 7 pehara, 7 kraljeva...) Sedam je broj budističkih neba. Avicena također opisuje sedam arhanđela kneževa sedmorih neba a to su sedam Henokovih Čuvara i odgovaraju sedmorima vedskim Rishima. Potonji borave na sedam zvijezda Velikog Medvijeda s kojima Kinezi dovode u vezu sedam otvora tijela i sedam otvora srca. Crvena svjetiljka kineskih tajnih udruženja ima sedam krakova kao židovski svijećnjak.
Neki muslimanski tekstovi dovode u vezu sedam ezoteričnih značenja Kurana [/b sa seam čovjekovih instačanih središta ( 6 [b]čakra plus sahasrara-padma). Po Abu Ya' qubu Duhovni oblici očitovali su se u sedam vrhovnih slova koja su sedam Inteligencija, sedam Kerubina
Sedam, broj Nebesa, po Danteu je i broj planetarnih kugla skojima su katari dovodili i vezu sedam slobodnih vještina, VEč smo napomenuli da sedmorim nebesima valja pridružiti i sedam zareza u sibirsko stablo-os, sedam boja Buddhina stubišta, sedam kovina s ljestvice mitrijanskih misterija, sedam prečaka ljestvice Kadosha škotskog masonstva: to je broj hijerarhiziranih duhovnih stanja koja omohućuju prijelaz sa zemlje u nebo.
Kad se rodio, Buddha je izmjerio universum učinivši sedam koraka u svakom od četiri smjera. Četiri od binih etapa njegova oslobađajućeg iskoustva odgovaraju sedmodnevnim zaustavljanjima ispod četiri različita stabla.
Brojevi yang, piše Si Ma Qian, dosežu savršenstvo u 7. Gatanje s pomoću štapića od sporiša uvažava sedam koategorija znaova; tih štapića je 7x7= 49. Četrdeset devet je i broj Bardoa, međustanja koji sljedi između smrti, u Tibetanaca: to stanje traje 49 dana koje su, barem u početku, dijelili na 7 razdoblja od 7 dana. Za duše Japanaca kaže se da 49 dana borave na krovovima kuća, što ima isto značenje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 03, 2009 5:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
„U početku Bog stvori Nebo i Zemlju“. Ako zbrojimo vrijednosti riječi „Bog“, „Nebo“ i „Zemlja“ dobit ćemo 777 ili tri polariteta Kozmosa, pasivni yin (Zemlja), aktivni yang (Nebo) i neutralni pol ili Bog. Sve to vidimo simbolički prikazano u svetoj troslovnoj riječi IAO.

Ovo mi je jako zanimljivo zbog toga jer ovdje piše sljedeće
Citat:
Univerzum je stvoren u Prostoru, Vremenu i u Ekvilibrijumu.



Tri fundamentalna uslova Svega Što Jeste/Kreacije manifestuju se u ovom Univerzumu u obliku tri osnovna životna principa: statičkom, dinamičkom i neutralizirajućem principu.

Sve što postoji u Kreaciji, može se analizirati i proučavati na bazi ova tri principa. Oni istovremeno važe na svim nivoima Kosmosa.
...
Zakon Broja Tri



U ezoterici, prvi zakon se zove - Zakon Broja Tri (ili Zakon Trojstva). Sve što postoji, postoji kao rezultat konvergentnih dejstava tri sile, na jednu istu tačku i u isto vrijeme: pasivne, aktivne i neutralizirajuće.
...
Znači, u Svijetu stvorenom međusobnom interakcijom tri sile, Zakon Trojstva odražava tri fundamentalna principa Kreacije: statički, dinamički i ekvilibrijum.

http://www.galaksija.com/gnostika4.htm
Malo sam :offtopic: ali to je praktično jedna te ista stvar.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 03, 2009 6:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
@V, hvala ti što imaš volje da prepisuješ tekst iz knjige. Već vidim da je se autori ovog rječnika simbola slažu sa mnom da je broj 7 vladajući broj manifestiranog svemira i da broj 7 predstavlja kompletnost, savršenstvo. Da vas još jednom podsjetim: hebrejska riječ za SEDAM ili Sheva znači ne samo sedam već i kompletnost.

@kolos,

nije off-topic. Ovaj tekst s gnostike je savršeno povezan s ovime o čemu govorimo, makar se u tom tekstu radi o broju 3, a broj 3 ima specijalnu vezu sa brojem sedam. Na koji način? Ako geometrijski prikažemo Božje stvaranje u sedam dana (sedam sfera , a možda i koncept denziteta) nacrtat ćemo pravilni šesterokut ili heksagon. Njegovih šest strana, šest emanacija, zajedno sa središtem je sedam. Na ljestvici oktave dijatoničke skale tri su note niže, tri više a sredina je solarni centar, kao točka balansa. Zato je broj tri povezan i sa heksagonom, heksagramom (Davidova Zvijezda) ali i sa oktavom. Sveta riječ IAO predstavlja podjelu oktave u tri dijela: aktivni muški (yang), pasivni ženski (yin) i neutralni (centar - Sunce). Ako oktavu, tj. broj sedam dijelimo sa tri, ustvari dijelimo kompletnost manifestacije u tri sile koje odražavaju sve aspekte akcije i reakcije. Te tri sile nisu ništa drugo nego sveto Trojstvo mikrokozmosa.

Pogledaj onu mozaik Apolona gore pa vidi kako je to povezano s ovim.

A što se tiče svete riječi IAO, o tome ću napraviti poseban thread. Već sad nešto piskaram o tome. Bit će opširno i sa puno ezoteričnih dokaza.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 04, 2009 4:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 15, 2007 11:43 pm
Postovi: 151
tehuti je napisao/la:
@V, hvala ti što imaš volje da prepisuješ tekst iz knjige. Već vidim da je se autori ovog rječnika simbola slažu sa mnom da je broj 7 vladajući broj manifestiranog svemira i da broj 7 predstavlja kompletnost, savršenstvo. Da vas još jednom podsjetim: hebrejska riječ za SEDAM ili Sheva znači ne samo sedam već i kompletnost.


Također.

Obožavam taj rječnik, ima toliko mnogo korisnih informacija, toplo preporučujem ga svima naći u antikvarijatu jer kad ga jednom kupite, nastavite živjet s njime...
Inače ako možeš, PMaj o broju 37...Hvala

Uskoro nastavak...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 04, 2009 8:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 11, 2007 12:36 am
Postovi: 32
Ruski naučnik, Ivan Panin, radio je 50 godina na numerološkim zakonitostima u Bibliji. Iza njega je ostalo 40000 ispisanih strana. Primetio je da ako se originalnom tekstu doda ili oduzme maker i jedno slovo , harmonija broja sedam, čija je ispitivana slučajna verovatnoća ponavljanja bila jednaka nuli, u tom slučaju biva narušena. Do kakvih zaključaka to dovodi, ne smem da komentarišem, da ne bih bila okarakterisana kao hrišćanski fanatik. :mrgreen:
Ispitivanja su vršena na starom hebrejskom jeziku, pa ko može nek proveri. :D

Knjigu o tome, prevedenu na srpski jezik, možete skinuti odavde:

http://rapidshare.com/files/152082469/m ... _.pdf.html

P.S. Druže Tahiti :D , puno hvala! Baš uživam dok čitam tvoje postove, i na ovoj i na ostalim temama... =D>

_________________
Veliki odgovori sami sebe otvaraju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 04, 2009 1:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika

Tewkesbury katedrala (12. stoljeće), Engleska. Stropna geometrija.

Malo sam zbrajao i došao do ovoga:

broj prečki koje spajaju točke na slici : 196 > 1+9+6 = 16 > 1+6=7
broj staza zbrojen + 72 točke gdje se prečke sjeku: 268 > 2+6+8 = 16 > 1+6 = 7
broj staza + broj točki + 9 sfera u centru = 277 > 2+7+7 = 16 > 1+6 = 7

Sažimanjem sva tri broja 196, 268 i 277 dobivamo 16 a to nam govori o univerzalnom zakonu Sedmorice i oktava 1+6 = 7. Šest krakova i centar daju primarni model manfestacije (7).

Nevjerojatna slučajnost ili ipak ne?

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 04, 2009 2:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
zrcalo je napisao/la:
Ruski naučnik, Ivan Panin, radio je 50 godina na numerološkim zakonitostima u Bibliji. Iza njega je ostalo 40000 ispisanih strana. Primetio je da ako se originalnom tekstu doda ili oduzme maker i jedno slovo , harmonija broja sedam, čija je ispitivana slučajna verovatnoća ponavljanja bila jednaka nuli, u tom slučaju biva narušena. Do kakvih zaključaka to dovodi, ne smem da komentarišem, da ne bih bila okarakterisana kao hrišćanski fanatik. :mrgreen:
Ispitivanja su vršena na starom hebrejskom jeziku, pa ko može nek proveri. :D

Knjigu o tome, prevedenu na srpski jezik, možete skinuti odavde:

http://rapidshare.com/files/152082469/m ... _.pdf.html

P.S. Druže Tahiti :D , puno hvala! Baš uživam dok čitam tvoje postove, i na ovoj i na ostalim temama... =D>


Ovo nisam znao. Hvala na informacijama i na knjizi. Ovaj broj sedam postaje sve vrućiji i vrućiji!

Zašto bi bila kršćanski fanatik? Biblija na površini (onako kako ju doslovno tumače vjernici) je puna povijesno netočnih podataka i ima smisla jedino ako se sažme na jezik Stvaranja. Iz Misli (Logosa) nastaje broj kao emanacija, broj titra i nastaje zvuk, zvuk ima boju kada se prati titranje ovisno o frekvenciji a boja je atribut svjetla i Svjetla. Jedno emanira drugo. Na taj način suptilni kod Stvaranja se našao u svemu, i knjigama i umjetninama, građevinama... Isto tako, ako bi sve saželi do najdubljeg značenja principom Gematrije, vidjeli da Biblija u sebi nosi taj kod, ali je skriven od vulgarnih očiju.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 04, 2009 2:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
V je napisao/la:
tehuti je napisao/la:
@V, hvala ti što imaš volje da prepisuješ tekst iz knjige. Već vidim da je se autori ovog rječnika simbola slažu sa mnom da je broj 7 vladajući broj manifestiranog svemira i da broj 7 predstavlja kompletnost, savršenstvo. Da vas još jednom podsjetim: hebrejska riječ za SEDAM ili Sheva znači ne samo sedam već i kompletnost.


Također.

Obožavam taj rječnik, ima toliko mnogo korisnih informacija, toplo preporučujem ga svima naći u antikvarijatu jer kad ga jednom kupite, nastavite živjet s njime...
Inače ako možeš, PMaj o broju 37...Hvala

Uskoro nastavak...


Pisat ću o broju 37 ovdje. Suptilno je povezan sa brojem 7. Oba su centralno heksagonalni brojevi.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 04, 2009 7:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 15, 2007 11:43 pm
Postovi: 151
Jako mi je žao što ova knjiga nije na latinici.... No Evo baš nešto o tome piše u riječniku.

Citat:
4.

Broj sedam često se pojavljuje u Bibliji; primjerice: svijećnjak sa sedam krakova; sedam duhova koji se odmaraju na Jašajevom stablu; sedmora nebesa u kojima borave anđeoski redovi; Salomin podiže hram za sedam godina (1 Knjiga kraljevam 6,38). Nije samo sedmi dan odmora, več je i sedam godina odmora. Svakih sedam godina oslobađaju se sluge i otpisuju se dugovi dužnicima. Broj sedam pojavljuje se 77 puta u Starom ZAvjetu. Brojka sedam, po transformaciji koju potiče, pojeduje sama po sebi moć, to je magijiski broj. Za zauzeća Jerihona sedam svećenika sa sedam trublja moraju, sedmog dana, sedam puta obići grad. Elizej kihne sedam puta i dijete uskrisuje (II Knjiga kraljeva, 4,35) Gubavac zaranja sedam puta u jordan i ozdravljuje (II Knjiga kraljeva, 5,14) Pravedni pada edam puta i ustaje s oprostom (Mudre izreke, 24, 16) Iz potopa će biti spašeno sedam čistih životinja od svake vrste. Josip je usnuo sedam debelih i sedam mršavih krava. Broj sedam međutim ipak unosi tjeskobu time što označuje prijelaz od poznatog u nepoznati: jedan je ciklus zaključen, kakav će biti naredni?
Kao sveti broj već u Sumera sedam (i neki od njegovih umnožaka)uistinu je miljenik biblijske artimologije. Odgovarajuću broju planeta on uvijek obilježava savršenstvo (u gnozi preloma), ako ne i božanstvo- Tjedan tvori sdam danai znak sjećanja na trejanje stvaranja ( Postanak, 2, 2) Pashalna svetkovina hljebova bez kvasa proteže sa na sedam dana ( Knjiga izlaska, 12,15,19) zasigurno stoga što se na izlaszak gleda kao na novo stvaranje, oslobodilačko stvaranje. ZAharija(3,9) govori o sedam Božjih očiju. Sedmice u Apokalipsi (sedam svjetiljak koje si sedam Božjih duhova sav si njegov duh (4,5): sam pisama sedmorim crkvama pisma su čitavj Crkvi; sedam trublja, pehara,itd) najavljuje konačno izvršenja Božje volje u svijetu.
Zbog toga je sedam isto tako i broj Sotone koji nastoji opnašato Boga: Božji majmun. Tako paklena zvijer u Otkrivljenju (13,1) ima sedam glava. No vidovnjak s Patmosa najčešće zlim silama namjenjuje polovicu od sedam, tri i pol, pokazujući time neumitan neuspjeh pothvata zla ( Otkrivljenje, (12,6): Zmaj ne može prijetiti ženi (Božjem narodu) duže od 1260 dana, to jest tri i pol godine (vidi i 12/14 tri i pol vremena) Sedam je ključ Evanđelja po Ivanu; sedam tjedanam sedam čuda, sedam Kristovih izreka: Ja jesam. Taj se broj pojavljuje 14 puta u Otkrivljenju: sedam pečeta, trublja , pehara, prizora, itd. Knjiga je sačinjena u nizovima od sedam. Taj broj ovdje označuje i ptpunost nekog razdoblja vremena koje je prošla (stvaranje u Potanku); ispunjenje nekog vremena, nekog razdoblja, neke faze, potpunost milosti što ih je Duh Sveti dao Crkvi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 04, 2009 8:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 15, 2007 11:43 pm
Postovi: 151
Nije mi bila namjera gore staviti smajliča, no neka ostane, baš mi se sviđa.

Nego, jučer na predavanju uz psihoonkologije bilo je spomenuto da postoji sedam faza do "prihvaćanja" bolesti (sada bi rado tu usporedio sa Germanskom Novom Medicinom, no išo bi u offtopic) dakel.

1. Ignorance
2. Šok
3. Negiranje
4. Bijes
5. Pregovaranje (Bargaining)
6. Depresija
7. Prihvačanje

Kada se primjeni i Zakon broja 3 dobije se fina logika iza ovog procesa.

Također, u staroj školi psihosomatike postojalo je ( i tako su ih zvali) Sedam svetih bolesti.

1. Ulcus duodeni (Gastički problemi, poput acid refluksa do čira itd)
2. Ulcerative Colitis (Problemi sa probavnim trektom, crijevima)
3. Esencjalna hipertenizija
4. Reuma Artiritis
5. Hiperthyreosis - višak tiroida hormona iz tiroidne (štitne) žljezde.
6. Neurodermatitis
7. Bronhijala Astma


:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 04, 2009 10:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
Jako mi je žao što ova knjiga nije na latinici...

I meni,ali čemo se snaći :mrgreen:
http://www.crosign.com/hr/cirilica-latinica-konverter pa copy/paste pa opet pa opet ..... he he he :occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 05, 2009 11:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 11, 2007 12:36 am
Postovi: 32
tehuti je napisao/la:
Ovo nisam znao. Hvala na informacijama i na knjizi. Ovaj broj sedam postaje sve vrućiji i vrućiji!


U knjizi "Tajni svet matematike" Mirka Dejića, uz veliki broj primera, navodi se da je Kuran baziran na broju 19. No, to je, možda, neka druga tema....

tehuti je napisao/la:
Zašto bi bila kršćanski fanatik? Biblija na površini (onako kako ju doslovno tumače vjernici) je puna povijesno netočnih podataka i ima smisla jedino ako se sažme na jezik Stvaranja.


Ma, potpuno te razumem, samo, ako je zaista broj sedam prisutan u Bibliji na način na koji je opisan u knjizi, koju sam postavila za skidanje, onda to znači da ona, kasnije, preradama, dopunama, nije mogla biti samo menjana u skladu sa potrebama crkve. Pritom, ne mislim i na 14 apokrifnih knjiga Starog Zaveta, koje su usvojile grčka i rimska katolička crkva (zanimljivo je da se njihovim izuzimanjem, sistem ponovo vraća na ravnotežu broja 7).
Nisam htela da ovo bude još jedan poziv za raspravu o religiji...

tehuti je napisao/la:
Iz Misli (Logosa) nastaje broj kao emanacija, broj titra i nastaje zvuk, zvuk ima boju kada se prati titranje ovisno o frekvenciji a boja je atribut svjetla i Svjetla. Jedno emanira drugo. Na taj način suptilni kod Stvaranja se našao u svemu, i knjigama i umjetninama, građevinama...


Granice transformacije me fasciniraju. Volela bih da mogu, makar, samo u domenu zvuka, da ispratim do kraja tu promenu...mnogo volim muziku, i mislim da su zvukovi moji prolazi...

tehuti je napisao/la:
Isto tako, ako bi sve saželi do najdubljeg značenja principom Gematrije, vidjeli da Biblija u sebi nosi taj kod, ali je skriven od vulgarnih očiju.


Jako dobar izraz.

_________________
Veliki odgovori sami sebe otvaraju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 06, 2009 9:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 15, 2007 11:43 pm
Postovi: 151
Citat:
5.

Sedmi dan bio je predmetnom brojnih simboličkih tumačenja u mističkom smislu. Taj dan kad se Bog odmara znači neku vrstu obnove božanskih snaga u promatranju završena djela. Taj odmor sedmog dana obilježava
savez između Boga i čovjeka . Broj sedam simbolizira sovršenost svijeta i potpunost vremena. Po svetom augustinu on je mjera vremena povijesti, vremena zemaljskog hodočašća čovjekova. Bog uzima dan odmora, kaže sveti Augustin, zbog toga što se želi izdvojiti od stvorenog, biti neovisa o njemu u omogućiti mu da se odmara u njemu. S druge strance, čovjeka broj sedam, poziva da se okrene Bogu kako bi se mogao odmarati samo u njemu ( De Gen. ad litt 4,16 ) . Augustin također govori o velikoj tajni čudesnog ribolova koji predstavlja svršetak svijta. Krista preate sedmorica učenika, to on samim time najavljuje svršetak vremena.
Napokon, šest označuje dio, jer je rad i dijelu; samo odmor označuje sveukupnost, jer označuje savršenstvo. mi patimo ako spoznajemo dijelom, bez punoće susreta s Bogom; ono što je dio išćeznost če , sadam će okruniti šest (usp. De civitate Dei, 11, 31). (U vezi s tom temom što ga je dao Augustin vidi Auguste Luneau, Histoire di salut chez les Peres de l'Eglise, Paris, 1964,str 336-338).

6.

Ako je vjerovati talmudu, Židovi su u broju sedam vidjeli također sombol ljudske sveukuposti, istodobno muške i ženske; i to zbrajanjem četiri i tri; Adam u satima svog prvog dana dobiva dušu koja njegovo postojanje čini potpunim u četvrtom satu; u sedmom satu dobiva družicu, to jest udvostručuje se u Adama i Evu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 07, 2009 6:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
Odličan topic! Iako nikad nisam volio brojeve i matematiku :)

Tehuti, daj ak možeš malo napiši o Stvaranju (ako se uklapa u temu).
Uvijek mi se sviđala ideja emanacije kod Plotina.

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: pon jul 19, 2010 10:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 03, 2009 4:03 pm
Postovi: 50
tehuti je napisao/la:
Zbroj prvih sedam fibonnacijevih brojeva u nizu (0, 1, 1, 2, 3, 5, 8 ) daje 19 = 1 + 9 = 10 ili gotovo Drvo Života sa svim arhetipima.

U Bibliji, Stvoritelj sedam puta kaže da je beskonačan, iznad prostora i vremena:

„Ja, Gospod, koji sam prvi i još isti kod posljednjega.“ Izaija 41:4
„Ja sam prvi i ja posljednji, osim mene nema boga.“ Izaija 44:6
„Čuj me, Jakove, i Izraele, kojega sam pozvao: Ja sam prvi, i ja posljednji.“ Izaija 48:12
„Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospodin Bog, koji jest, i koji bijaše, i koji će doći, Svemoćni.“ Otkrivenja 1:8
„I metnu desnicu svoju na me govoreći: "Ne boj se, ja sam prvi i posljednji“ Otkrivenja 1:17
„I anđelu crkve u Smirni napiši: Ovako govori prvi i posljednji, koji je bio mrtav i oživio.“ Otkrivenja 2:8
„Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, Početak i Svršetak.“ Otkrivenja 22:13

Alfa, epsilon, eta, iota, omikron, upsilon i omega su sedam svetih samoglasnika u grčkom alfabetu koji su poslužili kao magijski mehanizam za priziv sedam duhova planetarnih sfera kod drevnim okultista. Ti samoglasnici su posebno bili štovani od ranih gnostika.

Korespondencija sedam samoglasnika sa sedam nota u muzičkoj (pitagorejskoj) oktavi i sedam planeta:
Mjesec – alfa, B
Merkur – epsilon, C
Venera – eta, D
Sunce – iota, E
Mars – omikron, F
Jupiter – upsilon, G
Saturn – omega, A

„Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, Početak i Svršetak.“ Otkrivenja 22:13

Bog u Bibliji SEDAM puta kaže da je besmrtan i beskonačan, isto kao što je i broj samoglasnika, broj nota u oktavi i broj boja na koje se cjepa svjetlost (ali i Svjetlost). On je ALFA i OMEGA, početak i kraj – alfa = Mjesec, omega = Saturn, dakle on nadilazi oktavu planetarnih bogova, jer on je sve to i ništa od toga. Gnostičko sveto ime Boga feničanskog porijekla IAO u sebi se sastoji od tri principa Boga, Logosa, odnosno od tri sveta samoglasnika: Iota, Alfa i Omega. Iota = Iesous - Sunce, Alfa = Mjesec, Omega = Saturn. U toj jednostavnoj rečenici, Kreativna Inteligencija sebe proglašava početkom, krajem i sredinom svega, budući da samoglasnici alfa i omega označavaju početak i kraj oktave, a iota označava zlatnu sredinu, odnosno neutralni aspekt Boga i Čovjeka (Spiritualno Sunce - Logos). Bog transcendira širenje od sedam koraka, on je iznad IAO Sabaoth (sabaoth = sedmostruki) odnosno, Spiritualno Sunce bez početka i kraja. Nema kraja njegovoj slavi.

„Slava Bogu Abrahama, slava Bogu Izaka, slava Bogu Jakova, Iesos Krestos, Sveti Duh, Sin Oca koji je iznad SEDAM koji je unutar SEDAM.“ Gnostički egzoricizam.

slika

Tunis, rimski podni mozaik, 2.stoljeće. Apolon sa sedam zraka. Spiritualno Sunce emanira svetu Heptadu, sedam nota božanske glazbe Stvaranja. Apolon je uistinu IAO Sabaoth, pobjednik nad sedam Arkona niže prirode.

slika

Orfej svira na liri sa sedam žica. Isto to radi i Apolon na antičkim mozaicima i kipovima. Kako Pan svira svoju frulu od SEDAM rupa, tako Orfej i Apolon sviraju liru od SEDAM žica. No, isto tako Spiritualno mikrokozmičko Sunce (Logos) svira nad SEDAM sfera ljudskog bića (koncept čakri) i mijenja čovjekovu konstituciju po Volji.

„Tada pristupi k njemu Petar i zapita: "Gospodine, ako brat moj pogriješi proti meni, koliko puta da mu oprostim? Do sedam puta?“
Isus mu odgovori: "Velim ti, ne do sedam puta, nego do sedamdeset put sedam puta.“ Matej 18:21-22

slika

Hebrejska riječ Thamim ili „savršeno“ ima numeričku vrijednost od 490 ili 70 x 7. Kroz Bibliju i druge svete spise svijeta konstantno se provlači tema savšenstva kada je u pitanju broj sedam i sve njegove manifestacije.

Tablica hebrejske gematrije i grčke izopzefije:

slika

Zbrajanjem numeričke vrijednosti slova u riječima dolazimo do njihove ultimativne vrijednosti. Različite riječi ili rečenice s istom vrijednosti su direktno povezane ili imaju identično značenje.

Podsjetimo se što je rekao okultist Louis Claude de Saint Martin:
"množenjem ovoga broja (sedam) pronalazimo njegove plodove."

Istu numeričku vrijednost od 490 (70 x 7) ima i ova biblijska rečenica:

slika

V'Yahi levavkem shalom = „neka ti srce tada bude savršeno“

riječ Betlehem ili Beytlechem = 490 (70 x 7):

slika

Još jedna riječ za savršenstvo: Kalileth = 490 (70 x 7):

slika

Izgleda da numerološka matematika (gematrija) dokazuje poveznicu broja 7, 70, 777 sa savršenstvom i potpunosti.

U Postanku, riječ NOA se pojavljuje SEDMI put u:

„Ovo je potomstvo Noino: Noa je bio čovjek pobožan i bez prijekora u svojem naraštaju; Noa je živio po zapovijedi Božjoj.“ Postanak 6:9

Ovaj hrvatski prijevod „bez prijekora“ je ustvari originalno već spomenuta riječ Thamim ili „savršenstvo“. Osim što se broj sedam ogleda u vidu ponavljanja njegovog imena sve do ovog paragrafa, isto tako broj sedam kao savršenstvo je suptilno ukodiran u samu formu hebrejskog teksta.

Tada reče Bog: "Neka budu svjetla nebeska na svodu, da rastavljaju dan od noći, kao znakovi neka ona služe i pokazuju vremena, dane i godine.“ Postanak 1:14

„B'Raqo HaShamayim“ ili „nebeski svod“ = 777


slika

„U početku Bog stvori Nebo i Zemlju“. Ako zbrojimo vrijednosti riječi „Bog“, „Nebo“ i „Zemlja“ dobit ćemo 777 ili tri polariteta Kozmosa, pasivni yin (Zemlja), aktivni yang (Nebo) i neutralni pol ili Bog. Sve to vidimo simbolički prikazano u svetoj troslovnoj riječi IAO.


Tehuti, ovo će te zanimati - rad s IAO formulom na temelju vježbi kodiranih u Qur'anu, koje su koristili sufiji, u ovom slučaju Bektashi derviši.

Rudolf Freiherr Von Sebottendorf - Tajne vježbe slobodnih zidara

http://www.mediafire.com/?abdvr383rl83r74


Attachment/i:
CCF18072010_00000.jpg
CCF18072010_00000.jpg [ 22.9 KiB | Pogledano 6034 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: pon jul 19, 2010 11:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Romi je napisao/la:

Tehuti, ovo će te zanimati - rad s IAO formulom na temelju vježbi kodiranih u Qur'anu, koje su koristili sufiji, u ovom slučaju Bektashi derviši.

Rudolf Freiherr Von Sebottendorf - Tajne vježbe slobodnih zidara

http://www.mediafire.com/?abdvr383rl83r74


Napisao sam članak od 30 stranica na temu svete riječi IAO i Logosa, postat ću kad završim. Ovu knjigu imam i u tvrdom formatu već dvije godine i u skeniranom pdf-u, našao sam ju na netu.

O tome svemu bi se dalo jako puno reći, no nije to samo teoretska studija. Daleko od toga.

Sam sam koristio one početne zahvate iz knjige sa slovima I, A, O i položajem ruke. Osjećao sam vrućinu, ponekad nesnosnu u tom dijelu ruke koji ima veze sa mantrom određenog slova. Dalje nisam išao od toga, jer se zahtjeva vremenski kontinuitet i stroga disciplina od barem godinu i pol.

Radije meditiram na tu svetu riječ vizualizirajući spiritualno sunce u srcu dok mantram IAO sa ekstatičkim zanosom.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 62 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz