Sada je: sub maj 11, 2024 6:41 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 529 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 9:43 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa okreni joj "ogledalo" kad ti počne isisavati energiju. Ono, njenu negativnu vratiš njoj natrag... hehe. Tako bar ne trošiš svoju da bi je poništila ili nadvladala. Ovako koristiš tuđu energiju za suzbijanje nje same.

Nedaj se isprovocirati. Organski portali su takvi. Možda je ona i nenamjerno takva, ali je pod kontrolom matrice i onih koji se njome koriste. Uglavnom, nemoj biti "poslastica" za nekog tamo reptila i slično.

Inače, ima i "zlih" duša, i one te mogu iscrpljivati, ali samo ako se daš. Kad ojačaš u duhu i znaš se obraniti, ne mogu ti skoro ništa. Rađe idu k nekome drugome tko je lakša meta.
Jednostavni hranidbeni lanac u prirodi. Lavica ulovi najčešće najslabijeg ili najsporijeg gnua ili zebru... najbržeg i najjačeg zasigurno ne.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 9:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
kako da okrenem ogledalo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 11:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
oni se nemaju od čega liječiti jer društvo uopće takve ljude ne detektira kao bolesne,na neki način oni su ustvari stupovi društva, to nisu ljudi koje će te naći na psihijatrijskim odjelima, nisu ljudi koji imaju otpusnicu s psihijatrijske klunike, nisu ljudi koji će ikada posumnjati da sa njima nešto nije u redu..društvo će ih cijeniti,...
Peck nije dao objašnjenje što je to, i što je s takvim ljudima..


Pecj u jednom trenutku, nemajući ni za sebe boljeg objašnjenja, kaže da mu jedino pada na pamet da ima posla s nekom zlom silom, s nečastivim, kojeg naziva "otac laži". Takvi ljudi iskrivljavaju istinu u svakom njezinom segmentu, lažući prvo sebi pa cijelom svijetu. Analizira proijeklo njihove krutosti i hladnoće i dolazi do zaključka da su totalno nesposobni za primanje ljbavi.
Oko nas je mnoštvo takvih primjera, možda ne tako otvorenih, da roditelj djetetu doslovno daje u ruke pušku kojom se već ubilo jedno njihovo dijete, možda to čine manje direktno, ali ipak, daju u ruke djetetu sredstvo i motiv. Samoubojstvo ne mora biti doslovno i fizičko, i psihičko samoubojstvo je jednako djelotvorno.

Psihopate i tip osoba bez duše su izvrsni glumci. Pošto su orijentirani na "ambalažu", na to da ostavljaju dobar dojam, vrlo su vješti u stvaranju dojma svoje savršenosti, atako da okolina (rodbina ili službene osobe) koja bi mogla pomoći žrtvi, često stane na stranu zlostavljača koji ih uspijeva uvjeriti da je žrtva luda, da s njom nešto nije u redu. Metode iscrpljivanja ne moraju biti direktno fizičko maltretiranje, i češće su te metode vrlo perfidne i tako vješto izvedene, da čak ni s ama žrtva ne prepoznaje igru. To je ono što poznajemo pod pojmom "ubiti dušu u nekome" ili "ubiti u pojam", ili drugim riječima, emocionalno i psihičko maltretiranje.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 11:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Bubastra je napisao/la:
kako da okrenem ogledalo?





Okrenuti ogledalo..to je tehnika obrane..

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 11:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Pantagruel je napisao/la:
Jack987 je napisao/la:

Organski portali imaju dušu, ali izgleda da je grupna za sve, više kao životinjska.


Dobar primjer toga bi bio recimo navijači na nogometnoj utakmici, ljudi na thompsonovom (ili cecinom) koncertu, itd. itd.
Još jedan od razloga zašto mi taj pojam nije najsimpatičniji, čisto lingvističke prirode, je taj da precool zvuči :D. Takve ljude ja više volim nazivati "zatucanim seljačinama" hehe...

>>Sve ima dušu, pa kako onda ne bi imali i ljudi.

* Na liniji hare se nalazi id točka, središte duše, središnja zvijezda, hara i tan tien. Kod inkarnacije duša zauzima svoje mjesto u sjedištu, koje se nalazi između srčane i grlene čakre. Međutim, moguće je da se duša ne smjesti kamo treba kod inkarnacije, ili je kasnije "ispala" uslijed trazme ( čuli ste za izraz "ispustiti dušu") Energetski se to može osjetiti, a vidoviti iscjeljitelj to može i "vidjeti". Moguće je povući spone duše i tijela i uglaviti dušu na njezino mjesto, ako je energetski sustav tijela spreman da je primi. Dakle, prije toga treba dvesti u red ostali dio sustava počevši odozdo.

>> Ona gore ideja o frekvencijama mi je puno logičnija i razumnija. Dakle svi imaju dušu, ali ovisi o frekvenciji kako će se ponašati, tj. kamo će njihova pažnja najviše biti usmjerena recimo. To se dobro vidi kod aura recimo i kod točno određenih boja postoje neki grubi "obrasci" prema kojima se te "boje" (odnosno osobe s tom bojom) ponašaju. Pošto se i sama priroda boje temelji na frekvenciji to je još logičnije. Tako ugrubo imamo fizičke boje sa dvije podvrste - one usmjerene na okolinu i one usmjerene na svoje tijelo, zatim mentalne boje te emotivno-duhovne boje. Po mom vlastitom iskustvu, ljudi iz ove treće skupine će pokazati najviše interesa ka ovome što mi ovdje svi nazivamo ezoterijom itd. itd. Mentalne boje (mislim da ovdje spada i zelena između ostalog) više su usmjerene k matematici, fizici i nekim umnim ali više "materijalno" usmjerenim znanostima.



*Boja aure je pokazatelj, ali uzrok opredjeljenju i osobinama ličnosti nije u auri nego u čakrama i središtima linije hare. Na liniji hare se nalazi id točka, središte duše, središnja zvijezda, hara i tan tien. Kod inkarnacije duša zauzima svoje mjesto u sjedištu, koje se nalazi između srčane i grlene čakre. Međutim, moguće je da se duša ne smjesti kamo treba kod inkarnacije, ili je kasnije "ispala" uslijed traume ( čuli ste za izraz "ispustiti dušu") Energetski se to može osjetiti, a vidoviti iscjeljitelj to može i "vidjeti". Moguće je povući spone duše i uglaviti dušu na njezino mjesto, ako je energetski sustav tijela spreman da je primi. Dakle, prije toga treba dvesti u red ostali dio sustava počevši odozdo.

Također i čakre su odgovarajuće boje i kad normalno funkcioniraju i kad su u dizbalansu. Boja je pokazatelj, uzrok je u protoku energije koji može biti manje ili više slobodan i snažan. Ono što ometa zdravi protok je problem kojeg je moguće riješiti, pa je tako moguće i mijenjati protok energije, konfiguraciju čakre, a to se očituje i promjenom ponašanja, stavova, a time i strukture, pa se tada vdi i u boji aure.

Podižući svijest, podižemo frekvenciju -a to znači dižemo frekvenciju kojom titraju čakre a time i frekvenciju aure i obratno, jer jedno utječe na drugo. Što je materija gušća, frekvencija je niža. Što je osoba razvijenija, frekvencija njezinih čakri je viša, tj, vrtlozi se vrte brže i kroz njih prolazi više životne energije, a amplitude titraja su kraće i više, aura je prozračnija i šira, što se može osjetiti i opipom. Zato kažemo da prosvijetljene i produhovljene ljude da su to "veliki ljudi", jer oni doista i jesu veliki u smislu da je njihova aura šira, slojevi aure su "deblji". Kod nerazvijene osobe aura osjećajnog tijela je priljepljena za fizičko, dok kod razvijene ona je deset-petnaet cm oko fizičkog tijela .

To bi bilo "ugrubo", prema B. Brenan

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 08, 2005 12:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Bubastra je napisao/la:
Da li imaš dušu ili ne, to sam znaš. Naravno, ako si dovoljno svjestan o tome. Ako neznaš što je duša, kako bi znao da ju imaš ili ne?!

Slazem se. Isto tako ni oni sa dusom ne mogu da zamisle kako je to biti org.portal. Mislim da oni koji imaju dusu "privlaci" da se bave svojom duhovnoscu,ezoterijom i slicnim pitanjima i kad-tad svaka dusa pocne da traga za svojom svrhom i istinom. Kao Molder u dosijeu-x. Doduse,on je mozda trazio svoju otetu sestricu,ali svakako je ceo zivot posvetio traganju za istinom. Ono sto ja osecam je koliko god da je sokantno ono sto saznajemo (narocito kada prvi put procitas istinu o reptilima i sl.,priznajte da ste se usrali :shock: ),i koliko god da nas drma strah ili sok,posle nekog vremena se opet vracamo traganju,prosto kao da je to droga.



GREŠKA! Oni koji nemaju dušu sebe ne vide tako. Oni sebe smatraju savršenima i savršeno dobrima. Netko tko od okoline zahtijeva da zadovoljava svaku njegovu želju, za sebe misli da je najbolji i najpametniji, i da je to zaslužio, a sav ostali svijet doživljava kao da mu je pod nogma. Prema tome, onaj tko nema dušu, ne samo da ne vidi da je nema, nego umišlja da ima najveću, iako o dušama i bilo čemu što se ne može opipati govori s odbojnošću.

Ne mora svatko tko ima dušu neminovno završiti na putu duhovnog razvoja. Češće će završiti kao žrtva nekog tko nema dušu, ako taj tko ga gnjavi ima pravu mjeru. Zlo koje je dobro dozirano, može trajati stoljećima, zlo može uništiti jedino samo sebe. Previše zla uništava zlo.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 08, 2005 3:26 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4213
arwen dor

prilično dobra opservacija! Ja bih samo ovdje dodao neka moja razmišljanja što se ove teme tiče.

Mislim da bi trebali imati na umu da su tzv. sociopate ili psihopate samo oni preadamični ljudi ili organski portali kod kojih je došlo do „greške u programu“. Ako uzmemo u obzir mogućnost da je odnos između OP-ova i adamičnih ljudi 50%-50%, onda možemo steći sliku koliko smo izmješani, dok s druge strane, psihopate relativno „lako“ možemo otkriti među nama ukoliko posjedujemo određeno znanje o elementarnim karakteristikama psihopatije.

Psihopatiju bi trebalo uzeti samo kao jednu „karikaturu“ organskog portala. Dakle, to je njihova slika sa NAGLAŠENIM osnovnim crtama ili karakteristikama. To podrazumijeva da se normalnog organskog portala ne može tako lako prepoznati.

S druge strane, mislim da je velika greška ukoliko bi se čovjek uopšte upuštao u neku „potragu“ za njima u smislu prosuđivanja i klasifikacije ljudi s kojima se nalazi u interakciji. Adamični ljudi u stanju u kakvom se trenutno nalaze, nemaju dovoljno elemenata za tako nešto, odnosno, oni nisu u stanju da naprave ispravnu „kategorizaciju“.

Dakle, ako većina organskih portala ne pokazuje jasne simptome psihopatije, onda bi trebalo biti jasno o čemu pričam, pogotovo ako uzmemo u obzir da se većina ljudi s individualnom dušom danas ponašaju kao organski portali, tj. prate taj „trend“.

Na ovoj slici se vidi da je razlika između jednih i drugih „nevidljiva“:

slika

Trebalo bi takođe biti jasno da je većina OP-ova u stanju da veoma dobro odglumi empatiju, grižu savjesti i neke druge osobine koje su karakteristične za adamične ljude jer su oni „umjetnici“ kad se o kopiranju radi. Oni će se takođe potruditi da neutrališu ili zataškaju bilo koju svoju osobinu koja ga navodi na kompulzivno ponašanje, odnosno, predstavlja mu problem kod interakcije s drugima. Tako npr. kod narcisizma, on može samo „smiriti“ ili „sakriti“ te „simptome“ od drugih, međutim, on u suštini to radi samo da bi povratio, održao ili popravio svoje pozicije. Dakle, te karakteristike i dalje ostaju kod njega, samo što ih on počinje bolje da kontroliše, tako da ih bar ne ispoljava pred drugima. Organski portali veoma dobro znaju šta može da prođe kod drugih a šta ne. Pogotovo ako se radi o nekom „većem“ dobitku.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 08, 2005 10:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
[quote="Bubastra"]Wow,kakva jeziva prica. Hvala na preporukama,nadam se da cu naci te knjige. Da li imas mozda nazive knjiga na engleskom?

[quote]

"Road far less taken "je mislim original naslov za knjigu kod nas u rh prevedeno s "put kojim se rijeđe ide" (to mu je bila prva knjiga,
a ova ljudi laži u originalu je" People of the Lie "(to mu je mislim i zadnja knjiga, ne znam da li je poslije što pisao)
ima ih za posuditi u knjižnicama, meni su doista dobre.

_________________
oh dear, what nonsense I'm talking!'


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 08, 2005 3:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Citat:
Prema tome, onaj tko nema dušu, ne samo da ne vidi da je nema, nego umišlja da ima najveću, iako o dušama i bilo čemu što se ne može opipati govori s odbojnošću.


Da u pravu si. Pala mi je napamet moja bivsa sefica. Ona je jedna grozna licemerna osoba,ali to nema veze,uglavnom,ona smatra kako je ona jedna divna osoba i kako je ona korektna prema svima i prema radnicima,a kako su radnici prema njoj grozni. Da,skroz je to tacno,ona smatra da ona ima ogromnu dusu i srce. Nadenula sam joj ime "energetski parazit". Mislim da to sve objasnjava. svi koji su imali prilike da rade kod nje nisu izdrzali ni pola godine, a nakon toga su se dugo "secali" nje,istraumatizirani.

Citat:
S druge strane, mislim da je velika greška ukoliko bi se čovjek uopšte upuštao u neku „potragu“ za njima u smislu prosuđivanja i klasifikacije ljudi s kojima se nalazi u interakciji. Adamični ljudi u stanju u kakvom se trenutno nalaze, nemaju dovoljno elemenata za tako nešto, odnosno, oni nisu u stanju da naprave ispravnu „kategorizaciju“.


Zaista bi bilo suludo opterecivati se time ko je OP a ko nije. Mislim da je dovoljno prepoznati ko je "energetski parazit",bio to neko sa dusom ili ne,i u skladu sa time se nekako zastiti ili odstraniti osobu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 08, 2005 6:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
.......


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; čet nov 06, 2008 11:28 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 08, 2005 9:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Tzv. "A utjecaji". Žene, novac, obrazovanje... sve što društvo propisuje. Ličnost.


Sorry, ovo mi "previše" vuče na jaki OPS. A i što to društvo "propisuje"??? Pa toga se BAŠ NE TREBA DRŽATI !!!

Sad, jel te zanimaju žene, novac, obrazovanje, duhovni napredak, materijalni napredak ili sve po malo - onako izbalansirano... ovisi o tebi.

Ali da li u svim tvojim "kombinacijama" postoji recimo, neka "pomoć" drugome u smislu davanja, a ne samo primanja... ( NE davanja ZATO jer ćeš zato NEŠTO DOBITI )...?

Citat:
Zaista bi bilo suludo opterecivati se time ko je OP a ko nije.


U potpunosti se slažem !!! Tako se i oni hrane, ako dovodite svoj fokus percepcije na njih, i onda to utječe na vas, dajete im svoju energiju.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 09, 2005 1:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
meni je "rad na sebi" iskljucivo na prvom mestu.Rad na sebi za mene podrazumeva traganje za istinom,traganje za srecom(zaista biti srecan u zivotu)i uvecavanje svesti i naravno povezivanje sa Svemirom i Velikom Zajednicnom,onda resavanje unutrasnjih problema,kompleksa i proucavanje sopstvene licnosti. sve drugo je manje vise vazno za mene. materijalne stvari,novac,gradnja statusa,ostavljanje utiska na druge i slicno,mene najmanje zanima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 09, 2005 5:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
.............


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; čet nov 06, 2008 11:28 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 09, 2005 7:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Admine,
hvala z a shemu čakri.
Upravo je to vidljivo kod ljudi s lažnim srcem, kako još možemo nazvati ovaj tip ljudi. Srćana čakra može biti i otvorena i funkcionirati, ali viskom se otkriva obrnuti smjer, a unutrašnjim viđenjem se vidi prazan veliki balon, u čijem je središtu neki patrljak, nerazvijemi ostatak nečega. Šuplja čakra koja ima široki okvir, ali je sadržaj prazan. Također se može vidjeti kod nekih od takvih ljudi, na mjestu srčane čakre organ i/ili organizam, kojeg ne bih sad opisivala, ali slikovito pokazuje poremećenu seksualnost.
Naime, takvi ljudi svoju seksualnost zloupotrebljavaju za manipulaciju partnerom, ali ne samo partnerom. Emocionalne veze koje mogu stvoriti uvijek u sebi nose neki element seksualnosti jer seksualnu privlačnost doživljavaju kao ljubav, što naravno nije. Kad nekog seksualno požele, vjeruju da istinski vole taj svoj objekt požude, pa ga požele posjedovati i na neki način, pojesti (energetski usisati)
O tom preoblemu moglo bi se raspravljati sviše aspekata, energetskom , psihološkom, razvojnom itd..
S energetskog aspekta porijeklo problema je sljedeće:
ako roditelj svoje spone veže na neprirodan način s djetetom, dijete neće svoje spone moći drugačije vezati s ljudima s kojima je u emociuonalnom odnosu nego na način na koji ima spojene primarne spone s roditeljima. Prirodno je da se vežu odgovarajuće čakre, dakle, roditeljske srčana s djetetovom srčanom, solarni pleksus sa solarnim itd. Međutim, ako roditelj veže svoju srčanu sa solarnim pleksusom djeteta , to je primjer kako funkcionira emocionalno iscrpljivanje. Roditelj uzima djetetu energiju emocionalnim ecjenjivanjem. Primjer: volim te ako napraviš što ti kažem, ne volim te ako ne napraviš što sam ti naredio. Za djetetovo neprihvatljivo ponašanje kažu: nisi dobar, ne volim te.
Roditelj koji je vezao srčanu čakru na prirodan način, reći će: pogriješio si, ali ja to nema veze s mojom ljubavlju prema tebi. Volim te jer te volim.
Kada takvo dijete, kad odraste, veže svoje spone sa svojim ljubavnim partnerom, uvijek će to biti isti obrazac, dakle, izraze svoje naklonosti uvijetovat će poslušnošću i udovoljavanjem svojim prohtjevima, a za pravu ljubav je potpuno nesposobno.
Trebalo bi biti moguće postići sposobnost za primanje milosti, tj, za ljubav, ako bi se pokidale negativne spone s roditeljima pa izgradile zdrave. Također bi trebalo raditi na čakrama koje su iznutra šuplje. Ovdje mislim na duhovno iscjeljenje takvih osoba, na njihov put duhovnog razvoja.
Kod naših odnosa s njima, dobro je znati za što jesu a za što nisu sposobni, jer je lakše kad nemaš iluzija i znaš s kim imaš posla, te odustati od nade da će oni nešto shvatiti , kao i pokušaja da im "pomognemo da shvate"...Takve promjene dolaze samo vlastitom odlukom i iznutra, a ne izvana.
Ovo bi trebalo biti moguće i kod organskih portala, ne samo kod adamičnih ljudi s poremećenom osobnošću. Ako smo genetski izmiješani, onda smo svi sposobni za sve, svi smo jedno, jer nosimo u sebi gene i jedne i druge rase. Ako je moguće reprogramirati svoju DNA onda je i moguće djelovati i na to. Tu smo već kod druge tehnike, ne više na podučju energetike.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 09, 2005 10:22 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Uostalom, moja pomoć mačićima valjda govori kakav sam na tom polju?


He,he... daaaa, daaaa... ovo ti je veliki plus u mojim očima.... mijauuu...

Svaka čast!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 11, 2005 1:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4213
arwen dor



Interesuje me šta misliš o ovom konceptu u vezi odnosa nekih čakri sa tzv. nižim i višim centrima, koji je iznesen u prvom dijelu teksta Organski Portali:

P: Da li ti “centri” koje opisuje Moravjev, imaju ikave veze sa pojmom čakri?
O: Prilično blizu. Kod jedne individue organske vrste, one tzv. više čakre su stvorene kao “posljedica krađe” energije od ‘duševnih’ ljudskih bića. To je ono što im daje sposobnost da oponašaju duševna ljudska bića. To dovodi i do toga da jedno ‘duševno’ ljudsko biće u njima vidi samo jedno ogledalo svoje vlastite duše, kad ono takvim bićima pridaje “kvalitete duhovne prirode.”
P: Da li se ta sličnost odražava u tome da bazalna čakra odgovara seksualnom centru, kako kaže Moravjev?
O: Ne. “Seksualni centar odgovara solarnom pleksusu. Niži centar za kretanje – bazalna čakra. Niži emocionalni centar – seksualna čakra. Niži intelektualni centar – vratna čakra. Viši emocionalni centar – srčana čakra. Viši intelektualni centar – krunska čakra.
P: (V) Kakva je to 7-ma čakra ili tzv. “čakra trećeg oka?”
O: Vidovnjak. Sjedinjenje srčanog i višeg intelektualnog centra. Time se “zatvara kolo” kod konfiguracije “pastirskog štapa.”
P: (V) Šta u vezi one teorije da mi imamo 12 čakri, koja se promoviše u mnogim nju-ejdž izvorima?
O: Takve ne postoje. Tu se radi o jednoj iskrivljenoj konceptualizaciji koja je bazirana na pogrešnom vjerovanju da je aktivacija fizičkog endokrinog sistema isto što i stvaranje i fuzija magnetnog centra. Ti viši centri jedino se mogu “ugnjezditi” uz pomoć “magnetiziranja.” I to manje više “Vanjsko” [neugnježdeno] stanje Viših Centara, bilo je primjećeno od strane nekih individua. Oni su kasnije to pripajali zamišljenim mjestima za njihovo potencijalno “ugnježdenje.” Sve ovo je na kraju dovelo do jedne “unakrsne konceptualizacije” koja je bila bazirana na pretpostavkama!


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 11, 2005 11:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
galaksija je napisao/la:
arwen dor



>>>Interesuje me šta misliš o ovom konceptu u vezi odnosa nekih čakri sa tzv. nižim i višim centrima, koji je iznesen u prvom dijelu teksta Organski Portali:

P: Da li ti “centri” koje opisuje Moravjev, imaju ikave veze sa pojmom čakri?
O: Prilično blizu. Kod jedne individue organske vrste, one tzv. više čakre su stvorene kao “posljedica krađe” energije od ‘duševnih’ ljudskih bića. To je ono što im daje sposobnost da oponašaju duševna ljudska bića. To dovodi i do toga da jedno ‘duševno’ ljudsko biće u njima vidi samo jedno ogledalo svoje vlastite duše, kad ono takvim bićima pridaje “kvalitete duhovne prirode.”

***odgovara mojim dosadašnjim saznanjima i praksi. Čakre imaju svoje aspekte u fizičkom, emocionalnom i duhovnom tijelu, u direktnoj su vezi s fizičkim tijelom, psihičkim i karaktrenim osobimnama, aspektima života pojedinca u smilu kvalitete odnosa sa drugim ljudima, sklonostima, izborima, itd, Čakra ima više "nivoa", koji kreće od baze čakre i fizičkom tijelu, korijen je uglavljen u kičmeni stub, prema gore (van) u svim slojevima aure. Na odgovarajućem sloju aure, tj, nivou tijela imaju svoje odgovarajuće uloge i funkcije. .
Parne čakre su međusobno u uvjetnoj vezi, prva- treća- peta, druga- četvrta-šesta. Poremećaj u drugoj odražava se snažno u četvrtoj itd...
Ako promatramo psihološke aspekte čakri, to odgovara i onome što znamo iz psihologije. Također, ono što tvrdi razvojna psihologija i što zna psihopatologija može se prevesti na "jezik čakri".

Navod da duhovno biće u organskim portalima vidi svoje ogledalo, shvaćam ovako: osoba koja je duboko potisnula svoju agresivnost, ne prihvaća je kao sastavni dio svoje ličnosti i djelovanja, tu istu agresivnost prenosi u svoje ogledalo, pa privlači agresivne osobe u svoju okolinu. U njima vidi svoju iskrivljenu sliku, vidi ono što ona sama nije, tj. ne želi biti, već karikaturu tog svog aspekta. Kad ta osoba prihvati svoju zdravu agresivnot, pomiri se s tim svojim aspektom, prestaje efekt ogledala i ona više nema posla s bolesnom agresivnošću u svojoj okolini. To naravno nije moj izum, ali je provjereno u mnogim situacijama, i taj mehanizam djeluje upravo tako. Iz toga slijedi da osoba koja je integrirana osoba, da će privući u svoj život ljude koji su slični njoj.

Do sada nisam razmišljala o ljudima kao organskim portalima i ljudima s dušom, već kao o psihopatama i neurotičarima. Pojam psihopate se savršeno uklapa u pojam orgonskih portala. Ona ljudskost koja njima nedostaje je nesposobnost za empariju i doživljavanje emocija, za puni život. Imala sam prilike raditi s nekima i našla sam potpuno nerazvijene čakre viših centara. Čakre su postojale ali su bile u stanju nulte točke, dakle, potpuno mrtve u smislu energetskog protoka.

U drugim slučajevima, kod nekih razvijenjijih ljudi koji su krenuli na put spoznaje (yoga, viši stupanj) i dostigli zavidan nivo znanja i prakse u tom području, naišla sam na čakre koje su savršeno funkcionirale, ali me iznenadila praznina, šupljina posebno srčane čakre. Također, u njihovom životu nešto "fali" i naprosto bode u oči nesrazmjer između onoga što proklamiraju i onoga kako reagiraju u stvarnim životnim situacijama i kako djeluju. Pojam organskog portala koji imitira ljudsku dušu objašnjava tu pojavu. Površnog promatrača će prevariti, ali će se ubrzo otkriti da tu nešto fali. također, može se primijetiti kod nekih "tragača" snažan "ego-trip". Pitanje je jesu li to samo faze razvoja, koje prethode sazrijevanju u smislu odbacivanja ego-obrana, ili će samo naučiti bolje imitirati i sakriti ego. U tom smilsu mi je jasno na što se misli u Transkriptima kad se kaže da su organski portali ubačeni i u sferu "duhovnosti".
Mislim da je dobar indikator za samokontrolu to kako proživljavamo emocije, tugu, radost, ljutnju. Kojom snagom i intenzitetom ih doživljavamo. Emocionalna zrelost je ono što ćemo poduzeti kad smo pod emcijama. U svakom slučaju, zdravija je osoba koja emotivno reagira od racionalne i trezvene koja je puna raznih kočnica i samokontrole.

P: Da li se ta sličnost odražava u tome da bazalna čakra odgovara seksualnom centru, kako kaže Moravjev?
O: Ne. “Seksualni centar odgovara solarnom pleksusu. Niži centar za kretanje – bazalna čakra. Niži emocionalni centar – seksualna čakra. Niži intelektualni centar – vratna čakra. Viši emocionalni centar – srčana čakra. Viši intelektualni centar – krunska čakra.

>>>Na taj podatak o višim i nižim centrima sam naišla u literaturi i ranije. Razlika je u tome da se seksualna čakra (čakra a ne centar) naziva druga a ne treća. Međutim ako uzmemo u obzir da se pokretačka životna energija u nekim učenjima naziva seksualnom energijom, (libido kod Freuda, npr.) to što se solarni plekus naziva seksualnim centrom također se može uklopiti u dosadašnje moje spoznaje. (Seksualni centar i seksualna energija ima šire značenje od odnosa među spolovima, koji je pod utjecajem druge čakre, koju obično nazivamo sakralna ili seksualna.)


P: (V) Kakva je to 7-ma čakra ili tzv. “čakra trećeg oka?”
O: Vidovnjak. Sjedinjenje srčanog i višeg intelektualnog centra. Time se “zatvara kolo” kod konfiguracije “pastirskog štapa.”

Otprilike tako...srčana čakra i teće oko su u direktoj vezi. Uvid u cjelinu, spoznaja bitka stvari, u direktnoj su vezi s inteligencijom srca, intuicijom, a pod utjecajem i krunske čakre, koja je veza s duhovnim svijetom i kanalizira božansku energiju. S tom razlikom da se "kod nas" krunska čakra naziva sedma čakra i nalazi se na tjemenu glave, a treće oko je šesta i nalazi se na čelu, iznad korijena nosa.
Pema onome što radim, energija se diže ulazeći u solarni pleksus na niže u bazični čakru, pa odozdo prema gore leđnom stranom, srčana, grlena, krunska, treće oko, pa preko "mosta" u nepcu natrag dolje prednjom stranom tijela. Štap bi bio put energije koja kreće iz korijenske prema gore i zatvara slikovitu formu koja sliči štapu. (Zanimljivo je da se simbol štapa sa zavijenom drškom pojavljuje kao "rekvizit" u mnogim religijama.)

P: (V) Šta u vezi one teorije da mi imamo 12 čakri, koja se promoviše u mnogim nju-ejdž izvorima?

Nisam čula da postoji 12 čakri. Postoji sedam glavnih i još mnogo sporednih čakri, koje nisu "glavne"čakre, a to su čakre dlanova i tabana, iza svakog oka, uha, ispod ključnih kositiju, rebara itd. Kad govorimo o čakrama, mislimo na sedam glavnih koje direktno utječu na primanje i emitiranje energije, te imaju svoje brojne aspekte i funkcije.

O: Takve ne postoje. Tu se radi o jednoj iskrivljenoj konceptualizaciji koja je bazirana na pogrešnom vjerovanju da je aktivacija fizičkog endokrinog sistema isto što i stvaranje i fuzija magnetnog centra.

>>>Radim i tehniku aktivacije endokrinih žlijezdi, ali to se ne smatra istim što i stvaranje i fuzija magnetnog centra. Magnetni centar, pod tim nazivom se ne spominje, ne poznajem ga, ali možda to odgovara središnjoj zvijezdi ili hari. (?) U tom smislu, aktivacija endokrinih žlijezdi također nije nešto što direkto utječe na pronalaženje svoje prave biti. Tom aktivacijom poboljšava se rad žlijezdi i lučenje hormona se dovodi u ravnotežu, (znamo što sve hormoni kontroliraju i potiču) ali to je samo dio "posla". Da bi se duh doveo u red, teba "srediti" i tijelo. U zdravom tijelu zdravi duh, i obratno, zdravi duh traži zdravo i snažno tijelo.

>>>Ti viši centri jedino se mogu “ugnjezditi” uz pomoć “magnetiziranja.” I to manje više “Vanjsko” [neugnježdeno] stanje Viših Centara, bilo je primjećeno od strane nekih individua. Oni su kasnije to pripajali zamišljenim mjestima za njihovo potencijalno “ugnježdenje.” Sve ovo je na kraju dovelo do jedne “unakrsne konceptualizacije” koja je bila bazirana na pretpostavkama!

*** Ne znam, jer nisam sigurna na što se misli pod magnetiziranje, Je li to inicijacija? Ako je, onda je to to.
(Reiki poznaje magnetiziranje, polarizaciju, promjenu u polarizaciji magnetiziranih elemenata, čime se djeluje na promjenu smjera energije. Sama inicijacija je na neki način magnetiziranje).
Također ne znam ima li ičeg u ezoteriji i metafizici, što nije bazirano na pretpostavkama, na intuiciji, na viđenju koje je sve drugo, samo ne konkretno, opipljivo i dokazivo. Znam da je položaj čakri izmjeren instrumentima, i da je izmejerenaa težina duše, da je snimljena aura, dfa je izmjerena brzina i jakost živčanog impulsa, da je pronađen receptor koji povezuje sutonomni i vegetativni ž. sustav, to bi bilo konkretno, a ostalo je sve više-manje apstraktno, i osim vlastite spoznaje nema načina da se dokaže postojanje tih sila, čakri, protoka, blokada, nametnika itd.

E..još nešto..kod više ljudi sam primijetila nametnika. Energetske forme koje su se onšale kao žive, neke od njih reptilnog oblika, kao nekakav aligator (tada nisam još znala za opise lizzarda) Pripijen uglavnom za srednji dio leđa ili na ramenima. Mogu se odstraniti, mada je to zahtjevniji rad, kojem nije svatko dorastao pa se ne bi smio upuštati ako nije dostigao odgovarajući stupanj. Zapravo, namtenik se mora odstraniti da bi se postiglo iscjeljenje.

Taj pojam nametnika pojaljuje se u svim učenjima koje sam do sada upoznala. Učenja različitog porijekla spominju neki vid nametnika koji nas napada, crpi energiju i uzrokuje razne neprilike i kvarove u zdravom funkcioniranju, Nazivaju ih raznim imenima, volanderosi, demoni, zli duhovi itd. Poznaju ih sve mitologije i religije, tehnike iscjeljenja i duhovnog razvoja, i suvremena psihologija ako povučemo paralelu da su "demoni" nerazriješeni kompleksi koji nas sputavaju u zdravom funkcioniranju.
No, to je sad nova tema. Ovdje govorimo o ljudskim nametnicima, pa bolje da ostanemo na tom području.

Pozdrav!


Pozdrav Tebi i Svima. :D

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 12, 2005 4:51 pm 
a kako znamo da mi nismo organski portali?
sto je sa nagonom za parenjem?


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 12, 2005 9:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Navod da duhovno biće u organskim portalima vidi svoje ogledalo, shvaćam ovako: osoba koja je duboko potisnula svoju agresivnost, ne prihvaća je kao sastavni dio svoje ličnosti i djelovanja, tu istu agresivnost prenosi u svoje ogledalo, pa privlači agresivne osobe u svoju okolinu. U njima vidi svoju iskrivljenu sliku, vidi ono što ona sama nije, tj. ne želi biti, već karikaturu tog svog aspekta. Kad ta osoba prihvati svoju zdravu agresivnot, pomiri se s tim svojim aspektom, prestaje efekt ogledala i ona više nema posla s bolesnom agresivnošću u svojoj okolini. To naravno nije moj izum, ali je provjereno u mnogim situacijama, i taj mehanizam djeluje upravo tako. Iz toga slijedi da osoba koja je integrirana osoba, da će privući u svoj život ljude koji su slični njoj.
Citat:

Apsolutno se slazem. Cesto mi se desava da primetim kod drugih ljudi kada mi se zale:"o zasto se to meni stalno desava,zasto uvek na takve ljude nabasam..." i sl. Ti ljudi nisu svesni da i sami nose u sebi osobine na koje se zale kod drugih ljudi. Oni nesvesno privlace takve ljude i dok god budu nesvesni svojih nedostataka,ostace u zacaranom krugu. Nedavno mi se jedna zena zalila na svog muza,navodeci niz mana koje njoj smetaju,a zapravo nije ni bila svesna da je samu sebe opisala. Slicni ljudi se privlace. Zato je strahovito vazno analizirati sebe svakodnevno. To je ono od cega svi treba da podjemo,pre nego sto se upustimo u bilo kako dalje proucavanje svesti,energije i svemira. Nesredjene licnosti vrlo tesko mogu da napreduju dalje,i usled nesklada koji vlada u njima mnogo lakse mogu da potpadnu pod uticaj negativnih snaga. Ne kaze se za dzabe "s kim si,takav si" Mane koje nas nerviraju kod drugih ljudi,cesto su stvari koje i sami radimo.

Jedan od dobrih stvari na kojima se moze raditi je Jungova teorija o Animi i Animusu. Svi mi imamo u sebi deo suprotnog pola, i to se kod zene zove Animus,a kod muskarca Anima. Animus i Anima su zapravo slike nasih idealnih pratnera koje biramo u zivotu. To se razvija od najranijeg detinjstva prema uzoru koji nas vaspitava. Najcesce je to otac ili majka,a moze da bude o brat,sestra,ucitelj,dadilja i sl. Na primer,zena koja je imala oca koji je bio snazna figura,samostalan,biznismen,duhovit,drustven i odnosio se prema njoj sa ljubavlju i paznjom i zastitnicki,verovatno ce kasnije u zivotu privuci sebi muskarca sa istim osobinama. Njihov brak ce najverovatnoje u mnogo cemu liciti na brak zeninih roditelja. Ovo je slucaj kada je animus pozitivan. Medjutim,problemi nastaju kada je slucaj negativan i kada je otac bio negativna figura,na primer,bio je alkoholicar,varao je zenu ili ju je tukao. Tada se u cerki razvija slika negativnog animusa,i ona ce ako ne postane svesna toga,vrlo verovatno izabrati istog takvog coveka. Naravno,vecina ljudi uopste ne razmislja o ovome,cesto se vode samo prvim impuslima,zaljubljivanjem i seksualnoscu. Nije ni cudo sto se kaze da je za brak potrebna zrelost i iskustvo. Zato ne mogu da poverujem u budalastinu koju neke religije propovedaju,da nema seksa pre braka. Ovo sam samo onako ubacila,povucena utiscima iz jedne adventisticke porodice :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 12, 2005 10:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 29, 2005 8:43 pm
Postovi: 45
pixica je napisao/la:
a kako znamo da mi nismo organski portali?
sto je sa nagonom za parenjem?


a neke stvari se znaju same po sebi,,

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 529 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz