Sada je: sub apr 27, 2024 1:57 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 529 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: sub okt 08, 2011 11:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Pronasao sam jednu tvoju odlicnu misao na temi "Prisutnost Zla nije slucajna":

Citat:
samo kroz pobjedu nad sobom te povecanjem svijesti, i prenosenjem znanje na druge, mozemo poceti osjecati ljude na onom duhovnom nivu, jednostavno ne samo percipirati nego i OSJECATI okolinu u najsirem mogucem smislu rijeci


Upravo to je odgovor koji odgovara na pitanja o empatiji. Ukoliko svjesno empatiziras sa okolinom, primas u sebe i dobre i lose vibracije te korespondiras sa obje strane polariteta. Tvrditi suprotno, bilo bi soooooo neeeeew ageeeey :D

Sjecam se jedne rasprave gdje su se kosila dva aspekta (naravno, strane / zagovaratelji oba aspekta imali su dobre argumente). Pitanje je bilo: da li je empata slabic ili onaj koji stvari oko sebe dozivljava u pravom svjetlu? Preformulirano: ako me vec netko "guzi", zelim li ja to osjecati ili ne? Zelim li da me "guzi" bez da sam svjestan tog "guzenja" ili ne? Naravno, povela se velika polemika oko toga da li stvarno postoji "guzenje" ili je guzenje samo proizvod nekog trenutnog psihickog i emotivnog stanja, poput stresa, pojacanih frustracija, nesigurnosti itd. Sa jedne strane racionalno / pragmatski aspekt koji nije iskljucivao "meta" fenomene same po sebi, ali im je uvijek pridavao racionalan znacaj i isao covjeka stavljati kao onoga koji ima apsolutnu kontrolu nad svim. Sa druge strane javili bi se oni (izmedju ostalih i ja) koji su tvrdili da je "senzibilnost" najcesce osjecanje stvari koje se ne mogu samo tako olako racionalizirati; te da je jedna stvar kada jedna osoba osjeca neke stvari a druga stvar kada vise osoba (povezanih, povrsno povezanih ili potpuno nepovezanih - pod zadnjim mislim na forume i tudja iskustva sa odredjenim stvarima i senzacijama) osjeca i percipira potpuno iste stvari. Naravno, prvi se pozivali na "fiksaciju neke grupe, pa i virtualne" to o "sposobnosti uma da se poistovijeti sa bilo cime pronadjenim na netu ili usvojenim kroz zivot". Drugi su to pokusali demantirati na nacin da "energija grupe moze potpuno iskljucivati fiksacije ako je svaka individua u grupi idejno i perceptivno neovisna od druge pojedinke u grupi". Naravno, zatim se doslo do pitanja kontrole. Prvi su zagovarali kontrolu te stavljali covjeka u centar svega. Drugi su zagovarali nedostatak kontrole i stavljali covjeka na periferiju svega, smatrajuci ga tek necim visim od lutke na koncu; barem u toj mjeri dok ne ostvari barem minimum svojim potencijala. Prvi su smatrali to gluposcu i stavljali premisu na vec ostvareni ljudski potencijal, samo neosvjesten. Drugi su opet to smatrali gluposcu, smatrajuci da taj potencijal nikako ne moze biti istovremeno ostvaren i neosvjesten. Itd. Itd.

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: čet nov 24, 2011 12:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Šta mislite - da li bi se prisustvo qualie unutar osobe kada su u pitanju i fizički i nefizički događaji (i doslednosti stava prema događajima/stvarima koji proizilaze iz te qualie) - moglo koristiti kao argument da čovek koji oseti qualiu stvari koje su nevezane za njegovu ličnu korist - nije organski portal, uprkos ponašanju koje govori u prilog suprotnom?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: čet nov 24, 2011 4:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Valjda? je napisao/la:
Šta mislite - da li bi se prisustvo qualie unutar osobe kada su u pitanju i fizički i nefizički događaji (i doslednosti stava prema događajima/stvarima koji proizilaze iz te qualie) - moglo koristiti kao argument da čovek koji oseti qualiu stvari koje su nevezane za njegovu ličnu korist - nije organski portal, uprkos ponašanju koje govori u prilog suprotnom?


ne :wink:



:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: čet nov 24, 2011 5:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Kompresovano, po običaju :king:

Aj da ne mislimo, ionako argumenti obično ne vrede :P Dokazi, s' druge strane ...
...i tak' u krug.

:occasion5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: ned jan 08, 2012 1:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 2:15 pm
Postovi: 62
Da li postoje "obrnuti" organski portali, dakle oni koji ne sluze za crpljenje energije i slanje te energije u 4d, vec oni koji dobijaju pozitivnu energiju i prosledjuju je nama?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: ned jan 08, 2012 1:04 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Po mojem uvjerenju postoje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pon jan 16, 2012 7:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Flamell je napisao/la:
Da li postoje "obrnuti" organski portali, dakle oni koji ne sluze za crpljenje energije i slanje te energije u 4d, vec oni koji dobijaju pozitivnu energiju i prosledjuju je nama?


Što se mene tiče, takvo nešto nije moguće, ako uzmemo u obzir šta zaista znači "organski portal". Od koga bi oni to dobijali pozitivnu energiju i prosledjivali je nama?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pon jan 16, 2012 7:37 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Od bilo koga iznad 3D a da nije OPS.
Izraz organski portal znači to što znači, portal koji je živ/organski, a tema pod tim nazivom je nešto drugo, glupo je izraz iz opće stvarnosti podrediti temi koja je uvedena na nekom forumu.

Općenito gledano svi ljudi su organski portali, pa makar samo zato što su živi, manifestiraju materiju iz energije odozgo po pravilima ove fizičke stvarnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pon jan 16, 2012 7:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Aragorn je napisao/la:
Flamell je napisao/la:
Da li postoje "obrnuti" organski portali, dakle oni koji ne sluze za crpljenje energije i slanje te energije u 4d, vec oni koji dobijaju pozitivnu energiju i prosledjuju je nama?


Što se mene tiče, takvo nešto nije moguće, ako uzmemo u obzir šta zaista znači "organski portal". Od koga bi oni to dobijali pozitivnu energiju i prosledjivali je nama?!


To bi mogli biti kandidati za opd, praktički antiteza ogranskim portalima. Mnogi od njih su neka vrsta kanala za više svijesti. E sad dal ima lažnjaka koji se pretavaraju ili koji su izmanipulirani da misle da su tako nešto, zasigurno ima, ali zato i u svakom nas postoji onaj intuitvni filter koji nam može pomoći da razlučimo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pon jan 16, 2012 8:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Sjenko je napisao/la:
Aragorn je napisao/la:
Flamell je napisao/la:
Da li postoje "obrnuti" organski portali, dakle oni koji ne sluze za crpljenje energije i slanje te energije u 4d, vec oni koji dobijaju pozitivnu energiju i prosledjuju je nama?


Što se mene tiče, takvo nešto nije moguće, ako uzmemo u obzir šta zaista znači "organski portal". Od koga bi oni to dobijali pozitivnu energiju i prosledjivali je nama?!


To bi mogli biti kandidati za opd, praktički antiteza ogranskim portalima. Mnogi od njih su neka vrsta kanala za više svijesti. E sad dal ima lažnjaka koji se pretavaraju ili koji su izmanipulirani da misle da su tako nešto, zasigurno ima, ali zato i u svakom nas postoji onaj intuitvni filter koji nam može pomoći da razlučimo.


Naravno! Medjutim, organski portal ne može biti kandidat za OPD jer jednostavno nema "duševnog" kapaciteta za to, ili bar tako kaže teorija o organskim portalima. Navodno, to je sve deo "prirodnog sistema" i tu nema ničeg ni lošeg ni dobrog.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pon jan 16, 2012 8:14 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Gle sad smiješnu situaciju, tema kanalizira kroz tebe nazad pišući na temu.
I što onda ispadaš ti u ovoj situaciji?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pon jan 16, 2012 8:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
promatrač je napisao/la:
Gle sad smiješnu situaciju, tema kanalizira kroz tebe nazad pišući na temu.
I što onda ispadaš ti u ovoj situaciji?


Ovaj, da li se ti to obraćaš meni ili sam ja stekao pogrešan utisak?! :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pon jan 16, 2012 8:23 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pa tebi, sve u svrhu da se ostane otvorenog uma, ništa uvredljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pon jan 16, 2012 8:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
A-ha, pa dobro, što se mene tiče nema ovde ništa uvredljivo, ali tema su ipak "organski portali" što je već samo po sebi dovoljno apstraktna teorija, tako da ne razumem šta si hteo da kažeš. Mislim, ako si upoznat sa tom teorijom. :dontknow:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pon jan 16, 2012 8:36 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Htio sam reći da ispadaš ko mehanička naprava koja može iznijeti nešto samo unutar ustroja teme ko da se cijeli svijet može sažeti u nju, dakle tema iznad tebe organskog. Da li ti je sad jasnije?

To je ono što meni zvoni na "biti zatvorenog uma".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pon jan 16, 2012 8:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Čini mi se da razumem o čemu pričaš, medjutim, tema o "organskim portalima" je već i onako dovoljno apstraktna i ne-dokaziva, pa mislim da nema potrebe da je još više pretvaramo u "apstrakciju" i u naš lični "wishful thinking". I mislim da to nema veze sa našom ogranišćenošću.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pon jan 16, 2012 8:58 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
OK :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: sri jan 18, 2012 9:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
Citat:
Jack987: Možda i sama kolektivna duša te OP-e ima kao "programe" kojima tretira svoje jedinke - individualne duše - kao okruženje za "igru" dok smo u materijalnim tijelima. Kao u nekoj kompjuterskoj igri


Jack , analogija na likove u kompjuterskoj igri , bilo strategiji bilo super-mario napredovanju po levelima (nivoima svijesti) , i da su ''organski portali'' svi oni likovi koje ti kompjuter ubacuje kao prepreke i otežanje , nije neozbiljna, samo možda bi trebalo izbrisati ono ''kao'' u video igri, tj software programu koji vodi tok igre.


Citat:
Dakle, nema kod njih klasičnog transfera duše u 5D, kao pojedinačnog nosioca percepcije koji je prošao život u 3D i sad se vraća kolektivi u 5D, već se ti "doživljaji" kolektivne duše koja održava ta tijela OP-a samo "snime" kao neki doživljaj ili program



Nema , to je tačna pretpostavka i po meni, i takav sam dojam a donekle i uvid imao. (''donekle uvid'' ne znači iskustva sa takvim ljudskim bićima na terenu jer su oni svakako posvuda okolo svaki dan i mnogobrojni , nego prilikom pokojeg izvirivanja ''na granicu svjetova'')

Kakva crna pojedinačna percepcija kod takvih ljudi/bića, oni kao zaseban kolektiv , čak bi se moglo reći posebna vještačka pod-rasa u ljudskoj vrsti su i stvoreni da percepiraju samo i isključivo materijalni aspekt postojanja i da percepiraju samo dijelove i pravila tog golemog društvenog sistema matrixa, koji im se u mozak upumpavaju , od religija, pa do današnjih medija i reklama, zvaničnog školskog sistema, zvaničnih pomno konstruisanih ''bitnih'' vijesti i informacija kroz medije, tv sapunice, i naravno ima tu glavni fol svega toga, pošto ih je brojčano mnogo, i njihove sve daljnje ''svakodnevne priče'' , tj ukupni ''životi'' su zapravo tek daljnje razvijanje , pametovanje i razglabanje oko toga svega što im veliki kompjuter ''mame Matrice'' baci dole da kao zrna pokljucaju.
Oni time zapravo sami dalje hrane, i u životu i na snazi zapravo i održavaju taj sveukupni današnji matrix ,kao nedefinisanu neorgansku nefizičku mrežu/formu , ali koja upravo u ukupnoj količini ljudi ''organskih portala'' ima i svoju materijalizaciju , svoje noge na terenu, svoje ruke i svoju vojsku ako zatreba kojem od ''bogova Matrice'' da se malo trzne ''džihad'' ili da danas na mig reklame da je veliki popust u tom i tom trćnom centru nahrupe u velikim količinama i to prilično fanatično se otimajući za robu koja je na sniženjima i sl. Vjerovatno ste prisustvovali i nekom od takvih njihovih ''stampeda''.

Golema je to stvar oko ''OP'' - a , ko su , šta su , zašto postoje i odakle su porijeklom kao same energije/bića , i najbitnije koja i kakva je to svijest u njima , kakav im je tip energetskog/emotivnog hranjenja,kako reaguju na ''podražaje'' od strane nas koji smo ovo nešto drugo (to je jedan od najbitnijih i najopasnijih dijelova njihovog mentalnog programa , to ''reagovanje na podražaje'') .

A da se usidre za tijela ,ili kako se kaže inkarniraju (ili ih neko u tolikom broju inkarnira) to nam je valjda jasno i to se jasno vidi, gleda i provjeri običnim očima i životom među njima u fizičkom svijetu i našem 3D spratu u kojem smo se i sami rodili. Jesu li i oni vrsta bića koja su kao kapi vode izvojeni od nekog glavnog ''izvora/kreatora'' ( i u tom slučaju ko je to njihovo glavno biće/izorište i kakve su mu namjere , jer očito dolaze sa drugog izvora nego ovi što se nazivaju sa dušom , izraženijom empatijom emocijama i intuicijom) , ili su oni nešto drugo , svojevrsni ''proizvod'' , vještačka bića sa vještačkim mentalnim programom , koji nerijetko dosta dobro oponaša prave istinske emocije i empatiju, da bi već sutradan kao po ''nekoj komandi'' se vratili u svoj standardni ''modus''. Ali opet, jasno je da ih ima po cijeloj planeti, i danas i u ranijim vremenima , i da time se ne poznaju niti se dogovaraju oko svojih nekad pojedinačnih , a ponekad se učini i tako , baš ono kao ''da ih neko koordinira'' akcija.

Čak štaviše , za takvo nešto bi im bila potrebna debelo jača nad-svjesna komunikacija na nivou daleko većem i od današnjih mobitela i interneta, a baš svima tim ''drugima'' koji imaju malo jaču empatiju,emocije,intuiciju i razvijeniju ličnu svijest , dakle upravo ''to'' što bi u tom slučaju njih povezivalo , upravo shvataju uvijek iznova, i frapiraju se zapravo kako je moguće postojanje tolikog broja tih ljudi/bića i da su toliko jedinstveni i ''složni'' u nekim stvarima i svojim pričama (kako se otprilike uvijek navodi, njih i to baš onih čistih OP-a je oko 50% od ukupnih ljudi na zemlji) , kad upravo je tim intuitivnim ''sa dušom'' jasno i to uvijek iz same blizine i ličhih kontakata s njima provjereno , da ne da imaju E od empatije ili S od neke lično razvijene svijesti ,nego se uglavnom ne znaju ni počešljat ako im to ista takva okolina ili reklame sa tv-a kažu da tako treba ili ne treba.

U svakom slučaju tolika grupacija kao cijela zapravo zasebna vrsta ljudskih bića (ili jednostavno samo bića pa kad se nakače u tijelo koje se tek rađa , onda su ''ljudska bića'' ) nije ''slučajno'' nastala, niti je očito baš jednokratni experiment za kratko vremensko razdoblje. A opet , toliko su ''različiti'' jedni od drugih, toliko posebni i jedinstveni , sa toliko različitih ''bogova'' i sa toliko različitih ''individualnih stavova'' , o ekonomiji , o politici, o tome kako treba odgajati dijete itd.... A svi isti i po istom mentalnom programu , i od istog nekog nevidljivog ''centalnog kompjutera'' upravljani. Prava i jedina ,i jako realna i živa djeca matrixa, Djeca Matrice koja kao ''pojam'' je jako bitan stanovnik ove planete , bila ona zapravo ''umno kontrolerska tehnologija koju koriste reptilska bića'' , bila ona to slično ali koju oni ne ''koriste'' mego koja odavno već radi automatski i kako kaže Jack , na teren videoigre po kojem i mi hodamo, ubacuje ih po količinskoj potrebi. Treba naravno primijetiti , da se tu poklapa još nešto, a to je da je upravo od momenta od kad je počeo period približavanja ''vala'' , i svega vezanog za ''staromayansku'' novu godinu i prelaska ''ljudi sa dušom'' na četvrtu svijest , ili četvrti level te super-mario igrice , kompjuter ubacuje sve više i njih , kako se super-mario bića primiču kraju trećeg nivoa i trude se da ga polože.

A to je ovo razdoblje od 1960-ih pa naovamo otprilike , a UPRAVO u tom periodu je naglo i naveliko porastao ''broj ljudi na planeti'' , jer koliko ja znam ,krajem drugog sv. rata je bilo oko 4 milijarde , a nedavno su spominjali po vijestima matrice da je došlo do 7 milijardi. brutalno DUPLO u odnosu na recimo 1900-u , a jasno je iz nama znane istorije da nekako barem od ''biblijskih'' vremena i rimskog carstva , tj unazad nekih do 4000 godina (jevreju broje svoj kalendar na 5 hiljada i nešto) , broj ljudi ni blizu nije dostizao ovu brojku, i bio je prilično konstantan, koliko možda ukupno bi procijenili ? oko jedne milijarde ,najviše do dvije, u sva ta vremena konja kočija i vremena bez struje i ove moderne tehnologije , koja se također naglo pojavila u rasula po terenu Zemlje u istom razdoblju od zadnjih 50-ak godina. U svakom slučaju , ''centar'' koji je glava bića kojeg su ''organski portali'' noge i materijalni dio / kolektiv , jako dobro zna i svjestan je da je period ''vala'' i staro-mayanske velike nove godine, barem je to jasno svakako.


**Bića zvana ''organski portali'' , odakle dolaze i gdje idu, i njihove putanje , putešestvije i sami razlozi njihovog postojanja i tolike zastupljenosti u sklopu ukupne ljudske vrste na Zemlji**.

Ovako bi vjerovatno izgledao naslov neke knjige koja bi dalje sve to fino opisivala, koje nema naravno, posebno ne u nama dostupnom zvaničnom svijetu. Zašto li pitam se ?
Tek na ovakvim sajtovima i forumima nalaze se moglo bi se reći dijelovi stranica takve nekakve knjige, za koju nije bitno toliko je li ikad bila u nekom komadu i naravno do danasnjih vremena je potpuno zbrisana s lica zemlje po kojoj su upravo naseljene nove generacije OP-a , ili se opet otkiva topla voda , u okruženju i opkoljenosti od strane miliona tih istih OP-a koje to apsolutno ne zanima što ih poneki ljudi u svoji naučno fantastičnim sajtovima i romanima nazivaju terminom ''organski portal''. Njima ''mama matrica'' uredno dostavlja dnevne novine, vijesti, političke aktuelnosti današnjice, dat je i njima internet da smatraju da su velika napredna bića jer na klik miša mogu provjeriti stanje berzi u svijetu ili tek svoj račun u banci itd... Taj veliki kompjuterski program fura svoje i ne obazire se na to što rijetki ''ilegalci'' sklapaju termine ''organski portali'' i koga li to oni tako nazivaju, jer ako se uzme taj omjer da ih je i to baš onih čistih oko 50% , njihov broj na planeti je trenutno oko 3.5 milijarde bića. A da su ''organski'' i da im je naziv opravdan, tj da su jako realni i materijalni , to je jasno.



Poenta jeste , šta god da ih ''rađa'' , ima određene ili skoro potpune karakteristike boga-kreatora-izvorišta, i očito ih ima na raspolaganju koliko god zatreba, ili ih može u relativno kratkom razdoblju proizvesti na milione , jer ''nešto'' mora naseljavati fizičko tijelo, to ''nešto'' što se najčešće naziva duša ili jednostavno samo to ''unutarnje biće'' . A nijedno ljudsko tijelo se ne rodi a da ostane biljka , već su OP-i jako funkcionalni, radi im svih 5 čula, voze auta, imaju koordinaciju i ravnotežu , dakle jako fino upadnu i ulegnu u to terensko ''vozilo'' ljudsko tijelo.

Oni su svakako isključivo upravljani tim programima i manipulacijama od strane matrixa , zvaničnih odluka vlasti, sugestija medija i ljudske okoline (koja je naravno OP-ovska u toj istoj velikoj mjeri) , ali o njima se ne može pričati kao ''dijelu manipulacije ljudima'' ili tako nekako, već prije kao kao o proizvodima koji izlaze sa fabričke trake , dalje nakon što se rode kao ljudi služe tom programu manipulacija i svojim ''vibrama'' i sami obavljaju funkciju odašiljanja (energetske) hrane gore nekome nazad, ili kačenjen na ''ljude sa dušom'' i inkodiranim ponašanjima i postupcima kojih ni sami nisu svjesni od njih crpe i preuzimaju dio energije , i tranformiraju je u oblik podesan opet svojim gore centrima. Transormatori duševne energije , baterije vještačke duševne energije, stresa ,bijesa, nervoze i straha , ako zatreba pumpe za crpljenje i preuzimanje energije od tog lokalnog stanovništva ''sa dušom , empatijom i emocijama'' itd, pravi mali multi-funkcionalni prozvodi , i dijelovi neke veće mašinerije. Ujedno i pilići u velikoj farmi koja je oformljena razvijena i puštena u rad , i radi na tlu naše planete Zemlje.

A o tom nekom ''mehaničkom faktoru'' u svezi manipulacije ljudi na planeti , i to u tolikim razmjerima gdje su OP-i tek jedinični proizvodi i vještačka bića koja se po potrebi mogu proizvesti u većim i to baš većim brojevima (ili dovesti/prenijeti ovamo iz nekog drugog sistema, primjerice Oriona) su mnogi još naletili izgleda na slične vizure i shvatanja toga. Da je dio cijele priče i ta određena golema ''mašinerija'' sa jebenim ''kompjuterskim programom'' , i da ''TO'' nisu tek ni ta sama jedinična bića tipa ''sivi 4'' ili njihovi kontrolori reptilske rase sa nivoa 5 ili 6. Upravo se za ''sive 4'' navodi da su i oni sami ''bio-roboti'' ili neke ''organske sonde'' kojima upravlja i kontroliše ih centralni um/program.
Da, a to ej isti onaj program koji i kontroliše bića ''organske portale'' u ljudskim tijelima na samom terenu, s tim da je tim različitim grupacijama (sivi i OP-i ljudi) različit umetniti program i drugačija im je funkcija i zadatak unutar cijelog tog ''mehanizma'' . a osim što kontroliše te različite grupacije , može bit i da je u stanju i da ih proizvodi nove ? .

o tom ''mehaničkom faktoru cijelog sistema'' i ''sistemu cijevi i cjevovoda'' koji poput sistema automatske farme crpe od ljudi energiju kao od krava na farmi automatske pumpe za mužu mlijeka, stavio je neko tamo na temu *kontrola iz 4D* textove da su o tome pisali ljudi (ovi drugi , sa dušom očito haha, ne OP-i svakako) Richard Sauger i John Keel (ne znam sad ko su tačno oni, pošto nisam pratio toliko sve literature oko ovih tema ,ali svakako su vjerujem dosta dobri poznavatelji svega ovoga) , pa sam i ja tamo postao ponešto što sam lično imao prlike shvatiti o tome što i oni spominju u svoji textovima, i baš se baziraju na ''TO'' , na taj opisno rečeno golemi sistem cjevovoda i automatskih dijelova koji isisava ''mlijeko'' od ljudi i da te cijevi vode negdje dalje... a da se stiče dojam da time svime upravlja neki windows-xp , tj automatski kompjuterski program , dakle posvetili su se i svakako primijetili i shvatili ''To'' ,baš to što opisuje i film Matrix otpilike, a taj Keel je nazvao to ''Mašina''. I upravo u njihovoj priči o ''Mašini'' se ne spominju ta pojedinačna bića sivih ili gazda im reptila , niti njihove grupacije , nego baš ta aparatura kao zaseban faktor u svemu .
A priča o OP-ima je svakako blisko povezana sa tom aparaturom.

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: sri jan 18, 2012 9:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
Evo i Jack je jako slično to opisao vidim ovdje.

Citat:
Možda i sama kolektivna duša te OP-e ima kao "programe" kojima tretira svoje jedinke - individualne duše - kao okruženje za "igru" dok smo u materijalnim tijelima. Kao u nekoj kompjuterskoj igri - gdje ti kontroliraš svojeg glavnog lika kako da ide kroz igru, a kompjuter - automatski program - ubacuje raznorazne likove i bića koja te žele onesposobiti ili čak ubiti ( u igrici ). Kolektivna svijest bi u tom slučaju bio program ( igra ) koji upravlja zombijima koji te naganjaju, a ti pomoću tastature i miša upravljaš svojim likom ( individualnom dušom ) koja se probija kroz tu igru.


da, kao da ih kompjuterski program ubacuje u stotinama hiljada , a oni te svakako nerijetko podapinju ili ti se nakače u životu, također i ubistva i ratovi puni pljački i silovanja su svakodnevni dio i današnjeg društva i kroz nama znana prošla vremena (sve unazad do tih ''biblijskih'') , i u svakom slučaju iako naizgled ''različiti'' po trivijalnim stvarima , odjeći ili ''vjeri'' , OP-i su svakako umrećeni jednom istom ''kolektivnom svijesti'' , a te razlike su tu radi njih samih, da bi mislili da su neki ''narod/grupa'' i da jednostavno imaju o čemu da razglabaju i pričaju , tj nisu eto kreirani kao isljučivi neki zombiji i jednolični bio-roboti , već je ubačeno tek malo ''boje'' u sve , ali suština svega je ista.

U tim textovima od Keela i Saugera se spominje slika o ''ljudima na traci'' upravo nekoj poput fabričke i da im te pumpe isisavaju energiju i to dalje se cijevima odvodi negdje itd. To bi zapravo bio vjerovatno dio te priče gdje oni idu nakon fizičke ''smrti'' na terenu , tj kad oni napuste 3D kakva je glede njih ta varijanta oko tog privremenog boravka u 5D.
Naravno te pumpe su onda postavljene na ovdašnjem ''izlazu'' ka 5D (ovdašnjem znači od ovog sistema gdje se nalazi i sav živi sistem planete Zemlje , kao i ona sama jel) pokušavaju vjerovatno dohvatiti i sve ostale koji ''unru na terenu'' , tj tako su podešene ,jer ako je jedna od funkcija samih bića ''organski portali'' da su i neka vrsta malih hobotnica koji se nalijepe i od ovih sa ''dušom i empatijom'' crpe i otimaju životnu egergiju i izazivaju im glavobolje stresove , hrane i održavaju cijeli terenski matrix, zašto bi same te pumpe i trake za reciklažu na ovdašnjem petom propustile i ''pustile van'' neku od originalnih i pravih ljudskih duša/bića , nego upravo i njih uvijek pokuša (i uspijeva , sad koliko ne znam) vratiti dole , da se rode opet i opet će se opkoljeni OP-ima gušiti i traumirati i na razne načine slati (energetsku) hranu ka negdje gdje li se već gube te cijevi iz pumpi na farmi, kako je opisao taj Keel. A izbjegavanje da te na tom dijelu pokretne trake ne dokvati ''pipak'' i ne vrati nazad na ''inkarnaciju'' na istu našu finu Zemlju i u neki od njenih naroda rasa i narodnosti , mislim da je to negdje opisivano kao ono da ''moraš pobjeći od nebeskog orla i pukušati ga izbjeći nakon što napustiš tijelo'' , neka neko podsjeti gdje se to spominje ne znam, mislim da je nešto oko američkih Indijanaca to bilo .

Nešto slično sam i ja imao prilike vidjeti i baš to kako su oni opisali mi se poklapa baš , međutim ja sam vidio i još nešto što me jako zbunilo i dalo jedan možda drugačiji ugao pogleda na sve.
ta aparatura nije njihova (reptilska) koliko sam ja shvatio , tj to nije tek njihova ''napredna tehnologija koju koriste'' , nego je fiksno vezana i ''usidrena'' za sistem naše Zemlje , i vjerovatno je zaostavština atlantidskog društva/cicilizacije (ili još od ranije), a reptili su to zatekli ovdje i koriste tu aparaturu u svoje svrhe, ali izgleda ne znaju je koristiti potpuno .

neko je dobro spomenuo da su se i OP-i malo unervozili u zadnje vrijeme , i ''miješa im se program u glavi'' , često govore da su ''pukli'' da su i oni ''smoreni'' a ne znaju od čega ,kao sad i njih eto nešto ''smara i umara'' , ali to očito nije uticaj ''Vala'' niti zone i tipa svijesti kakvu mi imamo , jer oni blage veze o tome i nemaju niti ih zanima niti registruju te SF teme , priče i osjećaje posebno. Niti su oh ikad i registovali i osjećali , jer oni te ''antene'' i nemaju.
Da, i njima se ''nešto dešava u centralnom umnom programu'' to se da primijetiti .
nešto im se dešava sa ''centralnim mozgom/kompjuterom'' , tj tom aparaturom/mašinom , a ja sam to vidio kroz očito ''nesreću prilikom rukovanja dijelovima mašine'' koju je doživiko jedno od tih (nefizičkih) bića koja se nazivaju reptilski kontrolori matrixa i ove ljudske farme.
I osim stega stekao nejasnu indiciju , kakvu se i Keel taj zapitao otprilike , da taj cijeli sistem/program/mašinerija nije tek tehnika nego da ima ličnu svijest , tj da je samostalno ''živo'' ,a tome u prilog nekako ide i sve ono oko mogućnosti proizvodnje/rađanja goleme količine (ljudskih) bića klase/tipa ''organski portali'' .
O ''Atlantidskim experimentima'' i tim formama i sistemima koje su bile vezane za njihove kristale i njihovu 4D/5D tehnologiju , i koje su na određen način ''oživjele'' , dobile ličnu svijest i prestale biti ''tehnologija'' kojom su oni upravljali , o tome se također spominje ponešto u info-sesijama Ra ili Cass.

meni se bilo dosta jasno učinilo da bi to mogao biti slučaj , posebno što i taj Keel navodi svoj dojam o zaista golemosti , prekomplikovanosti i prevelikoj preciznosti i sinhronizaciji svega toga , i da je po njemu to malo veće od termina ''reptilska tehnika sa 4D'' . a da to nije njihova ''tehnika'' tj da oni i ne znaju rukovat potpuno s njoj ja sam ''vidio'' i osjetio po tamo sam to opisao kao taj što ga je dohvatio jadan zupčanik tog mehanizma otprilike, ili malo je prišao preblizu ''reaktoru'' .

Jedan od mogućih odgovora ko su OP-i ,ako bi se mogle spojit ove teze , da su to neka polu-vještačka bića bez emocija, empatije i osjećaja koja je atlantis imao mogućnost da fabrički ''štanca'' za potrebe da mu budu robovi , radnici ili vojska , isključivo programirani kao grupe po ''kompjuterkom programu'' skoro pa nekog pravog ''vještačkog boga'' koji ih je zaista i ''kreirao'' .
a mogao ih je kao čisto još nerođena nefizička bića možda i ubacivati/infiltrirati u narode pacifičke zone (lemurije) s kojima se nisu podnosili , i onda ih ''aktivirati'' u određenom trenutku kad odrastu iz djece u odrasle ljude. i tako , ko zna koje sve varijante i kombinacije oko toga.
koliko je po vama realna ovakva neka opcija ?

šta se tačno desilo na atlantisu se ne zna, ali ta ''mašina'' je ,ako je u pitanju takvo nešto ostala da radi , i ostala je do danas usidrena i spojena na fizički dio ukupne ljudske vrste na Zemlji , tj cijeli taj ''kružno/reciklažni sistem'' i dalje radi.

Tu sad jedino buni taj nagli porast sa 3 do 4 pred drugi sv.rat (u kome je još zapravo i izginulo na milione i milione) na današnjih 7 milijardi , UPRAVO pred i oko period tog Vala ,rađanja indiga/kristala koji se rađaju iz drugih sistema da bi upravo podigli tu ukupnu vibraciju, i cijele zapravo te neke inače prirodne smjene ''velikog dana'' i ''velike noći'' .
da li mama Matrica reaguje po programu na koji je i programirana , i šta ustvari radi, koji bi bio njen ''stav'' glede svega oko buđenja , prelaska sa 3 na 4 , prolaska Vala itd. da li radi po nekom svom programu na koji je ostala programirana,ili su je reptili uspjeli reprogramirati za svoje potrebe ?
u svakom slučaju , to što se i na OP-ima na terenu daju primijetiti određeni znakovi ''nervoze i debalansa njihovog unutarnjeg bića'' , i ta slučajnost da je eto u svih zadnjih nekoliko hiljada godina baš sad u zadnjih sto buknula i tehnologija i broj ljudi na 7 milijardi nisu slučajna i nepovezana stvar . a šta je tačno u pitanju , ko će znat.
meni se ovakva opcija čini izgednom dosta , da su to zapravo ''prizvodi'' tog ''vještačkog sterilisanog boga'' , zapravo tehnologije i mašinerije na 4D (ili i 5) kojom je raspolagao atlantis (ili ti drugi s kojima su dijelili ovu istu planetu) , i koja je ostala spojena na ''inkarnacijski krućni ciklus'' ljudske vrste na zemlji, i zapravo to oko samog postojanja OP-a nije ''tehnologija reptila'' nego stvar koja je usidrena napravljena i ostala zakačena ovdje na ovoj planeti. S tim da i oni svakako imaju svoju neku ''4D tehnologiju'' i načine manipulacije i kontrole sebi nižih bića, ali da ta ''mašina'' i sve vezano za OP-e nije njihovo i doneseno već odvašnje i ostalo da ''radi'' , a oni da su centralni procesor uspjeli svakako reprogramirati za svoje potrebe, sad koliko uspješno ili ne to ko će znat tačno.

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: čet jan 19, 2012 1:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
A mozda bi bilo jednostavno reci da je to sve stvar balansa u univerzumu(kako kazu Cass).Jer meni je logicno da vjecni univerzum(mislim na nematerijalni) balansira tj. reciklira OPS koji kroz reinkarnacije od 1-3 denziteta dolazi do stadijuma kada postaje OP.A potom u daljem napretku postaje individua(nije vise OP sa kolektivnom dusom).I ta tehnologija o kojoj govoris bi moglo biti upravo ovo(balansiranje univerzuma).

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 529 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 93 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz