Sada je: čet mar 28, 2024 12:43 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: dr Glenn Morris
PostPostano: pet feb 02, 2024 10:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 91
dr Glenn Morris...harizmatičan,duhovit,iskren do srži...nikakvi guru tripovi ja-gore ti-dole,ili nesto u stilu "služite mi i slavite me" da bih zivio od toga(a la sai babe,rajneesh-i i sl.).sve sto je naucio primjenjivao je prvo na sebi,a potom razradjivao sa svojim ucenicima.sta je davalo rezultate ostajalo je,a sta nije odbacivalo se,tako je nastao "sistem" hoshinjutsu.

naporedo kombinovao zazen i taoisticke chi-kung vjezbe,i tako se uvalio u grdne nevolje iz kojih se morao iskoprcati sam.najiskreniji i najogoljeniji(nimalo prijatan) opis budjenja kundalinija na koji sam ikad naisao...

Secret Smile meditacija je njegov trademark,da li je odnekle iskopao ili je sam osmislio nije mi poznato,to je uvodna vjezba i svrha joj je "pripremanje terena".kroz svoje eksperimente na samom sebi dosao do saznanja da energija najbolje struji kroz opusteno i sretno tijelo...

svoje ucenike nije ostavljao "zaglavljene"na pola puta za razliku od mnogih drugih,isto tako nije se ustrucavao da uci od istih tih ucenika.nikad nisam cuo od njih nijednu ruznu rijec o njemu(koliko je meni poznato),a svi sa ponosom isticu zajednicke fotografije sa njim,ako je naravno imaju...
cijena toga je da ih nikad nije imao mnogo,ali ne vjerujem da mu je to bilo uopste bitno,isto tako nije krio da su mu ucenici znali sluziti kao pokusni kunici,u citavu pricu usao je kroz borilacke vjestine...

definitivno nije u knjigama stavio sve sto je znao,ali nisu recimo ni Gurdjijev ni Rajneesh pokazivali hipnozu i transmisiju energije svojim ucenicima(barem ne javno)...

da ne bi bilo zabune,nekom se moze uciniti da je izraz "prosvjetljenje"koristio suvise lako,smatram da tome nije davao preveliku ozbiljnost,poslije njegove smrti odmah su nastale razne frakcije,kako to vec obicno bude...


https://samuelmorningstar.wordpress.com ... ja-master/


https://samuelmorningstar.wordpress.com ... editation/

za mene,ubjedljivo metafizicka knjiga No1.


Galaksija je nedavno proslavila 20-ti rodjendan,pa eto u ime tog jubileja... :occasion5:
gledajuci po forumu,nisam primjetio da se dobri Doco igdje spominje,pa sam tako dobio inspiraciju da ga predstavim :lol:



mislio sam otvoriti temu 5 najboljih metafizickih knjiga koje ste procitali,ili 5 knjiga koje su prodrmale vase poimanje realnosti,ima slican topik,ali je vise "zavjerenicki" nastrojen,pa molim moderatora za savjet,tamo da se stavlja ili?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz