Sada je: čet maj 09, 2024 6:15 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 529 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned maj 15, 2005 1:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Citat:
Što se "Svetih" knjiga tiče, moramo uzeti sve u obzir a ne samo ono što nam zvuči lijepo za uho.


Citat:
Shvatit ćeš kad ćeš doć na jedan nivo svijesti koji ti to omogućava da osjetiš, vidiš u sebi.


Potpuno se slazem, ali u ovoj fazi mog razvoja tragam za nekom "procedurom" za dostizanje viseg nivoa svestu. Mozda sam dosadan sa procedurama, ali sam po struci programer pa su mi procedure u krvi. Potrebno mi je uputstvo za konkretno delanje. Ne verujem da cu mnogo postici ako stavim prst na celo i pravim se da razmisljam. Mislim da bih time samo dosao do nekih zakljucaka (znanja), a da opet ne bih bio duhovno zreliji.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 15, 2005 5:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
U potpunosti se ne slazem sa Jackom.
Nijedna stanica u organizmu nije nezavisna od bilo koje druge stanice.
Svaki dio svemira ovisi o svakom drugom dijelu svemira pitanje je samo na kojem nivou je to nama vidljivo.

Takoder tijelo ima mehanizam da ne dopusta stanicama koje "ne rade" djeluju po svome jer ako predu prag kriticne mase i cjelina nece raditi.
Vjerujem da je slucaj i sa svemirom isti.

Vjerujem da svemir ima holografski dizajn u kojem se cjelina moze odrzaiti u svakom dijelu pojedinacno. Nikako nije svejedno sta se desava pa bio to i najmanji dijelic cjeline.
Greska najmanjeg djelica je greska cijelog jednog svemira.

VV

Sta se tice posta ako ikako mozes prakticiraj obavezno.
To lijeci i duh i tijelo.
Bez cistog tijela nema cistog duha.
Neka post bude ritmican. Odaberi dan u tjednu!
Pocni polako ako mozes ali ideal je bez hrane samo sa vrucom vodom preko dana.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 15, 2005 9:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Mislim da bih time samo dosao do nekih zakljucaka (znanja), a da opet ne bih bio duhovno zreliji.


Pa dobro je doći do znanja !!! Samim povećavanjem znanja ( istinskog ) i duhovno si razvijeniji ! To dolazi uz sticanje velike količine znanja.
Ne treba ti prst na čelu, ali "procedura" koju zahtjevaš je drugačija za svakoga, pa si probaj sam pokazati način na koji ćeš najbolje funkcionirati prema sve većoj svijesti - znanju - duhovnosti - svjetlosti.

OP,
Da, imaš pravo. Al mislio sam na jednu stanicu kao jedan dio, ali kao jednu koju uvijek možemo izmjeniti ili funkcionirati i bez nje... npr. odrežeš nokat, naraste drugi njegov ( naš ) dio... u tom smislu.
Točno je da svaki dio mora ( bi trebao ) biti balansiran ( usklađen ) s ostatkom cijelog organizma ( svemira ). Ako nije, odbacuje se. Ne funkcionira u skladu s ostatkom.

"Post" je meni super samo voće npr... ali ponekad. Umjereno. Kao i sa svime. Balans. Osnovni princip svemira.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 17, 2005 9:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
offtopic prebacen na
http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?t=103

drzi te se tema :D

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 16, 2005 10:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 29, 2005 8:43 pm
Postovi: 45
kako netko može da bude pandur?..i ako je kako se uspije da se brani od napada energija sa svih strana....

ja mislim da su oni organski portali :twisted:

kontrolori nehumanizma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 16, 2005 1:28 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
ja mislim da su oni organski portali


Znam neke koji jesu, i neke koji nisu. Ne mogu generalno reći. U svakom žitu ima kukolja.

Pretenzija prema hijerarhijskim stupnjevanjem nekih vrijednosti znači da si potpisao "pakt" sa OPS opredjeljenjem. Kako si prostro, tako ćeš i leći...

Ima i ljudi koji kao pozitivni ulete u piramidalni sustav hijerarhije, i onda ih se tamo toliko izmaltretira, da jadni izgube smisao za pozitivno i zaglibe u jednom zatvorenom krugu. Teži i dulji put koji si SAMI izaberu.

Svako ima svoj put... da li je lakši ili teži, zavisi o tome kako si izaberemo da to sve naučimo. Netko se kazni sa ponavljanjem lekcija, a netko tko je to već shvatio i naučio, za time nema potrebe! Slobodna volja.

Kad naučite lekciju, više to nije teško!!! Ovo sam naučio iz osobnog iskustva! Ako si proširujem vidike i otvoreniji sam prema svemu, lakše učim i shvaćam lekcije. Poslije se samo smijete svojim glupostima u "prošlosti"/onda kada niste znali. Hahaha!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 20, 2005 10:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Mnogo ljudi mesa pojmove "dobro" i "zlo" sa pojmovima OPS i OPD.Mi i dalje dobro i zlo posmatramo u obliku blagog i ekstremnog OPS stanja,dok je OPD kako to Kasiopejci vide nesto potpuno drugacije.Sve je to sjajno objasnjeno u seansi 990828 .Ono sto me je posebno odusevilo je ova recenica koja se uklapa u pitanje o postu,odnosno o zrtvovanju uopste:

"If one seeks to suffer, they do so in expectation of future reward. They desire to possess something in the end."

Pitam se koliko vas nakon sto procita ovu seansu i dalje zeli da odmah predje u OPD osobe.Mislim da bi meni ipak vise odgovaralo onih 1000 godina pripreme za odluku.Jer ja ne zelim da drugi pate,ali ipak JA ZELIM. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 20, 2005 11:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Jer ja ne zelim da drugi pate,ali ipak JA ZELIM.


Da, "željeti" bilo što je koncept našeg 3. denziteta, i OPS varijante u 4., jer imaju "željno razmišljanje"!

Baš kao što je karakteristično za "Organske portale" koji su u naslovu ovog topica.

Dobro i zlo nisu objektivni i NISU analogija sa OPS i OPD opredjeljenjima. Ili si OPD ili si OPS. A možeš biti "dobar" ili "loš" u obe varijante.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 21, 2005 2:52 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 14, 2005 7:47 pm
Postovi: 21
zar se ne bi trebalo osjetiti da netko nema dušu?
u određenim trenutcima intenzivno osjećam druge osobe i nikada nisam
primjetila osobu bez osjećaja /duše tako da mi ova teorija stvarno ne drži vodu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 21, 2005 2:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
nikada nisam
primjetila osobu bez osjećaja /duše tako da mi ova teorija stvarno ne drži vodu


To na žalost i nije teorija, već dugogodišnja praksa. Jesi kad pogledala kojeg političara ( Bush, gdje si sad? ) ili bilo kojeg šizofreničara? Da li kod njih osjećaš dušu? Ako je i imaju poneki, jako je "zla"...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 21, 2005 3:08 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 14, 2005 7:47 pm
Postovi: 21
bush je jednostavno malouman.
ali vjerujem da čak i on osjeća za svoju obitelj.
stvarno nisam srela osobe koje ne mogu "osjetiti" ako me shvaćaš.
uvijek osjetiš nešto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 21, 2005 3:24 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
stvarno nisam srela osobe koje ne mogu "osjetiti" ako me shvaćaš.


Osjećaji su kemijske reakcije mozga. Kad bi napisao da nemaju veze sa dušom - lagao bi, ali zapravo ti osjećaji imaju i te kakav utjecaj na dušu. Dakle duša nije osjećaj, ali ima veze s njima.

Ljude možeš "osjetiti" jer imaju eteričko tijelo oko sebe - u stvari to je i njihovo tijelo, sastavni dio, baš kao i fizičko tijelo.

Podsvjest ti je duša.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 21, 2005 4:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Što ovdje točno misliš pod "dušom"? Misliš li na sposobnost empatije i suosjećanja? Predpostavljam da da...

Što se tiče ovog sa shizofreničarima, mislim da možda donosiš malo previše generalni i oštri sud. Oni su ljudi koji su prvenstveno bolesni i treba im pomoć, a mnogi imaju puno drugačiju percepciju realnosti od prosječnog čovjeka pa i onog koji nije tako prosječan da se tako izrazim, što ne znači da nemaju suosjećanja recimo.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 22, 2005 4:27 pm 
galaksija je napisao/la:
VV

Nemoj zaboraviti na ovo:

11. Ako bi se svadili ljudi, jedan s drugim, pa bi došla žena jednoga da otme muža svojega iz ruke drugoga koji ga bije, i pruživši ruku svoju uhvatila bi ga za mošnice,
12. Odsijeci joj ruku, nek ne žali oko tvoje

(peta Knjiga Mojsijeva, 25)

Ovo takođe spada u ono što je stiglo iz «prve ruke»!

Htjedoh reći, ukoliko se nađeš u kakvoj gužvi, pripazi da te žena ne spašava na pogrešan način, pošto je Hrkljuš lijepo rekao šta da se radi s njom ukoliko ona u gužvi uhvati nekoga za muda.

Što se "Svetih" knjiga tiče, moramo uzeti sve u obzir a ne samo ono što nam zvuči lijepo za uho.


Pozdrav!


Galaksija.. vidim da znas hebrejski? poznas i jezik i strukturu misli tog vremena? naravno i moj sarkazam :twisted: ?

Imam prijateljicu koja studira hebrejski, pa mi je dodatno objasnila neke pojmove..za bolje razumljevanje sebe citaj novi zavjet , za razumljevanje svemira citaj stari - svemir i sve u njemu je jednako brutalno kao i "majka priroda" ;) pa sto se bunis - u prirodi je da "jaki, snazni opstaju" - tako i Bog zeli "jake duhom" ;)...

Jednom davno, bila sam "vjernik" isla u crkvu, i obavljala svoje duznosti, osjecala sam se prazno, i zgrade u kojima sam bile isprazne - nisam znala sto znaci "vjera"... napustila je i prihvatila jedino ono sto vidim i cujem, samo SEBE, odbacila sve vjere svijeta... i tada u pokusaju unistenja sebe se dogodilo nesto potpuno suprotno... ono sto sam Jacku rekla... i tek sada pocinjem razumjeti religiju i svete knjige , ne samo "svoje vjere" nego svih... religija je jedna, samo se prilagodjava ljudima, da je bolje razumiju... ono sto je bitno naglasiti je da TEK kad dozivis ono sto trazis i dobijes odgovore, tek tada mozes razumijeti ono sto ti je bilo ne razumljivo - knjige. Jednako kao sto malom djetetu ne mozes citati knjigu iz fizike tako i onome koji "ne vjeruje" nemozes citati mudrosti iz te knjige. Po mojem bi trebali imati visoko strucno obrazovanje teologije i etike da bi bili "vjernici". Za ateiste smatram da su ljudi koji se BOJE SEBE.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 23, 2005 8:38 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4212
Pixice,

Naravno ne mogu reći da se slažem se sa tvojom prijateljicom tj. njenim tumačenjem Starog i Novog zavjeta. Kad bi nam ona mogla iz gornjeg navoda ili npr. uz pomoć materijala iz Knjige Jozue Nunova iz Starog Zavjeta objasniti kakve veze ima ono što je tamo izneseno sa “razmijevanjem svemira”, onda bi to već bilo nešto drugo.

Do tada ću ja smatrati da je to samo jedna genocidna filozofija čije reflekcije možemo i dan danas vidjeti. Ona je poslužila kao podsticaj i opravdanje za mučenje i likvidaciju najmanje 60 miliona ljudi u vremenima kad se broj ljudskih bića na ovoj planeti mjerio u stotinama miliona a ne u milijardama. Nekima ona i dan danas služi za iste svrhe.

Prije bih rekao da se tu radi o jednoj namjernoj manipulaciji percepcije i svijesti ljudi. U tekstu Regresivna terapija rekao sam sljedeće:

“Mnogi od nas su, navodno, svojevremeno došli u ovu Zonu Demijurga u misiji da u ovaj nepopularni dio naše galaksije unesu više Svjetlosti tj. da ga dovedu u harmoniju sa kreativnim silama Svega Što Jeste, međutim i na žalost, već poslije par inkarnacija oni su “pali u jedan duboki trans” i zaboravili na tu svoju misiju usljed djelovanja jednog veoma jakog i sofisticiranog ‘kontrolnog sistema.’ Entiteti OPS tipa, koji su zaposjeli ovaj dio prostora-vremena manipulišu svijest ljudskih bića, tako da ovi kruže iz jedne inkarnacije u drugu, nesvjesni svoje istinske prirode i objektivne realnosti. Živjeći ‘u nesvjesti’ usljed svoje podložnosti veoma moćnim tehnikama ispiranja mozga i kontrole svijesti,’ ove “božje iskre” počinju uzimati učešća u šou-programu (barbarizmu kosmičkih proporcija) režiranom od strane ‘kontronog sistema’ na ovoj planeti, te tako i skupljati karmu, koje se onda veoma teško oslobođaju. Tako oni ostaju na neki način “zarobljeni” u ovoj vremensko-prostornoj zoni, te služe kao izvor energije za svoje “nadzornike” ili 4D enitete OPS tipa. Ljudska bića sa individualnom dušom po samoj svojoj suštini nisu bila nasilna i nisu imala tendenciju da uništavaju život bilo gdje da su se zadesili u ovom univerzumu. Međutim, sada na ovoj planeti, mentalno kontrolisana ljudska bića ponašaju se onako kako im mentalni programi njihovih kontrolora nalažu. Tako smo mi ovu prekrasnu planetu u rekordnom roku pretvorili u jednu klaonicu koja non-stop radi, a istovremeno i u jednu kantu za đubre, koja je već odavno prepuna. Naravno, mi svega toga ne možemo da budemo i svjesni iz već prethodno navedenih razloga. Tako se sada nalazimo u jednom “začaranom krugu” iz kojeg se izlaz još uvijek ne nazire.”


~***~

a onda se možemo podsjetiti na ovaj izvod iz teksta Masovna Kontrola Svijesti, kojeg sam poslao pod temom Mentalni Programi:

Treći Čovjek
Postoji jedan malo poznat podatak koji je naveden u sljedećoj priči:

Jednoj osobi pod hipnozom je bilo rečeno da kad se probudi, neće biti u stanju da vidi trećeg čovjeka (koji se takođe nalazio u istoj prostori s njom i hipnotizerom). Njoj je sugerisano da je taj čovjek postao nevidljiv. Sve sugestije su joj date na ‘propisan’ način, kao npr. “ti nećeš vidjeti njega itd. itd….” Kada se ta osoba probudila, gle čuda! Ova sugestija NIJE radila.
Zašto? Zato što je to bilo protiv njenog sistema vjerovanja. Ta osoba NIJE vjerovala da čovjek može da postane nevidljiv.

Tako je onda napravljen jedan drugi eksperiment. Tu osobu su ponovo hipnotizirali a onda su joj rekli kako treći čovjek mora da napusti tu prostoriju… da je dobio jedan iznenadan poziv i da mora da ide; opisano joj je kako on sada ustaje, oblači svoj kaput, stavlja šešir na glavu…vrata su bila otvorena, pa ponovo zatvorena, kako bi se napravio ‘zvučni efekat’, a onda je hipnotizirana osoba povraćena nazad iz transa.
Pogodite šta se desilo?

Ta osoba NIJE BILA U STANJU DA VIDI TREĆEG ČOVJEKA.

Zašto? Zato što je njena percepcija bila modifikovana prema njenim vjerovanjima. Određeni "cenzori" u njenom mozgu bili su aktivirani na takav način da je to bilo prihvatljivo za instikte za održanje njenog ega.

Sredstva i načini za obezbjeđivanje održavanja ega usađuju se prilično rano u životu kroz naše parentalno i socijalno programiranje. To kondicioniranje određuje šta JESTE a šta NIJE moguće; šta nam je “dozvoljeno” da vjerujemo da bi bili prihvaćeni od naše okoline. Mi to prvo učimo preko saznavanja šta čini naše roditelje zadovoljnima a kasnije mi modificiramo naša vjerovanja na osnovu toga šta odgovara našem društvu – ljudima iz naše neposredne okoline – da vjerujemo.

U svakom slučaju, da se opet vratimo na onu priču; onaj Treći Čovjek je onda počeo da šeta po sobi, podiže i spušta stvari i radi sve i svašta kako bi testirao svjesnost one osobe o svom prisustvu. Sada je ta osoba počela bivati histerična u vezi “anomalija” koje su se dešavale oko nje! Ona je mogla vidjeti kako se razni objekti kreću kroz vazduh, kako se vrata otvaraju i zatvaraju ali NIJE mogla vidjeti IZVOR tih aktivnosti jer nije vjerovala da se u sobi nalazi još jedan čovjek.

Tako, kakve su sada implikacije u vezi ovog faktora ljudske svijesti?

Jedna od prvih stvari koje možemo primjetiti je ta da svako ima različit sklop vjerovanja koja su bazirana na njegovom socijalnom i parentalnom kondicioniranju i ta vjerovanja određuju koliki dio OBJEKTIVNE realnosti je neko u stanju da vidi.

U gornjoj priči, objektivna realnost je ONO ŠTO JESTE, bilo da je ona je istinski objektivna, ili samo jedna koncenzus realnost. U ovoj priči, jasno je da postoji jedan veliki dio stvarnosti koji nije pristupačan onoj osobi zbog jedne cenzure u percepciji koja je bila aktivirana uz pomoć sugestija hipnotizera. To bi značilo, da ta osoba ima jedno jako vjerovanje koje je bazirano na njenom IZBORU u smislu kome ili čemu da vjeruje – hipnotizeru ili svojoj vlastitoj, nepomućenoj opservaciji stvarnosti. U ovom slučaju, navedena osoba je IZABRALA ili odlučila da vjeruje hipnotizeru a ne ono šta je mogala vidjeti u slučaju da je izostavila cenzuru u percepciji koju joj je inducirao hipnotizer aktivirajući njen “centar za vjerovanje” – mada je ta aktivacija bila bazirana na prevari.

A to je upravo i slučaj sa skoro svim ljudskim bićima: mi vjerujemo hipnotizeru – “zvaničnoj kulturi” – i tako smo u stanju da sa jednom podmuklom prepredenošću negiramo nešto što nam se često nalazi ispred vlastitog nosa. I kao što je slučaj sa onom osobom koja je bila podvrgnuta hipnozi – mi se tako potpuno prepuštamo na milost i nemilost “Nevidljivog Čovjeka,” zato što smo se odlučili ili izabrali onu opciju da ga ne vidimo.

Da budemo načisto: mi smo svi naučili kako da izbjegavamo neugodnu stvarnost. Ljudska bića – suočena sa neugodnim istinama o samim sebi ili o njihovoj stvarnosti – reaguju kao alkoholičari koji neće da priznaju u kakvom se stanju nalaze, ili kao čovjek koji neće da si prizna da ga žena vara, pa je on obično poslednji koji to sazna.


~***~

Dakle, ako umjesto pojma - ‘hipnotizer’, koristimo pojam - religija, onda mislim da bi stvar trebala biti jasna. Religija mijenja percepciju i svijest čovjeka i ne dozvoljava mu da vidi objektivnu realnost.

U tom kontekstu možda bi se mogla razumjeti i ona stara istočnjačka priča koju prenosi Uspenski u knjizi U Potrazi za Čudesnim:

"Postoji jedna stara ruska priča koja govori o jednom veoma bogatom čarobnjaku koji je imao mnogo ovaca. Istovremeno ovaj čarobnjak je bio i jedno veoma škrto «stvorenje» (ne mora biti da se radilo o ljudskom biću prim.prev.) Tako nije htio da plati drugima da mu čuvaju stado niti je htio da investira pare u ogradu kojom bi ogradio pašnjake gdje su pasle njegove ovce. Stalno se dešavalo da neka ovca odluta u šumu, upadne u neku jarugu itd. međutim najgore je bilo to što su ovce počele da bježe jer su shvatile da čarobnjaka jedino zanima njihovo meso, koža i vuna, a to im se naravno ni malo nije sviđalo.

Na kraju, čarobnjak se dosjetio. On je hipnotisao svoje ovce a onda ih ubjedio da su one besmrtne i kako uopšte neće osjetiti kad im on bude gulio kožu, čak naprotiv, za njih će to biti jedno veoma prijatno iskustvo; ubjedio ih je i u to kako je on u stvari jedno veoma dobro “stvorenje” i da ih toliko voli da bi sve za njih učinio; i na kraju im je čak obećao i to da ukoliko im se nešto i desi – to se nikako neće dogoditi kad one misle da hoće i sigurno ne na onaj način na koji one misle da će se desiti, te je stoga najbolje, da one uopšte ni ne razmišljaju o tome. I ne samo to, čarobnjak je ubjedio ovce da one, u stvari, ni nisu ovce; tako je nekima od njih sugerisao da su lavovi, drugima da su orlovi, trećima da su ljudska bića a nekima, i da su čarobnjaci.

~***~

Na kraju bih samo rekao da su tzv. “svete knjige” od strane većine ljudi shvaćene onako kako je to bilo anticipirano od strane onih koji su ih “ubacili” među nas. U skladu s tim one su ostvarile odredene efekte na ljudsku svijest, te tako modifikovale i našu percepciju, a odatle i naše razmišljanje i ponašanje, tako da ono bude u skladu s planovima i potrebama ‘kontrolnog sistema’.

Ako ništa drugo, možemo ih sasvim lijepo prepoznati po njihovim - “plodovima.”

Ukoliko ih je neko od nas uspio shvatiti drugačije, svaka čast!

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 25, 2005 10:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Onaj koji nije odrastao uz jednu takvu osobu ili barem nije svakodnevno bio u interakciji sa nekim od njih , tesko da ce sve ovo moci prihvatit kao istinu.
Jako mi je dobro poznat profil sociopata i njihove " emocije ", " strahovi ", " nadanja ", " snovi " itd.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 26, 2005 5:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
U tekstu "matriks" na ovom siteu spominje se neki omjer 50 % - 50 %, dakle odnos tzv. antropoida i adamičnih ljudi. Nije li to malo previše antropoida? Pogotovo kada se govori u ovom kontekstu "onaj koji nije nikad susreo". Vjerojatnost da nekoga takvoga ne susretneš uopće je kod ovakvog promjera nepostojeća.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 26, 2005 3:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Ja se uopste ne cudim. Pogledaj samo kakav je haos u svetu! Istina je da je jako mnogo ljudi nesrecno. Ja mislim da nisu samo ljudi sa dusom nesrecni,vec i o.portali. Ili bolje reci,o.portali nikad nisu zadovoljni,stalno hoce jos i jos i onda sve nas ostale sa dusom rasturaju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 26, 2005 3:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Istina je, ima ljudi koji su 100% (barem tako izgleda) materijalistički orijentirami. Apsolutno ih ništa ne zanima doli zarađivanja i povećanja imovine, samo još više i više. Nikakva duhovnost niti bilo kakvo znanje više od onoga što im je potrebno npr. za posao. Omiljena rečenica: vjerujem samo onom što vidim


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 26, 2005 4:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Cak i da su to neki siromasni OP,oni dalje samo razmisljaju o tome kako sebi da udovolje-provod,sex,i kako da izvuku od drugih neku korist. Mislim da takodje imaju izrazeno egoisticno ponasanje,mogu biti povredjeni jedino ako im je sujeta povredjena.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 529 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz